PAUK DOVO-Apeldoorn ^3»,aATSTOU HP* U)0"fyfou>k<>uS DOVO - Apeldoorn, duel om (voorlopige) leiding in 2e klasse Op 17 oktober vogelmarkt in Veenendaal MODESHOW TROK VEEL BELANGSTELLING Johannes Knoppers (72) Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA DINSDAGKOOPJES RACE AUTO NEST SCHALEN PEDAALEMMER Marktberichten IETS NIEUWS OP VOGELGEBIED Charmante inluiding van de herfst Komt werken bij Geheniau en doet uw best, wij zorgen voor u dan voor de rest. (Zie advertenties elders in dit nummer). ELST Doktoren- en Apothekersdiensten AAN 'T ROER Slap Voorzitter van Amerongse Winkeliersvereniging Organisator Verlichting Voorzitter Geen politiek Ingekomen en vertrokken RENSWOUDE Grote zangavond te Renswoude Bazar te Renswoude EDERVEEN We zijn al een klein bietjie vertrouwd geraakt mit een instelling waar we nog niet zo lang gelejen niet van hadden durven dromen. Eigenlijk is iets te wen sen hebben nog spannender dan het echt in je vingers hebben. Toch bin ik en met mij de meeste van m'n plaatsgenoten heel blij dat het er echt is. Het Sportpark. Eigenlijk: het sportcomplex, mar van die naam zou ik mar liever af willen stappen. Hoe men eigenlijk ooit an zo'n verdraaide titel ge- kommen is, is mij een raadsel. Dat iemand een sportcomplex kan krijgen, dat kan ik me nog veurstellen, mar dat je een antal velden, kleedkamers en een kantine zo'n naam geeft, dat klinkt mij een tikkie on vaderlands in de oren. Affijn, ik zal daar niet langer over zemelen. Ik troost me mit- de gedachte, dat we hier een park hebben dat beter het Rembrandtcomplex had kunnen heten en dat we om, dat recht te breien, waar schijnlijk een sportpark gekregen hebben dat we de naam van complex hebben angemeten. Goed, de zaak is er niet minder om. De zelfsporters en de hele schaar die an d'r lui hemd hangt zijn d'r mee in de knolletuin en dat is het belangrijkste. Het loopt. Gelukkig is het tot nog toe niet allemaal winst in het Veense laadjie geweest, wat het sportpark opleverde. Anders zouwen de voetballers en andere soorten sportlui gaan denken dat ze op die nieuwe velden de punten al bij veurbaat in de zaak hadden. We kunnen alleen mar hopen, dat er eerlijk sport bedreven wurdt, dat alle scheidsrechters levend van de velden af- kommen en dat we d'r allemaal achter blijven staan. En daar wou ik het eigenlijk over heb ben. Over het achter een bepaalde zaak staan. We zijn hier stuk veur stuk bedrijvig. Ik heb er gien behoefte an om de ge- meenschu'p waar ik midden in mag leven op de burst te tikken. Toch wil ik zeggen, dat we van aanpakken weten. Mar een ietsie pietsie te veul op ons eigen an. In de meeste gevallen zijn we nog te wei nig jongens van de gestampte pot. We zijn vergeef me het vremde woord te veul individualisten. Kijk 'es om jelui heen. Naar de veul kleinere plaatsen. Daar blijft men niet op een afstand staan kijken, wat er nou wel allemaal uit de bus van een bepaalde instantie'komt. Hebben we hier as complete gemeen schap al veul gepresteerd? Zeker, er leidt mij nog een enkele aktie vers onder de pet. Toch zat daar weer een bepaald smakie an. Mar om nou 'es mit z'n allen van alle kleuren en smaken iets te presteren, daar durven we nog niet goed an. We mochten er ons eigen hoopie 'es mee tekurt doen. Het algemene komt pas an bod, as het eigen terreintjie goed gebur- gen is. Ik bin zo vrij om te geloven, dat zo'n instelling niet past bij de bepaalde roep die er van onze gemeente uitgaat. Ik hoor ze al roepen. „Je kunt toch ner gens an meewerken, waar je op grond van je overtuiging het niet mee eens mag zijn! Dan gaan de zaken van je eigen overtuiging toch veur?" O ja? waag ik die vastbijters in d'r principe- te vragen. Kommen hier zoveul dingen tot stand, die teugen alle beginse len opbotsen? Om het recht op de man af te zeggen: is een sportpark waar je zes dagen van de week mit een gerust geweten heen kunt gaan en één dag niet, iets dat om het laatste helemaal niet meer deugt? En straks het zwembad? Laten we oppassen veur het annemen van een afwachtende houding. Wé motten begrip veur de overtuiging van iemand hebben. Ik geloof, dat de meerderheid die uit overtuiging iets tegen probeert tegen te houwen z'n wil niet an de minderheid oplegt. Echt uit overtuiging handelen be tekent dat je niet anders kunt. Mar dat legt je dan tegelijkertijd de plicht op om die minderheid en de meerderheid wel de zaken te bezurgen, waar je eigen overtuiging zich niet teugen verzet. An „nee zeggen" zit onverbiddelijk vast het zoeken naar iets wat wel kan. Veur wie dat niet ziet wurdt het tijd, dat ie bij z'n eigen geweten te rade gaat. Wout Blauwkous VEENENDAAL Gevonden: Halskettinkje; groene ball point; bedelkettinkje; geruite damestas met inhoud; rood kinderfietsje; buisje glanslak; bruine portemonnaie met inhoud; plastic regenjas; rood kindertasje met in houd; zijde shawl; vulpen; 10 gulden; witte babyschoen; blauw damesjack; brui ne boodschappentas; rode suède dames- portemonnaie met inhoud; rode autoped; rijksdaalder; armband; streng witte pa rels; damesjasje; pantoffeltjes; groene kinderfiets; sleutel; zwarte damesporte- monnaie met inhoud; 3 sleutels aan ringe tje; zwarte damesportemonnaie met knip sluiting inh. ruim 1 gulden; rood kinder fietsje; rol betonijzer; witte kinderschoen; ball point; rood kindervest en rood jack; bos sleutels; blauwe tas met inhoud. Verloren: 2 ceintuurs; 2 contactsleutel tjes; jongens portemonnaie inh. 3 a 4 gulden; goudkleurig dameshorloge; zwarte handtas met inhoud; doublé dameshor loge; witte hoge kinderschoen; heren horloge met prijs bandje; sleutel; spaar bankboekje; jongensportemonnaie met in houd; 4 sleutels aan ring; 1 groene en 1 licht beige regenjas; lichtblauwe autoped; zilveren bedelarmband; 2 kanaries; blauw dames vest; kat; motorrijtuigenbelasting- kaart; ring met 4 sleutels; gouden halsket tinkje met gouden tientje; groene regen broek; herenhorloge; tennisschoen en gei tenharen sok; zwart gm pakje; donker bruine damesportemonnaie; loonzakje; zwarte regenbroek; bruine regenjas en bruine shawl; blauw-witte jongensfiets; zwarte vulpen; portemonnaie met inh.; herenhorloge; slavenarmband; hoofddoek; zegelring; blauw nylonjack; bruin-witte hond; busabonnement; blauwe aktetas met inhoud; plaid; pijp. In verschillende afdelingen van de pas begonnen voetbalcompetitie begint zowaar al enige tekening te komen. Zo 2al DOVO zaterdag in een direct duel om de leiding betrokken zijn in de thuisontmoeting te gen koploper Apeldoorn. Maar ook in de lagere afdelingen zijn al boeiende wedstrijden vastgesteld. Opmerkelijk is de goede start van Panter, Oranje Wit en Renswoude. DOVO tegen Apeldoorn te spelen op het Sportpark Panhuis is al een top- duel. De Apeldoorners hadden een zeer goede start en voeren met drie gewon nen wedstrijden de ranglijst aan. De overwinningen van Apeldoorn waren overtuigend en met veel verschil van doelpunten, bewijs van een sterke aan- SPORTPARK PANHUIS AANVANG 4,15 UUR valslinie. Hiertegen zal DOVO zich moeten verweren. Er kan een zeer spannende wedstrijd worden verwacht. DOVO heeft de kans om door Apel doorn te verslaan de leiding over te nemen. Een kans, die de roodwitten met beide handen zullen aangrijpen. Wij voorspellen een kleine overwinning voor R. Schoeman c.s. Met GVW gaat het minder goed. De blauwhemden veroverden nog slechts 1 puntje en er mag wel een wonder gebeuren als men zaterdag a.s. tot puntenwinst komt nu Spakenburg, dat al driemaal won, in eigen huis moet worden bekampt. Bovendien zal GVW niet volledig kunnen uitkomen, zodat alles bijeen helaas een nederlaag voor de GWV ploeg moet worden verwacht. Veenendaal begon met een zege, zij het met bescheiden cijfers. Zondag gaan de geel-blauwen naar Soest waar SEC de tegenstander zal zijn. Ook deze club, een oude bekende uit vroeger jaren, won zijn eerste wedstrijd, zodat het wel zal spannen. Een gelijk spel be hoort zeker tot de mogelijkheden. DVSA kon het zondag niet bolwerken en moest de punten uit handen geven. Nu er a.s. zondag op de Burgwal ge speeld wordt tegen het Cothense SVF heeft de Amerongse formatie veel meer kans. Gesteund door eigen publiek zien we DVSA zich distanciëren van de gemaakte misstap van vorige week. VRC werd een puntje rijker. Zaterdag gaat de Racing Club naar Ymuiden om te pogen de club van die naam de pun ten te ontfutselen. Gemakkelijk zal dat niet gaan. We verwachten, objectief gezien, een kleine nederlaag voor de Veenendalers. ontmoeting met het vrij zwakke Ri- vierwijkers zit het er echter wel in. Een kleine overwinning voor de Uni- tas-mensen ligt in 't verschiet. Oranje Wit staat keurig aan de top gerangschikt. Tweemaal een overtui gende zege. Zondag komt de vanouds bekende Ambonezenploeg Maluku Mu- da achter de sparren een bezoek af steken en het lijkt ons dat de Oranje Witters het nu moeilijker krijgen. Toch maar een overwinning voor de Eiste- naren als prognose. De zondagclub van Scherpenzeel kan in Soesterberg minstens een gelijk spel bereiken. In de zaterdagafdeling ontvangt Me rino's het Utrechtse Posta op bezoek. Beiden veroverden slechts 1 puntje. Voor Merino's de kans om in eigen om geving het puntental wat op te frissen. Musketiers zal in Utrecht niet veel moeite hebben met VVOO, dat een ma tige start had. Scherpenzeel tegen Sportver. Panter is een wedstrijd van belang. Panter heeft de leiding veroverd, maar Scher penzeel ligt op de loer. Met een gelijk spel zal de Panterploeg o.i. al wel te vreden zijn. NSVS krijgt aan de Dennenlaan be zoek van nieuweling Hulshorst, een club die al een royale overwinning be haalde. De Nevedaploeg mag wel da nig op haar tellen passen om niet door de Veluwnaren te worden geveld. Valleivogels is in staat de Domstad met winst te verlaten want PVD maak te tot nu toe een povere indruk. Kulan, hoewel zwak gestart, moet in staat zijn het wel zeer zwakke Bunnik een gevoelige les te geven. Renswoude, bezield met grote plan nen, zal met SVMM uit Maarn, hoewel ieder jaar beter spelend, wel korte met ten maken. Evenals Advendo dat in Ederveen met Beverweerdse Boys zal doen, want ook deze tegenstanders behoren tot de zwakkere broeders. DVSA is volop in de running, maar moet oppassen dat het stugge Rubo za terdag geen eind aan de opmars maakt. Spanning op de Burgwal. van plastic, geheel onbreekbaar 25 cm. lang voor weinig geld een leuke verrassing voor uw klein- tje koopjesprijs 0.4?O nest glazen schalen 5 dig. helder blank glas, in zeer fraaie uitvoering. U zult er verrukt .van zijn en dat voor slechts 2.10 van onbreekbaar plastic in enkele kleuren hygiënisch, voorkomt luchtjes in de keuken en andere ongemakken Alleen dinsdag 22 sept. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 104.000 stuks. Prij zen van f 11,75 tot f 12,25 voor de grote eieren en van f 7,tot f 11,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 60,tot f 72,per stuk. Handel traag. De Veenendaalse Vogelvrienden organiseren op zaterdagmiddag 17 oktober a.s. een „Vogelmarkt" in het OCB-gcbouw aan de Sand- brinkstraat. In eerste instantie is het doel van deze vogelmarkt dat de leden van deze grote vereniging onderling vogels ruilen, kopen, of verkopen kunnen. Er zullen uitsluitend vogels worden aangevoerd, die door de leden zijn gefokt. Uiteraard zal deze vogel- beurs ook toegankelijk zijn voor belang stellenden, die eventueel een vogel willen kopen. Deze markt betreft dus niet een vogel show zoals elk jaar in december in de Patrimoniumschool wordt gehouden. De vogels, die hier worden aangevoerd zijn uitsluitend voor de verkoop bestemd. Naar de voorzitter van de „Veenendaal se Vogelvrienden" ons mededeelde is de aankondiging van deze vogelmarkt op de laatstgehouden ledenvergadering met groot enthousiasme ontvangen, zodat ver wacht mag worden dat een groot aantal vogels op de. markt zullen komen. Een gewone markt heeft altijd al een bijzon dere bekoring, hoeveel temeer dan een vogelmarkt, die opgeluisterd wordt door het gekwetter van allerlei soorten vogels en dus een bijzonder levendig aspect ver toont. Terwijl buiten stormwinden en regen de komst van de herfst inluidden, gebeur de dat woensdagmiddag en -avond in modehuis Hein van Schuppen op char- mantere wijze. Ongeveer 400 dames waren in de gelegenheid een keur van mo- j dellen te bewonderen, geshowd door 5 beroepsmannequins. Werden andere jaren de shows steeds in Eltheto gehouden, deze keer heeft de Fa. Hein van Schuppen de dames in „eigen huis" ontvangen, wat bij andere grote modehuizen ook ge woonte is. Op de wanden van de zaak waren grote sleutels aangebracht, om de j opening van het najaars- en winterseizoen nog eens extra te accentueren. Rhenus, dat verrassend startte met een 5-2 overwinning gaat zondag in De Meern proberen het puntenaantal uit te breiden. Het is niet onmogelijk dat de groenhemden de overwinning en de punten meebrengen. R.K. Unitas heeft nog geen overwin ning kunnen boeken. In de komende RHENEN Gevonden: blauw kinderregenjasje; een psalm- en gezangenboekje; muntbiljet van f 2,50. Aankomen vliegen: Japanse nachtegaal (geringd). Verloren: bruine herenschoen met op gestikte neus. P.V. DE INSTUIF ELST Wedvlucht vanaf Mons op 13 sept. '64. Snelheid eerste duif 1018,1 mtr. per. min. Uitslagen: H. Doornspeek 1, 3, 10, 29; W. E. v. Laar 2, 5, 15; M. Brouwer 4, 13, 22; J. v. Aalten 6, 23; J. v. Koo- ten 7; T. v. Mourik 8, 12, 19; Poel Vie- gen 9, 17, 20, 25, 26, 28, 30; A. J. Bos 11, 18, 21; J. Swetselaar 14; T. v. Laar 16; Gebr. Briennessen 24; C. A. v. Doorn 27. De collectie bestond voornamelijk uit deux- en troispièces, mantels en eenvou dige jurkjes. Schokkende modellen of de opzienba rende, ietwat plompe Russische boerinne- stijl ontbraken, het was een collectie die iedere vrouw goed en met plezier kan dragen. De gebruikte materialen waarborgden al een comfortabele wintermode, de jurkjes en pakjes waren bijna zonder uitzondering van gebreide stoffen, wollen tricot of jersey. De ontwerpers hebben er voor gezorgd dat men deze winter zeker geen kou hoeft te lijden. Dikke mantels met een warme bontkraag sluiten de ergste vrieskou buiten, en hebben vaak een loshangend schouder stuk. Een van de eerste modellen die ge showd werden was een kort jasje in de populaire „Caban"-stijl, compleet met pet en voor de grotere maten een deux-pièces in een prachtige groene kleur, waarvan de voorpanden van het jasje van suède ge maakt waren. Suède was niet alleen verwerkt in pak jes, er was ook een beeldig rood model, waarvan rok en mouwloos vestje van suède waren en daaronder een zwarte col-trui. Rood in al zijn nuances kwam steeds weer terug, en voor de grote als kleine maten was er steeds weer zwart, dat zich eenvoudig niet uit de internationale mode wereld laat verdringen. Het einde van de geheel met muziek omlijste show naderde met een serie coktail-japonnetje, een jeugdig felgroen japonnetje met strookjes langs de zoom kreeg een extra applaus. En dan, als sluitstuk de traditionele bruidstoiletten, deze keer 2 lange japon nen. waarvan één afgezet met bont. Na de show was er gelegenheid de ge showde modellen van dichtbij te be wonderen, te passen en mogelijk te be stellen, waarvan door vele dames ge bruik werd gemaakt. VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets, Hoofd straat 26. Tel. 3056. Zuiderapotheek, Dr. Slot. Bruïneplein 7. Tel. 3714. j Zusters Groene Kruis: Zr. A. Wiegman, Schrijverspark 24. Tel. 2230. Tevens dienst voor het kraamcentrum, b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63. Tel. 2577. Apotheek Deys, op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wage ningen. EDERVEEN, DE KLOM, RENSWOUDE: Dr. Hey te De Klomp. Tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: Dr. Kars te Amcrongen. Tel. (03434) 1273. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat. Tel. (03497) 220. Iedereen in Amerongen kent Joh. Knoppers, groente en fruithandelaar. Hij timmert aan de weg. Is ondanks zijn leeftijd aktief ten behoeve van de Amerongse gemeenschap. Als voorzit ter van de winkeliersvereniging en or ganisator van verschillende festivitei ten altijd in de voorste gelederen. Naar de mening van Knoppers wordt altijd gevraagd. Zijn adviezen worden mees tal opgevolgd, omdat hij gesteund door jarenlange ervaring een gedegen, aan de praktijk getoetst, oordeel geeft. Ik zit al 12 jaar aan 't roer van de winkeliersvereniging. Ze hebben mij nog steeds niet gewipt, vertelt de heer Knoppers. Overigens scheelde het een paar jaar geleden maar een haartje. Er bleken toen enkele opposanten in de vereniging te zijn, die een ander be stuur wensten. Wij, als bestuursleden waren toen solidair en verklaarden: „Een eruit dan allemaal eruit." Het eind van het liedje was dat alles bij het oude bleef. Ik kan U wel ver tellen dat het geen gemakkelijk baan tje is, want de critiek wordt je niet gespaard. Maar ik heb een harde kop en kan er best tegen, zegt de heer Knoppers. Bent U geboren en getogen Ameron- ger? willen wij weten. Nou en of. Mijn ouders zaten vroe ger in het Berghuis. De mensen zeiden dan: We gaan naar Knoppers. Vooral op de Pinksterdagen was het een druk te van belang. Maar zelf had ik niet veel zin in het hotelbedrijf. Je bent veel te afhankelijk van het weer, vindt de heer Knoppers. Ruim 30 jaar ge leden begon ik met deze groentenzaak met bijbehorende artikelen en ik mag zeggen het loopt goed, gelukkig. Wat de winkeliersvereniging betreft moet ik zeggen dat er veel te weinig aktiviteit van de leden uitgaat, zegt de heer Knoppers. Ze laten het be- •stuur de zaakjes maar opknappen. .Neem nou de winkels zelf. Op een en kele uitzondering na lieten de mees ten alles maar bij het oude. En al ben ik dan zelf al over de 70, ik heb best in de gaten dat je met je tijd mee moet gaan wil je je handhaven. Als je gelegenheid hebt en de contanten er zijn moet je het interieur van je zaak 3{et woord ia aan: moderniseren. Blijf je in gebreke, dan gaan je klanten op de loop, zegt de heer Knoppers met overtuiging. Zou U dan met meer stunts willen' komen? Ja dat is het nu precies. De mensen van tegenwoordig, die meestal allemaal radio en televisie hebben ko pen graag in een zaak waar het pret tig en modern is. Doet U altijd het meeste werk voor het organiseren van de evenementen die in Amerongen plaatsvinden? Nou, zonder mij op de borst te slaan kan ik wel zeggen dat ik meestal in de voorste rijen sta. Dat komt natuurlijk ook omdat ik er veel tijd aan kan be steden, want eigenlijk ben ik een AOW-trekker en zou dus op mijn lau weren moeten gaan rusten. Maar dat is voor mij een onmogelijke zaak, zegt de heer Knoppers. Ik werk nog volop mee in de zaak, die ik aan mijn zoon heb overgedaan en verder dan het werk voor de winkeliersvereniging. Als er een lichtweek moet komen wordt Knoppers ingeschakeld, is er een sinterklaasaktie idem dito. Maar vertelt de voorzitter verder, nogmaals ik doe het graag. Kritiek kan ik best verdragen. Alleen irriteert mij wel eens de buitengewone laksheid van de leden. Ze bekijken alles te primitief. Als je een aktie begint moet je toch van te voren het geld laten rollen? Begin je op een primitieve manier dan is de aktie al gedoemd om te mislukken. Is het nu in feite zo dat de winke liersvereniging in Amerongen alle feestelijke gebeurtenissen moet organi seren? is onze vraag. De meeste evenementen wel. Neem nou de Palmpaasoptocht. Jaarlijks doen er meer dan honderd kinderen mee, wat voor Amerongen al een behoorlijk aantal is. Ik wil de naam Amerongen een beetje de hoogte in brengen, zegt de heer Knoppers. Vandaar die jaar lijkse verlichting, die ons tussen haak jes verlies heeft opgeleverd. Maar als het mooi weer is verlicht ik mijn eigen zaak ook. Ik houd van aandacht, van reclame. Als je in een donker hoekje blijft zitten wordt je over de kop ge zien en dat gebeurt volgens mij veel te veel in Amerongen. Dus U bent al 12 jaar lang voorzit ter? Ja, inderdaad 12 jaar en het is eigenlijk knap als je het zolang vol houdt. Ik heb er geen prijze haren van gekregen, maar je moet wel grijze haren hebben om deze functie te ver vullen, vindt de heer Knoppers. Je krijgt namelijk met veel mensen te doen en als je dan met je ervaring naar voren komt vind je wel gehoor. Ze hebben het mij 12 jaar geleden opgedragen en ik heb gezegd: Nou vooruit dan maar. Als jullie mij zo graag wilt hebben dan zal ik het doen. Maar ik ben een lastig mens en zeg precies waar het op staat, zodat het bootje van de vereniging wel eens over hoge golven voer. Enkele leden hebben wel eens kritiek, maar in 't bestuur heerst een goede harmonie. Wij zeggen zo vaak: Kom maar eens met voorstel len, maar dan blijft het muisstil. Neem nou de vergadering van a.s. dinsdag. Daar wordt het tekort van de gehou den lichtweek besproken. Het muziek programma van Concordia viel in het water, het regende dat het groot. Daar konden wij niets aan doen. Maar nu is er een tekort dat aangezuiverd moet worden. Wanneer de leden deze strop niet willen delen zullen we allen voor nemens t.a.v. het komende sinter klaasfeest moeten laten vervallen, zegt de heer Knoppers en hij meent wat hij zegt. Hebt U nog andere ambities op ver- enigingsgebied? willen wij weten, 'k Wil verder nergens in zitten, zegt de heer Knoppers. Ze hebben het her haalde malen geprobeerd om mij te strikken. Voor de VVV, voor de Oran jevereniging, voor een politieke partij, maar vooral met het laatste hou ik mij niet op. Daar moet ik niets van heb ben. Ik wil mij wel inzetten voor het dorp Amerongen, maar dan in volle vrijheid. Niet gebonden aan een of an der programma. De heer Knoppers is een dynamisch man. Ik kan niet stil zitten verklaart hij zelf. Nog deze week heb ik met mijn zoon een reisje naar Duitsland ge maakt. 't Was tegelijk een zakenreis, want ik wilde mijn licht eens opsteken bij die geweldige supermarkten daar. In Heerlen werd er woensdag juist een geopend en ik kon mij nog juist door de geweldige mensenmassa wringen om die zaak te bekijken. Ik houd ervan de ontwikkelingen te volgen. Dan kun je meepraten. Zolang ik mijn gezond heid mag behouden hoop ik door te gaan, zegt de heer Knoppers. Daarbij zal ik nog wel heel wat moe ten aanhoren, omdat ik een nieuwe, moderne geest onder de winkelstand wil brengen en dat wekt hier nog wel eens weerstanden. Maar ik zal maar denken, ieder mens heeft wel zijn vij anden en vrienden. Allemaal kun je ze toch niet op je hand heben. Maar een ding is zeker: Als ik wat doen kan om Amerongen vooruit te helpen, en een moderne geest te laten waaien, zal ik het niet nalaten VEENENDAAL Geboren: Hendrik z.v. A. Vink en R. W. S. van Kooten; Cornelia d.v. E. van den Bosch en J. Kooijmans; Carolina Wilhel- mina d.v. W. Klumpenaar en H. van de Weerd; Hendrik Jan z.v. G. Klein en J. Niessen; Aalbert Jan Anthonie z.v. A. J. A. Weigraven en H. W. Hendriksen; Hen drik z.v. H. van Spanje en C. E. de Kam per; Sherley Agnes d.v. M. B. de Quay en A. I. Bieri; Dirkje d.v. G. T. van Wa keren; Gerhardus z.v. G. Smits Schouten en J. E. Vermeulen; Heinrich z.v H. Nap en J. E. G. Sukkel; Emilienne d.v. E. F. Vergeylen en G. J. van Barneveld; Lam- bertus z.v. P. van de Lustgraaf en J. A. Rebergen (geb. te Rhenen); Bertus z.v. D. H. van der Weerdt en A. van der Meijden (geb. te Rhenen); Gerda d.v. G. Werkman en D. Helms (geb. te Rhenen). Ondprtrouwd: G. Ditewig en E. van den Broek;, A. Nagel en A. L. C. Meerssman; R. Drost en J. M. Pellicaan; A. Keuken en D. Stuivenberg. Gehuwd: G. van de Lagemaat en G. H. Beijer; W. G. van de Weerdhof en J. van Geerenstein; C. Hendriksen en A. van Kruistum; G. Gerritsen en B. van de Bovenkamp; A. van Tuil en A. J. Voor- sluijs; J. van de Craats en J. C. Davelaar; P. C. Boshoven en G. S. Valkenburg; H. van de Kraats en F. Beukhof. Overleden: Jan van Barneveld, 79 jaar, weduwn. van S. van Wijk; Susanna Maria Heij, 88 jaar, wed. van K. van Dijk; Hen drik Slotboom, 86 jaar. weduwn. van J. C. van Koten (overl. te Ede); Gerritje van Hal, 78 jaar, echtg. van E. Davelaar (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Jenneke d.v. R. Overeem en J. van Thuijl; Gerritje d.v. B. C. Drost en H. Kosters; Gerda d.v. G. Werkman en D. Helms; Dirkje Hestrina Hendrika d.v. J. van Dijk en M. van Ingen; Bertus z.v. D. H. van der Weerdt en A. van der Meij den; Lambertus z.v. P. van de Lustgraaf en J. A. Rebergen; Klaas Roelof z.v. R. van Burken en N. M. Barten. Ondertrouwd: W. D. Sakko en H. H. Brouwer. Gehuwd: P. C. Koster en C. C. de Lan ge. Overleden: Teunis van Laar, 79 jaar, efcht- genoot van J. J. Hietbrink; Celia van Vie- gen, 75 jaar, echtgenote van G. van Zet ten; Roelof Hendrik Verwoert, 74 jaar, echtgenoot van C. Capelle. AMERONGEN Geboren: Arie z.v. G. van Soest en G. G. Maertzdorff; Evert Adriaan z.v. Joh. van Viegen en A. C. Hensen. Overleden: Aartje van Malsen, oud 33 jaar, echtgenote van H. Pabat. EDERVEEN Geboren. Jan z.v. A. Vlastuin en G. van Roekei; Gijsbertus z.v. H. van Schoon hoven en D. van de Lagemaat; Aart z.v. A. M. Thomassen en Henken; Gerrit z.v. A. II. Folmer en H. van de Vliert. Ondertrouwd: L. van Meeren en M. A. Lenderink. Overleden: Rijk Bos, oud 77 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Jacob z.v. J. v. d. Bovenkamp en H. M. Veenvliet; Jan H. z.v. D. van Veldhuizen en J. Hoefakker; Geert J. z.v. R. H. M. van Heck en G. J. M. H. Heime- riks; Johan C. z.v. J. C. van Ginkel en G. v. d. Hee. Ondertrouwd: C. Davelaar en A. Osna- brugge; W. Wagensveld en J. Voogt. Gehuwd: B. Valkenburg en E. P. Val kenburg; H. H. v. d. Wetering en M. A. Wolswinkel. RENSWOUDE Geboren: Klaas Roelof z.v. R. van Bur ken en N. M. Barten. Gehuwd: J. van Voorthuizen en J. Met horst. RHENEN Ingekomen: E. van Til met gezin van Hendrik Ido Ambacht; J. Lindenaar met gezin van Weesp; E. Maassen van Ede; A. Chincoa Sanchez van Spanje; Angel Rivas Cano van Spanje; A. Mohamed Aisa van België; R. Smit van België; E. M. Swoboda van Duitsland; Tj. Jarbandhan van Oegstgeest; H. van Drongelen van Noordwijk; F. de Bruijn van Apeldoorn; D. S. de Graaf van Leeuwarden; C. van Dijk van Veenendaal; A. Boekee van Sas- senheim; D. J. Stiphout van Brunssum; H. J. A. Diependaal van Gennep; P. H. M. van Elk van Bergharen; W. H. Bosma van Emmen; C. Klok van Warnsveld; J. Ariesen met gezin van Veenendaal; W. J. Schenk van Rotterdam; M. Schenk van Noordwijk. Vertrokken: M. I. Roseboom met gezin naar Dodewaard; J. G. Kingma naar Fra- neker; G. W. Drost naar Doorn; C. Kern- per naar Ermelo; J. Hulshof f met gezin naar Wageningen; C. Hartman naar Gilze en Rijen; W. Jansen naar Utrecht; A. Schalekamp met gezin naar Ermelo; F. van Peperstraten naar Wehl; J. F. La- mers naar Alphen en Riel; F. P. Heidings- feld met gezin naar Amersfoort. 1 Oktober a.s. 's avonds om 8 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk een zangavond gehouden. Deze wordt verzorgd door de Chr. Gem. Zangvereniging „Con amore", in samen werking met „Soli Deo Gloria" uit Vee nendaal, onder leiding van dirigent Henny Pomp uit Veenendaal. Beide koren zingen o.m. „Neêrland en Oranje" (Land of hope and glory). Ds. L. van de Peut en Ds. B. Slingen- berg zullen hun medewerking verlenen, terwijl onze dorpsgenoot A. v. d. Boven- komp een solo ten gehore zal brengen. De toegang is vrij. Toont uw belangstel ling en komt allen! Op vrijdagavond 18 september en za terdagmiddag en -avond 19 september a.s. zal in gebouw Rehoboth een grootscheepse bazar gehouden worden, waarvan de baten ten goede zullen komen aan de verbetering en verfraaiing van het ge bouw. Dc deze week gehouden huis aan huis collecte heeft een bedrag van f 1200, VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur ds. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. Bouthoorn van Bennekom; 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. C. Graafland. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Breugem van Achterberg. Veeneind: woensdag 23 september 7.30 uur dhr. Van Ostende uit Opheusden. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Pijlman van Wassenaar; 5 uur ds. Slingenberg van Renswoude. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Lugtigheid van Maarn; 5 uur ds. Pijlman van Wassenaar. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur leesdienst; 5 uur ds. Van Sonneveld van Bennekom. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur prof. Schilder van Kampen. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Van Schuppen van Beverwijk. Ned1. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Steen beek van Wapenveld. R.K. Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dagavond 23 september 8 uur br. J. v. d. Berg uit Wassenaar. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 5 uur ds. N. Koreman. Rusthuis: 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. v. Konings veld uit Ede; 5 uur ds. H. Volten (Jeugddienst). Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Steenbeek van Zeist; 5 uur dhr. Stormbroek van Lunteren. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 23 september 7.30 uur ds. A. Kok uit Leerdam. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; maandag 21 september 7 uur ds. Slager van Stavenisse. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr. R. G. Scholten cdt. van Amsterdam. R.K. Gedachtenis Kerk: 8 uur Vroeg mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Zijlstra van Scherpenzeel6 uur ds. De Zeeuw van Driebergen. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; vrijdag 25 september 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. F. Monné uit Zeist N.H. Koffiebijeen- komst. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; dinsdag 22 september 7 uur ds. Slager. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Bouwse- ma van Wageningen; 7 uur ds. Bouw van Ede. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; woensdag 23 september 7.30 uur ds. Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 cn 6.30 uur ds. B. Slin genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. B. Eyzin- ga uit Barneveld; 6.30 uur ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Fie- ret. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. A. van Gent uit Emmeloord en maandag 8 uur ds. H. Raven. reeds ver overschreden. Een pracht re sultaat, doch lang niet voldoende. Op allerlei manieren zal men op deze bazar trachten het geld uit Uw zak te kloppen. En dat op verschillende prettige manieren. Iedereen is met deze verbete ringen aan het gebouw Rehoboth gebaat, om maar te noemen: de diverse vereni gingen en clubs; zij die er een familie feest willen vieren, de kleuterschool e.d. Bezoekt deze bazar en wees los van Uw geld. TIMMERMAN RAAKTE PINK EN VINGER KWIJT ONDER ZAAGMACHINE De 56-jarige timmerman Willem de Ko ning aan de Schras te Ederveen was maandagavond bezig met het zagen van een stapel hout. Toen hij daarbij niet goed oplette raakte zijn linkerhand de draaiende zaagmachine. De heer de K. bloedde hevig aan zijn hand. Het bleek dat zowel de pink als de ringvinger totaal waren afgerukt. DOOR BOTSING KNAPTE LICHTMAST AF Op de Nieuweweg te Ederveen moest de bestuurder van een treldker de heer J. van E. plotseling uitwijken voor een an dere auto. Hij raakte bij deze manoeuvre een langs de weg staande lichtmast, waar door de mast afknapte. Personeel van de PGEM heeft de gebroken mast door een nieuwe vervangen.

De Vallei | 1964 | | pagina 2