Subsidiëring muziekonderwijs O PRACHTIGE 30 cm LANGSPEELPLATEN VOOR f 9.50 ssasi- W. van Schuppen en Zn draof Tydmkjef tijdelijke leidsters monsternemer Ds. G. C Vijzelaar, sinds 3 maanden predikant van herv. noodgemeente „Sola Fide" AMERONGEN Zwembadnieuws RHENEN „DE GELDERSE VALLEI" Ni. 76 In classicaal verband Wijken Overgang Ontmoeting it GEBOORTEKAARTJES it VERLOVINGSKAARTJES it ONDERTROUWKAARTEN Hoofdstraat 100-102 VEENENDAAL Tel. 2729 DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 Met drie kerken samen evangeliseren De hervormde, gereformeerde en christelijk-gereformeerde kerk te Vee- nendaal zijn van plan samen te gaan evangeliseren. De evangelisatiecom missies van deze drie kerken hebben over dit plan al contacten gehad. Donderdag 1 oktober a.s. is er in dit verband een bijeenkomst voor ker keraden en evangelisatiecommissies van die kerken, waarbij ook anderen welkom zijn. Men zal zich op het Nstuk van de evangelisatie die avond laten voor lichten door de gereformeerde ds. Wiersinga, die verschillende jaren evangelisatiepredikant in bijzondere dienst is geweest. De bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van de chr. geref. kerk aan de Hoofd straat. Afscheid als president kerkvoogd De heer D. H. Hootsen heeft afscheid genomen als president van de her vormde kerkvoogdij te Veenendaal. Dit afscheid vond plaats in een gecombi neerde vergadering van kerkvoogden en notabelen. De scheidende kerkvoogd werd toe gesproken door dokter W. Remme, de heer J. Budding, voorzitter van de no tabelen en ds. A. Vroegindeweij, voor zitter van de centrale kerkeraad. De heer Hootsen, die veertig jaar het hervormd kerkbestuur heeft gediend werd voor zijn vele en langdurige diensten reeds eerder benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau. Beroepen De hervormde gemeente te Eist heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Smit te Lopik. Emeritaat De gereformeerde ds. J. Overduin te Veenendaal gaat op 1 oktober a.s. met vervroegd emeritaat. Hij zal aan dit feit aandacht schenken in de kerk diensten van de daaropvolgende zon dag, 4 oktober. Afscheidsdiensten zul len dit niet zijn, omdat ds. Overduin wel blijft preken. Intrede Ds. D. Hakkenberg, eertijds wonen de te Veenendaal en sinds kort predi kant bij de geref. gemeente (syn.) te Dordrecht deed aldaar inmiddels zijn intrede, sprekende over 1 Sam. 3 18. Winterwerk Het winterwerk in de verschillende kerken begint op dreef te komen of is al gestart. Uiteraard is hiervoor de inzet van veel mensen een eerste vereiste. De hervormde Jeugdkerk te Rhenen vraagt nog een pianist. Men heeft er één, maar dat is niet voldoende. De Achterbergse ds. P. M. Breugem geeft de gemeenteleden die zeggen „de mannenvereniging, dat is de club van de dominee" nog een beetje gelijk ook. Maar daarvoor is het volgens de predikant dan ook het „garderegi ment" en geheel in die trant richt hij tot de hervormde mannen de oproep: „aantreden"! Vragen rondom het huwelijk Gereformeerde bewoners van het Schrijverspark te Veenendaal zijn door de wijkpredikant en -ouderlingen uit genodigd voor een samenspreking in gebouw Pro Rege op 8 oktober a.s. Dokter C. P. Engel - rustend arts te Veenendaal - zal een inleiding houden over vragen rondom het huwelijk. Kerkbouw is afhankelijk van Antwoord '64 De meeste kerken in onze omgeving die betrokken zijn bij „antwoord '64" hebben de voorbereidingen voor deze grootste kerkbouwaktie tot nu toe, al getroffen. Een enkele gemeente zal dat binnen kort nog doen. De hervormde gemeen te te Veenendaal bijv. heeft een groot aantal personen uitgenodigd woensdag avond a.s. in de Oude Kerk te ver schijnen, in de hoop dat deze mensen mee zullen werken. Op die avond zal het plan aan de adsp. medewerkers worden voorgelegd. De Veenendaalse gereformeerde kerk heeft de plannen al klaar liggen, ter wijl ook de herv. gemeente „Sola Fide" de leden heeft ingelicht. In Rhenen heeft men de hervormden ook reeds op de hoogte gesteld van de grote „operatie". „Wij moeten bereid zijn elkaar te ontmoeten" De Hervormde noodgemeente „Sola Fide" te Veenendaal begroette begin juni in ds G C. Vijzelaar haar tweede predikant. In de vakature, ontstaan door het vertrek van ds. Goedhart was weer voorzien. De nieuwe predikant, gekomen uit de Betuwse gemeenten Deil en Enspijk nam met zijn vrouw en zoontje zijn intrek in de pastorie op Kerkewijk 204. Ds. Vijzelaar kan, gezien de korte periode waarin hij hier vertoeft, nog geen gedegen en ge fundeerd oordeel vellen over de kerkelijke toestanden ter plaatse of de aard van de bevolking. Wel kan worden geconstateerd, dat, naar aanleiding van de gedane Synodevoorstellen om met ingang van 1 januari a.s. bijzondere wijkgemeenten te gaan creëer en, een nieuwe beweging aan de gang is. OPNAME Ds. Vijzelaar zegt hierover: Al ja renlang werken wij als noodgemeen te onder de provinciale kerkverga dering. Dat is niet ideaal omdat de kerkvergadering werkend vanuit de verte, niet altijd op de hoogte kan zijn van problemen die zich plaatse lijk kunnen voordoen. Daarom wen sen wij opgenomen te worden in de Centrale Hervormde Kerkeraad. Hierover zijn besprekingen gaan de. Twee of drie weken geleden heb ben mijn collega, ds. Bos en ik een bijeenkomst van het convent van predikanten bijgewoond. Of dit blij vend zal zijn weet ik uiteraard niet. Er was toen een speciaal onderwerp aan de orde. Maar het is wel de eer ste maal dat wij werden uitgeno digd. Hopelijk zit hier een element van erkenning in, zegt ds. Vijze laar. Ook al met het oog op de komen de ontwikkelingen werden wij uit genodigd op vergaderingen van de classis Doorn, waar de creatie van de bijzondere wijkgemeenten aan de orde wordt gesteld. Men kan drie bewegingen onderscheiden in het Synodevoorstel 1. de Synode kwam met het voor stel en heeft de eindbeslissing. 2. Op de classes spreken ook de kerkeraden een woordje mee en worden stemmingen gehouden. 3. In elke gemeente moet de ker keraad zich intern over de zaak beraden en de te volgen gedrags lijn in de praktijk opstellen. Ds. Vijzelaar hoopt dat de nood gemeente zal worden opgenomen in de verschillende Hervormde wijken, maar ziet dit (nog niet) als directe werkelijkheid. Bij zijn komst naar Veenendaal werd ds. Vijzelaar een wel zeer uit gestrekte pastorale wijk toegewezen. De gemeente telde 2700 zielen. Ds. Bos bedient de helft van het aantal zielen, ds. Vijzelaar de andere helft. De predikant bearbeidt het deel van Veenendaal, noordelijk van de spoor lijn en bovendien nog de oostkant van Veenendaal-Zuid. Ds. Bos is werkzaam in de wijk Veenendaal- Zuidwest. Zo bezien heeft ds. Vijzelaar een veel uitgestrekter werkterrein als zijn collega, maar het aantal zielen blijft hetzelfde, waaruit de logische gevolgtrekking volgt dat vooral Vee nendaal-Zuid bewoond wordt door veel gezinnen die tot „Sola Fide" behoren. De verklaring is hierbij dat in het oude Veenendaal de tra ditionele gebondenheid sterker is en vooral in de nieuwe wijken van Zuid een concentratie van de z.g. importgezinnen plaatsvond. Dat kan overigens in de nabije toekomst geheel veranderen en dat wordt ook door ds. Vijzelaar ver wacht, omdat met name in het Schrijverspark en 't Hoorntje, veel gezinnen van buiten Veenendaal, ge vestigd zijn. Met de bewoning van de Engelenburg zal deze tendens zich voortzetten. Daarom is de hui dige wij kindeling niet definitief en kan altijd gewijzigd worden. Opper vlakkig bezien heeft ds. Vijzelaar een uitgebreider werkterrein dan zijn collega, maar de intensiviteit is dezelfde. De overgang van het Betuwse platteland naar de industrieplaats Veenendaal is voor ds. Vijzelaar een grote stap. Zowel Deil als Enspijk waren overwegend Hervormd en van een en dezelfde modaliteit. Verschil len van opvattingen kwamen niet of sporadisch voor. Hier is alles veel genuanceerder. Binnen de Hervorm- De daadwerkelijke aktie zal zich op twee avonden voltrekken: op maan dag 12 en vrijdag 16 oktober.. Maandag 12 oktober wordt 's avonds om 9 uur het startsein gegeven voor radio en televisie. Op dat moment gaan ook de kerkklokken luiden en komen de medewerkers in 't geweer. Zij gaan alle leden een tweede folder - de eerste is dan inmiddels al toege zonden - overhandigen. Via radio en televisie kan men de daaropvolgende dagen kennismaken met de aktie en op vrijdag 16 oktober om vijf vóór acht gaan de klokken weer luiden, ten teken dat men de kaarten met de toegezegde bedragen komt inzamelen. Als alles binnen is slaan de plaatselijke aktieleidingen aan het tellen om daarna de uitslag door te geven naar het centrale bu reau in Den Haag. Het lijkt allemaal een beetje op een verkiezing, want diezelfde avond worden de cijfers oök nog op radio en televisie bekend ge maakt. Negen kerkgenootschappen doen aan „antwoord '64" mee, waar onder ook de chr. gereformeerde ker ken. Gift De hervormde ds. P. Zijlstra te Scherpenzeel ontving een gift ineens van 100 gulden voor de schulddelging. Jaargids De hervormde gemeente te Ameron- gen zal een kerkelijke jaargids laten verschijnen, ten behoeve van de ge meenteleden. De uitgaaf zal worden gefinancierd door het opnemen van advertenties. de gemeente is de modaliteit van de Gereformeerde Bond zeer sterk ver tegenwoordigd. Nu is het niet zo, dat ik volkomen vreemd sta tegenover deze opvat tingen en de levensstijl binnen deze modaliteit, want als scriba van de classis Bommel, had ik voortdurend contact met predikanten en kerke raden uit de Bommelerwaard en de ze streek is bekend om haar spe cifiek Geref. Bondskarakter. Ove rigens is. het ook niet zo, dat er tus sen de verschillende modaliteiten hoge muren zijn opgetrokken. De grenzen raken elkaar, aldus ds. Vij zelaar. Zelf ben ik confessioneel, maar ook hierin kan men verschillende denkwijzen constateren. De term midden-orthodox kan ik niet onder schrijven, dat is te overkoepelend, te massaal. Men kan niet alles on der één noemer onderbrengen. Voor de predikanten is het zelfs nog moeilijk om precies te zeggen waar toe men behoort. Onlangs werd in de classis Bom mel aan de predikanten een formu lier uitgereikt waarop zij moesten noteren tot welke richting zij be hoorden. Als scriba van de classis kreeg ik de antwoorden binnen en zelfs in dat kleine regionale ver band kwamen de meest uiteenlo pende antwoorden (sommigen zelfs wonderlijk geformuleerd) binnen, al dus ds. Vijzelaar. Uiteraard zullen we moeten stre ven naar een ontmoeting, vindt ds. Vijzelaar. In de grote steden wer ken predikanten van verschillende modaliteiten, althans administratief en bestuurlijk geheel samen. Door de onstane splitsingen zijn de af standen gegroeid. Toen de Kerkher vorming onder Maarten Luther be gon stonden Rome en de Reformatie nog niet zo ver van elkaar. Door de loop der eeuwen werden de geschil punten veel dieper. Ds. G. C. Vijzelaar. Zo ook in Veenendaal. Men is van elkaar afgedreven, maar het water zal toch overbrugd moeten worden, willen we elkaar werkelijk ontmoe ten. Er is maar één werkelijke ont moeting mogelijk, volgens ds. Vijze laar. Over Gods .Woord heen elkaar de hand reiken. We moeten door de Bijbel Christus laten spreken en dan samen luisteren en gehoorza men. Een terugvallen op eigen bolwerk is een negatieve en menselijke zaak. Als je naar God luistert ontdek je ook de ander die hetzelfde doet, vindt ds. Vijzelaar. Er is maar één uitgangspunt mogelijk: terugvallen op het Evangelie Ds. Vijzelaar hoopt dat zijn ver blijf in Veenendaal ertoe mag bij dragen de weerstanden en de ver wijdering (zo die al mocht bestaan) weg te nemen en in onderlinge lief de en vriendschap te bouwen aan de bouw van de Kerk van Christus door middel van de verkondiging van het Ene Evangelie Zoals reeds in persberichten werd medegedeeld werd door de heer M. G. Harinck, lid van de zwembadcommissie, een maquette vervaardigd naar eigen fantasie, van een zwembad. De zwembad commissie heeft thans besloten de ze maquette in het dorp tentoon te stellen. Dankzij de bereidwillig heid van de heer Esveld zal het werkstuk binnenkort in de etalage te zien zijn. Op De Hof zal binnenkort een levens grote barometer worden opgericht waar dagelijks de stand van zaken met be trekking tot de binnengekomen be dragen aan bijdragen en giften, als mede de stand van zaken met betrek king tot de burgerzinlening en de op gaven voor zelfwerkzaamheid zullen zijn af te lezen. Hopenlijk gaat deze barometer tijdelijk een vast bezoekers- punt vormen voor vele inwoners. Door de propagandacommissie wordt hard gewerkt aan de samenstelling van een circulaire, waarbij men wordt op gewekt financiële bijdragen te storten bij de plaatselijke banken en zich op te geven voor het leveren van arbeids kracht. Ook wordt de mogelijkheid openge- gesteld om wekelijks of maandelijks een vast bedrag beschikbaar te stellen. Dit vaste bedrag zal dan aan huis wor den opgehaald. In de circulaire wordt hierop nader ingegaan. Er wordt een beroep gedaan op verenigingen en or ganisaties om in samenwerking met de propagandacommissie activiteiten te ontwikkelen ten behoeve van het zwem bad. Ook denkt de commissie aan ac tiviteiten van de schooljeugd. Er moet nog heel wat werk worden verzet, maar met aller medewerking moet het mogelijk zijn op korte termijn tot resultaten te komen. Het muziekonderwijs werd in het verleden in hoofdzaak gegeven door particulieren, die zelf meer of minder geschoold waren en deze lessen in hun vrije tijd gaven. In de grotere plaatsen was het soms mogelijk, dat een particulier deze lessen als hoofdberoep ging geven en zodoende overging tot de oprichting vdn een particuliere muziekschool. Hoewel door verschillende personen voortreffelijk werk is en nog wordt geleverd, kleven hieraan toch verschillende bezwaren. In de eerste plaats is op deze vorm van onderwijs geen enkel toezicht, zodat de mogelijkheid bestaat, dat door onbe kwame krachten les-wordt gegeven. Voorts kunnen de lesgelden - die het hoofd- of neveninkomen van de betrokkene vormen - zo hoog komen te liggen, dat dergelijke lessen voor een groot deel der bevolking onbereikbaar zijn. Uit het voorgaande vloeit tenslotte nog voort, dat goedgeschoolde krachten met name in kleinere gemeenten niet licht zullen overgaan tot de oprichting van een particuliere muziekschool, om dat daar voor hen te weinig brood in zit. Door het gebrek aan sociale voor zieningen - zij zijn immers zelfstandig - moeten zij uit de opbrengst der les gelden niet alleen hun levensonderhoud bekostigen, doch ook een verzekering tegen de gevolgen van een eventuele ziekte en een levensverzekering afslui ten. Op grond van deze bezwaren die aan het particulier muziekonderwijs kleven is men op verschillende plaatsen over gegaan tot de oprichting van muziek scholen - veelal in de vorm van een stichting - die door de rijksinspectie van het muziekwezen als zodanig zijn erkend. Aan deze scholen kunnen alleen leerkrachten werkzaam zijn, die in het bezit «zijn van erkende bevoegdheden, zodat een deskundig onderwijs is ge waarborgd, terwijl door het verlenen van overheidssubsidie zowel de sociale voorzieningen van het personeel zijn gewaarborgd en eveneens een redelijk lesgeldniveau wordt bereikt. Momenteel zijn dergelijke scholen in Wageningen en Kesteren gevestigd en beide scholen hebben ook uit Rhenen afkomstige leerlingen. Van Wageningen uit wordt reeds ge durende een zestal jaren in Rhenen zelf muziekonderwijs gegeven (aan vankelijk in kleuterschool Bloesem en thans in kleuterschool Irene), ter wijl Kesteren binnenkort aan zijn uit Rhenen afkomstige leerlingen gaat lesgeven in een lokaal van het ge bouw Irene. In 1960 is op de gemeentebegroting een bedrag van f 300,uitgetrokken voor de subsidiëring van het muziek onderwijs. Een dergelijk bedrag was op dat moment nog voldoende om het nadelig saldo van de kosten der beide scholen voor de Rhenense leerlingen te dekken. Al spoedig bleek dit niet meer het geval te zijn en werd met name van de zijde van de muziekschool Kes teren op verhoging aangedrongen. Het leek b. en w. echter niet juist twee op het grondgebied van onze ge meente elkaar beconcurrerende mu ziekscholen te subsidiëren. Op verschil lende manieren heeft men daarom ge tracht beide scholen tot een vorm van samenwerking te bewegen, doch tot voor kort zonder resultaat. Inmiddels besloot de muziekschool Kesteren de lesgeldtarieven voor uit Rhenen af komstige leerlingen met 50% te ver hogen, omdat voor deze leerlingen een te verwaarlozen subsidie werd ontvan gen in vergelijking met de subsidies die de verschillende Betuwse gemeen ten verstrekten. Onlangs werd van de gemeente Wa geningen (die de muziekschool aldaar subsidieert met een bedrag van f 38.900,een verzoek ontvangen om in de kosten van deze school bij te dragen met een bedrag van f 2.903,33. Daarbij werd gesteld, dat wanneer niet tot subsidieverlening zou worden over gegaan, de lesgeldtarieven voor de uit Rhenen afkomstige kinderen zouden moeten worden verhoogd. Ook hier zou de verhoging dan 50% gaan bedragen. Uit een en ander blijkt, dat wanneer op korte termijn niets wordt onderno men, niet alleen beide scholen naast elkaar blijven werken, doch ook de lesgelden op een zodanig niveau komen te liggen, dat dit onderwijs voor ver schillende kinderen niet meer bereik baar is. Onlangs heeft nu op ambtelijk ni veau een gesprek met de directeuren van beide scholen plaats gevonden, waarbij de verschillende problemen aan de orde zijn gesteld. Daarbij is in de eerste plaats gebleken, dat de be sturen van beide scholen er te goeder trouw van zijn uitgegaan, dat Rhenen tot het rayon van hun school behoorde. Was dit misverstand er niet geweest, dan had het voor de hand gelegen, dat door tussenkomst van de rijksinspectie Rhenen bij één der scholen was inge deeld. Nu dit niet is gebeurd en zich de si tuatie heeft ontwikkeld waarin door beide scholen een ongeveer gelijk aan tal uren les wordt gegeven (Wagenin gen heeft meer leerlingen, maar daar onder is een grote groep die klassikaal onderwijs ontvangt, terwijl Kesteren uitsluitend individuele lessen geeft) is het moeilijk een zodanige regeling te treffen dat één van beide scholen ten aanzien van Rhenen volledig wordt uit geschakeld. Gezien deze situatie komt het zowel de beide directeuren als het college ge wenst voor, dat een vorm van samen werking wordt bereikt, die zowel aan de Rhenense gemeenschap als aan bei de muziekscholen ten goede dient te komen. Deze zou het beste kunnen worden bereikt wanneer diegenen in onze gemeente, die nauw met het mu ziekwezen zijn verbonden of daarvoor belangstelling hebben in één of andere organisatorische vorm samengaan, zo dat een lichaam ontstaat dat het plaat selijk muziekonderwijs kan bevorderen. Van daar uit zou dan ook het beste propaganda kunnen worden gevoerd, omdat in het verleden wel is gebleken, dat plaatselijk voorbereide en goedge- richte propaganda veruit te verkiezen is boven de reclame die van één der scholen uit wordt gevoerd. Dit lichaam dient vervolgens een nauwe binding met beide scholen te hebben, om in een gezamenlijk overleg de leerkrachten aan te trekken, die voor het lesgeven aan Rhenense kin deren nodig zijn. In het genoemd over leg met beide directeuren werd er reeds van uitgegaan, dat het algemeen vormend muziekonderwijs, hetwelk reeds jaren van Wageningen uit wordt verzorgd, ook in de toekomst zoveel mogelijk door leerkrachten van deze school dient te worden gegeven. Voor harmonie en fanfare zou Kesteren meer de aangewezen instelling zijn, omdat deze school reeds de lessen aan één der plaatselijke muziekverenigingen verzorgt. De overige individuele lessen zouden op de meest voor de hand lig gende en doelmatigste wijze over beide scholen moeten worden verdeeld. Volgens bovenomschreven gedach ten blijven de leerkrachten die in Rhenen komen lesgeven aan hun eigen school verbonden en worden hun leerlingen automatisch inge schreven bij de school waaraan de leerkracht werkzaam is. Een en an der wordt echter gebundeld door het op te richten lichaam, bestaan de uit Rhenense ingezetenen, dat een coördinerende en stimulerende taak krijgt. Deze constructie lijkt mogelijk wat gewrongen en eerst na overleg met de besturen der beide scholen en de ver volgens voor dit doel bijeen te roepen ingezetenen, zal blijken of een en ander volledig is te realiseren. Gezien de moeilijke situatie waarin men op dit punt verkeert, leek dit voorshands de enige mogelijkheid om in onze gemeente tot een verantwoord muziekonderwijs te komen, dat voor een zo groot mogelijk deel van de be volking bereikbaar is. De zaak is nog niet volkomen rond, doch een en an der staat of valt met de toekenning van een gemeentelijke subsidie. Het is daarom dat b. en w. de zaak aan de raad gaan voorleggen teneinde de me ning van de raad hierover te horen. Zoals vermeld vragen b. en w. van Wageningen in hun schrijven van 1 september j.l. voor het jaar 1965 een bijdragen van rond f 3000, Hoewel van Kesteren geen exacte gegevens bekend zijn, verwacht het col lege, dat een bijdrage aan de aldaar ge vestigde school, op basis van de norm waarnaar de verschillende Betuwse ge meenten subsidiëren, ook ongeveer f 3000,zal bedragen. B. en w. zijn daarom voornemens in de concept-begroting voor 1965 een be drag van f 6.000,op te nemen ter subsidiëring van l)et plaatselijk mu ziekonderwijs. Aangezien het nog enige maanden duurt alvorens deze begroting in be handeling komt en men op zo kort mogelijke termijn nadere contacten wil opnemen teneinde nog voor het reeds begonnen cursusjaar tot zo goed moge lijke resultaten te komen, zal het col lege het op prijs stellen wanneer de raad zich hierover dinsdagavond wil uitspreken. De hoogte van het bedrag betekent inderdaad een zeer belangrijke ver hoging in vergelijking met hej; tot op heden uitgetrokken bedrag van f 300,Gebleken is echter, dat dit ten enen male ontoereikend is, gelet op de lesgeldverhoging van Keste ren en de voorgenomen verhoging van Wageningen. Gezien de waarde van goed muziek onderwijs zowel voor de algemene vor ming van de jeugd, doch ook als be langrijke bijdrage ten aanzien van een verantwoorde vrijetijdsbesteding, me nen b. en w., dat een dergelijke sub sidie verantwoord moet worden geacht. Niet alleen Wageningen voteert voor dit doel belangrijke bedragen, doch ook de zoveel kleinere Betuwse gemeenten verstrekken relatief hoge subsidies aan de Kesterse muziekschool. Uit een overzicht van deze school blijken voor het lopende kalenderjaar de volgende bedragen te zijn uitgetrok ken: Kesteren f 7.500,Lienden f 4.000,Echteld f 2.700,Dodewaard f 2.650,—. Mede gelet op deze bedragen en re kening houdende met het feit, dat over het algemeen op onze gemeentebegro ting geen buitensporige hoge bedragen voor cultureel werk zijn uitgetrokken, achten b. en w. ook van dit gezichts punt uit de vastgestelde bijdrage ver antwoord. HET BESTUUR DER CHR. KLEUTERSCHOLEN TE VEENENDAAL vraagt voor haar scholen van pos. chr. beginselen, event, gehuwd. Soil, z.sp.m. aan de secr. mevr. G. Bargeman-de Vuyst, Anjerstraat 12, Veenendaal. Gevraagd door de Fok- en Controlevereniging „EDERVEEN EN OMSTREKEN" voor direct een werkgebied Ederveen Goede bijverdienste voor vitaal gepensioneerd heer. Zich aanmelden bij: P. VAN BRUMMELEN, Hoofdweg 124a - Ederveen Tel. 08387-404. VOOB OAAT U NAAR t!Lit!i,|b0d du U niet mag afslaan- want u behaalt tientallen guldens voordeel. Bij elke Philinc nhtononni x elektrogrammofoon geven wii tiidpliik Lcth ^e'er langspeelplaten voer s»T f 9 50 w 2. 30 voor u uitgezochte mnS v or "og geen S tiel*!, K""' Deze voordelige aanbieding is tijdelijk. Stel dus uw beslissing niet uit. U zoudt zichzelf tekort doen. PHILIPS elektrogrammofoon AG 4756 in houten koffer. Met stereo aansluiting, opnemerelement met diamantnaald. Voor alle mono- en stereoplaten. Grote luidspreker. Continue toonregelaar. En 3 LP's voor f 9.50. PHILIPS platenspeler AG 2256 G op voet. Voor aansluiting op radio, recorder of versterker installatie. Stereo- opnemerelement met diamantnaald, voor alle mono- en stereoplaten. Vier snelheden. En 3 LP's voor f 9.50 ,b'vrt voiiear, PHILIPS platenspeler AG 2656 op teak houten voet met doorzichtige bescherm- kap. Voor aansluiting op radio, recorder of versterker. Stereo-opnemerelement met diamantnaald, voor alle mono- en stereo platen. Op nylon gelagerd. Vier snelheden. En 3 LP's voor f 9.50.

De Vallei | 1964 | | pagina 5