Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vijf agendapunten lokten langdurige discussies uit VEENENDAALS RAAD VERGADERDE TOT NA MIDDERNACHT Agenda m Drukbezochte receptie van „Caecilia" Grote onbekende deelt repen uit Ritmeesterkoor gaf kerkconcert wr®*j 38e JAARGANG VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 Nr. 78 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel STRAATNAMEN „ENGELENBURG" OSSENBLOK EUROWONINGEN SPORTCOMPLEX COMM. VAN AD VIES BIJSTANDWET De Raad der gemeente Veenendaal heeft zich donderdagavond in zeer langzaam tempo door de 35 punten tellende agenda ge worsteld. Verschillende punten gaven stof tot langdurige discussies. Overigens werden de voorstellen van B. en W. grotendeels met een behoorlijke meerderheid van stemmen aangenomen. De voornaamste beslissingen waren wel de aanvaarding van de historische straatnamen voor de nieuwe woonwijken in de „Engelenburg de onbewoonbaarverklaring van het z.g. Ossenblok en de verkoop van gronden in De Engelenburg waarop de Eurowoningen zullen verrijzen. FRAAI CADEAU VAN SUPPORTERS WIST U Serenade van Scheepjeswolharmonie De heer T. van Beek Koninklijk onderscheiden BROUWER Geref. Kiesvereniging opgericht Officiële bekendmaking Renswoude Opperwachtmeester Heerdink jubileert te Renswoude H00FDSTR 91 VEENENDAAL EDERVEEN Geweldige opbrengst verkoopdagen herv. kerk Redaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lünen) - Giro 563427 Redaktle: W* F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Straatnaamgeving. Zoals reeds in een voorgaande verga dering geschiedde stond de Raad ook thans langdurig stil bij de straatnaam geving in het complex „De Engelen burg". Het debat werd geopend door de heer van Hardeveld (ex P.v.d.A.) die aanvankelijk wel wat had gevoeld voor de historische namen, maar niet allen konden zijn goedkeuring wegdragen. De voorgestelde „sterrennamen" vond spre ker niet ideaal, want over sommige namen „breek je je tong", aldus de heer van Hardeveld. Hij had het liever ge zocht in namen van rivieren, vogels, bloemen, muziek, energie of grote man nen uit het politieke leven. Waarom geen namen van Thorbecke, Troelstra, Aalberse, Frederik van Eeden, Cort v. d. Linden, Ruys de Beerenbrouck e.a. in Veenendaal? We treffen wel staats liedennamen aan, maar die zijn allen van Prot. Chr. huize. Ik vraag mij af, waarom de commissie van straatnaam geving, waarin zowel de V.V.D. als de P.v.d.A. vertegenwoordigd waren niet op dit idee is gekomen, aldus de heer van Hardeveld. De heer Diepeveen (A.R.) vond dat de commissie geen gemakkelijke taak heeft gehad. Omdat de eertijds voorge stelde historische namen bezwaren op riepen zochten we het ditmaal in een „sterrenbuurt". Het had overigens even goed een vogelbuurt kunnen zijn. En dat deze sterrennamen moeilijk uit te spre ken zouden zijn betwijfelde de heer Diepeveen. Men leest zoveel vreemde namen in de krant en zeker ook over deze sterrenbeelden. Mevr. Buddingh (V.V.D.)Toen de heer Haggenburg indertijd het plan opperde een commissie te vormen dach ten we dat het nu de goede richting zou opgaan. Maar zowel de Voorzitter als de secretaris van deze commissie hadden al lang een ander plan bedacht en komen er nu mee voor de dag. De heer van Ojik (C.H.U.) zou liever namen van gevallen verzetstrijders ge kozen hebben. Mevr. Buddingh kon zich met de gang van zaken niet verenigen. Het moest maar weer in de oude historie worden gezocht. Mijn ergernis is nu om geslagen in geamuseerdheid, zo ver klaarde mevr. Budding. Het is hiermee zoals Henry Ford zei: „U kunt iedere kleur automobiel bestellen, als hij maar zwart is". De heer Diepeveen en ik waren de enige commissieleden die het eens waren over de sterrennamen, aldus de V.V.D.-afgevaardigde. De mensen willen niet op Vijftienmorgen 15 wonen. Er komt notabene een kerkgebouw op het Holle Goed. Het kan mijn bewon dering niet wegdragen was haar eind conclusie. De heer van Genderen (C.H.U.) wilde de zaak niet langer ophouden. Het is hoog nodig dat er op korte termijn een naamgeving voor de straten in de Enge lenburg komt. Het is mij bekend, dat een vrachtauto uit Den Haag onver- richterzake moest terugkeren omdat de bestuurder de weg niet kon vinden in het complex De Engelenburg. Ik prefe reer de laatste oplossing. De heer van Deelen (S.G.P.) zegt, dat niet de heer Haggenburg maar hijzelf het plan heeft geopperd een commissie te benoemen. Ik ondersteun het voorstel, maar zou het Holle Goed anders willen noemen i.v.m. kerkbouwplannen aldaar. Dit kan veranderd worden in Lage Erf, volgens de heer van Deelen. De heer Haggenburg (K.V.P.) zal zijn stem geven, maar is niet bijster enthou siast. De heer v. d. Haar (S.G.P.)Er is hier gesproken over het feit, dat enkele leden van de commissie omgezwaaid zouden zijn. Ik voel veel voor historische namen, hoewel ik niet met alle namen even gelukkig ben. De heer Bastmeyer (C.H.U.) zal zijn stem aan de voorgestelde namen geven, maar het gaat niet van harte. De Voorzitter bestreed de mening van mevr. Buddingh alsof de commissie zou worden belast met de naamgeving. Het was slechts een adviescommissie. De suggesties van de heren van Hardeveld (staatslieden) en de heer van Ojik (ver zetsmensen) kunnen later nog eens worden bekeken bij nieuwe naam- gevingen. Het is een eenvoudige zaak. Het col lege van B. en W. wenst een binding aan de historie van Veenendaal. De heer van Hardeveld repliceert met de opmerking, dat straatnamen bij de bewoners moeten leven. Veel bewoners kennen de betekenis van hun eigen straat niet. Dat zal hier ook het geval zijn, vooral de zgn. importmensen zijn in het geheel niet op de hoogte van de historie van Veenendaal. De heer Diepeveen zegt, dat verschil lende tegenstanders van de vorige maal thans zijn omgezwaaid en kan daar wei nig- waardering voor opbrengen. De heer van Ojik: de heer Diepeveen bedoelt mij misschien, maar het is feite lijk de moeite niet waard. De heer van Deelen wilde het voorstel amenderen t.o.v. de naam het Holle Goed om eerder genoemde redenen. De amendering kon niet worden ge daan. Tot slot verklaarden de leden van de Raad, met uitzondering van mevr. Bud dingh (V.V.D.) en Diepeveen (A.R.) zich akkoord met de voorgestelde histo rische namen. (Wellicht ten overvloede vermelden wij nog even de nu dus aangenomen straatnamen: 't Holle Goed, Vijftien Morgen, Spanjaardsgoed, Boompjesgoed, Poortjesgoed, De Brinken, De Tinne- weide, De Grote Pekken, De Kleine Pek ken, Duizend Roeden, De Splitting, Dil- lewrjnen, De Bongerd, De Fuikenweide en de Palmengrift.) Opruimingsploeg. Het voorstel tot instelling van een algemene opruimingsploeg die kan wor- Namens de supportersvereni ging bood de heer De Man aan de voorzitter van de muziekver eniging Caecilia, een prachtige saxofoon aan alsmede een tien tal tafels. Met woorden van warme waardering voor de sup portersvereniging aanvaardde voorzitter Diepeveen de geschen ken. We mochten al eens eerder een cadeau van de supporters ont vangen en we zijn geroerd ook op deze voor de gehele vereni ging zo heuglijke dag de suppor ters zo in actie te zien. Wij zou den niet buiten de supportersver eniging kunnen. Wij, als bestuur, danken u heel hartelijk voor het prachtige ca deau en voor de grote steun die jullie aan de vereniging in de loop van al die jaren hebt gege ven, zo besloot voorzitter Diepe veen zijn dankwoord. dat een der talrijke muzikanten op het concours van Caecilia zijn in strument vergat? dat dit een praktisch nieuwe saxo foon was? dat men het instrument zaterdag avond in het verenigings gebouw aantrof? dat de eigenaar zich maandag kwam aanmelden? dat hij daarvoor uit Ouderkerk aan de IJssel overkwam? dat hij dolgelukkig de saxofoon weer in z'n armen sloot? De heer W. M. van Herwijnen, voorzitter van de Kon. Ned. Federatie van Muziekverenigingen brengt het bestuur van „Caecilia" de geluk wensen over van de gehele Federatie. Woensdagavond recipieerde het Bestuur van de 60-jarige Harmonie „Caecilia" in Hotel De Korenbeurs. Er bestond grote belangstelling van de z^jde der zuster verenigingen, bedrijven, autoriteiten en andere afgevaardigden. Voorzitter Diepeveen moest een groot aantal gelukwensen in ontvangst nemen. Een zeer aardige geste leverde de Kon. Scheepjeswolharmonie die haar zuster vereniging een serenade kwam brengen, waarna de voorzitter van deze harmonie, de heer T. v. d. Weerd, zich tot tolk van de D.S. harmonie maakte door zjjn collega voorzitter Diepeveen in hartelijke bewoordingen geluk te wensen en buiten dien een enveloppe met inhoud aan te bieden. Het gemeentebestuur was voltallig aanwezig. Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg was klokslag acht uur de eerste die Voorzitter Diepeveen zijn gelukwensen kwam overbrengen. Ook de Wethouders de Ruiter, van Kuyk en Koppenberg, alsmede de gemeentesecre taris de heer van Manen voegden zich in de rij om „Caecilia" te complimen teren. Namens de Kon. Ned. Federatie van Muziekver. sprak de provinciale voorzit ter de heer W. M. van Herwijnen. Spre ker legde er de nadruk op dat „Caecilia" nu al 60 jaar „gericht gemarcheerd" had, inhakend op een zinsnede uit de toespraak van Burgemeester Hazen berg tijdens de opening van het con cours. We hebben het zaterdag allemaal meegemaakt. Het concours van „Cae cilia" liep op wieltjes, aldus de heer van Herwijnen. Uw vereniging is een der pioniers van de federatie, een der oud ste leden. De federatie is trots op ver enigingen als „Caecilia" en we mochten waarnemen dat ook Veenendaal trots op U is. De recente fusie met een andere vereniging gaf nog meer luister aan het jubileum, aldus de heer van Herwijnen. Als klein douceurtje voor 60 jaar trouwe dienst binnen de Kon. Ned. Federatie bied ik U de gouden medaille van de federatie aan, zo besloot de voor zitter van de provinciale bond. De secretaris, de heer J. H. J. B. Holt- kamp, gewaagde van een jarenlang con tact. Enkele jaren geleden dachten we dat het met „Caecilia" bergafwaarts zou gaan omdat U zich met de amuse mentsmuziek ging bezig houden. Hier van is „Caecilia" gelukkig afgestapt en schonk weer aandacht aan de orkest nummers. Onder leiding van de dirigent de heer Adee, gaat Caecilia een goede toekomst tegemoet. We hebben zaterdag kunnen genieten van een mooie muziek dag. We hopen nog eens meer in Vee nendaal een concours te mogen leiden en ik wens U veel succes in de komen de jaren, zo besloot de heer Holtkamp. Voorzitter Diepeveen dankte de spre kers voor hun goede woorden, maar ook voor het werk door hen verricht tijdens de jubileumperiode. Wij gaan met frisse moed verder en hopen (voorlopig) op een viering van het 75-jarig jubileum, aldus de heer Diepeveen. SHOW VAN KANTOORMEUBELEN Op dinsdag 6 okt. a.s. organiseert de Fa. Kleefsman, Kantoormachinehandel, een kantoorshow in hotel De Koren beurs. Op deze show zullen vele soor ten schrijfmachines, telmachines, reken machines, stencilmachines, doorschrijf systemen, en meubelen worden getoond. Uiteraard is er de mogelijkheid tot aankoop van deze moderne kantoor benodigdheden. Voor verdere bijzon derheden omtrent aanvangstijden enz. zie men de advertentie voorkomende in dit blad. den ingezet bij rampen, ontlokte de heer Haggenburg (K.V.P.) de opmerking, dat er toch een goed georganiseerde B.B.-ploeg aanwezig is. Mag die soms bij rampen niet optreden? Of hebben ze het materiaal er niet voor? En hoe zit het met de Brandweer en de Politie, wilde de heer Haggenburg weten. De Voorzitter antwoordde, dat het in een industriegemeente noodzakelijk is een vaste ploeg te hebben. Ze moet ieder uur van de dag kunnen uitrukken. De B.B. is een organisatie die de laatste tijd praktisch uit het vrijwillige vlak van daan is. Het is nu bijna overal een nood- wachtplicht. De voorgestelde oprui mingsploeg geeft een verhoogd gevoel van veiligheid al mag men nooit zeggen: Nu kan ons niets meer gebeuren. En wat de politie betreft, die heeft geen opruimingsmiddelen, of men zou hun pistolen zo moeten noemen, zei de Voor zitter onder hilariteit. Dit voorstel moet niet gezien worden als een kleinering van bestaande hedendaagse diensten, maar louter als een extra zorg voor het welzijn van de bevolking. Na ampele bespreking werd besloten tot instelling van deze opruimingsploeg. Onbewoonbaar, Het voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen Verlaat 42 t.m. 70 (het zgn. „Ossenblok"), was aanleiding tot een vrij langdurige gedachtenwisse- ling. Mevr. Buddingh (V.V.D.) lag deze zaak zwaar op de maag. Niet omdat de huizen niet onbewoonbaar zouden zijn, maar de vraag is, wat gaat er met de bewoners gebeuren. Het is gemakkelijk een bordje op de deur te spijkeren, maar als de bewoners toch geen kans op een andere woning hebben, is het een on redelijke zaak. Mevr. Buddingh had de Wethouder van Volkshuisvesting ge vraagd, waar de Ossenblokbewoners ge plaatst zouden worden. Het antwoord was: Ze gaan waarschijnlijk naar de Punt. Maar die woningen staan er nog lang niet. Dan toch maar dat afschuwe lijke bordje op de deur lijkt mij zeer onjuist. Er wordt tegen de mensen ge zegd: Je woont nu in een krot. Zelfs de kinderen worden er op school op aan gezien. Er is geen oplossing voor die mensen, dus heeft het geen zin. Wij kun nen het voorstel beter een half jaar aan houden, misschien zijn de kansen dan groter, aldus mevr. Buddingh. De heer Verkuyl (ex P.v.d.A.) kon met het betoog van de vorige spreekster meegaan. Steeds maar weer een onbe woonbaarverklaring, maar voor de be woners een uitzichtloze situatie. Het enige voordeel voor hen is, dat er geen verdere huurverhoging meer mogelijk is. De heer Haggenburg (K.V.P.) is het met mevr. Buddingh eens. Het is opval lend, dat de onbewoonbaar verklaarde woningen niet meer hersteld worden. Er is maar één groep de dupe: De be woners. De heer Ester (A.R.): Ook bij ons is er de behoefte Mevr. Budding te volgen. Het sociale praedicaat mag men niet wegdenken. De mensen worden aange zien als sociaal onvolgroeiden. Is het niet mogelijk de woningen alleen maar intern als onbewoonbaar te behandelen, zonder dat hatelijke bord op de deur, zo vroeg de heer Ester. De heer Bastmeyer (C.H.U.) gelooft ook wel, dat het vervelend is als dat bord op de deur staat. Maar een woning onbewoonbaar verklaren is de eerste stap in de goede richting. Als we het nu niet doen, krijgen we dan wel meer hui zen. Bovendien is het voorstel goedge keurd door de Hoofdingenieur van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, al dus de heer Bastmeyer. De heer van Ojik (C.H.U.) had gecon stateerd, dat in sommige onbewoonbaar verklaarde woningen er eerst mensen uit gingen en anderen er in. Wethouder de Ruiter (C.H.U.) vond de toestand op het Ossenblok een on houdbare. Het gemeentebestuur had meermalen een gesprek met de eigenaar. Om ze in behoorlijke staat te brengen kost handen vol geld en dan is er nog geen goed resultaat. En wat betreft de gehele gang van zaken kan men toch constateren, dat er regelmatig woningen worden afgebroken. Wethouder Koppenberg (P.v.d.A.) ver klaart hierop, dat het aantal onbewoon baar verklaarde woningen meetelt in de toewijzing van het contingent 1965. En wat het afbreken betreft: Kijk maar eens naar de v. d. Pollstraat, die is bijna geheel verdwenen en in de 2e Achter- j kerkdwarsstraat staat nog 1 huis over- j eind. Mevr. Buddingh: Onder het motto: „Nood breekt wet" worden de huizen steeds weer aan anderen verhuurd. De Heer de Ruiter zegt dat de mensen hun klachten hebben geuit, vooral t.o.v. de toiletten en het riool. Maar ze wilden zelf een riool graven dat uitmondde op de Valleistraat. De eigenaar gaf hier voor geen toestemming. Bij de bewoners is nu een gevoel van kregelheid ont staan. Het enige pluspunt is de contin- gentvei'ruiming volgtens jMevr. Bud dingh. De heer van Remmerden (P.v.d.A.). We mogen het risico niet nemen om al les op de lange baan te schuiven. We moeten een zo groot mogelijk bouw volume zien te krijgen en deze onbe woonbaarverklaring is het begin van de weg naar betere behuizing. De heer van Deelen (S.G.P.): Ambte lijke molens malen wel eens langzaam, en al heeft het in de v. d. Pollstraat lang geduurd, de verbetering kwam er toch maar. Hierna werd de vergadering een kort moment verdaagd omdat enkele Raads leden hun auto voor de Brandweerka zerne hadden geparkeerd en de wagens van de brandweer niet konden passeren. Het voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van het Ossenblok werd aangeno men met 12 tegen 7 stemmen. Voor ver klaarden zich de fractie van de C.H.U., de P.v.d.A., de S.G.P. alsmede Wethou der van Kuyk en de Heer van Leeuwen (beiden A.R.). Tegen het voorstel waren: Mevr. Bud dingh (V.V.D.), Haggenburg (K.V.P.) Verkuyl en Hardeveld (ex. P.v.d.A.) en Diepeveen, Ester en van Manen (A.R.). De heer Verkuyl wenste aantekening dat hij tegen het voorstel was tot ver lenging van de onruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen in de Molenstraat, Middellaan en Vallei straat. Vervolg op pag. 4 Donderdagmiddag herdacht de heer T. van Beek tijdens een wel zeer drukbe zochte receptie in Hotel „De Korenbeurs" dat hij 50 jaar lang zijn zaak in woning textiel heeft gedreven. Een ontelbaar aantal vrienden, collega's en zakenrela ties kwam de heer van Beek gelukwen sen met zijn gouden zaken jubileum. Namens het gemeentebestuur was wet houder de Ruiter vertegenwoordigd. De heer de Ruiter zeide o.m.: Het is mij niet alleen als wethouder maar meer nog als collega van u een bijzondere vreugde u te mogen feliciteren met dit 50-jarig ju bileum. Ik herinner mij nog dat wij eens in de Betuwe reden en er daar een we genbouwer een groot aantal paaltjes in de weg zette. Wij vroegen de goede man hoeveel palen hij al in de grond had ge plaatst. Het antwoord was: dat is niet belangrijk, wel hoeveel je er nog moet zetten. Zo is het ook bij jubilea. Je hebt palen met koperen, zilveren en gouden koppen. U viert uw gouden jubileum en dat stemt tot grote vreugde. U was niet alleen in uw zaak bezig, maar ook op het gebied van kerk en school ontwikkelde u vele activiteiten al dus wethouder de Ruiter, 't Is jammer dat de burgemeester voor dringende ge meentezaken de gemeente betreffend uitstedig is, maar ik mag u zeggen dat het H.M. de Koningin behaagd heeft u te onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, die ik u hierbij op de borst speld. De jubilaris was zeer gelukkig met de onderscheiding en zelfs in de eerste ogen blikken verbaasd en verwonderd. Hoe is 't mogelijk, ik ben er verlegen onder was het direct commentaar van de jubilaris, die hierna de wethouder dankte voor zijn gloedvolle woorden. Het gehele personeel, familie en vrienden was nog geruime tijd gezellig bijeen. De heer van Beek bewoog zich op velerlei terrein. Hij is momenteel nog bestuurslid van de B.L.O.-school, was bestuurslid van de Stichting voor Chr. Nat. Onderwijs en voorzitter van de fi nanciële commissie van de chr. ger. kerk. COMMISSIE CHRONISCH ZIEKEN BRACHT ORIËNTEREND BEZOEK IN OTTERLO Een aantal Roode Kruismensen en het comité Cronische Zieken heeft zondag een uitstapje gemaakt naar Otterlo ten einde zich te oriënteren op de plaats waar men in de zomer van 1965 met de chronische zieken vakantie zal gaan houden. Bij de camping „De Wijde We reld" aldaar bleek plaatsingsmogelijk heid en er was voldoende ruimte voor een groot aantal zieken en gehandicap ten. Het bestuur zal zich nog beraden of men definitief naar Otterlo zal gaan. VERGADERING AFD. VEENENDAAL NED. ASTMAFONDS Op maandag 5 okt. a.s. houdt, de afd. Veenendaal van het Ned. Astmafonds een vergadering in het Roode Kruis- gebouw. Op deze vergadering zal de te houden collecte worden besproken. GESLAAGD Enkele maanden geleden maakten wij melding van het feit dat 13 personen waren geslaagd voor het diploma brand wacht 2e klas. Hierbij werden de na men van de heren T. Nieboer en W. Nieboer niet genoemd. Ook deze heren kr-egen hun diploma. Vrijdagavond en zaterdagmiddag zal de „Grote Onbekende" weer door Vee nendaal dwalen. Het kopend publiek wordt aangeraden uit te kijken. Dit maal zal het publiek worden verrast met een groot aantal gratis chocolade repen. S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties Gisteravond gaf het Ritmeesterkoor o.l.v. de dirigent Bertus van der Vliet, een concert in de Petra-kerk. Het programma was vrijwel geheel gewijd aan geeste lijke muziek en werd door de talrijke aanwezigen met grote aandacht beluisterd. Er was veel variatie. De Kampense organist KI. J. Mulder, opende het concert met de bekende toccata en fuga in d kl. t. van J. S. Bach. Later speelde hij nog een allegro uit een orgelconcert van Handel, dat bezig is het allegro van Handel te worden, dankzij een erin optredende koekoek en nachtegaal, vogels die in de provin cie zeer gewaardeerd schijnen te wor den, gezien het aantal malen dat het nummer op de programma-bladen prijkt. In beide werken toonde de heer Mulder zich een vaardig organist. Het Ritmeesterkoor, dat blijk gaf zich terdege op deze avond te hebben voor bereid, begon zijn optreden met enkele werkjes van oude meesters, welke goed tot klinken werden gebracht. Van Schu bert zong het koor de Deutsche Messe. De uitvoering van de eerste twee delen van deze korte mis, leed aan onzuiver heid, maar later herstelde het koor zich. Een zeer waardevolle bijdrage tot het concert leverde de alt Diet Kloos. Zij begon met „La Passion", een lied over het lijden van Christus, van een onbekende componist. Het lied maakte, vooral ook door zijn soberheid, diepe indruk. Diet Kloos liet zich verder nog horen in enkele liederen van Bach. Een lied van Schubert, hoe mooi op zichzelf, deed het niet, daar de typische piano begeleiding moeilijk door een orgel ge- imiteerd kan worden. Ook de bariton Jan Janssen liet deze avond zijn sympathieke stem weer ho ren in enkele soli met mannenkoor. Van Kl. J. Mulder als componist heb ben wij door deze liederen echter geen hoge dunk gekregen. Het concert werd besloten met vier verzen van het gezang: „Vaste rots van mijn behoud". Hieraan werkte mee, be halve alle eerdergenoemde uitvoeren den, ook nog de gemengde zangvereni ging „Soli Deo Gloria" uit Scherpen zeel. Het laatste couplet werd door alle aanwezigen staande meegezongen. Zon der twijfel heeft het Ritmeesterkoor door dit kerkconcert velen van de luis teraars een mooie avond geschonken. J. v. d. Putte. De loco burg. Ant de Ruiter spelt jubilaris v. Beek de eie medaille op, naast hem zijn echtgenote Dinsdagavond werd in hotel De Koren beurs een vergadering belegd teneinde te komen tot de (her)oprichting van een Gereformeerde Kiesvereniging. Met een bescheiden beginaantal van lo leden kon worden gestart. Er werd nog geen bestuur gekozen. Dit zal op een te beleggen vergadering op 13 ok tober geschieden. Een der leden van de afdeling Ede zal dan een onderwerp leveren, getiteld: „Over het ambt der Overheid". Langdurig werd dinsdagavond ge sproken over het besluit van de ge meenteraad van Veenendaal om sport op zondag te tolereren. De vergadering wilde deze kwestie in Reformatorisch licht bezien. In november hoopt men een openbare vergadering te houden over dit onder werp waarbij als uitgangspunt zal wor den gekozen: „De taak van de lagere overheidsorganen t.a.v. de zondagshei liging". Het is nog niet bekend welke spreker dit onderwerp zal inleiden. Gemeente Veenendaal AFKONDIGING STRAF VERORDENING Voorschriften voor terreinen in uitbreidingsplannen Burgemeester en wethouders van Vee- enndaal maken bekend: dat gedurende drie maanden ter secretarie dezer gemeen te (2e afdeling), Hoofdstraat nr. 92, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld de op heden afgekon digde Verordening, houdende bijzondere voorschriften voor terreinen, begrepen in een plan van uitbreiding der gemeente Veenendaal. Deze vei'ordening treedt in werking met ingang van 1 oktober 1964. Veenendaal, 30 september 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd: de, burg., J. Hazenberg, de secr., Van Manen Op 3 oktober 1939 zette de heer Heer dink, toen 21 jaai', de eerste stappen op het politionele pad. Een pad, dat zeker in het begin niet over rozen ging. Tijdens zijn militaire dienst solliciteerde hij bij het korps politietroepen en op bo vengenoemde datum tekende hij voor zes jaar. In het eerste oorlogsjaar ging hij over naar de Kon. Marechaussee, om pre cies te zijn op 12 aug. 1940. Gedurende de bezettingsjaren werd dit korps met alle andere politieinstanties samengevoegd tot de Staatspolitie. De heer Heerdink dook echter onder en nam tot het eind van de oorlog actief deel aan de Binnenlandse Strijdkrachten (in oorlogstijd „de ondergrondse"). In 1945 kwam hij weer bij het Korps Rijkspolitie i{ ffeelvolU I -^9 14/ WANDKLOKKEN voor betere uurwerken als wachtmeester. Hij werd overgeplaatst naar de gemeente Markelo. Daar werd de heer Heerdink na zeven jaar, op 15 mei 1952, als postcommandant van Kerspel- Goor, bevorderd tot wachtmeester eerste klas. Op 1 sept. 1963 volgde zijn bevor dering tot opperwachtmeester, welke sa menviel met zijn aanstelling tot postcom mandant te Renswoude. Dit zilveren ambtsjubileum is aanleiding tot het geven van een receptie in hotel De Hof, zaterdagmiddag 3 oktober van vier tot zes uur. Bij deze receptie zal het gemeentebestuur tevens aanwezig zijn. De vorige week gehouden verkoopda gen t.b.v. het orgelfonds van de Ned. Ilerv. Kerk zyn een overweldigen succes geworden. De bruto opbrengst bedroeg niet minder dan f 9.493,40. Hiervan werd voor het schulddel- gingsfonds f 6.970,61 bestemd en voor het orgelfonds f 2.522,79. Er wordt ver wacht dat de netto opbrengsten respec tievelijk ongeveer f 5.000,— en f 2.000,— zullen bedragen. Een bijzondere sportieve geste lever de mevrouw Hevel, die als winnares van het kalf dit direct weer terug schonk. Het jonge dier bracht toen in de Amerikaanse verkoop een bedrag van niet minder dan f 535,— op. Een opbrengst als dit jaar is ongekend in de serie verkoopdagen, die om de 2 jaar worden gehouden. UITSLAG ORIENTATIF.RIT E.M.A.C. Nu het gesloten seizoen ten einde is hield de Ederveensc Auto en Motorclub zaterdagmiddag weer haar eerste oriën- tatierit. Omdat er in de omgeving o.a. te Ede en te Barneveld ook dergelijke ritten werden gehouden, was de deelna me iets minder dan vorige keren. Er namen 25 personen deel aan deze aardige rit die voornamelijk door de ge meente Renswoude voerde. Het aantal strafpunten was behoorlijk hoog. De uitslagen luidden: Auto's: 1 R. Lam, Ederveen 92 str.p.; 2 Boers, Veenendaal 97 str.p. Bromfietsen: 1 J. v. d. Kraats, Edervene 53 str. p.; 2 G. v. d. Meyden, Veenendaal 58 str.p.; 3 R. Engelage, Lunteren met 99 str.p. VEENENDAAL Maandag 5 okt. Rode Kruisgebouw. Vergadering Astmavereniging. Dinsdag 6 okt. Grote B.B. oefening in het Schrijverspark. RHENEN Zaterdag 3 okt. Hondenshow in brandweerkazerne in kader 100 jarig bestaan Dierenbescherming. Zaterdag 3 okt. Streekwedstrijden De Grebberuiters. v.m. 9 uur Dressuur en mennen op terrein Weidijk. n.m. 2 uur Op Grebbe- berg. Springnummers. n.m. 8.30 Prijsuitreiking in Hotel De Greb- beberg. EDERVEEN Zaterdag 3 okt. Café Marktzicht, Huldiging Hoofdagent Mulder- wegens 25 jarig politiejubileum. RENSWOUDE Zaterdag 3 okt. 4-6 uur Receptie Postcommandant Politie R. Heer dink n.a.v. 25 jarig politiejubi leum. Zaterdag 3 okt. 8 uur Rehoboth. Muziekshow van Rainbowrockets.

De Vallei | 1964 | | pagina 1