Afevettowoi S. J. V AN WIJK, SPIONNE in plastic De vechtjas van Texas Terreur van de straat actieve bezorger AUTOMONTEURS benzinepompbediende Autorijles Daffodil Inschrijving van leerlingen een huis met ca. 900 m2 grond DE VALLEI UW BLAD LHEIJ Mak. kant A.P.RIJPSTRA Breien is weer een feest met ra. r. V.Q. DOSCn handwerken ELKE DAG BIO RHENEN Renswoude VAN DE WEERD'S m. ora™- AUTOBEDRIJF Hendriks Veenendaal N.V. Garage „De Klomp" NAAR M. van Beek Overalls Manchester kleding - stofjassen Witte vakkleding-kinderoveralls DEGELIJK EN BETROUWBAAR Lammers confectie D. v. d. Meijden Bedrijfskleding TE KOOP: H E E L S U M riante verzorgingsflats de moderne woonwijze voor hen die luxe en comfort wensen. Bijk. RHENEN Voor verheugende gebeurtenissen Drukkerij „De Gelderse Vallei" Gemeente Utrecht TE KOOP in het centrum van Veenendaal Brieven onder nr. 3487 van dit blad. Deze schaar hoort en ziet u op het verrassende Remia tv-programma van de R.E.M.! MARGARI NE FA BRIEKEN N.V. - DEN DOLDER Kwaliteiten en kleuren te kust en te keur. Wij hebben voor u ook de allernieuwste Neveda patronen! JESDAG PR. BERNHARDLAAN 22 - VEENENDAAL - TEL. 3029 TELEFOON 2901 Zaterdag 19 september 7.30 uur Zondag 20 september 5.00 uur Zondag 20 september 7.30 uur Vertoning van de sensationele wild-west film in Cinemascope James Mitchum - Alan Ladd - Jody Mc.Crea - Chili Wills. Jonge helden vechten hun weg in de Apachen hel van het wilde Westen. Toegang 14 jaar. Vertoning van de aangrijpende gangsterfilm Burt Lancaster - Dina Merrill - Shelley Winters Wie zich op hun gebied waagde ontdekte de hel. Toegang 18 jaar. Grote uitgeverij vraagt voor de bezorging van haar tijdschriften Panorama - Libelle - Rosita en Rebellenclub een voor de plaats Soil, en brieven te richten aan: De Spaarnestad N.V., Biltstraat 142 Utrecht, tel. 030-13473 tussen 8.30-17.30 uur. Wij hebben plaats voor enkele goede boven 21 jaar Zowel het loon, als sociale voorzieningen en het reisgeld worden goed geregeld. Bennekom In ons bedrijf is voor een energiek persoon een functie beschikbaar met afwisselend werk als tollenaar voor constructiewerk en machinebouw. Hij dient een ruime praktijk ervaring te hebben op dit gebied en moet in staat zijn geheel zelf standig te werken. De functie omvat o.a.: Opmeten van werken. Ontwerpen. Besprekingen met opdrachtgevers. Tekenen. Diploma tekenaar-constructeur of gelijkwaardige opleiding vereist. Rijbewijs BE. Sollicitaties aan: HENDRIKS VEENENDAAL N.V. Verlaat 5-7. Tel. 08385-4151. GEVRAAGD Wekelijks wisselende dienst. Werktijden: 7-14 uur of 14-22 uur. Zaterdags tot 19 uur. Zondags vrij. Aanbiedingen Rijksstraatweg 2, tel. 08387-250 en 550, DE KLOMP. Hoofdstraat 43-40 Veenendaal Groots assortiment in VOUWWAGENS KINDERWAGENS WANDELWAGENS Ook voor in nieuwe naar Jan Steenlaan 611 VEENENDAAL Telefoon 3726 VAMOR-diploma CONFECTIEFABRIEK G. H. KAYSER N.V. RHENEN VEENENDAAL 2 kamerflats vanaf f 50.000, 3 kamcrflats vanaf f 52.500, Alle inlichtingen Achterbergsestraatweg 4 A tel. 08376-2169 laat men „fijn" drukwerk vervaardigen zoals geboorte kaartjes, ondertrouwkaarten, visitekaartjes etc. Parallelweg 10 - Veenendaal - Telefoon 2022* GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS Van Asch van Wtfckskade 20 Ut,recht Opleidingen voor V.E.V.-examens adspirant sterkstroomhulpmonteur zwakstroomhulpmonteur elektronica- en radiohulpmonteur sterkstroommonteur zwakstroommonteur elektronica- en radiomonteur installateur Inschrijfformulieren voor de cursus aanvangen de 1 oktober a.s. en eindigende 31 mei 1965 wor den na schriftelijke aanvraag toegezonden. Mondelinge inschrijving op maandag 21, dinsdag 22, donderdag 24 en vrijdag 25 september des avonds van 8 tot 9 uur aan bovengenoemd adres. Nadere inlichtingen tijdens de mondelinge in schrijving. Kijk en luister 3 x per week naar het Remia programma op 'TV Noordzee'. Dan ziet u zélf waarom u voor uw gezin die verrukkelijke, gezonde Remia margarine koopt. Alléén Remia is 100% gepasteuriseerd! De Pas- teurgarantiemerken zijn tevens spaarmerken voor waar devolle verrassingen. Vraag uw leverancier de nieuwe verrassingsfolder! Altijd vers en prachtig smeerbaar! 2J\ ZILVER CC J D I Modeartikelen HOOFDSTRAAT 12 TELEFOON 3078 PRE „Papa, dit is mijn rechterhand, juffrouw Batelier," zei junior vrolijk, „Zonder haar zou ik mijn fabriek geen dag meer draaiende kunnen houden. Echt waar. Louise, dit is mijn vader." „Aangenaam kennis te maken, maar uw zoon overdrijft* enigszins," zei Louise lachend. „Dat hangt er helemaal van af hoe hij het bedoelt," zei senior vrolijk. „En bevalt het u hier goed? U bent er immers nog niet zo lang?" „Uitstekend, meneer Bonnard. Ik ben hier nu ruim drie maanden en ik heb spijt dat ik er niet eerder was." „Zo mag ik het horen. A propos, Paul, wil je ons nu de nieuwe machine eens laten zien?" Pratend en lachend ging het drietal weg. En plotseling barstte Louise in een huil bui uit, die ze zelf verklaarde door te den ken dat zij geen ouders meer bezat, zoals haar chef. Toen Dumoulin even later ver scheen was ze er maar gedeeltelijk in ge slaagd de sporen van haar tranen weg te werken, maar de oude procuratiehouder was taktisch genoeg om te doen alsof hij niets zag, ook al verwonderde hij zich nog zo. Even later belde Tom Becker op. „Hallo Louise! Hoe gaat het er mee? Met mij prima. Kan ik Bonnard straks even te spreken krijgen? Nu niet? Wel, ik was van plan hem over te halen om mij toe te oorspronkelijke roman DOOR W. GELDOF staan een reportage over zijn bedrijf te schrijven en foto's te maken. Voor het chemisch weekblad natuurlijk, al plaats ik het later misschien nog een ergens anders in als ik kans krijg. Goed, vraag jij het hem dan straks maar. Ja en dan nog wat. Ben je vanavond vrij? Ik hoor dat je 's avonds nog vaak op het lab werkt. Dan heb je een verzetje hard nodig. En ik heb nieuws voor je. Goed, ik kom je van avond wel even halen. Nee, we gaan niet meer naar het Lac Sauvabelin. Au revoir!" Zo, dat was dat. Wat voor nieuws zou Tom hebben? Zijn verzoek zou ze morgen wel eens aan de baas voorleggen, vandaag had hij toch geen tijd voor zulke kleinig heden. Gratis publiciteit zou hij echter wel niet versmaden. Hoewel er die avond een tafeltennis wedstrijd bij madame Cellier op het pro gramma stond, lokte een tochtje met Tom haar wel aan. Hij was een betrouwbare vriend en ze mocht hem feitelijk graag. Maar toen hij met zijn wagentje in de Rue d'Ouchy stond, bedacht ze, dat nieuwe hatelijkheden van Mar wel eens het ge volg van dit uitstapje konden zijn en ze wilde vooral geen vijanden maken. Ze zou zich vanavond dus maar een beetje gere serveerd houden. Na Toms joviale begroeting begon ze: „Alles goed en wel, meneer Becker, maar weet Mar van dit tochtje?" „Mar? Wie is Mar?" vroeg Tom verontwaardigd. „Mar is de afkorting van Marguerite en dat is een jongedame, met wie een zekere Tom een zekere verhouding heeft en die niet graag ziet dat bedoelde Tom alleen met mij uitgaat. Gesnopen?" „Nee. Bepaald niet! Tot mijn spijt moet ik verklaren, dat ik met bedoelde Mar geen andere dan zuiver vriendschappelijke relaties onderhield. Tot mijn spijt is dat nu ook over, dus wat dat betreft kun je ge rust zijn." Louise stapte in en knetterend als altijd zette het wagentje zich in be weging. „Is het uit tussen jullie?" vroeg ze belangstellend. Tom werd nijdig. „Ik heb je al verteld dat er niets tussen ons was. Behalve doodgewone vriendschap. Ba, wat kunnen sommige mensen toch zeuren! Kan een jongeman dan niet ge woon vriendschap onderhouden met een meisje zonder meer? Word jij soms dade lijk verliefd op mannen waarmee je vriendschappelijk omgaat?" „Overigens", vervolgde hij, „mag je de waarheid gerust weten. Mar begon mij te ringeloren en dat verveelde mij. Boven dien wilde zij blijkbaar meer dan vriend schap en dat kon ik haar toevallig niet geven. Tevreden?" „Volkomen, mits je mij vertelt waar wij heen gaan en wat je op je lever hebt!" „Heb je zin om ergens rustig te gaan zitten, een slokje te drinken en wat te praten?" „Hangt er vanaf waar." „Ik weet een aardige tent aan het wa ter en niet te duur. Aan de andere kant van de stad." „Heel goed, mits je ]e strijdwagen op eerbiedige afstand van die aardige tent parkeert." Ze bemerkte, dat haar woorden Tom ietwat onaangenaam troffen, maar ze had er geen spijt van. Ze bedankte er voor om in zo'n aftands ver voermiddel ergens aan te komen waar misschien bekenden zaten! Tom wist inderdaad een aardige gele genheid. Louise hield niet van propvolle, benauwend drukke dancings. Ze was trouwens hoogst zelden in zulke gelegen heden geweest en was benieuwd waar ze nu terecht zou komen, Toms opvattingen kennende. Maar „Les Parques" was een rustige plek. In de tuin, die aan het meer grens de waren stoelen en tafels neergezet om het terrasje groter te maken. Je kon bin nen zitten, maar ook in de tuin, die feeë riek verlicht was. Louise koos een plaatsje vlak bij het water, ook al om de muziek die vanuit het gebouw klonk, en die hier juist heel zachtjes te horen was. Het was een wind stille, zoele zomeravond, maar hier, dicht bij het koele meer, was het heerlijk. Ook Tom voelde zich gelukkig. Hij wilde champagne bestellen, maar Louise protes teerde. „Ben je nu helemaal?. Zoiets kun jij je niet veroorloven, Tom anders zou ik maar een ander vervoermiddel kopen. En het is nog gevaarlijk ook als je straks naar huis moet. Heus, koele limonade of ijs is alles wat ik verlang." Maar Tom hield koppig vol. „Een enkele keer champagne zal me heus niet ruïneren. Het gaat mij de laatste tijd bijzonder en ik denk er inderdaad over een werke lijke auto aan te schaffen." „Maar ik dacht dat jij van een vast salaris leefde?" „Gedeeltelijk! Behalve voor het che mische weekblad werk ik nog voor tal van andere bladen op free-lance basis. Ik begin er aardig in te komen en mag beslist niet mopperen. De aanhouder wint en ik heb met tal van bladen uitstekende relaties." Toen ze iets gedronken hadden stelde Tom voor, wat te gaan wandelen. De tuin was vrij groot en achter de strui ken die het grasveld met de tafeltjes en de stoeltjes afsloten, liepen slingerende wandelpaden, door het terrein. Maar Louise, die iqeer zin had om wat te zit ten voelde er niets voor. „Laten we dan liever wat praten, Tom. 't Is al weer een poos geleden, dat wij el kaar gezien hebben. Dus eerst over je reportage van Bonnards bedrijf. Ik zal het morgen voorstellen. Bel me dan maar op, dan kan ik je uitsluitsel geven. Vandaag ging het niet, want zijn ouders waren op bezoek en hij is met hen weggegaan en kwam pas tegen sluitingstijd weer terug." Dat interesseerde Tom. „Oerdeftige lui zeker? Erg uit de hoogte? Oudbankiers huis uit Bazel, zwemt in 't geld. Namen ze nog notitie van je?" „Maar Tom! Ze waren, nu ja, erg deftig, maar uit de hoogte niet. Maar laten we ergens anders over praten, dat lijkt me beter." „Waarom? Mij interesseert het juist buitengewoon, hoe dat bezoek verlopen is en ze tegen jou optraden enzovoort." „Dan zul je dat aan Bonnard zelf moe ten vragen Tom, want dan kan ik je tot mijn spijt niet nader inlichten". „Hè, Louise! Je bent een schat, maar je kunt af en toe toch zo oervervelend zijn. Wat heb ik nu misdreven?" „Niets, maar je schijnt te vergeten, dat ik directiesecretaresse ben." „Dus dat je hoog te paard zit. Wist ik al lang. Maar wat zou dat allemaal?" „Dat betekent Tom, dat ik bij voorkeur niet praat over mijn chef of over het be drijf waar ik werk." „Waarom dan toch in vredesnaam niet?" „Het spijt me Tom, maar als je dit niet begrijpt heb ik geen zin om het je uit te leggen. Als je het persé wilt weten, kun je het trouwens onmiddellijk aan mijn chef vragen, want als ik mij niet vergis komt hij daar juist aan." Inderdaad kwam Bonnard het terras op. Ze konden hem vanuit hun hoekje dui delijk zien. Ze zagen hoe hij eerst onder zoekend rond zich heen keek en toen op een aantal iets oudere heren toestapte, hen hartelijk groette en vervolgens bij hun ging zitten. Even later kwamen cr ook nog twee dames bij. Louise volgde het tafereel met belangstelling. Toen herin nerde ze zich Toms woorden weer. „Wat zei je daarnet Tom? Zat ik zo hoog te paard? Wat bedoelde je daarmee?" Tom keek haar met zijn trouwhartige ogen eerlijk aan. „Nou, biecht maar eens op, Louise. Vind je het niet prettig, dat Bonnard zoveel belang in je stelt? Nu?" „Het spijt me Tom, maar „Ik kan het je ook ronduit zeggen: jij denkt, dat Bonnard van je houdt!" Louise was het liefste opgestaan en weggelopen. Ze wilde echter, kostte wat het kostte, zien wat Bonnard hier kwam doen. Daarom antwoordde ze met zelfbe heersing: „Ik geloof dat je weer aardig bezig bent, je te mengen in iemands persoonlijke zaken, meneer Becker!" „Misschien wel, Louise. Maar wees dan overtuigd van mijn bedoelingen. Overi gens je kunt onmogelijk zo nauw samen werken, tot 's avonds laat toe, zonder veel voor hem te voelen. Dat heeft de oude mevrouw Bonnard tenminste óók al begrepen, blijkbaar." Geschrokken en ver rast staarde Louise hem aan. Die vent moest wel overal spionnen hebben zitten, die alles afluisterden. Of was dit maar een slag in de lucht, een gok die toevallig raak was? Maar Tom ging onverstoord verder: „En daarom wilde ik je voor hem waarschuwen!" „Dat stel ik op prijs, Tom. Maar spreek dan ronduit en zeg me, waarvoor je me wilt waarschuwen!" „Voor Bonnard natuurlijk! Vind jij het normaal, dat voor jouw tijd in een paar jaar vier secretaresses zijn vertrokken? Ik kan niets bewijzen, maar ik denk er het mijne van." „En dus insinueer je maar raak! Ik meen vrij goed te weten waarom die meisjes werden ontslagen, Tom Becker. Verzin wat anders. Overigens kan ik je wel één ding zeggen: wat Bonnard van mij denkt, laat mij Siberisch, mits ik mijn werk mag blijven doen, want dat inte resseert mij het meest van alles." „Dan heb ik niets gezegd, Louise. Nog boos?" „Nee, meneer Becker, maar ik vind je erg bemoeizuchtig en ik kan je dit wel zeggen: zin om hier lang te blijven heb ik ook niet meer als het zo moet gaan." „Het zal anders gaan, Louise!" beloofde Tom haastig. „Laten we dan maar ergens anders over praten." (wordt vervolgd)

De Vallei | 1964 | | pagina 10