Jeugd-Appèl in Petrakerk De fHdve' Supermarkt houdt deze week een 9 GEHEEL VEENENDAAL EN OMSTREKEN PROFITEERT NATUURLIJK WEER MET HET SCHRIJVERSPARK MEE die heerlijke diepvrieskip 2,69 69 cent OVERHEMDEN cteh Ze. Bij elk van deze artikelen 1 paar prima nylons voor slechts 79 cent maat naar keuze Bij elk van deze artikelen 1 paar prima nylons voor slechts 69 cent maat naar keuze Kaasafdeling Brood- en gebak afd. Groente-afdeling Vleesafdeling Bij al deze artikelen 1 paar nylons voor slechts DE SUPERMARKT MET RUIME PARKEERGELEGENHEID ACHTSTE WOLMARS TE VEENENDAAL U vindt bij ons een unieke collectie in Bel-O-Fast en Tricot Nylon in de mooiste streepjes en ruitjes Ook in zeer grote maten. Reeds vanaf I 9.50 Merino's zag 3-1 voorsprong verloren gaan R.K. Unitas speelde gelijk in Soesterberg Spannende juniorenwedstrijd door DOVO gewonnen Konijnen werden gekeurd EDERVEEN Advendo gelijk met Rubo 2-2 RENSWOUDE UITSLAG JUBILEUM TENTOONSTELLING N.R.S. 1 pak Koffie D.E. 1 pak Thee D.E. 1 pak v. Nelle koffie 1 pak v. Nelle thee 1 pak Omo 3 pak Bleu Band 1 kilo Rijst 1 zak Choc, hagel 2 rol Beschuit 1 pak Koopmans bakmeel 1 flesje Koffiemelk 1 litersblik aardbeien 1 flesje Bessensap 1 blik Sperciebonen 1 pot Kersen 1 pot Appelmoes 1 pot Augurken 1 blik Appelmoes 1 blik Spinazie I pot Azet jam 1 pak gekleurde hagel 2 pak Vitella pudding OOK DEZE WEEK voor slechts Opnieuw binnengekregen de beroemde BOSSER KLUIT marg. 3 halen - 2 betalen Bij ieder stukje kaas 1 pr. nylons v. slechts 69 ct Voor de jeugd bij 2 pakjes smeerkaas een speldje gratis 200 gram lange vingers 78 ct 400 gram biscuit57 ct 8 choc, repen79 ct 10 rollen drop89 ct 5 slagroomgebakjes 149 ct 5 Tompouses99 ct Alleen zaterdags een groot krentebrood 99 ct. 1 kilo Spinazie 1 kilo Andijvie 1 kilo Sperciebonen 1 kilo Stoofperen 1 kilo Handperen 1 kilo Handappels 500 gram Tomaten 500 gram Druiven 500 gram Prei 500 gram Bieten 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram Schouderham Lever Casseler rib Gekookte worst Boerenworst Ontbijtspek Saks Boterhamworst DEZE AANBIEDINGEN GELDEN VAN 9 TOT EN MET 15 SEPT, SCHRIJVERSPARK 63-69 - VEENENDAAL - TEL. 4004 Op zondag 13 sept. a.s. wordt er weer een Jeugd-Appèl gehouden in de Petra- kerk te Veenendaal. In dit appèl hoopt voor te gaan ds. M. Hiensch van Nieuw koop. Medewerking verleent het plaatselijk kerkkoor „Soli Deo Gloria" o.l.v. Henny Pomp. Zoals ieder jaar wordt er op de Jeugdzondag, uitgaande van de Geref. Kerken een begin gemaakt met de Jeugd-Appèls. Vanaf begin 1960 wor den deze appèls regelmatig gehouden. Het aantal bezoekers is vrij goed te noe men. Een hoogtepunt was het in sept. 1963 toen duizend man in de Petrakerk bijeen was. Ook voor dit appèl verwacht de commissie een groot aantal bezoekers. Spreker op deze avond is ds. M. Hiensch uit Nieuwkoop. De thans 39- jarige predikant werd 20 mei 1925 te Veenendaal geboren. Na het doorlopen van de ULO ging hij naar de kweek school „De Klokkenberg" in Nijmegen. Op 19-jarige leeftijd behaalde hij zijn diploma. In Bennekom werd ds. Hiensch tijdelijk benoemd tot onder wijzer op de lagere school. Tot vast onderwijzer werd hij hierna benoemd in Vroomshoop. Ds. M.Hiensch Toen kwam de militaire dienst hem opeisen. Van zijn diensttijd bracht hij één jaar door in het toenmalige Ned. Indië. Aldaar behaalde ds. Hiensch de hoofdakte voor hoofdonderwijzer. Terug in Vroomshoop studeerde hij voor het Staatsexamen A. Met zijn ge zin verhuisde hij later naar Haarlem, waar hij de Vrije Universiteit bezocht. In 1962 was hij afgestudeerd en werden vele beroepen op hem uitgebracht. Zijn keuze viel op de plaatsen: Nieuwkoop en Woerdense Verlaat. Op 6 januari 1963 werd hij daar bevestigd door ds. D. van Enk uit Veenendaal. Ds. Hiensch hoopt in dit appèl te spreken (n.a.v. Joh. 10 2b) over: Is „Schaap"-zijn een niet ietwat onnozele indicatie voor de Christen? Het Jeugd- Appèl van a.s. zondag staat in het teken van de goede Herder Die Zijn leven inzet voor de schapen. Het kerkkoor „Soli Deo Gloria" ver leent haar medewerking. Henny Pomp, dirigent van dit koor, begon reeds op jeugdige leeftijd met het nemen van orgellessen. In het begin was dat op het harmonium, maar later op het kerkorgel. Bij de heer K. Dijkstra werd hij opgeleid voor het diploma Kerkelijk Orgelspel A. Hij was 15 jaar toen hij hiermede begon. Hij begeleidde destijds in Rhe- nen de Kerstcantate in de Cunerakerk. In deze stad was Henny Pomp van zijn vijftiende tot zijn twintigste jaar repe titor van het koor „Eben Haëzer". Ondertussen volgde hij ook een di rigentencursus. Deze cursus ontving hij 2 jaar van Andries de Braai, directeur van het muziek-lyceum in Arnhem. De militaire dienst verbrak de opleiding bij de heer Dijkstra. „Maar", zegt Hen ny Pomp: „Ik heb zoveel mogelijk door geoefend in katholieke kerken, met toestemming van mijnheer Pastoor." Protestantse kerken ontbraken in zijn kazerne-omgeving. Als lid van de Gereformeerde Orga nisten Vereniging deed hij 30 juni 1961 examen. Hij was toen 23 jaar. Dit exa men werd gehouden in de Pniëlkerk in Utrecht. Het werd afgenomen door o.a. Charles de Wolff, organist in Enschede. Op dit examen moest hij koraalbewer kingen en orgelbewerkingen spelen van o.a.: Bach, Reger, Cor Kee, Franck en De Klerk. Van de achttien candidaten slaagde de helft, waartoe ook onze plaatsgenoot Henny Pomp behoorde. Op zijn 24e jaar werd hij dirigent van een (her)opgericht kerkkoor van de Geref. Kerk alhier. Dit koor werd 7 nov. 1962 opgericht. Er waren toen 18 leden. Momenteel telt zij 60 leden, dus er is wel sprake van grote voor uitgang. Dirigent Henny Pomp In maart 1964 werd hij dirigent van het Chr. Gem. Koor in Renswoude, dat 50 leden telt. Nog geen maand later kreeg hij de leiding van een 40 leden tellend kinderkoor, eveneens in Rens woude. In Veenendaal worden ook stappen gedaan tot oprichting van een kinderkoor van de Geref. Kerk. Het kerkkoor „Soli Deo Gloria" heeft o.l.v. haar bekwame dirigent al vele uitvoeringen gebracht. Zo o.a. in Rhe- nen, Arnhem, Renkum en Bennekom. De sfeer op het koor is prima, ook nieu we leden, die van harte welkom blijven (ook tenoren!), worden direkt in het koor opgenomen. De repetities worden dan ook trouw bezocht. Elke woens dagavond om 19.30 uur in Pro Rege. Henny Pomp geeft aan al zijn koren zijn beste krachten. Hij maakt er geen beroep van, maar ziet het als pure hobby. In verband met tijdgebrek, het blijven oefenen en het voldoende tijd geven aan de koren heeft Henny Pomp meerdere aanvragen (uit Scherpenzeel, Woudenberg o.a.) afgewezen. Deze jeugdige dirigent is tevens 2e organist van de Oude kerk (Vaartbrug). Vier dagen na dit appèl krijgt hij de leiding van drie koren in handen, in totaal 150 leden. Dit uitgaande van de B.K.V. Ook Kees Deenik zal deze avond aanwezig zijn. Deze avond wordt be legd in de Oude Kerk op de Markt. Op het Jeugd-Appèl zint „Soli Deo Trompettisten de heren de Jong en Stunnenberg Gloria" ook een lied van J. S. Irvine (1836-1887): Mijn Herder is de Here God, naar: The Lord's my Shepherd, i'll not want. Bob van Stempvoort, onze trouwe medewerker begeleidt de samenzang. Ook brengt hij een orgelimprovisatie over Psalm 23 ten gehore. Eveneens zullen de bekende tropettisten, de heren J. de Jong en H. Stunnenberg, resp. uit Renkum en Heelsum deze avond weer present zijn. Vanaf kwart YÓór acht tot de aanvang (8 uur) is er de gebrui kelijke samenzang. Ieder is van Jiarte welkom. Bob van Stempvoort, organist Goed van Van der Zee gaat langer mee De Merino's zetten de competitie in met een 4-3 nederlaag tegen VVJ in Utrecht. Het zag er in het verloop van de strijd in 't geheel niet naar uit dat de DS-men- sen de wedstrijd zouden gaan verliezen. Integendeel, kort na de rust had men zelfs een 3-1 voorsprong opgebouwd. Maar door enkele foutjes in de achterhoede en een strafschop wegens aangeschoten hands moesten de Merino-spelers toch nog met een 4-3 nederlaag het veld ver laten. Reeds na vijf minuten scoorde Tonnie v. d. Berg 0-1. In de 20ste minuut mocht v. d. Berg een vrije trap nemen. Een der WJ-spelers sloeg de bal met de hand uit het doel. De toegestane strafschop werd door v. d. Berg zelf benut, 0-2. VVJ wist echter voor de rust de achter stand tot 2-1 terug te brengen. Direct na de hervatting kwam Merino's weer opzetten. Vijf minuten na rust speel de een Utrechtse back te zacht op zijn keeper terug, waardoor J. v. d. Boven- kamp het buitenkansje benutte en rap inknalde, 1-3. Met een prachtig schot van de VVJ midvoor werd de score tot 2-3 verkleind. Hierna liet Merino's enkele steken vallen, waarvan VVJ gretig profi teerde. Back Pleyler werd bij Merino's wel erg gemist. Hij was met zijn motor in Doorn blijven steken tijdens een hevige regenbui. Zijn vervanger van Ginkel kon de gaten niet dichten en hiervan maakte VVJ toen gebruik. Zeven minuten voor tijd werd het gelijk 3-3 en in de aller laatste minuut zag de scheidsrechter aan leiding een aangeschoten handsbal met een penalty te bestraffen, 4-3 voor VVJ. Een vrij onfortuinlijke nederlaag voor de Merino's. R.K. Unitas '48 heeft de competitie in gezet met een 2-2 draw tegen Soesterberg. In de eerste helft waren de mannen uit het vliegkampdorp de sterksten. Zij bleken over een behoorlijk hecht elftal te beschikken en ook bijzonder schotvaardig. De Soesterbergers vonden tweemaal het net en hadden met de rust een verdiende 2-0 voorsprong opgebouwd. Back van Leeuwen werd hierbij op rechts nogal eens gepasseerd maar her stelde zich na rust prima. In de tweede helft sloeg Unitas terug. Door een goed doelpunt van linksbui ten Chr. Besseling werd de achterstand tot 2-1 verkleind en even later was het midvoor Cor janus die een gaatje zag waarin hij op listige wijze de bal wist te prikken. De eindstand 2-2 gaf de ver houding in het veld zeer goed weer. Voor de juniorenwedstrijd DOVO-Vee- nendaal bleek zaterdagmiddag een grote belangstelling te bestaan. Nadat Veenen daal voor rust een 3-1 voorsprong had ge nomen, kwam DOVO na de rust geweldig los en wist de achterstand in winst van 4-3 om te zetten. Het was een spannende juniorenderby met vlagen van aantrekke lijk voetbal. Zaterdagmiddag vond op het terrein achter hotel Vonk een jongveekeuring plaats, georganiseerd door de Veenendaal- se Konijnenfokkers ver. Het aangevoerde materiaal bleek van een uitzonderlijke kwaliteit te zijn, zoals ook keurmeester Werner uit Delft kon verklaren. De totale aanvoer was 180 dieren. De keuringen verleipen bijzonder vlot en geheel volgens tijdschema. De uitslagen waren. Groep A (dieren geboren in de maanden januari, februari en maart) 1. Lotharinger van W. C. van Santen. 2. Franse langoor van D. J. v. Manen, 3 Alaska van F. H. van Schuppen. Groep B (dieren geboren in de maand mei en daarna): 1. Lotharinger van T. v. de Pol; 2. Engelse hangoor van J. G. v. d. Lustgraaf; 3, KI. Zilver van E. v. d. Weerdhof. Zoals ieder jaar in de herfst de zwaluwen naar het zuiden trekken, zo trekken in de herfst honderden wandelaars naar Veenendaal om aan het Wolmarsfestijn deel te gaan nemen. Want voor de rasechte sportwandelaar is die Wolmars een belevenis. Je moet wandelaar van het zuiverste water zijn om dit te begrijpen. Maar gelukkig zijn er nog velen die niet opzien tegen een fikse wandeling en stap voor stap de kilometers achter zich laten, met in het vooruitzicht het glan zend eremetaal, dat de organiserende vereniging voor iedere suksesvolle wan delaar in petto heeft. Bij de Veenendaalse Wolmars is dat steeds iets bijzonders. Uiteraard heeft de medaille steeds iets van doen met wol, want wol is nog altijd het visitekaartje van Veenendaal. Dat de S.K.F.-wandelsportvereniging dit jaar de enige organiserende vereniging is mag de pret niet drukken. Deze ijzerver- werkende industrie zal het oude gezegde huldigen dat wol ijzersterk is. Evenals vorige jaren werd aan de Veenendaalse kenner van folklore en historie, Adriaan P. de Kleuver, op dracht gegeven de medaille te ontwer pen. Er zijn al medailles geweest met een spinnewiel, een voorstelling van „lammelietjes-avond" en van de bijen- markt; thans viel de keuze op het oude schaapscheerdersberoep. Evenwel niet aleer de tekenaar eens met de heer D. Sandbrink - industri eel - in contact getreden was. Want ook deze houdt de Veenendaalse folk lore hoog. Het idee dit jaar het oude beroep van schaapscheerder uit te beel den is dan ook van de heer Sandbrink afkomstig. Dat de ontwerper zijn best Advendo te Ederveen begon de compe titie met een 2-2 gelijk spel tegen het Driebergse Rubo. Nadat C. Greuter al in de achtste minuut voor 1-0 had gezorgd kwam Rubo opzetten en wist door Wol laars gelijk te maken, 1-1. Nog voor de rust nam Rubo een 1-2 voorsprong, maar linksbuiten A. Pol bracht de partijen weer op gelijke voet. Na rust was Adven do in de meerderheid, maar toen Pol weer zeer dicht bij een treffer was stond zijn medespeler Manyputty buitenspel en ging het feest niet door. Het einde kwam met een 2-2 gelijke stand. VEEHOUDER LAGERWEY SLEEPT 6 PRIJZEN IN DE WACHT De op 3 en 4 september te Den Bosch gehouden Jubileumtentoonstelling van het Nederlands Rundvee Stamboek ter gele genheid van het 90-jarig bestaan heeft in alle opzichten aan haar doel beantwoord. Uit vele landen waren belangstellenden aanwezig, behalve uit onze buurtstaten waren ook Rusland, Amerika en Zuid- Ai'rika vertegenwoordigd. De 500 Nederlandse inzenders zonden tesamen 900 beesten. Onze dorpsgenoot de heer J. Lagerweij was met zes koeien op de tentoonstelling aanwezig. Alle zes behaalden een prijs, rj.l. Geesje 12 en Corrie 29 een 2e prijs; Roelie 13, Geesje 11 een 3e prijs en Corrie 25 een le prijs. De collectie natuurlijk dekkende stie ren behaalde een 2e prijs, evenals de col lectie eigengefokte volbloeden. De uitslag van de beoordeling van deze dieren komt neer op de gemiddelde kwali teit koe van alle ingezonden dieren. Interessant voor ingewijden is de pro- auktie van Corrie 25. heeft gedaan op het tafereeltje blijkt uit de hierbij afgedrukte afbeelding. Op de knieën gelegen is een Veluwse scheper bezig een schaap van het zo zeer begeerde „vlies" te ontdoen. Om wille van het toerisme laat men in Ede telken jare dit oeroude vak herleven. leeftijd 1 jr. en 11 mnd. 2 jr. en 11 mnd. kg/melk 3863 4867 #/o vet 4.45 4.51 aant. dagen 294 304 eiwit 3.80 3.70 Onze vaderlandse wolmarkt heeft zo goed als niets meer te betekenen. Vroe ger was het beroep van schaapscheer der iets heel gewoons; nu zijn de weinig overgeblevenen in wezen slechts een soort V.V.V. functionarissen. Er dwa len geen herders met hun kudden langs de wegen. Vroeger was het schaapscheren een ware feestelijkheid met een feestmaal na afloop en de trekharmonica zette er luister aan bij. Het traditionele gerecht bestond uit zoutevis, aardappelen en botersaus en rijstepap toe. Tijdens het scheren ging de boerin rond met de jeneverkruik en als 't werk gedaan was trakteerde de boer op sigaren. En 'om iets van die feestelijkheid tot uiting te brengen plaatste de tekenaar naast de schaapscheerder een in het traditionele Veluwse kostuum gestoken vrouw met een jeneverkruik in de han den. Alweer is dus een schakel aan de keten folkloristische uitbeeldingen toe gevoegd. En de wandelaar staat in de toekomst nog menig mooi staaltje van penningkunst te wachten. JSn u er maar voor lopen! Met plezier zelfs. Deze achtste Wolmars wordt gehou den op 19 september a.s. Men kan zich opgeven voor deelname bij de organi serende vereniging, de S.K.F.-wandel- sportvereniging en bij de bestuursleden. Het hoofdadres is S.K.F., Groeneveldse- laan te Veenendaal. Geeft u spoedig op! Er is gezorgd voor een prachtig par cours dat dit jaar, door de welwillende medewerking van de eigenaar, de mooi ste gedeelten van het Prattenburgse bos zal volgen. .NYLONWEEK 4 4 maat naar keuze SUPERMARKT

De Vallei | 1964 | | pagina 2