Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Splitsing bij Bedrijfsgeneeskundige Dienst Morgen (zaterdag) groot Federatief muziekconcours Agenda Om 12 uur marsconcours in Engelenburg, zaalconcours om 2 uur in Ver. gebouw Ziektewetcontrole thans onder supervisie van bedrijfsverenigingen NA LANGDURIGE ONDERHANDELINGEN PRINCIPE HAANTJES VAN EEN GROTE ONBEKENDE ELST Lampegietersavond in Renswoude rustig verlopen OVERBERG Noch REM noch Duitsland II op centrale antennes Patr. bouwvereniging EDERVEEN Enorme drukte op bazar in Ederveen mu 38e JAARGANG VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 Nr. 76 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verb erg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Oneens Wettelijk Eerste ontspanningsmiddag bejaarden bijzonder suksesvol WIST U Gisteren kort défilé van 60 jarig Caecilia voor gemeentehuis Vlees in de vrij bank winkel RENSWOUDE AMERONGEN WINKELIERS VERGADERDEN De Amerongse winkeliers hebben in principe besloten dit jaar weer een Sint Nicolaas actie te houden. Waar schijnlijk zal dit weer gebeuren in de vorm van een bonnenactie. Verloting verkoopdagen Herv. Kerk "TjCföetzcnMhale WEKKERS HOOFDSTP. 91 VEENENDAAL s BROUWER Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Be dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent In Veenendaal werd de laatste 10 jaren de controle op de naleving van de reglementen van de ziektewet uitgeoefend door controlerende artsen van de B.G.D. (bedrijfsgeneeskundige dienst) welke instantie in 1954 een gebouw aan de Kanaalweg betrok. Een groot aantal plaatselijke bedrijven was en is bij de B.G.D aangesloten. Op aandringen van de bedrijfsverenigingen voor de textielnijverheid en de tabak verwerkende industrie alsmede de metaal werd dit onderdeel van de taken van de B.G.D. door deze be drijfsverenigingen zelf ter hand genomen. De controlerende arts, alsmede de lekencontroleurs van de B.G.D. gingen over naar de genoemde bedrijfsverenigingen en in het Groene Kruis gebouw op de Kerkewijk wordt thans zitting gehouden. Deze maatregel tot splitsing kwam pas na maandenlange on derhandelingen tot stand, omdat verschillende werkgevers zich hiermee niet konden verenigen. De gehele zaak is feitelijk een prin cipekwestie en ligt op het sociale vlak. De bedrijfsverenigingen hebben een pa ritair bestuur, gevormd door werkge vers en werknemers. De B.G.D. Vee nendaal is een instantie, die voorname lijk door de plaatselijke werkgevers werd opgericht en in stand gehouden. Pas in de laatste maanden kwam hier verandering in en werden ook werk nemers in het bestuur van de B.G.D. opgenomen. De toestand in Veenendaal was dus feitelijk een eenzijdige, hetgeen jaren lang werd getolereerd, maar innerlijke weerstanden wekte bij de werknemers organisaties. Ook de bedrijfsverenigin gen, die zich met de uitvoering van de sociale verzekeringswetten belasten, hadden bepaalde kritiek op de gang van zaken, voornamelijk op de een zijdige samenstelling van het bestuur. Van werkgeverszijde wordt gesteld dat men uit opportunistische over wegingen de ziekencontrole heeft willen losweken van de B.G.D. De bedrijven hadden een zeker risico te dragen en stichtten ook een af- delingskas. Nu valt alles onder de bedrijfsverenigingen. vertegenwoordigd zijn, konden de be drijfsverenigingen door allerlei organi satorische redenen hier destijds geen controle uitoefenen. Maar de bedrijfs verenigingen coördineerden hun werk zaamheden in de laatste jaren dusda nig dat overal in de lande het con- trolewerk door henzelf ter hand werd genomen. Veenendaal was in deze ont wikkeling feitelijk een eiland, waar de controle aan de plaatselijke B.G.D. was getrokken. De werkgevers waren het oneens met de zienswijze van de genoemde be drijfsverenigingen. Zij zonden enkele maanden geleden een brief naar de bedrijfsvereniging in de textielindus trie, waarin plannen werden ontvouwd de B.G.D. gebouwen aan de Kanaalweg uit te breiden. De bedrijfsvereniging, juist in ver gadering bijeen in 't Zuiden des lands, vond gezien de plannen die men zelf had, dat nu in sneller tempo moest worden gewerkt en in Veenendaal de controle door deze bedrijfsvereniging zelf moest worden verricht. Men antwoordde de werkgevers: Als u bouwen wilt, dan bouwt u maar. Wij zijn voornemens de werkzaamheden in het kader van de sociale verzekerings wetten zelf te behartigen. Na vrij lang durige besprekingen, die enkele maan den in beslag namen, kwam de con trole per 1 september j.l. onder super visie van de bedrijfsverenigingen. Men riep een eigen controledienst in 't leven en schiep daarvoor ruimte in het Groene Kruisgebouw. Naar men ons van de zijde der vakorganisatie mededeelde hebben de werkgevers te gen de gevoerde gang van zaken ern stige bezwaren en hebben hun mede werking aan de totstandkoming van de nieuwe regeling onthouden. De B.G.D. zal overigens haar werk zaamheden voortzetten, die thans meer in het vlak komen van de medische verzorging op de bedrijven zelf, zoals keuringen, medische voorlichting e.d. De controlearts alsmede de leken controleurs zijn overgegaan in dienst van de bedrijfsverenigingen, die hun hoofdkantoren hebben te Enschede en Utrecht. Hoewel bij de wet is geregeld dat de controle op de sociale verzekerings wetten door de bedrijfsverenigingen dient te geschieden, een instantie waar in zowel werkgevers als werknemers Op deze eerste middag voor de Veenendaalse bejaarden, hebben een 50 tal leeftijdgenoten uit Wageningen, onder de uiterst bekwame leiding van dhr. Van Leersum, biyk gegeven het zingen nog lang niet verleerd te zyn. Met een uitgebreid repertoire hebben zij gezorgd voor een bijzonder prettige middag. Hetgeen door de aanwezige Veenendaalse bejaarden dan ook hoog- stelijk gewaardeerd werd. De gebrachte zangnummers werden afgewisseld met voordracht, hetgeen door één van de Veenendaalse bejaarden prompt werd beantwoord, door ook zijn steentje bij te dragen, waarop het ap plaus zeker niet zacht te noemen was en waarvan de stimulerende werking zijn doel beslist niet gemist zal hebben. Al met al een fijne middag voor onze Veenendaalse bejaarden. dat het bruggetje tussen Schrijvers park en Engelenburg een intensief verkeer moet verwerken? dat wielrijders en bromfietsers moe ten afstappen, waarop twee borden attenderen? dat dit niet altijd wordt opgevolgd? dat er al een leuning is afgebroken? dat vooral morgen tijdens het con cours het brugje druk zal worden bereden? dat men beter over de Industrielaan kan gaan? dat de kans groot is dat het brugje t.z.t. instort? dat er twee bruggen over de Grift zullen worden gebouwd? dat de eerste brug, honderd meter oostelijker, het eerst gereed komt? Gisteravond defileerde de jubilerende Harmonie „Caecilia", vergezeld van naamgenoot St. Caecilia uit Utrecht voor het Ere-comité dat op het bordes van het gemeentehuis stond opgesteld. Onder hen merkten we o.m. op burgem. Mr. Dr. J. Hazenberg, de wethouders de Ruiter cn Koppenberg alsmede de gemeentesecr. de heer D. van Manen. Daarnaast gaven o.a. oud gem. secr. de heer D. Blankespoor en de Ere-voorzit- ter van Caecilia de heer Recter acte de presence. De Utrechtse muziekver. St. Caecilia opende het défilé, waarna het jubilerende Veenendaalse korps volgde. Caecilia was ditmaal weer geheel vol tallig want de pijpers die in Caecilia zijn opgegaan marcheerden voorop. Na het de- filé vertrokken de muzikanten naar de Markt waar St. Caecilia een concert ver zorgde. Jammer dat de belangstelling hiervoor niet groter was. Morgen (zaterdag) is de grote dag van het concours. Het Marsconcours begint om 12 uur. Het concours wordt gehouden in De Engelenburg. Om twee uur zal het zaalconcours beginnen. Dit wordt gehou den in het ver. gebouw aan de Eikenlaan. Een zeer deskundige jury zal de win naars in de verschillende afdelingen aan wijzen. Naar men ons mededeelde zond de muziekver. Vredestein uit Doetinchem bericht van verhindering. In totaal zullen nu 16 korpsen aan het concours deelne men. De muzikanten zullen in verschillen de hotels worden ondergebracht. Een groots muziekevenement staat voor de deur. TWEEMAAL GEEN VOORRANG, TWEE BOTSINGEN Woensdagmiddag om half zes reed de heer D. uit Scherpenzeel met zijn auto op de Bisschop Davidlaan, ter hoogte van de woning van de fam. H. De heer H. wilde eveneens met z'n auto de inrit in rijden, maar zag de op de weg rijdende auto niet. Een botsing was het gevolg. Beide auto's raakten elkaar tegen de bumper. De schade werd onderling gere geld. Eveneens woensdagmiddag tegen zes uur reed de bromfietser A. vanuit de Gortstraat de Korte Molenstraat in. Hij lette daarbij niet op de bromfietser P.V. die zich op het kruispunt bevond. De voorrangsfout had een botsing tot gevolg. Proces-verbaal werd opgemaakt. De grote onbekende gaat door met het uitreiken van zijn zo langzamerhand wijd en zijd bekende haantjes. Vanavond en morgen zaterdag de gehele dag reikt de grote on bekende bonnen uit die recht geven op gratis haantjes. De haantjes kan men halen op het adres dat op de bonnen is ver meld. Liefhebbers van haantjes: Let op de grote onbekende. Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid", Veenendaal Op 18 september j.l. is de noodslacht- plaats van de Vleeskeuringsdienst Vee nendaal officieel geopend. Vanaf deze datum wordt het vlees in de vrijbankwinkel, Nijverheidslaan 27 te Veenendaal, verkocht voor sterk gereduceerde prijs. Men kan zich als klant laten inschrijven door inlevering van een briefkaart, waarop aan de adreszijde eigen naam en adres zijn vermeld. Deze briefkaart moet worden afge geven aan de noodslachtplaats en kan dus niet per post worden verzonden. Zodra men aan de beurt is ontvangt men de briefkaart terug, waarop ver meld is wanneer de verkoop plaats vindt. Als men vlees komt halen moet opnieuw een briefkaart worden mee gebracht. De verkoop van het vlees gebeurt onder toezicht en strenge controle van de vleeskeuringsdienst. Er wordt uit sluitend vers vlees verkocht. P.V. DE INSTUIF ELST Wedvlucht vanaf St. Ghislain op 20 september 1964. Snelheid eerste duif 1494,9 mtr. per min. Uitslag: M. Brou wer 1; Poel Viegen 2, 3, 6, 8, 10; H. Doornspeek 4; J. Swetselaar 5; W. E. v. Laar 7, 12, 13; Gebr. Briennessen 9; J. v. Aalten 11. Het bestuur van P.V. „De Instuif' verzoekt de leden beleefd doch drin gend om voor 1 oktober opgave te doen van het benodigde aantal ringen, seizoen 1965. Verder dienen zij punten voor eventuele kampioenschappen bij hun secretaris in te leveren. GEVONDEN EN VERLOREN Aan komen vliegen: Goudfazant. Gevonden: sleutelbos, biljet van f25,—. Verloren: doublé dameshorloge en tran sistor radio. Koningin Wilhelmina Fonds-inzameling De gehouden inzameling voor het K.W.F. voor de kankerbestrijding heeft opgebracht 547,94. Deelnemende wielrenners aan club kampioenschap passeerden Renswoude Woensdagmiddag genoot vooral de schoolgaande jeugd van Renswoude van het doortrekken van de wielrenners, die deelnamen aan het Clubkampioenschap van Nederland. Tegen drie uur reden de pelotons vanaf de Kooiweg en de Em- miknhuizerlaan de Dorpsstraat in. Men was 's middags om 2 uur in Wijk bij Duurstede gestart. Verschillende promi nenten werden door de Renswoudse Het door een byna volle maan verlichte kasteelbos bood maandagavond 21 september een sprookjesachtige aanblik, toen vele jongeren met hun versierde wagentjes en karretjes een stoet vormden voor de optocht, die, voorafgegaan door Ons Genoegen, door het dorp zou trekken. Reeds voor zeven uur verzamelden tal van kinderen zich voor de kasteel- trap in afwachting van de beslissing van de jury. En deze beslissing was stellig niet gemakkelijk te nemen. Be halve versierde fietsen en steppen had den enkele kinderen een compleet werkstuk gefabriceerd. Op een wagen zag men Sneeuwwitje Vijf varkentjes wisselden van eigenaar op de bazar te Ederveen. Twee gelukkige winnaars, de heer Veldhuizen en mevr. Van Dam tonen trots de biggen die onder heftig gekrijs omhoog werden geheven tot grote hilariteit van honderden omstanders. jeugd bejubeld. In de voorste gelederen passeerden o.a. Peter Post, Jan Janssen, Henk Nijdam, Wim van Est, Jo de Haan en Jaap Oudkerk, en last but not least de veelbesproken renner Tiemen Groen. De rijkspolitie was ingezet om de ren ners nabij de Emminkhuizerlaan de Rijksweg op te leiden. Het naderende verkeer werd daarbij van tijd tot tijd stilgezet. De Tenners vervolgden hun weg via de Barneveldsestraat in de rich ting Achterveld. Speeltuinver. organiseert dropping Voor vrijdag 2 oktober a.s. heeft de speeltuinvereniging „De Savornin Loh- man" een dropping met opdrachten ge organiseerd. Personen boven 16 jaar kunnen aan de dropping meedoen. Men gelieve zich voor donderdag a.s. op te geven bij de heer A. v. Wijk. De Sav. Lohmanstraat 157, tel. 3291. De start is bij groentehandel Wiendcls in de Sav. Lohmanstraat. CHR. PLATTELANDSVROUWENVER. Afgelopen dinsdag werd de laatste avond gehouden van de cursus „Bloem schikken" waar voor het mooist opge maakte „Herfststuk" prijzen werden toe gekend aan mevr. Dikkenberg-Zwetselaar. De twee 2e prijzen gingen naar de da mes Henken-Boon en Regeling-Haandrik- man. De 3e prijs was bestemd voor mevr. van Barneveld-Henken. De jury bestond uit 3 dames van het vakantieoord „Veenenstein", waar ook de cursus heeft plaats gevonden. Mevr. v. d. Linde-Wachter leidster van deze cursus, werd een cadeau aangebo den, terwijl mevr. Henken-Dorgelo voor de genoten gastvrijheid een boekenbon ter hand werd gesteld. Deze avond mag wel beschouwd worden als een geslaagd einde van een leerzame prettige cursus. ONGELUK Het wordt langzamerhand eentonig, maar er moet toch weer melding worden gemaakt van een ongeval op de hoek BetonwegKoenestraat. De automobi list J. E. uit Putten komende uit de richting Rhenen wilde de Koenestraat inrijden, doch verleende geen voorrang aan een bromfietser op het naastliggen de rijwielpad, de heer L. uit Leersum. Gevolg, de bromfietser werd geschept en kwam op de motorkap van de auto te recht. Wonder boven wonder liep hij slechts lichte verwondingen op. Het staat echter vast dat het in ieder geval een goede actie moet worden, met goede prijzen. Hiernaast zullen de deel nemers ook individueel ieder een prijs beschikbaar stellen. Deze prijzen zullen in deetalages getoond worden. Mede door het slechte weer op de laatste avond van de lichtweek waar werd op getreden door Concordia, is er een te kort gebleven ten laste van de vereni ging. Besloten werd dat tekort aan te zuiveren door het bedrag om te slaan. Iedere winkelier zal een bijdrage beta len van 25, Maandag 28 september a.s. bijeen komst van de Chr. Plattelandsvrouwen ver., waarbij de heer Vos uit Lunteren oud-commissaris van politie, een lezing zal houden over jeugd en jeugdproble men. Alle krantengeschrijf ten spijt: er komt géén REM op het centrale antenne systeem van Patrimoniums Bouwvereniging. En ook géén Duitsland II. De be woners van 1200 woningen, als ze tenminste aansluiting wensen, zullen het voorlopig moeten doen met Nederland I en II en Duitsland I. Zo zag onze tekenaar het WERKbezoek dat een aantal Eerste- en Tweede Kamerleden vandaag aan de K.V.S.W. brengt. De tekening toont duidelijk dat de dames-Kamerleden geheel andere interesse hadden dan de heren. De dames stapten (althans volgens de tekenaardirect op de fris bedrukte stofjes af, de heren interesseerden zich (uiteraard) meer voor de technische zaken. Deze conclusie kan worden getrokken uit een circulaire, die de bouwvereni ging aan de betreffende bewoners heeft gezonden. Niet uit deze circulaire kan met zoveel woorden worden opgemaakt, dat de bewoners van alle aangesloten woningen verplicht zijn hun eigen an tenne van het dak te laten halen. Dit is echter wel het geval. Men mag dus niet zijn eigen antenne „opgebruiken" - wat overigens wel billijker was ge weest - en dan aansluiting verzoeken op de centrale antenne. Nadelen van de verplichte aanslui ting - zo kan men het toch gerust stel len - lijken ons verder het ontbreken van de REM. De bouwveren. schrijft recente metingen tonen aan, dat een goede REM-ontvangst momenteel niet kan worden gegarandeerd, omdat o.a. Veenendaal minstens 80 km hemels breed gemeten vanaf de zender ligt. Een beetje ironisch gezegd zou men kunnen stellen, dat dit nadeel inmid dels al is opgeheven, omdat, zoals de zaken nu staan, de REM straks moet verdwijnen. Als een ander nadeel zou kunnen worden aangemerkt, dat men niet over al in de kamer het toestel kan plaatsen. Als de aansluitsnoeren namelijk lan ger worden dan vijf meter wordt de ontvangst-kwaliteit minder. En aan gezien uitsluitend bij het voorraam een stopcontact wordt gemaakt houdt dit in, dat men het apparaat niet kan zet ten waar men wil. Overigens zijn er ook belangrijke voordelen. Als in de toekomst nieuwe zenders binnen Veenendaals bereik ko men zal de bouwvereniging niet aar zelen de ontvangst hiervan mogelijk te maken. Gedacht wordt aan Duitsland II. Wel moet de bijdrage dan omhoog. Bo vendien is men nog van het gevaar af aansprakelijk te kunnen worden ge steld voor schade aan het huis, ver oorzaakt door de antenne. Aansluiting gaat de bewoners - van wie 60 procent voor het systeem was - twee kwartjes per week kosten. On nodig te zeggen, dat niet iedere be woner de bijdrage moet betalen, maar wie enigszins redelijke televisie wil zien zal het wel verplicht zijn. De oude antennes kunnen blijven staan tot het nieuwe systeem draait. Men hoeft dus niet zonder t.v. te zitten. Orgelconcert in de St. Andrieskerk te Amerongen Op vrijdag 18 september j.l. heeft het laatste orgelconcert plaats gevonden in de serie van vier kerkconcerten, die de ze zomer in Amerongen gehouden zijn. Ook deze keer was het een prachtige sfeervolle avond. Jan Wijkhuizen, can tor-organist van de St. Andrieskerk, be speelde, zoals ook bij de vorige concer ten, op magnifieke wijze het orgel. Bijzondere medewerking aan dit con cert werd verleend door de bekende sopraan Dé van Oenen en het Utrechts Kamerkoor, o.l.v. Mees van Huis, waar door een prachtige afwisseling mogelijk werd: orgelspel, solozang en koorzang. Dé van Oenen wist met zuivere gevoe lige stem enkele stukken van Mozart en Dvorak ten gehore te brengen, terwijl het Utrechts Kamerkoor menig bezoe ker in vervoering bracht door de schit terende vertolking van enkele stukken van 16e-eeuwse componisten, het Cru- sifixus van A. Lotti en enige delen uit Stabat Mater van Diepenbrock. Jan Wijkhuizen besloot de avond met „Pièce Heroïque" van César Franck. Zelfs toen de bezoekers naar huls gingen, klonk hun nog muziek in de oren: de enthou siaste koorleden gaven nog een toegift in het torenportaal, vanwege de prach tige acoustiek aldaar. Zondag 27 september a.s. hoop in de Jeugddienst in de St. Andrieskerk voor te gaan Ds. H. Altena uit Nijmegen. Het onderwerp van zijn preek is: „Is de kerk vervelend?" De dienst begint om 18.45 uur met samenzang, waarna om 19.00 uur de eigenlijke dienst begint. De Jeugdcommissie wekt jong en oud op, deze bijzondere dienst mee te vieren. Komt allen! Hieronder volgen de nummers van de nog niet afgehaalde prijzen van de di verse verlotingen: 242, geel, big (blik no. 228); 709, groen, konijn; 637, geel, smyrna kussen; 26, oranje, diepvries- kluis. De bezitters van deze nummers kunnen zich vervoegen bij de heer J. H. Bos, Hoofdweg 27. No. 518, blauw, tafellaken; 105, groen, lichtgewicht strijkijzer; 459, oranje, zui- velschotel. Hiervoor dient men zich te temidden van allerlei versieringen; Winnetou, het opperhoofd der Apachen ontbrak evenmin aan de partij. Een kunstzinnige roeiboot, benevens een vliegtuig, dat bestemming Olympische Spelen in Tokio had, werden omringd door enthousiaste kinderen, die met hun lampionnetjes de omgeving zacht verlichtten. De prijzen vielen tenslotte op Sneeuwwitje (le prijs) van de familie Sanders; de 2e prijs kregen Anneco en Adriaan ter Velde, die met Hans van 't Wout „de boertjes van buten" uit beeldden. Het vliegtuig van Charles van Rheenen kreeg de 3e prijs, de fam. Diepeveen de 4e en Karei van Dijk met z'n kunstzinnig versierde fiets de 5e prijs. Nog enkele anderen kregen een troostprijs. Na het bepalen der prijzen ging het in optocht naar de Coöperatie, via Kerkstraat, Taets van Amerongenweg en Oude Holleweg. Het was voor menig kleuter op de Van Reedeweg een bitte re teleurstelling, dat de stoet, in tegen stelling met de voorgestelde route, hier niet langs kwam. Bij de Coöperatie werden de kinderen getrakteerd. De avond eindigde met een gelukkig niet ernstig ongeval op de Dorpsstraat, waarbij een brommende jongeman te gen een auto opvloog. De materiële schade was matig, de jonge man werd met een pijnlijk been naar huis ge bracht. OPBRENGST NOG NIET BEKEND. De tweejaarlijkse bazar, die dinsdag en woensdag in Ederveen werd gehou den ten bate van het Orgelfonds van de Hervormde kerk is weer een doorslaand succes geworden. Tientallen auto's wer den 's avonds voor het marktterrein aan de Schras gestald. Het was een ge drang van je welste by de verschillende attracties en stands. Vooral de winkel van Sinkel trok grote aandacht, want voor een kwartje had men altyd een prys. Daarenboven trokken de schiettent, het spykerslaan en andere attracties drommen publiek. Vooral woensdag avond was de drukte enorm. Dames van het organiserende comité, waren druk in de weer met oliebollenbakken. Ook deze produkten vonden gretig aftrek. De spanning steeg ten top toen woensdag avond laat de verloting werd uitgetrok ken en de verschillende prijzen werden bekend gemaakt. De heer G. Hardeman, geassisteerd door de heer Berkhof, ont popten zich als rasechte afslages en wisten de door de dames zelf vervaar digde of door winkeliers geschonken artikelen voor een byzonder prijsje van de hand te doen. Grote vrolijkheid ont stond toen een vijftal varkens en een klein kalfje werden verloot. Het kalfje werd eigendom van mevr. M. Hevel, die het diertje stralend omhoog hield en aan het publiek toonde. Ook de win naars en winnaressen van de biggetjes toonden vol vreugde hun nieuwe bezit. Hier waren o.a. mevr. van Dam en de heren Dykhuizen en Veldhuizen de ge lukkigen. Een fraai uitgedoste pop welks naam Rebecca was werd in de Amerikaanse verkoop gebracht en leverde 25,als baten op. De totaal opbrengst is nog niet bekend, maar loopt ongetwijfeld weer in de duizenden. In vorige jaren was een netto winst van 4 h 5 mille voor het orgelfonds een doodgewone zaak. Zodra de uiteindeiyke opbrengst bekend is, zullen wy dit In ons blad vermelden. VEENENDAAL Zaterdag 26 sept. 12 uur Begin Groot Marsconcours in de En gelenburg; 2 uur Zaalconcours in ver. gebouw aan de Eiken laan. Vrijdag 25 en zaterdag 26 sept. Ba zar van leger des Heils in Eier- hal. Aanvang vrijdagavond 7 uur, zaterdag 3 en 7 uur. EDERVEEN Zaterdag 26 sept. Oriëntatierit EMAC. Start bij café de Frel om 2.30 uur. YA. ▼oor betere uurwerken I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties vervoegen bij de heer J. Stomphorst, Nieuweweg 8b. No. 935, groen, slachthaan. Deze is tegen inlevering van het lot te halen bij de heer J. C. v. Donkelaar, Buurt weg 2.

De Vallei | 1964 | | pagina 1