FLITSEN Voor het Vaderland m U m m VEENENDAAL EN OMSTREKEN !V. KRUISWOORDPUZZEL Snuif en wrijf SCHERPENZEEL Dit is goed gekozen overjasmode ^uinbouwlioelzje 15 S)ick <Hup Ook de man van omstreeks 40 ziet hierin JONGE MO DE weerspiegelt. Dit is goed gekozen jassenmode. Helemaal. Het zit in alles wat er in en aan zit. Effen velours. Een natuurlijke schouderlijn. Net even aparteil In de nieuwe mo dekleuren grijs, blauw of camel. i. f/|49__ Hoofdstraat 90 - Tel2163 Veenendaal doop K'tk iÏ0ikè#burQ Hl's lliiH „Alarm brult wachtmeester Van Ooyen. „Wie zegt dat", schreeuwen en kele soldaten. „Het komt van de com mandant verduidelijkt de wacht meester. „Onmiddellijk aantreden beveelt hij verder. Het is 10 mei 1940, 's morgens te 3.30 uur. Een batterij-veldartillerie gaat frontwaarts. Niemand weet het rechte ervan. Is het normaal alarm, een oefe ning dus, of is er werkelijk iets aan de knikker Via Remmerden gaat de tocht naar Rhenen. De bestemming is bovenop de afgraving van de kalksteenfabriek „De Vogelenzang". Dichtbij de Rijn. Omdat er zoveel Duitse vliegtuigen in de lucht zitten, begrijpt men weldra dat het dit maal geen loos alarm is. Overal wordt geschoten. Grauwe angst grijnst de mannen aan. Waar moet dit op uit lopen Dof sjokken de zes paayjen voor elk stuk geschut. Over één daarvan heeft wachtmeester Leen van Ooyen - te genwoordig bekend Veenendaler - het commando. Zes soldaten zijn aan zijn bevelen toevertrouwd. De richter, de Wachtmeester L. K. van Ooijen. lader en vier bedieningsmanschappen. De mannen zijn een beetje somber. Ze denken aan thuis. Aan hun verloofden of ouders. Maar gelukkig dat Piet er is. Piet, de vriend van allen. De kan- tinebediende (messbediende), Zijn op gewekt gesnap vrolijkt de boel tenmin ste nog een beetje op. Hij heeft altijd wat te praten. Fijne kerel, die Piet. Iedereen mag hem graag. Nooit vraag je Piet tevergeefs of hij je ergens mee wil helpen. „Jongens, ik heb een brief van m'n meisje gehad", schreeuwt hij van het ene stuk geschut naar het andere. „Het is te hopen dat je die nog een keer kunt beantwoorden", schreeuwt iemand terug. „Niet zo somber, maat merkt weer een ander op. Stukscommandant Van Ooyen glimlacht. Hij knipoogt een keer tegen Piet de Winter, de vrolijke soldaat uit Limburg. „Opzethoogte zes schreeuwt de sectiecommandant tussen de twee stuk ken geschut boven op de afgraving. „Opzethoogte zes geeft nu ook stukscommandant Van Ooyen door aan de richter. „Tempering zes en een half!" Ja, het gevecht is in volle gang. Maar de vijand is niet zichtbaar. Steeds ko men er instructies van hogerhand wel ke nauwkeurig moeten worden opge volgd. Honderden granaten suizen over de jongens heen. Soms exploderen ze niet ver bij hen vandaan. Dan weer eens vóór, dan weer eens achter hen. Meer dan een etmaal lang. Daarna ge beurt het. Het vreselijke! Op hetzelfde moment dat de Hollan ders vuurden, klonk er een ontzetten de klap, dichtbij het stuk van wacht meester Van Ooyen. Eén der jongens slaat tegen de grond. Er klinkt een kreet Wie is het Ook wachtmeester Van Ooyen rent naar de getroffene. Ergens ligt een to taal afgerukte linkerarm. Van Ooyen buigt zich over de zwaargewonde. Het is Piet De jongen is katholiek, maar hij vraagt toch naar de dominee, want daar kon hij zo goed mee. De veldprediker komt en buigt zich over de jongen Hij ziet wel dat het mis is! Piet vraagt of hij de groe ten wil doen aan zijn verloofde en ouders Hij wil begraven worden als ONBEKENDE soldaat, zegt hij ver der. Plotseling valt zijn hoofd opzij! Piet, de vrolijke soldaat uit Limburg is niet meer Een katholieke jon gen, die ook door protestanten bemind werd Piet wordt weggedragen. Aan zijn laatste wens zal worden voldaan Maar het schieten van de Wageningse Berg gaat door. Onophoudelijk suizen de projectielen over de hoofden van de soldaten. Dan hier, dan daar in slaand. De luitenant geeft steeds be velen, die hij weer telefonisch opvangt van het hogere commando. Een toren in Wageningen wordt gesignaleerd als uitkijkpost voor de Duitsers. Na enke le vergeefse schoten wordt de toren tenslotte weggevaagd, wat grote blijd schap geeft. Maar het schieten BLIJFT doorgaan. Zal er nog hulp komen Onder het commando van Kapitein- vlieger-waarnemer, J. van der Werff, staan enkele escadrilles bommenwerpers te Bergen gereed, om elke opdracht uit te voeren, welke verstrekt wordt. De vliegers zijn doodgewone, maar moe dige jongens! Ze hebben gewone namen: Jaap, Geert, Dick, Steven enz. Hun toestellen zijn genummerd: Het zijn de 706, 707, 708, 709 en 714. Eén der vlie gers, de officier S. J. Postma vertelt in zijn boek Hu-Bo-Be, een uitgave van Born's Uitgeversbedrijf N.V. te Assen, na het ontvangen van een nieuwe op dracht het volgende: De nieuwe opdracht zal worden uitge voerd onder bescherming van enkele jachtvliegtuigen, waaruit valt op te ma ken, dat deze nieuwe opdracht niet zonder gevaar is. De jagers van het type D-21 zijn van een afdeling, die als basis Buik sloot heeft, een veldje benoorden Tuin- dorp-Oostzaan bij Amsterdam. Na de bespreking, proberen we de uren voor de start slapende door te brengen, wat ons slechts ten dele gelukt, ondanks do voorafgaande vermoeiende dagen. Het Ts veeleer een opluchting, wanneer de tijd van vertrek is aangebroken Het veld ligt vaag grijs in de ochtend schemering, als we starten. Direct na het loskomen houden we het toestel gedrukt; we vliegen tussen de boerderijen door. Zo passeren we de hoge fabrieksge bouwen van de Zaanstreek; reeds doemen de, nu voor ons hoog lijkende kranen in de Amsterdamse havens op OostzaanBuiksloot. De D-21 en de jagers, die ons zullen begeleiden, staan reeds te draaien en wanneer we de rand van het terreintje zijn genaderd, starten de kisten Even later zitten ze schuin achter ons; alles verloopt uitstekend volgens program ma. Ten westen van Weesp vliegend, zien we boven ons vijandelijke toestellen. Dankzij ons systeem worden we niet opgemerkt, rustig maar snel gaat het naar het doel Een man op een seinwachtershuisje zwaait geestdriftig naar de Nederlandse kisten, die toch nog schijnen te bestaan. Met een boog vliegen we om Utrecht heen, volgen nagenoeg de Kromme Rijn en daarna de Rijn bezuiden Amerongen. Ten noorden van ons ligt de Utrechtse heuvelrug, die mij van uit de lucht nog nooit zo hoog heeft toegeschenen Boven ons strekt zich een effen grijs wolkendek uit, waar boven, naar later pas bleek, zich vele vijandelijke jagers op hielden. Plotseling, voor de toeschouwers op de grond, komen we van achter de Grebbe- berg te voorschijn en beginnen te stijgen naar ongeveer driehonderd meter, welke hoogte beslist noodzakelijk is, willen onze bommen ontploffen. Nog enige ogenblikken, dan zijn we bo ven het doel van onze vlucht, de bossen in de buurt van Wageningen, waar zich de vijandelijke batterijen ophouden, die voortdurend de stellingen op de Grebbe- berg bestoken. Snel overzie is het esca drille, het verband blijft goed gehand haafd, de waarnemers zijn druk in de weer. Even zoekt mijn oog de horizon, het landschap, het wolkendek af; geen jager te zien Onverwachts bewegen zich vanaf de grond talrijke vurige strepen naar ons toe, we worden beschoten met luchtdoel geschut en mitrailleurs. Rustig gaan we door, nu terugkeren, ter wijl we vlak boven het doel zitten, is toch al te gek. Op hun beurt zenden onze jagers tal rijke vurige strepen naar de bossen onder ons, bijna gelijktijdig met de bommen, die de waarnemers nu laten vallen. Telkens wanneer er een ontploft, krijgt mijn toestel een behoorlijke tik, zweven we even boven onze stoeltjes Grote vlammen schieten op vele plaatsen uit het bos omhoog, gevolgd door wol ken aarde. Het is raak geweest, we worden niet meer beschoten, en wanneer we laag over de heuvels richting Zeist wegvliegen, stijgen achter ons grote rookwolken uit het brandende bos omhoog. Met de grootst mogelijke snelheid vlie- wen we terug, immers de vijandelijke jagers kunnen gewaarschuwd worden en ons dan gemakkelijk inhalen; we moeten, met de weinige toestellen, die we nog hebben, elk gevecht zoveel mogelijk ver mijden. Over de Loosdrechtse plassen, Diemen, Buiksloot, waar de jagers landen, en het Alkmaardermeer, gaan we terug naar Bergen, waar we met vreugde worden ontvangen Het is stil geworden op de Grebbeberg. Voorlopig zijn de Duitsers uitgeschakeld, dankzij de Nederlandse Luchtmacht. Wachtmeester Leen van Ooyen staart vanaf de Koerheuvel naar de Grebbe Er zijn geen doden meer gevallen in zijn omgeving. Het bleef bij Piet de Win ter, die over enige tijd begraven zal wor den op het grote Grebbekerkhof te Rhe nen De wachtmeester weet dat nu nog niet, de oorlog is immers nog in volle gang „Jammer van Piet", mompelt de onder officier en voegt zich dan weer bij zijn jongens •H- Bijna vijfentwintig jaren rust Piet de Winter reeds op het oorlogskerkhof te Rhenen. Laten we hem gedenken als we we Grebbeberg passeren.. Uw verkoudheid van neus, keel of borat met De 707, 708, 714706 eti de 709 op weg naar de Grebbeberg, mei 1940. Uitreiking vakdiploma's Smecoma VELE GESLAAGDEN De moderne ontwikkelingen in de me taalnijverheid vragen steeds meer ge specialiseerde vakmensen. De Stichting Smecoma te Baarn, een door het bedrijfs leven in het leven geroepen opleidings instituut, verzorgt reeds 15 jaar de op leidingen tot vakman, in het midden- en kleinbedrüf in de metaalnijverheid. Deze bedrijfsopleidingen volgens het leerlingenstelsel worden op praktische en didactische gronden in 2 delen gesplitst n.l.: 1. Een 2-jarige primaire opleiding tot adspirant na een vooropleiding op de lagere technische school; 2. Een 2-jarige voortgezette opleiding tot gezel, respectievelijk 2e mon teur. Is men geslaagd dan ontvangt men het adspirant of het gezel, resp. 2e monteurs- diploma. Ook in 1964 zijn weer vele kan didaten geëxamineerd, die onder auspi ciën van Smecoma hun opleiding hebben ontvangen. Veel jongeren, ook uit onze omgeving, hebben zich veel moeite ge troost om deze toch betrekkelijk zware studie met goed gevolg te doorlopen. De Stichting Vakopleiding Smecoma heeft besloten de behaalde diplóma's aan ad- spirant- en gezelkandidaten op officiële wijze uit te reiken op verschillende plaat sen in ons land. Voor ons gewest is dat op zaterdag 24 oktober n.m. 2 uur in hotel Noord Brabant te Utrecht. Hier zal de diploma-uitreiking plaatshebben. Naast de officiële uitreiking van de diploma's zal ook een en ander over de opleidings mogelijkheden in 't verleden, heden en toekomst worden getoond. De volgende kandidaten uit onze om geving zullen het diploma ontvangen: Adspirantdiploma P. van Maanen, Panhuis 30, Veenendaal; J. G. van Erven, Parallelweg 123; G. Roks, Patrimoniumlaan 103; E. ten Maaten, Maatsteeg 8, Rhenen; J. P. v. d. Brink, Buurtlaan-oost 52, Veenendaal; J. Bouw man, Kanaalweg 35, Veenendaal; J. H. Diteweg, Meindert Hobbemastraat 14, Veenendaal. P. H. Zwijnen, Dijkstraat 56, Veenendaal; G. Hendriksen, Scheivoor 2, Ederveen. B. G. Achterberg, Prinsesselaan 6, Vee nendaal. Gezel-diploma: H. v. Engelenburg, Beatrixstraat 27, Veenendaal; T. de Gooyer, Achterkerk straat 33, Veenendaal; E. W. v. Voort- huyzen, Kanaalweg 33, Veenendaal. Praatje over rozen en heide Hetgeen ik over de heide zal ver tellen is mede bedoeld als antwoord op de vraag van de heer K. F. bij wie de Erica's (heide) steeds wegkwijnen. Wanneer men de aanplant verzorgt zoals we hier gaan vertellen, dan is succes gegarandeerd. Het is zo: men kan bijna het gehele jaar door genieten van prachtig bloeiende heidesoorten. Tussen twee haakjes is het onbegrij pelijk, dat deze zo weinig hier in de omgeving wordt aangeplant. Zelfs in rotstuinen, op de voorgrond bij een groep Coniferen, waar zij zo prachtig bij uitkomen, zoekt men deze vergeefs. Denk er vooral om dat de soorten Calluna's, Erica tetralix en ook de door u aangeplante Erica vagans van veenachtige bosgrond houden. Uw tuin ligt op zandgrond? In uw omge ving zult u best aan veenachtige grond kunnen komen om deze op de plaats waar u genoemde soorten wilt plan ten, door de grond te mengen. En dat is nu het hele eieren eten. In de door u beschreven soort grond gedijen deze niet. Het steeds wegkwijnen van uw planten zult u nu begrijpen. Dus: veenachtige grond inbrengen en ongetwijfeld zult u dan wel voldoe ning hebben. Uw inlichtingenbron heeft u verkeerd ingelicht. Dit nog: vergeet niet voor het planten de kluitjes der planten goed vochtig te maken en ge bruik vooral geen verse mest. Dat zou zeker totaal funest zijn! Zie hier enkele soorten van het grote sortiment dat in heidesoorten bestaat. Ook anderen kun nen er hun voordeel mee doen. Erica atrorubra bloeit rose van februari tot i april, Erica Carnia, helder rose van januari tot april, Calluna vulgaris alba Hammondi (bijzonder mooi) bloei tijd augustus, Calluna Alportië (rood) i bloeitijd augustus-september, Erica vagans alba bloeit evenals de Ham- mondi, voornoemd, wit. De Erica Mrs. Maxwell bloeit donkerrood en St. Ke- verne, zalmrood. Deze bloeien allen vanaf juli tot september. Er zijn te veel om op te nemen. U ziet, keuze genoeg. Te kust en te keur! Succes zij U toegewenst. De grasranden of buxusranden die men in villatuinen nogal aantreft, vra gen veel werk bij het onderhoud. Re den, waarom ik u zou willen aanbeve len hiervoor in de plaats Polyantha- rozen te nemen. Deze zijn goede ver vangers en bloeien de gehele zomer tot diep in het najaar. Ook voor be planting in groepen en boordbedden zijn ze bijzonder geschikt. De beste planttijd ligt tussen oktober en de cember. Vooral op hoge droge zand grond is najaarsplanting ideaal. Op laag gelegen gronden plant men vanaf midden februari tot april, deze zullen dan wel later bloeien als die in het najaar geplant. Daarbij komt nog, dat voorjaarsplan ting op droge zandgrond nogal eens moeilijkheden geeft, bijvoorbeeld bij een periode van droogte. Bemest rozen met goede oude verteerde mest en daar zij zeer kalkminnend zijn, raad ik u aan flink wat kalk te geven, een half pond per vierkante meter mag zeker wel door de grond gewerkt worden. Proefondervindelijk is bewezen, dat grond waarin veel kalkpuin voorkomt voor rozen uitermate geschikt is. Een mooi donkergroen gewas en zeer rijke bloei werd verkregen. Van waar die verscheiden heid aan tinten? Hoe komt het dat de bladeren vallen? Het mooie schouwspel, het kleuren feest van ongekende pracht is weer daar en velen vragen zich af hoe of dat nu zo maar opeens in de herfst moge lijk is. Ik zal proberen op begrijpelijke wijze hiervan in het kort uitleg te ge ven. U weet zeker wel, dat de bladeren mede het groeiproces gaande houden? In de kernen van de cellen der blade ren komt bladgroen voor en door de wijziging van de temperatuur heeft een verandering plaats van het bladgroen. Dit ondergaat dus nu een sterke af koeling en hierdoor worden de kleur stofkorrels, die in het bladgroen aan wezig zijn, uit elkaar gesplitst in rode, gele, blauwgroene en meerdere ge kleurde deeltjes. De blauwgroene kleurstofkorrels worden door de stam van de boom opgenomen, want het zijn juist deze kleurstofkorrels waarvan de stam in de winter leeft (in de wintermaanden staat immers de sapstroom stil en wor den geen voedingsstoffen aangevoerd of opgenomen). De andere kleurstofkorrels blijven in het blad en spelen het fraaie kleuren spel, dat ons vol bewondering maakt en dat met het blad tenonder gaat. Bij velen wordt nog als vaststaand beschouwd, dat de herfststormen oor zaak zijn dat de bladeren van de boom worden gerukt. Ik wil graag toegeven dat de storm wel een hand in 't spel heeft, doch dat is dan toch maar een „kinder handje", want zou de wind moeten zorgen voor de bladval, dan zouden er eer veel bladeren aan de boom blijven zitten. Het volgende voorbeeld zou ik willen stellen: Wanneer men in de zomer een tak van de boom afneemt dan verdorren de bladeren wel, maar i1 er afvallen? Niks hoor, zij blijven vast zitten. Zeker heeft u dat wel meerdere malen mogen constateren. In het najaar vormt zich aan de voet van de bladsteel een laagje weefsel en op dat punt wordt het blad van de boom gestoten. Dit afstoten zou dus ook gebeuren zonder stormwinden, al is deze vanzelfsprekend een hulp hierbij. Het is dus zo, dat de boom in de herfst de bladeren afstoot uit „nood zaak" Is het u duidelijk, lezers en lezeres sen? Het blad zorgt voor de verdam ping van het vocht, dat door de wortels uit de grond wordt aangevoerd. Dit wordt de zoutstroom genoemd. In het koude jaargetijde stagneert de aan voer vah vocht uit de grond, terwijl buiten de temperatuur dan toch nog wel zodanig kan zijn, dat het blad nog kan zorgen voor verdamping. Het gevolg zou dan zijn, dat de boom zou worden uitgemergeld en om nu in het toude jaargetijde het onnodige verdam pen van zijn vocht te voorkomen, stoot de boom bijtijds zijn bladeren af. Wan neer men het kleurenspel der bomen en heesters bewondert, dan weet men nu ook het „hoe en waarom". Hoe schoon is de natuur! Is het alles niet een groot wonder? En dan te weten, dat zovelen er „ziende-blind" aan voorbijgaan. Waarom niet zoeken en waarnemen? Ga bij de natuur in de leer! De natuur kennen is de natuur beminnen. E. J. Grijsen Weer drie jubilarissen bij „De Driekleur" Vrijdag was het voor de heren J. Dgk- horst, H. Schipper en A. van Santen een blijde dag, daar op deze dag het feit werd herdacht dat zij resp. 50, 45 en 45 jaar in dienst waren van N.V. Stoomweverij „De Driekleur" te Scherpcnzeel. 's Avonds kwam het personeel van de bedrijven te Scherpenzeel en Zeist bijeen in „de Hertog van Gelre". De directeur van „De Driekleur" de heer B. Valkenburg Tzn. sprak zijn grote vreugde over uit, dat de heren al die jaren de fabriek trouw zijn gebleven en hun beste krachten aan 't bedrijf hebben ge geven. Hij hoopte, dat zij nog vele jaren de gezondheid en kracht mogen ontvangen om hun werk te blijven verrichten. Hierna overhandigde de heer Valkenburg de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. De da mes werden ook niet vergeten en ontvin gen een doos chocolade. Als extra ver rassing werd nog door de directie aan de jubilarissen een Delfts blauw wandbord van „De Driekleur" aangeboden. Ook de vorige jubilarissen worden nog met zo'n bord verrast. Namens de personeelsvereniging over handigde de heer B. W. Hooijer de jubi larissen ook nog een enveloppe met in houd. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Vooraf was er nog een vergadering van de Stichting Pensioenfonds voor het JPer- soneel van N.V. Stoomweverij „De Drie kleur". De heer Takkenberg van Actuari- eelbureau Ten Pas gaf een toelichting op de gewijzigde statuten en reglementen. Hierna werd het bestuur definitief sa mengesteld. OPGAVE 20 PRACHTIGE HERFSTEXPOSITIE VAN SCHOLIEREN In de met herfstbladeren en herfstteke- ningen versierde lokalen van de open bare lagere school aan de Dorpsstraat werd dezer dagen door de leerlingen van die school een expositie gehouden van herfsttakjes en stukjes. Hierin waren verwerkt paddestoelen, eikels, noten, bes sen, herfstbladeren, enz. Het aantal inzendingen bedroeg plm. 80 stukjes. Er werden in vier groepen naar leeftijd prijzen toegekend en de uitslag was als volgt: Groep a. Ie prijs: Sinus van Veldhuizen; 2. Willy v. d. Kraats; 3. Rudy Veldhuizen; E. V. Ronnie van Burken, Ruurd Valken burg, Johan Groeneveld en Tonny Top Groep b: 1. Mathilde van Kolfschoten; 2. Janette van Hussel; 3. Janette Dors man. E.V. Alex Hoefakker, Kees Renes, C. Wesseling en Henk Middendorp. Groep c. 1. Bert de Rooy; 2. Dineke van Bruggen; 3. Elly Veldhuizen. E.V. Riekje Pol, Karei Veldhuizen, Lia van Eist en Henk van Burken. Groep d: 1. Tonnie Veldhuizen, 2. Gerda van Ekris; 3. Alie Lansing. E.V. Ada de Rooy, Betsy Plaisier en Gert Jan Hooi- 1 werf. 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 14 16 18 a 1 20 21 22 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 m 34 35 37 39 1 40 41 42 4-4 45 46 47 48 49 SO HORIZONTAAL 1 morsdoekje, 4 inhalig, 6 vlaktemaat, 7 meisjesnaam, 9 zus ter, 11 bijwoord, 13 zijde van het voorhoofd, 15 opschik, 17 boom, 19 meisjes naam, 21 meisjesnaam, 23 zware zoete wijn, 25 godin v. d. vrede, 28 voorzetsel, 29 zekere vleessoort, 30 gem. in Gelderland, 31 eenmaal, 33 bloeiwijze, 34 plaats in Frankrijk aan de Maas, 36 gravure, 38 sociëteit (afk), 39 bitter vocht, 40 pape gaai als aanspreking, 43 heks, 44 waterkering, 45 voorvoegsel, 47 mens, 49 plaats in Gelderland, 50 ontkenning (spreekt.). tj VERTIKAAL; 1 gelijk, 2 afgelegen, 3 strijdperk, 4 schel, 5 eerste boek van Mö'zes (afk.), 8 boom, 10 familielid, 11 bescheiden, 12 kreet, 14 vogel, 15 honigbij, 16 schoeisel, 18 rangtelwoord, 20 gem. in België, 21 myth, figuur, 22 eer, 23 groente, 24 voertuig, 26 plechtige gelofte, 27 telwoord, 32 niet dicht opeen staande, 35 eikenschors, 37 groente, 38 vreemde munt, 41 plaats in Overijsel, 42 ommegang, 44 laagvlakte, 46 metaalsoort, 48 dorpje onder de Overijselse gem. Gramsbergen. OPLOSSING PUZZEL NR. 82 HORIZONTAAL: 1 bastion, 6 men, 9 oren, 10 Rome, 11 sabel, 13 barok, 14 bes, 15 genet, 16 ver, 17 den, 18 lis, 20 al, 21 man, 23 et, 24 regelet, 26 Lm, 28 gom, 29 Be, 30 San, 32 weg, 33 pel, 34 reden, 36 wee, 37 eigen, 38 netto, 40 snel, 41 mede, 42 pen, 43 wederik. VERTIKAAL: 1 bas, 2 sober, 3 tres, 4 iel, 5 on, 6 morel, 7 emotie, 8 nek, 10 Ran, 12 Abel, 13 ben, 15 genegen, 16 Vaals, 17 dag, 19 stiel, 21 met, 22 dem, HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S M10 SECONDEN KLAAS 25 log, 27 marine, 29 beet, 31 negen, 32 wen, 33 peter, 35 del, 36 wede, 37 esp, 38 ned, 39 ook, 41 me.

De Vallei | 1964 | | pagina 4