PAUK Ant. de Ruiter TONI BOLTINI TREFFER J™"™ urkesteerL- PIET VAN DE BOVENKAMP SCHEEPJESWOL-WEDSTRIJD p£AAr$ ^lk>i In verband met interland Albanië-Nederland inhaalprogramma vastgesteld Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Wat is uw beroep? Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA DINSDAGKOOPJES Puddingschaal Botervloot Broodschaal Ingekomen en vertrokken Taal Dierenoppasser is het antwoord van de 23-jarige Fin Heikki Siitonen Praktijk Vriendschap Muziek Vakantie Studie Eten Doktoren- en Apothekersdiensten AMERONGEN TOT UW DIENST Heren shawls: wol (o.a. mohair) - trevira Vele kleuren. Dames shawls: wol (o.a. mohair) effen - ruit - streep. Pracht wollen hoofddoeken Teenager shawl: extra lang model IETS NIEUWS: driekantige geruite hoofddoek met vlechten Kleuter shawls in diverse kleuren en ma ten. Kleuter windjack's. nylon in diverse kleuren en modellen. Mooie sortering kleuterjurkjes en -pakjes Zo juist weer ontvangen MONACO teen ager nylon kousen, vanaf schoenmaat 34-35 (mt. 8). Extra smal been. Denkt u om de Een schouwspel dat u niet mag missen komt te Veenendaal maandag a.s. om 16.14 en 20.15 uur EEN 2'/j UUR DUREND SENSATIONEEL SCHOUWSPEL VAN WERELDKLASSE. Zie onze nieuwe collectie pyama's voor Dames en Heren ook in satijn flanel. TREFFER meisjes en jongens pyama's TREFFER lakens en slopen TREFFER weekenders TREFFER overhemden in trico-nylon en Bel-o-fast TREFFER ook voor de baby Koopt een merk-artikel Daar komt U op terug. U vindt bij ons een reuze sortering BEDDEN EN DEKENS Textielhandel Als we mekaar ergens kunnen vinden dan is het op het veld van de duiten, docht ik na afloop van de kolossale kerkbouw- aktie die zich de veurige week in ons landjie en ok in onze plaats afspeul- de. Ik heb geprobeerd dit mit de buiten kerkelijke fok op te bekijken en ik mot eerlijk zeggen, dat ik het, op die manier gezien, allemaal niet erg kon besnappen. De glazen van de voor deze gelegenheid opgezette onpartijdige bril waren nogal gauw beslagen. Afgaande op de geslaagde aktie wurdt de hele toestand op kerkelijk erf een beetj ie wazig. Waar raken de kerken, de modaliteiten, de groepen en de groepies mekaar? As het op de centen ankomt. Ik kan het niet anders bekijken, mit de beste wil van de wereld niet. De verschillen en de geschillen zijn niet uit de publikatie. Elke dag mar weer an wurdt er een hele surtering uitgestald. In de kranten, veur de radio en op de tillevisie. Om van de sigarenmakersdis en meer van die forums in besloten kring nog mar te zwijgen. Men trekt mekander de haren uit de kuuf over alles en nog wat. Kiesvereni gingen van de oerdegelijke stempel staan d'r niet veur om mekander mit Vallei kolommen de harses in te meppen. Op een manier, waaran niks minselijks vremd is. Ik zou haast zeggen: minselijker kan het neit. Want minselijk en onminse- lijk staan niet zo ver van elkaar af. Geharrewar over de vraag hoe het straks, nadat iedereen iedereen een ge zegend negentienhonderd vijf en zestig heeft toegewenst, mot wurden. As ik me niet verplicht geveulde om jelui iedere week mit een lappie van een zekere lengte in dit blad lastig te vallen, dan zou ik op dit moment nog zeggen: Ik weet het niet meer. Wout Blauwkous. En de rest van de mij gegunde ruimte over laten an meer positievere taal. Mar al kan ik er dan misschien gien wijs woord meer over loslaten, ik wil toch trachtten er nog wat over te zeggen. Zonder al te veul in de oecumene te roeren. Die woorden lijken effies veul op elkaar: oecumene (spreek uit as: eukumene) en economisch (deftige uit spraak: uikonomisch). Mar ja, de woorden kunnen wel veul op elkaar lijken, ze heb ben een volkomen verschillende betekenis. Mar een andere vraag is veur mij: zou je op een bepaald moment ok een pietsie oecumenisch kunnen wurden as je eigen lijk economisch op het oog hebt? Gegeven de feiten zou ik het haast gaan denken. Op het veld van de pegulanten vonden ze mekaar We kunnen onze naaste dus bereiken op dit terrein. Ik heb daarom nog goeie hoop veur burgemeester en wethouders en de gemeenteraad die mit een uit balans geslagen begroting zitten te kijken. Er mot bezuinigd, besnoeid en verhoogd wurden wil de gemeente er zonder kleer scheuren uitspringen. Bezuinigd onder andere op de kosten van onderhoud van straten en pleinen. Hoe is dat in de we reld nou meugelijk? vroeg Drick as kraak heldere huisvrouw waar ons land bekend om is en die één van de trekkertjies zijn veur het vreemdelingenverkeer. Hoe halen ze het in hun hofd, zee Driek onthutst. En het vuil zeker mar op laten hopen. Of stuk veur stuk zurgen, dat het gien gelegenheid krijgt om op te hopen, heb ik het gewaagd mijn vrouw tegen te spre ken. Deur te zurgen, dat we zelf de zaak vrijhouwen van allerlei afval. Men ziet het, het gaat weer om de dui ten. Zouwen we mekander op dit punt ok niet es een keer kunnen begrijpen? Wout Blauwkous VEENENDAAL Gevonden: Zilveren armband; legitima tiebewijs; bedelarmband; rode want; stel steunzolen; dameshorloge; bedelarmband; parkiet; autosleuteltje; blauw-groene re genjas; sleutel; bril; ringetje; bruine he renportemonnee met inhoud; portemonnee met inhoud; ring met sleutels en penning; lipssleutel; rood-witte kat; bruine porte monnee met inhoud; zwarte vulpen; kin derportemonnee met inhoud; grijze heren handschoen; gasaansteker; paar witte da meshandschoenen; sleutel; witte eend; 10 gulden; bruine leren jongenshandschoen. Verloren: Schildpad; 25 gulden; doublé armband; beige parapluie; etui met sleu tels; geruite weekendtas met inhoud; he renpolshorloge; zwarte shawl; halsketting met witte parels; groene nylon regenjas; rMewielertje, gouden zegelring; Mexicaans zilveren armband; doublé halsketting; ge- reedschappentasje met sleutels etc; veilig- keidsbril; damesshawl; zwarte damesporte monnee inh. plm. 15 gulden; bruine heren portemonnee inh. 4 gulden; grijze hond; donkerbruine herenportemonnee; blauwe autoped; 10 gulden; bruine portemonnee inh. plm. 11 gld, foto's enz.; bruine heren portemonnee inh. 12 15 gulden; geel ge streepte parapluie; 2 paar dames glacé's; zwarte parapluie met hoes; bruine heren regenjas; wieldop en ring; zwarte dames handschoen; bruine heren glacé; bruine herenhandschoen; blauw jack; zwarte da mesportemonnee inh. plm. 3 gulden; paar zwarte dames glacé's. RENSWOUDE Gevonden: 1 hondenriem (met klink- plaatje nr. 93816); 1 zilveren schakel armband. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 102.000 stuks. Prijzen van f 13,50 tot f 14,25 voor de grote en van f 8,tot f 12,50 voor de kleine eieren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prijzen van f 58,— tot f 72,per stuk. Handel, traag. Daar het Nederlands elftal zemdag in de wedstrijden voor de Wereldbeker tegen Albanië in het veld komt en de zaterdagclubs districtswedstrijden organiseren op het veld van de v.v. Nunspeet, heeft de competitieleider een zeer klein in haalprogramma opgesteld. De opstelling waarmee Nederland in Tirana in het veld komt luidt als volgt: doel: Eddy Pieters Graafland (Feyen- oord); achter: Willy Quademakers (For- tuna '54), Rinus Israel (DWS), Daan Schrijvers (DWS) en Cor Veldhoen (Feyenoord); midden: Bennie Muller (Ajax) en Piet Franssen (GVAV); voor: Gerard Bergholtz (Feyenoord), IIcnny van Nee (Heracles), Frans Geurtsen (DWS) en Mick Clavan (Holland Sport). Reserves: Tonny van Leeuwen (GVAV), Peter Kemper (PSV), Fons van Wissen (PSV) en Dick Hollander (DWS). Hol land zal tegen het vurige Albanië de handen vol krijgen. Zondag wordt wat betreft onze streekclubs maar 1 wedstrijd gespeeld, de uitwedstrijd van Rhenus tegen Maarssen. Een gelijk spel voor de Greb- bestadbewoners is zeker bereikbaar. VRC is de enige Veenendaalse club die in 't veld komt. De Racing Club heeft dus het rijk alleen. Aan de Brin- kersteeg komt de oude bekende DVS '33 op bezoek. De Ermelo'ers staan onder VRC geklasseerd, zodat verwacht mag worden dat de geel-blauwen een over winning zullen behalen, waardoor de positie van Cornelissen c.s. wel bijzon der rooskleurig wordt. VRC kan deze zaterdag op behoorlijk wat publiek re kenen en zal ongetwijfeld haar beste beentje voorzetten. De destijds uitgestelde wedstrijd Scherpenzeel - Musketiers, waarin de scheidsrechter niet kwam opdagen, wordt nu zaterdag a.s. gespeeld. Een treffen met een behoorlijk belangrijke inzet, een der hoogste plaatsen. We ge ven Musketiers de meeste kans. Advendo uit Ederveen probeert in Maarn meer succes te behalen dan af gelopen zaterdag het geval was. Hier door zullen de roodhemden in de ge- kristalplastic schaal 23 cm bijna niet van glas te onderscheiden, keurig ingeperst patroon, hittebestendig. Ook de prijs is een verrassing Slechts 1.39 slagvast plastic, handig vierkant model, diverse kleuren, 'n betere uitvoering en toch een extra prijsje (j.OV van zeer mooie kwaliteit plastic, 't lijkt wel porcelein en is bijna onbreekbaar, 'n goed model i i rv bijzonder koopje -L.LU VLEESSCHAALTJE bijpassend 0.65 Alleen dinsdag 28 okt. Hcofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal legenheid zijn de 2e plaats te verster ken. DVSA (zaterdag) zal grote moeite hebben om het sterke Woudenberg in eigen omgeving te kloppen. We houden het op een overwinning voor de thuis- spelende Woudenberg-ploeg. VEENENDAAL Geboren: Anthonia d.v. J. de Fluiter en H. M. Vink; Attila z.v. I. Végó en K. Bendli; Hermanus z.v. J. M. van den Brink en C. van Engelenburg; Johanna d.v. W. C. de Kamper en H. van Garderen; Coen- raad z.v. C. van den Bovenkamp en C. H. van Dijk; Anje Jantina d.v. H. Riepma en T. Slotboom; Robert Jan z.v. D. Eshuis en M. J. de Vries. Ondertrouwd: J. van Manen en C. L. van Capelle; G. Veer en T. Spies; G. B. Sjoer en H. van Meerten; N. van de Bo venkamp en W. J. Hendriks; H. A. J. Susebeek en J. van Engelenhoven. Gehuwd: P. Verhoef en N. Laros; H. van Capelle en G. C. Rebergen; I. Koffe- man en H. van Ravenswaaij; C. H. Drost en H. J. van Silfhout. Overleden: Abraham van Ojik, 84 jaar, wed van B. van Leeuwen; Evert Meerveld, 77 jaar, wed. van N. H. W. Stedelaar. Nelina Hendrika Hardeman, 66 jaar, echtg. van G. de Geit (allen overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Minetta Marian, d.v. J. H. Geurink en J. H. Hartemink; Wilhelmus Johannes, z.v. G. J. Buitenhuis en H. C. de Waal; Jan Teunis, z.v. J. T. van den Hatert en M. P. C. van Baaren; Alida Elisabeth, d.v. J. van Manen en C. W. E. Brienesse; Evertje Janna, d.v. T. J. van der Meijden en A. van de Glind. Elders geboren: Gerard, z.v. G. de Kruijk en C. P. Zijderveld; Michel Reinier z.v. R. van der Meer en C. J. Janssen. Ondertrouwd: T. Henzen en A. R. Kat- joeng; C. J. D. Bor en W. van Sta verden. Gehuwd: W. Feenstra en A. Rijkland van Voorthuysen; G. H. van den Bos en A. van Beek; L. J. van Wijk en T. van Dolderen; W. D. Sakko en H. H. Brouwer. Overleden: Teunisje van Ginkel, oud 2 dagen; Evert Meerveld, oud 77 jaar, geh. gew. met N. H. W. G. Stedelaar; Ne lina Hendrika Hardeman, oud 66 jaar, echtgen. van G. de Geit. Elders overleden: Henriëtta Johanna Brugsma, oud 66 jaar, geh. gew. met F. A. de Kanter. AMERONGEN Geboren: Elmer Arjen Everard, z.v. P. H. Donker en H. M. Moesbergen; Reinhart z.v. J. Bosma en T. J. de Wispelaere; Da vid Pieter z.v. J. D. Schreurder en H. van Veenendaal. Overleden te Baarn: Alida Post, oud 74 jaar; te Amsterdam Nicolaas Gerrit van Laar, oud 23 jaar. EDERVEEN Ondertrouwd: W. van Voorthuizen en G. J. Koppejan; R. Groeneveld en A. Har deman. Gehuwd: J. P. Breeschoten en G. Hen- driksen. Overleden: Sophia van Harn, 47 jaar, d.v. R. van den Berg. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. van de Vliert en Hendrika van den Brink. RHENEN Ingekomen: F. J. H. Bakker van Maar tensdijk; J. Ravestijn van Gouda; J. H. te Velde van Ommen; A. F. Rijksen met ge zin van Ede. Vertrokken: A. Alonso Lorenzo naar Spanje; A. Rodriguez Martin naar Spanje; A. C. Hensen met gezin naar Amerongen; A. Jansen met gezin naar Willemstad; O. van Alfen naar Veenendaal; B. C. A. van Altena naar Veenendaal; H. A. Boon- zaaijer naar Veenendaal; M. Budding naar Veenendaal; B. van den Berg naar Vee nendaal; A. van Capelle naar Veenen daal; H. E. Drost naar Veenendaal; E. van Drumpt naar Veenendaal; M. Drost naar Veenendaal; W. Drost naar Veenen daal; J. D. van Ewijk naar Veenendaal; C. A. J. A. Gerth naar Veenendaal; G. Hovestad naar Veenendaal; P. C. van Hoeken naar Veenendaal; G. van Harn naar Veenendaal; H. W. Jansen naar Vee nendaal; G. van de Kolk naar Veenen daal; A. Krommenhoek naar Veenendaal; C. A. van Lonkhuizen naar Veenendaal; H. J. A.Mager naar Veenendaal; S. G. Pluigers naar Veenendaal; P. van Ruis- wijk naar Veenendaal; W. Rosbaeg naar Veenendaal; H. Rebergen naar Veenen daal; W. de Ridder naar Veenendaal; J. J. Spelman naar Veenendaal; W. Stam naar Veenendaal; A. Timmer naar Veenendaal; L. G. van de Graaf met gezin naar Vee nendaal; A. van Garderen met gezin naar Veenendaal; J. Verbeek naar Veenendaal; C. van Veenendaal naar Veenendaal; W. Visser naarVeenendaal; K. Vredenberg naar Veenendaal; H. van Veenendaal naar Veenendaal; H. W. C. Viets naar Veenen daal; G. J. van Walsem naar Veenendaal; W. van de Waal naar Veenendaal; W. E. Willems naar Veenendaal; C. Wessels naar Veenendaal; P. Wildeman naar Vee nendaal; A. R. van Voorthuizen naar Har- dewijk; H. H. Brouwer naar Ridderkerk. AMERONGEN Ingekomen: J. T. Langelaar met gezin van Boskoop; G. Roks met gezin van Arn hem; F. W. Ros met gezin van Brummen. Vertrokken: E. A. D. M. van Gils naar Goes; H. K. Lourens met gezin naar Alphen aan de Rijn. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Vroegindeweij; 5 uur dr. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. Terlouw; 5.30 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur dr. Graaf land; 5.30 uur ds. Vroegindeweij. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof 5 uur ds. Van den Berg. Bejaardencentrum: 10.30 uur ds. Van den Berg. Veeneind: 3 uur ds. Van den Berg; woensdag 28 oktober 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Vroeginde weij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Bavinck van Doorn. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Bavinck van Doorn; 5 uur ds. Over duin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuniag. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. Van Dam van Werkendam. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk. Sola Fide: 9 uur ds. Van Lienden van Ede; 10.30 uur ds. Vijzelaar (Jeugddienst); 5.30 uur ds. Vijzelaar (Gezinsdienst). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Hanne- man van Bilthoven. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 28 oktober 8 uur C. de Groot van Amersfoort. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Koore man; 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 uur ds. Volten; 5 uur ds. De Vries van Bennekom. Ned. Herv. Geref. Evang.: 10 uur dhr. Van Leeuwen van Ede; 5 uur ds. De Jong van Veenendaal. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; woensdag 28 oktober 2.30 en 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld (Dankdag). Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; dinsdag 27 oktober 7.30 uur ds. F. Harinck van Benthuizen. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; dinsdag 27 oktober 10 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel (Dankdag). R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Glas- houwer van Driebergen; 6 uur dhr. G. Mouw van Apeldoorn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 28 oktober 7 uur ds. Du Marchie van Voorthuysen van Leersum. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra; 7 uur ds. J. v. d. Blink uit Over- veen (Jeugddienst). Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. N. van der Wall uit Laren. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Van Vie- gen; 6.30 uur ds. Van Vlist uit Ochten. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; dinsdag 27 oktober 10 en 7 uur ds. v. d. Poel (Dankdag). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. Mouw van Apeldoorn; 3 uur ds. Janssen van Benschot. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 29 oktober 2.30 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel (Dankdag). Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut; 6.30 uur ds. v. Viegen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur prof. dr. K. Dijk. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Ca- zander; 6.30 uur ds. A. Gooyer van Wezep. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds. W. F. Monné van Zeist. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. J. A. Hom mers uit Amsterdam. Sinds 8 mei van dit jaar woont de 23-jarige Fin Heikki Siitonen bij de familie v. d. Zee aan de Houweg in Eist. En ook sinds deze periode ver zorgt de vriendelijke jongeman uit het land van de 1000 meren de dieren in Ouwehands Dierenpark op de Grebbe- berg. Speciaal de rendieren, waarmee hij zeer vertrouwd is, de drommeda- rissen en de wilde zwijnen behoren tot zijn domein. Het levensverhaal van Heikki is zeer gevarieerd en boeiend. Het speelt zich voornamelijk af rondom de dierenwereld, want hij zegt zelf: De dieren zijn m'n vrienden. We moesten ons gesprek in het Duits houden, want Heikki spreekt naast de ze taal alleen zijn geboortetaal Fins en ook behoorlijk Zweeds. Daar wij de beide Scandinavische talen absoluut niet beheersen moest het dus in 't Duits. Ik ben geboren in Noord-Finland in de provinciestad Oulstadt. Dit is de vierde stad van ons land. Heeft on geveer 40.000 inwoners. Vader was daar rector aan de middelbare school en moeder „lerarin". Maar ik kon mij niet schikken in het beroep van bureauklerk dat mijn ouders voor mij hadden uitgekozen. Ik ben maar anderhalf jaar op kantoor geweest. Dat zitten tussen vier muren is niets voor mij. Ik wilde goed Duits leren en bovenal voelde ik mij als kind al aangetrokken tot de dieren, zo dat ik een poging deed in de Dieren tuin van Keulen te worden aangesteld. Dat lukte. Ik kreeg bericht van de di recteur dat ik komen mocht. Maar eei'St moet ik nog vertellen dat ik als kleine jongen het woud inging om slangen te vangen en wilde muizen. Later heb ik rendierenjongen, die door hun moeder waren verstoten, met de fles groot gebracht. een geschenk van een aantal Lappen, die daar eens een bezoek brachten. Zo kwam ik dus in Keulen terecht. O ja, ik vergeet nog te zeggen dat ik in de Dierentuin van Helsinki ook al wat praktijk had opgedaan. Deze die rentuin is de enige in Finland en ligt op een eiland. Je moet er met de boot naar toe. Het werk was ook daar zeer interessant. Trouwens in Keulen ook. Ik moest daar alle soorten dieren voe deren. Wat wordt daar voor gebruikt? Nou, vlees, bananen, fruit, brood en zomeer. Je moet op goede voet met de dieren komen, wat niet wegneemt dat je altijd voorzichtigheid moet betrach ten, zegt Heikki. Rendieren zijn mees tal ongevaarlijk, maar eenmaal trof ik een exemplaar dat een beetje wild was. Het liep gelukkig goed af, want ik ken de dieren en probeer ze op hun gemak te stellen. Bij Ouwehand waar ik nu sinds mei werk zijn 8 rendieren, In Keulen sloot ik vriendschap met een andere dierenliefhebber. Deze vriend introduceerde mij bij Ouwehand. Ik wil namelijk zoveel mogelijk praktijk ervaring opdoen om dan volgend jaar met een hoeveelheid kennis verrijkt terug te keren naar de Dierentuin van Helsinki. Hebt U Holland al door ge reisd, vragen we aan Heikki. Neen, ik heb alleen Utrecht gezien en natuur lijk deze omgeving. Ik moet ook nog eens naar Amsterdam, maar ja, mijn werk gaat voor natuurlijk, zegt Heikki. Heikki houdt veel van muziek, in 't bijzonder van klassiek, zoals werken van Brahms en muziek van Joh. Strauss. Hij vond nog geen gelegenheid hier een concert bij te wonen. In Finland is in iedere provincieplaats wel een schouw burg of muziekhal te vinden, waar meermalen, vooral in de lange winter periode concerten worden gegeven. Mo derne teenagermuziek is ook wel in trek, maar de Beatles waren nog niet in Finland. Ze bleven in Stockholm steken. Ik houd er niet zo van, zegt de rectorszoon dierenverzorger uit Finland. Met de vakantie heb ik een tocht door Duitsland gemaakt. Ik ben in veel steden geweest, zoals Keulen, Bonn, Dusseldorf enz. Hierdoor kon ik mij nog verder bekwamen in het spreken van de Duitse taal. Heikki heeft het bijzonder getroffen bij de fam. v. d. Zee. Naast hem heeft de familie nog een dierenvriend in de kost, de leeuwentemmer Jan Huy- tema, die nog geparenteerd is aan de circusfamilie Boltini. Daarenboven ver zorgde de dochter des huizes Hilda v. d. Zee lange tijd de chimpansees bij Ouwehand. In het midden van deze familie voelt Heikki zich thuis. Ze hebben immers dezelfde belangstelling en liefde voor het dier als hij heeft? Toen ik in Keulen was, vorig jaar, trof ik er ook andere studenten aan, o.a. 1 uit Amerika, 1 uit Engeland, 1 uit Holland en 1 uit Duitsland. Zij waren net zo bezeten van de dieren als ikzelf. De verzorging van de dieren kost tijd en zorg. Want de dieren kunnen niet vertellen als ze ziek zijn. Dat moet je zelf merken. En dan meteen je maat regelen nemen. Ze zijn dan dankbaar als ze goed verzorgd worden, zegt Heikki. Mijn ouders zouden liever heb ben dat ik ermee ophield, maar ik kan niet anders doen. Ik heb lieve ouders, zegt Heikki vriendelijk, twee zusters en een broer, een fijn gezin, maar ze moeten me niet proberen me van mijn voornemen af te brengen. „Ich liebe Tiere" en ik blijf bij ze, zegt Heikki. Het eten in Holland is anders dan in Finland, maar net zo goed, vindt Heikki. Hier wordt minder gedronken bij de maaltijd. In Finland neemt men bij iedere hap een scheut melk erbij. Trouwens ook de natuur is anders. Hier is 't vandaag ook koud, maar veel bedompter. In Finland is de lucht helder en droog. Als je tegen een tak oploopt in het woud is het net of de takken breken. Wat de sport betreft, door de gesteldheid van het klimaat wordt er natiiurlijk veel geskid, maar ook sneeuwlopen en verre tochten maken door de bergen is populair. Voetbal is niet zo bekend. Het wordt wel gespeeld, maar het lijkt mij dat die sport in Hol land meer populair is. Hoeveel medail les heeft Finland al veroverd op de Olympische Spelen? Ik meen dat het nog maar 1 gouden medaille is, die voor het speerwerpen, zegt Heikki na enig nadenken. Hij loopt even weg, laat ons een boek zien dat hij zelf heeft geschre ven. Een boek over schoolmaterialen, zeer nauwkeurig met prijzen erbij en ook geïllustreerd. Hier spreekt weer de precisie uit van de rectorszoon, die eigenlijk liever niet studeert in droog materiaal, maar zich veel beter voelt als hij zich tussen de levende have van Ouwehands Dierenpark be vindt. Wij maakten even kennis met een echte zoon van Scandinavië, die zich onopvallend in het dorp Eist beweegt. Vriendelijk, voorkomend en misschien wat flegmatiek, behalve als de dieren wereld ter sprake komt. Dan schitte ren de ogen van Heikki Siitonen. VEENENDAAL: Dr. N. Rijlaarsdam, Populierenlaan 20, tel. 3885. Apo theek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. M. Post, Schrijverspark 4 II, tel. 2573. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deijs in het week einde alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken dr. Bakker, Kars, Ossen- dorp, v. d. Burg en Van Ommeren: Dr. Bakker uit Leersum. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Heij, De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. GEMODERNISEERDE ZAAK HEROPEND De radio en televisiezaak Thorvia in de Overstraat, eigenaar de heer R. von Ilseman, heeft een verbouwing onder gaan. Vrijdagmiddag werd deze ge moderniseerde zaak heropend. De op pervlakte van de winkel is verruimd, terwijl het geheel aan de eisen des tijds is aangepast. Als eerste betrad burge meester jhr. H. van den Bosch de her opende zaak, gevolgd door de heer J. Knoppers, voorzitter yan de Amerongse winkeliersvereniging. Velen maakten van de gelegenheid gebruik de zaak in zijn nieuwe vorm te bekijken. Inlichtingen bij Hoogstraat 12 Veenendaal Tel. 2627. Nederlands meest geruchtmakende circus 9 Tibetaanse ttfgers adembenemende luchtsensatie (raketten) Chimpansees Oosterse acrobatiek Spaanse clowns Marokkaanse piramidespringejrs Edele paarden enz. enz. Tel. 2637 - Patrimoniumlaan 23 - Veenendaal in onderstaande goederen VOOR DE DAMES:' Brushed (nylon velour) damespya- ma's en -nachthemden „Treffer" pyama's, ook satijnflanel Nylon gewatt. dusters 21,en 24,50 Panty-nylons in de donkere mode kleuren Zwarte maillots, zonder naad 4,95 Helanca damespantalons 13,90 en 19,75 EEN VERTROUWD ADRES VOOR VOOR DE HEREN: De nieuwste herenvesten en -pullo vers. De mooiste herensjaals in mohair en wol met zijde Nappa handschoenen met gebreide en vachtvoering. Bromfiets handschoenen met vacht voering 4,95 de echte Grolse wanten 6,45 Tricot-enkalon heren overhemden poes etiket, gestreept vanaf 9,95 VEENENDAAL - TEL. 2686

De Vallei | 1964 | | pagina 2