Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken KOMST AARDGAS LOKT REACTIES UIT Agenda Brandstoffenhandelaren zoeken samenwerking INDUSTRIE EN HOOGBOUW VALLEN AF Dinsdag 10 november opening van het bejaardencentrum „de Engelenburgh" Prachtig USO-concert voor weinig luisteraars Rhenense bejaarden voelen nog heimwee 38e JAARGANG VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 Nr. 84 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Op 15 juli 1965 zal het rayon Veenendaal, Rhenen, Amerongen, Leersum en Scherpenzeel aangesloten zijn op het Slochterense aardgas. Dit is althans de streefdatum. Gaan alle verbruikers van de geijkte verwarmingsprodukten, zoals kolen en olie op het nieuwe aardgas over? Deze vraag kan niet direct positief worden beantwoord. Wel hebben de brandstoffenhandelaren zich in landelijk verband over deze kwestie beraden en zonden zelfs een afvaardiging naar Amerika om de toestand daar te bestude ren. Het gevolg daarvan is dat er een duidelijke tendens is om door coördinatie en sanering tot een betere bedrijfsvoering te ko men. In de grote steden wordt dit al doorgevoerd en verschillende handelaren geloven dat dit ook in deze streek zal gebeuren. INDUSTRIE Onrendabel Reacties Kwijt WIST U BROUWER Vijf jaar DR. J. G. THOOMES IN GELIJK GESTELD SCHORSINGSBESLUIT VERNIETIGD VERKEER OP RIJKSWEG 12 OMGELEGD Maandag circus Boltini in Veenendaal Olicbollen-actie door EHBO Inhalen werd Veenendaalse garagehouder fataal EÏÏST Amerongen V ier weken gevangenisstraf voor stropende broers Een van hen ging „eindje wandelen" MEJ. PRETTE 12V2 JAAR IN GEMEENTEDIENST Opoe Bijkerk (97): 'k Ben nog niet gewend GROND VOOR ZWEMBAD GEKOCHT ACHTERBERG Boerenstand van Rhenen moet samengaan Aldus voorzitter van Coöp. Ver. „Landbouwbelang" RENSWOUDE IN DE VERGULDE OS EDERVEEN Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Rjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het blijkt dat in Veenendaal al enke le bedrijven op aardgas zijn aangeslo ten. B.v. Bakkerij van Kooten, Boxal N.V., August Stenman N.V., SKF en anderen. Men is er goed tevreden mee. De prijzen liggen beslist lager dan het stadsgas en ook de calorische waarde is veel hoger. Bovendien is geen op slag van cokes e.d. nodig. Men ver wacht dat bij een algemene invoering de tarieven nog voordeliger worden. Het is dan ook te verwachten dat prak tisch de gehele industrie op aardgas zal overschakelen. In bovengenoemde plaatsen mist men Renswoude en Ederveen. Hoewel er in Renswoude wel belangstelling bestaat zal het daar wel moeilijk zijn op aard gas over te gaan. Er ligt geen leiding door het dorp. Men gebruikt het z.g. flessengas en kookt elektrisch. Rens woude is een onrendabel gebied, ook al door de verspreid liggende wonin gen, zodat aardgas wel niet zo snel tot dit dorp zal doordringen. In Ederveen heerst dezelfde toestand. Maar dit gebied ressorteert onder Ede en de betrokken instanties aldaar kon den nog niet verklaren wanneer Eder veen en De Klomp op het aardgasnet van Ede aangesloten zullen worden. Wel wordt er druk over beraadslaagd en zijn de plannen in bespreking. Beide dorpen moeten dus nog afwachten. De brandstofhandelaren zien de komst van het aardgas met belangstel ling tegemoet. Ze zijn ervan overtuigd dat het niet tegen te houden is en over wegen maatregelen. In Veenendaal is men nog niet zo bezorgd. De heer Hasselaar verklaarde dat het met de olie ook zo'n rel was. En heel veel kolenklanten zijn ervan teruggekomen. We raken absoluut wel klanten kwijt, maar met de groei van de bevolking was het toch al moeilijk de zaken bij te benen. Het arbeids tekort speelt hierbij een rol. We wach ten maar rustig af, zegt de heer Has selaar. Een andere kolenhandelaar, de heer Voskuilen ziet de klantenkring wel verminderen. Vooral in de grote ge bouwen zal men geen cokes meer sto ken, maar op aardgas overgaan. Kolenhandelaar Nab in Ederveen ziet wel in dat ook in dit dorp op den duur het aardgas komt. Maar de bevolking breidt zich zo uit dat we toch al met de handen in 't haar zaten om ieder een goed te bedienen. Bovendien als hetzelfde percentage afvalt als des tijds met de olie zal 't wel loslopen, zegt de heer Nab. De heer Van Kooten uit Eist ver wacht dat het gas wel klanten zal weg nemen. Want 't is inderdaad wel ge makkelijk. Vooral de gebouwen met centrale verwarming zullen direct af vallen. En ook de industrie. Op lande lijk niveau zijn deze zaken onderwerp van gesprek. Vanwege de grote bond van kolen handelaren is er een deputatie naar Amerika geweest en heeft daar de zaak bestudeerd. Het bleek dat de nieuw bouw, de flats allemaal op aardgas overgingen. Daarom zijn er pogingen aangewend om tot meer samenwerking te komen. In de grote steden is dat al dat de bekende straatkoopman in vodden enz., Gerrit Nijhof, met de „oosterzon" vertrokken is? dat een onzer medewerkers hem aantrof aan het station waar hij een kaartje voor Berlijn kocht? dat „Gerrit" verklaarde naar Oost- Duitsland te gaan? dat hij tevoren al polshoogte had ge nomen en 3 weken was weggeweest? dat hij zich nu definitief in Oost- Duitsland wil vestigen? dat hij dit gebied wil bereiken via een kerkhof dat op de grens ligt? dat hij daar bij een boer gaat wer ken? dat hij het daar „nog niet zo slecht" vindt? dat wij dat voor hem hopen, maar niet zomaar geloven? N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties realiteit. Er is een wijksanering inge voerd, de bedrijfsvoering wordt geme chaniseerd zoals met „opvulzakappa- raten", gezamenlijk vervoer enz. Ook in Arnhem en Oosterbeek is men er al mee begonnen, zodat dit hier ook niet kan wegblijven. Er zijn wel veranderingen op til zegt de heer Van Kooten. Jammer is natuurlijk dat we direct onze meest gefortuneerde klan ten kwijtraken, maar hou het maar eens tegen. De heer Besselink van de Rijnstroom in Rhenen verwacht nog niet direct veranderingen. De mensen kijken eerst de kat uit de boom. Wel na verloop van een jaar of vijf. Dan kan de ba lans opgemaakt worden. De industrie raken we helemaal kwijt, zegt de heer Besselink. En ook de flatwoningen. In Utrecht en Arnhem zijn hele flat- blokken op aardgas aangesloten. Sa menbundeling van krachten is de re medie voor de brandstoffenhandel. In Doetinchem zijn drie kolenhandelaren samengesmolten. Dit bespaart arbeids krachten en werkt veel efficiënter. Ver der moeten we alles nog afwachten, vindt de directeur van De Rijnstroom. De heer Reede uit Amerongen ziet nog direct geen gevaar. Met de olie in 1956 was het ook een sprong. Maar het liep wel los. We zullen wel moeten proberen zo voordelig mogelijk te wer ken. De eerste jaren zal er weinig ge beuren, zegt de heer Reede. Al deze reacties tonen wel aan dat er in het stookgebruik veranderingen op til zijn. De heer Strubbe, voormalig directeur van de Ned." Gas Mij en thans in dienst van het Gasbedrijf Centraal Nederland, verklaarde dat er een grote vraag is naar aardgaskachels. De ko lenhandelaren onderkennen dit. Ze wil len zich door samenwerking zo krach tig mogelijk maken, want er zal - on danks alle moderne vondstee. - voor lopig toch nog wel plaats zijn voor de aloude kolenverwarming. Dinsdag 10 november zal de officiële opening van het nieuwe bejaardencen trum plaatsvinden. Burgemeester Hazen berg van Veenendaal is verzocht deze plechtigheid te verrichten, terwijl ook nog enkele andere officiële personen het woord zullen voeren. Omdat de plechtig heid in de recreatiezaal van het bejaar dencentrum zal plaatsvinden is er slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Naast deze plechtigheid wordt er voor de bewoners, die er al geruime tijd in Hedenmorgen ontving Dr. J. G. Thoomes, hoofd van de Kon. Julia- naschool, bericht dat het schor singsbesluit, destijds ingesteld door het bestuur van deze school, is vernietigd. Dit bericht, in sum miere bewoordingen gesteld, ont ving de heer Thoomes van de com missie van Beroep ingesteld door de Schoolraad voor Scholen met de Bijbel, gevestigd te 's-Gravenhage. TENTOONSTELLING OVER HET CIRCUS IN HET INSTUIFGEBOUW Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag wordt er in het Instuifgebouw aan de Industrielaan een tentoonstel ling gehouden over het circus. Op deze tentoonstelling worden een groot aan tal foto's tentoongesteld die betrekking hebben op het circusleven. Ook wordt er een stand van de club van circus vrienden ingericht. Deze club van cir cusvrienden is een landelijke vereni ging waarvan ook verschillende Vee- nendalers lid zijn. Om een" bezoek nog aantrekkelijker te maken, krijgt elke bezoeker een boekje met fraaie foto's en waar anders over als over het cir cus. De opbrengst van deze tentoon stelling komt ten bate van het jeugd werk van de Instuif. JEUGDDIENST Zondag a.s. wordt in het gebouw van de herv. gemeente Sola Fide een jeugddienst gehouden. De dienst begint om 9 uur. Voorganger is Ds. J. J. van Lienden uit Ede. Betteko Jansen zal declameren. ONTSPANNING VOOR BEJAARDEN Op dinsdagmiddag 27 oktober a.s. wordt weer een ontspanningsmiddag gehouden voor de Veenendaalse bejaarde dames. De bijeenkomst is in het O.C.B.-gebouw en begint om half drie. het huis wonen ook nog een feestelijk sa menzijn georganiseerd, om aan het geheel nog meer glans te geven. WINKELDIEFSTAL Mevr. T. uit Veenendaal werd aange houden wegens diefstal uit een super markt. De dame die de diefstal beken de werd na verhoor naar huis gezon den. BIJZONDERE BIJEENKOMST VAN DE K.V.P. AFD. VEENENDAAL Donderdag 29 oktober houdt de KVP in hotel Vonk een bijzondere bijeenkomst. Op deze bijeenkomst heeft elk lid even veel recht van spreken, zodat men onge zouten voor zijn mening uit kan komen. Het KVP-bestuur staat deze avond voor de taak een antwoord op de ongetwijfeld vele vragen te geven. Op de agenda staan een aantal punten die niet van belang ontbloot zijn, zodat deze bijeenkomst zeer veel nut kan hebben. Vanmorgen vloog bij kilometerpaal 92 tussen Ede en Veenendaal een vrachtauto door de middenberm. Om dat de auto moest worden opgetakeld werd het verkeer op Rijksweg 12 van Veenendaal in de richting Ede omge legd via De Klomp en Rijksweg 24. De stagnatie duurde anderhalf uur. Het circusseizoen loopt ten einde. Het geruchtmakende Nederlandse circus Bolti ni (kortgeleden nog op TV) besluit de toernee met voorstellingen te Veenendaal en Utrecht. Maandag geeft het cirsus een opvoering achter het Postkantoor. Boltini komt met een zeer boeiend programma. Men kan o.a. bewonderen, de 62-jarige dompteuse Marffa la Corse de Twins Bar- lay met een rondsuizende raket, fietsende chimpansees en een klassie uitgevoerd paardennummer. De 18-jarige oudste dochter van direc teur Boltini komt met een spannend num mer, waarbij zij allerlei voorwerpen op haar voeten laat rondtollen. Hoogtepun ten in het programma is Aumar Bombay met Oosterse acrobatiek. Het programma heeft een tijdsduur van 2l/t uur. POLSHORLOGE VOOR SUCCESVOLLE COLLECTANT De 12-jarige Hendrikus A. van Gin- kel, leerling van de Chr. Technische School kreeg dezer dagen een fr^pi polshorloge aangeboden omdat hij het grootste bedrag had ingezameld voor de zegelactie t.b.v. het Sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk. ÜIIH mmmm® CAECILIA DANKT INSTANTIES EN BEVOLKING De Veenendaalse Harmonie Caecilia dankt het gemeentebestuur van Vee nendaal, de raadsleden, de directie van de Veenendaalse Waterleiding Mij en andere officiële instanties, alsmede de bevolking van Veenendaal voor de me dewerking betoond tijdens het 60-jarig jubileum, zodat de viering van dit ju bileum zeer geslaagd kon worden ge noemd en het daaraan verbonden con cours eveneens. Caecilia is er van over tuigd dat zonder de medewerking van al deze instanties en particulieren de organisatie wellicht zwaar zou zijn ge weest voor de jubileumcommissie. Spe ciaal deze commissie is dan ook bij zonder dankbaar, hetgeen zij op deze wijze wilde uiten. Zaterdag zullen leden van E.H.B.O. afdeling Eist huis aan huis oliebollen aanbieden. Deze actie is bedoeld om de benodigde materialen aan te vullen of eventueel moderne aan te schaffen. Het is natuurlijk mooi om slachtoffers te kunnen helpen, maar om te oefenen zijn materialen nodig. U kunt door za terdag oliebollen te kopen nu eens de E.H.B.O. helpen. Woensdagmiddag ging een Veenen daalse garagehouder in een onover zichtelijke bocht van de Veenendaalse- straat nabij de ingang van 't Bergbad inhalen. Op dit moment zag de heer R. uit Veenendaal die van Eist af kwam zich de weg versperd door twee naast elkaar rijdende auto's. De heer R. met Fiat stuurde om een frontale botsing te ver mijden de berm in. Hierbij ramde hij enkele betonnen paaltjes en kwam pre cies voor de kuil tot stilstand. R. had grote materiële schade. JUBILEUM SLOTCONCOURS Op zaterdag 21 november zal de harmonje Caecilia tot slot van de fes tiviteiten rond de viering van het 60- jarig jubileum een concert geven in het Ver. gebouw aan de Eikenlaan. Verschillende muziekverenigingen zul len acte de presence geven. Verdere bijzonderheden volgen nog. BROMFIETSER WERD DE WEG AFGESNEDEN Donderdagmiddag werd bromfietser S. uit Leersum de weg afgesneden op de Rijksstraatweg. S. kwam in botsing met een vrachtwagen die rechtsaf een inrit op wilde. De vrachtwagen werd bestuurd door de heer L. uit Eist. S. die een behoorlijke smafic maakte, werd met een gebroken bovenbeen en schaaf wonden naar het Juliana Ziekenhuis vervoerd. Het oude Hervormde Rusthuis aan de Kerkewijk te Veenendaal, waarin de 40 Rhenense bejaarden een tijdelijkon derdak kregen. De gebr. A. en G. H. stonden deze week voor de Utrechtse rechtbank terecht we gens ongeoorloofde jacht op wild, een feit dat op 19 december 1963 op de Sla perdijk was gepleegd. De wachtmeester H. O. uit Amerongen had talrijke strik ken aangetroffen en hierna was de speur hond Mentor ingeschakeld, die de ge broeders H. als de daders aanwees. De 26-jarige A. H. bekende en ver klaarde tevens dat hij zijn leven wilde beteren. De officier van justitie vorderde vier weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Zijn broer G. H. was niet zo vlot met be kennen. Hij wilde op die dag in decem ber een eindje gaan wandelen op de Sla perdijk. Zeker om naar de maan te kijken, merkte de president op. Een getuige, een zekere van S., wist wel dat er in dief' familie wel eens een strikje was gezet, maar dit keer niet. We gingen gewoon gewoon wandelen, zei deze getuige en bovendien zet je strikken toch niet zomaar langs de kant -van de weg? vroeg deze getuige. Dank U voor de deskundige toelichting, zei de president. Ook G. H., die overigens al eens eerder veroordeeld werd, hoorde vier weken tegen zich eisen. De uitspraak is op 3 november. Gisteravond vond in het Verenigingsgebouw het eerste U.S.O.-concert van dit seizoen plaats. De belangstelling was niet groothelaas, want het concert was alleszins de moeite waard. Was er een andermaal wel eens kritiek te leveren op de samenstelling van het programma, ditmaal was deze ideaal. Het sublieme pianoconcert in d van Mozart werd geflankeerd door een werk van een heden daags Nederlands componist en gevolgd door de eerste symfonie van Brahms. „Ricercare" is de titel van het in 1949 door Hendrik Andriessen voor groot orkest gecomponeerde werk. Het is een in een gematigd modern idioom ge schreven compositie, die door zijn rijk dom aan thema's en knappe instrumen tatie, bijzonder prettig aan te horen is. De jonge pianist Jan Wijn was solist in het pianoconcert in d, K.V. 466 van Wolfgang Amadeus Mozart. Komt later steeds meer de neiging naar voren in de pianoconcerten de solo-partij zo te schrijven dat zij beter gespeeld kan worden naarmate de solist gespierder is, Mozart heeft zich tot zulke kracht toeren nooit laten verleiden. Bij hem blijft de pianoklank altijd edel en zan gerig. Daarbij is de solo-partij zo nauw Woensdag vierde mej. A. Prette, hoofd klerk ter secretarie, haar 12>/s-jarig dienst- jubileum bij de gemeente Veenendaal. Haar collega's lieten deze dag niet onge merkt voorbijgaan, want de afdeling waar zij werkt was met slingers versierd, terwijl de jubilaresse zelf in de bloemetjes werd gezet. De eerste, die mej. Prette met haar jubileum kwam gelukwensen was de heer D. van Manen, gemeentesecretaris. Het is wel een uniek gebeuren dat een vrou welijk ambtenaar zo lange tijd in ge meentedienst is. Mej. Prette kwam op 21 april 1952 als typiste in dienst van de gem. Veenen daal en werd belast met bestuurs- en personeelszaken. Voordien werkte mej. Prette gedurende enkele jaren bij de fa. J. C. van Hunnik. De collega's van de jubilaresse boden mej. Prette een prachti ge byouterieëndoos aan. verweven met de orkest-partij, dat een ideale samenklank verkregen wordt. Jan Wijn gaf een fraaie vertolking van het concert. De eenvoud waarmee hij speelde, het nogal eens voorkomende pianisten-pathos ontbrak ten ene male, kwam de muzikaliteit zeker ten goede. Na de pauze was het orkest weer in volledige bezetting aanwezig, om ,de eerste symfonie van Johannes Brahms ten gehore te brengen. Even verbaast het je, dat dirigent en orkest voor een publiek dat amper zo talrijk is als het orkest zelf, zich toch nog zo volkomen geven. Dat de verbazing snel wegebt, komt omdat men zelf van meet af aan meegesleept wordt door de machtige ritmes en melodieën van deze roman tische meester. Soms noemt men deze symfonie de tiende van Beethoven, maar daarmee doet men Brahms te kort. Wat Beethoven in het algemeen geliefder maakt dan Brahms, is dat de muziek van eerstgenoemde directer en makkelijker aanspreekt. Overigens kan men dit met betrekking tot de finale van Brahms' eerste niet zeggen. Ik her inner mij, hoe tijdens een discussie over de vraag welke symfonie van Brahms ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Technische Hogeschool te Delft door het uit hoogleraren en stu denten bestaande orkest zou worden gespeeld, iemand zei: „Laten we de eerste nemen, als de mensen het laat ste deel gehoord hebben, gaan ze alle maal gelukkig en tevreden naar huis." Te oordelen naar het langdurig applaus dat dirigent Paul Hupperts en het or kest voor hun inderdaad prachtige ver tolking kregen, hadden zij deze gevoe lens. ook bij de Veenendaalse luiste raars weten te bewerken. De Rhenense oudjes bijeen in de ontspanningszaal, die werd gemoderniseerd en waarin lichte meubeltjes zijn geplaatst. V.l.n.r.: De heer J. D. van Ewijk, 88; mevr. C. A. J. A. Bijkerk-Gerth, 97; de heer G. van Harn, 84; mevr. P. van Vulpen-Ruiswijk, 88 en mej. J. Verbeek, 90. Al zitten (lc 40 Rhenense bejaarden nu al twee weken rustig in het oude rusthuis aan de Kerkewijk in Veenendaal, dat betekent nog niet dat ze Rhenen totaal vergeten zyn. Voor sommigen van hen viel de verhuizing niet mee. Dat zijn de planten, dio eigenlijk niet meer verpoot kunnen worden. Gisteren troffen we de oudjes gezellig keuvelend in de ontspanningszaal aan. Zuster Schaai leidde ons rond. De zuster zelf vertelt dat de overhuizingsproblemen nu wel achter de rug zyn, maar dat enkele oudjes wat met heimwee te kampen hebben. De zuster is zelf ook nog niet gewend. Ze mist de mooie natuur van Rhenen. 't Was daar net Klein-Zwitserland, zegt ze. Bovendien waren we in Rhenen ingeburgerd. Het moet nog wel wat wennen, zegt de zuster. Opoe Bijkerk werd zondag 97 jaar. Zij is de oudste van de groep bejaarden. Ik ben nog helemaal niet gewend, zegt Opoe, maar de zusters zijn goed voor me. An deren, jongeren, vinden de verhuizing niet zo erg. Mevrouw Rensen heeft twee doch ters in Veenendaal wonen en gaat daar op bezoek. Bovendien kun je hier zo gezellig winkelen in de grote supermarkt, zegt ze. De mannen kunnen zich ook wel schikken. Met vereende krachten hebben ze deze week de struiken en heesters gesnoeid. We moeten licht en lucht hebben en die struiken belemmerden het uitzicht. We hebben ze eruit gegooid, zegt de heer van Ewijk (89). Verder gaat het hier best, er wordt ook brood gebakken. We moesten Hedenmorgen is overeenstemming bereikt tussen het gemeentebestuur van Ameron gen en de familie van Altenburg-Ben- tinek over de aankoop van lVi ha. grond langs het Veenendaalse Fietspad voor de Stichting van het Zwembad. Dit gebied is gelegen rond de „Blauwe Schuur". De koopprys bedraagt f 90.000,Eind juli werden de onderhandelingen geopend. Reeds hedenavond zal het voorstel in de Raad worden behandeld. De coöperatieve aan- en verkoopvereni ging „Landbouwbelang" te Achterberg- Rhenen hield vrijdagavond een ledenver gadering in het Buurtschapshuis te Ach terberg. By de bestuursverkiezing waren aftredend en herkiesbaar de heren Ir. Tergast en G. v. Rooyen, die beiden wer den herkozen. In de plaats van het onlangs overleden bestuurslid de heer R. van Beynum werd de heer B. v. d. Meyden gekozen. Het bleek dat de omzet van de vereniging sterk was gestegen en wel met bijna 250 ton. In totaal werd nu 6 miljoen kilo be reikt, een ongekende omzet. In geld uit gedrukt betekent dit een omzet van bijna 2 miljoen gulden. Voorzitter van Donselaar pleitte voor een nauwer samenwerking van de boeren in Rhenen en Achterberg, want de steeds groter wordende economische machten, die op de markt verschijnen, moeten we niet onderschatten. Samenbundeling en samengaan is daarbij een eerste vereiste aldus de heer van Donselaar. De van diverse radioprogramma's be kende Johan Blaaser schreef een to neelstuk getiteld: „In de Vergulde Os". Deze klucht (hoe kan het anders!) in drie bedrijven zal op 31 oktober en 7 november 1964 door de toneelvereni ging „Ons Genoegen" worden opge voerd. Plaats van uitvoering is gebouw Re- hoboth en de aanvangstijd voor beide avonden is 7 uur (zaal open 6.30 uur). Aan de toneelvoorstelling zal een mu ziekuitvoering vooraf gaan. Acht werk jes worden ten gehore gebracht door de muziekvereniging „Ons Genoegen", welke onder leiding staat van de beken de kapelmeester van de Huzaren van Boreel, de heer J. A. Reijnhoudt. Zoals te doen gebruikelijk zullen in de pauze loten worden verkocht, waar aan prachtige prijzen verbonden zijn. Alles ten bate van Ons Genoegen. Houdt een van deze of beide avonden vrij. Op de dag van de uitvoering kan men 's middags plaatsbespreken aan de zaal. nou eenmaal verhuizen en dan zing je maar: Wie gaat er mee" is de olijke op merking van deze in de Betuwe geboren negentiger. Voor Johanna Verbeek (90) is het wel het ergst. Ze doet wel eens een deuntje, zegt ze. Johanna, zo wordt ze genoemd, kwam 50 jaar geleden als wees in het Rhenense Rusthuis. Een halve eeuw lang liep Johanna door de gangen en de tuin. Ze kende ieder trapje of verhoging, ze verzorgde haar dieren en nu opeens die grote overgang naar Veenendaal. Zij merkt het wel het diepste. Gistermorgen ging ze even achter het Rusthuis kijken en zag een paar koeien op zich afkomen. Dat vond ze een hele gewaarwording. Ze herinnert zich Veenendaal overigens heel anders dan het nu is. Ik ken er niks van terug, zegt ze. Wij woonden vroeger op Prattenbuig (ze spreekt van 80 jaar geleden) en ik ging op de openbare school aan 't Bo veneind. We moesten er heen lopen. Iedere dag langs sloten en vaarten op de school aan. Het was water, water en nog eens water. En nu kom ik na lange jaren in 't Veen terug. Wie had dat kunnen denken, mij mert Johanna voor zich heen. En dan al die hoge gebouwen en die 'duzenden' auto's. Ik griezel ervan. Maar het is maar tijde lijk, troosten we deze bejaarde, die kenne lijk met heimwee te kampen heeft. Laat het nou eens drie jaar duren, zegt Johan na, wat heb ik dan nog te verwachten. Ik ben deze maand negentig geworden Maar de zusters zijn goed voor me en het eten is ook goed, dat wil Johanna er toch nog aan toevoegen. Concluderend zou men geneigd zijn op te merken dat de oudste bejaarden het moeilijk hebben. De jongeren maken een wandeling en gaan naar de Markt. Ver tier genoeg, zegt er een. COLLECTE UITGESTELD De aangekondigde collecte onder de be volking voor een geschenk t.b.v. het nieu we Groene Kruisgebouw is een maand uit gesteld. Overigens zou men nog een aantal dames willen begroeten, die hun mede werking willen verlenen. Opgaven bij mevrouw Hey-Haye aan De Klomp en mevrouw Ruttenberg aan de Lunterse- kade. VERGADERING C.P.B. Op donderdag 29 oktober a.s. belegt de afd. Veenendaal van de Chr. Plattelands vrouwen en Meisjesbond een vergadering in hotel de Korenbeurs. Dit is een voor lichtingsavond, die verzorgd wordt door de Coöp. Condensfabriek „Friesland" (De Friese vlag) te Leeuwarden. VEENENDAAL Zaterdag 24 oktober: Oriëntatierit MAC „Veenendaal". Start om 2.30 uur bij „La Montagne". Zondag 25 oktober: Jeugddienst in Sola Fide. Zondag 25 oktober: n.m. 7.30 uur, Avondzangdienst in Petrakerk. Medewerking Geref. Kerkkoor o.l.v. dirigent Henny Pomp. Li turg.: Ds. D. v. Enk. Organist: J. M. Buddingh. Maandag 26 oktober: Circus Boltini in Schrijverspark. Opvoeringen om 4.15 en 8.15 uur. Dinsdag 27 oktober: 2.30 uur Ont spanningsmiddag Bejaarden in OCB-gebouw. AMERONGEN Vrijdag 23 oktober: Raadsvergade ring. ELST Zaterdag 24 oktober: aktie van EHBO. Oliebollen- f- &etzcruu£ale - WEKKERS VA. Kl90 voor betere uurwerken H00FDSTR9I VEENENDAAL ♦♦3

De Vallei | 1964 | | pagina 1