SUPERSLAG ER IJ zandstraat 55 Tel. 3017, veenendaal 98 ct. 2.19 98 cent 98 cent 68 cent BON: 98 ct 1 braadkip GRATIS Zwembad op grond van de Blauwe Schuur 60 Ct 198 ct 128 ct 92 ct Lunchpakket 1 gulden OOK DEZE WEEK WEER De verkoop van reeds honderden liters erwtensoep „kant en klaar" bewijst de kwaliteit per liter beker DONDERDAG GEHAKTDAG VELE VOORDELEN Directeur Boltini belooft Anton Geesink f 100.000- Nieuwe Washette geopend i ELST RAADSVERGADERING AMERONGEN Prachtig braadvlees mager 2,88 Champ, riblappen borst 2,38 Doorregen runderlappen 1,98 Haché poulet ook voor de soep 1,58 Stootlappen ons succes 1,58 1 heel kg. VLEES GEHAKT VOOR DE SOEP: 1,48 0,98 Ossestaart 500 gram Groot soeppakket Vark. poten per stuk Soepkrabjes 500 gram BALKENBREI 500 gram Varkens CARBONADE 500 gram Rauwe LEVER om te bakken of te koken 500 gram 500 gram ZUURKOOL 500 gram ZUURKOOLSPEK VOOR DE BOTERHAM: 0,25 0,48 ham sappig pekelvlees Saks. Leverworst BIJ INLEVERING VAf DEZE SON 500 gram speklapjes 88 cent 100 gram boterhamworst 36 cent 124 cent voor Spaar uw kassabonnen, zij hebben waarde voor U. Deze week handhaven wij f 150.- aan gespaarde bonnen Wegens de vijfdaagse werkweek, zaterdags n.m. om 2 UUR GESLOTEN. De heer Boltini, directeur van Circus Boltini, verklaarde gisteravond tijdens zijn verblijf in Veenendaal, dat de berichten inderdaad juist zijn als zou hij onze na tionale sportheld de Olympische Judo kampioen Anton Geesink f 100.000,heb ben aangeboden. Dit aanbod geldt voor een tournee van 7 maanden Daarenboven kan Geesink nog een mo derne Mercedes erbij krijgen. Dat is bij elkaar driemaal zoveel als Sjoukje Dijk stra ontvangt, zei de heer Boltini. Op onze vraag of Geesink het aanbod al had geaccepteerd, antwoordde de heer Boltini, dat Anton er waarschijnlijk nog niets van wist. Hij zit immers nog in Ja pan? Maar zodra hij thuis is zal ik hem persoonlijk ervan in kennis stellen. Veel belangstelling voor Circus Boltini Maandagmiddag en -avond was het be kende circus Boltini in Veenendaal. De belangstelling voor dit optreden was groot, temeer omdat het een eendagsvoorstelling was. Heden treedt het circus alweer in Utrecht op. Er was voor het publiek van een bont circusprogramma te genieten. Vooral het nummer van de bejaarde dompteuse met haar 9 Tibetaanse tijgers kreeg bijval, evenals trouwens de rond- suizende raket met Barlay en zijn vrouwe lijke partner. Daarnaast was er de menselijke pyra- mide die kreten van bewondering ont lokte. Circus Boltini bracht een modern c:rcusprogramma met nummers van we reldklasse. Het Veenendaalse publiek stak z'n bewondering dan ook niet onder stoelen of (circus)banken, maar beloonde de aptredende artiesten met een welge meend applaus. OPENBARE VERGADERING De Gereformeerde Kiesvereniging orga niseert op donderdag 5 november a.s. een openbare vergadering in hotel „De Koren beurs". Spreker is Ds. Joh. Francke uit Hooge- veen, die het onderwerp: Wat is Anti- Revolutionair inzake de zondagsrust en zondagsheiliging" zal behandelen. De toe gang is vrij. Er bestaat gelegenheid tot gedachtenwisseling. Maandagochtend werd de nieuwe was hette in hêt Schrijverspark in gebruik ge nomen. Twee dochtertjes van de eigenaar de heer Out verrichten de symbolische opening. Petra door een gespannen was lijn door te knippen en Anneke door pre cies klokslag 10 uur de winkeldeur te openen. De nieuwe washette is een toon beeld van een moderne, volautomatische wasinrichting. Zeer origineel had de eigenaar de 10 wassers namen van 10 plaatsen rond Veenendaal gegeven. Frisse wandtekeningen van de heer Gosselin be koren door een opmerkelijke rake weer gave. De huisvrouwen in het Schrijverspark, die immers met de ruimte moeten woeke ren op hun kleine flatjes, kunnen in een minimum van tijd hun was schoon, droog en strijkgereed hebben. De was is in een half uur schoon en een kwartier later in de drie automatische drogers strijkklaar. Door inbrenging van water op dezelfde temperatuur kunnen de wasautomaten constant doorwerken. Wachten is er dan ook niet bij. Ook niet voor diegenen, die per auto komen komen, want er is een behoorlijke parkeergelegenheid voor de nieuwe Washette. AUTO INGEDEUKT Zaterdagmiddag deed de heer H. uit Katwijk a. d. Rijn bij de Veenendaalse po litie aangifte dat zijn auto die hij op de Kerkewijk geparkeerd had behoorlijk in gedeukt was. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. 500 gram 500 gram 100 gr. Ham 100 gr. Boterham worst 100 gr. Saks. lever worst 200 gram 200 gram 200 gram KVP belegt donderdagavond interessante bijeenkomst De KVP in Veenendaal, belegt a.s. don derdagavond in hotel Vonk alhier een uitermate interessante bijeenkomst. Het is op de eerste plaats de bedoeling de leden op deze vergadering zelf aan het woord te laten over diverse meer en ook minder belangrijke punten, waarvan de voornaamste wel zijn: 1. De huidige positie van de katholieken in Veenendaal, waarbij vooral de ver houding „katholiek-protestant" aan een nadere beschouwing zal worden onder worpen. 2. De stand van zaken betreffende de hui dige sportaccomodatie en het gebruik dat hiervan gemaakt wordt. 3. Nablik op de zgn. „rem-affaire" en wat hier direkt verband mee houdt. 4. De huidige loonpolitiek, vooral gezien in het licht van de komende loonon derhandelingen. 5. Tenslotte nog een bijzondere rond vraag, waarbij men alle mogelijke wen sen, klachten, enz. enz. kenbaar kan maken en ongetwijfeld ook de kwestie Bijlmermeer ter sprake zal komen. Naast nog enkele van minder belang zijnde punten, hoopt het KVP-bestuur haar leden deze enorme „kluif" a.s. don derdagavond voor te zetten, hetgeen zeer zeker tot zeer interessante en diepgaande diskussies zal leiden. Debuut kinderkoor in Petrakerk In een goed bezette Petrakerk heeft zondag 25 okober j.l. het Geref. Kinder koor haar debuut gemaakt. Op deze samenzangavond, uitgaande van het Geref. Jeugdverbond, verleende ook het kerkkoor „Soli Deo Gloria" haar me dewerking. Liturg Ds. D. van Enk hield pakkende toespraken n.a.v. de te zingen liederen. Spreker vond het zeer verheugend dat ook het kinderkoor deze avond haar me dewerking verleende. „Deze avond", aldus Ds. van Enk, „wil zijn een 'Te Deum Laudamus" (een: „Wij loven U, o God")". „Zoals Hennie Pomp, dirigent van beide koren, de touwtjes goed in handen heeft, zo wil de Heilige Geest ons allen dirige ren naar het grote koor, dat in de Hemel zal zingen ter ere Gods." Adembenemend stil was het toen het kinderkoor begon met het lied: Eens brachten de moeders. Dit koor, dat ruim één maand bestaat, zong uit volle borst, nauwkeurig lettend op de maat van haar dirigent. Het kerkkoor bracht enige mooie lie deren ten gehore. Zij besloot met de Am- brosiaanse lofzang. Aan het einde van deze geslaagde avond werd psalm 150, de lofzang, ge zongen. Het kerkkoor zong de discanties hiervan. De bezoekers gingen hierna vol daan huiswaarts. WIELRIJDER AANGEREDEN Maandagmorgen werd de wielrijder S. uit Veenendaal op de Nieuweweg ter hoogte van de Scheepjeswolfabrieken ge grepen door een personenauto, bestuurd door W. uit Arnhem. De wielrijder werd gewond en werd op advies van Dr. Annot naar zijn woning vervoerd. BEVORDERINGEN BIJ GEMEENTEPOLITIE Met ingang van 1 november a.s. is de heer W. van Bruggen, brigadier bij de gem. politie bevorderd tot adjudant. Ook met ingang van 1 november is de heer A. Gossen, hoofdagent van politie bevorderd tot brigadier. ORGELCONCERT IN DE CHR. GER. KERK Zaterdag 31 oktober a.s. is er in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat weer een orgelbespeling. De bekende organist Rutger van Mazijk uit Blari- cum zal dan ter gelegenheid van Her vormingsdag concerteren. Rutger van Mazijk werd in 1934 te Rotterdam geboren en debuteerde reeds op 14-jarige leeftijd als organist. Slechts enkele jarenlater, hij was toen orga nist te Vlaardingen, werdi hij be noemd tot koordirigent. De eerste beginselen van de muziek werden hem door zijn vader, zelf ook organist, bijgebracht. Hierna studeerde hij aan het conservatorium te Rotter dam. Na beëindiging van deze studie heeft hij zich onder leiding van Feike Asma verder bekwaamd in het concer teren. Een aantrekkelijk programma lokt om deze avond bij te wonen. We noe men hieruit: Een vaste burcht is onze God, van J. Zwart, met samenzang van vier coupletten. De Aria con variazone, van G. F. Handel. Allegro vivace (uit symph. V) van Ch. M. Widor. 'k Wil U, o God, mijn dank betalen, van Feike Asma en tot slot een bewerking over Psalm 46 2, van Rutger van Mazijk zelf. RAADSVERGADERING UITGESTELD Lag het aanvankelijk in de bedoeling op 5 november a.s. de ontwerp-begroting in de Veenendaalse Raad te behandelen, thans moet worden vermeld dat de raads vergadering tot 19 november is uitgesteld. BROMFIETSER TEGEN GEPARKEERDE AUTO Vrijdagmorgen in alle vroegte, 5 uur, reed de bromfietser P. uit Rhenen op de Parallelweg te Veenendaal. Op volle snel heid botste de bromfietser tegen een onder een lantaarn geparkeerde auto van de heer K. Door de striemende regen op dat tijdstip werd P. het zicht ontnomen. De bromfietser, die gelukkigerwijs een val helm droeg, sloeg tegen het wegdek en bekwam een hersenschudding en snijwon- den aan zijn kin. Hij werd per taxi naar zijn woning in Rhenen vervoerd. De biommer werd zwaar beschadigd. BRAND IN NIEUW WINKELPAND IN SCHRIJVERSPARK Zaterdagmorgen om 9 uur ontstond een begin van brand in een nieuw gebouwd pand in het Schrijverspark dat als tex tielwinkel wordt ingericht. Men was juist bezig vloerbedekking in de nieuwe zaak vast te lijmen toen de lijm door een bran dende sigaret vlam vatte. De vloer stond in een ogenblik in vlam. Omstanders wis ten het vuur te bedwingen, zodat de brandweer niet gealarmeerd behoefde te worden. De vloer was zwartgeblakerd. In deze winkel zal een textielzaak worden gevestigd, eigenaar de heer S. uit Nijme gen. KNAAPJE DOOR AUTO GESCHEPT Zondagmiddag stak het 5-jarig zoontje van de familie Jansen ter hoogte van de Dennerilaan onverwachts de weg over. Een passerende auto, bestuurd door de heer van H. uit Zeist kon het knaapje niet meer ontwijken, waardoor het kind werd ge schept en op de weg smakte. Nadat Dr. Harting de eerste hulp had verleend werd het jongetje naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Hij bleek een hersenschudding te hebben opgelopen. E.H.B.O.-ers slaagden voor het eenheidsdiploma Afgelopen week werd in het Wijkgebouw het examen voor het eenheidsdiploma eerste hulp bij ongelukken afgenomen. Examinator was Dr. Noyens. De cursisten werden opgeleid door Dr. v. Ommeren en Zr. mevrouw v. Dijk. Alle kandidaten kwamen vlot door het examen. Geslaagden zijn bij de dames: B. B. de Jong, C. Hendriksen, A. v. d. Scheur, T. Drost en de heren B. Kok en R. v. Wamel. Cursisten voor de nieuwe cursus kunnen zich tot uiterlijk 31 okto ber aanmelden bij de volgende adressen: Vissersweg 36 of Franseweg 33 en tele fonisch 's avonds na 17.30 uur (08377) 227. Nieuwe penningmeester bij „De Hazenberg" In de op donderdag j.l. gehouden be stuursvergadering van de Stichting „De Hazenberg" te Amerongen, welke bijeen komst gehouden werd in hotel Pabst te Doorn, is met ingang van 1 november a.s. met algemene stemmen benoemd de heer Mr. K. F. O. James, thans wonende te Amerongen, tot penningmeester van onze Stichting. De heer James was tot voor kort burgemeester van Gouda en daar de heer James een groot dieren- kenner en -vriend is, acht het bestuur zich zeer gelukkig, dat de heer James deze functie heeft aanvaard. Inmiddels is, uiteraard op haar verzoek, eervol ontslag verleend aan de penning meesteres mevrouw E. von Ilsemann, Gra vin van Aldenburg Bentinck. Mevrouw von Ilsemann, dierenvriendin bij uitstek, blijft wél bestuurslid. Reisfilms voor Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Ooost Utrecht" Morgen, woensdag 28 oktober zullen de heren Dirksen en Lakerveld één van hun prachtige kleurenfilms voor de le den van de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid- Oost Utrecht" vertonen. Deze twee zeer bereisde heren heh- ben voor deze keer een reis naar Liba non, Israël, Syrië en Jordanië op het programma. Deze streek is een van de oudste cultuurgebieden van de wereld en de film voert langs de Bijbelse plaatsen Jericho, Hebron, Bethlehem en Bethanië. maar ook langs de resten van de woestiinstad Palmyra en het Romeinse Baalbek. Doch niet alleen deze oudheden ko men aan de beurt, de kijkers zullen ook kunnen genieten van beelden uit de springlevende steden Beirut en Damas- Deze avond zal echter niet zoals gewoonte was gehouden worden in hotel Stuyvenberg te Eist, maar in hotel De Koning van Denemarken te Rhenen, om 8 uur. De gemeente Amerongen is tot een akkoord gekomen met de eigenaren van de grond rond de Blauwe Schuur. De raad besloot tot aankoop van dit ruim 1^ ha grote terrein met schuur voor de prijs van f 90.000,voor de stichting aldaar van een zwembad. Aan het begin van de raadsvergadering memo reerde de burgemeester dat er inmiddels in Amerongen een belangrijke gebeurtenis plaatsvond, n.l. de geboorte van de 5000ste inwoner. Namens de raad wenste hij de ouders veel geluk. Moge deze jonge spruit een gunstige ontwikkeling van de gemeente inluiden. Ter opluistering van dit heugelijke feit wer den de raadsleden bij de koffie getracteerd op beschuit met muisjes. WATERLEIDING Inzake de waterleiding dienden b. en w. bij de raad een nota in. Op 8 ok tober j.l. was de consessie aan de ge meente voor de levering van drink water vervallen. Hierdoor is er een einde gekomen aan het bestaan van het waterleidingbedrijf. De onderhandelin gen van de gemeente met Waterleiding bedrijf Midden Nederland gingen niet erg vlot. Eerst in september j.l. werd een compromis-voorstel van de ge meente aanvaard. Over enkele punten van technische aard is nog geen over eenstemming. De nieuwe toestand is zo, dat de waterlevering in Amerongen wordt voortgezet door W.M.N. Ame rongen ligt dan in een enclave van particuliere bedrijven. Er wordt een regeling getroffen dat het beheer van deze maat schappijen in een hand komt door oprichting van een Beheersmaat- schappij. In deze maatschappij krijgt Ameron gen één aandeel. Formeel heeft de ge meente niets meer met de waterleve ring te maken. Door dit aandeel blij ven we toch op de hoogte. Na 1 janu ari a.s. zullen de tarieven veranderen. W.M.N. zal het water duurder moeten inkopen. Het staat als een paal boven water dat de tarieven omhoog gaan. Er zijn de laatste jaren veel klachten geweest. Deze waren niet de schuld van de gemeente. De druk was te laag. Binnenkort wordt begonnen met een nieuwe bron te Leersum. Amerongen krijgt dan water uit die bron. Aldus de nadere toelichting van de burge meester. De heer Van Eist (PvdA) vroeg spe ciale aandacht voor het personeel van het waterleidingbedrijf. De heer Blan- kestijn (Partijl.) was van oordeel dat de gemeente alles gedaan heeft om de mensen te helpen. Het is goed en wel dat W.M.N de zaak overneemt, maar verhoging van het tarief zal voor velen te gortig zijn. Hij wijst op de bejaar den. Zwembad B. en w. stellen voor van de erven Graaf van Aldenburg Bentinck aan te kopen een terrein langs het Veense fietspad voor de stichting van een zwembad tegen f 90.000,—. Verdere kosten als pachtersvergoeding e.d. zijn voor rekening van de fam. Bentinck. Eind vorige maand werd een commis sie opgericht om de gemeente te ad viseren. De commissie is met grote voortvax-endheid begonnen. Zij heeft reeds een grote mate van burgerzin getoond. Zonder grond begin je niets. De gemeente zal op korte termijn het bad zien te verwezenlijken. Het zal niet goedkoop worden en het zal moeilijk zijn de eindjes aan el kaar te knopen. De burgemeester sprak zijn bijzondere erkentelijk heid uit aan de werkers van de commissie. Er volgt zeer binnen kort een actie. Hij hoopte volgend jaar het bad te kunnen openen. Vele sprekers waren zeer verheugd dat de gemeente juist deze grond in handen kon krijgen. De heer Dikken- berg (SGP) wenste een uitspraak van de raad over al dan niet zondagsslui ting. Als er een beroep op de inwoners wox-dt gedaan, moeten ze weten waar ze aan toe zijn. Door een theologisch be toog toonde hij aan dat het bad zondags gesloten behoort te zijn. De burgemeester deelde mede dat b. en w. van oordeel zijn dat het bad al leen zondagmorgen gesloten moet zijn. De heer Tiel (CHU) adviseex'de de heer Dikkenberg zijn geloofsgenoten in over weging te geven wel een bijdrage te geven maar daaraan de voorwaarde te verbinden dat zondags gesloten moet worden. De voorzitter erkende volle dig het recht van de heer v. d. D. dat hij het bad zondags gesloten wil zien. Maar als een ander wil zwemmen moet u verdraagzaamheid tonen. Geen der andere raadsleden viel de heer v. d. Dikkenberg bij. Een door hem ingediend voorstel werd niet on dersteund. Hoewel gesteld werd dat het nu nog niet de tijd is om over dit punt te besluiten, was het toch wel duidelijk dat er geen gevaar bestaat van zondagssluiting. De heer Doornen bal (AR) wees er nog op dat in Over- berg de overtuiging bestaat dat het bad van belang is. Vooral voor de Overbergse schoolkinderen. Met alge mene stemmen werd tot aankoop be sloten, waarbij de heer v. d. Dikken berg geacht wordt tegen te zijn. Woningadviescommissie De zittingsperiode van de woning commissie was per 1 oktober afgelo pen. De heren H. Slotboom, C. van Rhenen, W. van Eist, en mevr. G. W. van den Ham stelden zich opnieuw ver kiesbaar. De heer J. C. van Oeveren trok zich terug. Alle bovengenoemde leden werden herkozen. Omtrent de vacature van de heer Van Oeveren, kwamen enkele kandida ten naar voren, n.l. de heren A. A. van Doorn en A. van Viegen. De heer v. d. Veer (PvdA) zou het toejuichen als Van Viegen werd benoemd. Deze heeft ook zitting in het bestuur van de Wo ningbouwvereniging. Wat meer contact zou zeer goed zijn. De heer Blanke- stijn meende dat de heer Van Doorn reeds overbelast is. Bij eerste stemming kregen beide heren 5 stemmen. Bij een 2e werd de heer Van Viegen met 1 stem meer benoemd. Diversen De te bouwen 6 garages aan de Prins Hendriklaan zullen duurder moeten worden n.l. van f 18,per maand op f 19,50 per maand. Dit op aanwijzing van gedeputeerde staten. Aan Total Nederland werd grond verhuurd aan de Heuvelse Steeg voor het oprichten van een pompstation. De huur betreft 100 m2 gemeentegrond. Huurbedrag f 770,per jaar. Boven dien zal Total gedurende 10 jaar f 1800,moeten betalen in aanleg en onderhoudskosten van een fietspad langs de Heuvelse Steeg. De heer Door nenbal betuigde er zijn vreugde over dat dit noodzakelijke fietspad er nu zal komen. Aan de heer G. Henzen werd de door hem bewoonde woningwetwoning Pr. Beatrixlaan 45 verkocht. Ten behoeve van het gemeentepersoneel werden een aantal salax'ismaatx-egelen vastgesteld. Tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school werd be noemd mevr. K. H. ten Katen-Ruiten- beek te Doorn. Aan de op het industrieterrein ge vestigde bedrijven fa. Sanajo en Con fectiebedrijf C.B.U. werden resp. 300 en 340 m2 grond verkocht, achter deze bedrijven gelegen. Dit punt gaf de heer Blankestijn aan leiding te betogen dat het hoog tijd wordt de grens met Leersum te wijzi gen. Hij wilde gaan tot de Zuilesteinse laan. In oostelijke richting kunnen we niet verder. Bovendien loopt de grens met Leersum erg ongelukkig. De burge meester merkte op dat de .grenzen een heilige zaak zijn. Er is niets zo moeilijk als een grenswijziging. Ten behoeve van straataanleg bij het Dorpshuis werd een grondx-uiling toege past. De raad stelde een verordening vast voor het verlenen van een tegemoet komen wegens het geven van gods dienstonderwijs op de openbare school. Naar aanleiding van een vraag van de heer Hasselaar (CH) deelde de voor zitter mede, dat indertijd de ouders hadden gekozen voor een dominee van de N.P.B. Het ligt zeker niet in de be doeling nu een andere weg in te slaan. De heer v. d. Dikkenberg vroeg of met een predikante een vrouw werd be doeld. Een vrouw mag dit ambt niet bekleden. Hij was tegen het voorstel. Sprekende over de verkeersonveilig heid op de Kon. Wilhelminaweg, sprak de burgemeester er zijn verontrusting over uit dat nu, na een half jaar, nog geen antwoord van rijkswaterstaat werd ontvangen op het verzoek de maximum snelheid terug te brengen tot 50 km. De bux-gemeester vond het ten hemel schreiend. Amerongen is de enige plaats in de reeks van Utrecht naar Rhenen waar nog 70 km gereden mag worden. Nu zijn er kortelings weer 2 doden gevallen. Het is treurig dat een dergelijke ernstige zaak verzand in de ambtelijke sfeer. Wij krijgen hier lang zamerhand de toestand Mariaheide.

De Vallei | 1964 | | pagina 2