D.O.V.O maakte korte metten met Apeldoorn 7-2 V E L Bezoekers door invallers gehandicapt INVALLERS Weer verlies voor GVVV in strijd tegen Spakenburg 1-5 ARAM ARAM CHEVRC Lit Tafeltennisseizoen start met Ritac-toernooi Veenendaal en SEC deelden de punten 1-1 Oranje-Wit had in eindfase tegen Maluka Muda de zege kunnen grijpen 2-2 TWEEDE BLAD „DE VALLEI'' DINSDAG 22 SEPTEMBER 1964 Nr. 75 Het duel DOVO-Apeldoorn dat met spanning werd verwacht, omdat de leidersplaats in 't ge ding was, is een vrij eenzijdige strijd geworden. Een oppermachtig DOVO legde het door vier invallers gehandicapte Apeldoorn volledig haar wil op. De roodwitten voetbalden fris van de lever en behaalden een 7-2 overwinning die feiÉtelijk nog groter had kunnen zijn, omdat een ge nomen strafschop niet werd benut. Raak NS VS tegen Hulshorst een kwartier voor tijd gestaakt Sportief Overrompeld Matig spelend Unitas verloor van Rivier wij kers midget-golfpark GREBBEBERG-rhenen (jq midget-golfbaan ede-centrum Nerveus Scherpenzeel en Panter kwamen niet tot scoren. 0-0 Salamanders speelden gelijk tegen Ede. 2-2 Het spookslot aan de Tiber V. A. B. KIRPESTEIN veenendaal CITY-MOTORS-EDE OVERWICHT Muur WATERPOLO VZC meisjes 2e op clubkampioenschappen VERRASSEND RESULTAAT DVSA wint niet 6-2 van SVF DVSA (zaterdag) moet punt afstaan aan Rubo SDfcfe 3£up Apeldoorn speelde vorige week een rumoerige wedstrijd tegen VVOG waar door vooral het elftal van de roodgelen schade had opgelopen. Doelman Harf- sen brak zijn middenhandbeen en de voorhoedespelers Burgers en Van Nor den bekwamen beenverwondingen. Bo vendien werd spil Tiemens het veld uitgestuurd. Zowel de keeper als de beide voorhoedespelers waren zaterdag middag in de wedstrijd tegen DOVO door invallers vervangen. Tiemens stond wel opgesteld, maar zal onge twijfeld een aantal weken worden ge schorst. Apeldoorn was door al deze moei lijkheden danig verzwakt. Hoewel in vallerdoelman De Boer zijn uiterste best deed had de achterhoede kennelijk geen vertrouwen in hem. In de aanval van Apeldoorn moest nu alles van de kleine, donkerharige binnenspeler Kar- reman komen. Hij ondervond geen en kele steun van zijn confraters. DOVO, dat nog altijd Nico Diepeveen miste, was veel meer een team, een eenheid. Bovendien uiterst schotvaar dig. Al na vijf minuten trok DOVO ui terst gevaarlijk het doelgebied van Apeldoorn binnen. Roel Schoeman ont ving een pass van Jan van Manen en stuurde de bal met zoveel kracht naar de touwen dat doelman De Boer er al leen maar naar kijken kon, 1-0. Slechts enkele minuten later rolde DOVO de weifelende defensie van Apel doorn alweer op. Het schot van Jaap Mol dat uit de goed opgezette aanval kwam, was zo gloeiend en zo hard dat doelman De Boer er maar niet naar greep. Na 14 minuten 2-0. DOVO toonde zich behoorlijk geïn spireerd door dit vlugge succes. Praktisch iedere aanval leverde ge vaar op voor Apeldoorn, omdat vooral Jaap Mol bij iedere aanval een vlij mend schot in gedachten had. Rechts binnen J. van Manen was bij al die aanvallen een trouwe „waterdrager" op het middenveld. Zwoegend en sjouwend bediende de kleine man zijn mede spelers van speelbare ballen. Een ka nonskogel van Jaap Mol strandde op de vuisten van keeper De Boer. Pas tegen de rust kwam Apeldoorn wat opzetten, forceerde een paar hoek schoppen, maar Karreman stond op een eiland temidden van aarzelende medespelers. Er kwam totaal niets uit. In de allerlaatste minuut van de eer ste helft weer een roffelende aanval van DOVO, die in een corner resul teerde. Snel nam Bert Visscher de hoekschop op rechts, de bal zeilde voor het Apeldoornse doel en met een for midabele kopstoot liet Roel Schoeman het leer in de touwen belandden. Rust stand 3-0. AREND BLEYENBERG MET KNIEBREUK NAAR ZIEKENHUIS De wedstrijd NSVS tegen Hulshorst had een zeer sportief verloop, maar 15 minu ten voor het einde gebeurde er een onge val toen rechtsbuiten Arend Bleyenberg tegen de Veluwse linksback opbotste. Kermend van pijn bleef de Neveda-speler op het veld liggen. Hij bleek een knie band te hebben gescheurd. De ijlings ontboden arts J. H. Kets liet de onfortuinlijke voetballer naar het zie kenhuis te Wageningen vervoeren, waar hij vermoedelijk heden (dinsdag) zal wor den geopereerd. De scheidsrechter staakte daarna de strijd. De wedstrijd had het volgende verloop: Een technischknap spelend en enthou siast Hulshorst wist voor rust een over wicht te verkrijgen omdat NSVS bewust op de verdediging speelde. Uit dit over wicht werden twee doelpunten geboren. Een verdiende 2-0 voorsprong voor de gasten tijdens de rust. Na de hervatting waren de rollen geheel omgedraaid. NSVS was voortdurend in de meerderheid. Al vrij snel wist P. Bleyenberg de score op 1-2 te brengen, maar Hulshorst sloeg even snel terug, 1-3. Een geweldig offensief van NSVS leverde nog een doelpunt op van H. v. Manen en toen gebeurde het ongeluk. De spelers en de scheidsrechter vonden het juist de strijd te staken toen de ongelukkige Bleyenberg per brancard werd weggevoerd. Wanneer de wedstrijd normaal was ver lopen was winst voor NSVS, gezien het slotoffensief, in 't geheel niet onmoge lijk geweest. Vlak na rust toonde linksback Meu- leman zich uiterst sportief. Terwijl scheidsrechter Boender een doeltrap wilde laten nemen wees de Apeldoorner naar de hoekvlag. De arbiter wijzigde zijn beslissing, het werd een corner. Visscher zette scherp voor, de bal daalde voor de voeten van KI. van Hal, die door een haag van benen door nog juist een gaatje zag en listig inschoot. De wel zeer sportieve geste van de Apeldoornse verdediger kostte dus zijn club een doelpunt, 4-0. Apeldoorn bleef hard door werken en gaf de moed niet op. In de 17de mi nuut nam rechtsbuiten De Vries een hoekschop en zonder door een DOVO speler te zijn aangeraakt verdween het leer achter keeper Stomphorst, 4-1. Apeldoorn kon intussen maar geen vat krijgen op de DOVO aanvallers. Van Hal was weer eens opgerukt maar werd tussenin genomen en gemangeld. Het werd een strafschop, die door A. van Manen zou worden genomen. De bal werd recht tegen de keeper opge schoten, die het leer juichend omarm de. Maar de geweldige kogel van Jaap Mol was hem na 27 minuten toch te machtig. Voluit sloeg de bal tegen de touwen, 5-1. Een aarzeling bij DOVO werd even later door linksbinnen Koldenhof afge straft, 5-2. Maar DOVO ging maar door. Iedereen was verheugd dat na een half uur ook Jan van Manen, de kleine on vermoeibare zwoeger, eveneens een aandeel kreeg in het schuttersfestijn. Als een voltreffer sloeg de bal na het schot van Van Manen achter doelman De Boer, 6-2. De mooiste combinatie ontstond vlak voor het einde. K. van Hal rukte weer eens langs de achterlijn op, gaf juist op tijd een geraffineerde lage pass naar Jaap Mol, die met een daverende knal het net voor de zevende maal liet trillen. Het arme Apeldoorn moest met een 7-2 nederlaag naar de Veluwe te rug. Intussen heeft DOVO samen met Quick Boys de leiding in de 2e klas B. Opstellingen: DOVO: doel Stomp horst; achter G. v. Beek, T. v. Laar en A. v. Manen; midden W. Hartog en Re- bergen; voor: Visscher, J. v. Manen, R. Schoeman, J. Mol en K. van Hal. Apeldoorn: doel De Boer; achter Bon tebal, Tiemens en Meuleman; midden K. Visch en C. Theunissen; voor De Vries, Karreman, Peterman, J£oldenhof en Puyster. Aanval van DOVO op het doel van Apel doorn. Spil Tiemens - no. 5 - in duel met K. van Hal. Met GVVV wil het (nog) maar niet vlotten. Hoewel de nederlaag tegen Spaken burg wel was verwacht zijn de cijfers toch weer ruim uitgevallen. Een handicap was ditmaal dat de blauwen met vier invallers moesten aantreden. Afwezig wa ren G. Hoedeman, E. Scholts, R. Kloot en G. Henzen. Laatstgenoemde is door de vereniging voor vier weken geschorst. Hierdoor stond er een geheel nieuwe lin kervleugel in het veld met de jeugdige T. Schoeman en Jac. Budding. De GVVV aanval kon aldus verzwakt de robuuste Spakenburgdefensie Weinig hoofdbrekens bezorgen. Bovendien werd al direct een domper op het moreel van de GVVV spelers gezet omdat zij al vanaf de aftrap tegen een achterstand moesten aan kijken, die na 12 minuten al tot 3-0 was aangegroeid. nuut kreeg Gerard v. d. Bovenkamp de bal plotseling voor de voeten, wilde naar Pavert terugspelen, maar deze was daar niet zo snel op berekend, zo dat de schuiver van Bovenkamp in eigen doel belandde, 2-0. GVW was enigszins uit het veld ge slagen door de zo snel opgelopen ach terstand. Men moest het elftal weer hergroeperen. Nog harder kwam de slag aan toen rechtsbuiten C. Vermeer na 12 minuten nummer drie in de tou wen knalde. Hoewel GVW op het mid denveld niet zwakker speelde dan Spa kenburg was dit snelle bombardement teveel voor de GVW spelers. Nog voor de rust wilde GVVV wat aan de achterstand doen, maar de re solute en robuuste defensie stond niets toe. Van de aftrap af ging de bal via Heynen naar voren en er ontstond al direct een onoverzichtelijke situatie, waaruit rechtsbuiten J. Bos keihard in schoot, zonder dat doelman Pavert de bal feitelijk zag. Een overrompelend begin van Spakenburg. Na een halve minuut 1-0. Het pechduiveltje zou GVVV nog meer parten gaan spelen. In de 4e mi- R.K. Unitas heeft het zondag tegen het toch niet zo sterke Rivierwijkers niet kunnen bolwerken en moest met een 2-3 nederlaag genoegen nemen. De Unitasploeg kwam niet in haar nor male spel. Er werd bij vlagen veel te individualistisch gespeeld waardoor het tempo werd gedrukt. Het team van Unitas was op ver schillende plaatsen gewijzigd. Spil Van Kessel was ditmaal als aanvalsleider opgesteld, maar ontving weinig steun. Als rechtsbuiten had men de jeugdige Van Leur in het elftal gezet, een speler die er wel komen zal. Maar als geheel faalde de Unitasploeg op verschillende punten. Nog voor rust gaf Corjanus, die dit maal als linksbuiten opereerde aan Unitas de leiding. Na rust kwam Ri vierwijkers beter in hun spel en een aarzeling in de Unitas gelederen werd uitgebuit om de stand gelijk te trek ken, 1-1. Spoedig daarop was het zelfs 2-1 voor de gasten. Corjanus bracht de partijen weer op gelijke voet. Hierna moest achterspeler C. Drost wegens een spierblessure uitvallen en werd vervangen door Besseling. Ri vierwijkers wist kort voor het einde de winnende goal te produceren 2-3, hiermee een teleurgestelde Unitas ploeg achterlatend. Er zal wel wat moeten gebeuren om meer tempo in de ploeg te krijgen. de sportier ontspanning vour iedereen naait Ouwahandi Dierenpark tegenover het station naast het zwembad aan de Bennekomseweg 15 dagelijks geopend van <0-22 uur Wout Heynen, de Spakenburg routi nier verzamelde zijn jeugdige mede spelers om zich heen als een kloek haar kuikens doet en deelde links en rechts passj es uit. Zes minuten na rust was het Heynen zelf, die snel profiteerde van een foutief terugspelen van half- speler M. v. d. Bovenkamp. De Spaken burger tikte de bal listig over de lijn, 4-0. GVVV begon wat nerveus te spelen, maar kwam toch ook even in de aan val. Bij een scrimmage in de 18e mi nuut wist invaller linksbinnen Teus Schoeman de bal in het doel te schie ten en een tegenpunt te scoren, 4-1. Maar het laatste woord was weer aan Spakenburg dat via linksbinnen B. Har tog in de laatste minuten de overwin ning sterker accentueerde, 5-1. Voor GVVV ziet het er voorlopig nog donker uit, omdat het komende pro gramma een aantal zware wedstrijden inhoudt. Zaterdag a.s. tegen Zwart Wit en de volgende is een uitwedstrijd te gen het ongeslagen Rijnsburgse Boys. Maar de competitie is nog erg lang dus kan het roer nog wel worden omge gooid. Intussen heeft GWV nog slechts 1 puntje uit vier wedstrijden veroverd. De belangrijke wedstrijd tussen Scherpenzeel en SVP heeft wel veel spanning, maar geen doelpunten opge leverd. Onder de zeer goede leiding van scheidsrechter Mosel ontwikkelde zich een sportieve strijd, waarbij de verde digingen overheersten. Beide elftallen kregen wel kansen om te doelpunten, maar door ijzersterk verdedigen kwa men de aanvallers er niet door. Beide clubs staan nog vrij hoog op de rang lijst geklasseerd. Het hockey elftal van de „Salaman ders" speelde zondag haar eerste com petitiewedstrijd tegen het herenteam van Ede. Na een op zeer goed peil staande strijd werden de punten broe derlijk gedeeld, 2-2. Vooral de jeugd keeper Ivo Hey verdedigde als een leeuw zijn doel. Schutter Vincent Evers bracht beide Veenendaalse doelpunten op zijn naam. Voor rust had Salamanders een over wicht en een 2-1 voorsprong opge bouwd. Pas in de allerlaatste minuten wist Ede middels een strafcorner de gelijkmaker te scoren. Een alleraardig ste eerste competitiewedstrijd, die goe de moed geeft voor het verdere ver loop van de wintercompetitie van Sa lamanders. 1223 Edele heer begint het meisje opgewonden, alles wat de rentmeester U verteld heeft, is de zuivere waarheid. Ook ik heb het spook van de oude ruïne ge zien en toen ik angstig wegvluchtte, werd ik evenals de heer Gratz overvallen door honderden kleine bosgees tenelfen en kaboutergelukkig slaagde ik erin mij los te rukken en te vluchten, maar anders was ik nu zeker voor altijd de gevangene van het afschuwelijke wezen, dat bij de ruïne rondwaart Met een schouderophalen wendt Aram zich tot de kleine dikke man naast haar. „En jij vrind?" Messire, ik was het, die het spook van de ruïne het eerst gezien heeftik vluchtte in paniek naar het dorpeerst wilde niemand mij geloven, maar nu hebben verscheidene dorpelingen het spook ook ge ziengeen mens waagt zich na zonsondergang nog over zijn drempelEn nu komen wij U, heer Orsino, smeken om ons te helpen wendt het meisjes tot de dikke graaf, kunt U de inwoners van Cassetta geen andere pachtgronden gevenNatuurlijk roept de graaf opgelucht uit, dat is de oplossing! Morgen ver trekken wij allen naar mijn kasteel om de zaak verder te regelen. (wordt vervolgd) POSTDUIVENNIEUWS De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" te Vee- nendaal heeft deelgenomen aan de wed vlucht vanaf St. Chislain Hornu, 213 km. De duiven werden losgelaten om 7.40 uur. De eerste werd gemeld om 9.59 uur bij de heer H. v. Kooten. De verdere uitslag is: H. v. Kooten 1, 2, 3, 4; M. Heikamp 5; H. Drost 6, 7; G. Fasse 8, 9; W. Brouwers 10. A.s. zaterdag zal worden ingekorfd voor de laatste wedvlucht van dit jaar, de laatste vlucht zal worden gehouden vanaf Bergen op Zoom. P.V. „DE ZATERDAGVLIEGERS" Op 5 september namen de leden van de p.v. „De Zaterdagvliegers" met 194 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Vilvoorde. De uitslag van deze wedvlucht is: J. v. Ojik 1, 7, 13, 21; Jac. van Kooten 2, 32; R. Muller 3, 35; C. J. Stuivenberg 4, 16, 33, 34, 38; Jac. Heikamp 5; J. Heij 6, 11, 28; T. Veenstra 8; W. Davelaar 9; Gebr. Gijsbertsen 10, 17; J. D. Heikamp 12, 37; M. Slotboom 14, 36; C. W. de Koning 15; P. Vink 18, 19, 22, 27, 30; W. H. Septer 20; W. v. d. Haar 23, 25, 26; J. H. v. Zetten 24; T. Schoeman 29, 31; H. v. Ginkel 39. In tegenstelling tot andere jaren organiseert de tafeltennisvereniging Ritac deze keer z\jn jaarlijks toernooi niet tussen de beide competitiehelften, maar voor het begin der competitie. In de opzet komt verder geen verandering. Ook nu weer kan iedere speler naast persoonlijke prijzen in de verschillende klassen, punten verza melen voor zijn vereniging. De vereniging die de meeste punten verovert komt voor een jaar in het bezit van de wisselbeker die momenteel in handen is van he( organi serende Ritac. Voor de 1ste plaats in elke klasse worden vier punten toegekend en drie, twee en één punt voor respectievelijk de 2de, 3de en 4de plaats. Ook nu weer berust de leiding van de organisatie in de bekwame handen van de heer De Waal en zijn helpers en diens jarenlange ervaring staat ook nu weer borg voor een uitstekend in elkaar gezet toernooi. De wedstrijden vangen a.s. zaterdag 26 september om 3 uur n.m. aan. Ook STV-Climax heeft al zijn club kampioenschappen gehouden. Hier kwamen bij de laatste vier de heren Van Dam, Van Eist, Middelhoven en Van Ommeren. Van Dam bezorgde Van Eist een nederlaag en Middelhoven was te sterk voor Van Ommeren. In de fi nale was Van Dam geheel volgens de verwachting de meerdere van Middel hoven, terwijl Van Ommeren nogal verrassend Van Eist naar de vierde plaats verwees. Bij de junioren was het De Kleuver die al z'n concurrenten voor bleef. Ondertussen is de opstelling van de verschillende STV-Climax teams reeds bekend geworden. Er zullen vier senio ren- en twee junioren teams aan de competitie deelnemen, waarvan de op stelling als volgt is: lste team (1ste klas): Van Dam, Van Eist en Middelhoven; 2e team (2e klas): Van Manen, Van Ommeren en Weyers; Veenendaal heeft de moeilijke uitwedstrijd tegen SEC in Soest besloten met een 1-1 gelijk spel, hetgeen een behoorlijke prestatie van de geel-blauwen is. Vooral voor de rust waren de Veenendalers voortdurend in de meerderheid, namen ook een 1-0 voor sprong, maar na rust moest men alle zeilen bijzetten om SEC, dat zeer ijverig speelde, van doelpunten af te houden. Slechts eenmaal moest doelman Jacobs de bal achter de lijn vandaan halen. Het SEC offensief in de tweede helft werd vooral in de kiem ge smoord door aanvoerder Gerritsen, die weer als de bekende rots in de branding in het veld stond. Hierop liepen de meeste Soesteraanvallen te pletter. 3e team (3e of 4e klas): Dekker, Van Veluw en Vink; 4e team (4e klas): A. H. Middelhoven, Sukkel en Van de Weerd- hof; Junioren A: H. v. Doorn II, De Kleuver en Pilon; Junioren B: H. v. Doorn I, Hol en Klumpenaar. In het begin van de strijd had Veenen daal een overwicht. SEC werd voortdu rend op eigen grond teruggedrongen. Maar de schoten van geel-blauwe voorwaartsen misten veelal de nodige zuiverheid en accuratesse. Met enkele kansen werd vrij slordig omgesprongen. Een behoorlijke voorsprong voor Veenendaal zou geheel volgens het spelbeeld zijn geweest. Nu bleef het bij het ene doelpunt dat J. Suk kel in de 22ste minuut achter de Soester- doelman wist te plaatsen. Sukkel passeer de enkele Soesternaren, althans stuurde hen de verkeerde richting uit en misleidde daarna ook nog de doelman van SEC, die juist in de verkeerde hoek viel toen het schot van Sukkel de doellijn passeerde, 0-1. Hoewel Veenendaal nadien nog talrijke malen de kans kreeg de score een ruimer aanzien te geven kwam het er niet uit en ging men met de schrale 1-0 voor sprong de kleedkamer opzoeken. Na rust begon SEC ijverig te werken om De adspirant meisjesploeg van VZC heeft kans gezien om bij de clubkampioen schappen van de KNZB, Kring midden van Nederland, als tweede te eindigen achter de befaamde Robbenploeg uit Hil versum. Zaterdag j.l. gingen de meisjes wederom te water in het prachtige over dekte bad „De Hommel" te Utrecht. Een week daarvoor werden dermate goede re sultaten bereikt, dat nu wederom de strijd kon worden aangebonden tegen eveneens nog ongeslagen ploegen. Goede mentaliteit Thans moest de eerste wedstrijd worden aangetreden tegen de meisjes van de UZCS uit Utrecht. Het werd een span nende zaak. De einduislag wees na het eindsignaal 1-0 voor de Veenendaalsen aan, hetgeen boekdelen schrijft. In de allerlaatste wedstrijd van dit toer nooi was voor de VZC meisjes de taak weggelegd om het op te nemen tegen de pupillen van de Robben uit Hilversum. En dat was te veel van het goede. Twee jonge telgen van de fam. Tiggelaar uit Hilversum toonden bij de Robben nu al hun klasse. Al met al voor de nog jon ge Veenendaalse meisjes een te zware op gave. De wedstrijd werd dan ook verdiend met 6-0 door de Hilversumse meisjes ge wonnen, waardoor zij als eerste eindigden en kampioen werden van Midden-Neder land. VZC werd tweede, al moest zij deze plaats delen met nog een ploeg uit Hil versum n.l. HZC. Al met al een goede prestatie van de VZC-pupillen, hetgeen grote beloften in houdt voor het komende seizoen, mits de meisjes kans zien bij elkaar te blijven en in de komende winter de conditie op peil te houden. de kleine achterstand weg te werken. Maar veel ruimte werd de Soestenaren niet gelaten. Kees Gerritsen was een on neembaar steunpunt. Daarenboven speelde de jeugdige Versteeg alweer een goede wedstrijd en ook doelman Jacobs kan op een redelijke wedstrijd terugzien. Het werd voor SEC hoe langer hoe moeilijker door te breken, want aanvoerder Gerrit sen verzamelde zijn mannen in een sterke verdedigingslinie om zich heen. Toch wist de Soester ploeg eenmaal een gaatje te vinden. Bij een aardige aanval door het centrum werd de bal opeens in het gat geplaatst waar rechtsbuiten Verhaaf stond, die zich niet bedacht en resoluut inknalde, 1-1. SEC bleef daarna aanvallen, maar door het bovengenoemde resolute spel van de verdediging bleven alle pogingen zonder resultaat. Met de 1-1 stand was de verhouding goed weergegeven. Veenendaal voor rust in de meerderheid, SEC na de hervatting. De ploeg van SEC zal ongetwijfeld een goede plaats op de ranglijst gaan bezet ten, gezien het geweldige doorzettings vermogen dat dit elftal kan ontwikkelen. Beide ploegen hebben nu drie punten uit twee wedstrijden veroverd. DVSA speelde j.l. zondag de eerste thuiswedstrijd in dit seizoen tegen SVF uit Cothen. Een vrij talrijk publiek was ge tuige van de eerste overwinning van DVSA na een wedstrijd van middelmatig gehalte. Er dient evenwel rekening ge houden te moeten worden met de weers omstandigheden. Een stevige regenbui vlak voor de wedstrijd had het veld zeer glad gemaakt, waardoor hoge eisen wer den gesteld aan de spelers. DVSA trapte af en begon onmiddellijk met een hele serie aanvallen. Voortdu rend zweefde de bal in het Cothense doel gebied. Na 4 minuten spelen was het al raak. Eep van Viegen schoot na een goede aanval op het doel. Juist toen de keeper zich op de bal wilde werpen gleed hij weg en ongehinderd ging de bal in het net, 1-0. Een onfortuinlijk doelpunt voor DVSA. SVF liet zich niet ontmoedigen. In de 9e minuut speelde een achterspeler van DVSA zacht terug op zijn doelman. De linksbuiten van SVF doorzag deze ma noeuvre en strafte dit prompt af, 1-1. De strijd ging nu vrijwel gelijk op. Na een kwartier kreeg DVSA op links een cor ner te nemen. Rinus van de Water plaatste de bal uit deze hoekschop hoog voor het doel. De SVF-keeper trachtte de bal weg te stompen, doch sloeg de bal daarbij in eigen doel, 2-1. Opnieuw een meevaller voor DVSA. Reeds 5 minuten later kwam SVF weer gelijk. Ook hier een cadeau van de DVSA-defensie, die aanvankelijk niet best op dreef kon komen, 2-2. Nog was er geen einde aan alle blunders. In de 25e minuut loste de rechtshalf een ver en hoog schot. Rustig kwam de SVF-kee- per uit zijn doel om de bal op te vangen. Via zijn handen ging de bal over zijn hoofd echter opnieuw in het net, 3-2. De keeper was nu totaal van de kaart. In dezelfde minuut weer een ongevaarlijk schot op het SVF-doel. Weer kon de Cothense keeper de bal niet onder con trole krijgen. Rechtsbuiten Johnny Veen- hof was er als de kippen bij om de bal mee te pikken en in het lege doel te de poneren, 4-2. DVSA bleef, gesteund door de wind, voor de rust sterker, doch tot doelpunten kwam het niet meer. Na de hervatting wogen beide elftallen goed tegen elkaar op. Om beurten werden aanvallen opgezet, doch tot werkelijk mooie combinaties kwam men zelden. Een mooie aanval via de rechtervleugel bracht Eep van Viegen in een goede schietpositie en nu werd de keeper werkelijk met een goed schot verslagen, 5-2. DVSA bleef nu enige tijd de toon aangeven. Na een half uur spelen was het Kees van Ommeren, die een goede aanval met een prachtig doelpunt afsloot, 6-2. SVF ging harder spelen en ontstonden er diverse vrije trap pen. DVSA maakte zich niet zo bijzonder druk meer, zonder zich tot verdedigen te bepalen. Er werd zodoende niet meer ge scoord en won DVSA verdiend met 6-2. In een spannend duel kwamen Oranje Wit en Maluka Muda achter de sparren tot een puntenverdeling. Deze uitslag was voor beiden de meest bevredigende. Twee totaal verschillende speltypes bestreden elkaar. Maluka Muda technisch knap, met een voor 't oog mooi samenspel, Oranje Wit gevaarlijk vooral in de eerste helft tegen wind in spelend met hun uitvallen. Tegen het einde hadden de Elstenaren, steunend op een goede conditie de strijd in hun voordeel kunnen beslissen. Het zaterdagelftal van DVSA speel de zaterdagmiddag op De Burgwal te gen het voor DVSA altijd gevaarlijke Rubo uit Driebergen. De eerste aanval van de gasten leverde door treuzelen in de DVSA verdediging al een doel punt op, 0-1. DVSA speelde erg onsamenhangend. Zo kon het gebeuren dat na 20 minu ten de middenvoor der gasten opnieuw een kans kreeg en daar gretig gebruik van maakte 0-2. Dat was DVSA teveel. Een serie aanvallen volgde en in de 25e minuut besloot Gijs de Kroon een snelle aanval met een daverend schot, 1-2. Ondanks een meerderheid van DVSA kwam er voor rust geen wijzi ging meer in de stand. In de tweede helft was DVSA over wegend sterker. Door onbesuisd schie ten gingen vele kansen verloren. Al leen in de 10e minuut na de hervatting deed Gijs de Kroon het beheerst. Bij een goede aanval kwam de Rubo-kee- per uit zijn doel. Met een beheerst boogschot over de uitlopende keeper verdween de gelijkmaker in het net, 2-2. Ondanks vele uitstekende kansen bleef het bij deze stand en moest DVSA ge noegen nemen met een puntenverdeling. Precies om half drie werd de bal aan het rollen gebracht. Maluka Muda speelde met wind mee en wilde hier natuurlijk van profiteren. Aanvanke lijk leek het er ook op dat de Oranje Witters onder de voet gelopen zouden worden, maar naarmate de tijd ver streek werkten de Elstenaren zich wat los. Dit duurde tot de 20ste minuut, toen kwam er voor alle Oranje-Wit suppor ters een hachelijk moment. Op rechts zetten de sterren-dragers een goede aanval op waaruit de bal bij Amanu- pujo kwam. Deze gaf een listig boog- balletje, dat kansloos voor keeper Rot terdam onder de lat scheen te vallen. In uiterste nood kon linkshalf Bos nog redden door de bal over de lat te stom pen. Strafschop! Andy Amanupujo schoot echter huizenhoog over. Toch zou het 0-1 worden, want even verslapte de aandacht en hiervan maakte rechtsbuiten Djoro Titaley ge bruik, pikte de bal op, omspeelde spil Ursinus en gaf ook keeper Rotterdam geen kans, 0-1. Nu kwam Oranje-Wit terug en bijna werd de stand voor rust nog gelijk, het schot van rechtsbuiten T. Drost ging echter net voorlangs het doel. Na de thee trok Oranje-Wit, nu met windvoordeel, fel van leer en inder daad na tien minuten gelukte het de actieve en veel schietende R. Onink Maluka's keeper met een strak schot te passeren, 1-1. Toen kwam er sensatie want direct na de aftrap bouwden de Maluka voorwaartsen aan een aanval die niet of praktisch niet werd onder broken, de bal belandde bij Andy Ama nupujo, die van grote afstand keeper Rotterdam sloeg, 1-2. Het pleit voor de Elstenaren dat zij REIZEN OF TROUWEN Uit een Westduits opinie-onderzoek blijkt, dat de reislust in de Bondsrepu bliek toeneemt naarmate men ouder wordt dat wil zeggen, tot zekere leef tijd. Het onderzoek strekte zich uit over per sonen tussen 21 en 65 jaar. In de categorie van loonstrekkenden tussen de 21 en 24 jaar bleek het percen tage der deelnemers, die hun vakantie toeslag liever opzij legden dan uitgaven groter dan dat van de reislustigen, maar op later leeftijd bleek de voorkeur voor reizen boven sparen steeds toe te nemen, totdat zij voor de zestiger weer begint te dalen. Waarschijnlijk zijn het trouw plannen, die de jongere Westduitser zo spaarlustig maakt. de moed opbrachten om door te gaan en na ongeveer 25 minuten kwam er een aanval over links. KI. v. Burken gaf in laatste instantie St. Veenendaal een niet te missen kans, 2-2. Ook Ma luka kreeg een mooie kans, rechtsback W. v. d. Scheur wist het schot echter met zijn lichaam te blokkeren, waarna men weg kon werken. Het spel werd feller en bij een duel tussen T. Drost en Amanupojo, sloeg deze Maluka speler naar de Oranje Wittér en werd terstond naar de kleed kamer verwezen. In de laatste fase kon den de Oranje aanvallers de goede richting niet meer vinden en bij een mooi schot van rechtsbuiten T. Drost toonde de Maluka keeper zijn talenten. De stand bleef gelijk wat gezien de kansen het beste resultaat was. Arbi trale leiding zwak. HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR ZO MEESTER, ZO HOND „Zeg mij wie uw hond is, en ik zal zeggen wie u bent", is de variatie op een oud gezegde die door een Amerikaanse pschiater wordt gelanceerd. Na gedurende lange tijd het gedrag van honden te heb ben bestudeerd, is zijn conclusie: „Huis dieren zoals hond en kat ontwikkelen hun geaardheid in tegenstelling tot die van hun meesters. Als ik een onbekend huis binnenga kan ik ogenblikkelijk aan het gedrag van de hond zien hoe zijn baas me zal ontvangen: vijandig of vriende lijk". DAK Na maanden van vergeefs zoeken is de politie te Trondheim erachter gekomen waar de clandestiene gestookte jenever vandaan kwam. De stokers bleken zich uit te geven voor leidekkers, verkregen daardoor toegang tot de daken der ker ken en voelden zich daar veilig om te stoken. Achteraf echter toch niet veilig genoeg, blijkt nu.

De Vallei | 1964 | | pagina 3