GOED NIEUWS AFWEZIG DRIE ANT. DE RUITER's jlCi" V. W. VAN SCHUPPEN Nieuw in Nederland! V A-tje ADVERTEREN DOET VERKOPEN Rumoerig dagje op het Christelijk Lyceum Veenendaal TONNY HANNISSE LENY SENGERS Johanna van Baaren-Versteeg DE HEER J. M. DEKKER B. A. de Weyer en M. R. van den Brink Th. S. ter Velde CORNELIA VAN DEN BRINK Elisabeth van Veenendaal speciale aanbiedingen dit weekend manufact.handel Veenendaal, 1 oktober 1964 Geachte Mevrouw, Al is het dan nog steeds geen herfst, de wintermaanden staan voor de deur. Ongetwijfeld zult U vóór de winter uw garderobe willen aanvullen Waar vind u zo'n uitgebreide en smaakvolle collectie als in onze zaak? Hein van Schuppen heet u bij voorbaat heel hartelijk welkom Hoogachtend [lachlippen pompbediende Mobilstation Plaats een HEIN SINGER WASAUTOMAAT W. J. VELDHUIZEN Redenen: verkiezing nieuw bestuur schoolvereniging en benoeming erelid HULDIGING «3 Verkiezing nieuw bestuur UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL FAMILIEBERICHTEN IN PLAATS VAN KAARTEN en hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op donderdag 22 oktober a.s. om 9.30 uur ten gemeentehuize te Beesd. De H. Mis zal tot hun intentie plaats hebben om 10.00 in de Parochie Kerk de H. Kruisver heffing te Beesd. 1 oktober 1964 Veenendaal, Nieuweweg 298 1 oktober 1964 Beesd, Katijdesteeg 70 Gelegenheid tot feliciteren van 5 tot 6 uur in Ver. ge bouw Katholieke Kring, Voorstraat 23, Beesd Toekomstig adres: Nieuweweg 298, Veenendaal. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een langdurig geduldig gedragen lijden, van onze zijde weggenomen, mijn innig geliefde vrouw en der kinderen zorgzame moeder en onze geliefde dochter, schoondochter, zuster en schoonzuster op de leeftijd van 36 jaar. Psalm 25 2 (berijmd) J. W. van Baaren Marietje Hannie Wimmie Gijsje Herman Veenendaal, 29 september 1964 De Savornin Lohmanstraat 41 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. za terdag 3 oktober 1964 te 12 uur op de algemene begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond na 7.30 uur. Met ontroering geven wij kennis van het plot seling overlijden van ons medelid Trooste de Heere zijn vrouw en kinderen. Bestuur en leden van de Chr. Geref. Zangver. „Chrigeza" DANKBETUIGING Voor uw zeer gewaardeerd medeleven, en deelneming ons betoond, bij het overlijden van onze innig gelief de vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder JANNETJE TIJSSEN-OUDSHOORN In het bijzonder, H.H. doktoren en verplegend perso neel van het Julianaziekenhuis. Dr. Reydon en ds. A. Vroegindeweij, en ds. P. de Jong. Joh. Tijssen kinderen, behuwd, en klein kinderen. Veenendaal, oktober 1964 Dennenlaan 43 Ondertrouwd: 1 oktober 1964 Opheusden, Wolfswaard 1 Veenendaal, Middellaan 99 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag, 14 okto ber 's avonds na 8 uur in gebouw 't Trefpunt, Kcr- kewijk, Veenendaal. Toekomstig adres: Middel laan 99. DANKBETUIGING Namens J. Buis, vanuit het ziekenhuis te Utrecht, wil len wij de supporters van DVSA hartelijk dank zeg gen voor de spontane gif ten, waardoor een fruit mand kon worden over handigd. Amerongen, okt. 1964 W. v. d. Kolk A. de Vries B. de Wit DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het nog onverwacht heen gaan van onze innig ge liefde zorgzame Man, Va der, Behuwd- en Groot vader, HENDRIK DE RODER betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam C. C. J. G. de Roder- van Noort Rhenen, sept. 1964 Utr. straatweg 2 ARTS van 12 okt. t/m 7 nov. Waarneming: Dr. S. T. Hey, tel. 200 Dr. J. H. Rademaker, tel. 201 Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid ten gevolge van een ongeval nog heel onverwacht van ons weg te nemen in de hope des Eeuwigen Levens mijn geliefde zorgzame vrouw, onze lieve dochter, zuster en behuwd zuster in de leeftijd van 35 jaar. L. S. Hulshuizen fam. van den Brink fam. Hulshuizen Scherpenzeel, 29 september 1964 Dorpsstraat 167a Liever geen bloemen. De teraai'debestelling zal plaats vinden op za terdag 3 oktober des nam. 1 uur op de Alg. Be graafplaats te Scherpenzeel. Heden werd van onze zijde weggenomen zacht en kalm, onze lieve en zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder echtgenote van Dirk van Merkestyn in de gezegende ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam: D. van Merkestijn Amerongen. 1 oktober 1964 Zandvoort 9 De begrafenis zal plaats vinden D.V. maandag 5 oktober op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Amerongen, te 14.00 uur. Pracht partij OVERHEMDEN nor male prijs 14,75 nu uitzoeken voor 9,50 per stuk. Witte OVERHEMDEN No Iron Witte OVERHEMDEN met fijn ge kleurd streepje. Tricot Nylon (Enkalon) met fijn gekl. streepje Zorg er bij te zijn, de voorraat is beperkt. Partij flanel LAKENS alleen grote maat, kleuren blauw en fantasie streep 5,98 Gekleurd keper FLANEL p. m. 98 ct Hoogstraat 12 - tel. 2627 - Veenendaal GEVRAAGD boven 21 jaar. Vitale gepensionneerden komen ook in aanmerking. Aanmelden maandag- en dinsdagavond van 7-9 uur. Spoorstraat 2, Kesteren TE KOOP AANGEBODEN i.pr.st. Vijgendam 44, Veenendaal Kost slechts 1,50 t/m 10 woorden, elk woord meer 10 cent. voor alle goedgeklo.de mannen. HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL Mijne HerenHet costuum 1965, öeKroond met de B van Brixon, is nu reeds in de collectie opgenomen. Rijzig, iets getailleerd, met een slankmakend effect. Üiterst correct. Krijtstrepen en vage ruiten geven de toon aan. Bij ons nu al te zien. Gostuums, bekroond met de grote "B" van Brixon. Want stof en afwerking zijn boven alle lof verheven, 't Colbert heeft permanente coupe door 100% kameelharen binnen werk. De pantalon is plooihoudend door Siroset en tot op de knie gevoerd! Bewonder het en verwonder u over het geringe prijsverschil. Drie minuten arbeid om 5 kg. wasgoed schoon te krijgen met de Introduktieprijs 1.198, Bij aankoop van een nieuwe Singer Was automaat geven wij bij inruil een bedrag tot f 250,voor uw oude wasmachine. Maandelijkse aflossing vanaf f 55, Alleen Singer vertegenwoordiging voor Veenen daal en omstreken: Veenendaal, Wilhelminastraat 53, telefoon 08385-3573. Vraagt folder aan op bovenstaand adres. Wie woensdagmorgen door de altijd zo rustige Tuinstraat reed zal ongetwijfeld even vreemd opgekeken hebben. De gebouwen van het Christelijk Lyceum waren namelijk behangen met de vreemdste plakaten waarop in grote letters te lezen stond dat als men Jantje of Pietje koos er heel veel lol te beleven was. Wat er aan de hand was, werd al ras duidelijk want halverwege de ochtend rende er voor de school een vreemd uitgedoste menigte waaruit men al spoedig kon afleiden dat op deze dag do verkiezing zou plaatshebben van een nieuw bestuur voor de schoolvereniging „Eldorado". Overigens was dat niet het enige waarvoor de lessen geen doorgang meer vonden, want dezelfde schoolvereniging bestond op die dag precies vjjftien jaar en dat was voor het bestuur aanleiding om voor te stellen een erelid te benoemen. Wie daarvoor in aanmerking moest komen was snel beslist namelijk de rektor van de school Dr. J. Bax. Voordat woensdagmorgen een algeme ne ledenvergadering gehouden werd, werd eerst het meer officiële gedeelte van de dag afgewerkt. Omstreeks 11 uur hadden alle leerlingen voorzien van vlag getjes zich ter weerszijde van de Tuin straat opgesteld om de heer Bax die sa men met zijn echtgenote door het „oude bestuur" met twee open koetsen van huis opgehaald was, 'n hartelijk welkom toe te zwaaien. Daarna begaf het hele gezel schap zich naar de aula van de school, waar in een korte maar stijlvolle bijeen komst dr. Bax gehuldigd werd. De voor zitter van het oude bestuur der school vereniging, Teus van Beek, verrichtte z'n laatste officiële daad als voorzitter en sprak de heer Bax waarderend toe, waar na via het overhandigen van een lintje en een oorkonde onder daverend applaus van de leerlingen de heer Bax benoemd werd tot het eerste statutaire erelid van de schoolvereniging Eldorado. Na Teus van Beek voerde ook Teo Snijders als voor zitter van de debatingclub het woord en de heer Carsouw de conrector van het Lyceum. Het laatste woord was voor de heer Bax zelf die ook namens zijn vrouw alle leerlingen voor deze spontane en ge heel onverwachte hulde dankte en ten slotte de wens uit sprak dat het Eldorado in de toekomst goed mag gaan. Nadat de heer Bax benoemd was kon men de toeters weer ter hand nemen, want er werd nog een poosje gelegenheid gegeven om de verkiezingscampagne voort te zetten, iets waarvan gretig ge bruik gemaakt werd want horen en zien vergingen af en toe bijna. De favorieten werden op boerenkarren rondgereden en via een geluidsinstallatie kregen de ver schillende partijen de gelegenheid uit te schreeuwen waarom men nu juist op hun lijstaanvoerder moest stemmen. Toen iedereen moe was kwam het edele gezel schap weer tesamen in de aula waar de jaarvergadering van Eldorado en de be stuursverkiezing zouden plaatsvinden. Nadat Lineke van Hardeveld nog een maal had laten horen en zien bij het voor lezen van het jaarverslag wat voor kun dig secretaresse ze geweest was en ieder een had kunnen constateren dat er in de kas nog een paar centen overgebleven waren, brak eindelijk het moment aan waarop de uitslag van de stemming be kend gemaakt werd. Droefenis bij hen die niet gekozen waren en blijdschap bij hen die vol trots het podium mochten beklim men als degeen die wel gekozen waren, was hiervan het gevolg. Mieke Treffers die er al een jaar als bestuurslid op heeft zitten nam ook zit ting in het nieuwe waarbij zij assisten tie kreeg van Hennie de Kruyk, Simon Mans, Ton Kuipers, Bert van Schaik en Auke Ozinga. Tot besluit van dit rumoerige school- dagje werden daarna met vereende krachten de spandoeken verbrand zodat het schoolterrein er weer redelijk uit kwam te zien voor de volgende dagen waarop er weer hard gestudeerd moet worden. Vervolg van pag. 1 Bij de benoeming van een lid van de commissie van advies Woonruimte in de plaats van de Heer G. Davelaar, waar in als kandidaten werden genoemd de Heren A. L. Takken en W. J. Schuur man vroeg de Heer Jansen (P.v.d.A.) de stemming in besloten vergadering te doen plaatsvinden. Het opnieuw vaststellen van de ver ordening vuilnisemmerretributie deed de Heer Bastmeyer opmerken dat verschil lende emmers versleten zijn. Welke worden vergoed en komt dat op reke ning van de gebruikers? Wethouder de Ruiter verklaarde dat de emmers zijn genummerd. Er is een af schrijvingstermijn van 10 jaar. De em mers 1-4500 komen het eerst voor ver nieuwing in aanmerking. Als de emmer versleten is wordt gratis een nieuwe verstrekt. Boven nummer 4500 is ook vervanging mogelijk maar dat kost 8,50. De heer Verkuyl: Als ik mij goed herinner was de afschrijvingstermijn destijds 7 jaar en nu opeens drie jaar langer. Wethouder de Ruiter bleef erbij dat het 10 jaar is. Mevr. Buddingh vond als huisvrouw dat de emmers gemakkelijk 10 jaar meekunnen. Eurowoningen. De oppervlakte van de aan de N.V.. Eurowoningen t.b.v. de realisering van de bouw van 366 etagewoningen en 141 eensgezinswoningen met bijbehorende garages en boxen belopen in totaal 7.65.05 ha. De koopsom van deze grond bedraagt 2.498.300. Mevr. Buddingh (V.V.D.) vroeg wie de Rijksgoedkeuring voor da bouw moet aanvragen, de gemeente of de maat schappij Eurowoningen? Ik meen dat de bouwaanvraag van de kant van de maatschappij moet komen. Men krijgt de indruk dat we dit zaakje stevig in handen hebben, maar dat is helemaal niet zo. De Maatschappij heeft een stevige vinger in de pap vond mevr. Buddingh. Enfin, we zitten in het Euro schip en we zullen moeten varen zo luidde haar verzuchting. Een ernstiger zaak vind ik dat de maatschappij de zaak kan traineren. Het is een slag in de lucht voor ons als gemeente, er zijn geen waarborgen vond mevr. Buddingh. De heer Ester wilde weten wat dat voor een vleesfabriek was die in de stukken wordt genoemd. Verspreidt deze fabriek ook een onaangename reuk? De heer van Genderen (C.H.U.) wilde de clausule dat erkend woningzoeken den de voorkeur hebben veranderd zien in „uitsluitend erkend woningzoeken den". Wethouder van Kuijk atnwoordde hier op dat geen enkele maatschappij zich zo sterk zal binden. Als de Veenendalers deze woningen niet willen of kunnen aanvaarden zal de Mij. ze toch kwijt moeten raken. De Wethouder was in tegenstelling met mevr. Buddingh blij dat Veenen daal in het Euroschip zit. Wij zijn bij zonder verheugd dat in een korte tijd zo'n 600 a 700 woningen gebouwd kun nen worden. Informaties over de maatschappij wa ren zowel qua tempo als kwaliteit voor treffelijk. Over de ontruiming van het perceel Kerkewijk 7 bis door de heer G. Burg stede was de heer Verkuyl niet enthou siast. Het voorstel werd z.h.s. aangeno men. Subsidie Harmonie „Caeeilia". Een voorstel tot het verlenen van een subsidie van in totaal 3150,per jaar aan de Harmonie „Caeeilia" deed de heer van Ojik (C.H.U.) opmerken dat gezien de feestelijkheden waarmee Cae eilia het 60-jarig bestaan omkleedde hij geen steun aan het voorstel kon verle nen. Men meende zelfs een danstent te moeten exploiteren aldus de heer van Ojik. De heer van Deelen (S.G.P.) ik meen gehoord te hebben dat de gemeente er financieel rooskleurig voorstaat. Heb ben we soms een erfenis gehad omdat er nu zo royaal met geld wordt omge sprongen? Als de zaak bij een muziek vereniging teniet loopt moet de gemeen te ervoor opdraaien. We moeten voor zichtiger met de financiën omgaan zo vermaande de heer van Deelen. Mevr. Buddingh (V.V.D.)Caeeilia neemt een grote plaats in Veenendaal in. Graag akkoord met het voorstel. De heer van Leeuwen (A.R.): Onze fractie is het er mee eens. We hebben maar een harmonie. Verder is er nog een particuliere harmonie, maar daar hebben we als dorpsbewoners niet veel over te vertellen. Hoewel, ook die ver eniging dragen we een goed hart toe. Wel zou ik wilen waarschuwen te be zien of de subsidie gewettigd is. Als de vereniging b.v. sterk achteruit zou gaan lijkt zo'n grote subsidie ongewenst. De voorzitter merkt op dat de Raad ieder jaar opnieuw over de subsidie moet be slissen, dus kan men de gang van zaken ieder jaar weer bekijken. Wethouder van Kuyk vroeg de heer van Deelen of hij alleen op zakelijke gronden tegen was. Neen, ook princi pieel tegen was het antwoord van de S.G.P. afgevaardigde. Trouwens we zijn tegen alle subsidies, de verenigingen moeten zichzelf bedruipen. De heer van Leeuwen: Is de heer van Deelen ook tegen subsidie voor de fok- vereniging? Zefs daar heb ik tegen ge stemd aldus van Deelen. Het voorstel tot verlening van de sub sidie werd aangenomen, waarbij de he ren van Deelen. en v. d. Haar (S.G.P.) en van Ojik (C.H.U.) tegen waren. Geen sport op zondag. De voorgestelde goedkeuring op de begroting 1964 van de Sportstichting deed de heer van Ojik opmerken dat hij er tegen was omdat de sportvelden op zondag geopend zijn. De heer van Genderen attendeerde zijn fractiegenoot op het feit dat op het Sportpark 90% zaterdagclubs spelen. Bent U dan ook tegen die zaterdag clubs? De heer van Ojik bleek niet te gen de zaterdagclubs te zijn. Hij had liever geen voetbalvelden dan velden die ook op zondag gebruikt worden. De he ren van Ojik, van Deelen en v. d. Haar waren tegen het voorstel. Het bestuur van de Sportstichting vond het wenselijk een aantal voorzie ningen op het Sportcomplex aan te brengen voor een totaal bedrag van 18.350,De heer Haggenburg (K.V.P.) had twee bedenkingen. Eers tens het hoge bedrag van 4000,voor een naadloze vloer en tweedens 2000,- voor de inrichting van de bestuurska mer. De heer van Ojik dacht dan hij een feuilleton las en vroeg wanneer het „wordt vervolgd" kwam. Mevr. Buddingh had grote waarde ring voor het elan en doorzettingsver mogen van de Sportstichting. De heer Jansen had verwacht dat er voorzieningen nodig zouden blijken. De heer Verkuyl was enthousiast over het Sportcomplex. Had geen enkel be zwaar tegen het krediet. Wethouder van Kuyk uitte woorden van waardering tot de pasbenoemde Sportstichting en wees erop dat de stichting reeds uit eigen middelen meu bels had aangeschaft. Ook de voorzitter was verheugd dat er zo'n deskundig bestuur is gevormd. Het krediet werd verleend met aanteke ning dat de Heren van Ojik, van Deelen en v. d. Haar tegenstemden. Commissie van Advies Bljstaiulwet. In de vergadering van 21 mei j.l. werd het voorstel tot instelling van een commissie van advies Bijstandwet door B. en W. terugenomen en kwam thans weer aan de orde. De heer Haggenburg (K.V.P.) was zeer verwonderd en wilde enkele voet noten plaatsen. Heeft deze lijst van 15 namen geen waterhoofd? Bovendien meen ik dat het een vereiste is dat 2/5 van de leden uit de Overheid en 3/5 uit het particuliere initiatief moeten komen. Ook heeft de aanbeveling een nogal gereformeerde inslag. Als ik goed tel kom ik tot 7 gereformeerden en 5 her vormden aldus de heer Haggeburg. Bij mij blijft het sociaal aspect voorop staan en mag het geen politieke of religieuze speelbal worden. De heer van Ojik (C.H.U.) vond dat er twee soorten mensen waren, a. die met witte boorden en b. die met overalls. Uit de overallgroep trof spreker maar 1 man op de aanbevelingslijst aan. De heer Ester (A.R.): Ik ben wel con tent met de voordracht. Wel wil ik voor stellen dat de commissie nog voor de wet op 1 jan. van kracht wordt enkele malen bijeen zal komen voor een informatief gesprek. De lijst is geenszins discrimine rend. De heer Haggenburg ziet geen ver schil tussen de verschillende gerefor meerden (maar misschien is dat ook wel te moeilijk) hilariteit. Spreker zag geen wezenlijk verschil tussen hoofd- en handarbeiders dus kon hij de mening van de heer van Ojik niet delen. De heer Verkuyl: De buitenkerkelijken zijn in 't geheel niet vertegenwoordigd. De heer van Hardeveld: Er zijn twee mensen uit de vakbeweging voorgesteld. Maar ze komen beiden uit de textiel branche. De vakbonden hadden zelf hun kandidaten moeten stellen vond de heer Hardeveld. Wethouder van Kuyk merkte op dat er niet naar witte boorden is gekeken, maar men alleen op grond van de verrichte ac tiviteiten van de aanbevolenen een keuze heeft gemaakt. De heer van Deelen: Ben blij dat de diakonieën sterk vertegenwoordigd zijn. De diaconie is een goddelijke instelling. Deze diaconie gaat voor het Rijk of de gemeente. De heer Haggenburg (K.V.P.) vond het vreemd dat het N.K.V. op de voordracht ontbreekt, ondanks een z.i. gedane be lofte. Na stemming bleek dat de Raad zich met 14 van de 15 voorgestelden kon ver enigen. Alleen de heer H. W. Hannink, districtsbestuurder van de „Eendracht" werd niet gekozen. In zijn plaats werd het raadslid de heer Verkuyl als lid aan gewezen. Het voorstel tot het aangaan van een geldlening ten bedrage van 1 miljoen gul den t.b.v. het grondbedrijf was voor en kele leden van de Raad een moeilijk te verteren brok. Enkelen vonden de rente voet van 5%% aan de hoge kant. Ten slotte werd ook dit voorstel aanvaard, waarna het middernachtelijk uur was be reikt. De Raad ging hierna nog over in besloten zitting n.a.v. de stemming over een lid van de Woningadviescommissie.

De Vallei | 1964 | | pagina 18