PAUK Koopcentrum Veenendaal Veenendaal 1-VVY 1 G.V.V.V, - H.C.S.C. Grote onbekende deelt weer gaven uit Competitie wordt over gehele linie ingezet 0.39 1.48 1.98 Christie de Nobel uit Renswoude Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA DINSDAGKOOPJES KLEERHANGERS Tegel onderzetters BOEKENREK Gevonden en verloren Komt werken bij Geheniau en doet uw best, wij zorgen voor u dan voor de rest. (Zie advertenties elders in dit nummer). Schaakclub hield ledenver gadering met gongwedstrijd MARKTBERICHTEN Toevallig Bakermat Bullebak Weet alles van paarden en pony's Toekomst Schat Status Muziek Ingekomen en vertrokken Officiële bekendmaking Doktoren- en Apothekersdiensten Lees dit vooral Een paar weken geleden heb ik op deze plaats moeten vaststellen, dat wij raspeerden uit de Veense stal, veran derd zijn. Ik heb dat an de hand van een antal ervaringen mit een persoon die de Veense gemeenschup veur ja ren ontvloden was, geprobeerd veur te schilderen. Die veranderingen an ons zijn het gevolg van de veranderde tijden. En hoe de tijden wel veranderd zijn dat kwam mij veur de geest toen ik van de week las van de onrust in één van de plaatselijke febrieken. Om alle vermoeden, dat mijn program op re clame zou drijven, weg te nemen zal ik hier de naam niet noemen. Laat ik volstaan mit te zeggen, dat Leiden enigszins in last is. De oorzaak is me niet van alle kan ten gebleken. Van de kant van de directie wurdt alleen maar losgelaten waar de onrust niet vandaan komt. Afgaande op die bron kunnen we over de oorzaak van de verschijnselen alleen mar gissen. Het rommelt in ieder geval niet omdat het slappies in de wol zou zijn om omdat een bekende grossier in febrieken en anverwante zaken een hotel in het be drijf zou willen beginnen. Niks van dat alles, beweert de directie. Er zijn er louter en alleen enkelen, die zich niet plezierig voelen bij de gang van za ken in 't bedrijf. En waarom ze dan wel niet in de wolken zijn, dat wordt in het midden gelaten. Bii alles wat men van die zijde te weten gekommen is, weten we oigen- liik nog niks. Het is ongeveer zo as Bram een paar jaar gelejen overkwam bij een dokter. Bram had last van ste ken in z'n zij op gezette tijjen. Tja, ze de medicijnman, het is niet dit, en ok niet dat, dus je hoeft je eigen niet ongerust te maken. Behalve dan, dat Bram d'r gien steek minder van in z'n zij kreeg. De vakbond schijnt wel te weten waar de kneep zit. Volgens een van de plaatselijke vakbonden veult het par- seneel z'n eigen te kurt gedaan. Ge rekend naar de leste loonsverhoging krijgt men een stuiver op een uur te weinig. Dat zou lelijk wezen veur de min- sen, mar waarom d'r dan mar enkelen mit de pee in an de touwen staan dat begrijp ik op mijn beurt weer niet. En ok kan ik het niet erg vatten, dat om die enkelen het hele parseneel een brief op het dak krijgt. As het om enkelen zou gaan dan zouwen ze haast deur de bedrijfsleiding angewezen mot ten wurden. En dan zou men ok re den hebben om de boosdoenders er op staande voet uit te knikkeren. Het is bepaald niet aardig van de directie om al die minsen, die van goeien wil zijn, om enkele narkousen een brief te schrijven, die er netjies uitziet, mar waar toch niks meer of niks minder instaat dan „as 'et je niet zint, hoepel je mar op". Ik kan dat gien vaderlijke houding vinden. Op die manier wur den de arbeidsvitamines veur alle werknemers zuur. Overigens is het prettig om te horen, dat angenomen wurdt dat ok werkne mers tegenwoordig wensen kunnen hebben. Zij. mogen zelfs niets opzeu- ken, dat bij hun wensen past. En om nou op die veranderde tijjen terug te kommen: vrogger had een ar beider ok wensen. Er bleef 'em zelfs heel veul te wensen over. Mar, o wee, as tie er iets van durfde te zeggen. Nou wurdt het openlijk toegegeven, dat ie wensen kan hebben. Bij alles zijn we d'r dus toch op veuruitgegaan. Wout Blauwkous. Voor alle voetbalclubs in deze streek luidt in 't komende weekend de voetbalklok. Ook de zondagclubs storten zich in het voetbalavon- tuur, de competitie. Voor enkele clubs die reeds twee weken eerder gestart zijn kunnen al enkele conclusies worden getrokken. DOVO startte goed, GVVV moet schijnbaar nog op toeren komen. De voetbalver. „Veenendaal" ont vangt bezoek van VVY uit Ysselstein, een elftal dat vorig jaar behoorlijk meedraaide. De WY ploeg raakte ech ter een zijner beste spelers (Wim Ade- Winkels zij n iedere dag geopend vanj f8.30 tot 18.00 uur. J VRIJDAGAVOND KOOPAVOND ftot 21.00 uur. iOp woensdagmiddagen zijn a»le win- fkels gesloten. MARKT op dinsdagmorgen en 's za fterdags gehele dag. A.s. zondag aanvang 2.30 uur Competitie wedstrij d Terrein Bergweg Entree per pers. staanplaatsen vol wassenen f0,75; zitplaatsen volw. f 1,kinderen f 0,25. laar) aan het betaalde voetbal kwijt en de vraag is dus gewettigd of de Yssel- steiners voor een goede vervanging hebben gezorgd. In ieder geval zal „Veenendaal" beslist de handen vol hebben aan de enthousiaste ploeg van VVY. GVVV moet kennelijk nog geljeel in haar spel komen. De voorhoede ver toonde nog weinig schietlust. Er werd slechts 1 doelpunt je gemaakt in 2 wed strijden. Zaterdagmiddag krijgt GVVV op het Sportpark gelegenheid eindelijk eens haar slag te slaan nu de nieuwe ling HCSC uit Den Helder een bezoek A.S. ZATERDAG 4.15 UUR SPORTPARK PANHUIS afsteekt. Ook deze club had een weinig imponerende start, zodat GWV met dit pas gepromoveerde elftal korte met ten kan maken. Tenminste, als er nu wel geschoten wordt DOVO had een vlotte start. Drie uit twee is een behoorlijk resultaat. Zater dag kunnen er weer twee puntjes bij komen. In de uitwedstrijd tegen de oude rivaal Genemuiden liggen de kan sen voor DOVO voor 't grijpen. Gene muiden begon wel zeer zwak. Staat met geen enkel punt en de doelcijfers 0-7 onderaan de lijst. Winst voor DOVO is onze prognose.. Maar eventjes oppassen' is daarbij geen overbodige luxe. VRC kon het zaterdag in Wormer- veer niet redden, maar nu men op de Brinkersteeg speelt is het misschien mogelijk winst te behalen. Tegenstan der is het elftal van De Geuzen uit Amsterdam, dat afgelopen week met een ruime overwinning de competitie inzette. De nieuwe 4e klasser KNVB, het Amerongse DVSA gaat met haar sup porters op reis voor een bezoek aan Stichtse Boys in Utrecht. Hoewel dit een stug elftal is kan DVSA, mits snel spelend, winst boeken. Rhenus krijgt een Utrechts team op bedoek. De Meeuwen zullen op Candia neerstrijken. Er valt nog bijzonder weinig van te zeggen, alleen maar de hoop op een Rhenense zege. Op het nieuwe Sportpark „Panhuis" wordt de streekderby tussen R.K. Uni- tas en Oranje Wit (Eist) gespeeld. Bei den doen een goede gooi naar een der bovenste plaatsen. Spanning genoeg dus. Scherpenzeel (zondag) zal het Utrechtse UVVO zonder punten naar de Domstad terugsturen. De Merino's verloren vorige week onfortuinlijk. Misschien heeft de D.S. ploeg nu meer geluk als CSW (Wilnis) op bezoek komt. Sportclub Rhenen verloor volgens de verwachting in Utrecht, maar kan nu thuisspelend weer tegen een Utrechtse club VVOO misschien wel een succesje bereiken. Musketiers maakte een vergeefse reis naar Scherpenzeel, maar komt nu toch echt binnen de lijnen in een thuiswed strijd tegen EDO (U.) dat de eerste winst reeds opstreek. Scherpenzeel (zaterdag) kan in Doorn het vrij zwakke DEV wel weerstaan. Sporver. Panter incasseerde de volle winst en moet nu proberen zich het Utrechtse PVD van het lijf te houden. NSVS gaat tegen Valleivogels in Scherpenzeel proberen een paar pun ten te vergaren. Beide clubs verloren zaterdag hun wedstrijd. Kulan komt voor 't eerst in de ring. De uitwedstrijd tegen Woudenberg is nu niet bepaald een opgave om te on derschatten. We vrezen het ergste voor de SKF'ers. Renswoude moet als een ernstig kan didaat worden gezien. Men is in staat het zeer zwakke Bunnik te verplette ren. DVSA dat met niet minder dan 14-0 wist te winnen ziet zich zaterdag weer twee punten rijker door een overwin ning op SVMM in Maarn. Tenslotte moet het Ederveense Ad- vendo in staat geacht worden minstens 1 punt uit Langbroek mee naar huis te nemen. beukenhouten kleerhangers met dwarslat keurig afgewerkt, nu sensatie koopje 3 stuks een fraaie onderzetter voor uw schalen, frisse decors, hoogglanzende metaalframe, een sieraad op uw tafel, nu voor de zeer speciale prijs van metalen boekenrek met 2 schappen, in verschillen de kleuren voor talloze pocketboeken extra koopje Alleen dinsdag 14 sept. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Het begin van een woonwijk Eerste woning in Engelenburg onder de kap. Het pannebier was (weer) best. RENSDOUDE Verloren: bruine Terlenka regenjas met dun sjaaltje. RHENEN Gevonden: deksel van gereedschapvak van rode bromfiets, merk DKW-Sport en reparatiedoosje met inhoud; blauw nylon jack; zwart wollen handschoen; wit kin derschoentje; sleutel (no. 863/39) aan lan ge koperen ketting; paar bruine kinder schoenen; twee handzagen; blauw wind jack. Verloren: bruin lederen portefeuille, in houdende sigarenbandjes, vakantiebonnen (bouwvak), pensioenzegels, ziektewetkaart en fotonegatieven; zilveren kinderarm band met bedeltjes; zonnebril in blauw etui; gouden broche met in het midden een parel; kinderbril; grijze plastic regen jas. ENGELSMAN STAK RIJKSWEG 12 OVER EN WERD DODELIJK GEWOND Dinsdagavond tegen half acht is de 23- jarige Engelsman Freddy Dixon uit Hull toen hij te voet plotseling de drukke Rijksweg 12 overstak door een auto aan gereden en gedood. De jonge Engelsman was met een vriend op vakantietrip door Europa. Beide Britten maakten de reis per motor. Toen het vervoermiddel ha perde wilde D. bij het benzinestation een nieuwe bougie kopen. Hij stak daarbij onverhoeds de weg over met het ver melde noodlottig gevolg. E.H.B.O. START MET WINTERWERK Nu de vakanties weer achter de rug zijn, wil de afdeling Veenendaal van de EHBO weer met frisse moed aan het werk be ginnen. Men is voornemens de 3e dinsdag van iedere maand, waarin gewoonlijk door de wedstrij dploegen werd geoefend, thans als normale oefenavond bestemmen. Op dins dag 15 september wordt voor het eerst geoefend in de Ritmeesterkantine o.l.v. de heer D. J. v. d. Scheur. Op de maandagen 21 en 28 september verzorgt de heer Aalderink de lessen in de kantine van de Scheepjeswolfabrieken. Op maandag 2 sept. j.l. hield de Vee- nendaalse Schaakvereniging haar half jaarlijkse ledenvergadering. De belang stelling van de zijde der leden was be hoorlijk. Er werd uitvoerig gesproken over de competitie en onderlinge wedstrijden. Deze bespreking verliep naar ieders te vredenheid. Na afloop van de vergade ring werd de traditionele gong wedstrijd gehouden, waaraan fraaie prijzen wa ren verbonden. Op maandag 21 sept. a.s. begint de Schaakclub „Veenendaal" weer met haar onderlinge competitie in de Rit meesterkantine. Iedere schaakliefheb ber en belangstellende is uiteraard van harte welkom. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 12,tot f 12,50. Henneneieren f 7,50 tot f 11,50. Handel goed. Biggenmarkt: Aanvoer 240. Prijzen f55,— tot f 70,Handel matig. Christie de Nobel (23) woont met haar ouders in een aardige bungalow aan de van Reedeweg in Renswoude. Nog niet zo lang, pas twee maanden. Desondanks kwam ze al in Jjet nieuws. Ze wil in deze landelijke omgeving een pony rijschool voor kinderen oprichten. Dit is niet zo maar een gril van dit levendige, in Zandvoort geboren meis je, maar een bewust streven om de jeugd dichter bij de natuur i.e. het dier te brengen. En ze weet wat ze be gint, want na haar grondige, kei harde opleiding in de paardensport, is ze dermate deskundig dat ze in staat geacht moet worden een schat van gegevens en kennis aan haar jeugdige pupillen over te kunnen dragen. Chris tie vertelt zelf: Ik was als 12-jarig meisje tijdens een vakantie in Hilversum toevallig in de gelegenheid een draverij te bezoeken. Dat betekende eigenlijk de eerste stap in mijn carrière, 'k Was er direct door geïmponeerd. Er volgde bezoeken aan andere draverijen o.a. op Duindigt en Mereveld en nadien waagde ik de sprong. Als 14-jarig meisje ging ik de harde leerschool in de manége te gemoet. In de manége van mevr. Klein te Dordrecht moest ik de eerste trede op de ladder naar kennis betre den. Van 's morgens 7 tot 's avonds 10 was ik met de paarden bezig. Het wordt je niet cadeau gegeven. Je moet ook niet bang zijn voor ruw werk. Tuigen poetsen, stallen uitmesten lijkt nu geen werk dat bij uitstek geschikt is voor een jong meisje. Maar dat heb je ervoor over. Je wilt alles onder de knie krijgen en bij de algehele verzorging van de paarden zijn er wel eens karweitjes waar je moe van wordt of vuil. In 't begin denk je wel eens, zou ik het wel volhouden, maar als je echt een paardenliefhebster bent, ga je er be slist mee door. De bakermat van de paardensport ligt ongetwijfeld in Duitsland, zegt Christie. Denk maar aan de jaarlijkse Grote Prijs van Aken die onder grote belangstelling verreden wordt. Ik heb dan ook als jong meisje een „gründ- liche" opleiding gehad. De beste die je krijgen kunt. Ik was daar in Frei- sung bij München bij een rijschool met 40 paarden. Geweldig wat ik daar opge stoken heb, zeg Christie. Terug in Nederland kwam ik terecht woord ió aan: in de manége Kennemergaarden bij Santpoort. Hier zwaaide de heer Wey- ler, een zeer bekend paardensport man van voor de oorlog de scepter. Maar wat een bullebak was die man. Tijdens sommige lessen stond me het huilen nader dan het lachen, vertelt Christie. Hij stond dan met de cham- brière (manègezweep) in het midden en het gebeurde meermalen dat je een tik meekreeg. Maar toch van alles wat ik ken en weet heb ik het meeste van hem geleerd. Je moet volhouden, de tanden op elkaar zetten, dan kom je er wel door. Het is feitelijk zo, zegt Christie: Als je al les gehad heb denk je, ik leer het nooit. Na 20 lessen denk je dat je alles weet en na 40 besef je dat je nooit te veel kunt leren. Het is wel eens een ruwe wereld, maar als de liefde voor het paard de boventoon heeft kun je alle moeilijkheden overwinnen, vindt de enthousiaste amazone uit Renswou de. Mej. de Nobel is optimistisch. Ze ziet de toekomst niet donker in. Ik wil de jeugd van Renswoude en omgeving activeren en ik doe po gingen om een ponyrijschool op te richten. De eerste reacties zijn al hoopgevend. Alleen moet ik nog zoe ken naar een geschikt terrein zegt Christie. Aanvankelijk zouden we gaan oefenen op een terrein nabij imWÊmm ,,'t Hofje" maar verschillende ouders hebben wel bezwaren om hun kin deren over de drukke Rijksweg te sturen. Nu zoek ik naar een andere ge legenheid. Van gemeentewege is mij steun beloofd, zodat ik nu maar even afwacht. Die pony's zijn bij zonder lief voor kinderen, vooral de Shetlands. Ze zijn speels en hebben een aardig karakter. Ik vindt het ook van belang dat de kinderen een betere houding krijgen. Dat kan door het pony rij den gestimuleerd worden vindt Christie. 's Morgens om 6 uur ben ik uit de veren om Kornet (dat is mijn eigen paard) te voeren en te verzorgen. Dat doe ik altijd met genoegen, al ben ik in die vroege ochtend nog zo slape rig. Kornet gaat voor. Het is een schat. Tenminste dat vind ik zelf. Anderen zouden dit paard moeilijk kunnen temmen of berijden. Hij zou dan ge vaarlijk worden en zelfs door het prik keldraad heenlopen. Maar naar mij luitert hij goed en is altijd correct. Een echt springpaard is het ook niet en zal het wel niet worden ook. In de paardensport geldt de stelregel: Paard niet goed? Dan maar een ander paard. Maar dat kan ik niet over m'n hart verkrijgen, zegt Christie. Ik doe dit paard niet weg. ik ben er bijzonder aan gehecht. Wel wil ik mijn spring- brevet halen, maar dan zal dat wel met een ander paard zijn. In het Westen wordt de paardensport wel intensiever beoefend, vindt Chris tie. Maar hier is het leuker. In 't Westen geldt het bezit vap een goed paard als een soort statussymbool en iedereen benijdt iedereen. Als je een goed paard hebt, wil een ander je met zijn paard naar de kroon steken. Er zijn ook veel amazones in het Westen, vertelt Christie. Onlangs maakte ik nog kennis met Elisabeth Mooy, de be kende t.v. omroepster. Zij is al be hoorlijk ver gevorderd in paarden sport. Maar nogmaals, hier gaat alles gemoedelijker. Ik heb mij onlangs op gegeven bij de Lunaruiters uit Lun- teren en ben al helemaal ingeburgerd. Hier in deze streek bestaat geen ja loezie. Als je goed paard rijdt bewon deren de mensen dat en uiten hun waardering. In de afgelopen weken haalde Christie en Nobel nog een paar prijzen weg op een concours-hippique in Zutfen. De trofeeën kregen een op vallende plaats in de huiskamer. Of ik nu louter en alleen druk ben met de paardensport? Nou. ik kan U wel zeggen driekwart van de dag. In de morgenuren besteed ik al wat aandacht aan mijn paard, ga dan tot 12 uur werken in Veenendaal en 's middags is het weer oefenen, oefenen en dressuus. Dus toch alleen maar paarden? wil- len wij weten. Nou, veel tijd voor hobby's heb ik uiteraard niet, vertelt Christie, maar als ik een momentje heb speel ik een beetje piano, 'k Ben wel een muziekliefhebster, maar dan speciaal van de moderne jazz. De z.g.n. teenagermuziek kan mij niet bekoren. Ik luister nooit. Voor mij is Rita Reys de beste. Voor 't overige kan, wat mij betreft, de hele platen- wereld met die teenermuziek, direct ophouden te bestaan, zegt Christie. Een eigen geluid, een eigen mening. Ze bezit een eigen persoonlijkheid, deze 23-jarige Zandvoortse, die nu in Rens woude haar geliefde paarden en pony- rij derij wil introduceren. En dat ze daarin slagen zal, geloven wij op voorhand. Want doorzettingsvermogen is het meest opvallende trekje in het karakter van de amazone Christie de Nobel VEENENDAAL Geboren. Steven z.v. C. Boonzaaijer en L. van de Hoef; Willempje d.v. H. B. van Manen en G. van de Steeg; Monica Irma Adriana d.v. A. L. Veenendaal en F. I. T. Doyer; Wilhelmina d.v. W. Die- peveen en A. E. Ariesen; Dirkje Teuntje d.v. T. Budding en W. Bleijenberg; Jan- nemieke d.v. M. Wijdenes en W. van den Heuvel; Gerard Jan z.v. A. Takens en R. van der Meer; Ottolina Everdina d.v. A. van de Haar en A. van Manen; Elizabeth d.v. A. van de Blaak en M. van Raven horst; Wilke Corine d.v. B. van Kooten en W. D. H. Rauw; Anneke d.v. N. van Wijde en H. van de Weerdhof; Alida Rijkje d.v. A. Nap en R. A. Griffioen; Eric Willem z.v. L. van der Geugten en M. Antonie; Johanna d.v. H. Jonker en F. Slingerland; Andrea d.v. P. van Berge en J. A. H. Boodt (geb. te Rhenen); Jo hanna d.v. P. van Berge en J. A. H. Boodt (geb. te Rhenen); Jacob Eduard z.v. G. van Roekei en E. Evers (geb. te Ede); Ronald z.v. H. Admiraal en J. B. Ruisch (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: D. Meijer en J. M. J. de Bloois; A. Brussaard en G. J. Muller; M. A. van de Craats en S. M. van Burken; M. Diepeveen en H. van den Brink; K. Nagel en W. M. Slotboom; H. van de Kraats en F. Beukhof; C. Boers en M. G. H. Brinkman; E. van de Braak en G. van Diermen; E. J. Schoeman en G. van N ieu wamerongen. Gehuwd: D. IJbema en H. C. van Schup- pen; J. H. Kaspers en E. van Schoon hoven; J. A. Hendriks en T. van der Horst; G. Hijnekamp en G. van Wijk; J. de Fluiter en G. H. M. Jansen; T. J. Wil- lemse en A. Verschuur; R. Greve en A. A. Sipkema; H. van de Kraats en J. Gaas beek. Overleden: geen. RENSWOUDE Geboren: Fabienne d.v. H. van Vierssen en C. M. M. Hens (geb. te Zeist). Ondertrouwd: H. van Amerongen en G. van de Haar. RHENEN Geboren: Ronald z.v. H. Admiraal en J. B. Ruisch; Johanna d.v. P. van Berge en J. A. H. Boodt; Andrea d.v. P. van Ber ge en J. A. H. Boodt; Eddy Hillebrand Evert z.v. E. van Dijk enJ. Buitenhuis, Rob z.v. G. van Cleeff en P. G. Huijdink. Elders geboren: te Wageningen Hennie Gerdina, d.v. A. van Zetten en H. G. Bloemhoff. Ondertrouwd: K. van Silfhout en W. J. van Breenen. Gehuwd: J. L. Bos en J. M. Griffioen; J. R. Hazeleger en W. E. van Walsum; G. Mulder en M. E. Lamme; M. Wagens- veld en M. Ditewig. Overleden: Cornelis van den Bosch, 77 jaar, geh. gew. met C. C. van Delft; Stijn- tje Braafhart, 65 jaar, echtg. van C. van de Scheur; Annigje van Dijk, 58 jaar, echtg. van D. Jongman; Gerritje van Hal, 78 jaar, echtg. van E. Davelaar. EDERVEEN Geboren: Gerrit z.v. B. Nap en M. van Middendorp. RHENEN Ingekomen: H. H. Brouwer van Rotter dam; A. J. J. de Winter vanWeert; J. A. van Hattum van Kesteren; W. G. Cijs van Rheden; J. Smit van Buren; H. J. Cor- nelisse van Lienden; M. van Baaien met gezin van Boeicop. Vertrokken: B. G. H. Gijsberts naar Veenendaal; M. A. C. Drost naar Vee nendaal; N. M. Commijs naar Renkum; J. J. P. Ouwehand naar Arnhem; C. Op perman met gez. naar Lienden; T. Moor naar Leiderdorp; J. B. J. Knook met gez. naar De Bilt; H. A. van Ommeren naar Utrecht; B. van Ommeren naar Leiden; D. van der Linden met gez. naar Renkum; H. A. A. Beekmans naar Utrecht; A. J. Verbaas naar Ede; J. C. Spijkerman naar Groningen; E. Snijders met gez. naar Aalten; T. Aalbers met gez. naar Aalten; W. F. Treffers naar Groningen; W. E. van Walsum naar Woudenberg; J. M. Griffioen naar Wassenaar; M. Dite wig naar Scherpenzeel. RHENEN OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat zij op woensdag 16, donderdag 17 en vrij dag 18 september 1964 op de normale tij den waarop de reiniginsdienst het huis vuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waar mee grof tuin- en huishoudafval kan wor den meegegeven, dat men normaal ver plicht is zelf naar de vuilnisbelt te bren gen, mits dit bij de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezetenen van deze extra gelegenheid vooral gebruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt ge stort langs de openbare wegen en op an dere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 9 september 1964 Burgemeester en Wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal De secretaris, W. C. Pieters. VEENENDAAL Oude kerk 9.30 uur Ds. A. Vroeginde- weij; 5.00 uur hr. Meijer. Julianakerk 9.30 uur ds. C. J. v. d. Graaf uit Putten, 5.00 uur ds. D. van den Berg. Vredeskerk 9.00 en 10.30 uur ds. A. Terlouw; 3.00 uur ds. A. Vroegin- deweij. Sionskerk 9.30 uur ds. D. van den Berg 5.00 uur ds. C. J. v. d. Graaf uit Putten. Bejaardencentrum 9.30 uur ds. P. de Jong. Veeneind 3.00 uur ds. P. A. van Breu- gem, Achterberg. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij Geref. kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. van Enk 5.00 uur ds. Overduin. Geref. kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Overduin 5.00 uur ds. Volten van Rhenen. Chr. Geref. kerk Beatrixstraat 9.30 en 5.00 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. kerk Hoofdstraat 9.30 en 5.00 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn. Geb. Eltheto 9.30 en 5.00 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstraat 9.30 en 5.00 uur ds. Mallan. Geref. kerk Geb. O.C.B. 9.30 en 3.00 uur ds. van der Lingen van Bun schoten-Spakenburg. Ned. Herv. kerk Sola Fide 10.00 uur dr. Thoomes 5.30 uur ds. Bos (bed. Heili ge Doop) Ned. Prot. Bond 10.30 uur dr. Golter- man van Amsterdam. R.K. kerken Willibrordkerk 8.15 en 10.15 uur H. Mis 5.00 uur Lof. Salvatorkerk 7.30 en 9.30 uur H. Mis 54)0 uur Lof. Leger des Heils 10.00 uur Wijdingssa menkomst; 7.30 uur Verlossingssa menkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman (H.D.); 6.30 uur (Jeugddienst) dhr. J. G. Bouwman. Rusthuis 5 uur ds. N. Kooreman. Geref. Kerk 10 uur ds. Volten; 5 uur ds. Van Enk uit Veenendaal. Ned. Herv. (Geref.) Evang. 10 uur ds. Harkema uit Zeist; 5 uur ds. v. d. Velden uit Renkum. Geref. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 16 sept. 7.30 uur ds. P. v. d. Bijl uit Genemuiden. Geref. Gem. Plantsoen 10 en 5 uur lees dienst; woensdag 16 sept. 7.30 uur dr. C. Steenblok uit Gouda. Oud Geref. Gem. 10 en 5 uur lees dienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. W. Glas houwer uit Driebergen; 6 uur kand. W. A. de Groot. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst; dinsdag 15 sept. 7.15 uur ds. Ligten- berg uit Utrecht. Oud Geref. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst; vrijdag 18 sept. 7 uur ds. Mie ras uit Krimpen a.d. IJssel. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. R. de Zeeuw uit Utrecht. R.K. Kerk, Gasthuisstraat 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur (H.D.) ds. Van Viegen. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Mouw uit Apeldoorn; 7 uur dhr. Lieftink uit Voorthuizen. Geref. Gem. 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem. 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slingen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Cazander; 6.30 uur ds. R. J. v. d. Hoef uit Hierden. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" mej. S. A. J. F. Doets uit Leersum. Vrije Evang. Gem. 3 uur Evang. G. Dolman uit Utrecht. VEENENDAAL: Dr. W. Remme, Markt 10, telefoon 2061. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 2123 na zaterdagmiddag 6 uur. Zusters Groene Kruis: Zr. T. E. Anbeek, Parallelweg 27, telefoon 2655. RHENEN: Dr. G. E. Wflchers. Achter- bergsestraat, tel. 23^8. Apotheek Deys. Op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de diensdoende apotheek te Wage ningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker, Ederveen. Tel. 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v, d, Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. Th. C. Bak ker, Leersum. Tel. (03434) 1495. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat. Tel. (03497) 220. Het was een zeer oud Veenendaals gebruik om bij de brood maaltijd een sneetje witbrood en een sneetje roggebrood op elkaar te leggen en als beleg een plakje kaas te gebruiken. Dit was zeer smakelijk, voedzaam en niet duur. Natuurlijk worden op familiefeestjes en/of verjaardagen dergelijke voedingsge- bruikej/i nog wel eens verteld en soms (nog) nagevolgd. De ?aktie van de Veenendaalse Winkeliersvereniging om elke vrijdagavond en zaterdag de grote onbekende velerlei cadeaus te laten uitreiken haakt althans in het komende weekend geheel in op het bovenstaande recept. Wat het publiek moet doen? Uw inkopen doen in de winkels, aangesloten bij deze aktie, dus leden van de VWV „Handel en Nijverheid". De cadeaubonnen worden in de winkels verstrekt, dus NIET op straat. Op onverwachte momenten kunt U de grote onbekende tegenkomen om U met een cadeaubon te ver rassen., Het bestuur VWV „Handel en Nijverheid" N.B. De ze gelaktie gaat nog steeds door. Bij elke bestede gulden kunt U een zegel kopen van 10 cent. 500 van deze zegels geven recht op f 5 7,50 contant of f 60,in cheques.

De Vallei | 1964 | | pagina 2