f290; KOMT ER EEN LAGERE SCHOOL OP GEREF. GRONDSLAG IN RHENEN OF GAAN G.S. VAN UTRECHT RAADSBESLUIT VERNIETIGEN Snel, licht en eenvoudig i>iioi:\i v BROUWER boerderijtje Kiosk aan de Markt is verdwenen ZO STAAT UW CLUB ERVOOR SCHERPENZEEL VIJFDE BLAD „DE VALLEI'' VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 Nr. 78 ONGEGROND Heer Kool 1214 jaar bij Boxal Markeerde bijna 40 jaar 't straatbeeld Bijna 40 jaar Fa. KOOMEN, Kerkewijk 17a, Veenendaal, tel. 2924 Per 1 januari 1965 treedt de Wet Aansprakelijkheid verzekering Motorrijtuigen (W.A.M.) in werking. Wanneer u voor 1 januari 1965 uw een bromfietsverzekering sluit, is u tot 1 januari 1965 GRATIS TEGEN W.A. VERZEKERD Kippen- slachters „Op maandag, 12 oktober 1964, te 11.30 uur zullen Gedeputeerde Staten van Utrecht in openbare vergadering behan delen het beroep, dat een drietal ingezetenen van Rhenen heeft ingesteld tegen het besluit van de raad der gemeente d.d. 29 oktober 1963, waarby aan het bestuur van de Stichting tot het verstrekken van lager onderwys op gereformeerde grondslag, aldaar, medewerking werd verleend voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs. De appellan ten maken onderwystechnische bezwaren tegen deze zogenaamde aprilschool en zyn verder van mening, dat de leeriingen- ïyst, nq schrapping van een aantal daarop naar hun mening ten onrechte voorkomende namen, niet het wettelijk vereiste aantal leerlingen vermeldt. Gedeputeerde Staten zullen hebben te beslissen of de gemeenteraad al dan niet terecht medewerking heeft verleend". Zo luidde een bericht van de griffier van de Staten van Utrecht. Wat ging hieraan vooraft Het bestuur van genoemde stichting heeft bij de Rhenense raad een verzoek ingediend tot medewerking aan het stich ten van deze school die in april zou aanvangen en waarvoor lokaliteiten ter beschikking zouden worden gesteld in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente in het K.E.-plantsoen. Er zouden raadsleden zijn die bezwa ren hadden tegen dit verzoek, maar het voorstel van b. en w. werd aangenomen en men verleende de gevraagde mede werking. Op 25 november 1963 richtten een drietal Rhenenaren echter een bezwaarschrift tot Ged. Staten van Utrecht. Dit schrijven luidde als volgt: Hoogedelgestrenge Heren, Ondergete kenden, Eshuis, H., wonende te Rhenen, Willibrordweg 2; Plant, H. M. J., wo nende te Rhenen, Grebbeweg 25; Vonk, G., xoonende te Rhenen, Jan van Arkel- weg 19; inwoners der gemeente Rhenen, domicilie kiezend ten huize van de eerst ondergetekende, hebben de eer uw col lege het hieronder volgende BEZWAARSCHRIFT te overleggen, betreffende het besluit van de Raad der Gemeente Rhenen, vastge steld in de openbare vergadering van 29 oktober 1963 en officieel bekendgemaakt in het Rhenens Nieuwsblad „de Grebbe- post" van woensdag 6 november 1963, medewerking te verlenen voor de stich ting van een drie-klassige bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, aan het bestuur der Stichting tot het ver strekken van lager onderwijs op gere formeerde grondslag te Rhenen. Gaarne leggen adressanten de hierna volgende, naar hun mening aanvechtbare punten, welke voorkomen in de aanvrage van 27 september 1963 en het advies van het college van b. en w. van Rhenen van 22 oktober 1963 aan de Raad, waarop o.m. het hierboven aangehaalde Raads besluit werd genomen, aan uw college voor; a) tijdens het op grond van artikel 77 le lid der lager onderwijswet 1920 met het schoolbestuur gevoerde overleg heeft dit bestuur verklaard voorne mens te zijn, de te stichten school in de eerste helft van 1964 te openen. Aangezien 't schoolbestuur dan uiter aard nog niet zal kunnen beschikken over normale schoollokaalruimte, ligt het in zijn bedoeling enkele neven- vertrekken van de kerk van de Gere formeerde Gemeente in Nederland aan het Koningin Elisabethplantsoen te Rhenen, als noodlokaal in te rich ten. Omdat naar de mening van adressan ten op zulk een korte termijn de in richting van deze school niet reali seerbaar is, is de datum van 1 april 1964 dan ook te vroeg gesteld. Tevens zal een dergelijk aprilschool, die slechts sporadisch meer voor komt, bijzonder veel moeilijkheden voor de kinderen geven in verband met de aansluiting op het voortgezet onderwijs. b) In aantekening 11 bij artikel 73 voor komende in „de Lageronderwijswet 1920 met aantekeningen" van Wesse- KINDERCIRCUS WERD GROOT SUCCES. Op initiatief van een aantal jongelui werd in het jeugdgebouw „De Instuif" woensdagmiddag een kindercircus ge organiseerd waarvan de baten bestemd werden voor het plaatselijke Rode Kruis. Dank zü dit loffelijke initiatief van deze jongens kon een bedrag van 60,- aan het Rode Kruis worden afgedragen. De programmering was ook al door de jongens zelf verzorgd en het dient gezegd dat het een alleraardigst geheel werd. Mej. De Raat van de Instuif heeft hen weliswaar een handje geholpen, maar de ideeën werden door de kinderen zelf ge opperd. De leiding was in handen van de 12-jarige Jan Beuskens, die als een vol leerd presentator de nummers aan elkaar praatte. Na de voorstelling van alle deelnemende „artiesten" traden een paar clowntjes voor het voetlicht, die de 160 kinderen zo wisten te vermaken dat de lachsalvo's niet van de lucht waren. Drie acrobaten verrichtten hun hals brekende toeren op knappe wijze en ook voor hen was er een dankbaar applaus. De gehele voorstelling duurde een uur. De jeugd was opgetogen en zelfs de en kele volwassenen, die aanwezig waren, hebben zich ermee vermaakt. De voor stelling van dit kindercircus wordt a.s. woensdagmiddag 7 oktober herhaald. Aanvang weer om half vijf. lings-Hermsen, lezen adressanten over het Koninklijk Besluit van 1 fe- fruari 1957 nr. 49: „Gezien de eis, die volgens de juris prudentie behoort te gelden, dat de op de lijst van leerlingen voorkomende kinderen, naar redelijke verwachting, de school ook inderdaad zullen bezoe ken, is het vermoedelijke tijdstip van opening der te stichten school een be langrijke factor bij het onderzoek naar de vraag in hoeverre de opgege ven kinderen inderdaad als toekom stige leerlingen kunnen worden mede- gerekend". Uit de als bijlage bijgevoegde lijst van leerlingen, welke op 1 april 1964 de school zullen bezoeken (afschrift van de zgn. ouderverklaring) blijkt, dat er 8 leerlin gen zijn, welke nu reeds in een zesde klasse zijn geplaatst. Adressanten menen nu, dat naar rede lijke verwachting, de ouders van deze kinderen op 1 april 1964 hun kinderen niet op deze school zullen plaatsen. Deze kinderen zouden dan opnieuw in een zes de klasse moeten beginnen, terwijl zij normaliter in september 1964 reeds van de lagere school af zouden kunnen. Hierbij merken adressanten nog op, dat indien slechts 2 der ouders hun kin deren niet naar deze school zullen doen overgaan, het wettelijk vereiste mini mum aantal leerlingen niet aanwezig is. Resumerende zijn adressanten van me ning, dat niet aan de wettelijke eisen voor het verlenen van medewerking tot het stichten van deze drieklassige school zal worden voldaan, weshalve zij uw col lege eerbiediglijk verzoeken het besluit van de Raad der Gemeente Rhenen van 29 oktober 1963 te willen vernietigen. Met verschuldigde eerbied tekenen adressanten voornoemd, w.g. H. Eshuis, H. Af. J. Plant, G. Vonk. In zijn schrijven aan de Hoofdinspec teur voor het lager onderwijs zegt de Inspecteur voor het lager onderwijs de heer Lindeman onder meer dat het be zwaarschrift tijdig is ingekomen. Er zijn reeds 3 bijzondere scholen in Rhenen. Buiten de eigen kring is men niet over tuigd van de noodzaak van deze school. Volgens de inspecteur is aan de eisen voldaan. Er bestond enige hoop dat de tegenstanders konden aantonen dat de Het stichtingsbestuur vindt de be zwaren ongegrond en gezocht. Met grote meerderheid van stemmen werd het voorstel door de raad aangeno men, een bewijs van de wettigheid van de aanvrage zo stelt het school bestuur. Het is absoluut onjuist dat wij een aantal leerlingen op de lijst hebben gezet, die de school niet zullen bezoe ken. Het feit dat er zolang gerekt is met de totstandkoming is alleen te danken aan diegenen, die nu bezwaar maken. Zij hebben de zaak gestag neerd, door bij allerlei instanties te protesteren. Anders waren we op 1 april gestart. We hebben de zaak aan hangig gemaakt bij de Hoge Raad en die vond onze aanvrage wettig en ver antwoord. De heer Matser, van de Schoolraad heeft ons geadviseerd de bijeenkomst op 12 oktober niet te be zoeken. Waarom zouden we dat doen Alles is volkomen legaal gebeurd zo stelt het schoolbestuur en door je te verdedigen zou je eigenlijk half en half schuld bekennen. Er waren in de Raad maar enkele tegenstemmers en die zullen hier wel achter zitten zo vermoedt het bestuur. Dat de schoollokalen niet beantwoor den aan de eisen des tijds weten we ook wel, maar de gemeente zegde ons medewerking toe en daar hebben we op vertrouwd. Als men van ons een lijst wenst waarop nog meer kinde ren voorkomen, zullen we die kunnen tonen, aldus een woordvoerder van het schoolbestuur. We zijn ervan over tuigd dat nog wel 3 maal zoveel kin deren de school zullen gaan bezoeken als hij er eenmaal stond. Nu wordt alles getraineerd en opgehouden door protesten, die geen steek houden. Vanwege de Schoolraad werd ons ver zekerd dat wij voor 100% in 't gelijk staan. Die bijeenkomst zullen we niet bezoeken. Dat werd ons afgeraden. Er staan ons nog wel andere wegen open, want hetgeen recht is kan toch niet krom gemaakt worden. Nadat de Gedeputeerde Staten op 12 oktober zullen hebben beslist wordt hierop nog nader teruggekomen. Groot enthousiasme voor het kindercircus. Hier de akrobaten aan het werk. stichting in verband met de nood aan lokalen zo lang zou worden uitgesteld, dat de ouderverklaring van een aantal wat oudere leerlingen thans geen waar de zouden hebben. Men heeft mij bena derd, zo zegt de Inspecteur met het ver zoek om vóór de raadsvergadering de noodlokalen die de stichting zou willen gebruiken te keuren. Mijn mogelijke ver klaring dat deze minder geschikt waren zou dan de afwijzing van de medewer king gemakkelijk hebben gemaakt. De Hoofdinspecteur voor het lager on derwijs schrijft onder meer aan Gedepu teerde Staten: „onder die omstandigheden (aprilschool - red.) ben ik met adressanten van me ning dat het volkomen irreëel is te menen en dus zeker niet met redelijkheid kan worden verwacht dat ouders van leerlin gen die het zesde leerjaar reeds voor tweederde hebben doorlopen hun kinde ren van april tot augustus nog naar de nieuwe school zouden zenden, waar zij dan opnieuw het zesde leerjaar zouden moeten beginnen. Naar mijn mening zijn 8 leerlingen uit het zesde leerjaar ten onrechte meegeteld. Bij niet meetelling daalt het aantal kinderen van de lijst tot beneden het minimum van vijftig, waar om ik U moge adviseren met vernietiging van het raadsbesluit de gevraagde mede werking alsnog te weigeren. Ook de Onderwijsraad bracht omtrent Voor het eerst in de geschiedenis van Boxal Veenendaal N.V. werd vrijdag j.l. het feit herdacht, dat een van haar em- ployé's 12% jaar in dienst was. Het was de heer H. J. Kool, die eerst als produk- tiechef en later als chef van de afdeling fabricage-techniek, de gehele ontwikke ling van het bedrijf heeft meegemaakt en in deze ontwikkeling een vooraanstaande rol heeft gespeeld. Directeur drs. N. Schutte sprak als eerste de jubilaris toe. Hij meende, dat ondanks het feit, dat 12% jaar op zich misschien niet zo'n lange periode is, er toch zeker aanleiding bestond dit feit feestelijk te vieren. Vooral omdat de heer deze zaak advies uit aan Gedeputeerde Kool in deze 12% jaar bijzonder veel aan Staten evenals de Bouwkundig Hoofd- i het bedrijf had gegeven, inspecteur, die onder andere van mening Aan het einde van zijn speech dankte was dat er voor deze school minstens 2 de heer Schutte de jubilaris voor al het- lokalen nodig zouden zijn, dit afhankelijk geen hij in de voorbije jaren had bijge- van bezetting en groepering. De neven- j dragen tot de bloei van het bedrijf, in vertrekken in de kerk bieden zijns in- welk dankwoord hij ook de echtgenote ziens niet voldoende ruimte aan 51 j van de heer Kool betrok, die haar man leerlingen, terwijl ook de ruimte voor de beginperiode vaak dag en nacht aan toiletten en garderobe ongeschikt is. het bedrijf afstond. Vermeld dient nog te worden dat het verzoek van het Stichtingsbestuur toen het in de raad kwam niet in de onder wijscommissie was behandeld. Voorts werd vernomen dat de 3 appel lanten iemand hebben gemachtig om op 12 oktober bij Ged. Staten namens hen op te treden. Dinsdagmorgen hebben leden van de Dienst Gemeentewerken de sigarenkiosk aan de Markt opgenomen en verplaatst naar de Rembrandtlaan 73. Aan deze maatregel gingen langdurige onderhandelingen met de heer G. Burg stede, de eigenaar van de kiosk en de gemeente Veenendaal vooraf. In verband met de saneringsplannen rondom de Markt bleek het noodzakelijk dat de kiosk moest verdwijnen en bovendien zal de woning van de heer Burgstede op Kerke- wyk 7 worden betrokken door een op de Markt gevestigde kapper, die hier niet kan blijven wegens genoemde saneringsplannen. Nadat men van gemeentewege de heer Burgstede, die zwaar gehandicapt is, al een aantal oplossingen aan de hand had gedaan, viel dan thans de beslissing en zal hij in een nieuwe omgeving zijn handel in rookartikelen voortzetten. Vervolgens sprak de Technisch Direc teur, de heer Schothorst, die vooral aan dacht schonk aan de pioniers-jaren van de heer Kool. Deze beginfase, aldus spreker, begon in de moederfabriek in Fribourg (Zwit serland), waar de produktietechnieken grondig werden bestudeerd. Daarna werd in Veenendaal het produktieapparaat ge ïnstalleerd en op gang gebracht. Het was een periode van vallen en opstaan, van moeizaam werken, vaak dag en nacht, in omstandigheden, die men zich nu niet meer voor kan stellen. Hierna reikte de heer Schothorst aan de heer Kool sym bolisch de bronzen draagspeld uit, als mede een bedrag onder couvert. Als derde spreker sprak de heer Wil- lemsen namens de personeelsraad van het bedrijf. Hij belichtte vooral de heer Kool als mens. Tenslotte dankte de jubilaris voor het vertrouwen, dat de directie 12% jaar in hem had gesteld. Ik heb me steeds verheugd in de groei van het bedrijf, aldus spreker en hij was er van overtuigd, dat een goede samen werking in de toekomst zou blijven be staan. Een vertrouwd dorpsbeeld: De kiosk van de heer Burgstede, nu verplaatst naar de Rembrandtlaan. De kiosk heeft bijna 40 jaar het straatbeeld in het drukke centrum ge markeerd. Op 10 oktober 1925, precies op de dag dat oud-burgemeester van Kuyk in Veenendaal werd ingehaald, werd de kiosk geopend. De heer Burg stede kreeg de grootste medewerking van de heer v. d. Westeringh, die des tijds burgemeester was. Lichamelijk is de kioskhouder zwaar gehandicapt ten gevolge van een vaccinatie in z'n dienst tijd. Op 19-jarige leeftijd werd de toen malige militair Gerrit Burgstede tegen pokken ingeënt. Na deze inenting, in 1921, traden verlammingsverschijnselen op en lag de heer Burgstede twee jaar in een militair hospitaal. Eerst te Lei den, daarna te Utrecht. Definitief en volledig invalide verliet de heer Burg stede met pensioen de militaire dienst. Hg vatte, na enkele maanden met scheurkalenders e.d. langs de huizen te hebben gevent, het plan op een kiosk te beginnen. De plannen werden dus in 1925 tot realiteit. Oudere Veenendalers herinneren zich ongetwijfeld, dat naast de kiosk een gemeentelijke telefooncel stond en aan de andere kant een urinoir. Gezien het drukke punt had de heer Burgstede goed z'n brood en een druk beklante zaak. In de oorlog waren er wel eens moeilijkheden met de voorziening, want eenmaal per week kwam er een siga- rettenbon uit en dan hield de heer Burg stede vrijdags en zaterdags „zitting" om de bonnen in rookartikelen om te zetten. Driemaal kreeg de kiosk bezoek van ongewenste bezoekers al viel de schade gelukkig altijd nogal mee. Het bleef be perkt tot de vermissing van enkele doosjes sigaretten. De laatste jaren ging het gezichtsver mogen van de heer Burgstede sterk achteruit en was het moeilijk voor hem de drukke Kerkewijk over te steken op weg naar zijn kiosk. Maar velen staken hem daarbij de helpende hand toe. Tot op de laatste dag heeft de heer Burg stede met plezier zijn werk gedaan. De verhuizing naar de Rembrandtlaan be tekent voor hem en z'n vrouw een heel evenement. Of het een gelukkige oplos sing is, moet worden afgewacht. SCHAKEN ONDERLINGE COMPETITIE VEENENDAALSE SCHAAKVER. RavenswaayAchterberg G. 01; J. W. BoelensRavenswaay 10; R. P. H. Meyer— H. K. Kruithof 1—0; J. C. Grif fioenJ. N. Elenbaas V«Vi; A. v. Beek G. R. Kets 0—1; J. B. Griffioen—A. Blankenspoor 10; B. E. de HaasH. Heikamp D. J. v. ManenG. Achterberg 01; F. LuchsingenChr. Baars 10; J. BaarsChr. t. Hogt 01; M. v. DijkL. Ebskamp 01; M. de KleuverA. v. d. Bovenkamp 10. PANTERS-DAMES BIJTEN SPITS AF TEGEN S.O.S. 2. Ook de volleybalcompetitie gaat deze week van start. De plaatseiyke vereni ging PANTERS gaat met maar liefst 7 teams de competitie in. Drie dames teams en vier herenteams. Het vierde herenteam is hoofdzakeiyk samengesteld uit de spelers van het jeugdteam, dat verleden jaar kampioen werd van mid den-Nederland. Van deze jonge knapen wordt veel ver wacht al zullen zij het in de „grote" com petitie heel wat moeilijker krijgen dan in de jeugdcompetitie. Als beloning voor hun kampioenschap behoeven zij niet in de laagste klasse te beginnen, doch mo gen in de 3e klasse starten, dezelfde klas waarin het 3e (seniorenteam) van Pan ters uitkomt. S.O.S. 2Panters (dames) De hoofdmacht van de dames tijgt za terdag a.s. naar het Parochiehuis te 3c klasse D (zondag) Holland 3 5 Veenendaal 3 4 Zeist 3 4 L.V.V3 4 Hercules 3 4 Saestum 3 4 Victoria 3 3 S.E.C3 3 C.D. N3 3 V.V.Y3 2 Vriendensch3 0 J.S.V3 0 4e klasse K.N.V.B. (zondag) D.V.S. A3 4 Patria 3 4 Amsvorde 2 3 Vreeswijk 3 3 S.V.F3 3 E.M. S3 3 Utrecht 2 2 St. Boys 2 2 Midlandia 3 2 Fortitudo3 2 Brederodes3 2 2e klas A K.N.V.B. (z.m.c.) Spakenburg 5 10 Rijnsburgse Boys 5 10 Kozakken Boys 5 8 Zwart Wit '28 4 7 Noordwijk 5 7 C.S.C. A5 5 H.C.S.C5 5 N.D.S.M4 4 Zwaluwen 4 3 Hoogvliet 5 3 S.S.C. '555 2 Zuidvogels 4 1 G.V.V.V5 1 Z.C.F.C5 0 2e klas B K.N.V.B. (z.m.c.) Quick Boys 5 9 D.O.V. 05 7 IJsselmeervogels 5 7 's Gravenz. s.v4 6 Apeldoorn 5 6 S.H.05 6 Pelikaan 4 5 D.O.S.K4 4 Huizen 5 4 V.V.O.G5 4 S.D.C.P5 4 S.S.S4 2 Ter Leede 5 2 Genemuiden 5 0 3e klas west K.N.VJï. De Geuzen4 7 C.J.V. V4 6 Blauw Wit W3 5 S.S.V.U4 5 IJmuiden 4 4 V.R.C4 4 D.V.S. '33 3 3 Desto 3 3 A.D.M4 3 K.M.V.Z4 2 Ned. Loyd 3 1 Kennemerland 4 1 Afd. Utrecht (zondag) le klasse B M.S.V. '19 4 8 R.K. Stormvogels 4 6 Voorwaarts 4 6 'Rhenus 3 4 D.E.V3 4 Maarssen 3 3 D.W.S. V3 3 Minerva 3 2 Bunnik4 2 V.S.K4 2 De Meeuwen 4 2 De Meern 3 0 2e klasse A Scherpenzeel4 6 F.A.K4 6 Oranje Wit 4 5 Dorestad 4 5 Rivierwijkers 4 5 U.V.V.04 3 Soesterberg 4 3 Maluku Muda 4 3 R.K. Unitas '484 2 Austerlitz 4 2 Zaterdagvoetbal afd. Utrecht le klasse V.V.J4 6 Hoogerheide 4 5 Vel. Boys 4 5 Or. Leeuwen 4 5 Hierden 3 4 S.D.V.B4 4 Merino's 4 4 Montfoort 4 4 N.S.C4 3 C.S. W3 2 Posta 3 2 Lopik 3 0 2e klasse A Musketiers 3 6 Hulshorst 3 6 S.V.P4 6 Scherpenzeel 3 5 E.D.O. (U) 4 5 S.C. Rhenen 3 2 P.V.D3 2 V.V.O.03 2 N.S.V.S3 1 Valleivogels 4 1 D.E. V3 0 3e klasse B Renswoude4 8 D.V.S.A4 8 Advendo '57 3 5 Woudenberg 3 4 Kulan 3 4 Langbroek 3 2 Rubo 3 1 Beverw. Boys 2 0 S.V.M.M3 0 Bunnik3 0 Utrecht om aldaar de reserves van hoofd klasser S.O.S. te bestrijden. Een moeilijk begin, doch in geen geval een hopeloze opgave. Aan een overwinning valt moei lijk te denken, gezien het spel wat we van S.O.S.-2 in vorige jaren gewend zijn. De dames van PANTERS zullen zich tot het uiterste moeten inspannen en voor alles volledig opkomen wil men een redelijke kans op goed succes hebben. Door vrijuit en onbevangen te spelen kan voor ver rassende dingen worden gezorgd. Het is de eerste tompetitiewedstrijd, dus is nog weinig van alles te zeggen. De heren van PANTERS komen vol gende week pas aan bod, hoewel enkele reserveteams in de komende week reeds tussen de witte lijnen verschijnen. iE&hL WINTERSEIZOEN V.V.V. De afdeling Scherpenzeel van het Ver bond Voor Veilig Verkeer organiseert in het komende winterseizoen weer een cur sus voor veilig verkeer. Deze cursus, die gegeven wordt door de groepscommandant der rijkspolitie, de heer Brummel, vangt aan op 12 oktober a.s. om 19.30 uur in hotel De Hertog van Gelre. Voor deelname kan men zich op geven bij de heer Brummel aan het po litiebureau en kamer 4 op het gemeente huis bij de heer Van Vollenhove. BEJAARDEN OP EXCURSIE. Een aantal Veenendaalse bejaarde dames z.yn afgelopen week op ercursle geweest bg de Hollandia tricotage fabrieken. Door een zeer duidelijke explicatie was het voor de dames mogelijk het fabri cageproces op de voet te volgen, waarbij vooral de afdeling kantverwerking de bij zondere aandacht kreeg van de aanwe zige dames. Na deze interessante rondleiding wer den de dames nog verrast met thee en gebak in hotel La Montagne. Dinsdag a.s. 6 oktober n.m. half drie, is er weer een interessante middag in het O.C.B.-gebouw. Op deze middag zal er aan de hand van dia's een uiteenzetting gegeven worden van het leven en werken in de Groes- beekse tehuizen. Met een ANKER/PHOENIX naaimachine werkt U snel, licht en eenvoudig. SNEL - de ANKER/PHOENIX is geheel automatisch. LICHT - de ANKER/PHOENIX is makkelijk te dragen; U neemt hem graag even mee. EENVOUDIG - met de ANKER/ PHOENIX kan iedereen werken; het gaat haast vanzelf. Handig is bovendien de NON-BLOC grijper; deze voorkomt het vastlopen der draden. Er is reedseen ANKER/PHOENIX naaimachine v.a. Verkrijgbaar bij: MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANT. Kanaelweg 2. Veenandaal, telefoon 08385-2018, ne 6 uur 3325 gevraagd voor 's morgens of 's middags. Br. onder nr. 3526 a. h. bur. van dit blad. Te koop gevraagd (e.v. vervallen) in Rhenen, Achterberg of omgeving. Brieven onder nr. 3527 a. h. bur. v. d. blad.

De Vallei | 1964 | | pagina 9