Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Feestprogramma van twee weken met groots opgezet Muziekconcours als klap op de vuurpijl SSh ajLtieJ Programma Lampegietersavond 1964 „ZEKERE ONRUST IN BEDRIJF LEIDSCHE WOLSPINNERIJ" Politie berichten JONGE VROUW AANGERAND OVERBERG ELST EDERVEEN 38e JAARGANG DINSDAG 8 SEPTEMBER 1964 Nr. 71 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg - Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel 60-jarig „Caecilia" zet bloemetjes buiten RECEPTIE EN LUNAPARK De Veenendaalse Harmonie „Caecilia" bestaat op 4 oktober 60 jaar. In interne kring was men geruime tijd bezig met de voor bereidingen voor een gigantisch feestprogramma dat thans praktisch rond is. Twee weken lang zal het dorp Veenendaal in het teken staan van de jubileumviering. Een speciale jubileumcommissie heeft gezorgd voor een aantal evenementen, die ongetwij feld bij ieder in de smaak zullen vallen. Het hoogtepunt is wel het grote muziekconcours waaraan 17 fanfarecorpsen uit het ge hele land zullen deelnemen. BEGIN Fanfare Tweede week Concours Programma orgelconcerten bekend Receptie Kinderoptochi BEOORDELING Teenageravond Tijdschema Tocht minder validen bijzonder geslaagd Zaterdag a.s. Hollantoriade 1964 Veenendaalse grond voor Utrechtse Irenehal DIRECTIE WIL ONTEVREDENEN LATEN AFVLOEIEN CONJUNCTUUR- VERSCHIJNSEL Loonontwikkeling Controverse schoolbestuur- Dr. Thoomes voor radio en t.v. Dames van C.P.B. op bezoek bij D.A.F. fabrieken MULDER Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veencndaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Bedaküe: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De meeste feestgebeurtenissen spelen zich af in de omgeving van het Schrij verspark. Dat begint al op donderdag 17 september, wanneer een groot Luna park haar poorten zal openen. Veenen- daal's jeugd (maar ook ouderen) zullen kunnen genieten van zeer speciale at tracties. Er wordt een grote consumptietent ingericht, waarin te beginnen op don derdag 17 sept, tot en met zaterdag avond enkele teenagerbands voor op wekkende muziek zullen zorgen. Don derdag- en vrijdagavond spelen The Blue Sharks uit Ederveen in de grote tent en zaterdagavond zelfs twee plaat selijke bands, The Valley Stars en De Valleiband. Tijdens dit optreden van de jeugdbands is er gelegenheid tot dansen, waaraan schitterende prijzen zijn verbonden. Uiteraard wordt de fanfaremuziek niet vergeten. Donderdagavond zal de muziekver. Kunst na Arbeid uit Lun- teren een openingsmars door het dorp maken. Het eindpunt ligt weer in het Schrijverspark. Op vrijdag 18 sept. volgt dan een rondgang van onze eigen Scheepjeswolharmonie, die als zuster vereniging niet wil achterblijven en het feest van Caecilia wil opsieren. Zater dagmiddag om drie uur zal De Harmo nie uit Ede haar welluidende klanken laten horen tijdens een rondgang door het centrum van Veenendaal. Deze mu ziekvereniging komt uit in de vaandel afdeling en is dus zeer hoog geklas seerd. In 't begin van de tweede week wil Caecilia even uitblazen, maar op don derdag 24*sept. wordt het jubileumfeest op volle kracht doorgezet. In de avond uren van die dag zal de muziekver. St. Caecilia uit Utrecht een feestcon- cert geven op de markt. Hieraan voor af gaat een openingsdefilé voor het Erecomité dat op het gemeentehuis is opgesteld. St. Caecilia zal begeleid wor den door de jubilerende fanfare., zodat dus de twee zusjes Caecilia gezamenlijk zullen marcheren. Zaterdag 26 september is de grote dag van het jubileumconcours. Niet minder dan 17 fanfarecorpsen uit het gehele land zullen in Veenendaal te gast zijn. De mars- en tamboerwedstrijden vin den plaats in de Engelenburg, het zaal concours in het Ver. gebouw aan de Eikenlaan. De deelnemende muziek corpsen zijn: Marswedstrijd: 1 UTD. Maarssen; 2 VIOS, Mijdrecht; 3 Nieuw Leven, An- gerlo; 4 Kunst na Arbeid, Lunteren; 5 Excelsior, Harskamp; 6 Ons Genoegen, Hattem. Tamboerwedstrijd: 1 UW, Apel doorn; 2 VIOS, Mijdrecht; 3 Excelsior, Ouderkerk a.d. IJsel; 4 Olster Harmo nie, Olst; 5 Vredestein, Doetinchem; 6 Excelsior, Harskamp; 7 St. Franciscus, De Chr. Geref. orgelcommissie heeft dezer dagen het programma voor het a.s. winterseizoen bekend gemaakt. Het pro gramma luidt: 1. 19 september: Twee zonen \Van J. Zwart; 2. 31 oktober: (Hervormingsdag) R. van Mazijk; 3. 21 november: Kamper Mannenkoor o. l.v. Klaas Mulder m.m.v. Arie van Enk (bas) en Feike Asma (orgel). 4. 30 januari 1965: Feike Asma en Lam bert Erne. Twee verschillende stijlen met toelichting. Renkum; 8 Luctor et Emergo, Malden. Zaalconcours: 1 Fanfare UTD, Maars sen; 2 Excelsior, Ouderkerk a.d. IJsel; 3 Wilhelmina, Klarenbeek; 4 VIOS, Mijdrecht; 5 De Ruwaerd van Putten, Geervliet; 6 Vredestein, Doetinchem; 7 Kon. Harmonie Echo der Kempen, Bergeyk; 8 Harmonie Barneveld; 9 Harmonie Slikkerveer; 10 Ons Genoe gen, Hattem. Het concours begint zaterdagmiddag om 12 uur. De jury wordt gevormd door de heren: G. H. Boedijn, H. Boekei, O. v. Hemel, P. v. Meyer, G. Nieuwland, M. Ogier en P. Stalmeier. Prijzencom- missaris is de heer Holtkamp uit Utrecht. De officiële jubileumreceptie vindt plaats op woensdag 30 sept. in hotel De Korenbeurs, 's avonds van 8 tot 10 uur. Deze receptie werd het bestuur aangeboden door de jubileumcommissie waarin zitting hebben de heren G. M. Recter voorz., J. W. v. Essen secr., J. v. Rabenswaay penn., E. H. de Ko ning, J. J. v. Thuyl, A. E. Hasselaar, D. J. v. d. Scheur en A. H. v. d. Pol leden. Een groot aantal vooraanstaande plaatsgenoten heeft zich bereid ver klaard zitting te nemen in het Ere comité, terwijl een aantal bedrijven, verenigingen en particulieren fraaie Gijs Slotboom, rechtsbinnen van DOVO bezat grote schutterscapaciteiten tijdens de wedstrijd DOVO - VVOG. Ee> v.it de Harmonie Caecilia gerecruteerde Boerenkapel blies er in mei van dit jaar lustig op los tijdens de sluiting van de voorjaarsaktie van de Veenendaalse Winkeliersvereniging. Dezer dagen werd het volledige programma voor het op maandag 14 september te houden Lampegietersavondfeest opgesteld. Wat betreft de kinderoptocht delen de organisatoren mee, dat alle kinderen die mee willen doen zich om half zeven kunnen verzamelen achter de brandweerkazerne aan de Industrielaan. Daar wordt de optocht samengesteld en zal een jury, bestaande uit dames van de Chr. Huishoudschool, be oordelen welke groepen en individuele deelnemers voor een prys in aanmerking komen. Het motto waar men van uitgaat is dat IEDER kind kan meedoen. Bij het beoordelen van de jury zal spe ciaal worden gelet op de originaliteit van het onderwerp wat de groep of enkeling heeft gekozen. Ieder, die mee wil doen is helemaal vrij hoe en in welke vorm dat zal zijn. Wanneer er kinderen zijn die niets kunnen of willen bedenken, dan kunnen zij meedoen zoals ze zijn, maar wel wordt er prijs op gesteld een brandende lampion mee te dragen. Wanneer de kinderen een onderwerp willen kiezen dan is dat leuk. Er zijn veel mogelijkheden, denk maar eens aan de Televisie, aan tekenfilms, aan sprookjes enz. enz. Er wordt evenwel niet alleen naar de uitbeelding van allerlei figuren gekeken, speciaal zal worden gelet op versierde en uitgesneden kalebassen, zoals die vroeger algemeen werden gebruikt. Kortom op al lerlei kleinigheden zal worden gelet, zodat ook in dit opzicht geldt: Lampegieters avond feest voor iedereen. In de op tocht wordt geen reclame toegestaan. Men wil dit kinderfeest zoveel mogelijk buiten de zakelijke sfeer laten. 6.30-7.30 uur. Verzamelen en opstellen van de deelnemers aan de optocht. Achter de brandweerkazerne. Jury kiest prijs winnaars die later in de pers bekend worden gemaakt. 7.30 uur. Vertrek optocht langs de vol gende route: Industrielaan, Kerkewijk, Hoofdstraat, Hoogstraat, Zwaaiplein. Hoogstraat, Zandstraat, Kostverloren, Eierhal. Alle deelnemers krijgen bij het eindpunt chocolademelk met een be schuitje. 8.30-11.30 uur. Teenageravond in Gara- CHR. HUISHOUDSCHOOL NAM VOORMALIGE R.K. SCHOOL IN GEBRUIK Maandagmorgen werd de voormalige Willibrordusschool aan de Nieuweweg on officieel in gebruik genomen door leer lingen van de Chr. Huishoudschool. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer K. M. van Schuppen, hield een korte toespraak tot het personeel en de leer lingen. Hierna werden de meisjes getrak teerd op een flesje limonade en werd er begonnen met de eerste lessen. ge Schoonhoven, deelname voor iedereen van 14 jaar en ouder. Toegangsprijs f 1,25. Muziek: The Blue Sharks" uit Ederveen. Dit jaar is er dus niet alleen feest voor de kinderen, maar ook voor de oudere jeugd. Vanaf de leeftijd van 14 jaar kan men genieten op de teenageravond in Ga rage Schoonhoven. Medewerking zal wor den verleend door de uitstekend bekend staande band „The Blue Sharks". Men verwacht een enorme belangstelling zo dat gevreesd wordt dat de grote zaal toch nog te klein zal blijken. Daarom zullen de toegangsbewijzen in voorverkoop ver krijgbaar zijn op: Donderdagavond van 7-9 uur en zater dagmorgen van 10-12 uur bij G. v. d. Schee. Schrijverspark 14II; Mej. B. de Raat, Jan Steenlaan 29 I en Jeugdgebouw Industrielaan (niet telefonisch). Zolang voorradig zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar. De toegangsprijs be draagt f 1,25. Zaterdagmorgen reden auto's af en aan om de minder validen van Veenendaal, 80 in totaal, naar de gereedstaande auto bussen te vervoeren, die hen over de mooie Veluwe zouden voeren. Bij de R.K. Kerk aan de Nieuweweg werden de laat- sten opgepikt en zetten de bussen zich in beweging, richting Ede en Harskamp. Van hier ging de tocht via de toeristische weg naar Kootwijk. Men reed langs Millingen en zo ging het in tempo naar de Juliana- toren, waar de koffie werd gebruikt. Hier na werd een rondrit gemaakt door de omgeving van het Uddelermeer, zodat de fraaiste delen van de Veluwe werden be zocht. Na dit uitstapje ging het gezelschap Veenendalers weer terug naar de Juliana- toren, waar een koffietafel was aange richt. De nu volgende route was wel de fraaiste: Via Beekbergen-Ugchelen en Hoenderlo ging het over Deelen naar de Westerbouwing. Hier waren nog wat con sumptiebonnen overgebleven, die direct in natura werden omgezet. De gehandicapte plaatsgenoten hebben daar op de Wester bouwing met volle teugen genoten. Maar er is een tijd van komen en van gaan. langs Wageningen en Rhenen werd de terugtocht naar Veenendaal aanvaard waar inen tegen zes uur arriveerde. Een der deelnemers dankte op harte lijke wijze de organisatoren en zij, die op de een of andere wijze aan het welslagen van deze tocht hun medewerking gaven. Het was onvergetelijk, zo werd door de n.eesten uitgeroepen. De heer H. M. van Schuppen, die namens de ver, „Oranjedag" de tocht had meegemaakt, dankte de chauffeurs, de mensen van de EHBO en Bij de R.K. Kerk aan de Nieuweweg stappen de laatste deelnemers aan de zaterdag gehouden minder validentocht in de gereedstaande bussen. wisselbekers beschikbaar stelden voor de winnaars van het concours. Het is volkomen begrijpelijk dat al deze festi viteiten van de vereniging en speciaal van het jubileumcomité behoorlijke fi nanciële offers vergen. Hierom dringt het comité er bij de bevolking nog eens op aan Caecilia te steunen door het kopen van een of meer loten. De eerste prijs van deze verloting is een glanzende snelbrommer. Al met al is het duidelijk dat Caecilia niets teveel is om dit 60-jarig jubileum te vieren met een feest dat klinkt als een klok. De vereniging heeft een eigen plaats in de dorpsgemeenschap en on getwijfeld zullen duizenden Veenenda lers hun belangstelling laten blijken op het jubileumfeest van „hun eigen Cae- cila". Op 3 okt. a.s. zal de Harmonie het feest in interne kring gaan houden en dan pas zal de rust weerkeren. Na al de feestelijkheden zal Caecilia terug keren tot de orde van de dag, gevuld met wekelijkse repetities en een enkele uitvoering. Op zaterdag 12 september a.s. zal het personeel van Hollantor N.V. weer deel nemen aan de jaarlijkse Hollantoriade. Vanwege het 5-jarig bestaan van het be drijf zal de uitgaansdag helemaal een speciaal karakter dragen. Het ligt in de bedoeling om 1 uur n.m. Ie vertrekken vanaf de N.V. Hollantor- fabrielc aan het Verlaat. Via Hilversum gaat het dan naar Amsterdam waar een rondvaart door de havens op het pro gramma staat. Daarna zal een diner-dansant met at tracties worden aangeboden in Alphen a. d. Rijn. Tegen middernacht hoopt de Hollantorfamilie weer in Veenendaal te rug te zijn. EERSTE PRIJS VOOR HOLLANDIA MEISJES Zaterdag j.l. namen de meisjes van de Hollandia Wandelclub deel aan de Land schapsmars te Voorthuizen. Het was weer de eerste mars na een zomervakantie van twee maanden. Zij behaalden de le prijs en wonnen daarmee voor de tweede maal in successie de fraaie wisselbeker. PENDELDIENST VAN DRIE DAGEN Op 24, 25 en 26 september worden in de Utrechtse Irenehal de jaarlijkse paarde- dagen gehouden, georganiseerd door de Ver. tot het houden van Nat. Vee- en Paardendagen en Concoursen-hippique. Deze vereniging de VLN viert dit jaar haar 25-jarig jubileum, zodat het evene ment in de Irenehal een jubileumviering zal zijn. Een bijzonderheid voor Veenen daal is dat vanaf 15 september een drie daagse pendeldienst zal worden ingesteld tussen Veenendaal en Utrecht om 800 kubieke meter leemgrond met grote vrachtwagens naar de Irenehal te ver voeren. Deze grond is van een dusdanige samenstelling, dat hij als ideaal te be schouwen is voor dit grote hippische feest. Een laag van 15 cm dik wordt in de hal aangebracht en zodoende wordt een prach tige piste verkregen waaromheen zit plaatsen voor 10.000 mensen zijn aange bracht. VUILNISBELT IN DE BRAND Zaterdagavond om zeven uur werden de brandweerlieden van Veenendaal opge trommeld voor een brand op de vuilnis belt in Renswoude. Omdat er gevaar be stond voor een nabij gelegen boerderij besloot men om ongeveer 11 uür assisten tie uit Veenendaal op te roepen, maar het duurde nog tot half vier 's nachts voor de brandweermensen naar bed konden gaan. UITREIKING DIPLOMA'S HOLLANDIA TRICOTBEDRIJFS- SCHOOL Op vrijdag 11 september a.s. zal in hotel De Korenbeurs de uitreiking plaatsvin den van de diploma's tricotnaaister van de bedrijfsschoolcursus 1963-1964 van Hol landia Tricot. Tijdstip van uitreiking kwart voor vijf 's middags. RECEPTIE IN DE KORENBEURS TER GELEGENHEID 40 JARIG JUBILEUM MEJ. G. W. BEEKENKAMP Op donderdag 10 september a.s. tussen 7.30 en 9 uur besjaat gelegenheid mej. G. W. Beekenkamp, die op deze dag her denkt dat zij 40 jaren bij het onderwijs werkzaam is, tijdens een te houden re ceptie de hand te drukken. Voor bijzon-: derheden n.a.v. deze receptie verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit blad. CURSUS „BETER BEWEGEN" In aanvulling op de reeds eerder in ons blad gepubliceerde hernieuwde aktiviteiten van de Chr. Plattelandsvrouwenbond wordt alsnog medegedeeld dat op dinsdag 1 en 8 september een bloemschikavond is gehouden onder leiding van Mevr. v. d. Linde-Wachter. A.s. vrijdagavond begint de cursus „Be ter bewegen" onder leiding van mevr. Snijders, waarover reeds eerder geschre ven is en welke uit een 12-tal lessen be staat. Roode Kruis en besloot met de woorden: En nu maar tot volgend jaar. De gehele dag was het mooi nazomer- weer, alleen tegen de terugreis kwamen de buien opzetten. Al met al een fantas tische tocht. Het bleek weer eens hoe dankbaar onze gehandicapten waren. Im mers, zij komen praktisch niet van huis en dan ineens zo'n fraaie Veluwetocht, dat imponeert hen volkomen. Een wel zeer dankbare taak voor hen, die de glunderende gezichten zagen en daarbij tot de conclusie kwamen, dat al het werk niet tevergeefs was geweest. De Directie van de Leidse Wolspinnerij, gevestigd te Veenendaal heeft dezer dagen haar personeel een rondschrijven doen toekomen waarin zij haar ernstige teleurstelling uitspreekt over het feit, dat zij moest constateren dat de laatste tijd de arbeidssfeer in het bedrijf een zekere onrust vertoont. Een beperkt aantal werknemers schijnt onte vreden te zijn over de gang van zaken. De directie vervolgt: Indien er onder het personeel enkele personen zijn, die om enigerlei reden niet tevreden zijn, dan kunnen wij hen slechts aanraden het bedrijf te verlaten en een andere werkkring te zoeken, die beter bij hun wen sen past. Naar aanleiding van deze brief wendden wij ons tot de direkteur van het bedrijf de heer A. A. Verhoef, die ons mededeel de dat bovengenoemde maatregel geen conjunctureel verschijnsel is, maar louter een zuivering van de arbeidssfeer. Wij werken graag met mensen, die zich voor de volle honderd procent inzetten voor het bedrijf. Die zich niet gelukkig voelen met de gang van zaken kunnen in 't be lang van henzelf en van het bedrijf beter een andere werkkring zoeken, aldus de heer Verhoef. De direkteur ontkende ten stelligste dat deze verschijnselen iets te maken zouden hebben met een directie wisseling of overname van het bedrijf door anderen. Van vakbondzijde werd ons medege deeld dat een en ander een gevolg is van de toegepaste methode tijdens de jongste loonontwikkelingen in 't begin van dit jaar. Het personeel kreeg in oktober 1963 reeds 10 cent per uur loonsverhoging. Toen de „grote" loonsverhoging van 1 januari moest worden doorgevoerd werd niet doorgegaan op de basis van 1 december zoals was voorgeschreven. In feite is de 9,3*/« dus niet concreet doorberekend. De werknemers komen er ongeveer 5 cent per uur op tekort, aldus de heer Ester van het CNV. Toen de Ondernemingsraad deze zaak ter tafel bracht ondervond men geen be grip bij de Directie, werd ons alweer van vakbondszijde medegedeeld. Hierover ont stond de ontevredenheid. Men betreurt van deze zijde dat de „goeden met de kwaden moeten lijden." Iedereen ontving dit schrijven ook als hij reeds 40 jaar of langer in het bedrijf werkte. Het resultaat kan nu zijn dat de ontevredenen toch blijven en goedwillen de krachten zich beledigd gevoelen en ontslag nemen. Wij vinden de gevolgde weg radicaal fout, aldus verklaarde men van werknemerszijde. De moderne communicatiemidd.elen, radio en televisie, hebben in het afge lopen weekend aandacht besteed aan het in Veenendaal gerezen conflict tus sen het schoolbestuur van de Kon. Ju- lianaschool en het hoofd van die school, dr. J. G. Thoomes. Vrijdagmiddag waren een groot aan tal scholieren weer weggebleven en verzamelden zich voor de school. Juist op dat tijdstip maakte een televisie team van de NCRV rubriek „Memo" o.l.v. haar reporter Gerard v. d. Berg opnamen op het schoolplein, hetgeen dus voor de jeugd een welkome sen satie was. Overigens bleken de jonge lui de affaire hoog op te vatten en ver klaarden zich geheel solidair met dr. Thoomes. De VARA zond vrijdag een vraagge sprek uit met de heer Van Galen, voor zitter van het schoolbestuur. Zaterdag avond zat praktisch geheel Veenendaal voor de televisie waar zowel dr. Thoo mes als de heer Van Galen hun visie gaven omtrent de affaire. Oud-burge meester A. Bakker, lid van Ged. Staten, gaf een opsomming van de kwaliteiten van de heer Thoomes en zijn verdiens telijk werk in de dorpsgemeenschap. Daar de uitzending geen nieuwsele- menten bevatte en praktisch iedereen de verschillende lezingen hoorde, vol staan wij alleen met de constatering van de uitzendingen. Vermeldenswaard is nog dat het schoolbestuur deze maand dr. Thoomes zal verzoeken een be stuursvergadering bij te wonen en dat begin oktober de Raad van Beroep de zaak zal behandelen. Tot zolang zal al les dus normaal verlopen, want sinds zaterdag staat dr. Thoomes weer voor zijn klas. De heer M. uit Veenendaal reed vrij dagmorgen omstreeks 12 uur met zijn auto tegen de wagen van de heer S. eveneens uit Veenendaal, die op de Gortstraat geparkeerd stond. De scha de die licht was, werd onderling gere geld. Het 11-jarige zoontje van de fam. V. uit Veenendaal kwam vrijdag om vijf uur te vallen doordat hij schrok van een hem achterop komende auto. Het jongetje V. kreeg een kniewond. Ook zaterdag gebeurde er het een en ander waar de politie zich mee moest bezig houden. De waslijst begint met de heer H. uit Veenendaal die bij het oversteken van de Nieuweweg met een passerende auto in aanraking kwam. De 68-jarige voetganger kreeg een hoofdletsel en werd naar het zieken huis overgebracht. De heer B. uit Rhenen kwam om 15.20 uur op het Verlaat in aanraking met de wagen van de heer v. E. uit Opheusden. B. stond namelijk op eer der genoemde weg stil om een aan de overkant gelegen parkeerhaven in te rijden. B. merkte hierbij de wagen van de heer v. E. die van achteren naderde niet op. Beide wagens kregen materiële schade. Wel is het plezierig: dat de Directie van de wolspinnerij zich dus nu los maakt van de gemaakte afspraak tus sen fabrikanten om geen personeel van andere bedrijven over te nemen. Van de zijde van andere wolfabrieken vernamen wij dat er absoluut geen spra ke is van verminderde aktiviteit in de wolsector. Een der personeelchefs ver klaarde dat men een aantal geschikte werknemers, ook als die afkomstig zouden zijn van de Leidse Wolspinnerij zou kun nen plaatsen. Maar hij legde wel de na druk op het feit dat het geschikte werk nemers moeten zijn. MUSKETIERS MAAKTE VERGEEFSE REIS Zaterdagmiddag stond voor Musketiers een uitwedstrijd tegen Scherpenzeel op het programma. Zij maakten echter een vergeefse reis, want in Scherpenzeel liet de scheidsrechter zonder taal of teken verstek gaan. Vorige week werd de 17-jarige mevrouw van B. uit Lunteren, terwijl zij 's avonds om half tien van Ederveen naar Lunteren fiet ste, door een viertal jongelui van de fiets getrokken. Dit gebeurde juist bij de kruising Hoofd- weg-Luntersekade. De jeugdige mevrouw werd in dë sloot geduwd waarna men haar poogde aan te randen. Op haar ge gil sloegen de aanranders op de vlucht, echter nadat haar kleding was stukge trokken. Later op de avond werden de vier knapen, de Ambonezen H., L., L en W. door de politie van hun bed gelicht en verhoord. De afdeling Ederveen van de Chr. Plat telandvrouwenbond maakte vorige week woensdag een reis naar de DAF-fabrieken te Eindhoven. Zij werden ditmaal verge zeld van hun mannen, zodat in totaal 63 personen de tocht meemaakten. De reis werd met twee autobussen gemaakt. In Eindhoven aangekomen werd eerst koffie gebruikt en werden de Ederveense bezoekers vergast op een film over het bedrijf. Hierna volgde een rondleiding waar men een behoorlijke indruk kreeg over de vervaardiging van de DAF-auto's. Tegen het middaguur was de excursie op de fabriek afgelopen. Men gebruikte de lunch in de stad Eindhoven en via Den Bosch en Nijmegen, waar men een kort oponthoud had ter bezichtiging van be zienswaardigheden, werd de terugtocht aanvaard. Tegen elf uur arriveerde het gezelschap, voldaan over deze leerzame en interessante tocht weer in het dorp. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK De openbare bibliotheek, onderdeel van de openbare leeszaal te Ede, kreeg met ingang van donderdag 3 september andere openingstijden. De bibliotheek die vanaf die datum beheerd zal worden door de heer Klop is voortaan op donderdagen geopend voor de jeugd, die tussen 3.45 en 4.45 uur hun boeken kunnen rui len. De volwassenen kunnen terecht don derdagsavonds tussen zes en zeven uur. Er is een ruime keuze, niet alleen van ontspanningslectuur, maar ook van stu dieboeken. Apotheek Tel. 3184 Hoofdstr. SI I V'daal 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar In Assurantkin Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1