Deze weekbuitengewoon voordelig 45 Ct 29 Ct 139 Ct 49 Ct 39 Ct 79 Ct Ct Ct 79 Ct 89 Ct 99 Ct LUXOR BEDSPREIEN SPIONNE «n plastic 1 blik doperwten 59 1 blik sperciebonen 69 1 blik aardbeien 119 l blik spinazie 49 1 liter koffiemelk 119 2 rol beschuit 49 1V2 kg moesappels 29 ct 1V2 kg stoofperen 39 ct 1V2 kg Cox Oranje handappels 7 9 ct 1V2 kg James Greaves handappels 49 ct 500 gram zuurkool met een 1 grote bloemkool 39 ct 100 gram schouderham 49 ct 100 gram snijworst 39 ct 59 ct 100 gram lever 150 gram saks 39 ct 250 gram bloedworst (ook om te bakken) 29 ct Bovendien willen wij U mededelen er nu reeds rekening mee te houden dat wij a.s. vrijdag beginnen met de verkoop van vers vlees en vleeswaren tegen prijzen welke in Veenendaal nog niet eerder vermeld zijn. DE SUPERMARKT MET RUIME PARKEERGELEGENHEID kosthuis f56.50 nu voor f39.75 THEATER J VRAAG EN AANBOD heerlijke rookworst samen 109 1 fl. Vruchtenlimonade 1 fl, Exota 1 fl. Jus d' Orange 1 fl. Bessensap 1 zak Biscuit 7 Repen 1 groot pak Speculaas 1 pak koek Bastogne 1 rol Prince Fourre 10 rollen Drop 5 Tompouses SCHRIJVERSPARK 63-69 - VEENENDAAL - TEL. 4004 DE ZOON VAN ALI BABA DE BRUIDEN VAN DRACULA DE VALLEI VAN DE ZON TIJDSCHRIJVER 2e MAGAZIJN MEESTER JONGE KRACHT VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Te koop Gevraagd Diversen TE KOOP groot eiken houten dressoir van PRACHTIGE TERLENKA Donderdag en vrijdag koopjes DE ZEVEN PROVINCIËN SUPERMARKT veenendaal ve: Van donderdag 1 t.e.m. zondag 4 okt. Donderdag en vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 3 uur. TONY CURTIS - PIPER LAURIE -J SUSAN CABOT e.v.a. in Een verhaal, zo roekeloos, gewaagd, romantisch en opwindend als het Oosten zelf. Toegang 14 jaar. Zondag 4 en maandag 5 okt. 7.30 uur. PETER CUSHING - MARTITA HUNT - YVONNE MONLAUR in Dreiging, spanning en schrik houden U trillend ge- boeidl Toegang 14 jaar. Woensdag 7 okt. 7.30 uur. ROCK HUDSON - JEAN SIMMONS - CLAUDE RAINS in Hun hartstochten en begeerten maakten van de Vallei een hel op aarde. Toegang 1 4 jaar. dinsdags is ons theater gesloten Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, 10 cent, ook telefonisch, nr. 2376. VENDELSEWEG - VEENENDAAL - tel. 2376 van der kolk veenendaal n.v. Official te Veenendaal dealer Heeft momenteel plaats voor: (administratief onderlegd) voor div. werkzaamheden in de afdeling verkoop en magazijn. Aanmelden tijdens kantooruren of tel. afspraak. Kerkewijk 128 - Veenendaal - Tel. 2244 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 18 cent. Te koop praktisch nieuwe Puch scooter, 1000 km ge lopen. Te bevr. Fa. Rein Vee nendaal. Gortstraat 1, Vee nendaal. Tel. 2456. Glaskisten te koop. Handels ver. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenen daal. Te koop zware slachthanen. Dijkstraat 104, Tel. 3385. Vee nendaal. Te koop prima klciaardappe- len voor winterprovisie. Dr. Colijnstraat 16, Veenendaal. Te koop een Schotse collie, reu met stamboom. 7 mnd, oud. Pr. Beatrixlaan 24, Scherpenzeel. Te koop zware slachthanen, soep- en braadkippen, stoof peren, span zilverfazanten, krielkipjes. Schot, Veenen- daalseweg 8 Fanzanterie De Klomp. Te koop prima winteraardap pelen f 8,50 afgehaald f 9,p. mud thuisbezorgd. C. v. Gin- kel, Cuneraweg 322. Tel. 08385-3924. Te koop 6V2 strekkende me ter Jabo traploper, compleet met trapkussens en traproe den. Te bevr. Stationssingel 50, Veenendaal. Prima slachthanen te koop f 2,10 per stuk. Achterkerk straat 70, Veenendaal. Eiken huisorgel te koop 3 spels. Te bevr. Molenstraat 3. Rhenen. Gevraagd net meisje of werkster voor enkele mor gens. Mevr. G. Kroes-de Gooijer, Zandstraat 66, Vee nendaal. Volkswagen kleuren in han dige spuitbusjes van f6,50. Thans ook spuitbusjes voor Opel, Fiat en Renault. Fa. Zimmerman en Zn., Sand brinkstraat 1, Veenendaal. Voor uw auto-plaidhoezen in wol en half wol is het juiste adres: Autobeklederij D. v. d. Broek, Emmalaan 15, Vee nendaal. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten, schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn., Middel laan 89. Tel. 3196, Veenen daal. Rijff's loodgietersbedrijf maakt bekend: ons nieuwe tel. nummer is (08376) 2082. Dus voor snel en goed werk dit nummer bellen. Wij staan voor U klaar. Uw auto-interieur vernieu wen? Dan naar Autobekle derij D. v. d. Broek, Emma laan 15, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopië- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. met gotisch snijwerk prijs f 1 00.- Te bevragen dinsdagavond van 7-8.30 uur, Stationssingel 28, Veenendaal. Nette jongeman, N.H., zoekt net met volledig pension. Brieven onder nr. 3519 aan het bureau van dit blad. MANUFACTUREN BEDDENaLEOKAKTEM vecNENonm GORTSTR.39 TUI». 22?' (Vervolg van pag. 1) De raketten, die de Nederlandse krui ser begin volgend jaar in Amerika aan boord krijgt (op het ogenblik wordt met dummies geoefend), kunnen ook met atoomkoppen worden uitgerust en tegen zee- of landdoelen worden ingezet. De Nederlandse marinemensen zijn tech nisch wel voorbereid op het gebruik van atoomwapens, maar vooralsnog zal de Nederlandse kruiser toch geen atoomkoppen aan boord krijgen. De Zeven Provinciën zal in een moge lijk conflict vooral voor de luchtbevei- liging van convooien en vlootverban- den moeten zorgen eventueel in combinatie met andere eenheden. Gezien deze taak lijkt het niet waar schijnlijk, dat hierbrj atoomkoppen nodig zijn. De Nederlandse oorlogsbodem zal door de NATO ongetwijfeld in het ooste lijk deel van de Atlantische Oceaan worden gestationeerd. Met atoomkoppen geladen terriers zijn alleen bestemd voor aanvallende formaties vliegtuigen. On der de huidige verhoudingen is het ech ter vrijwel zeker, dat een vijand geen formaties vliegtuigen tegen schepen op de oceaan zal (kunnen) inzetten. Hij zal zich tot incidentele aanvallen moeten beperken. En die kan De Zeven Pro vinciën wel de baas blijven. De kruiser bezit twee afvuurinstalla- ties voor de Terriers, die onafhankelijk van elkaar kunnen opereren. In totaal zullen in het voorjaar 40 raketten aan boord worden genomen. Binnen enkele ogenblikken kan de kruiser zeker 4 vliegtuigen vernietigen, die de fatale 60-kilometer cirkel (het bereik van de terrier) rond het schip binnendringen. De meeste aanvallers zullen zich dan nog wel eens bedenken. De hoge snelheid van de huidige aan- valsvliegtuigen vereist een snel rea geren van de scheepsbeveiliging. Het merendeel van het werk zoals be rekening van koers, snelheid en hoogte van de eventuele aanvaller wordt dan ook door razendsnelle computers ver richt. Deze electronische breinen zijn in een speciale ruimte op het achterdek ondergebracht, de zogenaamde „sein- kamer", een oud-Hollandse marineterm voor een ultra-moderne afdeling. De snelheid van optreden wordt ge garandeerd door de zeer goede radar installatie die De Zeven Provinciën aan boord heeft. Op het ogenblik heeft het schip een zeer sterke rondzoekradar met een groot bereik. Dit bleek duidelijk tij den s de proefvaart. Terwijl wij ter hoogte van Texel voeren, konden wy op het radar scherm precies zien welke toestellen boven Brussel en Londen vlogen. Bin nenkort zal de kruiser ook nog een speciale afstandsradar van Ameri kaans fabrikaat kragen, die de doelen voor de Terriers moet vaststellen. Het leven aan boord van de kruiser is een koel en hard bedrijf geworden. Wat wel noodzakelijk is als in fracties van seconden beslissingen moeten worden genomen en uitgevoerd. Het gevecht wordt geleid door technici, die geen trekker meer overhalen, maar compu ters aan het werk zetten. De comman doruimte is gehuld in het duister, waarbij de enige lichtveldjes de radar en de sigaretten van de bemanning zijn. Ge sprekken worden gevoerd door micro foons en koptelefoons. Een eigen taaltje is ook al gevormd, doorspekt met Ame rikaanse uitdrukkingen. Overigens tegen de wil van commandant A. van der Moer in. Hij is een hartstochtelijk Neerlandicus. (Nadruk verboden.) Louise herstelde zich. „Niet nodig, meneer Bonnard. Zo'n japon heb ik best in voorraad, in verband met mijn haarkleur. Maar ik zal het gouden hart natuurlijk graag dragen." „Afgesproken, hoewel ik het erg jam mer vind. En nu ga je mee, de geboorte van het nieuwe plastic vieren. Daar is geen ontkomen aan!" Inderdaad, daar was geen ontkomen aan. Louise voelde, dat de vreugde van Bonnard zich uiten moest. Hij was dermate opgewonden, dat hij nauwelijks bemerkte hoe stil ze was. Er kwam veel champagne aan te pas, die avond, maar nog meer opge togen woorden van Bonnard. Zoals hij die avond was, had ze hem nog nooit meegemaakt. Hij vertelde, dat zij het meisje met het gouden hart was en met het gouden haar. Dat het bijna jammer was, dat het plastic haast nog dieper glansde dan haar gouden haar onder het lamp licht en nog veel meer dingen, die hij overdag nooit zou zeggen. Af en toe nam hij haar hand in de zijne. Maar toen ze onder al zijn geestdrift stil en rustig bleef, begreep hij toch dat haar vreugde niet zo volmaakt was als de zijne. En hoewel hij bij het afscheid haar naam uitsprak zoals alleen ver liefde jonge mannen dat kunnen doen, keerde hij in zwaar gepeins huiswaarts. oorspronkelijke roman DOOR W. GELDOF Hij pijnigde zich af met de vraag of er kapers op de kust waren. Wat drom mel, een meisje als Louise kon toch immers aan elke vinger tien mannen krijgen. Hij had ja, wat had hij moeten doen? Kon iemand aardiger voor haar zijn geweest dan hij? On mogelijk. En toen hij zichzelf van dit feit overtuigd had viel hij even onte vreden in slaap als hij geweest zou zijn zonder goudplastic. Even ontevreden ook als Louise, die nog lang peinzend op de rand van haar bed zat. De volgende morgen kwam Von Halle even een praatje maken, toen Louise net binnen kwam. Het was echter al elf uur en ze begreep dat hij al uren in touw was geweest. Ze schoof de post opzij en haastte zich om koffie te zetten. „Wat is er aan de hand, Louise?" Ook Von Halle had zich het recht toe geëigend haar voornaam te mogen ge bruiken. „Verbeeld je: de baas kwam vanmorgen bij me, om te vragen of wij er bezwaar tegen hadden, dat hij een stuk of vijf vrienden meebracht van avond. Dan zou hij voor een verrassing zorgen. Ik heb natuurlijk gezegd dat dat kon, maar weet jij ook wat daar achter zit?" Ze wist het natuurlijk best, maar zei niets. Ietwat beledigd trok de ander daarom af. Was hij nu voorzitter of niet? Maar Louise besloot niemand in vertrouwen te nemen, zelfs Von Halle niet. En met een beetje leedvermaak bedacht ze, dat zelfs Tom Becker nu achter het net viste met zijn artikel. Aan het verzoek van Bonnard bemerk te ze, dat hij bezig was hun vinding op eigen gelegenheid bekend te maken. Hoewel ze laat op kantoor was ge komen scheen de dag oneindig te zijn. Haar chef kreeg ze slechts af en toe te zien. Toen de elektrische klokken vijf uur aanwezen, haastte ze zich om weg te komen. Na het souper bij ma dame Cellier begon ze zich te kleden. Maar ze kon het niet eens worden over de keuze van een avondjapon. Ze had n.l. een lichtblauwe en een donker blauwe, maar ze was bang, dat de laatste onder kunstlicht veel te donker zou lijken voor haar corsage. En zo was madame Cellier de eerste van de buitenwereld, die haar gouden hart aanschouwde. Deze raadde haar aan, de lichtblauwe te nemen en hielp haar tot ze in haar korte bont jasje naar buiten ging. Want daar stonden twee auto's om het hardst te claxoneren. De een was het pas aangeschafte volkswagentje van Tom en de andere de Cadillac van Bonnard. Louise be greep onmiddellijk wat er aan de hand was. Bonnard, geheel onkundig van het feit dat ze met Tom had afgesproken, was gekomen om haar te halen en Tom was niet van zins zijn rechten zomaar op te geven. Het lawaai veroorzaakte een klein volksoploopje en ook de pensiongasten van madame Cellier kwamen vol be langstelling naar buiten of voor de ven sters. Tom Becker en Bonnard, de laat ste in avondkleding, openden beide het portier, maar Louise begreep dat ze al lebei wel oog hadden voor de komische situatie. Ze besliste heel diplomatiek. „Het spijt me heel erg, meneer Bon nard, maar ik heb meneer Becker be loofd met hem er naar toe te gaan. Maar wanneer u mij vanavond thuis wilt brengen zou ik dat erg prettig vinden." Het klonk heel vormelijk, maar ze vermoedde, dat Bonnard deze openlijke vernedering zwaar zou kunnen verte ren en dus wapende ze zich al bij voor baat. Maar Bonnard boog beleefd en trok zich terug in zijn wagen. Toen nam ze, onder veel hilariteit, plaats naast een stralende Tom. „Dat naar huis brengen door Bonnard is natuurlijk onzin", zei hij onder het starten. „Dat je zoiets nog vroeg, nota bene. Wie je afhaalt brengt je ook weer thuis en dat ben ik." „Deze keer niet, heer Becker. Dat kan ik Bonnard niet aandoen. Hij heeft n.l. iets heel bijzonders op zijn programma staan, enfin, je zult het straks wel mer ken." En daarmee kon hij het doen. Voor Bonnard, Louise en hun invité's waren plaatsen op de eerste rijen gere serveerd. De zaal was niet groot, maar doordat de personeelsvereniging vriend schap onderhield met een paar soortge lijke clubs, zat alles weldra propvol. De Frans-Zwitsers zijn uitstekende cabaretiers en het was dan ook een programma dat klonk als een klok en geheel vrij van het stuntelige of sen timentele, dat amateursuitvoeringen wel eens kenmerkt. Er zat vaart in. Schet sen, liedjes, muzieknummers en waadt- landse volksdansen, het volgde elkaar op in een bonte warreling. Iemand van de expeditie, in het dagelijks leven chauffeur op een bestelwagen, verzorg de de conférence. Hij was een geboren grappemaker en geknipt voor zijn taak op het toneel. Met name de schetsjes waren leuk. Er waren koddige parodieën bij, b.v. op Bonnard, als hij met grote stappen en arendsogen, de handen in de zakken van zijn colbertje, de fabriek doorsnel de; op Dumoulin (die deze avond tóch gekomen was) en zijn boekhouding, op Hans von Halle die men uit een grote vorm een jongedame liet maken met de gezongen opmerking, dat hij nu niet meer zoveel aandacht behoefde te be steden aan dames in de fabriek, od de stille Kruger en verder op allerlei in het oog lopende typen van het perso neel. Ondanks de speldeprikjes, of wel licht juist daarom, werd er 4averend gelachen. Alleen op Louise had men blijkbaar nog niets kunnen vinden Het programma duurde twee uur zonder pauze. Toen was het afgelopen. De bedoeling was nu, dat de directeur iets zou zeggen, waarna dan het ge- zeillige samenzijn onder elkaar kon be ginnen. Bonnard kneep Louise even in de arm en was toen in één sprong op het podium. „Beste allemaal! Jullie weten dat ik een hekel heb aan mooie woorden en veel omhaal. Ik wil jullie allemaal be danken voor het mooie programma dat jullie ons, dat wil zeggen mijn gasten en mij, hebt gebracht. Ik heb er gewel dig van genoten en ondanks klagelijke protesten van onze procuratiehouder heb ik besloten de subsidie aan de ver eniging te verdubbelen." Natuurlijk volgde er een flink applaus. „Dat wil niet zeggen", vervolgde Bon nard, „dat ons bedrijf nu in het geld zwemt, maar er is deze week iets ge beurd, dat onze toekomstkansen ver betert. Zoals jullie weet, verzorg ik de research zoveel mogelijk zelf. De laat ste maanden werd ik echter trouw ge holpen door juffrouw Batelier. Jullie weet ook, dat ik steeds op zoek was naar nieuwe toepassingen en nieuwe stoffen. Wel, gisteravond heeft juffrouw Batelier in ons laboratorium een nieuw plastic ontdekt en samengesteld, dat fantastische kwaliteiten bezit, met na me voor het maken van sier- of kunst voorwerpen en dergelijke dingen. Het is een goudkleurig plastic, maar met een glans, die alle metaal, in het niet doet verzinken. De verdere eigenschap pen zijn nog niet onderzocht en zelfs bezitten wij op het ogenblik nog niet meer dan tien kubieke centimeter van die stof. Maar van die hoeveelheid heb ben wij een corsage gemaakt, in de vorm van een hart. En nu hoop ik, dat juffrouw Batelier jullie wel, dat ze jullie dus haar gouden hart zal to nen. Ik hoop natuurlijk dat jullie het even mooi vinden als wij en natuurlijk ook dat de nieuwe vinding aan de bloei van ons bedrijf en dus ook aan jullie ten goede mag komen." Terwijl men druk applaudiseerde, kwam Bonnard naar Louise toe. „En nu, of je het erg vervelend vindt of niet, Louise, zou ik je gouden hartje graag willen laten zien." Maar al te graag maakte ze haar corsage los en gaf het hem. Ze had gevreesd zo'n beetje als mannequin te moeten fungeren en had daar geweldig tegenop gezien. Zo ging het wel zo ge makkelijk. Op de eerste rij zaten enige dames en heren met wie ze aan het begin van de avond reeds kennis gemaakt had, maar wier namen ze alweer ver geten was. Wel wist ze, dat het onge veer dezelfden waren als die ze enige tijd geleden 's avonds in „Les Parques" gezien had. Ze genoot van de verba zing en bewondering, ook van die van Tom en moest telkens weer vertellen hoe ze geheel toevallig de reactie, waarbij dit plastic werd ^gevormd, had ontdekt en hoe ze daarna hadden ge tracht de stof opnieuw samen te stel len. Het duurde wel een half uur, voor iedereen het gouden hart onder Bon- nard's toezicht bekeken had. Daarna kreeg Louise haar fonkelende corsage weer terug en begon het onofficiële gedeelte van de avond met een polo naise en allerlei spelletjes. Natuur lijk was Louise het stralende middel punt van de avond. Iedereen maakte haar welgemeende complimenten over haar japon, haar kapsel, haar corsage, die een betoverend geheel vormden. Werkelijk, Bonnard had zich geen be ter middel kunnen uitdenken om zijn nieuwe plastic te laten zien. (wordt vervolgd)

De Vallei | 1964 | | pagina 6