Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken N.V. Hollantor vierde eerste lustrum Uitbreidingen aan gebouwen en produktie op til Groeiend bedrijf V.W.V. ontketent St. Nikolaasactie AGENDA K.V.P. afd. Veenendaal besprak op indringende wijze plaatselijke en landelijke problemen Bloedplasma-avond van Roode Kruis op 9 november Familie Pater plaatst salonwagen in centrum van Renswoude Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Vèenendaal advertenties Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel WIST U Panter Sigaren- Fabrieken openen filiaalfabrieken te Utrecht BROUWER Hedenmiddag huldiging jubilarissen bij Frisia en Hollandia N.C.R.V. organiseert zangavond in de Chr. Geref. Kerk ELST Oliebollenactie t.b.v. Restauratie Herv. Kerk Indrukwekkende lezing met film over Lainbarene 38e JAARGANG VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 Nr. 86 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - VeenendaUl TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktle: W> F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Vijf jaar geleden, op 29 oktober 1959, opende oud-burgemeester A. Bakker tijdens een feeste lijke bijeenkomst te Amsterdam het bedrijf van N.V. Hollantor. Ter gelegenheid van dit eer ste lustrum werden door de Directie de behaalde bedrijfsresultaten en de plannen voor de na bije toekomst onder de loupe genomen. Het blijkt dat dit bedrijf producente van non-wo- vens (vezelvliezen) de kinderschoenen is ontwassen, uitgebot is tot een middelgroot bedrijf en door een nauwkeurig opgezet vijfjarenplan een verdere expansie tegemoet gaat. Hierbij is gedacht aan uitbreiding van de bedrijfsgebouwen, in twee fasen, waarbij de fabriek driemaal zo groot wordt en aan een verhoging van de produktie. Uiteraard zal daarvoor meer personeel worden aangetrokken. De huidige sterkte 134 man zal binnen vijf jaar uitgroeien tot een aantal van 220. BAKERMAT In een speciaal belegde persconferen tie, gehouden in hotel „De Witte Hole voet", gaf de directeur, de heer J. D. v. d. Velde een uitvoerig overzicht van de gang van zaken. Het bleek dat de bakermat van de vezelvhesfabrikage in Nederland stond, maar door andere landen werd overgenomen. In de dertiger jaren ontwikkelde een inwoner van het Veluwse dorp Koot wijk het idee om plantaardig leer te maken. Samen met T.N.O. werd het idee geperfectioneerd en uitgevoerd. De uitvinder startte met een bedrijfje op de Veluwe, maar stopte kort voor de oorlog met de fabricage. Pas na de oorlog werd van verschil lende zijden geëxperimenteerd met de vervaardiging van vezelvliezen. In ja nuari 1959 werd Hollantor N.V. opge richt, waar in een groep Nederlandse textielbedrijven en een Anglo-Ameri- kaanse groep verenigd werden. Het Amerikaanse bedrijf Westpoint leverde onlangs nog voor de satelliet Telstar. De export van de Nederlandse deelname bedraagt 50 w/o van de gehele produktie en is voornamelijk gericht op de Benelux, West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en zelfs Griekenland. In Duitsland is een eigen verkoopmaat schappij gevestigd. Overigens is Hol lantor N.V. de eerste fabriek die de fabricage van vezelvliezen ter hand nam. Toename De produktie van Hollantor steeg jaarlijks met 30 a 40 °/o. De produktie- capaciteit is steeds uitgebreid. Hollan tor is een kapitaalintensief bedrijf. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 5Va miljoen. De investeringen per direct produktieve man liggen momenteel op een niveau van ruim f 100.000, De afschrijvingen zijn vrij stevig, zo als gebruikelijk in een dynamisch be drijf. Toch kon over 1963 al een be scheiden bruto winst worden geboekt. De omzet bedraagt iets meer dan 10 miljoen m2 (betrekking hebbend op de afzet van alle produkten in het gehele marktgebied). Toekomst Hollantor N.V. richt het oog ook op de toekomst. Bewust wordt gestreefd naar realisering van een vijfjarenplan, waarbij met een verdubbeling van de omzet wordt gerekend. Ook de huis vesting, die thans al moeilijkheden geeft, zal worden uitgebreid. Hoewel de directie onderkent dat het niet gemakkelijk is een bouwvergun ning los te peuteren maakte men des ondanks plannen tot uitbreiding van de bedrijfsgebouwen. Dit zal geschie den in twee elkaar opvolgende fasen. Men gaat uitbreiden in oostelijke rich ting. Nadat eerst een zijvleugel zal zijn aangebouwd (van dezelfde grootte als de huidige bedrijfsruimte) zal na ver loop van 5 jaar eenzelfde vleugel het complex completeren, waardoor Hol lantor N.V. driemaal zo groot zal zijn als thans. Het aantal werknemers zal gelijke tred houden met de uitbreidin gen. De directie verwacht in 1969 een aantal personeelsleden van 220 tegen 134 thans. Opleiding N.V. Hollantor is een dynamisch be drijf met een jonge, energieke leiding, die nieuwe wegen wil inslaan t.o.v. het personeelsbeleid en hoopt dat dit mo gelijkerwijs kan leiden naar betere ver houdingen tussen mens en arbeid, on dergeschikte en leiding, individuele werknemer en onderneming. Hollantor N.V. heeft door de gecompliceerde fa bricagemethoden een speciaal type werknemer nodig, die het produktie- proces begrijpt en tot intelligent den ken en handelen in staat is. Men werkt daarom zeer selectief met het aantrekken van personeel. Er wordt grote aandacht besteed aan de speci fieke opleiding tot Operator en hier voor worden cursussen gegeven. De eerste geslaagden ontvingen onlangs het diploma. Daarnaast is er een cur sus Algemene Vorming waarmee deze maand werd gestart. Beleid Het beleid van de Hollantor directie is erop gericht, dit bedrijf tot bloei te brengen. Men is zich daarbij bewust dat de medewerking van hoog en laag voor de volle 100 °/o noodzakelijk is. Een sociaal beleid, op moderne leest geschoeid, is waarborg voor de guns tige ontwikkeling die de directie zich voor de komende jaren voorstelt. GROTE ONBEKENDE DEELT NU CHOCOLAADJES UIT De grote onbekende zal ook in 't komende weekend weer pre sent zijn. Hij komt nu de snoep- lustigen tegemoet want in de aan gesloten winkels zal hij aan wil lekeurige kopers een blik gevuld met heerlijke chocolaadjes over handigen. De Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" ontketent een groot scheepse St. Nikolaasactie in samenwerking met de Ned. Blindenbibliotheek. Deze instelling vierde onlangs, in tegenwoordigheid van H.K.H. Prinses Bea trix haar 75 jarig bestaan. Ter .gelegenheid hiervan wil men een b.railledruk- machine aanschaffen, waarvoor het gigantische bedrag van IV2 ton nodig is. Hiervoor zal een grote actie worden gevoerd, waarby Handel en Nijverheid zich aansluit. De kopers tijdens de St. Nikolaasactie van de winkelie.rs zullen kunnen meedingen naar de 45 kapitale pryzen, die beschikbaar zyn gesteld. De hooldprys bestaat uit een fantastische combinatie t.v.-radio en platenspeler. Verder zyn er zeer attractieve pryzen te winnen, zoals wasmachines, centrifuges, pick-ups, stofzuigers, strijkbouten en wat dies mee.r zy. Het publiek zal op verstrekte formulieren een slagzin moeten vermelden, waarna de geslaagdste vindingen met een der zeer fraaie prijzen worden beloond. dat veel bewoners van het Ruisse- veen en Panhuis met een angstig hart de Panhuisbrug passeerden? dat twee planken los lagen en er een gat in de brug was ontstaan? dat het onbegrijpelijk is dat niemand in de Vaart is gestort? dat het gevaar ook tot de overheid doordrong? dat de brug deze week werd gere pareerd? Nieuwe zusters Op woensdag 28 oktober 1964 slaag den in het Juliana Ziekenhuis te Vee nendaal voor het diploma A Zieken verpleging de zusters: M. A. van Bee- len, A. H, van den Bosch, T. de Haan, A. den Hertog, J. L. van Keulen, P. van Kruistum, J. van Muiswinkel, G. E. van Overhagen, G. Vinke. Er wer den geen kandidaten afgewezen. Zo zal het bedrijf van Hollantor N.V. er over 5 jaar uitzien. Twee nieuwe vleugels zullen aan de oostzijde wor den aangebouwd, waardoor de totale bedrijfsruimte verdrievoudigd wordt. Dit jonge bedrijf heeft zich in de afgelopen vijf jaren reeds een grote plaats verworven in de Veenendaalse industriële gemeenschap. Gelet op deze ontwikkeling mag worden verwacht dat Hollantor deze plaats niet alleen zal consolideren, maar in de verdere toekomst zal uitbouwen naar een nog hoger niveau. De directie der Panter Sigarenfabrie ken, H. J. van Schuppen N.V. te Veenendaal deelde ons mede, dat zij per 1 december a.s. een filiaal fabriek opent te Utrecht. De vestiging, die door de sterke groei van het bedrijf noodzakelijk is gewor den, is mogelijk geworden, enerzijds door de overname van het volledige personeelbestand van rond 60 man der firma Witteveen te Utrecht, anderzijds door de bijzondere medewerking van het Gemeente Bestuur te Utrecht. Het ligt in de bedoeling de filiaal- fabriek te Utrecht op korte termijn te installeren en uit te bouwen tot een volledig productiebedrijf van binnen komst ruwe tabak tot verzending ge rede sigaar. De directie verwacht, dat het, door de gunstige lokale ligging van de fili- aalfabriek, mogelijk zal zijn nieuw per soneel aan te trekken. S I N D S 1 930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties Heden (vrijdag)middag zal een groot aantal weknemers(sters) van N.V. Frisia en Hollandia worden gehuldigd i.v.m. 40- of 25-jarig dienst jubileum. De directeur, mr. Leembruggen zal op beide bijeenkomsten de jubilarissen toespreken. De huldiging bij Frisia vindt plaats om 2.15 uur, bij Hollandia om half vier. De volgende personen vieren hun ju bileum: Bij Frisia de heren D. Vermeer, J. G. van Ojik, G. v. d. Pest, A. Admi raal, A. van Manen, M. Vink, J. W. v. Dorland, P. de Bruin, E. de Kruiff en mej. H. van Barneveld (allen 25 jaar in dienst). Bij Hollandia: mej. G. de Gooyer en T. H. Laurenzen (40 jaar); mej. G. Arends, P. Lotens en J. Range (25 jaar). ACHTERBERG LANDBOUWER VAN GESINK RAAPTE REUZE-EI Bij de heer M. v. Gesink aan de Cu- neraweg 210 heeft een jonge hen van acht maanden een ei gelegd van maar liefst 167 gram. Een respectabel ge wicht. Iedere belangstellende kan het reuze-ei komen bekijken. Koetshuis volgend jaar weer open? Als alles volgens plan gaat zal de rotisserie het Koetshuis welke in de maand augustus door brand verwoest werd weer geheel opgebouwd worden. Zoals bekend werd het grootste ge deelte van het gebouw verwoest, alleen de keuken en de Zwitserse kamer ble ven gespaard. In deze kamer is het zogenaamde Ar- venhout verwerkt, een houtsoort uit Zwitserland, die daar beschermd is en niet meer gekapt mag worden. Deze kamer zal dan ook geheel blijven be staan, evenals de keuken, die echter gemoderniseerd zal worden. Het ver woeste gedeelte zal waarschijnlijk ge heel volgens de oude lijn opgebouwd worden. Momenteel is de vergunning nog niet af maar men verwacht dat deze niet lang meer uit zal blijven. Dit alles ver telde ons mevr. Vogelzang, die na het plotseling overlijden van de eigenaar, de heer Frisch, de direktie over het Koetshuis zal gaan voeren. Het personeel dat bij de brand alle persoonlijke bezittingen en woonruim te verloor zal in de toekomst ook weer in het gebouw gehuisvest worden op de bovenverdieping, in moderne ka mers. Woensdag 4 november a.s. gaat de N.C.R.V. een opname in de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrixstraat maken van koor- en samenzang. Aan deze „radio zangavond" zullen medewerken: het Chr. Geref. Kerkkoor „Chrigeza" en het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Gloria". Beide koren zullen onder leiding staan van de jeugdige dirigent Hennie Pomp. De orgelbegeleiding is in han den van Bob van Stempvoort. Van de zijde van de N.C.R.V. wordt medewerking verleend door een koper kwartet en door Kees Deenik, die de leiding van de samenzang heeft. De opname van de zangavond wordt uitge zonden op vrijdag 27 november in de serie „Door de wereld gaat een woord". De toegang is geheel gratis. Waardering voor sportverbetering, suggesties t.a.v. verkeersknelpunten De KVP afd. Veenendaal vergaderde donderdagavond in hotel Vonk. De belangstel ling voor deze bijzondere vergadering was matig. Aan de orde waren een aantal zeer aktuele plaatselijke en landelijke problemen, die gelegenheid boden tot langdurigo gedachtenwisselingen. De voorzitter, de heer M. G. H. Hendriks stipuleerde in zyn zeer uitvoerig openingswoord, de grote ontwikkelingen van de laatste tijd, zowel in landelijk als regionaal verband. Spreker memoreerde een aantal feiten, die de laatste maanden de bevolking van Veenendaal hebben bezig gehouden, met name de inge bruikneming van het Sportcomplex „Panhuis" wat hy een grote aanwinst noemde voor de plaatselijke gemeenschap en voor de jeugd in het bijzonder. De voorzittetf had oprechte waardering voor de vooruitstrevendheid van het gemeentebestuur in deze en wees op de verdere plannen voor een overdekt zwembad/annex zwembad. Gelukkig zijn deze plannen niet door het snoeimes van de voor 1965 in te voeren bezuinigingen getroffen, aldus de heer Hendriks. Over het gebruik van de sportvelden op zondag zei de voorzitter o.m. dat hij res pect had voor de principes van de chris telijke vertegenwoordigers in de raad t.a.v. de Zondagsheiliging, maar dat hij de argumentatie niet kon onderschrijven. Dat deze kwestie de gemoederen nog steeds bezig houdt blijkt wel uit het feit dat dit punt uitputtend is behandeld in een vergadering van de AR-kiesvereni- ging en voorts uit het feit dat Veenen daal verrijkt werd met de oprichting c.q. heroprichting van een gereformeerde kiesvereniging. Over het verschenen rapport n.a.v. de gehouden jeugdenquête zei spreker dat de in het rapport vermelde gegevens zeer interessant waren en sprak de hoop uit dat deze enquête een belangrijke bijdrage mag leveren aan de oplossing van het ook in Veenendaal bestaande jeugdprobleem. Het is een vraagstuk met vele facetten, waarbij o.a. de vrijetijdsbesteding op de zondag niet uit het oog verloren mag wor den, aldus de voorzitter. Verdere punten van belang die de voor uitstrevendheid van het gem. bestuur nog eens accentueren zijn: het opstellen van een nieuw industrieplan II, de bouw van het overigens „miljoenen verslindende raadhuis", maatregelen tegen de nijpende verkeersituatie en de aanpak ter leniging van de woningnood. Tenslotte legde de voorzitter nog eens de nadruk op een z.i. noodzakelijk samenspel tussen overheid en burge rij. De in Veenendaal bestaande situa tie dat vele gemeentelijk zaken door specialisten in commissievergaderin gen worden behandeld karakteriseert de heer Hendriks als niet bevorderlijk voor een gezonde democratische op vatting. Na dit openingswoord kwam de huishou delijke agenda aan de orde. Vrij fel werd gedebatteerd over de formulering van het agendapunt „Discrimatie van Katholieken in Veenendaal"? Volgens enkele aanwezi gen gaat deze term te ver en is stotend voor andersdenkenden, waarna het be stuur verklaarde in positieve zin te willen werken aan goede verhoudingen binnen de plaatselijke gemeenschap en deswege het gewraakte woord wel wilde verzachten. De sportaccomodatie in Veenendaal noopte de vergadering tot het brengen van hulde aan de betrokken Wethouder, die de totstandkoming van het nieuwe sportpark had gestimuleerd en aan de Sportstichting voor het goede beleid. Ook de aanleg van een ijsbaan voor de komende winterperiode kon de goedkeu ring van de vergadering wegdragen. Van uit de vergadering werd een lans gebro ken voor de atletiekvereniging, die met moeilijkheden kampt, maar een groeiend ledental bezit. Dit aantal klom van 10 a 12 tot meer dan 50 thans. Gevraagd werd deze vereniging gelegenheid te geven op het Sportpark te mogen oefenen. Zie verder pag. 4 wikkelingslanden wordt duidelijk naar voren gebracht. Het bestuur hoopt dat velen gevolg zullen geven aan de oproep bloed af te staan en aan het verzoek de film avond te bezoeken. De entree is geheel gratis. Vooral ouderen zijn van harte welkom, maar al te kleine kinderen zullen niet worden toegelaten. Veenendaal zal zeker tonen niet ach ter te willen blijven met steun aan dit menslievende en zo noodzakelijke werk van de bloedtransfusiedienst. DAARNAAST FILMAVOND IN ELTHETO Op maandag 9 nov. a.s. vindt in de kantine van de Ritmeester Sigarenfabrie ken weer een afname plaats van bloed, een zeer dringende aangelegen heid omdat de bloedtransfusiedienst van het Julianaziekenhuis te kampen heeft met een groot tekort aan donors. Zo sterk zelfs dat in sommige gevallen personen uit andere plaatsen moeten worden gebeld om bloed af te staan. Dit kan Veenendaal niet op zich laten zitten. Weliswaar staan 500 donors in de re gisters ingeschreven, maar daarvan geven slechts 270 medewerking by de af name van bloed. Om een grotere deelname te stimu leren en het werk van de bloedplasma- diensten nadere bekendheid te geven heeft het Roode Kruis afd. Veenendaal een filmavond georganiseerd en wel op woensdag 4 november in gebouw El- theto, aanvang half acht. Er zal een schitterende kleurenfilm worden ver toond, getiteld „Rijk van riet en wa ter". Deze film is bekroond met de Grand Prix de Cannes. Daarnaast wor den twee filmpjes vertoond, die de werkzaamheden van de bloedtransfu siediensten nader belichten. Hoe het geschonken bloed uit Nederland zegen rijk is voor de bevolking van de ont- „Circustentoonstelling" aan de Industrielaan Gisteravond, vanavond en morgen middag wordt er in het Instuifgebouw aan de Industrielaan een tentoonstel ling georganiseerd waar allerlei foto materiaal te zien is dat betrekking heeft op het circusleven. De grote animator is de jeugdige Henk van de Berg een leerling van een U.L.O. school die zelf een grote col lectie foto's en kranteknipsels bezit over het circus. De bezoeker krijgt aan de hand van de foto's een kijkje in ver schillende bekende cirkussen bijv. het circus Toni Boltini dat deze week Vee nendaal nog met een bezoek vereerde. Het is voor de bezoeker zeker de moeite waard om eens een praatje met Henk van de Berg te maken want deze jongeman raakt zodra het woord cir cus valt, direct is vuur en vlam en kan dan van alles vertellen. De opbrengst van deze tentoonstelling komt ten goe de aan het jeugdwerk van de Instuif. Politie van Veenendaal sommeerde tot vertrek De familie Pater uit Scherpenzeel, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen is aan het dwalen sinds hun huis vorig jaar winter afbrandde. Vorige week had de-, familie met een eigengebouwde salonwagen domicilie gekozen in de Melm in Veenen daal. Omdat men niet zomaar ergens een woonwagen kan neerzetten sommeerde de Veenendaalse politie de heer Pater hier te verdwijnen. Hetzij naar het woonwagen kamp tussen Rhenen en Veenendaal dat specifiek voor woonwagens is ingericht, hetzij buiten de gemeente. De heer Pater wilde niet naar het woon wagenkamp zodat dinsdag een grote kraanwagen verscheen, die de wagen over de Veenendaalse grens zou slepen. Zover kwam het niet, want geholpen door fami lie heeft de heer Pater de wagen zelf maar weggesleept en zette de wagen voor het huis van zijn vader in de Renswoudse Dorpsstraat neer. De familie trok zelf bij een broer in, waar men nu met acht kleine kinderen in een houten noodwoning ver toeft. Wettelijk mag de wagen uiteraard ook niet in Renswoude blijven staan. Van ge meentewegen kon men ons nog niet mee delen wat er gebeuren zal, hoewel men naar een snelle oplossing zoekt. De salon wagen met een lengte van twaalf meter en waarin drie vertrekken zijn gemaakt, mar keert nü het dorpsbeeld van Renswoude, na dus enige tijd in de meer afgelegen plaats op het perceel Melm 9 in Veenen daal gestaan te hebben. Wie moet dit gezin helpen? Scherpenzeel Van gemeentewegen deelde men ons uit Scherpenzeel mee, dat dit een eigenaardig geval is. Het huis van de familie brandde af, dus is Scherpenzeel verplicht andere woonruimte te verschaffen. De heer Pater vertelde dat zyn vrouw meerdere malen in Scherpenzeel op het gemeentehuis is geweest om een woning aan te vragen, maar de in stanties aldaar verklaren, dat het ge zin in 't geheel geen moeite deed. Wij willen dit gezin op korte termijn hel pen. Al dat dwalen met die woonwa gen is niet nodig, werd gezegd. De heer Pater is zelf uit Scherpenzeel ver trokken. Komt hij terug dan is Scherpen zeel verplicht voor woonruimte te zorgen, omdat hij een ingeschrevene is. We behoe ven hem niet achterna te lopen, is de me ning van een der gemeentebestuurders. Er zijn verschillende percelen, voor noodge vallen in petto, dus als de heer Pater komt, kunnen we hem helpen. Intussen een merk- De salonwagen van 12 meter lengte, waarin 3 vertrekken zijn gemaakt, mar keerde donderdag het dorpsbeeld in Renswoude. De wagen werd dinsdag van Veenendaal naar Renswoude ver sleept. Hoe lang zal de wagen nog op deze plaats staan? ,i; waardige historie. Is dat zwerven en dwa len nodig of bestaat er inderdaad een schrijnende toestand? Deze vraag lijkt ons moeilijk te beantwoorden. Gezien de uitlatingen van de instanties in Scherpen zeel kan de heer Pater de winter gerusc tegemoet zien. de dokter een en ander. De aanwezi gen luisterden geboeid naar deze spreekster, die zo dicht bij de grote Schweitzer leefde en zijn werk tot in onderdelen kent. In ons blad van vol gende week vrijdag hopen wij hierop uitvoeriger terug te komen. Op zaterdag 31 oktober a.s. wordt in Eist een grote oliebollen actie gehouden t.b.v. het restau ratiefonds van de Ned. Herv. Kerk. De oliebollen worden huis aan huis verkocht en men start zo omstreeks tegen koffietijd, 9.30 11. Door de ingrijpende restauratie van vorig jaar moest de Herv. ge meente grote financiële offers brengen. De schuld is nog niet ge delgd en daarom wordt via deze actie een beroep gedaan op de Elsterse bevolking het restaura tiefonds te steunen. BESTELWAGEN REED TEGEN GEPARKEERDE VRACHTAUTO Woensdagmiddag om half vier botste de bestuurder van een bestelauto, de heer M. uit Breukelen tegen de gepar keerde vrachtwagen van de vishande laar D. uit Bunschoten. M., die uit de richting Rhenen kwam vergiste zich in de afstand en reed tegen de gepar keerde wagen op, die net voor garage Hovestad op de Rijksstraatweg stond. Beide wagens werden flink beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ONTSPANNINGSMIDDAG IN HET O.C.B.-GEBOUW Woensdagmiddag is er in het O.C.B.- gebouw weer een ontspanningsmiddag voor bejaarde dames en heren. Er zal deze middag een zangkoor o.l.v. Gijs- bert van Zanten optreden, terwijl mevr. Van Schuppen-Veenstra zal declame ren. Zoals gewoonlijk verwacht men weer een flink aantal belangstellenden. Echtpaar Bor-v.d. Weerdhof 50 jaar getrouwd Op zaterdag 7 november a.s. hoopt het echtpaar E. Bor-v. d. Weerdhof, Zandstraat 149, hun gouden huwelijks feest te vieren. De heer Bor was meer dan een halve eeuw werkzaam bij de Kon. V.S.W. Daarnaast had hij een kruideniers winkel, die hij na zijn pensionering in 1959, aanhield. Beide echtelieden ge nieten nog een goede gezondheid. De bruidegom is 71 jaar, de bruid 70. Uit hun huwelijk werden 5 kinderen ge boren, waarvan er drie zijn overleden. Het aantal kleinkinderen bedraagt 7. In verband met familie-omstandig heden wenst het echtpaar Bor het gou den huwelijksfeest in intieme kring te vieren, waarbij overigens voor de vele vrienden, kennissen en relaties gelegen heid zal zijn het gouden bruidspaar ge luk te wensen. Donderdagmiddag werd in het ocb gebouw een aangry pende film ver toond over het dorp van Dr. Albert Schweitzer, Lambarene. De vrouwely- ke arts, G. Bartimili-v. d. Kreek, die zelf 51/» jaar, tezamen met haar echt genoot in Lambarene werkzaam was. gaf deskundige uitleg over de toe standen in dit oord en over het zegen rijke werk dat wordt verricht. Gegrepen door de ervaringen in Cen traal Afrika opgedaan besloten dokter Bartimili en haar echtgenoot ook in Europa een soortgelijk centrum te stich ten. Zij kochten bereids een stuk grond van 25 ha. in Z.W. Frankrijk en tevens een paar boerderijen. Hier in het dorp Paunat, in de onmiddellijke nabijheid van Bordeaux is het Albert Schweitzer Village verrezen. Ook hierover vertelde VEENENDAAL Zaterdag 31 oktober: In Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat. Orgelbespeling door R. van Mazijk. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag 31 oktober: Muziekavond in Jeugdgebouw „De Instuif" aan Industrielaan. Vrijdag 30 en zaterdag 31 oktober: circustentoonstelling in „De In stuif". Dinsdag 3 november: Bijeenkomst in Chr. Geref. Kerk (Hoofdstraat). Ds. Verhoef uit Barneveld spreekt voor Ver. tot Bevordering van de Zondagsrust. RENSWOUDE Zaterdag 31 oktober: Opvoering van toneelstuk „In de vergulde Os" in geb. Rehoboth. Aanvang 7 uur. Maandag 2 november: Rehoboth: Optreden voordrachtskunstenaar J. B. Oosterveld uit Amsterdam op uitnodiging Herv. Jeugdver. „Immanuël". AMERONGEN Zaterdag 31 oktober: Grote brand weeroefening. Aanvang half drie n.m. EDERVEEN Zaterdag 31 oktboer: Oriëntatierit EMAC. Start om 2.30 uur bij café de Frel. ELST Zaterdag 31 oktober: Oliebollenak- tie t.b.v. restauratiefonds Herv. Kerk. SCHERPENZEEL Maandag 2 november: Geb. Filale- thus. 7.30 uur: Vergadering SGP. Spreker de heer M. Feiten, hoofd ener school uit Barneveld. 4 SfwiMU voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1964 | | pagina 1