Massale paraatheidsoefening B.B. uitstekend geslaagd 0nó tuinbouw koekje 4 „Doden" en 100 „gewonden" na „bombardement" in Schrijverspark Opdrachten in 't algemeen goed uitgevoerd Panters-heren komen in actie in moeilijke uitwedstrijden DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 Nr. 80 Deelname INZET Wat gebeurt er met Jul. van Stolberg- school? T Leiding Geslaagd De herfst trekt haar afscheidskleed aan VOLLEYBAL ZWARE OPGAVE AMEKONGEN Reserves Leerlingen van de Pr. Ireneschool bezochten de „Hazenberg" Grote brandweeroefening USO Busconcerten EDERVEEN Brandweer nam deel aan wedstrijden ÏDick cRup In de omgeving van het Schrijverspark gonsde het dinsdag van bedrijvigheid. Meer dan 500 noodwacht- plichtigen van de BB, mannen van de geneeskundige Diensten, van reddingsdiensten, van de brandweer en van de Verbindingsdienst waren druk in de weer om de „gevolgen"' van een bombardement te be strijden. De instructie luidde: een vermeend bombardement op de SKF-fabriek, maar door een „fout" be landden enkele bommen op de grote woonwijk Schrijverspark, waardoor de „gevolgen" voor de burger bevolking, figuurlijk gesproken „schrikbarend" waren. Het „bombardement" had tot gevolg dat 1 man op de plaats werd gedood, drie „lieten het leven" tijdens het vervoer naar het ziekenhuis en meer dan 100 min of meer „zwaar gewonden" moesten worden verzorgd. Gelukkig waren al deze dingen geen bittere werkelijkheid. De oefening bracht de werkelijkheid echter wel dichtbij. De organisatie klopte prima en ook de verzorging van de „gewonden" liet niets te wensen over. De dienstdoende arts, Dr. N. Roodenburg, sprak er zijn waardering over uit dat zo exact mogelijk de urgentie van 't vervoer naar 't ziekenhuis was bepaald en bovendien de gewonden in het rampgebied op een voortreffelijke manier waren geholpen. Aan de oefening werd deelgenomen door verschillende korpsen en instanties. De leiding berustte in een commandopost van de verbindingsdienst te Doorn, van waaruit de opdrachten naar Veenendaal werden geseind. Deze verbindingsdienst legde met zes mobilifoons en een 20 tal portofoons het contact Veenendaal-Doorn. Voorts namen aan de oefening deel: Twee bluseenheden van de Veenendaalse Brand weer met daarboven een ladderwagen, benevens twee pelotons van de brand weer Amersfoort. De Reddingsdiensten bestonden uit 1 Veenendaals peloton met 4 reddingsploegen en een bijstandpeloton van het district Zeist eveneens met 4 red- dinsploegen. Bovendien kwamen verschillende ploe gen van de Geneeskundige Dienst in aktie. De Geneeskundige Dienst MGG dis trict Veenendaal en de MGG van het dis trict Zeist hadden de Landbouwhuishoud- school te Rhenen als zittingsplaats. Met dienstvervoer werden de mannen naar Rhenen vervoerd. De verbindingsdienst had ook verschil lende posten ingenomen. Het plv. Hoofd van de verbindingsdienst de heer A. C. Gijsbertsen vertrok reeds in de morgen uren naar de districtsverbindingspost te Veenendaal, waarna een kleine verbin dingswagen volgde. Hierna vertrokken een aantal motor- ordannansen uit de centrale te Doorn en meldden zich bij de heer Gijsbertsen. Men kreeg opdracht het Koffiehuis „De Afrit" aan de Nieuweweg te „bezetten" en een juist gearriveerde brandweer uit Amers foort naar gebouw „Eltheto" te loodsen. De geneeskundige Dienst uit Zeist werd eveneens naar gebouw Eltheto verwezen na een kort onophoud in de jeugdher berg te Eist. De geneeskundige dienst Veenendaal vertrok in de vroege morgen naar Rhenen, maar werd tegen 9 uur inge- Mannen van de Reddingsdienst en geneeskundige Dienst brengen een „gewonde" in veiligheid door hem met een geïmproviseerde „lift" uit het hoge flatgebouw te halen. zet in Veenendaal, waar het OCB-gebouw als verzamelplaats van de gewonden werd ingericht. Na al deze voorbereidingen werd de „warme maaltijd" opgehaald bij de Zui velfabriek Vemiez, waarna het uur van de inzetoefening met rasse schreden na derde. Tegen half twee was het zover. Op het Schrijverspark vond een conventioneel „bombardement" plaats. Ongeveer 10 ton aan bommen werd over de woonwijk uit gestrooid. Onmiddellijk na de melding besloot de burgemeester van Veenendaal tot: a. onmiddellijke inzet van de Al gemene Hulpverlening en de EHBO en Brandweer van Veenendaal; b. tot het vragen van bijstand aan het hoofd van de BB A-kring Uc van o.a. 2 pelotons brandweer, 2 geneeskundige diensten, en 2 pelotons van de reddingsdienst; c. de leiding van de rampbestrijding geheel over te dragen aan het hoofd van de BB. Om vijf over half twee besloot het hoofd van de BB tot inzet van de ge vraagde bijstand en stelde de voorzitter van de kringraad hiervan in kennis. Er werd zeer intensief gewerkt, om het grote aantal gewonden de eerste hulp te ver lenen en de afvoer naar een ziekenhuis zo Zoals bekend werd het gebouw van de Juliana van Stolbergschool aan de Nieuweweg onlangs eigen dom van de gemeente Veenendaal. Naar wij vernemen heeft de ge meente reeds geldelijke medewer king toegezegd voor de bouw van een nieuwe zesklassige school voor Chr. Nat. Onderwijs. Men zoekt thans naar een geschikte plaats. In ieder geval zal dat in de om geving van de Nieuweweg zijn, waar ook de meeste leerlingen van de school woon achtig zijn. Daarenboven bestaan er plannen tot stichting van een school voor Chr. Nat. Onderwijs in het Plan Dragonder, dus in Veenendaal noord-oost. Maar deze plannen zijn nog zeer vaag en zijn in wezen afhankelijk van de al of niet snelle realisering van dit woning bouwplan. Voor de oude Jul. van Stolbergschool, die onlangs 100 jaar bestond, schijnt nog geen bestemming gevonden te zijn. Aan vankelijk schenen enkele industrieën be langstelling te hebben voor de grond aan de Nieuweweg, maar hierover zijn nog geen concrete gegevens bekend. In ieder geval staat wel vast dat het gebouw van de Jul. van Stolbergschool t.z.t. een ge heel andere bestemming zal krijgen. Van de zijde van het Districtshoofd Bescherming Burgerbevolking werd ons medegedeeld dat de noodwachtplichtigen, die waren ingezet bij de grote paraatheidsoefening in het Schrijverspark stuk voor stuk hun uiterste best hebben gedaan. Dit is wel een zeer uniek verschijnsel, om dat in andere plaatsen van het land nog wel eens moeilijkheden voor komen i.v.m. de noodwachtplicht. Hier in Veenendaal bleek dat ieder de noodzakelijkheid van de oefening ten volle besefte en daarom was de aanpak van de noodwachtplichtigen fantastisch. Ook het Roode Kruis deed in dit verband zeer goed werk, zo goed, dat de dienstdoende arts dokter N. Roodenburg in een door hem uitgebracht rapport zijn grote tevredenheid uitsprak over het snelle vervoer, maar vooral over de kwaliteit van de aangelegde verbanden en het bijzonder deskundige spalken. Al de 62 „patiënten" die in het ziekenhuis arriveer den, waren goed geholpen. De politie verdient een pluim voor het exacte tijdschema dat werd aan gehouden. De georganiseerde zelfbescherming was het eerste klaar met de afvoer van de gewonden en heeft voortreffelijk werk geleverd. Ten leste zij vermeld', dat de snert, klaargemaakt door de Vemiez van goede kwaliteit was en dat op aandringen van de burgemeester van Veenen daal ook de gasten zich de heerlijke snert goed lieten smaken. Een zeer geslaagde oefening is achter de rug. Leiders en autoriteiten wensen in alle openbaarheid van hun uiterste tevredenheid blijk te geven. mer gebeuren zal, werkelijk tot oorlogs handelingen komen dan weten deze man nen van de BB, de Brandweer, de EHBO en andere instanties wat hen te doen staat. Zij staan dan geenszins onvoorbe reid tegenover de hulpverlening van ge troffenen. Mede hierdoor kan de oefening, die grootscheeps was opgezet, bijzonder geslaagd worden genoemd. Ieder weet zijn taak, zijn opdracht. Laten we met z'n allen hopen dat de mannen nooit serieus in aktie behoeven te komen. Dat neemt niet weg dat men ten alle tijden paraat dient te zijn. Daarom tot slot nog de ver melding dat de volgende grootscheepse paraatheidsoefening in 1965 te Zeist zal worden gehouden. De brandweren van Amersfoort en Veenendaal actief nabij de Heyermans- flat in het Schrijverspark. snel mogelijk te doen verlopen. De ge neeskundige dienst Veenendaal had nabij de Roemer Visscherflat een verzamel plaats voor de gewonden ingericht. Ook nabij de Tesselschadeflat en de Jacob van Lennepflat was een rampterrein waar de Reddingsdienst Veenendaal en de MGG aktief aan het reddingswerk deelnamen. Bij de Erasmusflat, de Potgieterflat en de Multatuliflat zagen we de mannen van de Zeister MGG en Reddingsdienst in aktie. De Genestétflat en de Jac. Perkflat waren aangewezen als het werkgebied van de EHBO en de alg. hulpverleningsploeg Veenendaal, terwijl de Brandweer vlak bij het Omleidingskanaal standplaats had gekozen. Tegen 3 uur waren al de gewonden ver zorgd en de meest ernstige gevallen naar het ziekenhuis vervoerd. Zoals in de aan hef vermeld „bezweek" een der gewon den op de plaats van de ramp, drie ove rigen tijdens het vervoer. In het ziekenhuis werden de gewonden verder verzorgd. Het bleek dat de man nen van de MGG, de EHBO en anderen hun werk keurig hadden gedaan. De dienstdoende arts, Dr. Roodenburg, had niets dan lof voor de wijze waarop de hulp was verleend. Het operationele deel van de oefening stond onder leiding van het districtshoofd Veenendaal, de heer J. H. Wilmink, die hierbij werd geassisteerd door het hoofd Opleiding en Oefening, de heer J. C. den Broeder. De heer Wilmink fungeerde als commandant. De heer E. J. van Schuppen, pelotonscommandant R.D. afd. Veenen daal was aangewezen als sectorcomman dant, terwijl Dr. A. S. Thomson, Arts-com mandant van de MGG Zeist als sector coördinator optrad. Het verbindingsgedeelte stond onder leiding van het hoofd VBD, de heer Th. Tukker, die zich gedurende de gehele oefening in de commandopost te Doorn bevond. De leiding in Veenendaal was in handen van meergenoemde heer A. C. Gijsbertsen, plv. hoofd van de Verbin dingsdienst. De oefening kan als zodanig bijzonder geslaagd worden genoemd, 't Was welis waar geen echt bombardement (al vlo gen wel enkele vliegtuigen over) maar het doel van de oefening een paraat heidstest kwam geheel tot zijn recht. Mocht het, wat hopelijk nooit of te nim- Als ik van U, O goede! scheiden [moet, Dan schokt de droefheid in 't gemoed. Door het scheiden wordt onze „Wil" [gesteven, En sterkt het scheiden-zelf ons „Ho- [ger Leven". Ja, beste lezer(essen), de herfst is op weg. Zij heeft, zoals wij van dicht bij kunnen zien, haar afscheidskleed aangetrokken. In de tuinen, waar bij de aanplant rekening is gehouden met kleurvariaties, wordt ons oog gestreeld door de fraaie bladertooi. Welk een kleurenpracht! We kijken de tuinen en parken in en zien thans niet meer op één bladerdak maar onderscheiden reeds op het eerste ge zicht de bomen afzonderlijk. Ik wil u wijzen op het volgende: de Berken staan te pronken als heldere flambouwen, het donkergroen van de Beuk heeft een gedaantewisseling on dergaan en heeft zich een warm bruin rood kleed aangetrokken. Zie de Es doorn daar in de tuin. Hoe fraai onder scheidt hij zich door het zwavelgeel van zijn roodachtige kroon. De Prunus Pissardi ,in vele tuinen aangeplant, schittert in bruin en daarnaast zien we de bruinrode herfstkleur van de Ja panse Esdoorn; gedoopt met de naam Acer Japonicus atropurpurea. De Physocarpus opulifolius pronkt in het geel, de Acer dacycarpum in het bruin sn hoe prachtig is het zilvergrijs van de Duindoorn. Zo zou ik nog op vele bomen en heesters kunnen wijzen die óf door hun bladerenpracht, óf door hun fraaie bessen en bottels thans onze volle aan dacht vragen, die allen medespelen in het herfstkleurenfeest, waartoe U en ik zijn uitgenodigd. Hoewel de herfst op weg is, kunnen we nog een tijdje genieten alvorens het plantenleven geheel in de rusttoestand is overgegaan. Het leven verzet zich nog sterk tegen de naderende dood. Tot in november zien wij, dat zich naast de reeds in rust zijnde planten steeds ook nog weer nieuwe vertonen. In de tuinen bloeien straks de uit Noord-Amerika naar hier toegekomen kleinbloemige asters, daarnaast gaan bomen, heesters en planten langzamer hand in een rusttoestand over. En wij, beste lezers en lezeressen, wij gaan samen de nachtschuit weer in. Steeds vroeger daalt de zon in 't Westen neer. Het daglicht wordt korter. Voor meerdere kamerplanten breekt nu de rusttijd aan. Ik noem o.m. de Lid cactus, de Phyllocactus, Clivia, diverse Cactussen en vetplanten. Dus: bemes ting stop zetten en de watergift sterk verminderen. Deze rusttijd is absoluut een gebiedende eis, wil men straks weer van een rijke bloei genieten. De kachel wordt weer gestookt, hetgeen met zich meebrengt, dat de kamerlucht droog wordt. Meerdere planten reage ren hierop met het bruin worden der bladeren (varens) of het bruin worden van de bladplanten (palmen). Besproei dus in een gestookte kamer de blade ren geregeld met lauw water. Geef nu vooral de planten geen koud water, ook het gietwater moet lauw warm zijn. Zorgt zoveel mogelijk dat uw kamer planten een voldoende vochtige at mosfeer hebben. Te droge kamerlucht is vaak oorzaak van narigheden voor de planten. Ook tocht is zeer nadelig en bega asjeblieft niet de fout om planten op de radiateur te zetten van de ver warming. De uitstralende warmte is funest. Ik neem aan, dat de bloembol len voor vroege bloei in uw kamer nu rustig in potten, schalen, komen of op glazen staan op een donkere en koele plaats. Verzuim niet af en toe te con troleren of er ook water moet worden gegeven. Beleef de ontwikkeling „van knop tot bloem". Wie een kerstroos (Helleboris niger) in de tuin heeft staan, raad ik aan om hierover een bodemloos kistje te plaatsen en het kistje met een glas plaat af te dekken. De plant zal zich dan spoediger ontwikkelen. Wanneer de bloemknoppen er in zit ten wordt de plant opgepot en in huis gehaald en op een lichte plaats gezet. Iedere dag de plant sproeien tot de bloemkoppen zich als bloem ont plooien. De Helleboris niger kan u straks veel plezier geven. De Azalia heeft men nu van buiten in de kamer gebracht. Zet haar nu zo koel mogelijk in het licht, en houdt de plant goed vochtig. De potkluit mag in geen ge val uitdrogen. Zet haar eens per week in een emmer lauw water. Elke dag de bladeren besproeien voorkomt blad- val en bevorderd de knopvorming. De resultaten die met een overgehouden Azalea worden verkregen zijn niet altijd denderend. Zeer, zeer weinig succes verkrijgt men met sterk ge forceerde planten, die omstreeks mid den december in de bloemenwinkels worden aangeboden. Van de vrijwel normaal in bloei ge trokken planten, die U vanaf februari in bezit mocht krijgen kan men wel resultaten hebben. De lichtgroene scheutjes die naast de bloemknoppen te voorschijn komen, die „diefjes" worden genoemd, moet men nijpen. Zij trekken het voedsel tot zich ten koste van de knoppen. Aldus moet men de Kamer-Azalea behandelen. Op de behandeling na de bloei kom ik t.z.t. wel terug. Abutilon: De Abutilon, die in elke kas op iedere buitenplaats werd aan getroffen, zien we thans ook als kamer plant. Zij doet het daar goed en be hoort tot de rijkbloeiendste kamer planten. De dwergsoorten en de bont- bladigen schenken in het moderne in terieur veel voldoening. Er zijn diverse mooie variëteiten met witbonte bla deren, die alleen als bladplant sierlijk zijn. Door kruisingen zijn fraaie kleu ren ontstaan, als rose, oranje, wit geel, vuurrood en purperrood. De bloeme tjes zijn sierlijk gebouwd en hangen als kleine klokjes aan stengeltjes naar beneden. Zij hebben 's winters geen behoefte aan veel warmte, een matig verwarmde kamer is voldoende. Zet haar 's winters voor een zonnig raam en zij zal daar steeds door blijven bloeien. Nu de kachel weer wordt ge stookt wordt de lucht in de kamer droog. Meerdere planten verdragen geen droge kamerlucht en reageren hierop met het bruin worden der bla deren (varens) of het bruin worden der bladpunten (palmen). Besproei dus de bladeren geregeld met lauw water om een vochtige atmosfeer te scheppen. E. J. Grijsen Rhenen Na de dames, die de competitie zijn begonnen met een glansvolle overwinning op SOS uit Utrecht, is het de beurt aan de heren om het competitiegewoel binnen te tre den. Zoals bekend is vorig seizoen het 2e heren team van de PANTERS ook gepro moveerd naar de eerste klas van de bond. Thans komen dus twee teams in die klas uit. Een fantastische prestatie, maar een fragile zaak om de strijd aan te kunnen. Beide teams komen dit weekend tussen de witte lynen. Het zal een zware opgave worden om beide teams naar het einde van de compe titie te loodsen. Het eerste team is samen gesteld uit veelal jongeren met een enkele geroutineerde kracht van vorige jaren. De samenstelling is vrijwel gelijk aan dat team wat vorig seizoen promoveerde uit de 2e klas. Zij gaan vanavond reeds naar Zeist om de strijd aan te binden tegen Olymphia-I. Een fanatieke tegenstander, waarvan men weet dat het in eigen huis moeilijk is te slaan. De mogelijkheid van een gelijk spel zit er echter wel in, mits er door de PANTERS veel aandacht aan een verzorgde aanval wordt besteed. Het 2e herenteam, hoofdzakelijk samen gesteld uit spelers van het eerste team van verleden jaar, trekt zaterdagavond eveneens naar Zeist om het op te nemen tegen de prachtige jonge en zeer goede ploeg Cito-III. Menig jonge knaap van die ploeg maakte deel uit van de ploeg, die enkele weken geleden de Panterbeker uit Veenendaal meenam. PANTERS zullen behoorlijk voor de dag moeten komen om een redelijk goed resultaat te bereiken. OUD PAPIER-ACTIE ONS GENOEGEN Zaterdag 10 oktober wordt door de ophaaldienst van de muziekvereniging Ons Genoegen weer een inzameling ge houden. Verzocht wordt om het papier zo veel mogelijk op te binden en na het eerste belsignaal klaar te zetten. DAMMEN Het eerste tiental zette de competitie goed in en won met 13-7 van D. L. C. Gewonnen werd door A. v. d. Grift, Faber, Veldhuizen, J. v. Viegen en E. v. Zomeren. Remise behaalden Maris, M. v. d. Grift en G. v. Viegen. Maan dagavond speelde Amerongen uit tegen V.D.C. in Veenendaal. De uitslag was 11-9. Voor de punten zorgden Veldhui zen, v. Zomeren en Maris. Ook hier ligt een gelijk spel wel in de lijn der verwachtingen. De heren van PANTERS-III behaalden maandagavond j.l. een mooie overwinning op het Montfoortse De Valk-I. Zij wonnen in een sterk en fanatiek gespeelde wed strijd met 3-0. Panters-IV, de jonge ploeg met veel talent speelde de eerste com petitiewedstrijd in de „grote bond" en speelde gelijk tegen UW/SU uit Utrecht. Een mooi begin tegen een sterke pas ge fuseerde combinatie van UW en Set Up-2. en er geapelleerd wordt aan hun ge voel. Tekenend voor de fijne middag was een opmerking van een jongetje uit de tweede klas: „Dit is de fijnste dag in mijn leven". Nadat alle „lekkers" in emmers en teilen verzameld was, wer den de kinderen door mevr. Mulder ge trakteerd en werd de terugtocht aan vaard. Ook dit jaar ging „Dierendag" voor de kinderen van de Pr. Ireneschool niet ongemerkt voorbij. Traditiegetrouw be zochten zij maandagmiddag 5 oktober j.l. het dierenasiel de „Hazenberg". Het schitterende najaarsweer maakte van dit bezoek een waar feest. Grote hoeveelheden honde- en katte- brood, worst, kluiven en kaakjes wer den meegenomen. Mevr. Mulder (se cretaresse van de Hazenberg) zorgde voor de rondleiding en vertelde bijzon derheden over de dieren. Nu de vakan ties voorbij zijn bleek het aantal zwerf dieren sterk teruggelopen te zijn. De tijd, dat men zijn hond of kat, i.v.m. de „last" die men er in zijn vakantie van heeft, gewoon op straat zet is ge lukkig weer voorbij. Veel belangstelling had een zeer oude hond, vooral toen bleek, dat de baas dit dier in het asiel gestopt had, omdat hij er niets voor voelde een oud, af tands dier te verzorgen. Deze dingen spreken de kinderen aan en men acht het blijkbaar zinvol, dat kinderen met deze praktijken worden geconfronteerd Op zaterdag 24 oktober a.s. zal er te Amerongen een grote brandweeroefening worden ge houden, waaraan wordt deelge nomen door de korpsen van de Vrijwillige Brandweren van Eist, Leersum, Langbroek en Amerongen. Het is een oefening in z.g. aanjaagverband. Het water zal worden vervoerd over een grote afstand, n.l. van de Rijn tot vlak bij het dorp. Deze oefening, welke in BB-verband wordt gehouden, staat onder leiding van de commandant van de vrijwillige brandweer te Amerongen, de heer A. J. van Lienden. Het publiek zal zoveel mogelijk ge legenheid krijgen de werkzaamheden van de brandweerlieden gade te slaan. De oefening speelt zich n.l. geheel af langs de Veerweg, vanaf de Rijn tot aan het kasteel. Deze oefening is in de eerste plaats bedoeld als instructie voor de brand weerlieden, maar daarnaast ook in gro te mate om het publiek van het brand- weerwerk kennis te doen nemen. Ook zal men kunnen constateren dat het ge zamenlijk optreden van corpsen van verschillende plaatsen tot uitstekende resultaten leidt. Daarom hoopt men op zeer veel belangstelling. De gelukkige bezitter van lot no. 1382 uit de gehouden verloting van de harmonie Caecilia, de heer J. Stuivenberg, Schrijverspark 162 11, nam dinsdagmiddag de hoofdprijseen glimmende R.A.P. bromfiets in ontvangst. De bromfiets werd in de zaak van de fa. C. Diepeveen aan de gelukkige winnaar overhandigd door de heer Van Ravenswaay, bestuurslid van Caecilia. De vijfde prijs, een schemer lamp, werd gewonnen door de heer M. van Honk, Fluiter straat 36. Ook deze prijs werd dinsdagavond overhandigd. Zoals reeds werd verwacht is het aantal deelnemers aan de USO bus concerten belangrijk groter dan vorig jaar. Het aantal belangstellenden uit Amerongen en Leersum tezamen was toen 45. Precies het aantal passagiers van één bus. Dit jaar is het aantal opgaven zo gestegen, dat de Amerongse deelnemers al niet in één bus kunnen, zodat voor Amerongen een 2e bus ingeschakeld moet worden. Deze 2e bus is echter nog niet helemaal bezet. Voor degenen die zich nog niet opgaven, bestaat derhalve nog de gelegenheid om aan deze bus concerten deel te nemen. De aanmel dingsdatum sluit echter onherroepelijk op 17 oktober a.s. Voor de goede orde volgen hieronder nog eens de data waarop de concerten plaats vinden: 28 oktober 1964 (U.S.O. met Vivaldi, Bach, Mahler); 13 januari 1965 (U.S.O. met Strauss, Ravel, Bar- tok); 10 maart 1965 (Concertgebouw orkest met Hindemith en Beethoven). Een aantal bekende solisten werkt aan de concerten mee. De abonnementsprijs bedraagt f 15, inclusief vestiaire, plaatsbespreken enz. De reiskosten komen voor rekening van het U.S.O. Voor Amerongen kan men zich dus alsnog opgeven bij de heer C. Th. de Boer, gemeentehuis Ameron gen, tel. 1744. Inwoners van Leersum worden verzocht zich -te wenden tot mevr. Anderson, Kon. Julianalaan 93, tel. 1897. Het brandweerkorps uit Edervcen nam zaterdag deel aan de jaarlijkse onderlinge brandweerwedstrijden tussen korpsen uit de gemeente Ede. Ditmaal werden de wedstrijden gehouden in een garage op de Schaapsweg te Ede waar een denk beeldige auto in brand was geraakt, terwijl de bestuurder nog in het brandende wrak zat. Voor de garage lag een brug, zodat de brandweerwagens hun materiaal over deze brug moesten afrollen en daarna korps voor korps aan de „blussing" van de brand en de redding van de bestuur der begonnen. Aangezien er maar drie prijzen beschikbaar waren gesteld moesten vier van de zeven deelnemende brand weerkorpsen zonder medaille naar huis terugkeren. Hierbij was ook het korps uit Ederveen. Winnaar werd de Bennekomse brandweer, tweede de Edese Vrijwillige Brandweer en derde het korps uit Otterlo. Lunteren, Harskamp, Ederveen en De Valk behaalden ditmaal geen prijs. Dat nam niet weg dat de Ederveense brand weermannen opgewekt en vergezeld van hun dames op het avondfeest in Otterlo verschenen. Hier werden de rijzen uitge reikt door loco-burgemeester M. Wiege- raadt. Enkele brandweerlieden kregen een onderscheiding wegens 25-jarige trou we dienst. Hierbij was geen Ederveense brandweer man. Aan een groot aantal vrijwilligers werd het diploma brandwacht 2e klasse uitgereikt. Hierna bleef het brandweergezelschap nog geruime tijd bijeen, terwijl een ca baretgezelschap voor de nodige vrolijk heid zorgde. HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR FILM Er worden in Amerika te veel films gemaakt over de consequenties van de mogelijkheid van een atoomoorlog. Sinds het succes van films als „Zeven dagen in mei" en „Dokter Strangelove" is er een hele reeks op stapel gezet. Onlangs kwam de film „Failsafe" ge reed, maar deze lijkt zoveel op „Dokter Strangelove" dat de filmmaatschappij van de rechter gedaan heeft gekregen dat het concurrerende „Failsafe" van de concurrende maatschappij niet eer der dan deze maand mag worden ver toond in Amerika. Het wordt 1965 voor we deze film in Europa krijgen te zien.

De Vallei | 1964 | | pagina 5