Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken DUIZENDEN OP DE BEEN MET LAMPEGIETERSAVOND GOUDEN TOEKOMST VOOR RHENEN'S JACHTHAVEN" RUMOERIG SLOT Agenda DRUKTE IN CENTRUM WAS ENORM OPTOCHT Nieuws uit de omgeving Drie jubilarissen van Leidse Wolspinnerij gehuldigd ACHTERBERG „Kunst na Arbeid" (Lunteren) opent feestelijkheden Caecilia DE KLOMP Mooiste plek tussen Arnhem en Culemborg Wat nu weer 38e JAARGANG DINSDAG 15 SEPTEMBER 1964 Nr. 73 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verb erg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Gisteravond was een enorme mensenzee, sommige schattingen beliepen enkele tienduizenden, op de been om het traditionele Lampegietersavondfeest te vieren. Mede aangelokt door het fraaie septemberweer waren duizenden Veenendalers naar het feest gaan kijken. Het was waar schijnlijk de warmste Lampegietersavondviering sinds vele jaren. Warm ging het eveneens toe aan het slot. Tegen half tien had de politie handen vol werk een groot aantal kwaadwilligen van de trottoirs te vegen. De grootste raddraaiers werden meegenomen naar het bureau. Op het teenerbal in garage Schoonhoven was de drukte eveneens enorm, maar hier ging het heel wat rustiger toe dan in Veenendaals centrum, waar enkele honderden een dreigende houding aan namen tegen de politie die de orde poogde te herstellen en hierin tegen tien uur was geslaagd. Ontwricht Inbraak bij Hema, niets gestolen Dame levensgevaarlijk gewond na aanrijding Verzet Uitslag In Luxor draait PT 109 op nachtpatrouille VASTE PUNTEN Erepenning Twee bruidsparen gehuldigd Donderdag weer keuring van fjordenpaarden tt zegt directeur afdeling Watersport A.N.W.B. MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Van deze explosiviteit was om half zeven nog weinig te merken toen een aantal kinderen met lampions zich ach ter de brandweerkazerne voor de keu ring aanmeldde. Vier dames van de Chr. Huishoudschool en mej. De Raat met de heer G. v. d. Schee van de „In stuif" waren druk in de weer de elfjes, verpleegstertjes, kaboutertjes in 't ge lid te zetten, teneinde een goed over zicht voor de jury te krijgen. Tegen half acht was het zover. Er arriveerde nog een zeer origineel ver klede groep van de Bond voor Geref. Jeugdorganisaties, voorstellende Ali Ba ba en de 40 Rovers. Inmiddels kwamen de twee muziekkorpsen de Industrie laan opmarcheren, het voltallige jubi lerende „Caecilia" en de harmonie van de Kon. Scheepjeswolfabrieken. Snel werd de stoet geformeerd en langs een haag van duizenden, ja tien duizenden, trok de optocht naar het centrum, waar inmiddels het feest van de voetzoekers, rotjes e.d. al was be gonnen. Opvallend was dit jaar de drukte op de hoek Industrielaan - Ker- kewijk. Waarschijnlijk hadden veel be woners van Zuid hier met hun kinde ren een staanplaats gezocht. In het centrum aangekomen leidde de optocht tot een algehele ontwrichting van het verkeer, dat op verschillende plaatsen was omgelegd. De grootste chaos ontstond op het grote kruispunt Hoofdstraat - Zandstraat - Hoogstraat - Nieuwe weg. Terwijl de stoet omboog naar de Hoogstraat stond een file auto's van een kilometer lengte in de Hoofd straat opgesteld. De bestuurders werden allen de Hoogstraat ingelaveerd. Aan In het afgelopen weekend heeft men ingebroken in het gebouw van de Hema aan de Markt. In een van de kantoren is gepoogd een brandkast open te breken, hetgeen echter niet gelukte. In do brandkast bevond zich een be hoorlijk bedrag aan contanten omdat de ontvangsten van vrijdag en zaterdag hierin opgeborgen waren. Er wordt bij Hema Veenendaal niets vermist. De inbreker(s) vervoegden zich ook bij het Hema bedrijf in Wageningen. Hier werd een groot aantal goederen vermist. De politie van Veenen daal en Wageningen stelde een uitgebreid onderzoek in. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Vrijdagmorgen had op de Nieuweweg een ongeval plaats, waarbij de 39-jarige mevrouw R. W. van V. geb. V., moeder van drie minderjarige kinderen, levens gevaarlijk werd gewond. De vrouw die op de fiets in zuidelijke richting reed, vervoerde een soort rek mee. Waarschijnlijk kwam zij daardoor te vallen nadat een passerende auto beladen met butagasflessen, bestuurd door J. R. haar was gepasseerd. Met een schedel- basisfractuur en andere kwetsuren werd mevrouw van V. naar het Julianazieken- huis overgebracht. Haar toestand is ern stig. GEEN VOORRANG Vrijdagmiddag had op het kruispunt Be nedeneind-Polderweg een botsing plaats tussen de scooterberijder J. B. uit Ede en de automobilist E. J. W. v. d. B. uit Rhenen. B. reed op zijn scooter in wes telijke richting. Hij gaf op het kruispunt geen voorrang aan de auto. Een botsing kon niet uitblijven. Beide voertuigen wer den aan de voorzijde behoorlijk bescha digd. Zowel de scooter als de auto werden ingedeukt. DOORN: In Doorn werd vorige week een nieuw medisch- en verpleegcen- trum geopend van het Militair Re validatiecentrum Aardenburg. Over ste T. van den Berg verrichte de ope ning. SOEST: In Soest werd een nieuwe toon- kamer van het gabedrijf door de bur gemeester geopend. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich ook de burgemeester van Baarn, directeur van het Amersfoortse gasbedrijf, ve le raadsleden, hoofden van dienst e.a. ZEIST: In Zeist wordt deze week een verkeersenquête gehouden. Het ver keer cp 't Rond baart het gem. be stuur zorgen en men wil een betere doorstroming bevorderen. Iedere au tomobilist die 't Rond paseert wordt gevraafd waar hij vandaan komt en naar toe gaat. de sommatie rechtsaf te slaan voldeden enkelen mopperend. Meer dan een half uur zat de zaak muurvast en was de chaotische toe stand gehandhaafd. Dromrrten voet gangers liepen te pas en te onpas de oversteekplaats over, waardoor het doorgaande verkeer volledig werd gestremd. De optocht trok intussen via Zand straat en Kostverloren naar de Eierhal, het punt van ontbinding. Hier was de tuin in een sprookjespark herschapen. De bewoner, de heer v. d. Scheur, had ditmaal wel bijzonder veel zorg aan de versiering besteed. Tientallen lampions en andere versiering waren op het gras gazon en tussen de bloemen geplaatst, een feeëriek schouwspel. De kinderen werden allen getrakteerd op chocolademelk. Het dient vermeld dat de optocht ditmaal kleuriger was dan vorige jaren. Verschillende deel- nemertjes hadden extra werk van hun verkleedpartij gemaakt, waardoor een gevarieerder geheel ontstond. De groep van de Geref. Jeugdorgani satie was zeer exclusief uitgedost. Van wege de organisatoren werd de sugges tie gedaan om volgend jaar meer van dergelijke groepen te mogen begroeten, waardoor de optocht aan inhoud kan winnen. Rest nog te melden dat er slechts 1 kalebas was uitgehold. Jong en oud spoedden zich klokslag half negen naar de chocolademelk met beschuitjes, maar een groot aantal, be horende tot de z.g. teenagerjeugd zette het feest voort. In de Hoofdstraat en in garage Schoonhoven, waar een dui zend jongeren o.l.v. de jeugdband „The Blue Sharks" uit Ederveen de benen van de vloer gooiden. Al twistend werd de vrolijkheid ten top gevoerd, hoewel gezegd moet worden dat dit feest, waar burgemeester Hazenberg ook nog even om het hoekje kwam kijken, normaal en ordelijk verliep. Niet zo ordelijk waren de nog in de Hoofdstraat achtergebleven jongelui. Zij maakten het de surveilerende agenten van politie bijzonder lastig en trokken treiterend langs de trottoirs. Op een gegeven moment was het geduld van Hermandad uitgeput en werden de erg ste belhamels opgebracht naar het po litiebureau. Toen de politiemannen zo'n weerbarstige knaap aan z'n haren mee sleurden was dit weer aanleiding voor grotere groepen om hiertegen te ageren. Joelend en de politie uitjouwend stond de groep oproerkraaiers voor het gemeentehuis. De politie scheelde nog eens met een motor over de trottoirs om deze schoon te vegen, maar dit middel was er ger dan de kwaal. Nog lange tyd bleef het onrustig en verzette men zich tegen de maatregelen van de politie, die een moeilijke taak had op deze vry rumoerige Lampcgie- tersavond. Naar wij vernamen waren de nozems die de rel veroorzaakten afkomstig uit verschillende plaatsen uit de omgeving tot zelfs uit Arnhem toe. Gekleed in zwarte leren jasjes en spijkerbroeken paradeerden ze door Veenendaal. Naar onze smaak had het optreden van de politie beslist krachtiger kunnen zijn, waardoor misschien in korte tijd de rel zou zijn bedwongen. De prijzen, behaald door de deelne mers aan de optocht, werden als volgt toegekend: Individuele deelnemers: 1 Matthijs Wesselo, Zandstraat 86, met kalebas; 2 Kokkie van Wakeren, Paulus Potterstraat 19, Sneeuwpop; 3 Baten burg en v. d. Molen, Schrijverspark 30II, Raket naar de maan. Groepen: 1 Jan van Dalen en Chris van Capelle, Middellaan 43 A, Veense Boerenkool; 2 Kinderen v. d. Bosch, 7 stuks, Stationssingel 28, Japanse groep; 3 Maggie Haanschoten, Jan van Nas- saulaan 8, Boerenbruiloft. De groep Ali Baba en de 40 Rovers van de Geref. Jongerenorganisatie kreeg een eervolle vermelding. FILM OVER LUITENANT JOHN F. KENNEDY Deze week draait in het Luxor Theater een opmerkelijke film, handelend over de Amerikaanse Marine tjjdens de gevech ten met de Japanners in 1943. Hoofdper soon is luitenant John F. Kennedy, die als commandant van een P.T. motortorpe doboot de Japanse vloot te Ijjf gaat. Zijn bemanning stelde aanvankelijk weinig vertrouwen in zijn capaciteiten omdat hij geen enkele ervaring had. Toch wist de commandant door zijn grote per soonlijke moed hun sympathie te winnen. Als de P.T. 109 wordt overvaren door een Japanse motortorpedobootjager wor den de mannen in het water geworpen. Enige van hen vonden de dood in de gol ven. De anderen worden door Kennedy verzameld en zwemmend bereikt de groep een onbewoond eiland. Hoe alles verder verloopt kunt U deze Weck in „Luxor" zelf met eigen ogen zien. Een zeer span nend oorlogsgegeven verfilmd. GEREF. JEUGDWEEK BEGONNEN Met een speciale jeugdzondag is de jeugdweek van de Gereformeerde Kerk te Veenendaal begonnen. Een jeugdweek waarin op de gehele jeugd van de kerk een appèl wordt gedaan het komende sei zoen aan allerlei aktiviteiten mee te doen. Donderdag a.s. wordt o.a. op het terrein van Sportvereniging Panter aan de Berg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Kerkeraad en de jeugd. Voor de anderen is hierna een dropping georganiseerd. BROMFIETSER GESLIPT Maandagmiddag om 3 uur slipte de bromfietser R. V. uit Veenendaal op de spoorwegovergang nabij de Brinkersteeg. Hij maakte een lelijke val en bleef midden op de overgang liggen. Op doktersadvies werd V. met verschillende kneuzingen naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Groepsfoto van de huldiging der drie jubilarissen by de Leidse Wolspinnerij. De dames op de voorgrond werden in de bloemetjes gezet. Achterste rjj: v.l.n.r. de heren C. E. Benoit, bedryfs- leide.r; G. J. Lodder, A. Lief ting, v, d, Weerdhof en de heer M. Maerschalk, techn. directeur. Maandagmiddag werden in hotel La Montagne een drietal werknemers van de Leidse Wolspinnerij gehuldigd n.a.v. hun 40-jarig dienst jubileum. Het waren de heren W. Lief tink, H. v. d. Weerdhof en G. J. Lodder, allen uit Veenendaal. Bur gemeester Hazenberg reikte met een toepasselijk woord aan elk van hen een Koninklijke onderscheiding uit. De heer Lief tink ontving de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, de heren v. d. Weerdhof en Lodder kregen deze onderscheiding in brons. Naast de onderscheiding mochten de jubi larissen nog een aantal geschenken in ontvangst nemen. De heer H. J. Maer schalk, technisch directeur overhandigde de jubilarissen namens de directie een gouden horloge en een enveloppe met inhoud. De dames werden verrast met een prachtige bloemenmand. De heer J. Schot, sprekend namens de Ondernemings raad, bood zijn collega's een fraaie rookstandaard aan. De burgemeester richtte zich in een gloedvolle toespraak tot de jubilarissen en hun dames, die aan de feestdis wa ren gezeten. De burgemeester merkte op dat hij zojuist van een gewichtige bespreking kwam waarin onder meer de „zeer prozaïsche taak" moest ver richt worden de begroting 1965 voor de gemeente Veenendaal sluitend te krij gen. Geen gemakkelijke taak, aldus de burgemeester. Hebt u misschien nog wat miljoentjes over? vroeg mr. Ha zenberg aan de aanwezigen van de wol spinnerij. Komende op het eigenlijke feit, de huldiging van de jubilarissen, zei de burgemeester o.m.: Het is gelukkig niet zo dat een koninklijke onderscheiding maar zo wordt verfeend. Daar moet aanleiding toe zijn. Sommigen zien zo'n 40-jarig dienst- jubileum als een bagatel of hechten er geen waarde aan. Maar ik vind persoonlijk een gebeurtenis als de ze zeer waardevol en ben er met genoegen bij aanwezig, aldus de burgemeester. Waarom zo'n jubi leum dan zo waardevol is? Omdat het accent van verbondenheid aan elkaar hieraan ten grondslag ligt. In goede en slechte dagen aan el kaar verbonden. Hoe de toekomst worden zal weten we niet. Het leven is geplaveid met vaste punten, aldus de burgemeester. Iedereen zoekt met alle kracht naar een vast punt in zijn leven. Dit ligt uiteraard en vooral ook in het levens beschouwelijke vlak, maar naar een vast punt zoekt ieder mens. Veel kan schuiven, in beweging zijn, maar de vaste punten zijn blijvend. Aan uw trouw aan dit bedrijf liggen deze vaste punten ten grondslag en daarom wil H.M. de Koningin een ere saluut brengen aan u, die het bedrijf waarin u werkte 40 lange jaren trouw bleef. De burgemeester speldde hierna de jubilarissen de diverse onderschei dingen op de revers. De heer Maerschalk, technisch direc teur, sprekend namens de directie, richtte zich tot de drie werknemers van de Leidse Wolspinnerij en had voor ieder een hartelijk en zeer toepasselijk woord. Zij hebben zich bijzonder verdienste lijk gemaakt voor ons bedrijf. Trouw en met inzet van hun beste krachten hebben zij zich voor de Leidse ingezet. Het is mij een genoegen u de erepen ning voor 40 jarige trouwe dienst van de Mij. van Handel en Nijverheid \p overhandigen, aldus de heer Maer schalk. De dames Lieftink, v. d. Weerd hof en Lodder werd een prachtig bloemstuk aangeboden. De heer J. Schot, voorz. van de On dernemingsraad vond deze dag een gro te dag voor het bedrijf. De jubilarissen betoonden een grote aanhankelijkheid en trouw in tegenstelling tot diegenen die veelvuldig van werkkring verande ren. Daarom is in deze tijd een 40- jarig jubileum iets zeer bijzonders. Het is een mijlpaal in iemands werk en leven. De heer Schot bood namens de col legawerknemers een fraaie rookstan daard aan. Namens de drie jubilarissen dankte de heer Lieftink voor de goede woor den en de cadeaus. Wij zijn overweldigd en sprakeloos en kunnen er geen woor den voor vinden. De heer Lieftink be loofde dat men ook in de toekomst weer de beste krachten zou geven aan de Leidse Wolspinnerij. Hierna bleef het gezelschap nog geruime tijd in ge zellige sfeer bijeen. Vrijdagmiddag werden twee bruids paren die op deze zonnige september dag in het huwelijk traden verrast met een erehaag op de trappen van het ge meentehuis. Allereerst was dat het geval met het bruidspaar A. van Tuil en mej. A. J. Voorsluys. De bruidegom, een trouw lid van de harmonie Caecilia moest een muzikale hulde in ontvangst nemen van enkele collega muzikanten. Zeer toepasselijk speelde de afvaardiging van Caecilia de mars „De optimisten" ge volgd door „Lang zullen ze leven". Later op de middag waren de meis jes van de Hollandia Tricot wandel club present bij het huwelijk van hun collega mej. B. v. d. Bovgpkamp, die in het huwelijk trad met de heer G. Gerritsen. Ook hier werd een erehaag gevormd, waarbij de vlag van Hollandia Tricot hoog boven het bruidspaar wap perde. TEVEEL VAN 'T GOEDE Terzake van openbare dronkenschap werd door de politie ingesloten de 35-ja- rige van L. uit Eist, die zich in benevelde toestand en rijdende op een bromfiets op de Kerkewijk bevond. Na ontnuchte ring verkreeg van L. de vrijheid weer. STROPERS AANGEHOUDEN Zondag werden door de politie van Renswoude aangehouden de Veenendalers M. en zijn maat, die in het veld aan het stropen waren. Beiden zijn in arrest ge steld. TRAGISCH STERFGEVAL Maandagmiddag werd de 61-jarige heer van Gelderen uit Achterberg onwel, tij dens zijn werkzaamheden op de expe ditie afdeling van de SKF. De heer van G. werd naar het Julianaziekenhuis ver voerd waar hij korte tijd later overleed. NA STOPTEKEN DOORGEREDEN Vrijdagavond om elf uur reden twee bromfietsers met grote snelheid op de Kerkewijk. Zij werden ter hoogte van de Rembrandtlaan door de politie gesom meerd te stoppen. In plaats van deze sommatie op te volgen gaven zij vol gas en stoven de Rembrandtlaan in. Bij het eerste flatgebouw vlogen de betrapte knapen achterom en reden daai en passant tegen een geparkeerde auto op. De brommers werden in het struik gewas gesmeten. De politie nam deze in beslag. Later kwamen de vluchtelingen hun eigendom ophalen. Het bleken M. van H. uit Veenendaal en J. van L. uit Rhenen te zijn. Dit muisje zal ongetwijfeld nog wel een staartje hebben. WJJfc.NWW.vCÖ*1 - L A - - Tel. 3184 Hoofdstr. SI V'daal VALPARTIJ NA PASSEREN Vrijdagavond reden drie Spanjaarden op de bromfiets op de Patrimoniumlaan in westelijke richting. Op dat moment re den twee wielrijdsters rechts van de weg in dezelfde richting. Een der Span jaarden wilde inhalen waardoor hij mid den op de weg kwam te rijden. Een nade rende auto bestuurd door J. van H. kon een aanrijding niet voorkomen. De Span jaard kwam te vallen, maar werd niet noemenswaardig verwond. De schade die f 50,bedraagt zal worden vergoed. KERKDIENST OUD GER. GEM. Voor de Oud Geref. Kerk van Ach terberg hoopt op vrijdag 18 september 's avonds om 7 uur troor te gaan ds. Van Prooyen uit Grafhorst. Donderdagavond worden de feestelijkheden te.r gelegenheid van het 60-jarig jubileum van „Caecilia" ingezet met een rondgang van de muziekver. „Kunst na Arbeid" uit Lunteren. Dit corps, dat onlangs een legaat ontving van f200.000 van een overleden notaris, zal zich opstellen op de Patrimoniumlaan tegenover de Sav. Lohmanstraat. De Lunterse muzikanten volgen de route: Klaas Katerstraat, Slot. de Bru- ineplein. Klaas Katerstraat, Patrimoni umlaan, Kerkewijk, Stationssingel, Lin delaan, Kanaalweg, Kerkewijk, Schrij verspark. Het tamboerkorps van Caeci lia zal aan de gastenmuzikanten uit Lunteren voorafgaan. In het Schrijverspark op de hoek van de Brouwersstraat is er een groot Lu napark met verschillende attracties. Een grote consumptietent is ingericht waarin de teenagerband The Blue Sharks uit Ederveen zal optreden. Er is in de grote tent gelegenheid tot dan sen, waaraan vele fraaie prijzen zijn verbonden. Vrijdagavond maakt de Kon. Scheep- jeswolharmonie een rondgang en zullen wederom The Blue Sharks de dansmu ziek leiden. Zaterdagmiddag komt „De Harmonie" uit Ede naar Veenendaal. Dit is een der beste korpsen in de vaandelafdeling. Ook deze streekgeno ten zullen een mars door het centrum van het dorp maken. Dit is neg pas een begin van de festi viteiten. Volgende week volgt dan nog een défilé, het grote muziekconcours met 17 deelnemende korpsen en een feestreceptie. Op een weiland naast de heer Hupkes aan De Klomp, zullen a.s. donderdag de jaarlijkse keuringen van de uit Scandinavië geïmporteerde fjorden- paarden plaats vinden. Er zullen 83 fjordenpaarden worden aangevoerd, hetgeen iets minder is dan vorig jaar, toen dat aantal 102 bedroeg. Het is nog niet bekend of een vertegen woordiger van het gemeentebestuur de paardendag zal openen. In de jury hebben zitting: W. van Helden, inspecteur, Maassluis; £L J. Bouwhuis, Hardenberg; H. N. Stapman, Beilen; H. Smit, Zwolle en J. H. Wil mink, Breda. Algemeen leider is de heer A. van Roekei. VEENENDAAL Woensdag 16 sept.: Openings avond Volksuniversiteit, Tref punt. Lezing door de heer W. Mulder over „Griekenland, zijn oude tempels en goden". Woensdag 16 sept.: Modeshow van N.V. Hein van Schuppen, 3 en 8 uur n.m. Woensdag 16 sept.: Kaderavond Geref. Jeugdweek in Petra- kerk. Donderdag 17 sept.: Interkerke lijke zangavond, Oude Kerk (Markt). Samenzang o.l.v. de heer Kees Deenik. Donderdag 17 sept.: Opening fes tiviteiten harmonie Caecilia. Rondgang door muziekvereni ging „Kunst na Arbeid", Lun teren. In Schrijverspark groot Lunapark en teenagermuziek door The Blue Sharks. Vrijdag 18 sept.: Lunapark in Schrijverswijk en muziek door Kon. Scheepjeswolharmonie. Optreden van The Blue Sharks. AMERONGEN Vrijdag 18 sept.: Orgelconcert in St. Andrieskerk, 8.15 uur. Vrijdag 18 sept.: Filmmiddag voor de jeugd, georganiseerd door Winkeliersver. in hotel Buiten- lust. RENSWOUDE Woensdag 16 sept.: Vergadering NCVB in Rehoboth, aanvang 7.45 uur. Vrijdag 18 sept.: Bazar in Reho both t.b.v. verfraaiing gebouw. SCHERPENZEEL Donderdag 17 en vrijdag 18 sept.: Floralia tentoonstelling in Gem. Eierhal. In de Koerheuvel opende de heer A. J. Bovenschen voorzitter van VVV Rhenen maandagavond jongstleden de open bare vergadering die een voorlopig bestuur van de door de VVV opgerichte Watersportvereniging had uitgeschreven, met ver.rassend optimistische geluiden omtrent de plannen voor een te bouwen jachthaven. Voor een dertigtal belang stellenden memoreerde de heer Bovenschen dat regelmatig bij de behandeling van de begroting voor het nieuwe jaar in de raadsvergadering stemmen zijn opgegaan voor het bouwen van een jachthaven by het Vce.rhuis. De burgemeester liet zich voorlichten in hoeverre het mogelijk was een dergelijke haven te bouwen van de gelden die de grond zou opleveren. De directeur van de Streek VVV Zuid Veluwezoom de heer van Helsbergen verrichtte samen met do Rijks consulent voor de Middenstand het eerste onde.rzoek. Een rapport over dit onderzoek werd gericht aan de burgemees ter en een afschrift daarvan aan het bestuur van de Rhenense VVV. Het nieuwe bestuur van VVV had uiter aard veel belangstelling voor een te bou wen jachthaven, omdat men meent hier mee een belangrijke groep toeristen naar Rhenen te kunnen trekken. Na een ge sprek met een groep beleggers en het aan nemersbedrijf Vrolijk uit Scheveningen deed dit bedrijf een aanbod om op eigen kosten boringen te verrichten. B en W gaven toestemming voor deze boringen die toen werden gedaan in de weilanden na bij het Veerhuis. De firma Vrolijk die zeer veel belangstelling voor de zaak bleek te hebben, bood aan de haven te bouwen met de schoeiingen en een onverhard par keerterrein, geheel op kosten van deze firma. Het weiland ten westen van de Veerweg bleek na onderzoekingen van de Rijkswaterstaat, waarbij ingenieur de Gaaij medewerking verleende het meest geschikt om een haven in te graven. De heer M. G. Harinck ontving vry- dag de Eremedaille behorende by de Orde van Oranje Nassau, wegens 40- jarige dienst bij de N.B.M. De jubilaris toont hier de betreffende oorkonde, waarop de onderscheiding is vermeld. B. en w. werd verzocht een voor stel bij de raad in te dienen om een wijziging goed te keuren in het uit breidingsplan en een plan in te dienen bij het provinciaal bestuur. De raad zou dan ook verzocht wor den de grond af te staan aan een in het leven te roepen watersport vereniging. De heer Ruitschild, directeur van de afdeling Watersport van de ANWB werd geraadpleegd en deze reageerde zeer po sitief. Hij was van mening dat een jacht haven in Rhenen de mooiste zou worden in het gebied tussen Arnhem en Culem borg. De heer Ruitschild, met meer dan dertig jaar ervaring op het gebied van watersport weet, dat watertoeristen bij voorkeur havens als ligplaats kiezen die op korte afstand liggen van een winkel centrum. Wanneer de haven wordt ge bouwd zal deze ideaal dicht bij het cen trum van Rhenen komen te liggen, waar door hij direct voordeel biedt boven bij- (zie verder pag. 4) Er zijn nog steeds mensen die meer van stierenvechten dan van geld houden. Onlangs brachten plaats bewijzen voor een dergelijk gevecht op de zwarte markt meer dan 600 gulden per stuk op. Van een Engelse komische zanger dacht men laatst dat hij een prach tige mop uithaalde. Al zingend pakte hij de mikrofoon vast en viel daarna languit op het toneel. Het publiek gierde het uit. De zanger bleef lig gen, waarna men tot grote schrik constateerde dat de „grapjas" over leden was, doordat de mikrofoon onder stroom stond. De Amerikaanse ouders met ondeu gende (kleine) kinderen kunnen weer gerust ademhalen. Speciaal voor hun genoegen is er een on breekbare televisiebuis in de han del gebracht, zodat de kindertjes nu zonder dat de buis kapot gaat met een gerust hart met hun windbuk sen op de verraders in t.v. films e.d. kunnen schieten. 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1