PAUK Bankwerkers Instrumentmakers- en leerling G.V.V.V. - Zwaluwen NU OOK 0^ oaaAi-SreH Veenendaal moet in Zeist koppositie verdedigen Landelijke actie van Nederlandse Astma Fonds HANS BERK, Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ELKE AVOND FEEST... PAKO RHENEN MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA Verlaat GVVV de onderste plaats? 2.15 DINSDAGKOOPJES FLUITKETELS Autowasborstel BOLLENGLAZEN CONTACTLENZEN IN VEENENDAAL R.C.L. VERICONFLEX-LENS Gevonden en verloren Ook in Veenendaal aktiviteiten Eerst leven bekend toneelregisseur, selecteert en commentariëert platen van oude meesters bij Radio „Veronica" Regisseur Kunst Bij Veronica Rage Streektoneel Ingekomen en vertrokken Officiële bekendmaking Elke avond lekker onder zo'n warme deken van Jac. van Scliuppen te mogen kruipen MRNUFRCTUREN^* ^^BEDDEN 8. LEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 In m'n jonge jaren stingen d'r an de Grift twee huizeblokken. In de lengte langs de Grift het Ossenblok en dwars d'r op het Pekkenblok. Het eerstgeneumde blok. verwant an de ossen, maakt op het ogenblik weer naam. De gemeenteraad heeft er de veurige week de nodige andacht an besteed, in verband mit de onbewoon baarverklaring van deze veurhistori- sche woninkies. En nou weet ik toch warempel zo vanaf m'n praatstoel niet te zeggen of het Pekkenblok ganselijk verdwenen is. Ik had niet de gelegenheid meer om d'r op uit te trekken anders was ik m'n eigen gaan overtuigen. Mar feitelijk doet dat er ok niks toe. Het Osse- en het Pekkeblok stingen broederlijk naast mekander op de agen da van de vroedschap. Niet om dezelfde reden. Eigenlijk waren het twee uiter sten. Bij de ossen motten de minse er no dig uit, en bij de pekken er in. De ossen bin an 't eind van d'r latijn en de pekken staan, naar we allemaal ho pen, nog een schone toekomst te wach ten. Zo is 't leven. Het een verdwijnt, het ander komt weer terug. Het leste al dan niet mit de zegen van iedereen. Namen geven is vandaag den dag gien kleinigheid. In vrogger jaren maal den we daar niet om. Noch mit de na men van onze kinderen, noch mit de namen van de straten. Bij de kinderen begon ie mit de na men van de vaders en moeders van bei. Vanten. Was ie daar mee uitgeput dan nam ie de namen van je eigen, de vrd-r en de moeder van de kinderen, welteverstaan. En vervolgens kwamen de cmes en tantes van het kleingoed ai ie beurt, je eigen breurs en zusters du.:. In de leste soort kon nog wel es Wot variatie zitten. Dan kwamen de genen die in de gunst stonden en die w=! es wat af konden schuiven het eerst an bod. Zodoende ontsting er as je bij die familiestukken angeland was nog wel es enige wrijving. Op heden mot je daar niet meer om kommen. De grootvaders en grootmoe ders van de pasgeboren bloedjies zijn nog wel in trek. Tenminste as je een klein bietjie een redelijke naam mit je meedraagt. Anders kom ie d'r niet an te pas of ze gaan je naam zo an het verminken, dat ie d'r niet meer op lijkt. Mar het kind heet dan toch naar je. Omdat opa de pee in krijgt as tie gepasseerd wurdt. Straatnamen kommen ok weer terug. Ok een tikkie verbasterd. Het Pekken blok is dubbelop teruggekommen; in twee gedaanten: De Grote Pekken en De Kleine Pekkies. Meugelijk krijgen de aftandse ossen van nou in de toekomst ok nog weer 'es een ere-naam (alhoewel ik het niet denk. gerekend nqar de mening om de raadstafel). Het zou anders een mooi symbool kunnen wurden: De Zeu- ven Magere- en De Zeuven Vette Os sen. Op mooie originele straatnaam- burdjies. Witte lettertjies op een blau we ondergrond. En huizen d'r an zon der zwarte letters op een wit burdjie. De ossen van vandaag bin getekende dieren. Bestemd veur de slachter 't Zou onminselijk zijn om ze nog lang zo mee te laten lopen mit het merkteken al op d'r lijf. Het zal wel motten, die burden mit „onbewoonbaar verklaard" erop, mar ik vraag me toch af wat het veur nut heeft. In ieder geval geloof ik niet, dat het veur de bewoonders is. Die hoef je toch waarlijk niet ieder ogenblik te be palen bij de omstandigheid dat ze in een afgedankt huis wonen. Volgens mij wisten ze dat al eerder. Wout Blauwkous. GEVRAAGD BIJ Geboden wordt: Altijd interessant en gevarieerd werk met de modernste machines in een omgeving waar de persoon lijke prestatie nog hoog gewaar deerd wordt. Prachtige gelegenheid voor hen, die graag alles van alles willen weten. Hoog loon - winst aandeel - vergoeding reiskosten - vrije werkkleding. Aanmelden schriftelijk of aan de fa briek Utrechtsestraatweg 149, tel. 08376-2024. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.010.000. Prijzen grote eieren f 13,— tot f 13,50. Kleine f 7,— tot f 12,50. Allen per 100 stuks. Biggenmarkt: Aanvoer 250. Prijs per stuk f 55,tot I 75, VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 105.000 stuks. Prij zen van f 12,50 tot f 13,50 voor de grote eieren en van f 6,— tot f 11,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 60,— tot f 70,— per stuk. Handel traag. Veel sportliefhebbers kijken met spanning uit naar het komende weekend, waar in voor hun clubs al aardige belangen op 't spel staan. Wat zal b.v. Veenendaal doen in de uitwedstrijd tegen Saestum? Hoe staan de kansen voor GVVV dat helaas drager is van de rode lantaarn? Verlaten de blauwen die gehate plaats ten koste van het bezoekende Zwaluwen? Klimt DVSA weer een stapje op de ranglijst en zal Renswoude zijn zegetocht voortzetten? Al deze vragen houden de sportliefhebbers in niet geirnge mate bezig. GVVV is helaas op een plaats terecht gekomen, die in geen jaren werd bezet: de onderste. Verschillende oorzaken zijn hieraan debet. Door talrijke blessures werd het teamverband bij GWV ge- A.S. ZATERDAG SPORTPARK PANHUIS AANVANG 4 UUR teisterd. Maar zaterdag moeten de blauwhemden toch serieus proberen een winstpartij te spelen. Het bezoe kende Zwaluwen (Vlaardingen) is niet zo bijzonder sterk. Zou GWV deson danks toch weer verliezen dan ziet de toekomst er inderdaad bitter uit. GWV'ers grijp de aangeboden kans en werk je hogerop. DOVO reist naar Klaaswaal voor de wedstrijd tegen SSS. Dit elftal speelde vorig seizoen een knap partijtje mee, maar kon in dit pas begonnen seizoen maar moeilijk op gang komen. Zo be zien moet DOVO kunnen winnen, maar wanneer de roodwitten dezelfde ste riliteit laten zien als afgelopen week, zien we er nog niet direct winst in. Schieten is het parool, ook voor de DOVO ploeg. Door een eventuele over winning blijven de mannen van trainer Hol in de kopgroep. VRC doet het maar aardig. Weliswaar druppelen de punten via gelijke spelen binnen, maar feit is dat ze tenminste worden binnengehaald. Zaterdag kun nen de Racingspelers er zelfs twee be halen, maar dan moet het bezoekende Kennemerland niet worden onderschat. VRC zal zijn uiterste best doen de Haarlemmers een nederlaag te bezor gen. Spanning genoeg aan de Brinker- steeg. De supporters van Veenendaal reis den zondag in grote getale mee naar Jutfaas, waar hun club zegevierend uit de strijd kwam. Ook zondag wordt het weer een uitwedstrijd, maar nu lijkt ons de opgave veel moeilijker. Saestum is in Zeist een gevaarlijke rivaal. Maar het schijnt dat de geel-blauwen heel wat van plan getuige de gedeelde eer ste plaats die zij bezetten. Wil Veenen daal deze fraaie positie behouden en eventueel consolideren dan is winst op Saestum nodig. Of het zover komt is een moeilijk te beantwoorden vraag. Zondagavond zullen we 't weten. DVSA had zondag vrij, maar komt nu in een thuiswedstrijd in het veld. Op de Burgwal is Midlandia uit Utrecht te gast, een der zwakkere zusjes naar het ons toeschijnt. DVSA kan weer hoge ogen gooien. Clubs van mindere reputatie mogen dan echter geen roet in het Amerongse eten gaan gooien. Dus DVSA'ers: opgepast! Rhenus moet zondag op Kandia kun nen afrekenen met Doornse DEV, dat onderaan bengelt. Hierdoor stijgen de papieren voor de groenwitten belang rijk. Scherpenzeel is de trotse lijstaan voerder in de 2e klas. Zondag wordt een aanval op deze positie gedaan door de technisch goede ploeg van Maluka Muda, die naar Scherpenzeel komt. Door een groter enthousiasme kan de schaal toch naar de Scherpenzeelse kant over slaan. Unitas kon tot nu toe nog geen vuist maken. Zondag komt het Bilthovense FAK naar het Veenendaalse Sportpark. Een tegenstander, die goed spel levert. Misschien kan Unitas zich hieraan op trekken en misschien een gelijk spelle tje uit 't vuur slepen. Oranje Wit zakte iets af na het im ponerende begin. Zondag gaan de Eiste- naren naar Austerlitz waar twee pun ten op de pyramidebewoners veroverd kunnen worden. Merino's doet het in de zaterdag- afdeling zeer behoorlijk. Ook zaterdag liggen er kansen in de thuisontmoeting tegen het Nijkerkse NSC. Musketiers staat enkele wedstrijden achter. Zal zaterdag alles op alles zet ten om DEV in Doorn een nederlaag toe te brengen. Belangrijk is de streekderby SVP tegen Sportclub Rhenen. De meerdere routine van de sigarenmakers lijkt ons doorslaggevend. NSVS ontvangt het leidende Scher penzeel en zal er o.i. niet zonder kleer scheuren afkomen. Valleivogels kan nu eindelijk eens een paar punten behalen, want het bezoekende WOO is niet van de aller- sterksten. Renswoude gaat zaterdag onvermin- aluminium ketel van solide kwaliteit. 2 liter inhoud, voorzien van koelstofoor, 'n fraai model bijzonder koopje inhoud ruim 3 liter 2,65 onmisbaar voor elke automobilist 'n degelijke uitvoering van onbreek baar plastic met nylon vulling voor de verras- 7^ send lage prijs van *J' Wilt u mettertijd genie ten van bloeiende hyacinthen dan is het nu de tijd om de bollen op 't glas te zetten, een goed model glas, fabrikaat Leerdam kost slechts (J.o9 Alleen dinsdag 13 okt. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Na een experimenteel sta dium, waarin wij diverse lens-soorten uitprobeerden, kwamen wij tot de Deze 3 curvige lens waarbij het traanvocht regelmatig on der de lens doorspoelt maakt de contactlens voor iedereen geschikt. Hoofdstr, 51 - V'daal - tel. 3184 derd voort met het winnen, want we geloven niet dat Beverweerdse Boys in Werkhoven daar een stokje voor kan steken. Kulan gaat ook weer twee punten oogsten nu men in Langbroek te gast is. Advendo uit Ederveen speelde en kele wedstrijden minder, maar zal za terdag met alle macht proberen het Amerongse DVSA van zich af te hou den, waardoor de aansluiting is her steld. RHENEN Gevonden: linker voetbalschoen; sier- ring van personenauto; blauw nylon wind jack; lage zwarte (linker) herenschoen; een ijzeren deur. Aan komen lopen: zwart keesachtig hondje, pootjes bruin/beige van kleur, is goed onderhouden. Verloren: lage bruine kinderschoen; pakje waarin vleeswaren; legitimatie Kon. Marine; donkere driekwart regenjas (ter- lenka) inh. een pijp; paraattas voor foto toestel; paar lange bruine glacé dames handschoenen; kleine rode step. AMERONGEN Gevonden: Sleuteltje met 4 sleutels; jongensjas. RENSWOUDE Gevonden: dameshorloge. VEENENDAAL Gevonden: bruine herenportemonnee met inhoud; vier sleutels; 10 gulden; dub bele zwarte fietstas; bruine portemonnee met inhoud; doublé dameshorloge; 2 sleutels; 1 sleutel; witte leren dameshand schoen; paraattas; 3 nylonkousen; stuur- slot van bromfiets voetbalschoen; don kerbruin kinderschoentje; herenhorloge. Verloren: Kanarie; gouden dameshor loge; twee Engelse studieboeken; prik- kaart; bruine herenportemonnee inh. 40 50 gulden; Zak met vleeswaren; bruine portemonnee inh. 28 30 gulden; beige damesportemonnee inh. plm. 40 gulden; gouden ring met steen; paraattas, don kerblauw windjack; lapje stof; rode da mesportemonnee inh. plm. 60 gulden; paar rode ongevoerde dameshandschoenen; bruine heren glacé; insigne met verpleeg- sterskruis; dameshorloge met nylon bandje; bruine portemonnee inh. plm. 2,40 gulden en buskaart; gouden dameshor loge met zwart bandje; herenportemonnee inh. plm. 2,50 gulden, foto's en abonne ment; beige damesportemonnee inh. plm. 25 gulden; ring met zes sleutels. Onlangs maakten wd melding van de oprichting van een astmavereniging afdeling Veenendaal, die is aangesloten by het landeiyke Astma Fonds. In het kader van een landeiyke aktie, die in de week van 16 tot 21 november wordt gehouden, wil de jonge afdeling Veenendaal niet achterhoven en gaat enige aktiviteiten ontplooien. Maan dagavond was het aktie-comité onder voorzitterschap van dokter P. H. Flohil byeen om de voorbereidingen voor de aktie te bespreken. Mej. Schakel uit Utrecht, lid van het steunt de bestaande astmacentra, verleent hoofdbestuur, gaf een toelichting omtrent de organisatie van de aktie, die in lande lijk verband al meerdere malen werd ont plooid. Televisie en radio zullen een steen bijdragen. Er zal ook in Veenendaal worden ingehaakt op de landelijke aktivi teiten. Aan een aantal personen, w.o. art sen, wijkzusters, heilgymnasten en anderen wordt een uitnodiging tot medewerking gezonden. In de week voorafgaande op de inzamelingsweek zal een filmavond wor den gehouden. Op deze avond 11 no vember zullen enkele films worden vertoond over het Astmacentrum „Heide- heuvel" bij Hilversum en het Astmacen trum te Renkum. Het is bekend dat tenminste 800.000 Ne derlanders in hun leven voor kortere of langere tijd geconfronteerd worden met astma, astmatische bronchitis, bronchitis en dergelijke aandoeningen van de lucht wegen. Onder deze Nederlanders bevinden zich vele duizenden kinderen, waarvan de ergste gevallen in speciale astmacentra zijn opgenomen en verpleegd. Daardoor wordt deze patiëntjes de kans geboden op latere leeftijd niet door tijdelijke of algehele invaliditeit vanwege hun kwaal te worden getroffen, maar kunnen een eigen plaats in de maatschappij opbouwen. Met recht kan dus gesproken worden van een volkskwaal, die alleen be streden kan worden als heel het volk meehelpt. Het Ned. Astmafonds is DE overkoepelende organisatie op het gebied van de astmabestryding (en dus ten behoeve van alle gezindten). Dit fonds steunt en bevordert het we tenschappelijk speurwerk naar mogelijke oorzaken en preventie van de ziekte, individuele hulp en is voorts ook op so ciaal gebied aktief. In tegenstelling tot andere organisaties op het gebied van de volksgezondheid is het Ned. Astmafonds nog jong (dateert van 1959) en heeft daar om in bijzonder mate de steun van velen nodig. De afdeling Veenendaal wil in eerste instantie een lijstcollecte houden en op de laatste dag van de aktieweek 21 no vember een buscollecte organiseren. De bedoeling is dat de baten van beide collecten bestemd worden voor de aan schaf van een aantal hoogtezonapparaten. Overigens wil ook het plaatselijk comité in de meest ruime zin van het woord hulp verlenen. Zij, die zich daadwerkelijk wil len inzetten, of lid willen worden van de vereniging kunnen zich te alle tijde aan melden o.a. bij de doktoren Flohil en v. d. Hoek, alsmede bij de secretaresse mevrouw P. Imthorn-Ruggenberg, Wester singel 55 I, Veenendaal. Doktoren- en apothekersdiensten VEENENDAAL: Dr. W. Remme, Markt 10, tel. 2061. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, Veenendaal, tel. 2123. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg 83, tel. 2328. Apotheek Deijs in in het weekeinde alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde, Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Ossendorp te Amerongpn, tel. 03434- 1678. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. Hans Berk woont daar idyllisch aan de Buitenomme in Rhenen. Deze zeer bekende toneelregisseur kijkt vanuit zijn huis op de stadswal naar de groene uiterwaarde bij de Rijn. Een omgeving die geheel past bij de levensstijl van de mens en kunstenaar Hans Berk. In de gehele omgeving is de heer Berk een bekend figuur. Het karakter van deze middenvijftiger is genuan ceerd. Soms en vooral by het zien en werken met kinderen is hij zachtmoe dig, ziet hij onrecht dan vlammen z'n ogen. De laatste jaren verzorgt Hans Berk de selectie en het commentaar bij de uitzendingen van Radio Veroni ca, speciaal in het genre klassieke gramofoonplaten, die volgens de heer Berk weer helemaal „in" zijn. Hans Berk vertelt ons iets over zijn leven: Ik wil eerst leven en dan kijk ik pas naar het materiële. Bij velen in onze tijd is dat net andersom, zegt de heer Berk. Eerst geldverdienen, dan leven. Zo ga ik het leven door, want ergens ben ik idealist, vertelt de heer Berk. Ik zit nu al zeven jaar hier op de Buitenomme. Het is een echt mannen- huishouden, zoals u ziet. Iedere week komt er een werkster die mijn zaken schoonhoudt. Aan de muur van de antiek gemeubileerde woonkamer han gen enkele gravures. Hans Berk kykt er peinzend naar. Van zoiets kan ik nou volop genieten, zegt hy. woord ió aan: Al jarenlang regisseer ik toneelstuk ken. Ik ben Duitser van geboorte, maar in 1956 genaturaliseerd en Hollander geworden. In Duitsland stond het amateurtoneel niet op hoog peil. De uitvoeringen werden in achterzaaltjes van café's en zo gehouden. De schouw burgen waren voor het amateurtoneel gesloten. Daarom kwam ik in de voor oorlogse jaren naar Holland. Hier kon den de amateurtoneelspelers meer be reiken en ik moest als jongeman geld verdienen dus trok ik naar Holland. Meneer Berk bent u eigenlijk niet te bescheiden omdat u maar weinig over uw voortreffehjk regisseerwerk naar voren brengt? Bescheiden zegt u? Nou dat weet ik niet. In mijn werk ben ik niet bescheiden. Ik eis het allerbeste. Pas dan kan de kunst echt genoten worden, vindt de heer Berk. Sprekend over zyn werk raakt hy in vuur en vlam. Je kunt de mensen iets geven. Ze cultuur bijbrengen. Iets laten ondervinden wat ze tevoren niet kenden. Het is net als met muziek. Als je geen muziek kent sta je er onver schillig tegenover. Zodra je meer mu- ziekkennis opdoet zeg je: Er gaat een wereld voor mij open. Zo is het ook met toneel. Een figuur komt plotse ling tot leven. De speler duikt in de figuur en „zet" deze op het toneel. Het is een machtig iets, mits het goed gebeurt, vindt regisseur Hans Berk. Hebben nog andere vormen van kunst uw interesse, willen wij weten? O ja, kykt u maar eens rond. Hier ziet u een echt kunstwerk, gemaakt door de bekende kunstschilder Jelle Troelstra, zoon van de onvergeteiyke Pieter Jelle. De heer Berk wijst op een inderdaad treffende schets waarop het huisje aan de Buitenomme is af gebeeld. Met de vakanties logeert Troelstra in myn huis en kan dan in deze rustige, fyne omgeving, pas goed werken. Ook met andere kunstenaars kom ik in aanraking, zoals met de beeldhouwer Kingma in Amerongen. U bent dus een all-round man? Toneelregisseur, platenselecteur, kunstliefhebber. Zo zou u het kunnen noemen, is Berk's ant woord. En nu zit u dus o.a. bij Veronica. Hoe gaat dat? Moet u iedere dag naar het radioschip? Welnee, ik vertel wat over oude platen in een studio in Hilversum en dat commentaar met de platen gaan dan naar de Noordzee. Hans Berk vindt dat alles maar ge woon. Wie geeft u die platen? Er is iemand in 't Gooi die heeft een verzameling van 4078 toerenplaten, de technicus gaat er naar toe en komt met de platen by my. Het zijn alle maal platen uit de 20er en 30er jaren, vertelt Hans Berk. Van Richard Tauber, Tino Rossi, Joseph Schmidt en vele anderen. Het oude wordt weer modern. In deze wil de tijd is er een zeker verlangen naar romantiek, naar iets dat vervlogen is, zo constateerd de heer Berk. Het schijnt dat myn werk gewaardeerd wordt want ik ontving faatst 80 brie ven en heus niet alleen van ouderen. Hoe vindt u dan de rage in de teen agerwereld, zo werpen we er even tussen. Nou, je kunt het niet allemaal verfoeien, maar wel een groot gedeel te, vindt de heer Berk. Vroeger moest je wat kunnen om aan de top te ko men, is zijn mening. Tegenwoordig gelden heel andere motieven. By een vrouwelijke teenerster wordt eerst haar figuur beoordeeld. Of ze zingen of acteren kan komt er niet zo op aan. Bij de mannelyke tieners schynt de lengte van de haargroei doorslagge vend te zijn. Talent of niet, er wordt gezegd: Hij of zy doet het aardig, dus vooruit ermee. Het zyn evenwel één- dags- of éénjaarsvliegen. Hun namen zullen over 20 jaar vergeten zyn in tegenstelling met de oude meesters, die ik u hiervoor noemde, zo is de mening van Hans Berk. Hans Berk registreert in vele plaat sen van ons land. In Rhenen is hy actief bezig in het midden van de al 40 jaar bestaande toneelvereniging „Thalia", in Veenendaal leidt hy de bedryfstoneelvereniging van SKF. Fijn werk wat die mensen doen. Ze zyn zelf bezig. Ze hebben niet alleen genoeg aan het „dode" televisiekyken. Ze scheppen zelf wat en waar vindt u dat, vraagt de heer Berk zich af. Toch ben ik geen pessimist. Onlangs zat ik in de schouwburg te Nymegen, die volledig was uitverkocht. Er was een opvoering van de „Drei groszen Oper" en het was adembenemend stil in het grote gebouw. Ik wilde wel dat zoiets ook op kleinere plaatsen mogelyk was, verzucht de heer Berk. Ik mag nog wel even vertellen dat ik veel genoegen be leef aan mijn werk by het Diacones- senhuis te Arnhem, by de Heldring Stichting in Zetten en de Hemava in Alphen a. d. Rijn. Je kunt deze mensen, die heel wat missen, een goede avond geven en hierin vind ik meer bevrediging dan in het bijeenschrapen van een hoe veelheid geld. Zo is Hans Berk. Vak man tot in de toppen van z'n vingers, maar gevoelig als hij met minder vali den in aanraking komt. Je moet in het leven ook selecteren, net als ik met de platen doe. Het goede moet je vasthouden en het kwade gooi je een eind van je af Bovenstaande regel typeert volledig de kunstenaar, maar bovenal de mens Hans Berk, die zyn niet geringe ga ven geheel in dienst van zyn medemens wil stellen. Op Buitenomme overheerst de rust. Rust in de natuur, rust in het landschap en een grote mate van rust en levensvreugd by de bewoner, die zich na het gesprek terugtrekt in zyn eigen domein VEENENDAAL Geboren: Katharina d.v. G. Marcus en G. van Enk; Maria Sophia d.v. J. Bos en W. C. van Doorn; Marianne Christine d.v. J. Bouman en A. L. Fin- kenflügel; Gerrit Jan z.v. W. van de Pol en J. Knevel; Johanna Maria d.v. G. J. L. Hooijmans en C. J. M. Eer- kens; Hendrikus z.v. K. J. Rebergen en G. H. van Ginkel; Cornelia d.v. R. G. van Eek en J. M. van Holland; Hen drik Johan z.v. A. van Manen en G. P. v. d. Bovenkamp; Peter Hendrik z.v. T. Budding en E. van Kesteren; Ger rit z.v. W. Breeschoten en E. van Ma nen Gerritje d.v. A. van Manen en G. van den Dikkenberg; Albert z.v. S. Roseboom en J. Bos; Louis Mattheus z.v. G. Mulder en M. H. Verschuur (geb. te Zeist). Ondertrouwd: B. A. de Weijer en M. R. van den Brink; H. van Capelle en G. C. Rebergen; P. Verhoef en N. La- ros; G. J. S. Stam en H. Vermeer. Gehuwd: T. Drost en J. A. van Hol land; A. Roelofsen en J. A. Achter berg; F. Simonsz en A. van de Haar; A. Ditewig en J. T. J. Slotboom; H. Abbes en M. van Ewijk; A. P. van Ginkel en J. Achterberg. Overleden: Andries Rensink, 79 jaar, echtg. van J. van Schaik; Anthonia van Zwetselaar, 64 jaar, echtg. van J. Wijnberger (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Dietrich Cornelius Maria, z.v. W. J. Daamen en B. J. van den Berg; Dingena Cornelia, d.v. H. Hei kamp en D. C. Meijer. Ondertrouwd: L. J. van Wijk en T. van Dolderen; G. H. van den Bos en A. van Beek; L. J. van Dijken en W. C. A. Snijders. Gehuwd: H. B. van de Scheur en H. van Egdom. Overleden: C. van den Brink, 35 jaar, e.v. L. S. Hulshuizen; C. C. van Zan ten, 82 jaar, geh. gew. m. K. van Set ten. EDERVEEN Gehuwd: T. G. Schoeman en S. W. Gar- ritsen. RENSWOUDE Ondertrouwd: M. Reuvers en M. Foort. AMERONGEN Geboren: Neeltje Huberdina d.v. A. van den Berg en J. van den Brink. Gehuwd: J. G. Kersbergen en G. J. van Mil; J. A. Zweers en W. F. Pieterse. Overleden: Elisabeth van Veenendaal, echtgenote van D. van Merkestyn, oud 85 jaar. RHENEN Ingekomen: M. Menguiano Vazguez van Spanje; M. Metalsi van België. Vertrokken: J. C. E.Dijksen naar Opster- land; J. W. Snijders naar Driebergen- Rijsijburg; H. van Effrink naar Barne- veld; J. van Laar met gezin naar Barne- veld; J. G. Berends naar Usquert; A. Kuijpers naar Usquert; P. Maat naar Assen; P. Bles naar Assen; J. H. M. Vo gelsang met gezin naar Ubbergen; J. de Jong naar Duitsland; P. R. André naar Genemuiden; J. A. Flier naar Texel; G. C. C. Sneek naar Schiedanm; J. J. Lode- wijks naar Rotterdam; A. Rintjema naar Wageningen; J. N. de Wit met gezin naar Alphen aan den Rijn; B. Prak naar De Bilt. AMERONGEN Ingekomen: M. J. Doornenbal met gezin van Rhenen; G. Nyburg van Ede; I. A. van der Mede van Rotterdam; V. E. Schennach met gezin van Tiel; D. van de Kop-van Loenen van Tiel; J. Camping van Ede; A. J. Kleton met gezin van Asd; C. C. J. Camping-Grundlehner van Ril- land-Bath; J. S. Aué van Indonesië; G. van den Berg met gezin van Doorn; F. Amsing van Doorn; J. H. Smak met gezin van Ede. Vertrokken: C. van Eek naar Veenen daal; W. F. Zweers-Pieterse naar Ede; J. A. van 't Slot met gezin naar Coevor- den; A. G. G. Folkertsma-van Ingen naar Enschede; H. van Garderen met gezin naar Zeist; H. Schuringa-van Harn naar Doorn. Gemeente Ede KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN (Inentingswet 1939) Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen de pokken te: Otterlo: op maandag 12 oktober 1964, om 15.30 uur in de openbare lagere school te Otterlo; Ede: op dinsdag 13 oktober 1964 om 15.30 uur in het Gebouw van de Ge meentelijke Geneeskundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede; Ederveen: op woensdag 14 oktober 1964, om 15.30 uur in de N.H. School, Schras 4 te Ederveen; Bennekom: op maandag 19 oktober om 15.30 uur in de openbare lagere VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur cand. Van de Pol. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van de Berg; 5 uur dr. C. Graafland. Sionskerk: 9.30 uur cand. Van de Pol; 5 uur ds. P. de Jong. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van de Berg. Veeneind: woensdag 14 oktober 7.30 uur ds. Vosman van Rijssen. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning (H.A.). Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst; donderdag 15 okto ber 7.30 uur ds. Wisse van Elspeet. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Sorber van Winterswijk. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 7 uur ds. J. Wiersma (Gez. jeugd dienst). Rusthuis: 5 uur ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 14 oktober 7.30 uur ds. Verhoef van Barneveld. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Ned. Herv. Geref. Evang.: 10 en 3 uur ds. Catsburg van Opheusden. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; dinsdag 13 oktober 7 uur ds. Van Prooijen van Grafhorst. Ned. Prot. Bond: 7 uur ds. C. Beukman van Bennekom. R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. Westra uit Rhenen; 6 uur dhr. G. Jansen uit Andelst. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst; donderdag 15 oktober 7 uur ds. Kamp van Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. ds. E. W. Laman Trip uit Velp, Rem. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Bout hoorn van Bennekom; 7 uur dhr. Liefting van Voorthuizen. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; woensdag 14 oktober 7.30 uur ds. Kamp van Utrecht. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut (voorber. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (Bed. en dankz. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen (H.A.). Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds. C. B. Burger. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Potegem. school te Bennekom aan de School straat; Lunteren: op dinsdag 20 oktober 1964 om 15.30 uur in het Groene Kruisge- bouw, Wilbrinkstraat 3 te Lunteren. De geschiktste leeftijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maanden tot twee jaar. Het kan ge wenst zijn tevoren de huisarts te raad plegen. De ouders dienen het oranje inentingsboekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan 14 dagen ge leden een injectie tegen kinderverlam ming, diphterie, kinkhoest of tetanus hebben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. Ede, 30 september 1964. Burgemeester en wethouders van Ede. Nee dat zou gauw gaan verve len! Het enige feest dat nooit ver veelt is: U moet beslist eens gauw komen kijken wat een prachtige keuze wij weer hebben en.... de prijzen zul len u geweldig meevallen!

De Vallei | 1964 | | pagina 2