s Q SIMON DE WIT ioO.OO*?: PRIJSVRAAG Hoofdprijs: 1.000,- 2e prijs 500,- 3e prijs 250,- 0FFI Rookworst Zuurkooispek Tidnboontjes 3 blikken Koffiemelk 100 100 100 4 pakjes Boierhamzakies 100 3 clonic "Vissen" -lucifers HIEUW MELK 28 PersiL,,,. SIMON DE WIT SPIONNE in plastic Berkhof's Poeliersbedrijf Ford Taunus 17 M super, Net meisje Elke week opnieuw J2.500.- aan prijzen 4 flessen Import pils of 4 flessen Brabants bier Het jachtseizoen is geopend UITBREIDINGSPLAN Voor chemisch reinigen VAN HOFWEGEN controleur Laat nu uw oude bed JAC. VAN SCHUPPEN VRAAG EN AANBOD „De Vallei Uw blad 1e vakbeurs voor aanleg, inrichting en onderhoud van: tuinen, parken, sportvelden, recreatiecentra, speeltuinen, enz. JULIANAHAL - CROESELAAN - UTRECHT Ook particulieren zijn welkom op deze interessante expositie - bij voorkeur op zaterdag 31 oktober. U ziet er: de nieuwste ontwikkelingen IrixJeze branche een aantrekkelijke tentoonstelling van bloemen en planten J de bloemschikwedstrijd - finale op zaterdag 31 oktober. J enige nette meisjes enige nette jongens N.V. „SEKUNDO" Voor verheugende gebeurtenissen Drukkerij „De Gelderse Vallei m rjr verder waardebonnen van 25,- Heel gemakkelijk Wist u al m m aröj of blikken SdW-koffie of 2 potjes Bij aankoop van Z pannen u« MMm van 195 voor t> m M Uw gulden is waardevast bij Simon de Wit de echte Gelderse "t pakken naar keuze of 3 pullen PilS of 3 puiien Oud Bruin Introductieprijs 1/2-literpak slechts voor 1/2 prijs van 98 voor In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen. Telefoon 2015 - Hoofdstraat 93 Verse braadkuikens per V2 kg. Grote wilde konijnen per stuk f 1,90 f4,25 VEENENDAAL „ACHTEROM" van uw garderobe 4'/. Coöp. Raiffeisenbank „Veenendaal" "V WEER ALS NIEUW MAKEN! NA AFSPRAAK 'S MORGENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS VAN DER KOLK VEENENDAAL NV Te koop Aangeboden Gevraagd Woningruil Diversen Smudde's werkster of meisje DIJKSTRA u dagelijks van 9.30-17.00 uur 150 deelnemers toegangsprijs f 1 50 tuin en park 1964 y- en park 27 tot en met 31 oktober GEVRAAGD voor inpakwerkzaamheden. en voor div. werkzaamheden. Verlaat 33 Veenendaal. laat men „fijn" drukwerk vervaardigen zoals geboorte kaartjes, ondertrouwkaarten, visitekaartjes etc. Raadpleegt U onze collectie ii Parallelweg 10 - Veenendaal Telefoon 2022» Bij de boodschappen ontvangt u gratis een deelnameformulier met 5 vragen, die u kunt beantwoorden door deze advertentie goed te lezen. Tevens moet u een leuke naam bedenken voor een afgebeelde mascotte. Een deskun dige jury van 3 leden beoordeelt alle inzendingen en kent telkens de 433 prijzen toe. dat u bij Simon de Wit bij aankoop van elke gulden een spaarzegel 10 cent kunt kopen-dat u voor 50.-aanSdW- spaarzegels ook een luierpakket t.w.v. 83.94 kunt bestellen. s SdW-poederkoffie: een pfQCn1l9 per stuk slechts 250 gram grote pot samen samen voor (serie van 40 verschillende vissen etiketten) samen om zó te drinken vers als dagmelk en wekenlang houdbaar. Ook S-melk telt mee voor melkkoetjes of spaarzegels Elk 2e vierlingpak of elk 2e dubbelgroot-pak tp voor hazen, fazanten, wilde eenden. Al onze produkten staan onder rijkskeuringsdienst Boslaan 113, telef. 08385-2865 Het hoofd van het gemeentebestuur van Veenendaal MAAKT BEKEND: dat ter gemeente-secretarie, 2e afdeling, Hoofdstraat 92, van 30 oktober tot en met 30 november 1964 voor een ieder ter inzage ligt het uitbreidingsplan, getiteld: „Plan Industrieterrein I", met bijbehorende bebou wingsvoorschriften. Genoemd plan omvat het gebied, begrensd door Pa rallelweg, Kerkewijk, Industrielaan en terreinen van de N.V. „S.K.F.". Belanghebbenden kunnen vóór 1 december 1964 be zwaren indienen bij de gemeenteraad van Veenen daal. Veenendaal, 27 oktober 1964 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. Hazenberg BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben voor u de grootste sortering Wijnen, binnen- en buitenl. gedistilleerd. Groenelaan 23 (achterom) tel. 8434 Veenendaal. Dr. Slot. de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN. ZATERDAGS TERUG ALS HET OM Kies dan uw eigen spaarvorm. Rente vergoedingen tot Uw spaargeld veilig en zeker bij de Hoogstraat 13-15, Veenendaal, tel. 2354 Postrekening 38 02 65 AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK N.V. Kerkewijk 57, Veenendaal zoekt voor haar afdeling APPRêTEERDERIJ Voor dit bijzonder nauwkeurig en verantwoordelijk werk moeten wij hoge eisen stellen aan de werkin- stelling. Wij stellen daarom met opzet geen leeftijdsgrens. Het werk gebeurt in dagdienst. Aanm. dagelijks op bovenstaand adres. Gortstraat 39 - Veenendaal - Telefoon 2821 Te koop aangeboden z.g.a.n. 4 versn. bak, 2-deurs, bouwjaar nov. 1963. Kleur gebr. wit, bekleding zwart/wit kunstl. OFFICIAL DEALER Kerkewijk 128 Veenendaal tel. 08385-2244* f 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 10 cent. Te koop praktisch nieuwe Puch scooter, 1000 km ge lopen. Te bevr. Fa. Rein Vee nendaal. Gortstraat 1, Vee nendaal. Tel. 2456. Te koop Mercedes-Diesel de luxe, type 1800, bj. 1956-'57. Radio, bermlampen, trek haak, veiligheidsriemen en goede banden. Uiterlijk en mechanisch i.z.g.st. Prijs bil lijk. Schrijverspark 157II. Veenendaal. Te koop prima bewaarappels, goudreinetten pluk en val. R. v. Dijk, bij de school, Achter berg. Te koop aangeboden 4 pers. zitbank, in prima conditie. Jan van Gooijenstraat 41, Veenendaal. Te koop bruidsjapon met toe behoren, maat 42. Niet in de ze streek gedragen. Te bevr. Parallelweg 100, Veenendaal. Te koop prima kleiaardappe- len voor winterprovisie, Dr. Colijnstraat 16, Veenendaal. Te koop 50 cc Zundapp bj. 1963 nog als nieuw. B. v. Roekei, Zuiderkade 16, Vee nendaal. Tel. 2820. Solex koopje. Wie is lief hebber van prachtige Solex bromfiets (luxe chroomuit voering. Geheel compleet uit gerust voor f 175,—. Nieuwe- weg 81, Veenendaal. Te koop aangeboden 2 CV 1963. Kleur geel. Km stand 12.000, in nieuwe staat. Te bevr. Boot, Achterbergse- straatweg 94, Rhenen. Tel. 2924 (tot 6 uur). Te koop Hy-Line hennen aan en tegen de leg. H. Lok horst, Munnikenweg 42, Vee nendaal. Tel. 2823. Te koop Goggomobil coupé bj. 1958 t.e.a.b. na 6.30 uur. Rembrandtpark 36, Veenen daal. Te koop buitenvolière met 40 zebravinken, ook los van el kaar te kopen. Te bevr. Jan van Gooijenstraat 16, Vee nendaal. Glaskisten te koop. Handels ver. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenen daal. Aangeboden oliekachel met tank. f 25,Julianastraal 69, Veenendaal. Aangeboden twee-wielige aanhangwagen met torsie vering. Laadvermogen 750 kg., bak afm. 120 x 200, bj. 1964. Schrijverspark 157II, Veenendaal. Let op! Alleen de Eerste Vee- nendaalse Autorijschool biedt aan 10 volle uren autorijles voor f 65,bij contante be taling. Losse lessen f 7,50 per uur. A. Kool, Schrijverspark 82. Tel. 2414 en Kerkewijk 29. Tel. 2596, Veenendaal. Brandkast ter overname ge vraagd. Br. onder nr. 3537 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd werkster voor en kele ochtenden per week. Mevr. Boon, Bergweg 63, Veenendaal. Kosthuis gevraagd, j.m. 22 jaar P.G. zoekt net kosthuis, weekends afwezig. Liefst Veenendaal-zuid. Geen be roeps. Br. onder nr. 3557 a.h. bur. v. d. blad. Nette heer met veel vrije tijd zoekt bijverdienste. Br. on der nr. 3558 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd 5 1 of 2 persoons dekens, ook per stuk. Br. onder nr. 3559 a.h. bur. v. d. blad. Aangeboden te Arnhem vrije woning, 3 sl. kamers. Ge vraagd te Veenendaal of om geving soortgelijke woning. Br. Malvastraat 14, Arnhem. Tel. 30483. Wie ruilt mijn mooie 5-ka- merwoning in het centrum, voor woning met 4 5 slaap kamers. Br. onder nr. 3560 a.h. bur. v. d. blad. Aangeboden woning te Vee- nendaal-noord huur f 6,20 per week. Gevraagd woning (3 sl. kamers) benedenflat of duplex geen bezwaar. Br. onder nr. 3561 a.h. bur. v. d. blad. Gorinchem-Veenendaal. Aan geboden eengezinswoning met 3 sl. kamers te Gorin- chem, huur f 12,70 per week. Gevraagd ongeveer dezelfde woning te Veenendaal of om geving. Aanb. Joh. Vermeu len, Vrouwe Jacobastraat 13, Gorinchem. Voor uw automatten is het juiste adres: Autobeklederij v. d. Broek, Emmalaan 15, Veenendaal. Volkswagenkleuren, in han dige spuitbusjes van f 6,50. Thans ook spuitbusjes voor Opel, Fiat en Renault. Fa. Zimmerman en Zn., Sand brinkstraat 1, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocopië- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten, schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn., Middel laan 89. Tel. 3196, Veenen daal. gevraagd bij ZELFBEDIENING Slot. de Bruineplein 1 GEVRAAGD voor 4 of 5 halve dagen. Hoofdstraat 21 Veenendaal Het lukte. Wel was de boom onhandig dik en viel het niet mee, de eerste zijtak te bereiken, maar toen ze die eenmaal te pakken had, kon ze zich gemakkelijk ophijsen. Het was net op tijd, want op dat ogenblik stoven bijna geluidloos twee gro te herdershonden door de struiken heen, sprongen tegen de stam op en hieven toen een oorverdovend geblaf aan. „Jullie worden bedankt, jongens," zei ze grimmig. „Jullie zijn net te laat." Voetje voor voetje ging ze nu verder op de tak, die over de omheining uitstak. Het einde was gevaarlijk dun en boven dien had ze nu nog maar wat slappe twijgjes om zich aan vast te houden. Zij hoorde niet eens, dat er in de verte een auto kwam aansnorrenToen verloor ze haar evenwicht en viel. Maar ze kon de tak waarop ze had gestaan, vastgrijpen en ze hield die vast, al zwiepte ze ook op en neer als een stuk wrakhout op de zee. Toen ze de berm van de weg onder zich zag liet ze los. Met een plof kwam ze neer in wat lage struikjes. Ze was ont snapt. Pas toen zag ze, dat de auto recht voor haar stond en dat een zeer bekend ge zicht uit het portier keek, Tom Becker! Hij keek naar haar alsof hij een geestver- oorspronkelllke roman DOOR W. GELDOF schijning zag. „Dat is wel een originele manier om uit een park te komen," zei hij. „Wat voer je in vredesnaam uit, Louise?" Daar ze al klimmende een verdacht gekraak in haar kleren had gehoord, zette ze zich rustig neer op een steen en wachtte af. Toen Tom geen aanstalten maakte om weg te gaan, zei ze: „O, een kleinigheid. Ik was even naar het hotelletje hier ge weest en intussen hadden ze het hek op slot gedaan. Ik had geen zin helemaal terug te wandelen en probeerde er op deze manier uit te komen. C'est tout." „O," zei Tom. „Juist, juist. Nou, dat is dan mooi gelukt, he? Wil je zover met me meerijden?" „Niet nodig. Ik wacht hier wel op een vriend, die straks langs komt. Wellicht heeft die vriend nog wat met jou te ver hapstukken, maar dat merk je wel." „Zo," Tom Becker keek naar de twee honden die a's bezetenen tegen het gaas opsprongen en huilden. „Dan hoop ik maar, dat jouw vriend gauw komt en dat hij voor jou voortaan hotelletjes met lieve honden uitzoekt." Met een zuurzoet lachje reed hij weg en dat was precies wat Louise bedoelde. Zodra hij uit zicht was monsterde ze haar kleren. De scheur in haar pantalon viel mee. Ze zou zonder opzien haar auto wel kunnen bereiken en wegkomen. Dat was ook inderdaad zo, maar toen ze terugreed zag ze achter de omheining, op de plaats waar zij ontsnapt was, twee mannen met rijbroeken en laarzen aan, die de honden in bedwang hielden. Ze groette hen vrolijk en ze wuifden belangstellend terug. Aan hun blikken had ze wel gezien dat ze haar verdachtten. Ze vermoedde, dat de dikke eik spoedig een paar takken zou moeten missen. Terug op haar kamer overlegde ze wat haar te doen stond. Er waren drie moge lijkheden. De eerste was André thuis op te bellen en hem te waarschuwen, dat hij moest ophouden met zijn smokkelpartijen. Dat durfde ze echter niet, omdat ze vrees de dat Jean ervan wist. Ze had wel be grepen, dat André bepaalde chemicaliën, die hij in de fabriek nodig had, goedkoop wilde krijgen. Maar hoe kon hij die be talen zonder Jean erin te kennen? En Jean had haar toch ook als spionne uit gezonden. Was er veel verschil tussen spionneren en smokkelen? De tweede mogelijkheid was: naar de Geneefse politie te rijden. Zij kende de prefect enigszins. Als ze alles eerlijk ver telde, zou hij het wel in orde maken met André, alhoewel ze vreesde, dat hij deze middag al smokkelwaar mee naar huis had genomen. Maar als Jean ook in het complot zat zou dit ook veel herrie geven en dat wilde ze niet. Jean persoonlijk opbellen durfde ze niet en dus bleef er als derde mogelijkheid slechts over: iemand anders erbij te halen. Ja, maar wie! Tom Becker wenste ze niet. Die zou uit het geval goede munt slaan en de hele fabriek compromitteren. En Bonnard kon natuurlijk al evenmin. Bij die naam bedacht ze, dat ze hem nog moest opbellen voor iets anders. Ze had nog geen adres opgegeven, omdat ze dit zelf nog niet wist. Nu kon ze dat moei lijk doen, maar ze wilde toch in elk geval aanstaande woensdagmiddag niet op de vergadering zijn. Dan zou André immers juist in hotel Mignon komen om wat te halen. Ze besloot Bonnard toch maar op te bellen. Hij moest nu bij zijn ouders in Bazel zijn, vanwaar hij morgen Duitsland in zou trekken. Ze had hem weldra aan de telefoon. „Hallo, Louise. Ik dacht dat je mij gis teravond wel in mijn pension zou opbellen, maar dat heb je zeker vergeten? Nu, waar zit je en wat is het telefoonnummer? Be valt het je?" „Paulik wilde alleen maar zeggen, dat ik woensdagmiddag niet op die ver gadering kan zijn, omdat ik daneen uitstapje met vrienden moet maken, dat absoluut door moet gaan „Hoera! Je bent een schat dat je daar juist over begint, want nu denk ik er óók aan. Die vergadering is n.l. verzet naar morgenmiddag. Dezelfde tijd en plaats. Die neem jij dan dus voor mij waar? Mooi! En waar zit je nu?" „Wel Paul, dat wilde ik liever niet zeg gen. Ik wilde deze week n.l. niet verder gestoord worden. Vind je dat heel erg?" Er was even stilte. Toen klonk Bon- nard's stem zacht: „Louisewat bete kent dit? Wat zit daar achter? Waarom ben je niet helemaal eerlijk tegenover me? Ik hoor heel duidelijk aan je stem, dat er wat aan 't handje is. Ikik ben misschien wel eens erg vrijpostig tegen over je geweest, je weet wel wat ik bedoel, maarwij waren toch altijd goede vrienden, nietwaar? Kun je me nu niet een heel klein beetje vertrouwen schen ken? Je weet, als er iemand is die je graag helpen wil, dan ben ik het, 't geeft niet waarmeeDe tranen sprongen haar in de ogen. „Het kan niet, Paul," fluisterde ze schor, „en ik weet niet of ik volgende week wel bij je terug kom. Wacht alles maar rustig af. Ikik kan het niet helpen." „Zo." Bonnard's stem klonk opeens fel- hard. „Dan spijt het'me je te moeten zeg gen, dat je niet eerlijk bent, Louise, ik zou kunnen laten nagaan uit welke plaats jij me nu opbelt, maar dat is niet meer no dig. Tom Becker heeft het me zojuist al verteld. Genève. Ben ik ver mis?" Louise zweeg. Maar Bonnard ging voort: „Wat je daar uitvoert moet je natuurlijk zelf weten, maar ik vind het erg vreemd, dat een secretaresse haar verblijf geheim tracht te houden voor haar chef. Vind je dat zelf ook niet?" „Ja, Paul. Maar „Waarom vertel je niet eerlijk wat er aan 't handje is?" „Kun je daarop wachten, Paul?" „Heel moeilijk. En als ik morgen niet Duitsland in moest kwam ik je wel op zoeken. Maar omdatnu ja, omdat ik je heel graag mag, zal ik beleefd wachten tot het je belieft het mij te vertellen." Zijn stem klonk nu weer gewoon plagend. „Je bent een schat, Paul". „Meen je dat werkelijk?" „Werkelijk een beetjeals je mij tijd geeft. Misschien bel ik je nog wel op, thuis of op kantoor „Goed zo, Welterusten, Louise." „Slaap lekker, Paul." Inderdaad ging ze nu naar bed. Ze was werkelijk doodmoe. De volgende dag had ze alleen de morgen tot haar beschikking. Ze belde eerst Jean op, om te horen of die ook de vergadering zou bijwonen. „Ha, die Louise? Alles goed? Ja, ik wilde deze keer ook eens komen. Jij kunt je verslag wel in tweevoud maken, niet? Dan krijg ik ook wat. Wat zeg je, ben je met vakantie? Waar?" „Niet ver van de stad, maar ik laat me natuurlijk niet bij jou in de buurt zien. En denk erom, dat je me vanmiddag niet herkent, he?" „Allicht niet. Ja, 't is beroerd dat je nog steeds niet hier kunt komen. En hoe gaat het verder?" „Best Jean. Maar wat doet André te genwoordig? Ben je nu helemaal tevreden over hem?" „Volkomen. Hij gaat op reis, controleert alles, heeft de inkoop al gedeeltelijk in handen, onder mijn supervisie uiter aard Daar had je het al, dacht ze. Jean moest ermee op de hoogte zijn. Wat snel brak ze het gesprek af. „Nu, tot vanmiddag dan maar hè? Dag!" „Ja, tot kijk. Moed houden." Dat was dat. Nu ging ze eerst eens zien, welk geheim aan de andere zijde van de rotswand bij Mignon verscholen was. Ze wilde echter niet dezelfde weg nemen om niet te worden herkend. Daarom reed ze naar Anemasse, de grens over en ging van daaruit het terrein verkennen. Het bleek dat ze de weg naar Annecy moest nemen en dan linksaf slaan. Ze kwam op een vrij druk bereden weg waaraan vele hotels stonden. Ze kwam nu in het gebied achter de hoge rotswand, maar van deze kant was daar niets van te zien. Dit was de zonzijde, hier lagen wijngaarden die zich tot grote hoogte uitstrekten. Tóch hield eensklaps de begroeiing op en een kaal stuk rotsachtige berg dat steiler en steiler werd kwam er voor in de plaats. Op zekere plaats, rechts van de weg, was een stuk rots opgeruimd. Daar was een garage met een benzinepomp gebouwd. Dit kwam juist goed uit en ze besloot te gaan tanken. Toen zag ze dat ze op de goede plek was uitgekomen, want de man in vuile overall die haar hielp herkende ze opeens als één der mannen met de honden van de vorige dag. Maar hij her kende haar ook, dat zag ze aan zijn blik. (wordt vervolgd)

De Vallei | 1964 | | pagina 5