Wageningen, Rhenen en Eist zijn dichter bij gekomen Cieluk MEISJE horpanta de nieuwe extra soepele SPIONNE plastic Adverteren doet verkopen! Bi N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS WAGENINGSELAAN 2 VEENENDAAL TELEFOON 08385-2151 149. BIFOR ROEP KAALHEID EEN HALT TOE N.V. BROVA i ":^s In september is SDStF met een eigen busdienst begonnen voor de ploegenwerkers uit Wageningen, Rhenen en Eist. Daardoor is het werken bij fiSCSÊF voor de inwoners uit deze plaatsen nog gemakkelijker geworden. En ook het solliciteren wordt makkelijker. Vertegenwoordigers van SiDSÊP houden zitting in Wageningen op dinsdag 27 oktober a.s. om 7 uur 's avonds in het gebouw ,,Ons Huis" om aan belangstel lenden voorlichting te geven over het loon, het werk en de sociale voorzie ningen bij SCSLP. In Rhenen houdt SöCSJF op woensdag 28 oktober, 's avonds om 7 uur, zitting in hotel ,,De Koning van Denemarken" om daar belangstellenden inlichtingen te verstrekken. Wij vragen mannen boven de 20 jaar voor de produktiemachines. De bediening is niet moeilijk. Ook tijdens de inwerkperiode direkt behoorlijk loon. Voor het te laat is! Jac. van Schuppen SPECIAALZAKEN Heren- en Jongenskleding C. HENZEN EN ZOON Voor de vervaardiging van onze CHENILLE BEDSPREIEN hebben wij plaats voor een AANMELDEN Grutterstraat 15 Rhenen. Eventueel 's avonds Anjerlaan 39, Rhenen. ffc Mmm Ploegenwerkers uit Wageningen, Eist en Rhe nen verlaten de bus voor de É5CS[F- fabriek. Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is de hoofdhuid nog aktief. Doe dan als dhr. Weustink, Ootmarsumsestr 270 te Oldenzaal die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes: weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edelbrillantine) verkrijgbaar in In Veenendaal bij: D.A. DROG. H. JANSEN Zandstraat 7 In Rhenen bij: DROG. SPRUIT, Fred. v. d. Paltshof 44 WATERSCHAP Wageningen en Ede Vergadering van het ge combineerd college op woensdag 28 oktober 1964 v.m. 11 uur in hotel ,„Ne- der-Veluwe" te Bennekom, Agenda: Notulen Ingekomen stukken Mededelingen Vaststelling begroting 1965. Rondvraag. Wageningen, 20 oktober '64 De watergraaf, J. J. Mijnssen COSMEA een opvallend leuke on derjurk in de unieke Hol- landia satijn-nylon. Kleu ren wit, rose, saffier en rood. Maten 38-48 7.10. Gortstraat 39 Veenendaal. tel. 2321 De tweedlook van deze jas benadrukt de sportieve bedoeling: licht en luchtig in het dragen, tóch vol doende winterervaring. Ideaal-jas voor koud en onbestendig weer. U kunt hem dragen in zwart, grijs of whisky. VEENENDAAL RENKUM WAGENINGEN lid van de groep ïubM MARKT TELEFOON 2272 Schoenhandel en reparatieinrichting Talmastraat 3 - Veenendaal - tel. 3783 Louise antwoordde, dat ze van plan was een rustig plekje op te zoeken en niets anders wenste dan rust en stilte. „Ah, c'est dommage, trés dommage. Maar als u even wacht zal ik uw lunch inpakken, dan kunt u ze meenemen. Neemt u er ook een paar flessen cider bij of limonade. In de zon krijgt u vast en zeker dorst." Louise knikte en de ander spoedde zich weg. Nu ja, het was geen gek idee om iets eetbaars mee te nemen. Toen ze even later wegreed voelde ze zich heel voldaan. Het zou wonderlijk moeten lopen, wilde ze nu niet te weten komen wat André aan het uitbroeden was. Ze reed nu eerst de Grand Vignoble op, een hoge heuvel met wat wijngaarden langs de zuidelijke en westelijke helling, maar met een vlakke, steenachtige top. Dit had twee voordelen. In de eerste plaats kon je de hele omgeving overzien en in de twee plaats kon je er met een auto op drie verschillende manier weer af komen. Welke weg de anderen ook zou- oorspronkeiyke roman DOOR W. GELDOF den kiezen, ze zou ze gemakkelijk kunnen volgen. Ze wachtte rustig af tot ze de oude, gele auto waarin André en de Italiaan waren gekomen, in de diepte beneden haar zag. Toen wachtte ze nog even om te zien welke weg die twee kozen. Toen ze dat gezien had, begon ze de achtervolging. Ook dat was heel gemakkelijk. Ze zat spoedig op een recht stuk en kende de weg op haar duimpje. Vijfhonderd meter voor haar zag ze de gele wagen tegen de heuvel waarover de weg liep. Als ze bo ven op die heuvel bleef staan, kon ze pre cies zien of haar berekening juist was en of die twee linksaf zouden slaan naar het hotelletje waar ze het smokkelnest ver moedde. Ze bedacht, dat die twee beter geen argwaan konden krijgen en hield daarom even stop voordat ze de top bereikte. Ze zette de auto aan de kant van de weg en liep vlug naar boven. Ze ging aan de kant tussen wat struiken staan. Ziezo, de anderen konden haar nu in geen geval zien. Deze voorzorgsmaatregel bleek niet overbodig te zijn geweest. Voor de Ita liaan linksaf sloeg, bleef hij wel een mi nuut lang dwars op de weg staan. Toen schoot hij v'ug het weggetje in, dat onder zwaar geboomte naar het smokkelnest voerde. Louise dacht even na. Vijfhonderd meter voorbij de bewuste zijweg was een grens- café met parkeerruimte. Als ze de wagen daar neerzette, kon ze op haar gemakje terugwandelen en eens poolshoogte gaan nemen rond het smokkelnest. Hoe meer ze te weten kwam hoe beter. Ze wilde graag zoveel mogelijk feiten verzamelen, om in één klap André en als het moest ook Jean, te overtroeven. Bovendien wilde ze de mannen, die bezig waren André weer op het verkeerde pad te brengen, op hun nummer zetten. Langzaam reed ze nu naar beneden. Ze zag, dat het vroegere bord „Hotel Mignon" vervangen was door een bord met de me dedeling „Particulier terrein verboden wandeling." Die mededeling scheen vrij overbodig, want het hele terrein was af gezet met harmonikagaas waarboven prik keldraad. Alleen het hek stond open. Ze vermoedde, dat dit laatste ook niet voort durend het geval zou zijn en snel nam ze een besluit. Ze parkeerde haar wagen bij de grens post, waar het zelfs nu, in het zomersei zoen, doodstil was en bekeek haar kleren. Ze had een stevige pantalon aan, goede wandelschoenen en dikke, wollen sokken. Daarmee zou ze zich wel een weg door de wildernis kunnen banen als het moest. Ze zou alleen moeten oppassen haar blote armen niet te verwonden, maar dat risiko nam ze. Ze wandelde nu terug naar het hek en sloeg het weggetje in. Ze had echter nau welijks honderd meter gelopen of ze hoor de in de verte een auto aankomen. Snel verborg ze zich achter een paar struiken. Gelukkig, het was niet de wagen waarin André was gekomen. Spoedig wilde ze nu haar tocht voortzetten, toen van de andere zijde weer een auto kwam. Ze begreep, dat ze op die manier steeds in gevaar liep en spoedig ontdekt zou wor den en begaf zich daarom het bos in. De eerste twintig meter waren moeilijk, door dat er veel bramen en kleine dorens groeiden maar waar de bomen hoger wer den verdween de lage begroeiing en spoedig kon ze vrij gemakkelijk voort- wandelen over het zachte mos. Ze begreep echter, dat ze in haar witte blouse nu ook van ver kon worden gezien en daarom liep ze recht door naar een gedeelte waar wat laag hakhout groeide om daartussen haar tocht voort te zetten. Na tien minuten werd haar moeite be loond. Tussen de esdoorns van een heuvel tje staande, keek ze neer op het kleine hotelletje dat daar in de laagte voor haar lag. Ze herkende het van vroeger, toen er nog een ruime speelplaats bij lag. Die was nu opgeruimd; ook alle bomen en struiken rond het huis waren verdwenen. Daarvoor in de plaats had men overal grasveldjes met bloemen en heel lage heestertjes aangelegd. Ze begreep de be doeling: niemand zou dit huis ongemerkt kunnen naderen, zelfs al was hij over de omheining geklauterd! Tenzij men na tuurlijk trachtte het huis van de andere zijde te benaderen. Dat was echter geen kleinigheid. Geen vijf meter achter het huis verhief zich, bijna loodrecht, een brokkelige rotswand, waar zelfs geen vos tegenop zou kunnen klimmen of lang kon afdalen zonder zijn nek te breken want hij was meer dan honderd meter hoog. Nu begreep Louise echter ook onmiddellijk waarom de bende juist dit hotel had ge kocht of gehuurd. Achter die rotswand lag Frankrijk, hij vormde de grens en de wand was doorboord. Ze herinnerde zich een middag met de oude heer Dubois en zijn twee jongens. Het was een dag in maart, veel zon, maar een schrale wind, die wel van de Mont Blanc af scheen te' komen. Toen waren ze hier heen gereden, omdat je er heerlijk uit de wind zat en er een aardige speeltuin was. Het was er toen warm, maar niet druk. Zij was met Jean het terrein gaan verkennen en achter een groep wilde struiken hadden ze in de rotswand een deur gevonden. Dat had direct tot hun verbeelding gesproken en ze hadden er zich heel wat van voorge steld. De deur was op slot geweest, maar het hout was zo vergaan, dat Jean haar ge makkelijk had kunnen intrappen. Toen waren ze naar binnen gegaan. Het was er ijskoud en donker en spoedig was Jean teruggegaan om een zaklantaarn uit de auto van zijn vader te halen. Toen hadden ze wel verder gedurfd. Het was een heel lange weg geweest met hier en daar een kort zijgangetje, zodat verdwalen onmo gelijk was. De gang liep langzaam om hoog tot op een zeker punt. Daar was in eens het einde. Omdat er niets te beleven was waren ze gauw weer teruggegaan. La ter hadden ze aan Dubois gevraagd, wat dat voor een gang was. Hij had het hun uitgelegd. In het gesteente kwamen vrij veel fossielen voor, versteende resten van oeroude dieren en toen men na het hakken van de gang er voldoende had verzameld, was de gang afgesloten. Dat was alles. Later waren ze nog wel eens bij hotel Mignon geweest, maar toen was de gang afgesloten met een zware, ijzeren deur. Het zou n.l. wel eens kunnen gebeuren, dat je een stuk steen op je hoofd kreeg als je er in liep, en vandaar die veilig heidsmaatregel. Het leed geen twijfel of de smokkelaars hadden deze gang verlengd tot aan de Franse zijde van de wand en op die wijze een prachtige smokkelgang geschapen. Louise was benieuwd wat er aan de Franse kant voor huis zou staan. Dat zou ze morgen wel eens nagaan. Ze be keek de vele, geparkeerde auto's en be sloot terug te gaan. Het was nu toch onmogelijk iets meer te weten te komen. Als ze op een afstand van dertig meter evenwijdig met de weg bleef lopen zou ze straks het hek gemakkelijk kunnen vin den, meende ze. Maar toen ze tien minuten lang een weg had gebaand door de strui ken, hoorde ze twee honden blaffen. Ze verstijfde van schrik. Er liepen dus hon den binnen de omheining. Een bang voor gevoel zei haar, dat dan het hek wel dicht bij zou zijn. Ze bleef een poos doodstil zitten tot ze niets meer hoorde en ging toen verder. Toen ze bij het hek kwam, bleek dit inderdaad gesloten te zijn, zelfs met twee vrij dikke kettingen en zware hangsloten aan de binnenzijde. Ze zat dus als een rat in de va'. Wachten tot er iemand aan kwam zou argwaan wekken en dat wilde ze voorkomen. Toen bedacht ze een uit weg. Ze liep door de struiken tot ze bij een oude, knoestige eikeboom kwam. Hij stond wel twee meter van de omheining, maar als ze er in klom, kon ze zich vanaf een uitstekende tak in de berm van de weg laten vallen. Ze berekende de val zeker drie meter. Maar het was te doen. Vroeger had ze kunnen klimmen als een eekhoorn; misschien was ze het nog niet verleerd. (wordt vervolgd)

De Vallei | 1964 | | pagina 10