Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Parlementair bezoek aan Kon. V.S.W. Directie deed beroep op kamerleden om snelle afgifte bouwvergunning te bevorderen „De Instuif' maakte winterprogramma bekend De Zeven Provinciën: Schitterend geslaagd zaalconcours van 60-jarige Caecilia ÏTLcJls crjiliek Wat nu weer 38e JAARGANG DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 Nr. 77 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Vrijdagmorgen begroette de directie van de Kon. V.S.W. een klein aantal Eerste en Tweede kamerleden, die op een rondgang door de provincie Utrecht werkbezoeken brachten aan ver schillende bedrijven in dit gewest. In verband met het feit dat het bedrijf zelf geen goede moge lijkheid bezat het gezelschap te ontvangen werd gebruik gemaakt van een aan het bedrijf gren zend verenigingsgebouw. Hier werden de parlementariërs ontvangen door de directie en staf- employe's van de Kon. V.S.W., terwijl ook burgemeester Mr. Dr. Hazenberg van zijn belang stelling blijk gaf. VOORPOST Nieuws uit de omgeving Moeilijkheden Enkele wijzigingen BERLIJNSE MUUR WEER OPEN Demonstratie Eerste Nederlands schip met geleide projectielen „ONS GENOEGEN" UIT HATTEM OP DRIE FRONTEN WINNAAR Ontvangst Man vluchtte uit kippenhok, tweede had zich verstopt TWEE STERFGEVALLEN TIJDENS VOETBALWEDSTRIJDEN EDERVEEN RENSWOUDE ELST OFFICIËLE OPENING VAN MUZIEKTENT CRESCENDO MULDER Redaktte en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 UJnen) - Giro 563427 Redaktte: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De dames en heren kamerleden werden welkom geheten door de heer L. M. Bon- nike, directeur van de Kon. V.S.W. Spre ker schetste in het korte tijdsbestek de gang van zaken op het bedrijf en richtte het oog op de toekomst. De Kon. V.S.W., een 100-jarig be staand vennootschap, is de meest westelijke voorpost van de Twentse textielindustrie. Uw voorkeur en belangstelling voor onze bedrijfstak blijkt uit uw bezoek. We hebben dit bitter nodig, aldus de heer Bon- nike. De directeur gaf een overzicht van de gedane investeringen sinds 1959 toen V.S. W. aan een vijfjarenplan begon. Gedu rende deze periode is ruim 5i/i miljoen geinvesteerd in gebouwen, terreinen en WAGENINGEN: Ook in Wageningen doet zich het probleem voor wat veroorzaakt wordt door kamerzoekende studenten. Naast dit negatieve geluid is er ook een positief geluid want de bouw van enkele studentenflats schijnt een goede gooi ge weest te zijn. In totaal hebben er vanaf 1958 92 studenten onderdak gevonden en de mening die deze studenten te kennen geven is zeer positief. Het is er prima. Voor 63 gulden per maand hebben de da mes en heren een goede kamer zelfs met centrale verwarming. Een zeer redelijke prijs dus, wat het studeren zeker met wat minder zorgen gepaard zal laten gaan. BENNEKOM: In Bennekom zijn vorige week twee bejaarde mensen door kolen dampvergiftiging om het leven gekomen. Het zijn de 76-jarige heer W. van Zwie- ten en zijn 75 jarige echtgenote mevr. H. A. van Zwieten. Het bejaarde echtpaar werd omstreeks half een 's nachts in de huiskamer gevonden door hun dochter. Het gebeurde wekte in de buurt grote consternatie. EDE: In Ede is vorige week een grote zelfbedieningszaak op last van de politie gesloten, omdat de direktie van de zaak de verplichte winkelsluiting tijdens de vakantie negeerde. Nadat de winkel twee en een halve dag gesloten geweest is kon den de kopers van de week weer in de winkel terecht. machines. De produktie steeg in dezelfde periode met 60%. De voornaamste inves teringen vonden plaats in de sector ma chines. Er werden o.m. voorzieningen ge troffen waardoor een sterkmachine het optimale vochtgehalte automatisch vast stelt. Ook aan de airconditioning werd ge werkt. In zomerse dagen is het bij V.S.W. een soort sanatorium aldus de heer Bon- nike, wan de temperatuur wordt con stant op 23 graden gehouden. Voort deed de heer Bonnike mededeling van het feit dat de automatisering bij V.S.W. zeer in tensief is. Terwijl het landelijk gemid delde 64% bedraagt, is dat bij V.S.W. 77%. Na een overzicht te hebben gegeven omtrent verschillende produktiemethoden vestigde de heer Bonnike de aandacht van de parlementariërs op de schamele behuizing,, van het bedrijf. De Overheid moet een goed klimaat scheppen voor on ze landelijke industrie. Maar als U weet dat ons kantoor dateert uit 1861 en wij U daarin niet durfden te ontvangen is het duidelijk dat een modernisering wel zeer noodzakelijk is. In voorbereiding is de bouw van een rubberfabriek, magazijnen en nieuwe kantoorgebouwen. Het geld voor de bouw is er, maar de bouwver gunning blijft uit. De heer Bonnike vroeg de Kamer leden met klem te bevorderen dat de bouwvergunning afkomt. Ik zou wel een smeekbede tot U willen richten: Help óns uit deze positie, zo drong de heer Bonnike aan. Zoals de situatie nu ligt komen we niet verder. Er zijn plannen tot uitbreiding. Het huidige oppervlak van 3000 m2 willen we met nog 2500 m2 uitbreiden. Het is on- De leiding van het jeugdwerk „De Instuif" maakte deze week haar winter programma bekend. Het blijkt, dat in grote trekken het programma van het vorige seizoen gehandhaafd is, maar dat enkele aspecten zijn gewijzigd. Het be langrijkste nieuws is wel dat met ingang van 1 november a.s. een derde kracht aan de leiding van „de Instuif" is toegevoegd. Om het steeds omvangrijker ge worden werk beter te doen verlopen heeft het bestuur dhr. v. d. Berg uit Alphen aan de Rijn als derde medewerker benoemd. Daarenboven zullen de programma's op een drietal punten gewijzigd zijn: le. Men kan praktisch iedere avond in het jeugdgebouw „De Instuif" te recht, ook wanneer men niet direct iets te doen heeft. 2e. De instuifavonden zullen op woensdag en zondag een vol uur langer gaan duren. 3e. De zaterdagavond verliest het karakter van de gewone instuifavond. Het wordt nu een avond met zoveel mogelijk verschillende programma's. De leiding is er zich van bewust dat de omvang van het gebouw aan de In dustrielaan een passen en meten zal vragen. Het gebouw is feitelijk te klein geworden gezien de grote toeloop van de laatste jaren. Hierom wordt erop aangedrongen zo veel mogelijk op de aangegeven tijd te komen, opdat de Donderdagochtend is in de Berlijnse muur, nabij grenspost Oberbaumbruecke de doorlaat in de muur weer opengesteld voor West-Berlijners, die familieleden in het Oostelijk stadsdeel willen bezoeken. andere groepen zo weinig mogelijk zul len worden gehinderd. Elke weekdag is er wel wat te doen in „de Instuif". In het algemeen geldt het volgende weekprogram: Maandag van 810 uur: Speciaal programma voor meisjes van 14 jaar in de kleine zaal. Er wordt zoveel mogelijk met ieders wensen rekening gehouden. De 14-jarige jongens hebben op maan dagavond gelegenheid tot handenarbeid in alle gewenste technieken. Op verzoek is er gelegenheid tot zweefvliegtuig- bouw en het solderen van draadfiguren. Dinsdag van 810 uur: Cabaretgroep voor meisjes en jongens vanaf 14 jaar. Er bestaat gelegenheid met eigen tek sten, ideeën, melodieën enz. iets tot stand te brengen. Het maken van kle ding en decors zal ook tot het eigen werk behoren. Voor de oudere jongens bestaat de mogelijkheid om in het handenarbeid- lokaal fietsen en bromfietsen te repa reren. Gereedschap is daarbij aanwezig, het materiaal moet worden meege bracht. Op deze avond is voor diegenen, die dat wensen gelegenheid om in de kleine zaal plaatjes te draaien, aan verzame lingen te werken, van gedachten te wis selen, enz. Woensdag: Voor meisjes en jongens vanaf 14 jaar de bekende instuifavond. Op geregelde tijden zullen tafeltennis- en biljartwedstrijden worden georgani seerd. De eerste woensdag van elke maand is bestemd voor de ruilbeurs. Er is dan geen mogelijkheid voor de normale instuifbezigheden. Donderdag: Voor meisjes van 14 jaar handenarbeid met veel variaties, zoals wandversiering maken, foto-albums, plakboeken en eigen ideeën. Jongens vanaf 14 jaar kunnen werken met aller lei materialen, voor vervaardiging van gebruiksvoorwerpen, speelgoed, maar ook voor het grotere werk. Vrijdag: Speciale avonden voor de 16-jarigen en ouder. Programma's wor den in onderling overleg opgesteld. Zaterdag: 35 uur Instuif voor 14- jarigen en ouder. 7.30 tot 10 uur Jazz, film, spel, muziek en quizavonden. Zondag van 710 uur: Instuif voor meisjes en jongens van 14 jaar en ouder. Ook in de middaguren zijn er verschil lende programma's voor de jongeren in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar. Op vrijdag 2 oktober wordt een film middag georganiseerd. Er wordt ge draaid de film: „Geheim van de Valken horst". Voor de zaterdag: Het programma voor de komende za terdagen luidt als volgt: 26 sept. Instuifavond; 3 okt. Film. Operatie Diplomaat; 10 okt. Jazzavond o.l.v. „The Diamond five"; 17 okt. Caba retgroep „Intermezzo"; 24 okt. Kien- avond met leuke prijzen; 31 okt. Mu ziekavond (naam band nog niet be kend); 7 nov. Filmavond (Bommen op Birma)14 nov. Jazzavond. Al met al een zeer gevarieerd en aan trekkelijk Instuifprogramma waar de Veenendaalse jeugd beslist van zal ge nieten. Speciaal de „doe het zelf" onder delen dragen een amusant, maar boven al een opvoedend karakter. ze bescheiden wens dat Uw bezoek er toe mag bijdragen de afgifte van de bouw vergunning te bespoedigen. Trouwens, de burgemeester zegt ook dat het zijn ge meente zal verfraaien voegde de heer Bonnike er ironisch aan toe. Hierna begaf het gezelschap zich op weg voor een rondgang door het bedrijf. Op het terrein wachtte hen overigens nog een grote verrassing. Een grote 10 mans reddingsboot werd automatisch op geblazen de demonstratie ontlokte kreten van bewondering aan het gezelschap. De boot is vervaardigd uit de stof neoprene d.i. gekookte nylon. De fraaie, grote red dingsboot was zelfs voorzien van een goed werkend knipperlicht. Hierna maakte het gezelschap een rond gang langs de verschillende afdelingen en toonde zich zeer geïnteresseerd. Na te rugkomst in het voorlichtingslokaal kre gen de kamerleden gelegenheid enkele vragen op de directie af te vuren. Het bleek dat men de materie goed had begrepen en een klein aantal leden van het gezelschap nam aan de discussie deel. Mej. ten Broecke Hoekstra maakte zich tot tolk van het gezelschap en bracht dank voor de instructieve voorlichting. Wij zijn diep onder de indruk van de veelzijdigheid van de problemen, maar we mogen wel zeggen dat de demonstratie met de reddingboot ons bijzonder trof. We keken ervan op dat dit soort boten al in gebruik is. Ook het punt van de bouw vergunning hebben we in onze oren ge knoopt. Nogmaals danken wij U voor de compacte rondleiding en voorlichting zo besloot de woordvoerster van het gezel schap. Hierna vertrokken de parlementariërs in de richting Utrecht waar de lunch werd gebruikt. Rest nog te vermelden dat een deel van de Kamerleden op dit tijd stip de Nobofabrieken te Ede bezochten. Het gezelschap dat Veenendaal aandeed bestond uit de volgende personen: H. J. de Koster, als. Voorzitter van het Centraal Werkgeversverbond, Drs. H. A. M. Eisen, secr. van de Ned. Kath. Werkgeversorga nisatie, de assistentgriffier van de kamer Jkvr. Mr. J. J. M. S. de Wykerslooth de Weerdesteyn en de navolgende Kamer leden: B. J. van Buel (KVP), Drs. L. J. M. van Son (KVP), Mej. ten Broecke Hoek stra (VVD), Mevr. H. J. van Ommeren- Averink (CPN), Drs. J. M. Aarden (KVP) en Mr. C. A. Bos (CHU). „De Zeven Provinciën" De raket, het welhaast onfeilbare wapen, dat tref zeker zijn eigen weg zoekt naar iedere mogelijke vijand, heeft zijn intrede gedaan bij de Koninklijke Nederlandse Marine. Dezer dagen hebben wij een van de eerste proefvaarten meegemaakt met de omgebouwde „Zeven Provinciën", de eerste Nederlandse oorlogsbodem, die met geleide projectielen is uitgerust. Deze elf jaar geleden in dienst gestelde lichte kruiser (12.230 ton) is sinds mei 1962 geheel ver bouwd en opnieuw ingericht. Kosten: 50 miljoen gulden. Wie nu door het schip dwaalt, merkt duidelijk, dat de kruiser eigenlijk twee generaties vertegenwoordigt. Op het voordek bevinden zich nog de om ontzag vragende „conventionele" kanonnen, de achterhelft van „De Zeven Provinciën" leeft duidelijk in de toekomst, met onderdeks een imposante wirwar van onbe grijpelijke computers en radarschermen en bovendeks een gestroomlijnde, zwaar gepantserde afvuurinstallatie voor de raketten. De Nederlandse kruiser, die ongeveer april volgend jaar volledig operationeel zal zijn, is hiermee duidelijk een krui sing tussen twee verschillende werelden. Alsof men niet goed wist, welke kant men eigenlijk op moest gaan. De keuze van een gemengde conventionele en utra-moderne bewapening is echter wel bewust zo uitgevallen. En dit niet alleen uit financiële overwegingen. Een oor- Dol gelukkig met zijn drie veroverde prijzen stond de voorzitter van de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Hattem zaterdagavond te gen 8 uur op het podium van het verenigingsgebouw aan de Eiken laan. Zijn vereniging was met glans en glorie winnaar geworden van dit prachtige zaalconcours, waarvoor de gehele middag en avond gro te belangstelling bestond. Zowel de verplichte als de vrije nummers werden met verve en elan gebracht, zodat het publiek intens mee leefde. Tevoren had in de middaguren het marsconcours plaats in een pas aan gelegd deel van de Engelenburg. Hier was de belangstelling misschien wat minder groot, maar de verrichtingen van de verschillende tamboerkorpsen werden met interesse gevogld. 's Morgens om 11 uur vond in hotel De Korenbeurs de officiële ontvangst plaats Burgemeester mr. dr. Hazenberg begroette in een hartelijke toespraak de afgevaardigden van de Kon. Ned. Federatie, de heer A. van Ommen, als mede afgevaardigden van de verschil lende korpsen en dirigenten van de deelnemende muziekverenigingen. De burgemeester benadrukte de goede har monie die er bestaat tussen de jubile rende vereniging en het gemeentebe stuur. Het gehele leven is marcheren en 'k mag wel zeggen dat Caecilia 60 jaar lang goed gemarcheerd heeft, al dus de burgemeester. De burgemeester haalde de woning bouw in deze industrieplaats erbij aan en hoopte dat thans zoveel jaren na de oorlog alle mensen behoorlijk gehuis vest mogen zijn. Het concours dat nu staat gehouden te worden geeft een zeker relief aan de feestelijkheden ron dom het jubileum van Caecilia en we mogen verwachten dat dit concours een geslaagd evenement zal worden, zo besloot burg. Hazenberg. Het hoofdbestuurslid van de Federa tie, de heer J. Hollekamp, dankte de burgemeester voor zijn waarderende woorden en vooral voor de samenhang die de eerste burger legde tussen het „ordelijk marcheren" in de maatschap pij en bij de muziek. Veenendaal heeft intussen goed gemarcheerd en we hopen dat tijdens de a.s. wedstrijden de ze nuwen zullen worden bedwongen en van goede muziek kan worden genoten. De heer Hollekamp besloot met de wens naast de Apotheek dat hij bij een eventueel later volgende muzikale gebeurtenis alhier in het nieuwe raadhuis zou mogen worden ontvangen. De voorzitter van het Erecomité, de heer G. M. Recter, dankte het gemeen tebestuur voor de medewerking in deze feest weken en de vertrouwelijke sfeer waarin die medewerking gegeven werd. De heer Recter bracht een dronk uit op Caecilia, waarna alle aanwezigen het glas heven en de officiële ont vangst was afgelopen. Om 12 uur begon men met het mars concours. Enkele verenigingen lieten aanvankelijk verstek gaan, maar ver schenen toch op het appel. Alleen de muziekvereniging Vredestein uit Doe- tinchem en Excelsior uit Ouderkerk a.d. IJsel bleken absent. Het marscon cours kon onder gunstige weersomstan digheden worden afgewerkt. Gelukkig Zaterdagavond trof de pluimveehan delaar Van A. in zijn kippenhok een onbekende man aan, die bij zijn komst de benen nam en hard wegvluchtte. De politie werd in de zaak gemengd, maar de vogel was gevlogen. Na onder zoek in het kippenhok bleek er nog een tweede persoon zich verborgen te hebben. Deze zekere H. uit Veenen daal kwam op handen en voeten uit het kippen verblijf, hield zich dronken en wilde geen verklaring voor zijn merk waardig gedrag geven. Hij werd toen in de politieauto gelegd en in het bu reau ingesloten. Er wordt nog een on derzoek ingesteld naar de initialen van zijn (gevluchte) maat en naar de mo tieven van zijn verblijf in de kippen- schuur. JONGEMAN BEWUSTELOOS OP RIJWIELPAD In de nacht van zaterdag op zondag tegen 1 uur trof de politie op de Ker- kewijk ter hoogte van de Bergweg een jongeman op het rijwielpad aan. Hij bleek bewusteloos en bloedde uit ver schillende wonden. Zijn bromfiets werd 5 meter verder aangetroffen. Daar de jonge bromfietser, zekere v. d. H. uit Rhenen naar sterke drank rook werd de bloedproef genomen. Verder bleek het dat hij een hersenschudding en een gebroken kaak had opgelopen. Men vermoedt dat hij tegen een lichtmast is opgereden. Tijdens de gehouden marswedstrijden ter gelegenheid van het 60-jarig jubi leum van Caecilia blaast de U.T.D. Fanfare uit Maarssen er lustig op los. behoefde het gehele concours niet in de buitenlucht gehouden te worden, want de gehele zaterdagmiddag regende het pijpestelen. De deelnemende ver enigingen zaten toen al lang hoog en droog in het Verenigingsgebouw. Sommige verenigingen (zoals het winnende Ons Genoegen uit Hattem) hadden niet minder dan 250 supporters meegebracht. Onder steeds stijgende belangstelling werd het zaalconcert af gewerkt. Zonder andere verenigingen tekort te doen, mag de prestatie van Ons Genoegen uit Hattem toch wel als een unieke worden aangemerkt. Deze vereniging, uitkomende in de Vaandel afdeling, speelde wel zo zuiver dat er een golf van enthousiasme werd opge wekt. Het gehele concours kan als een ge slaagd evenement worden genoemd. Een waardig facet in de jubileumviering van het in Veenendaal zo populaire Caecilia. (zie verder pag. 2) In het afgelopen weekend hebben zich .twee tragische sterfgevallen in onze omgeving voorgedaan. De 53-jarige heer J. Dekker, die de voetbalwedstrijd GVVV - Zwart Wit te Veenendaal be zocht werd zaterdagmiddag tegen het einde van de wedstrijd onwel en werd naar de bestuurskamer gedragen. Dok ter Reydon, die gewaarschuwd werd, kon slechts de dood door hartverlam ming constateren. De heer D. was al geruime tijd hartpatiënt. In Rhenen werd zondagmiddag de heer G. de R. plotseling onwel tijdens de voetbalwedstrijd die zondag op Can- dia werd gespeeld. De inmiddels ge waarschuwde dokter Almekinders, die de eerste hulp zou verlenen, consta teerde dat de heer R. al overleden was. De tweede helft van deze wedstrijd werd begonnen met 1 minuut stilte. Tijdens deze 2e helft kreeg de 26- jarige O. van D. uit Opheusden een zenuwtoeval. Ook hierbij werd de hulp van dokter Almekinders ingeroepen. Van D. kon per auto naar zijn woning worden vervoerd. Bovengenoemde on gevallen beteken wel een zeer tragische samenloop van omstandigheden. TAPTOE Heden (dinsdag) avond zal de muziek vereniging „Irene" een taptoe verzor gen op het sportterrein aan De Schras. De taptoe begint om acht uur. GROTE ZANGAVOND TE RENSWOUDE Op 1 oktober a.s. 's avonds om 8 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk een zangavond gehouden. Deze wordt ver zorgd door de Chr. Geref. Zangvereni ging „Con Amore" in samenwerking met „Soli Deo Gloria" uit Veenen daal onder leiding van dirigent Henny Pomp. Beide koren zingen o.m. „Gods Ere" van Beethoven. Ds. L. v. d. Peut en ds. B. Slingenberg zullen hun me dewerking verlenen, terwijl onze dorps genoot A. v. d. Bovenkamp een solo ten gehore zal brengen. De toegang is vrij. Toont uw belangstelling en komt allen. logsschip zal in de komende jaren nog altijd conventionele kanonnen nodig hebben om zich een vrjand van het lijf te houden. De conventionele wapens van „De Zeven Provinciën" 4 kanons van 15-2 cm, 6 zware mitrailleurs van 57 mm en 4 mitrailleurs van 40 mm worden door radar gericht en behoren tot het modernste dat nu op dit gebied geboden wordt. Tegen aanvallende su personische vliegtuigen zijn zij echter machteloos. Hiertegen echter kunnen de Amerikaanse „Terrier"-raketten een krachtig schild vormen. Met hun snel heid van Mach 2,5 (twee en een half maal de geluidssnelheid) en een bereik van 60 kilometer kunnen zij elke vlie gende aanvaller te vlug af zijn. (Zie verder pag. 4) De muziektent die in de nieuwe dorps kern van Eist aan de Beatrixstraat ge bouwd wordt, zal 10 oktober a.s. officieel geopend worden. Deze muziektent is een geschenk van de firma Kosters aan de muziekvereniging Crescendo. Laatstge noemde vereniging is natuurlijk bijzon der blij met dit prachtige cadeau en daarom zal aan de opening een extra feestelijk tintje gegeven worden. Allereerst zal er 's middags een recep tie zijn in café van Leth waarbij de tent overgedragen zal worden aan de muziek vereniging. Daarna zal 's avonds de of ficiële opening plaatsvinden, nadat ver schillende muziekverenigingen uit de om trek eerst een rondgang door het dorp gemaakt hebben. Aan de burgemeester van Rhenen is gevraagd de plechtigheid te verrichten waarna de muzikanten van Crescendo een concert in hun nieuwe mu ziektent zullen verzorgen. Dit lezende zullen misschien verschil lende mensen zich afvragen of de bouw van een muziektent nog wel zin heeft. Overal ziet men de belangstelling voor concerten dalen, terwijl zo hier en daar meer muziektenten afgebroken dan op gebouwd worden. Deze vraag heeft men zich bij Crescendo ook gesteld, waarna men tot de conclusie gekomen is dat de bouw in ieder geval door moet gaan. Voorzitter van de Berg noemde de tent een symbolisch bezit waarnaar men al tijd zal kunnen teruggrijpen. Dat wordt mede mogelijk gevraagd, doordat er on der het podium een hele grote kelder aan gebracht is waar men vergaderingen kan houden en welke ruimte ook gebruikt kan worden voor kleedgelegenheid. Voorzitter van de Berg verklaarde ook te hopen dat ook veel andere verenigin gen en instellingen van het gebouw ge bruik zullen kunnen maken zodat het een symbool wordt waaraan de hele gemeen schap van Eist wat zal hebben. Gezien de centrale ligging en de opzet van het ge bouw zal dat zeker zo zijn. Sinds bekend is geworden dat in Calais zes Zweedse meisjes zonder bad pak te water gingen, is het bezoek er met 30% gestegen. In een distrikt te Frankrijk heeft de pre- fekt het houden van wedstrijden in bierdrinken verboden, omdat hij van mening is dat het haastige drinken van het geestrijke vocht zeer ongezond is voor de deelnemers. In Lissabon is een 91-jarige vrouw in het huwelijk getreden met een negen jaar jongere man. De ydille die 50 jaar ge leden begon kreeg een jammerlijk einde, want de emotie was voor het bruidje te groot, waardoor ze kort na de plech tigheid stierf in de armen van haar pas verworven echtgenoot. 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1