Sportstichting stelt regeling in voor gebruik van sportcomplex „Panhuis" Koopcentrum Veenendaal Setter Set „<zArü\oto AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN 1964 RENSWOUDE KRUISWOORDPUZZEL Mej. G. W. Beekenkamp 40 jaar bij het onderwijs DE KLOMP •4* AMERONGEN aipbte dro^e De heer J. van Beusekom vanaf 1963 catecheet SDfcfe <Hup Trainingen Nieuwe secretaresse voor „De Hazenberg" Komt werken bij Geheniau en doet uw best, wij zorgen voor u dan voor de rest. (Zie advertenties elders in dit nummer). Rectificatie Aanvang winterseizoen NCVB met toneelstuk GEEN 70 MAAR 50 KM. Oplossing puzzel no. 75 Opgave 69 Receptie op 10 september LOOPBAAN Inzet Trapjesweg werd verbeterd langer met nylons /s Fa. L. HEY „SOLA FIDE" wordt per 1 januari a.s. buitengewone wijkgemeente Verhuisd Intrede Beroep ontvangen Beroep uitgebracht Geref. kerken vrügemaakt in cyfers Bevoegd tot verkondiging van het Woord STUDIE Vereniging Geen gezangen Jeugd Puzzelrit jeugdcommissie 25 JARIG JUBILEUM Komt werken bij Geheniau en doet uw best, wij zorgen voor u dan voor de rest. (Zie advertenties elders in dit nummer). In verband met de1 ontvangen verzoeken om van het sportcomplex „Panhuis" en de daarbij behorende ruimten gebruik te mogen maken bleek het noodzakelijk voor het bestuur van de Sportstichting daarvoor een nadere regeling te treffen. Men wil in de toekomst overgaan tot het scheppen van twee oefengelegenheden welke vanwege de Stichting Pan Perlichting zullen moeten worden voorzien. Uiteraard kan dit financiële gevolgen hebben voor de betrokken verenigingen zo stelt de Sportsticl^igi^ jn. gen rondschrijven aan de besturen. tot Het ligt in de bedoeling zowel aan de zuidzijde van het complex (kantine) als aan de noordzijde een voorziening te treffen. Men heeft zich de regeling als volgt gedacht: Zuidzijde: maandag tot 19 uur DOVO jeugd; dinsdag tot 21 uur DOVO senio ren; woensdag tot 19 uur DOVO jeugd; donderdag tot 21 uur DOVO senioren. Noordzijde: maandag tot 19 u. GVVV jeugd; dinsdag tot 21 uur GVVV senio ren; woensdag tot 19 uur GVVV jeugd; woensdag van 19 tot 21 uur R.K. Uni- tas senioren; donderdag tot 19 uur R.K. *0 ITT «vtfwi EERVOLLE BENOEMING l Onze plaatsgenote mevr. C. Mulder- de Bruyn, Kerkewijk 167',' werd dezer dagen gekozen tot bestuurslid van „de Stichting nationaal dierenpark voor zwerf dieren de Hazenberg" te Amerongen in de funktie van secretaresse. Wij vernamen verder dat „de Hazen berg" in samenwerking met deskundigen thans de plannen gereed maakt ypoCpeen uitbreiding en wel voor een moderne quarantaine afdeling. Nu de hondsdol heid achter de rug is, blijkt de voor honden zeer besmettelijke „hondenziek te" de kop op te steken en ook dit mo derne asyl heeft dit jaar veel gelei uit moeten geven om terreinen en 'oreren hiervan te vrijwaren. Eén van de maat regelen is dat honden tot 3 jaar alleen dan worden aangenomen als een inëntingsbe- wijs tegen hondenziekte ter inzage wordt gegeven. Aan de gemeenten die van zelfsprekend als bewakers van volksge zondheid en verkeersveiligheid de meeste zwervers binnenbrengen teg&ri vergoeding van een deel der direkte asylkosten zal dus ook wel verzocht worden voor de genoemde inenting te zorgen. Wij tekenen hierbij aan dat het ook mogelijk is in plaats van inenting Uw hond een serum-injectie te laten geven, alhoewel deze slechts plm. 6 weken werk zaam is en Uw dier dus slechts voor korte tijd vrijwaart. Wij adviseren U hierover eens met Uw dierenarts te spreken. Uit de lijst van bij „de Hazenberg" in gebrachte dieren blijkt, dat verreweg de meeste zwervers uit de gemeente Ameron gen afkomstig zijn. ('Winkels zijn iedere dag geopend van 8.30 tot 18.00 uur. i VRIJDAGAVOND KOOPAVOND 'tot 21.00 uur. i i ,iOp woensdagmiddagen zijn aUe win- i'kels gesloten. i MARKT op dinsdagmorgen en 's za- ('terdags gehele dag. Unitas jeugd en donderdag van 19 21 uur de GVVV senioren. De voetbalverenigingen DOVO en GWV zullen telkens op de eerste van ieder kalenderkwartaal wisselen van oefengelegenheid. Op de dagen dat de seniorleden gebruik mogen maken van de oefengelegenheid zal in beginsel de meest nabij gelegen lokaliteit ter be schikking staan. Uitgaande van bovenvermeld schema betekent zulks dat de kantine en be stuurskamer van dinsdag t.e.m. vrijdag ter beschikking van DOVO zal worden gesteld, terwijl op dinsdag en donder dag het z.g. dubbel-kleedlokaal ter be schikking van GVVV komt. In dit sche ma past dat op de woensdagen het dub- belkleedlokaal door R.K. Unitas zal worden gebruikt. Met de kwartaalwisseling zal het ge bruik van kantine en bestuurskamer dus wisselen. Deze regeling zal met in gang van 14 sept. a.s. ingaan. De Sport stichting staat open voor het doen van suggesties in deze, mits de voorstellen unaniem worden ingediend. Nu de autotocht met de ouden van dagen 1964 weder achter ons ligt is het ons een behoefte verschillende instanties en personen nog eens extra te bedanken. In de eerste plaats gaat onze dank uit naar ons gemeentebestuur voor de vele en velerlei medewerking, die wij mochten ondervinden. Vervolgens naar de directies der plaatselijke bedrijven en de zeer vele ingezetenen voor de door hen geschonken bijdragen, waardoor het moge lijk was deze tocht te organiseren. Voorts zeer veel dank aan alle autobezitters en bezitsters voor het geheel belangeloos beschikbaar stellen daarvan. Ditzelfde geldt voor de eige naren van autobussen en autobusjes, die aan de tocht hebben deelge nomen. Dank ook aan hen, die om enigerlei reden verhinderd waren zelf mede te rijden, doch in de plaats daarvan een geldelijke bijdrage schonken. Tenslotte een woord van dank aan het Comité Veteranen-Voetbal-Toer- nooi en de vele voetballers, de Motorclub „Veenendaal", een plaatselijk garagebedrijf, dat zijn service-wagen belangeloos beschikbaar stelde, de afdeling Veenendaal van de E.H.B.O. en het Nederlandse Rode Kruis, verpleegsters van „Het Groene Kruis", de plaatselijke muziekverenigin gen, de dames, die de vele honderden broodjes smeerden en belegden enz enz., kortom allen, die het mogelijk maakten en op enigerlei wijze hebben geholpen deze tocht voor te bereiden en te doen slagen. Beguns tigd door bijzonder fraai zomerweer is het een in alle opzichten geslaagde, mooie tocht geworden. Helaas gebeurden er enige botsinkjes, doch deze liepen - gelukkig - zon der persoonlijke ongelukken af. Het betrof alleen materiële schade, het geen voor de eigenaren van de auto's minder prettig is. Nogmaals aan alle medewerkers en medewerksters onze zeer erkente lijke- en hartelijke dank. Veenendaal, 1 september 1964. Bestuur der Vereniging: „Oranjedag en Comité Tocht Ouden van dagen 1964. Naar aanleiding van het dinsdag in ons blad geplaatste artikel „De honden lusten er geen brood van" ontvingen wij de volgende reactie van de zijde van de Dierenbescherming. Er werd in het be treffende artikel abusievelijk vermeld dat een hond alleen al aan voeding en onderdak „De Hazenberg" op f 20,per jaar komt te staan. Dit is onjuist want dat zou 6 cent per dag betekenen. In werkelijkheid verblijven de meeste hon den gemiddeld 20 -dagen in het asyl. In deze 20 dagen is de kostprijs f 20,dus ongeveer f 1,per dag. Enkele jaren ge leden werd deze kostprijsberekening door de gemeenten Veenendaal en Rhenen ge maakt. Inmiddels zullen na de recente prijsontwikkelingen de kosten nog wel iets hoger liggen. Op woensdag 16 sept. a.s. begint het winterseizoen van de Ned. Chr. Vrou wenbondafd. Renswoude. Deze eerste vergadering draagt een feestelijk ka rakter in verband met het feit, dat de afd. Renswoude 12*1* jaar bestaat. Op veler verzoek zal dan door enkele leden van deze afdeling het reeds eer der gespeelde stuk „Maria Stuart" wor den opgevoerd. Zbwel niet-leden als he ren zijn welkom op deze feestavond, welke in Rehoboth gehouden zal wor den en om kwart voor acht des avonds begint. De toegang is vrij. BEGIN MOEDERCURSUS TE RENSWOUDE In het Groene Kruisgebouw, Van Reedeweg 1, zal op woensdag 9 sept. a.s. de eerste van een serie cursus avonden gehouden worden. Deze cur sus, welke onder leiding zal staan van Zr. Brouwer uit Utrecht, bestaat uit acht lessen en kost slechts f 3,Uiter aard staan zwangerschap en babyver zorging centraal. Belangstellenden wor den vriendelijk verzocht zich indien mogelijk van te voren op te geven bij Zr. Bos. De avond begint om half acht. Sinds enkele dagen zijn aan beide zijden van de Dorpsstraat te Renswou de de borden, waarop de max. snelheid van 70 km/uur voorkomt, vervangen door borden, met als max. snelheid thans 50 km/uur. Nog lang niet iedereen heeft deze wijziging opgemerkt, welke toch ge vaarlijke consequenties met zich mee brengt. Niet alleen doorgaande auto mobilisten, doch ook de dorpsbewoners verzoekt de politie met klem zich aan deze max. snelhëid van 50 km/uur te houden. C.J.V. PUZZELRIT Zaterdag 5 september a.s. organiseert de Christelijke Jongeren Vereniging afd. Scherpenzeel een puzzeltocht waar aan door iedereen zowel per fiets als per bromfiets kan worden deelgenomen. Men kan van 2.15 uur tot 3.30 uur in gebouw Philalethus tegen betaling van f 1,inschrijven. Het belooft een mooie rit te worden en er zijn prachtige prij zen te winnen, waaronder bekers. HORIZONTAAL: 1 orgaan, 6 Milaan, 12 terp, 14 last, 16 ea, 18 ne, 19 bak, 21 a.p., 22 la, 23 trieste, 26 Engelen, 29 trog, 30 genet, 32 rode, 33 Ee, 34 en, 36 ten, 37 ge, 38 a.e., 39 snek, 41 eend, 43 do, 44 volgens, 45 os, 47 pret, 49 teil, 52 An, 54 el, 55 Ina, 57 le, 58 Ao, 59 poes, 61 Lesse, 63 rang, 65 portret, 67 eerlang, 69 er, 70 aa, 73 ia, 74 AE, 75 snar, 77 Lent, 79 antiek, 80 helder. VERTIKAAL: 2 Rt, 3 genegen, 4 ares, 5 a.p., 7 LI., 8 laag, 9 Asperen, 10 at, 11 letter, 13 Ha, 15 kaneel, 17 arre, 19 beet, 20 keen, 22 Leda, 24 i.o., 25 tg, 27 nt, 28 L.O., 31 nergens, 35 nevel, 37 ge sel, 39 sop, 40 kot, 41 ent, 42 dol, 46 kap per, 48 restant, 50 Ierland, 51 logger, 53 noor, 55 iets, 56 Asen, 58 Anna, 60 er, 61 le, 62 Ee, 64 Aa, 66 raai, 68 Riel, 72 ei, 75 sn, 76 re, 77 le, 78 te. HORIZONTAAL: stijf, houterig persoon, 5 stad in Drente, 9 landman, 13 meis jesnaam, 15 oude lap, 16 verstand, 18 vervoeging van een hulpwerkw., 20 Javaan se huisvogel, 21 voorvoegsel, 22 vlaktemaat, 23 water in N. Brab., 24 telwoord, 26 plaats in Drente, 28 kruipend dier, 30 lichaamsdeel, 31 lichte, bedwelming, 33 radio omroep afk.), 35 pers. voornaamw., 36 bak, 37 afstammeling, 39 grappen maker, 42 opgegeven werk, 44 vaartuig, 46 vaartuig, 47 frater (afk.), 49 soort van kraai, 52 deel van de mast, 54 muzieknoot, 55 vet der melk, 58 eer, 59 witte mieren, 60 wolvlokje, 61 zwemvogel, 63 emeritus (afk.), 64 atmosfeer (afk.), 65 plaats in Zeeland, 66 wilde haver, 68 Turks bevelhebber, 70 groente, 72 speer, 74 scheidingslijn, 76 karakter, 79 bekend dier, 80 uitroep, 81 pers. voornaamw., 83 salaris, 85 vaarwel, w wrok, 88 de heilige stier der oude Egyptenaren, 90 radio omroep vereniging (afk.), 91 muzieknoot, 92 duw, 93 oude lap, 95 eiken schors, 97 meisjesnaam, 98 wijnsoort, 99 gem. in N. Brab., 100 gordel, 102 interval van negen tonen, 103 tegenvaller, 104 klinknageltje. VERTIKAAL: 2 bijwoord, 3 deel van het skelet, 4 kloof, 6 klap, 7 gem.' N. Brab., 8 metaalhoudende delfstof, 9 boom, 10 lied, 11 water in Friesl., 12 telwoord, 14 Europeaan, 16 getroffen, 17 legerplaats, 19 kasteel, 23 rijstbrandewijn, 25 tover godin, 27 paard, 29 gevangenis (bargoens), 30 vogel, 32 kruipend dier, 34 plaats in Friesl., 36 genoeg gekookt, 38 gebod, 40 voorzetsel, 41 algemeen kiesrecht (afk.), 42 trustie (afk.), 43 leerrede, 45 gil, 47 rijwiel, 48 ternauwernood, 50 vreem de munt, 51 telwoord, 53 lichaamsdeel, 54 gebod, 56 telwoord (Eng.), 57 lichaams deel, 62 de fijnste veren, 65 verschoten, 67 rund, 68 slede, 69 meisjesnaam, 71 muzieknoot, 72 bergplaats, 73 streling, 74 opening, 75 verlegen, 77 kledingstuk, 78 meisjesnaam, 79 inwendig lichaamsdeel, 80 viervoetig dier, 82 nauwe opening, 84 slaapziekte, 886 plo-egsnede, 87 gem. in Gelderl., 88 rivier in Italië, 89 teken, 92 nachtgewaad, 94 lichaamsdeel, 96 steen, 98 rivier in Italië, 101 voornaamw. Op 10 sept. a.s. zal het 40 jaar gele den zijn dat mej. G. W. Beekenkamp als onderwijzeres aan de Nieuw ewegse- school (thans Juliana van Stolberg- school) haar onderwijsloopbaan begon. Hoewel de jubïlaresse dit heuglijke feit 't liefst onopgemerkt zou willen laten voorbijgaan hebben een aantal mensen uit onderwijskringen gemeend dit facet van bescheidenheid te moeten door kruisen en zijn voornemens op de dag van haar jubileum haar een receptie aan te bieden. Mej. Beekenkamp werd in Huizen (N.H.) geboren waar haar vader pre dikant was bij de Ned. Herv. gemeente. Na haar opleiding in Leiden te hebben genoten kwam zij op 10 sept. 1924 als onderwijzeres naar de Nieuwewegse- school waar de heer Ensink destijds hoofd was. Voorzitter van het school bestuur was de onvergetelijke ds. M. Jongebreur. Mej. Beekenkamp, die uit een predi kantenfamilie stamt (behalve vroeger haar vader is nu ook haar broer pre dikant te Delft en bovendien verbon den als professor aan de Universiteit te Brussel) heeft dus Veenendaal als eer ste en enige standplaats gehad. Mej, Beekenkamp, die sinds 1 dec. 1931 samenwoont met collega onder wijzeres mej. Jager op het adres J. G. Sandbrinkstraat 4 is met hart en ziel verbonden aan het onderwijs. Door haar rustig karakter is zij in staat de kinderen aan zich te binden. Ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum in 1949 werden haar drie ver schillende soorten klokken aangeboden. Zij merkte daarbij op: „Men zou ge neigd zijn hierin een aanwijzing te zien, maar het zal wel in goede zin bedoeld Zijn." Mej. Beekenkamp geeft meestal les aan de allerjongsten, de le en 2e klas leerlingen. Zij heeft ieder jaar weer kinderen in de klas, waarvan zij de ouders ook al de eerste beginselen van het ABC heeft bijgebracht. Mej. Beekenkamp heeft zich vorig jaar bijzonder ingezet voor de organi satie van de feestelijkheden ter gelegen heid van het jubileum van de Nieuwe- wegseschool. Met haar kennis van de jongste historie was zij in staat een gefundeerd en gedegen oordeel uit te spreken en een gewaardeerd aandeel te leveren aan de organisatie van de ver schillende feestavonden. De jubilaresse maakte in de loop der jaren verschillende reizen naar het bui tenland o.a. naar Amerika en vele lan den van Europa. Tijdens de laatste va kantie ging mej. Beekenkamp naar Oostenrijk (Tirol), ondanks het feit dat zij met haar pols in het gipsverband liep. Dit lichaamsdeel was tijdens een val in haar woning gebroken. .Mej. Bee kenkamp is een sympathieke, rustige persoonlijkheid. Zij houdt van de kin deren, de kinderen van haar. Het zal haar ongetwijfeld op de dag van haar jubileum op 10 sept. a.s. niet aan belangstelling ontbreken. Vele oud- leerlingen zullen haar willen compli menteren. Voor verdere bijzonderheden omtrent de te houden receptie verwij zen wij naar de advertentie, voorko mende in dit blad. Vorige week zijn de reconstructiewerk zaamheden aan de Trapjesweg beëindigd. Deze weg, die voorheen in een abnor male toestand verkeerde ligt er thans prachtig bij. Een nieuwe grind en asfalt- laag is aangebracht en de weg is ook wat verbreed. Voor de aanwonenden, enkele landbouwers, een prettige vooruitgang. ,doet IN DE NIEUWE ROSELLA KLEUREN Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 FILMMIDDAG Door een aantal winkeliers te Ame rongen, wordt op vrijdag 18 september a.s. een filmmiddag georganiseerd in de zaal van Buitenlust voor de jeugd van Amerongen. Er zullen een aantal teken films, komische films en dierenfilms vertoond worden. De aanvang is ge steld op half vier. De toegang is gratis. Over eventuele opneming in de Her vormde Centrale kerkeraad is nog niets bekend. Per 1 januari van het nieuwe jaar is de regeling voor de noodgemeenten binnen het raam van de Nederlandse Hervormde Kerk afgelopen. In Nederland zijn 17 van deze nood- gemeenten en Veenendaal heeft er één vari, namelijk „Sola Fide". „Sola Fide" opereert thans nog bui ten het verband van de plaatselijke Hervormde Gemeente met zijn vijf wij kkerkeraden en de alles overkoe pelende centrale kerkeraad. In de Hervormde kerkorde is thans de mogelijkheid geschapen om ook de noodgemeenten straks in de centrale kerkeraad vertegenwoordigd te doen zijn. De generale synode van de Hervorm de Kerk is hiertoe overgegaan, omdat hij erkent, dat er binnen de kerk- ordelijke bepalingen een belangrijke mate van verscheidenheid aanwezig is, die men ook in het Nieuwe Tes tament vindt. Daarom heeft de synode de noodzaak ingezien en inmiddels ook aanvaard van een zekere soe pelheid in de kerkelijke organisatie, die de reeds genoemde verscheidenheid bewegingsruimte geeft en waardoor scheuringen in de kerk zelf worden voorkomen. Om één en ander te bereiken heeft men zijn toevlucht genomen tot enkele „kunstgrepen". Het accent bij de thans bestaande wijkgemeenten met eigen kerkeraad ligt op het grondgebied. Elke wijk gemeente omvat een stukje van het grondgebied van de totale kerkelijke gemeente. Voor straks is de mogelijkheid open gelaten om buitengewone wijkgemeen ten te creëren met een eigen kerke raad. De buitengewone wijkgemeente is niet aan een bepaald grondgebied gebonden, maar wordt gevormd door die Hervormden, die zich daar voor aanmelden, ongeacht hun adres binnen de centrale gemeente. De buitengewone wijkgemeente kan met toestemming van de centrale ker keraad in laatstgenoemde lichaam vertegenwoordigd zijn. Gaat de centrale kerkeraad niet ak koord, dan komt er een buitengewone wijkgemeente in wording, ook met een eigen kerkeraad en onder supervisie van de provinciale kerkvergadering. De hervormde centrale kerkeraad te Veenendaal heeft nog geen beslissing genomen. Maar hoe deze ook zal uit vallen: bij „Sola Fide" verandert straks het een en ander. Overigens hoopt deze noodgemeente in ieder geval op opneming in de centrale kerkeraad, getuige hetgeen Mr. J. J. P. C. van Kuyk hierover in het officiële orgaan van „Sola Fide" schrijft. In sommige van de 17 plaatsen waar men met een noodgemeente te doen heeft ligt de situatie precies anders om als in Veenendaal. Er zijn ook noodgemeenten van de Gereformeerde Bond, die op de omschreven manier een andere opzet kunnen krijgen als buitengewone wijk. Het zou wel eens kunnen, schrijft Mr. van Kuyk, dat een overkomen van de synodale Gerefor meerden er zeer door vergemakke lijkt zou worden. De vroegere Veenendaalse predikant, Ds. K. van de Pol is na zijn emeritaat te Lunteren verhuisd naar Ede. De sinds een week uit Veenendaal vertrokken heer D. Hakkenberg is voornemens op woensdag 9 september a.s. zijn intrede te doen als predikant bij de Gereformeerde Gemeenten (sy nodaal) te Dordrecht. Hij zal vooraf worden bevestigd door Ds. K. de Gier te 's-Gravenhage. Ds. P. de Jong, die sinds 23 oktober 1960 de Hervormde Gemeente van Veenendaal dient, heeft een toezeg ging van beroep ontvangen van de Hervormde Kerk te Papendrecht. De Hervormde Kerkeraad te Vee nendaal heeft een beroep uitgebracht op Ds. T. Langerak te Vinkeveen. Ds. Langerak is 38 jaar oud en is sedert 26 september 1954 aan Vinke veen zijn eerste gemeente ver bonden. In de vakature voor de zesde pre dikantsplaats zal met ingang van vol gende week tijdelijk en gedeeltelijk voorzien zijn, doordat Ds. L. Brasser, emeritus-predikant te Voorthuizen drie dagen per week het wijkwerk van ds. A. Vroegindeweij zal waarnemen. Er zijn momenteel 307 vrijgemaakt gereformeerde kerkelijke gemeenten in Nederland met in totaal 240 predi kanten in aktieve dienst. Daarnaast bestaan er 69 vakante plaatsen. Bij dit laatste dient te worden aangete kend, dat 25 gemeenten in combinatie met een andere gemeente een predi kant hebben. Deze gemeenten zijn niet als vakant vermeld. Het aantal gemeenten met meer dan 500 zielen bedraagt 51 met een ge zamenlijk zielental van 55417. De 307 Nederlandse gemeenten heb ben samen 104.114 zielen. De heer f. van Beusekom, hoofd van de VGLO school aan de Geerseweg voltooide vorig jaar zijn studie voor catecheet en is sindsdien bevoegd in de Ned. Herv. Kerk preekbeurten te houden. Verschillende vakaturebeurten wer den reeds door de heer Van Beusekom vervuld. Geboren Betuwnaar en al jong bij het onderwijs kwam de heer Van Beusekom drie jaar geleden naar Veenen daal. Hij is een middenveertiger en bezit een grote vitaliteit. De heer van Beusekom heeft een volledige dagtaak bij het VGLO-onder- wijs, maar ging omdat het geheel in zijn belangstellingssfeer lag, een stu die volgen voor catacheet. Eén dag in de week studeerde de heer van Beusekom te Utrecht. Hier werd cur sus gegeven door Drs. Brinkman en zes a zeven andere docenten. Hoewel de heer van Beusekom de modaliteit van de Gereformeerde Bond aanhangt ging hij ter studie op een cursus die niet de specifieke Herv. Geref. inslag had. Een dergelijke cursus bestond wel onder leiding van Dr. H. Bout, maar de heer van Beusekom verkoos de eerstgenoemde. Of dit niet wat inconsequent was? Weineen, zegt de pas afgestudeerde catecheet. Mijn motief was: eerder klaar te zijn. De cursus, die gegeven werd door de Hervormde Kerk van Utrecht telde gewoonweg meer docen ten en hierdoor ging de studie vlugger. De Herv. Geref. cursus van Dr. Bout had maar drie leraren. Maar ik heb mijn leraren tevoren gezegd: „Ik steek mijn mening niet onder stoelen of banken en dat werd volkomen geac cepteerd." De studie omvatte vele leervakken. Voor de acte van catecheet is het studeren in de oude talen als Latijn en Grieks niet vereist, wel ben ik bezig met een cursus in Hebreeuws. Tijdens die ene studiedag werd zeer veel leer stof opgegeven, die dan thuis in de avond en meestal in de nachtelijke uren moest worden doorgenomen. „Maar al die moeite werd beloond, zodat ik vorig jaar mijn acte ver kreeg", aldus de heer van Beusekom. De heer van Beusekom is een ge boren verenigingsman. De knapen- vereniging, jongelingen vereniging enz. werden door hem niet alleen be zocht, maar meermalen hield hij een inleiding. Men moet Gods Woord on derzoeken. De weg der zaligheid wordt daarin gewezen, vindt de heer van Beusekom. Enkele malen heeft hij het Woord mogen bedienen, zowel in Veenendaal als daarbuiten. De heer van Beusekom bekent wel dat vooral tijdens de eerste preek een ware kan selvrees moet worden overwonnen, maar Gods hulp en zegen is daarbij tot steun en bij latere gelegenheid is deze vrees geheel verdwenen. J. van Beusekom Als hoofd van de VGLO-school heeft de heer van Beusekom uiteraard zijn bemoeienissen met de jeugd. Deze school floreert niet al te best en daar om moeten we voortdurend aktief zijn om het onderwijs op peil te houden. De ouders zenden hun kinderen meest naar ULO-scholen of technische scho len, redenen voor een teruggang in de belangstelling voor het VGLO-on- derwijs. Hoewel de heer van Beusekom de middelbare leeftijd reeds bereikte heeft hij nog aspiraties die gaan in de richting van het doceren op een Kweekschool en dan in 't bijzonder de vakken methodiek, godsdienstleer en dydaktiek. Of het nog eens zover zal komen wil hij liever afwachten. De heer van Beusekom is voor hon derd procent de Geref. Bond richting toegedaan, evenals zijn ouders die in het Betuwse dorp Beesd een derge lijke modaliteit niet vonden en daarom wel kerkten in het naburige Meteren en Eist. Tijdens de diensten die hij leidt worden uitsluitend psalmen ge zongen, omdat hij bezwaren heeft tegen het zingen van gezangen. In zijn wo ning aan de Middellaan 107 klinken de psalmen op, die door het gehele gezin worden meegezongen, begeleid door een huisorgel. Dat zijn onze mooiste momenten, vindt de heer van Beusekom. Bij zijn komst naar Veenendaal kreeg het gezin een woning in Zuid, maar verhuisde daarna naar de Oostwijk. Hier vond men meer contacten dan in het volgebouwde Veenendaal-zuidwest. Daar Ds. A. Vroegindewey hier wijk- predikant is en tevens voorzitter van het schoolbestuur voor VGLO heeft de heer van Beusekom 4n tweeërlei op zicht contact met kerkeraad en pre dikant. Een aanvraag om voor te gaan in een gemeente wordt dan ook mees tal door de predikant gedaan. Als de gemeente in nood is dan help ik, zegt de pas geslaagde catecheet-school hoofd. Maar het moet niet al te ver van huis zijn, want de heer van Beusekom moet de afstand met zijn Solex afleg gen en dat zal moeilijk gaan als hij in verder gelegen gemeenten zou op treden. De heer van Beusekom had kennis genomen van het onlangs verschenen jeugdrapport. Hij vindt, dat, als er dissonanten zijn, dit te wijten is aan de ouders, die de jongeren binnens huis niet gezellig bezig kunnen (of willen) houden en aan de Regering, die huizen laat bouwen waarin maar wei nig aktiviteit mogelijk is. Wij consta teerden reeds de muzikale liefhebberij van het gezin om rondom het orgel geestelijke liederen en psalmen te zingen. Maar in een flat zou ook dit onmogelijk zijn door een te grote ge horigheid. De opvoeding is een grote zaak, vindt de heer van Beusekom. Vooral de zondag moet niet alleen voor de ouders maar ook voor de jeugd een feestdag zijn. In de ware zin van het woord dan. Op zondag fietsen, zoals alge meen gedaan wordt, vindt de heer van Beusekom niet goed te keuren. Het schept precedenten. Men zegt dan we gaan de natuur in, maar de natuur kan ons niet zalig maken. Bovendien zegt Paulus dat men een ander geen aanstoot mag geven en dus moeten we dat ook niet doen. De heer van Beuse kom is strak in zijn principes. Komt rondborstig voor zijn mening uit. Nog even terugkerend op het woningpro bleem zegt hij, dat hijzelf de studie 's avonds in. de woonkamer voortzet, terwijl de kinderen hun huiswerk bo ven in de hanebalken moeten maken. Zaterdag j.l. werd een puzzelrit ge houden voor fietsen, georganiseerd door de Jeugdcommissie van de Ned. Herv. Kerk te Amerongen, voor kinderen van 12 tot 17 jaar. De start vond plaats in het zaaltje Lievendael vanaf 2 uur. Deze tocht is, mede door het mooie weer een succes geworden, hoewel de deelname niet zo groot was als vorig jaar. De route liep o.a. via de Franseweg, dqpr het bos achter het Berghuis en langs het Zand- voort weer naar de startplaats. De prijzen werden gewonnen door: Jongens: 1 Jan Hoogendoorn, 2 Henk Hoogendoorn, 3 Henk Buy ink. Meisjes: 1 Marleen Polman, 2 Ali van Eek, 3 Amelia Kaastra. De troostprijzen gin gen naar Gerrit Brinkman en Elly de Haas. AANRIJDING Op de hoek van de Overstraat en de Donkerstraat vond een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De heer B. uit Leersum die met zijn auto uit de Imminkstraat kwam en de Over straat in reed, zag te laat dat hij deze straat niet verder mocht inrijden, doch de Donkerstraat moest indraaien. Hij stopte vrij plotseling met gevolg dat een hem achteroprijdende bromfietser, P. L. uit Wijk bij Duurstede, tegen de auto op reed. De auto werd beschadigd. HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR De heer J. Wolters te Amerongen was op 30 augustus j.l. 25 jaar verbonden aan de N.V. Galak te Rotterdam, sedert 1943 aan het bedrijf te Amerongen. Hij is boekhouder administrateur. De heer Wolters is reeds vele jaren pen ningmeester van het Groene Kruis, te vens is hij 2e voorzitter van DVSA. Door de directie van de Galak werd de jubilaris een diner aangeboden. Het personeel gedacht hem met een cadeau bestaande uit enkele tuinmeubelen. Van de directie was er de gebruikelijke en veloppe.

De Vallei | 1964 | | pagina 6