V Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bouw van nieuwe kracht centrale te Veenendaal Agenda Snellere aansluiting van telefoon mogelijk door Zaak dr. Thoomes leidt tot conflict situatie Chr. Openbare bibliotheek wordt druk bezocht Anton Geesink een groot kampioen Wat nu weer...? 38e JAARGANG DINSDAG 27 OKTOBER 1964 X Nr. 85 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Het is een bekend verschijnsel dat zij, die een nieuwe telefoonaansluiting wensen, maanden en soms jaren moeten wachten. De wachtlijsten nemen overal in de lande grote vormen aan en uiteraard ook in Veenendaal. Een lichtpunt voor de aspirant-telefoonbezitters hier ter plaatse is wel het begin van de bouw van de nieuwe krachtcentrale achter het postkantoor. Hierdoor zullen de eventuele nieuwe aansluitingen aanmerkelijk worden versneld. Overigens zal de bouw van de krachtcentrale nog wel enige tijd vergeen, vermoedelijk zal de centrale pas eind 1965 in gebruik worden gesteld. APPARATUUR Projecten Verzorging KNAAPJE DODELIJK GEWOND BIJ VAL UIT RAAM Het Albert Schweitzerdorp Nieuws uit de omgeving Landelijke ophef over interne kwestie door allerlei publicaties Schoolbestuur Zendingsavond in Chr. Ger. Kerk VEENENDAAL HEEFT LEESGRAGE BEVOLKING GERANGSCHIKT Publiek Renswoude krijgt nieuwe Herv. pastorie Opbrengst Antwoord '64 te Renswoude Veenendalers geven hun mening Vertrek Deskundig AMERONGEN Anti Honger Actie EDERVEEN Jongeman dodelijk gewond, met bromfiets tiigen lichtmast MULDER Bedaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TcL 0 8385-2022 (2 lUnen) - Giro 563427 Bedaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het blijkt dat de beperking louter een gevolg is van niet voldoende voor radige apparatuur bij de Telefoon dienst. Uiteraard beperkt ook de per soneelsbezetting de expansie, die PTT wel zou willen volgen, maar de nadruk moet worden gelegd op bovenstaande oorzaak. De wachtlijsten zouden beslist dunner worden indien overal voldoen de apparatuur kon worden ingezet. Een verblijdend verschijnsel voor de hon derden wachtenden in Veenendaal dat ter plaatse een begin is gemaakt met de bouw van een dergelijke centrale. Vprvwpge de PTT worden overal waar het noodzakelijk is centrales gebouwd om de vraag te kunnen opvangen. Hier voor is een speciaal projectenplan op gesteld met verschillende urgenties. In de grote steden worden deze cen trales in intensief bewoonde stadsdelen gebouwd en/of uitgebreid. In Nijmegen was dit onlangs nog het geval. Het verzorgingsgebied van de nieuwe krachtcentrale te Veenendaal omvat al- Vrijdagmiddag om kwart over vier viel het 372-jarige knaapje Hansje Wallet uit de bovenverdieping van de ouderlijke wo ning op Davidstraat 43. De jongen bleef met een bloedende hoofdwond liggen en werd per ambulance naar het Julianazie- kenhuis gebracht. Onderweg naar het ziekenhuis is het kind overleden. Een wel zeer tragisch ongeluk. Donderdagmiddag om 2.30 uur is er in het O.CB.. gebouw een lezing m$t film en dia's door mevr. dr. Greetje Bartïlimi-van de Kreek over het Albert Schweitzerdorp in Afrika. Mevr. dr. Bartilimi die werkzaam is in het Albert Schweitzerdorp en op het ogenblik met vakantie terug is in Ne derland, is bereid gevonden deze mid dag voor het O.C.B. te verzorgen. De dames van het O.C.B. hebben voor deze instelling ijverig gebreid en kleren opgehaald, maar niet alleen deze dames zijn van harte welkom, het bestuur no digt iedereen, zowel dames als heren, die belangstelling heeft uit, en denkt hierbij ook aan de dames' van de Ver. voor Huisvrouwen, Ned. Chr. Vrouwen bond, Plattelandsvrouwenbond enz. LEERSUM. Zaterdag heeft Leersum haar nieuwe burgemeester verwelkomd. Het programma vermeldde o.m. een rond rit door de gemeente per landauer, auba de door schoolkinderen, défilé door ver enigingen en organisaties, buitengewone raadszitting en een receptie in restau rant Darthuizen. EDE. De afdeling Ede van de Kon. Ne derlandse Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde reikte zaterdag aan de heer Hendriksen, Klinkenbergseweg 53 te Ede de prijs uit voor de mooiste voorjaars- en zomertuin. De heer Hen driksen die zelf alle planten kweekte kwam hiertoe definitief in het bezit van de wisselbeker. WAGENINGEN. Een 9-jarige jongen werd woensdagmorgen aangereden door een personenauto. Oorzaak was de te scher pe afstelling van de verkeerslichten op die plaats. Er wordt met spoed een on derzoek ingesteld. WAGENINGEN. Ben van Londen, schil der van de Zuid-Veluwezoom exposeert in het atelierschip „Tamalone" bij het Lexkesveer. Zijn schilderijen en aqua rellen geven de schoonheid van de Zuid-Veluwezoom weer, o.a. de bossen van Keijenberg, de Renkumse Beek, de Bergrand en meerdere malen de Rijn. Een bezoek aan deze tentoonstelling die tot en met 1 november duurt is ze ker de moeite waard. naast de Apotheek Tel. 3184 Hoofdstr. 51 Veenendaal leen de plaats zelf, zodat andere plaat sen als Rhenen. Amerongen e.d. hier van geen profijt kunnen trekken. Ver schillende oudere centrales moeten worden vervangen. Ook de oude cen trale te Veenendaal bood te weinig ca paciteit. Het is te verwachten dat met in gang van medio 1965 de aansluiting voor de Veenendaalse wachtenden in sneller tempo zal gebeuren. Een hoop gevend geluid, want bij onderzoek bleek wel dat ook hier ter plaatse een aantal mensen danig gehandicapt is door het ontbreken van een telefoon aansluiting. Gelukkig niet in die mate als in een televisie interview onlangs openbaar werd. In enkele plaatsen was zelfs een dokter van telefoon versto ken. Maar al is de toestand in Veenen daal dan niet zo nijpend, de bewijzen zijn geleverd dat ook meerdere plaats genoten op een aansluiting „zitten te springen". Zij moeten dus nog wat ge duld beoefenen. Het fundament voor de krachtcentrale is reeds gelegd. De Technische Dienst uit Ede en Arnhem doet haar uiterste best de zaak zo spoe dig mogelijk voor elkaar te hebben. Wie van dc veronderstelling uitging dat, na de beslissing van de Commissie van; Beroep, waarin het schorsingsbesluit, ingesteld door het schoolbestuur werd vernietigd, de kwestie Schoolbestuur-Dr. Thoomes in rustiger vaarwater zou belanden, komt be drogen uit. Door allerlei publicaties, o.a. in „De Telegraaf" krijgt de zaak een nog verwarrender aspect en ziet het ernaar uit dat zelfs de burgerlijke rechter deze in terne schoolkwestie krijgt te behandelen. Hoewel Dr. Thoomes, zich van het desbe treffende artikel wenst te distanciëren, omdat de verslaggever „hem de woorden zelf in de mond legde", en hy dit kwalijke journalistiek noemt, blijft Dr. Thoomes van mening dat hy na de rehabilitatie (schorsingsbesluit vernietigd) nu ook compensatie wenst voor de vakantie die door de affaire bedorven werd. hij legde zich bij de meerderheid neer, die al de publicaties rondom deze „onver kwikkelijke historie" beantwoordde met een zich hullen in stilzwijgen. Het zijn beleidskwesties, die wij meen den te moeten corrigeren. Van zeer welgeinformeerde zijde ver namen wij nog het volgende: Het is jammer dat deze zaak zo in de publiciteitssfeer is getrokken. Het was feitelijk een eenvoudig geschil, zoals er in de arbeidssfeer zoveel voorkomen. Het bestuur ging een administratieve proce dure aan, hetgeen eigenlijk geen voor paginanieuws was. In verband met art. 83 lid 1 van het bepaalde in de L.O.-wet was het Dr. Thoomes verboden het school gebouw voor privé-doeleinden te gebrui ken. Toen het bestuur het schoolhoofd hier terrecht op attendeerde kreeg men te horen: „Als het bestuur dit wil moeten ze volgende week de deurwaarder maar sturen om de boel van de zolder te gooien ik doe dit nooit". In de officiële beslissing wordt deze uit spraak van Dr. Thoomes afkeurenswaar dig genoemd. Het schoolbestuur had de disciplinaire straf evenwel moeten verzachten of te niet doen, toen men constateerde dat Dr. Thoomes, zij het schoorvoetend, gevolg gaf aan de sommering de lokalen te ontrui men. Op deze dag is het eigenlyk mis ge gaan en zyn de fouten gemaakt. Overi gens is de zaak nu dermate opgebla zen dat het niet te verwonderen is als er een hevige conflictsituatie uit zal ontstaan. Ook wil de heer Thoomes een schade vergoeding, die overigens niet uit de schoolkas zou moeten worden betaald, om dat de kinderen en de leermiddelen er niet onder mogen lijden, maar door het bestuur zelf gefinancierd dient te worden. Voorts kan Dr. Thoomes het niet tole reren dat het Bestuur, na de uiteindelijke beslissing, toch nog doorgaat de fluister campagne te stumuleren door uitlatingen alsof men zou overwegen nu eindelijk eens met zwaardere feiten op tafel te komen. Dr. Thoomes wenst volledige reha bilitatie, want zoals de zaak nu ligt is de kwestie nog niet uit de wereld. Het schoolbestuur heeft zaterdag lang durig vergaderd en een communique op gesteld, dat hieronder is afgedrukt. Voorts zal er heden (dinsdag)avond een bestuurs vergadering zijn waarop Dr. Thoomes is uitgenodigd. Op woensdag 4 november volgt dan een algemene ledenvergadering. Het communique van het schoolbestuur luidt als volgt: Het Bestuur van de Ver. tot bevordering van Christelijk Onderwijs te Veenendaal heeft kennis genomen van de uitspraak van de Commissie van Beroep van 22 ok tober 1964 betreffende de schorsing van Dr. J. G. Thoomes. De Commissie van Beroep is na een aantal overwegingen tot de slotsom gekomen dat het niet geheel voldoen aan een opdracht van het bestuur door Dr. hoomes tot welke opdracht het bestuur overigens volgens de com missie WEL bevoegd is niet van zoda nig gewicht acht, dat daarop de straf van 4 dagen schorsing moest worden gesteld en heeft de opgelegde schorsing vernietigd. Zoals bekend heeft in deze zaak de Com missie van Beroep het laatste woord en i.v.m. de onstane publiciteit stelt het be stuur prijs op te verklaren dat de schor sing van 4 dagen van Dr. J. G. Thoomes als NIET geschied moet worden be schouwd. Het bestuur zal op korte termijn een ledenvergadering bijeenroepen, waarin deze zaken nader met de leden van de vereniging zullen worden besproken. Veenendaal, 24 oktober 1964 Een der leden van het schoolbestuur verklaarde dat hij persoonlijk meer ope ning van zaken had willen geven, maar Rhenense gemeentewerklieden halen een haard weg bij de familie Van Dijk aan de Anjerlaan te Rhenen om deze in het huis van de buren te plaatsen. Er was een geschil gerezen of de haard of de schoorsteen bij de familie de oor zaak was van gasvormingwaardoor de kinderen van dit gezin midden op de dag in slaap vielen. Het bleek de schoorsteen te zijn want de haard van de fam. Van Dijk brandt nu lustig bij de buren en de haard van de burendie het anders zo goed deed, ligt nu zo dood als een pier ten huize van de fam. Van Dijk. Donderdagavond werd in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat een zendings avond gehouden. De belangstelling was slechts matig. Drie Chr. Ger. predikan ten voerden op deze avond het woord. De bijeenkomst werd geopend met en kele bezielende woorden gesproken door ds. Zonneveld uit Bennekom. De pre dikant wekte op tot gebed en offer vaardigheid. Ds. W. Heerma, Chr. Ger. predikant te Nunspeet en voorheen te Veenendaal, sprak over het onderwerp „God kent geen rassenscheiding". Ds. Heerma be lichtte het ontstaan van de verschillen de rassen en huidkleuren. Als we de Bijbel kennen weten we dat bij de to renbouw van Babel de spraakverwar ring is ontstaan en als gevolg daarvan zijn de mensen verspreid over de aarde. Toen zijn waarschijnlijk de verschillen de volken ontstaan. We weten voorts dat het geslacht van Cham vervloekt werd en in Psalm 105 wordt duidelijker gezegd dat met het geslacht van Cham de Egyptenaren bedoeld werden. We kunnen dus veilig aannemen dat Cham's geslacht bezit ge nomen heeft van Afrika. Het blanke deel der mensheid heeft in de loop der eeuwen het zwarte deel aan zich ondergeschikt gemaakt, mede door de kolonisatie. We kunnen over deze ook door ons gevoerde kolonisatie niet verheugd zijn, aldus ds. Heerma. Spreker vreesde dat nu ook China in het bezit is van de atoombom de rekening wel eens gepresenteerd kon worden. Ds. Heerma zag in de opkomst van China een groot gevaar voor de wereldvrede en er zal heel wat diplo matieke vaardigheid vereist zijn dit gele gevaar af te wenden. Tot slot stipu leerde de predikant nog eens dat God geen rassenscheiding kent. Aansluitend bij de vorige spreker wees ds. Van Smeden uit Utrecht op de waarde van de mens, ongeacht ras of huidskleur. De mens mag nooit ge ëxploiteerd worden door de ander. Spreker herinnerde aan de indiening van de wet op de bakkersnachtarbeid, die ingediend was door ds. Talma in 1922. Velen, zelfs geestverwanten lieten ds. Talma in de kou staan en verlieten de zaal, aldus ds. Van Smeden. Met de opwekking naar de Weder komst van Christus toe te leven en de kleurlingen bekend te maken met het Evangelie, besloot spreker zijn referaat. De sluiting werd verzorgd door ds. Kampman uit Ede. Nu de avonden langer worden en de kille herfst zijn intrede heeft gedaan blijven de mensen liever binnenshuis. De vormen van ontspanning zijn ongetwijfeld legio. Velen zijn bezig met persoonlijke hobby's of handenarbeid, andere kijken intensief televisie of maken zelf muziek. Het leek ons interessant om een der vormen van vrijetijdsbesteding, die in ons land schijnbaar gebruikelijk zijn - het lezen van boeken - eens aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Hier voor togen wij naar de Chr. Openbare Bibliotheek, gevestigd in lokalen van de Kon. Julianaschool aan de Kerkewijk. De directrice, mevr. Brouwer-Bruins, ontvangt ons hartelijk. Zij is direct be reid wat over de leesgewoonten van het Veenendaalse publiek te vertellen. Allereerst wat historie. Mevr. Brouwer begon in de vooroorlogse jaren met het uitlenen van boeken, in haar eigen woning op de P. H. van Rijnstraat. Er werd een speciale wand gebouwd om de boeken te kunnen bergen. In de mobilisatietijd kreeg mevr. Brouwer veel bezoek van hier gelegerde militairen. Ook tijdens de oorlog werd in Veenendaal dri. gelezen, ook al om dat er verder geen vertier was. Het gebeurde dat meer dan 500 mensen is er wat van hun gading. Het totaal aantal uitgeleende boeken bedroeg in 1963 gemiddeld 7000 per maand, waar bij de vakantiemaand juli een lichte daling te zien gaf. (zie verder pag. 4) De oude pastorie van Renswoude, da terend uit het jaar 1900, die door de Hervormde kerkvoogdij zal worden verkocht. De pastorie wordt thans be woond door ds. L. v. d. Peut. boeken kwamen halen. Deze wissel bibliotheek, onderdeel van de open bare leeszaal in Utrecht liep dus goed. Maar dat aan huis uitlenen was toch geen houdbare toestand. De heer Brouwer ging naar het ge meentebestuur en kreeg toestemming een lokaal van de Tekenschool in te richten als bibliotheek. Pas in 1952 werd de huidige ruimte in de Kon. Juliana school betrokken. In 1956 werd Rijks subsidie aangevraagd en verkregen. Voorwaarden daarvoor zijn o.a. een goedgekeurd boekenbezit, het vereiste aantal boeken en voldoende studie boeken. Hieraan voldeed de Chr. Openbare Bibliotheek in ruime mate en de sub sidie werd verleend. Als men rond kijkt in de lokalen waar mevr. Brou wer de scepter zwaait, wordt men di rect getroffen door de pijnlijk nauw keurige rangschikking en de overzich telijkheid van de boeken, die in ver schillende categoriën zijn ingedeeld. Op de vraag welk publiek, verdeeld naar leeftijd, levensbeschouwingen, be roep e.d. de bibliotheek het meest be zoeken antwoordt mevr. Brouwer dat de bejaarden niet in grote getale ko men opzetten. Ze zien blijkbaar tegen de klim op, die ze over de hoge trap moeten maken, om de bibliotheek te bereiken. Waren we gelijkvloers ge vestigd of direct aan de openbare weg dan zou het voor de oudjes misschien makkelijker zijn ons te bezoeken. Het zijn dus veel jongeren, die hier een boek van hun keuze komen uit zoeken. Inderdaad, dit kan mevr. Brou wer bevestigen. Ondanks de concurre rende invloed van de televisie schijnt de jeugd en dan vooral de studerende jongeren, druk te lezen. De bibliotheek heeft haar leden niet alleen in Vee nendaal, maar ook uit de omliggende plaatsen zoals Eist, Rhenen, Renswou de, Overberg en Ederveen. Er zijn verschillende soorten lezers en voor al die smaken en voorkeuren Ruim driehonderd jaar geleden betrok de toenmalige predikant van Renswoude, Ds. Saldenus, de eerste pastorie, welke het dorp rijk was geworden. Met toestem ming van de Staten der Provincie was dit gebouw, dat thans in ge bruik is als gemeentehuis, tot stand gekomen. Wegens de hogere eisen die men ging stellen, het gebrek aan ruimte en de wei nig centrale ligging ten opzichte van het dorp, ging men omstreeks 1925 uitzien naar een andere woning, geschikt voor Herv. Pastorie. Men vond deze in de vorm van de oude dokterswoning en de toenmalige Herv. predikant Ds. Emmen mocht dit huis als nieuwe pastorie betrekken. Tot heden is deze (tweede) pastorie door verschillende predikanten met ge noegen bewoond; want over ruimtegebrek valt niet te klagen. Het ziet er echter naar uit, dat de tegen woordige Herv. predikant, Ds. van de Peut, een nieuwe moderne pastorie zal kunnen berekken. In een gemeentevergadering werd vorige week één en ander besloten. De huidige pastorie zal worden ver kocht; de nieuwe pastorie zal gebouwd worden op de grond naast de Herv. Kerk, welke thans in gebruik is voor tuingrond (in de Kerkstraat). Officiële toestemming tot het bouwen van de nieuwe (derde) pastorie is reeds verkregen. Het wachten is nu op de aanbesteding. De gezamenlijke opbrengst van de door de Herv. en Geref. Kerken verzamelde of toegezegde gelden voor Antwoord '64 be draagt bijna f 4000, Anton Geesink, de Olympische Judokampioen, gefotografeerd door de Veenen daalse zakenman Van Doorn, die met hetzelfde vliegtuig waarin Geesink zich bevond naar Japan reisde. Op de foto: Geesink aan de vliegtuigtrap. Heel sportminnend Nederland en in 't byzonder zyn geboorteplaats Utrecht is trots op de nieuwe Olympische Kampioen Anton Geesink- Een sportieve volksjongen op de hoogste trede in het Budoean stadion in Tokio, terwijl het Wilhelmus over hem wordt uitgegoten. Twee Veenendalers hebben een aparte visie over de prestaties van Geesink. Daar is de zakenman van Doorn van de Rembrandtlaan, die tesamen met onze judokampioen naar Japan reisde en de judoleraar de heer v. d. Velde die uiteraard de meer technische kant even be licht. Op 14 september vertrok de DC 8 waarmee Geesink reisde van Schiphol. Talrijke judovrienden, sportverslag gevers, familieleden deden hem uitge leiden. Anton reisde samen met de Vee- nendaler van Doorn, die voor zaken naar Tokio ging. Hij was wel ongedurig, zegt de heer van Doorn, want hij liep met grote passen door het vliegtuig. Dit was de vijfde of zesde keer dat hij een vliegreis meemaakte, maar als een boottocht geen weken duurde, zou An ton liever met de boot gaan, volgens de heer van Doorn. Terwijl we zo sa men aan de praat waren kwam daar een aantal Japanse voetballers, die net uit Hamburg terugkwamen op ons af. Stuk voor stuk herkenden ze „Heesink", want zo noemen de Japanners hem. Geesink is een zelfverzekerd man, maar een doodgoede knul, zegt de heer van Doorn. In Alaska tijdens een tussen landing zijn we wat gaan wandelen en maakten foto's van elkaar. Tenslotte waren we provinciegenoten of niet soms. Bij de aankomst op het vliegveld van Tokio was de belangstelling enorm. Tientallen camera's werden op hem gericht. Een paar honderd Japanners stonden toe te kijken. Ze zeggen niets, ze staren maar naar Geesink, in hun ogen een geweldenaar, hetgeen ook la ter zou blijken, want Kaminaga had niets te vertellen. Geesink is een man van weinig woorden, maar van veel da den. Dat hebben we kunnen merken, zegt de heer van Doorn. Een deskundig commentaar kregen In de week van 26 oktober-1 november zullen ook in Amerongen een groot aantal collectanten langs de huizen gaan om een bijdrage in ontvangst te nemen voor de landelijke anti honger aktie. Deze aktie wordt gehouden door het Novib comité, in samenwerking met Unesco Nederland. Nog steeds wordt er door miljoenen mensen, verspreid over grote delen van dc wereld ernstige honger geleden. De kinder- en zuigelingen sterfte in deze streken is benauwend. In de loop van enkele jaren heeft Novib met goede re sultaten, dankzij de offervaardigheid een aantal projecten onder handen kunnen nemen om althans iets te doen aan deze onhoudbare toestand. Thans wordt opnieuw een beroep ge daan op de Nederlandse bevolking om Novib in staat te stellen op andere plaat sen in de wereld eveneens de honger te helpen bestrijden. BRANDWEEROEFHNING De reeds aangekondigde brandweer oefening is thans definitief vastgesteld op zaterdag 31 oktober a.s. De oefening vangt aan te 13.30 uur. De brandweer van Leer sum zal bij de loswal het eerst water uit de rivier pompen dat dan door de corpsen van Leersum en Eist in aanjaagverband- wordt getransporteerd naar de gracht bij het kasteel. Hier wordt door de Ame- rongse brandweer een gefingeerde brand geblust. De deelnemende corpsen hopen op een flinke publieke belangstelling. Zaterdagavond laat vonden voorbijgan gers op de Hoofdweg te Ederveen het lichaam van de 19-jarige Aart v. d. Brandhof, die dodelijk gewoncl naast zijn bromfiets lag. De jongeman bleek tegen een ter plaatse staande lichtmast te zijn gereden want de lampen waren uit de paal gevallen. De droeve mare van de dood van deze jonge plaatsgenoot werd zondag in Ederveen met ontzetting ont vangen. we van de heer M. R. v. d. Velde, judo leraar in Veenendaal. Hij is vol lof over de prestatie van Geesink. Hij is de man, die de judosport heeft gebracht tot het peil van thans. Veel mensen wisten en weten niet wat judo is. Door de wereldprestatie van Geesink worden ze geinteresseerd. Ook zien veel jongens in Anton Geesink een symbool en willen hem navolgen. Maar ze moeten er dan net zoveel voor doen als hij. Geen opoffering was hem te veel. De partij tegen Kaminaga was grandioos, zegt de heer v. d. Velde. Taktisch en technisch volmaakt. Gee sink nam geen enkel risico. Hij had met wat scherper aanvallen de Jappan- ner in 2 3 minuten al murw gekregen, maar hij deed het voorzichtig. Die houd greep was fantastisch. Ik ben vol lof en hoop dat de Judosport hierdoor ge propageerd wordt, aldus de heer v. d. Velde. Intussen staat wel vast dat Anton Geesink een geweldige ontvangst te wachten staat. Heel Utrecht wil zijn grote „sportzoon" huldigen», waarbij het gemeentebestuur in de voorste rijen staat. Amerikaanse automobilisten die be trapt worden op het kijken naar hun draagbare TV tijdens het chauffeuren zal in Amerika een boete van f 100, opgelegd worden. Het allernieuwste speelgoed uit de Pa- rijse etalages is een plastic kat die gaat spinnen, zodra men over zijn rug strijkt. Het vroegere hoofdkwartier van Hitier de Wolfschans te Rasenburg in Oost- Duitsland, waar men vroeger naar de pijpen van de Führer danste is tegen woordig ingericht als danszaal voor de communistische jeugd. VEENENDAAL Donderdag 29 oktober. 2.30 uur lezing over het Albert Schweit zerdorp door njpv. Dr. Greetje Bartilimi-van de Kreek in OCB-gebouw. 8 uur n.m. vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en Meis- jesbond in de Korenbeurs. Voorlichtingsavond door „Frie se Vlag". Vergadering van KVP in hotel Vonk, aanvang 8 uur n.m. RHENEN Bijeenkomst Jonge Kerk in geb. Irene. Medewerking van de mu sicus H. Menken uit Nijmegen. AMERONGEN NCVB-bijeenkomst in geb. Geref. Kerk, 7.30 uur. Ds. Zwaan over „Gebed en Gebedsleven". 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (li tn 2«) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1