Precies van pas PAUK D0V0-SH0 G. Mulder, Zal D.O.V.O. zich tegen S.H.O. herstellen? Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA P.T.T. personeel nam afscheid van directeur M. L. Stufkens DINSDAGKOOPJES DRINKKRUIKJE BROODMANDJE TAFELKLEED RHENEN MARKTBERICHTEN Levensloop Verzet hoofdagent van politie te Ederveen Viert morgen (zaterdag) 25- jarig jubileum. Op Gelders Verkeer Inwoner Ingekomen en vertrokken RENSWOUDE SCHERPENZEEL Doktoren- en Apothekersdiensten „<zArii\oto *~Dlck Sfup Gevonden en verloren De leste tien jaren zijn wij ons ver- scheijene zaken beter bewust gaan wur- den. Eigenlijk is het na den oorlog al be gonnen, mar we hebben toch een poosie nodig gehad om de ellende van vijf jaar te boven te kommen en in die eerste tien jaren na de bezetting kosten we daarom nog wel 'es iets deur de vingers zien. Nou niet meer. We bewaken onze prij zen en de minister stookt ons bij wijze van spreken op om dat ok te doen. Wees prijsbewust, galmt de bewindsman vanuit zijn departement. Laat je niet in de luren leggen en hou in de gaten wat je veur ieder anschaf betaalt. Zoiets hoef je een Hollander gien twee keer te zeggen. Wij zijn een scherp vol- kie as het gaat om het opspeuren van bepaalde vermeende onrechtmatigheden. Ene heer Zwolsman had dat snel on dervonden. Z'n herziene pierprijs had de minister gauw op z'n schrijftafel leggen. Daar liet gien mins ok mar een sprietjie gras over groeien. De minister kon zien dat we het ons welbewust waren. Mar niet alleen op prijzengebied zijn we ons wat bewust gaan wurden. We zijn vrijheidsbewust, loonbewust, verhou- dingsbewust en neum verder mar op. Op de leste soort zou ik wat dieper in willen trejen. Ik weet niet of het bij me- kander een goed vaderlands woord ge- wurden isverhoudingsbewust, mar daarom zal ik het nader toe proberen te lichten. As we bevoorbeeld in ons goeie Veen iets gaan ondernemen, dan letten we ter dege op de verhoudingen, 'n Comité, dat een aktie gaat ondernemen veur een goed doel om mar 'es een buitenplaats te neumen wurdt mar niet zo veur de vuist weg in mekander geflanst. De zwaarste binnen die van alle richtingen en veur alle lagen van de bevolking. Dan motten d'r zoveul verschillend gesnavel- de vogels inzitten, dat er gien eind an het comité schijnt te kommen. Om te beginnen de standen: de aller beste stand, de beste stand, de betere, de goeie, de beginnende stand, de mid denstand, de eindigende stand enzovoorts. Je bint er niet meer mit te zeggen: de betere lui en de Jannen mit de petten en de boezeroenen. Vervolgens komen de levensbeschou welijke richtingen an d'r trekken. Da's warempel ok gien kleinigheidje. Veur- waar nog moeilijker dan de standen. Min- sen, nog an toe, wat beschouwen we het leven en wat daar allemaal an vast zit, toch uit verschillende ooghoeken. Avonden zitten idealisten over pam- pieren te tobben hoe ze alle rassen in het comité kunnen stoppen zonder het gevaar te lopen, dat er iets uit de bus komt dat tweehonderd kommen koffie en honderd sigaren op één vergadering gaat kosten. Eindelijk hebben ze 't dan rond. Ze den ken het aardigies gefikst te hebben. Kijk, die gereformeerde kan gelijk zitten veur de middenstand: twee rechthebbenden op een plaats in het comité schrappen. Die doet nergens an en fabrikant: weer twee hoopies tevrejen. Zo combineren ze mar en uiteindelijk kommen ze mit de uit slag bij de minsen. En dan zijn er nog minsen vinnig. O wee, as men in de krant een stand punt vergeet. Al schrijft men dan ok niet meer dan de waarheid: het heet niet objectief weer gegeven te zijn. Iedereen wil er zijn eigen draai an geven. En wel zo, dat je draai an ieder een zou krijgen. Mar dat mag niet. Je mot objectief wezen. Wout Blauwkous Fluweelzacht nappa. Heerlijk zacht gevoerd. De sportliefhebbers kunnen in het a.s. weekend weer genieten van een uitgebreid sportmenu. In Veenendaal gaat de belangstelling uit naar D.O.V.O., de enige K.N.V.B.-club, die een thuiswedstryd speelt. De overigen gaan op reis, waar by de trip van G.V.V.V. naar Rynsburg ook alweer een moeilijke zal zyn. Veenendaal speelt onder de rook van Utrecht tegen J.S.V. en V.R.C, gaat in de Domstad zelf op bezoek by de spoorwegploeg S.S.V.U. Voor D.O.V.O. is de thuiswedstrijd te gen S.H.O. (Oud-Beyerland) vastgesteld. Een duel met inhoud, want de S.H.O.'ers wisten vorig seizoen tweemaal de D.O. V.O.-ploeg te kloppen. Ook nu zal het voor de roodwitten niet meevallen de A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS enthousiast spelende Beyerlanders van zich af te houden. Wil D.O.V.O. een lei dende rol blijven spelen dan is een over winning beslist nodig. Bij verlies zal de club van Schoeman door het peloton wor den ingehaald. Spanning op het Sport park dus. Veenendaal neemt een plaats in de bo venste helft in. Tegenstander J.S.V. in Jutfaas behaalde nog geen enkel puntje. Toch kent Veenendaal de kracht van de J.S.V.'ers in eigen honk. Men is dus ge waarschuwd, want de withemden kun nen soms een gevaarlijk spelletje ont plooien. Het is ondanks de nog geringe prestaties van de Jutfase ploeg geen ge makkelijke wedstrijd voor de geel-blau- wen. Voor G.V.V.V. is het helemaal moeilijk. Na al de zware wedstrijden van de laat ste weken moeten de blauwen nu aantre den in Rijnsburg tegen het ongeslagen elftal van de Boys. Het zou een verras sing van de bovenste plank zijn als G.V. V.V. erin zou slagen de overwinning mee te brengen. We houden het eerlijkheids halve op een nederlaag voor G.V.V.V., dat dan wel erg in de verdrukking komt. V.R.C. draait heel aardig in de weste lijke afdeling. Wist zelfs de koploper te verslaan. Zaterdag gaan de V.R.C.-man- nen naar Utrecht voor de wedstrijd te gen de spoorwegploeg S.S.V.U., dat de laatste weken behoorlijk op dreef is. Een gelijk spel ligt het meest voor de hand. D.V.S.A. (Amerongen) heeft zondag 'n vrije voetbaldag. Rhenus, iets afgezakt na de recente ne derlaag kan zondag in Utrecht misschien weer wat ophalen nu men tegen het on deraan staande V.S.K. moet aantreden. In ieder geval zal Rhenus er wel voor zorgen een betere positie in te nemen dan vorig jaar toen men maar net met de hakken over de sloot kwam. R.K. Unitas ontvangt op het Sportpark bezoek van Scherpenzeel dat zondag nog al uit de slof schoot. Unitas heeft haar vorm nog niet te pakken. We vrezen een nederlaag voor de mannen van Zupelli. Oranje-Wit zal zich na de debacle van zondag willen herstellen. In de thuiswed strijd tegen F.A.K. is er de gelegenheid, hoewel de Bilthovenaren nu ook niet di rect te onderschatten zijn. Merino's draait in de zaterdagafdeling aardig mee. Nu Montfoort naar de Wa- geningselaan komt zal de D.S. formatie alle zeilen moeten bijzetten, want de gas ten zijn heel wat van plan. Panter gaat twee punten halen bij het zwakke V.V.O.O. in Utrecht, waardoor de positie wordt verbeterd. N.S.V.S. kan met Panter meereizen want ook de Neveda-ploeg gaat naar Utrecht voor de strijd tegen P.V.D. Hier is winst voor N.S.V.S. te verwachten. Sportclub Rhenen kan zaterdag twee puntjes vergaren in de thuisontmoeting tegen het Doornse D.E.V. Of Valleivogels dat zal doen in de uit wedstrijd tegen E.D.O. (U.) geloven we niet zo voetstoots. Misschien een gelijk spel. Scherpenzeel (zat.) krijgt het heel moeilijk tegen het zeer sterke Hulshorst, maar zal met inzet van alle krachten proberen te winnen. Kulan moet oppassen aan het stugge Rubo geen punten te verliezen. Renswoude wint ongetwijfeld van het niet zo sterke Langbroek, waardoor de koppositie wordt gehandhaafd. Ook D.V.S.A. maakt korte metten met het zwakke zusje Beverweerdse Boys. Advendo uit Ederveen is merkwaar digerwijs alweer vrij. Tenlotte zij vermeld dat de Veenen- daal-junioren zaterdagmiddag tegenbe zoek verwachten van de Duitse jongeren van de club Casstrop-Rausel., waar Vee nendaal onlangs op visite was. De wed strijden beginnen om 4 uur. De Duitse junioren spelen tegen Veenendaal A en B. Zij komen met twee elftallen. In een speciaal belegde bijeenkomst in het postkantoor nam het P.T.T.-perso- neel maandagavond op hartelijke wijze afscheid van haar Directeur, de heer M. L. Stufkens, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd de P.T.T.-dienst verliet. De scheidende directeur werd hartelijk veldfles van onbreekbaar plastic, inhoud Va L., zeer geschikt voor schoolgaande kinderen q koopjesprijs U.^O leuk stevig mandje van gespleten bamboe, even eens te gebruiken als thee-, eier- of fruitmandje ovaal model (j.Ö7 flink plastic tafelkleed aan twee zijden te gebrui ken, een fris decor voor uw ontbijt en het damast patroon voor uw eettafel. Dit fraaie kleed voor de t q r uitzonderlijk lage prijs van l.tJtD Alleen dinsdag 6 okt. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal toegesproken door de personeelschef de heer A. Pot, die hem o.m. een platenspe ler aanbood. Mevr. Stufkens ontving een fraaie bloemenmand. Deze cadeaux wer den aangeboden namens het personeel van P.T.T. te Veenendaal in combinatie met de bijkantoren te Renswoude, Scher penzeel, Ederveen, Overberg en Veenen- daal-zuid. De heer Pot kenschetste in zijn toe spraak de scheidende directeur als een man, die met veel ambitie zijn werk zaamheden als Hoofd van Dienst heeft verricht. Op bijzonder prettige wijze heeft de heer Stufkens leiding gegeven aan de Veenendaalse P.T.T.'ers. Hij was een man van weinig woorden maar wist steeds de juiste toon te treffen en stond iedereen met raad en daad terzijde. Namens de oud-ambtenaren bood de heer J. v. d. Kraats de scheidende direc teur en zijn echtgenote resp. een boek werk en een bouquet bloemen aan. Een afgevaardigde uit de vorige standplaats Leerdam, de heer De Jager, sprak enkele hartelijke en waarderende woorden tot de scheidende directeur. Als laatste dank te de heer Stufkens het personeel voor de voortreffelijke samenwerking, die hij in de afgelopen 7 jaar mocht ondervin den. Op 19 oktober zal de heer Slagter uit Zwolle de opvolging ter hand nemen. Tot aan deze datum zal de personeels chef, de heer Pot, de leiding op zich ne men. De scheidende directeur, de heer Stufkens, heeft in de loop der jaren het korps P.T.T.-mensen zien groeien, het geen een gevolg was van de toename van de Veenendaalse bevolking. Ook heeft hij grote medewerking gegeven aan de plan nen voor de totstandkoming van een nieuw postkantoor. Donderdagavond hebben leden van de Hoofddirectie van de P.T.T. de heer Stuf kens een bezoek gebracht en hem een hartelijke huldiging bereid. HENGELWEDSTRIJD. De laatste ronde van de gecombineer de hengehvedstrijd vond j.l. zaterdag in Wageningen plaats. Ook in deze laatste ronde hebben de Rhenense hengelaars zich niet van de bovenste plaats laten verdringen. Voor deze prestatie kregen de Rhene- naren, die in zes wedstrijden in totaal 3973 gram vis hadden gevangen, een herinneringsbeker en de wisselbeker. De einduitslag was als volgt: 1. Rhenen 3973 gram; 2. Veenendaal 3504 gram; 3. Oosterbeek 2866 gram; 4. Wageningen 2304 gram; 5. Ede 1456 gram; 6. Renkum 1258 gram. In de middaguren vond in Rhenen de laatste bekerwedstrijd van dit seizoen plaats. Hieraan werd door een 50-tal leden van „de Voorn" deelgenomen. Na de drie wedstrijden had de heer E. v. d. Bovenkamp in totaal 753 gram vis weten te verschalken, waardoor de beker in zijn bezit kwam. De uitslag was als volgt 1. G. v. d. Pest 125 gram; 2. D. Schooneveld, 125 gram; 3. W. G. Nagel, 55 gram; 4. N. Lodder, 50 gram; 5. J. H. v. Dijk, 41 gram; 6. W. Ursinus, 40 gram; 7. G. Lodder, 38 gram; 8. E. v. d. Bovenkamp, 52 gram; 9. A. Rykse, 30 gram; 10. B. Kelderman, 29 gram. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer J. G. Hei mei, reeds gediplomeerd dameskapper, behaalde dezer dagen op het te Arnhem gehouden Vakexamen Herenkapper het Patroonsdiploma Vakbekwaamheid. Hierbij werd onder meer de aandacht gevestigd op het moderne werk als haarverven, föhngolven en coupe- sculpture. De scheidende directeur van het postkantoor Veenendaal neemt uit handen van de heren Pot en v. Thuijl, een hem door het personeel aangeboden platen- wisselaar in ontvangst. Naast hem zijn vrouw. Hun dochter en zoon zijn nog even zichtbaar. VEENENORRl HOOfnsiR IDS TEL JU0 JEUGDDIENST. In verband met de avondmaalsviering is er een extra jeugddienst van de Ned. Herv. Gem. Sola Fide a.s. zondag. Deze dienst begint om 10 uur, in het jeugdge- bouw aan de Industrielaan. Voorganger deze morgen is dominee A. A. Bos, ter wijl mevr. H. J. van der Schee de piano zal bespelen. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 103.000 stuks. Prijzen van 11, tot 11,75 per 100 stuks. Handel matig. Biggcnmarkt: aanvoer 35 stuks. Prij zen van 60,tot 70,per stuk. Han del traag. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.010.000 stuks. Prijzen f 12,tot f 12,75 per 100 stuks. Henneëieren f 7,tot f 11,50 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: Aanvoer 205 stuks. Prij zen f 50,tot f 75,Handel traag. Van de jongste tot de oudste in Ederveen, iedereen kent Mulder de politieman. En Mulder kent zijn Ederveners. Er is een band ontstaan. Hoe dat mogelijk is een band tus sen politie en bevolking? Waar schijnlijk heeft de heer Mulder er patent op. Hij zegt het eenvoudig: „Ik heb misschien meer naar de geest van de wet als naar de letter gehandeld." En daarmee is de spijker precies op z'n kop geslagen. Mulder jubileert morgen. Hij is 25 jaar bij de politie. Daar komt nog bij dat zijn a.s. ver trek voor de deur staat. Alle reden dus om Mulder in het zonnetje te zetten (waar hij overigens zelf be- slist niet zo graag in wil staan). Morgenmiddag zal de Ederveense bevolking Mulder komen feliciteren. Hij zal wel wat bedremmeld zijn, maar het kan nu eenmaal niet an ders. Hij hoorde cn hoort nu eenmaal bij Ederveen en was een niet weg te denken persoonlijkheid. Dat hij eind dit jaar toch vertrekken zal, vinden de Ederveners beslist niet plezierig. De levensloop van de heer Mulder is zeer gevarieerd en rijk aan bele venissen. Hij vertelt zelf: 'k Ben in 1918 geboren in het Twentse Henge lo. Na mijn lagere schooltijd ging ik nog even naar de ULO, maar even later was het verdienen geblazen en trok ik iedere morgen naar een fa briek. Ik had het er helemaal niet naar m'n zin. 'k Zou veel liever naar de Oost gegaan zijn, maar mijn va der zei: 'k Geef je nog liever een pak voor de broek. Toen ik 20 jaar was zag ik de kans schoon en meldde me toch als vrijwilliger aan met de bedoeling bij het politiecorps te komen. Dan moest je drie jaar in Holland die nen en daarna naar Indië. Via deze tussenweg wilde ik komen waar ik naar toe wilde. Maar de oorlog stak er een stokje voor. Begin 1940 kwam ik bij de gemeentepolitie in Ede te recht. De gemeente Ede is behoor lijk uitgestrekt en men zette mij als jong broekje in Nederwoud bij Lun- teren neer. Gerrit Mulder was dus politieman in Nederwoud. Maar dat was nou niet direct het eind van z'n dromen. Hij bleef het maar in z'n achter hoofd houden: Ik moet nog eens naar Indië. De oorlogsjaren waren bijzonder spannend. Alleen hierover zou wel een boek te schrijven zijn. Uiteraard kon Mulder de wreed heden van de bezetter niet verkrop pen en meldde zich bij het verzet. In Lunteren kreeg hij kennis aan zijn vrouw, een onderwijzeres uit de kop van Noord-Holland. Ze was koerierster en op de Veluwe gecon signeerd. Na de kennismaking bleek dat beiden slechts een wens hadden: Naar de tropen! Ik was wel erg in m'n schik toen mijn verloofde solliciteerde naar een baan in de West. Ik dacht meteen: Proberen mee te gaan jongen. Het lukte mij niet. Mijn verloofde ver trok zonder mij naar de West. Ik zat toen echt wel in zak en as. Zij wel naar de West en ik niet. Ik meldde mij ten einde raad voor Oost-Indië aan en jawel, in decem ber '45 was het zover. Mulder stap te in 't vliegtuig naar Indië. Mijn droom was werkelijkheid geworden. In Djakarta, maar ik zeg liever Ba tavia, kwam ik bij de recherche en de zedenpolitie terecht. Later werd ik op het hoofdbureau van politie geplaatst. Intussen groeide er na tuurlijk een uitgebreide briefwisse ling tussen de Oost en de West, tus sen de politieman en de onderwijze res. Het eind van 't liedje was dat we met de handschoen trouwden. Tegen het einde van de contractperiode kwam mijn vrouw van de West over naar de Oost en waren we weer verenigd. Maar toen mijn vrouw klachten begon te krijgen over het tropenklimaat en bovendien de ex tremisten zich fheer en meer gingen roeren besloten wij naar Holland terug te keren, zegt de heer. Mulder. In 1950 werd ik in het toenmalige Gelders Veenendaal geplaatst op de politiepost aan de Mulderslaan, ver telt de heer Mulder. Maar dat was van korte duur want in 1951 kwam ik naar Ed.erveen. Over deze laatste 13 jaar zou heel wat te vertellen zijn. Mulder kent zijn Ederveners. Bij verschillende zaakjes werd hij geroepen om een soort Salomo's oordeel uit te spre ken. Van burenruzie's tot inbraak- jes, maar ook wel eens grotere za ken. Als er iets was ging men naar Mulder. Hij zegt zelf: Als ik de be volking niet had gemogen was ik al eerder weggegaan, want ik heb aanbiedingen genoeg gehad. Mulder bleef dus. Nu hij echter de kans krijgt een stapje hoger te klimmen is het in 't belang van zijn gezin en carrière noodzakelijk dat hij vertrekt. Hier in Ederveen is er geen promotie mogelijk. Ik kan hier niet bevorderd worden, terwijl ik aan de beurt ben. Daarom verhuis ik aan het eind van dit jaar naar Bennekom, zegt de heer Mulder. Het verkeer heeft altijd mijn aan dacht gehad, vervolgt de jubilaris. Afgelopen woensdag heb ik nog een spannende motorcross in Bus- sum bijgewoond. Aan De Klomp heb ik dagen lang gestaan. Vooral op hoogtijdagen zoals Hemelvaartsdag en toen de Jubo in Arnhem werd gehouden gebeurde het dat je van 's morgens 7 tot 's nachts 2 uur het verkeer stond te regelen. Ik word in Ede bij de afdeling verkeer geplaatst en dat zint mij best, zegt de heer Mulder. Hebt u naast uw politiewerk ook nog andere dingen aangepakt? O ja, als er iets in Ederveen moest ge beuren waren ze al gauw bij Mul der, want die wist er wel raad op. De organisatie van de jaarlijkse be- jaardentocht werd mede door hem ter hand genomen. Hij is te beschei den om er zelf over te roemen, 'k Heb ook nog in het schoolbestuur gezeten en ben voorzitter geweest van de CHU kiesvereniging, vertelt hij er gauw tussendoor. Dank zij mijn (weinige) kennis van het Maleis kon ik reuze goed om gaan met de Ambonezen van de Bruinhorst, zegt Mulder. Als ze eens wat rumoerig waren gebruikte ik een Maleise krachtterm en ze waren verdwenen. Moeilijke zaken heb ik nou direct niet gehad. Wel eens een keer dat ik dacht wat moet ik ermee. Is het een politiezaak of niet. Als het een particuliere kwestie was heb ik er het mijne van gezegd en verder bas ta. Ze zeggen misschien wel eens „Mulder zie je niet veel op de weg", maar de mensen moeten wel beden ken dat je een dorp met 3000 zie len moet rechthouden en daar komt een hoop correspondentie bij. Sinds Gelders bij Veenendaal kwam kreeg ik het hele gebied van De Klomp tot aan het Pakhuis toe. In 't be gin ging alles op het fietsje, later op de brommer en nu heb ik al een paar jaar een dienstmotor, vertelt de jubilerende hoofdagent. Door te proberen je in te leven in de problemen van de mensen heb ik altijd met ze kunnen praten, zegt Mulder. Trouwens ik voelde me geen buitenstaander, geen ambte naar, ik ben gewoon een inwoner van Ederveen. Ik geloof dat je veel tact moet gebruiken als je met men sen in aani'aking komt. En die tact heeft Mulder in grote hoeveelheid tentoongespreid. Hij probeerde altijd de gemoederen te sussen, zonder daarbij in strijd te komen met zijn plicht als politieman. Zaterdagmiddag zullen de Eder veners Mulder gaan feliciteren. Hij houdt er eigenlijk niet van aan de weg te timmeren, zoals hij zelf uit drukt, maar hij zal toch niet kunnen voorkomen dat men even laat zien hoe men nou over Mulder denkt en hoe men zijn doen en laten in die laatste 13 jaar beoordeeld heeft. Dat daarbij maar weinigen zullen achter blijven is een feit waarin wij vast geloven VEENENDAAL Geboren: Willem z.v. W. van den Heu vel en E. Leppers; Marijke d.v. J. van Dijk en G. M. van Hal; Jacoba d.v. A. Versteeg en R. Blaauwendraat; Jeanine d.v. A. W. Brinkhuis en C. van Geeren- stein; Johannes Frans z.v. W. E. van Voorthuijsen en T. van Doorn; Arie Jo hannes z.v. J. J. Reijerkerk en N. J. van Esseveld; Marinus z.v. D. Kloot en C. Verbeek; Monique Dianne d.v. T. G. Voortman en R. Schuringa; Petronella d.v. J. Bos en G. G. Baars; Johannes z.v. A. van Amerongen en C. J. Versteeg (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: A. P. van Ginkel en J. Achterberg; J. M. Boers en G. Schoon- derbeek; T. van Hardeveld en A. van Deelen; G. Diepeveen en C. Hutink. Gehuwd: A. Nagel en A. L. C. Meerss man; E. Poletto en T. A. M. Koning; G. Ditewig en E. van den Broek; A. Keu len en D. Stuivenberg; E. J. Schoeman en G. van Nieuwamerongen; R. Drost en J. M. Pellicaan; W. J. G. van de Weerd en A. G. Diepeveen; E. ter Beek en A. van de Kraats. Overleden: Gerrit v. Walsem, 74 jaar, echtgenoot van M. Heij; Jan Martinus Dekker, 52 jaar, echtgenoot van J. A. Rebergen; Johanna Versteeg, 36 jaar, echtgenote van J. W. van Baaren; Gerard Wesselo, 75 jaar, weduwn. van H. J. van Dijk (overl. te Ede Gld.) RHENEN Geboren: Johannes z.v. M. J. M. de Gier en W. v. Mourik; Mariëtte d.v. Th. A. J. Busser en P. v. d. Meijden; Johan nes z.v. A. v. Amerongen en C. J. Ver steeg, Veenendaal; Teunis z.v. C. J. Schreuders en J. M. v. d. Burg; Hendrik z.v. K. v. Spanje en W. Schoeman; Hen- drikje Aaltje, d.v. A. P. van Baaren en M. v. d. Brink; Christina, dv. J. Slok en G. G. v. Woerdekom; Anton Johan z.v. J. W. Baars en I. S. U. Benita. Ondertrouwd: W. Feenstra en A. Rijk- land; D. v. d. Bos en G. J. v. Viegen; C. Cornelisse en G. Hovestad. Gehuwd: geen. Overleden: Heinrich Frisch, 59 jaar, geh. gew. met Maria Groen; Johanna Gertsen, 69 jaar, geh. gew. met Klaas Vermeer; Gijsbertus de Roder, 65 jaar, echt. van Marretje v. d. Merg; Antonia van Zwetselaar, 64 jaar, echtg. van J. Wijnberger. Elders geboren: te 's-Gravenhage: Mo nique, d.v. B. D. Verdouw en C. E. Her- rebout. Elders overleden, geen. AMERONGEN Geboren: Pieter Johannes, z.v. G. Hendriksen en W. Gijsbertsen; Aaltje Marie, d.v. W. van den Dikkenberg en M. Hardeman. Gehuwd: A. Gideonse en C. Schou ten. SCHERPENZEEL Geboren: Henrina C., d.v. C. Valken burg en J. Vlastuin; Thijs z.v. D. van Brummelen en E. de Koning; Hendrik z.v. M. Velthuizen en C. v. d. Dikkenberg; Johnny z.v. T. van Zanten en G. v. d. Bruinhorst; Raymond I., z.v. T. I. G. Hut en C. T. Coumans; Evert, z.v. G. van Kampen en P. van Viegen. Ondertrouwd: A. Kleinveld en G. J. Schimmel; H. M. A. Vermeulen en H. J. van Kampen; R. Kamerbeek en G. J. de Jongh. Gehuwd: C. Davelaar en A. Osnabrug- ge; W. Wagensveld en J. Voogt. RENSWOUDE Huwelijk: 25 sept. '64: H. van Ameron gen, en G. van de Haar. RHENEN Ingekomen personen: van Heusden, Willem A., met gezin; Vrieze, Joseph B. G., van Groenlo met gezin; Destaebele, Hadewych M.E. van g/m Bessems van België; Sijbring, Pieter H., met gezin van Wageningen; Deckers, Helena G. A. C. van Beekendonk; van der Eist, Cornells J., van Ursem; van de Haar, Annigje g/m Heuvelman van Hilversum; Heuvelman, Arie van Veenendaal; Martens, Antonie, g/m Hage van Rotterdam; de Jong, An- tnonie van 's-Gravenzande. Vertrokken presonen: Blommaert, Al- bertus A. naar Ravenstein; van Burken, Sophia M., g/m van de Craats naar Vee nendaal; de Jong, Marijke g/m van de Scheur met gezin naar Canada; van den Oosterkamp. Wessel met gezin naar Di- dam; de Jongh, Marinus J., met gezin naar Tiel; van der Lugt, Jacob P., naar Ede; Doornenbal, Marinus J., met gezin naar Amerongen; van Drimmelen, Si mon met gezin naar Ede; Nagel, Antho- nie naar Veenendaal; Looijen, Willem naar Hilversum. AMERONGEN Ingekomen: M. J. Doornenbal, van Rhenen; A. van Eek-van der Klift, van Leersum; J. H. Pieterse, van Benne- broek; A. van Gent-Pol, van Veenen daal; F. Hagen, van Eist (Gld.); T. van Rhenen-van Putten, van Maarn; W. Ooms, van Haarlem; J. Amsing-de Prijcker, van Amsterdam. Vertrokken: H. van Garderen, naar Zeist; A. G. C. Folkertsma-van Ingen, naar Enschede. RENSWOUDE ZET OVERWINNINGSREEKS VOORT. Ook zaterdag behield Renswoude de leidersplaats door het niet te onder schatten Rubo met 4-2 te kloppen. Op een door de regen doorweekt veld won Renswoude verdiend. Vooral in de eerste helft van de wedstryd die zich vooral op het middenveld afspeelde, leek het er niet op dat Renswoude de punten mee naar huis zou nemen. Rubo kwam onver wacht met 10 voor,te staan. Na deze stand leek toch niets er op dat Rens woude de bakens zou verzetten. Even voor de pauze scoorde Hardeman 1—1. Na de thee werd Renswoude doorlopend sterker, dat bleek uit de doelpunten die Vink en Veldhuizen scoorden. Waarna Rubo met hun 2e doelpunt dichter bij Renswoude kwam. Vlak voor het einde besliste Pater met een hard schot de wedstrijd. Volgende week wordt gespeeld tegen Sv. Langbroek. Een ploeg die on derin hangt, maar Renswoude moet deze ploeg zeker niet onderschatten. TELEFOONCEL Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de P.T.T. om op het Plein 1940 een publieke telefooncel te plaatsen. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds. van den Berg; 5 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Wisger hof; 5 uur Cand. van de Pol van Ede. Sionskerk: 9.30 uur ds. Graafland; 5 uur ds. van den Berg. Sionskerk: donderdag 8 oktober ds. Ha verkamp van Groenekan voor J.V. Immanuel, 7.45 uur n.m. Bejaardencentrum: 9.30 uur dhr. Meijer. Veeneind: 3.00 uur ds. de Jong. Dijkstraat: Geref. Kerk Vaartbrug: 9.30 uur ds. van Enk; 5 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. van Enk. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur ds. Pagee van Hilversum; 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur ds Keuning; 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn., Geb. Eletheto: 9.30 uur Leesdienst; 5 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 uur ds. Mallan; 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, Geb. O.C.B.: 9.30 en 3.00 uur ds. van de Born van Helpman (G.) Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 en 5.30 uur ds. Vijzelaar (H.A.). Jeugdgebouw: 10 uur ds. Bos (jeugdd.) Ned. Prot Bond: 10.30 uur ds. Bierman van Breda. Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mos 5 uur Lof. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst: 7.30 u. Verlossingssamenkomst. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H.H. Missen; 7 uur Gebedsoefening. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H.H. Missen; 5 uur Gebedsoefening. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 7 oktober ds. A. A. Leenhouts van Amsterdam. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem.. Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr. Jansen uit Andelst; 4.30 uur ds. Ca- zander uit Scherpenzeel. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur en woensdag 7 oktober n.m. 7 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. G. I. van Iterson van Vlaardingen. R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Meijers uit Utrecht; 6 uur ds. Kaastra uit Amerongen. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; vrijdag 2 oktober 7.15 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 7 oktober 7 uur ds. Kamp van Utrecht. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. C. B. Burger uit Utrecht. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. I. Schip per uit Ede (H.A.); 7 uur ds. E. F. Vergunst uit Ede (H.D.). Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; vrijdag 2 oktober 7 uur ds. Van Prooyen van Grafhorst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur (voorb. H.A.) en 6.30 uur (H.D.) en Inleiding win terwerk ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Evang. J. W. Del wig; maandag 8 uur ds. H. Raven. VEENENDAAL: Dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk 40, tel. 2134. Wijkverpleeg sters: Zr. A. C. Hubée, Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum, b.g.g. 008. Zuiderapo theek, dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg 83, tel. 2328. Apotheek Deys op zondag geen dienst. Recep ten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wagenin gen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Heij te De Klomp, tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: Dr. v. Ommeren te Eist (U.), tel. 08377-217. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR RHENEN Gevonden: 4-kleuren potlood; een wildebraspop (gekleed) pl.m. 25 cm hoog; een jongens slipover (bruin-groen en grijs); een stel groene snelbinders; paar zwarte dameshandschoenen; een bruine stofjas; blauw jack; een heren fiets. VerlorenDoublé herenpolshorloge met doublé bandje; doublé damespols horloge met smal dubbel bandje met 2 veiligheidskettinkjes. Weggelopen: Kleine bruine boxer, teef, luistert naar de naam „Olga"; wit Malthezer leeuwtje; zwart-bonte pink, kol in kop, oormerk in het oor no. 168 w, tevens nog een oormerk no. 48808.

De Vallei | 1964 | | pagina 2