PAUK konfektie herenmode Fa. Alberti-Ravenhorst Grijp uw kans! op een gratis PHILIPS bandrecorder! G.V.V.V. - Z.C.F.C. ALBERT GOSSEN v Veenendaal moet in Utrechts stadion eerste plaats verdedigen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN nieuw VOOR ALLE SPORTPROGRAMMA WAT DOET GVVV TEGEN ZAANDAMSE GASTEN Vele voetballiefhebbers zien reikhalzend uit naar het week end. Na een week rust vanwege de interland en het inhaalpro- programma komen de clubs weer op volle oorlogssterkte binnen de krijtlijnen. Van zeer veel gewicht is de uitwedstrijd van „Veenendaal" tegen Hercules in het Utrechts Stadion. De eer ste plaats is de inzet van dit duel. Eveneens belangrijk is de thuiswedstrijd van GVVV waarbij de laatste plaats op het spel staat. HEREN DRAGEN HOEDEN Voor hoeden naar cteAJ&e Veenendaal Goed van van der Zee gaat langer mee Marktberichten Gevonden en verloren DINSDAGKOOF JES MIXERKOM CITROENFERS PLASTIC LADE Doktoren- en Apothekersdiensten Boerenzoon Verzet Per 1 november bevorderd tot Brigadier van Politie Ontspanning Naar Veenendaal Tact Surveillance Officiële bekendmaking DE CONTACTLENS een wonder der techniek SPECIALIST Lichtvoetig leven voor tierelierige tieners Pantoffels van nylon, met schuimrubber gevoerd. mmmmammm en Slaagt U beter en goedkoper bij Hoofdstraat 13 - Veenendaal - Telefoon 2037-3637 te ,4 A A i W. VAN SCHUPPEN EN ZN. Vlak onder een hele malse bradkiep, die helemaal bloot op een paar pam- pieren sokkies na, in een lap adver tentie lag te zonnebajen viel mijn oog op nog een soort voedsel. Geestelijk voedsel, dat veur een paar luttele cen ten per stuk te huur is in onze lees zaal. Onze christelijke leeszaal. Lees het goed: niet onze protestantse lees zaal, mar onze christelijke leeszaal. Omdat het nou eenmaal niet moge lijk is om in een reportagie van een behoorlijk veurziene leeszaal alle veur- handen boekwerken op te sommen had de schrijver van het stuk z'n eigen be perkt tot een predukt dat er niet is. Een vies boekie? Mit ander bloot dan die kiep waar ik het net over had? Ik zou het niet durven zeggen, want ik heb het angehaalde boek niet ge lezen. Van hetgeen ik uit de beschou wingen in de kranten overgehouwen heb is het epistel gebrouwen deur een soort overjarige pierneus. Of hij er be paalde boodschup mee heeft willen brengen dan heb ik niet uit m'n in drukken op kunnen maken. Hij schijnt ronduit te zeggen, wat we allemaal wel es denken en gedocht hebben. Hij zet de woorden, die wij vrogger misschien wel 'es is het stof achterop de bus naar De Klomp ge schreven hebben zonder ze iets netter te maken op pampier. Kurtom, hij schrijft wat hij beleefd heeft. Volgens den een is dat eerlijk, volgens een an der alleen mar vies en smerig. Veur mij is het feit, dat z'n uivre niet op de schappen van onze leeszaal troont (waar het tussen twee haakies as het er had mogen tronen wel niet veul getroond zou hebben) het bewijs, dat men hier onderscheid maakt tus sen wat wel en wat niet kan. En as we dit, ieder veur ons persoonlijk, as onze richtlijn an willen nemen, dan motten we het niet lezen. Misschien zijn er sterken veur wie het jammer is, dat ze het bij de Veen- se biliotheek niet te pakken konden krijgen, er is echter een troost; er zijn nog elf duuzend andere boeken wel. En daar wurdt druk gebruik van ge maakt. Dat heb ik mit plezier gelezen. Zijn we dan toch niet zo'n oppervlakkig volkie as waar we soms wel veur deur gaan? Doen we toch nog meer dan geld verdienen, het opmaken, roddelen, fluisteren, niet naar het uso en niet naar de vu gaan? Jawel, we lezen. We nemen de kui tuur thuis in ons op. Bij de warme kachel, mit de sloffen an de voeten en misschien mit een klaartjie op een klein bijzettafeltjie. Want dat doen we immers ok thuis? Dat heb ik tenminste ok al 'es meer horen beweren. We zijn gien leutige, kroegentrappers, mar meer gebruikers in zeer besloten kring. We nemen ons gedistilleerd an de fles bij de leve rancier af, sparen de vijftien percent uit en pakken thuis ons neutjie. Gien braadkiep die ons ziet Stille drinkers, zogezeid. Je zou d'r stil van wurden. Wout Blauwkous VEENENDAAL Eiermarkt. Aanvoer 98.000 stuks. Prijzen van f 13,tot f 14,— voor de grote eieren en van f 8,tot f 12,50 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt. Aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 60,tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 14,— tot f 14,50. Henneeieren f 11,tot f 13,50. Allen per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt. Prijzen f 50,tot f 80,— per stuk. Handel matig. Veenendaal troont trots aan de kop van de ranglijst. Maar zondag wordt een serieuse aanval op de fraaie positie ondernomen. De geel-blauwen moeten in het Utrechtse stadion het aloude Hercules bekampen. Een technisch knap spelend studentenelftal, geen onbeken den voor Gerritsen c.s. Wint Veenen daal zondag in de Domstad dan wordt het duel van volgende week tegen me de lijstaanvoerder Zeist een wedstrijd van het jaar. Verliezen de geel-blau wen onverhoopt dan is de eerst plaats verkeken en stijgt zelfs Hercules boven onze plaatsgenoten uit. Het belang van deze strijd zal vele rasechte supporters naar Utrecht trekken, waar binnen de gewelven van het stadion de strijd wordt geleverd. Hopelijk weet mid voor Van Leeuwen, net als vorig jaar, weer vier bressen te schieten in de Utrechtse defensie. Voor GVW is het ook alles of niets. De blauwhemden nemen een positie in die ver beneden hun stand ligt. In geen jaren droeg deze club de rode lantaarn. Maar voor zaterdag is er hoop. ZCFC A.S. ZATERDAG 3.30 UUR SPORTPARK PANHUIS uit Zaandam is een der zwakke zusjes en hieraan kan GVVV zich optrekken. Gebeurt dit niet en laat GVVV de Zaankanters met winst vertrekken dan ziet de toekomst er naargeestig, om niet te zeggen hopeloos uit. GVVV be seft dit zelf ook en zal zich tot het uiterste geven om de eerste overwin ning van het seizoen binnen te slepen. DOVO reist naar Huizen waar de club van die naam op de roodwitten wacht. Zowel DOVO als Huizen deden het de laatste weken niet best. DOVO kwam meermalen zegevierend uit Hui zen terug, maar moest zich daar voor honderd procent voor inspannen. En schieten kon de DOVO ploeg ook wel daar in Huizen. Men knalde zelfs een maal de deklat aan gruizels. Weet men tot een dergelijk produktief spel te ko men dan is winst heel goed mogelijk. Volhardt de ploeg in een defensieve houding met weinig kogels op het doel van de uitnemende goalie Westland dan geven we de thuisclub de kans. Dat VRC trekt aller aandacht. Was men in de oostelijke afdeling steeds in lijfsgevaar, na overplaatsing in het Westen gaat het ineens opperbest. De VRC ploeg drong door tot een der bo venste plaatsen. Zaterdag wordt Desto in Utrecht met een bezoek vereerd. Deze ploeg verloor zaterdag van een veel zwakkere club, zodat er ook voor VRC winstkansen liggen. Cornelissen c.s. zullen die kansen uitbuiten. 1 DVSA in Amerongen speelt zondag op De Burgwal tegen Amsvorde, de ge degradeerde 3e klasser. De Amerongers moeten er van doordrongen zijn, dat Amsvorde een elftal met goed tech nisch voetbal is. En met routine in ho gere klassen. Zij daalden in 2 jaar van de tweede naar de vierde klas. Maar met elan spelend kan ook hier winst uit worden gepeurd. Rhenus is zondag bij Minerva in Utrecht op visite. Ook hier is een winst partij voor de Grebbestadspelers lang niet uitgesloten. Voor de zondagclub Scherpenzeel zal het niet meevallen nu het Bilthövense FAK op bezoek komt. Een gelijk spel ligt voor de hand. R.K. Unitas moet tegen het forse Dorestad in Wijk aantreden. De Uni tassers zullen zich behoorlijk moeten inspannen om in de Wijkse klei tot een succes te komen. Oranje Wit reist naar Utrecht waar UVVO op de Elstenaren wacht. Dit is een der zwakkeren in de afdeling, re den waarom we het op Oranje Wit houden. Van de zaterdagclubs gaat Merino's naar de Veluwe. Tegenstander is Hier- den, een goede bekende van de D.S.'ers. Zij weten dus ook dat deze Veluwna- ren zich niet zomaar laten verslaan. We zien er een gelijk spel uit groeien. Panter kan DEV onder zich houden als men de juiste spelwijze weet te be naderen, zoals in het begin van de com petitie het geval was. Musketiers trekt voor de tweede keer in 2 weken naar Scherpenzeel. Nu komt men tegen Valleivogels in 't geweer. Musketiers heeft o.i. meer kracht dan de Vogels zodat winst aannemelijk is. NSVS kan het Utrechtse WOO met lege handen naar de Domstad terug sturen. Sportclub Rhenen heeft niet veel winstkansen uitspelend tegen Huls horst. Advendo ontvangt Kulan in Eder- veen, waarbij aardig spel te verwachten is. De uitslag is zeer onzeker. DVSARenswoude is het topduel in de 3e klas. Wint het ongeslagen Rens woude ook dit treffen dan lijkt de weg naar een kampioenschap reeds gepla veid. VEENENDAAL Gevonden: boor; bril; zakmesje; blauw kinderwantje; rode ceintuur; parkiet; blauw-grijze regenbroek gestreepte kat; wieldop; postduif; blauw jongens jack; paar blauwe kinderhandschoenen; kon- taktsleutel; groen-bruine shalw; bril in houder en recept; zwarte dames glacé; bruine dames glacé. Verloren: Beige dameshandschoen; grij ze handschoen; enveloppe inh. 10 gulden; rode bal; doublé dameshorloge; ring met sleutels; rijbewijzen; blauwe portemonnaie inh. ong. 40 gld; trapas en cranck van rij wiel; geblokte kinderwant; bruine heren portemonnee inh. 300 gld.; bruine dames handschoen; zwarte tas; waarin portemon nee met ruim 10 gld; herenportemonnee inh. 3,50 en foto's; crème damesportemon nee inh. 9,75 en foto's; donkerbruine da mesportemonnee inh. 3 gld, foto's en bus abonnement; bedelketting; beige meisjes- fiets; Lipssleutel; grijze vulpen; sleutel bos; zilveren armband; 5 goudfazanten; bruine heren glacé; lappen pop; wit kin derschoentje. RENSWOUDE Rechter dameshandschoen (crème). RHENEN Gevonden: grijze plastic regenjas; rode vulpen; een bruine herenhandschoen (ge breid tussen de vingers); blauw zijden peignoir; 1 yale sleutel; drie lappen don kergroene rokstof; lange zwarte hand schoen; bankbiljet van f 10,—; schouder bedekking 3 V vermoedelijk van perso neel DELM. Aan komen lopen: langharige hond, zwart met grijs, middelmatig groot. Verloren: hoofddoek (groen met rood); gouden schakelarmband; rode portemon nee inh. f 0,20. plastic mixerkom, compleet met deksel, waarin opening voor mixer, voorkomt 't spatten, zeer praktisch. Koopjesprijs 1 plastic 2 delig, stevige uitvoering, diverse kleuren. Zorg dat u er een in huis heeft voor de griep komt prijs slechts U.4<0 doorzichtig plastic kan vastgeschroefd worden, geheel compleet met glij ders en een schepje r\ extra voordelig O.U7 Alleen dinsdag 3 nov. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Johannis z.v. A. van den Heu vel en G. van de Lustgraaf; Marinus z.v. C. Drost en G. G. Nagelmakers; Aaltje Jannigje d.v. E. de Kamper en W. van Mourik; Catharina Johanna d.v. J. J. Wil- lemse en W. van Manen; Robert Paul z.v. H. Drost en G. C. van de Loosdrecht; Louise Irene Maria d.v. J. Schouten en M. A. A. Steenbergen; Peter z.v. H. Hen zen en N. van Grootheest; Willem Corne lls z.v. H. J. Doornenbal en T. Gaasbeek; Adrie z.v. A. Kelderman en H. van En gelenburg; Evert Rijk z.v. C. van de Pol en R. van Heemsbergen; Alida Maria d.v. A. J. P. Rozemeijer en A. M. Kraan; Al- bertus z.v. J. Brenkman en E. Middelho ven. Ondertrouwd: N. van de Bovenkamp en J. van Amerongen; R. G. van de Weerd en I. van der Poel; H. Hutink en T. J. M. Knoop; R. Breekveldt en W. A. Gazen beek; G. Nap en C. Vlastuin; E. P. van Ginkel en T. A. Assen. Gehuwd: D. van den Berg en J. H. Sep- ter; J. Pater en B. Slotboom; A. Veenhof en G. van Soest; G. B. Sjoer en H. van Meerten; R. van der Poel en J. P. Schut; C. Ippel en A. G. Kok. Overleden: Johannes Jacob Wallet, 3 jaar, zoon van J. Wallet en C. van Dam; Marinus Drost, 72 jaar, echt. van W. van de Pol (overl, te Rhenen). RHENEN Gebor'en: Johannes Christianus z.v. J. Chr. Toonen en A. Th. M. Daniel; Dirk z.v. M. A. van Doorn en B. de Koning; Eddy Martin z.v. G. J. F. de Joode en D. G. van der Heijden; Reindert z.v. G. J. Blankestijn en H. Geurtsen; Johannes Wil lem z.v. G. van Baaren en T. van Spanje. Ondertrouwd: J. G. Seijnaeve en J. W. van de Brug. Gehuwd: L. J. van Dijken en W. C. A. Snijders. Overleden: Antonia van de Waerdt, 69 jaar, ongehuwd; Marinus Drost, 72 jaar, echtgen. van W. van de Pol; Franz Leo pold Hof er, 64 jaar, echtgen. van G. van Eij kelenburg. Elders overleden: Pieter Jan Rijkse, 84 jaar, geh. gew. met J. Timmer; Jacob ter Burg, oud 51 jaar, echtgen. van J. van den Heuvel; Roeloffina Lammers( oud 73 jaar, echtgen. van F. Rosbag; Gijsbert van Zetten, oud 74 jaar, geh. gew. met C. van Viegen. EDERVEEN Geboren: Gerritje H. d.v. H. Meijer en G. H. Willemsen. Ondertrouwd: H. A. van Batenburg en A. van de Kraats. Gehuwd: C. van Wolfswinkel en G. H. Ursinus; R. Groeneveld en A. Hardeman. AMERONGEN Geboren: geen. Overleden: Johanna van Veenendaal, echtgen. van H. A. Meerssman, 64 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Teuntje d.v. L. van Wijk en A. v. d. Haar; Petronella E. d.v. O. H. Bötjer en C. van Schaik; Afina E. d.v. G. van Ginkel en E. Kleinveld. Ondertrouwd: W. van Amerongen en M. J. van Oostrum. RENSWOUDE Gehuwd: M. Reuvers en M. van 't Foort. VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 3198. Zusters Groene Kruis: Zr. A. C. Hubée, Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum. B.g.g. 008. RHENEN: Dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432. Apotheek Deys op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wage- ningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM, prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: Dr. v. d. Burg uit Leersum, tel. (03434) 1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE, Dr. Radermaker te Ederveen, tel. 201. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet, tel. (03497) 250. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur ds. De Jong. Julianakerk: 9.30 uur ds. Bos van Lun- teren; 5 uur ds. Van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Ter louw; 5 uur ds. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 uur ds. Van den Berg; 5 uur dr. Bout van Utrecht. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. De Jong. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur ds. Breugem van Ach terberg; donderdag 5 november 7.30 uur dhr. Lief ting uit Voorthuisen. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. O verduin; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Smelik van Bunschoten. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur dr. Thoomes; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Mulder van Doorn. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk, 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 4 november ds. A. H. Agtereek uit Haarlem, aanvang 8 uur. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 5 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. Geref. Evang.: 10 en 5 uur dhr. Van Hoeven van Benthuizen. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; donderdag 5 november 7 uur ds. Van Prooijen van Grafhorst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. N. Im- mink van Utrecht. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Zijlstra van Scherpenzeel; 6 uur ds. De Jong Twee politiemannen uit Veenen daal werden dezer dagen bevorderd. Brigadier W. van Bruggen werd be vorderd tot adjudant. De a.s. adju dant werd eertijds in deze kolom men al eens aan het woord gelaten, zodat thans de schijnwerper valt op hoofdagent Albert Gossen, die met ingang van 1 november het bri gadiersuniform zal dragen. Deze ge boren Drentenaar, die op 15 aug. j.l. zijn 12V2 jarig dienstjubileum in Veenendaal herdacht is een rustig politieman die op zijn eigen wijze deze ambtelijke loopbaan vervult en al behoorlijk ingeburgerd is. Albert Gossen, (41 jaar), is een boe renzoon uit het Drentse land. Ik ben geboren in het dorpje Dalen onder de rook van Coevorden, vertelt de q.s brigadier Gossen. Er was in die streek totaal geen industrie, zodat de jonge mannen meestal bij vader op de boer derij gingen werken. Zo ging het dus ook met mij. Niet dat ik er nou zo'n zin in had. Ik liep als jongen al met het idee rond om bij de politie te gaan. Toen de oorlog uitbrak was ik 17 jaar. Tot m'n twintigste was ik gewoon aan 't werk bij vader op de boerderij. In 1943 begonnen de Moffen aktief te worden en zaten de jongemannen achterna. Drente was bovendien speciaal een „onderduikprovincie" zodat ook de controle nogal scherp was. Omdat ik mij niet meldde voor de „Arbeids- einsatz" was ik gedwongen onder te duiken. Ik trok naar Nieuwlande bij Hoogeveen, een centrum van onder duikers en Joden, die gevaar voor hun leven vreesden. Uit Nieuwlande komt ook mijn vrouw. Zij was in betrekking bij een familie, die pal naast het huis van de bekende verzetsman Johannes Post woonde. Wij hebben daar heel wat gezien en meegemaakt. Het gebeurde dat we met 400 onder duikers in het kleine Nieuwlande bi vakkeerden. We hadden een speciaal alarmsysteem. Desondanks gebeurde het dat er midden op de dag een over valwagen verscheen om ons te vangen. We wisten nog net op tijd te ontko men, vertelt brigadier Gossen. Later is de boerderij waar ik was onderge doken tot de grond toe afgebrand. Uiteraard kwamen we ook in aanra king me het verzet en ik mag in be- woord ia aan: zeggen, wel dat een politieman veel tact moet bezitten om met allerlei mensen om te gaan, zegt de brigadier. Men moet de politie niet als een boe man zien. In Veenendaal zijn er weinig moeilijkheden al zou ik hier en daar wel een aanmerking hebben. In welke zin? Nou, het jeugdprobleem spreekt in deze plaats wel aan. Volgens mij zijn we er (nog) niet, nu we een Sport park hebben. Zowel de overheid als de kerkelijke instanties en verenigingsbe sturen hebben hierin een taak, vindt de brigadier. Er zouden veel meer ont spanningsmogelijkheden voor de jeugd geschapen moeten worden. scheidenheid zeggen, dat ik er goed aan meegedaan heb. Details zal ik U besparen, want dat is een verhaal apart. Wel heb ik in mijn geboorte plaats de boel mee helpen zuiveren na de bevrijding en verschillende kwa lijke elementen opgehaald. We wisten precies waar die knapen zaten. Som mige waren de Oostgrens overgevlucht, maar die werden door de Britse be zettingstroepen aan de grens bij Nieuweschans aan ons overgeleverd Onze toenmalige commandant van de BS, een hoofdonderwijzer heeft mij geadviseerd om te gaan dienen bij de- Kon. Marechaussee. Dat was een kolfje naar mijn hand. In augustus 1945 meldde ik mij als vrijwilliger aan. In afwachting van de wederoprich ting van het Wapen van de Kon. Ma rechaussee heb ik me aangemeld. Aanvankelijk werd ik als OVW'er ingedeeld bij IT RI, maar dit bataljon was bestemd voor uitzending naar In- dië. Ik wilde liever bij de marechaus see, waar ik dan ook in 1946 terecht kwam. Na een opleiding bij de Irene Brigade in Zuidlaren kwam ik in As sen terecht als instructeur. Eindelijk bij de marechaussee gekomen, volgde ik de opleiding bij het Depot in Nieu- wersluis. Na de studie werd ik weer in de hoofdstad van Drente geplaatst en later bij de grensbewaking king van de marechaussee. Dat was bij Brigade Ter Apel in de Z-O-hoek van Groningen. In 1949 werden de taken van de marechaussee bij Kon. besluit nader aangeduid en verviel de burger bevoegdheid. Intussen trad ik in 1949 in het huwelijk met mijn Nicuwlandse verloofde. Ik werd overgeplaatst naar de stad Groningen en we woonden daar op een etagewoning. We zijn ge lukkig, zo dat we overal kunnen wen nen, dus ook wel in Groningen. In tussen had ik het vereiste politiediplo- ma gehaald en werd in de gelegenheid gesteld te solliciteren na 5'/2 jarige dienst bij de marechaussee. Op 15 februari 1952 kwam ik in Vee nendaal, dus dit jaar kon ik mijn 12V2- jarig jubileum vieren. In 1958 werd ik hoofdagent en nu dus brigadier. Vee nendaal is dus mijn eerste en enige standplaats bij de gemeentepolitie. Ik mag zeggen dat ik me best kan schik ken. Onze woning op de Gladiolen- straat 2 ligt in een rustige omgeving, heeft een aardig uitzicht op groene weilanden, waarlangs dan volgend jaar de westelijke randweg komt. Het zegt me weinig in welke streek ik woon. Wij, mijn vrouw en 4 kinde ren (2 jongens en 2 meisjes) voelen ons helemaal thuis hier. We zijn zo gezegd ingeburgerd, zegt brigadier Gossen. Even een ondeugende vraag: Maakt u veel bekeuringen? Nou dat kan ik niet Hoe is het met uw ontspanning? Nou op 41-jarige leeftijd en als vader van een gezin voel je die behoefte niet zo sterk meer, zegt brigadier Gossen. Als ik even vrij ben ga ik knutselen. Sinds enkele jaren heb ik een autootje en veel reparatiewerk doe ik zelf. Ik heb daar een speciale cursus voor ge volgd, op autotechnisch gebied. Je gaat het dan uitproberen in de praktijk. Verder ben ik altijd bezig in mijn tuin en heb ik mijn huis, (zoals u ziet) van binnen gerestaureerd. Alle klusjes, die er zo te doen zijn doe ik zelf. Dat is mijn ontspanning, zegt brigadier Gos sen. Nu ik dus brigadier ga worden zal de surveillancedienst het veelal ver der zonder mij moeten stellen, al moet ook de brigadier wel mee. Er zijn drie brigadiers bij de algemene dienst en een brigadier bij de recherche. Zij hebben de leiding in hun respectieve lijke groepen. Een van de 38 politie mannen uit Veenendaal was aan het woord. Er zou meer over hem te ver tellen zijn. Hij is een ijverige maar ge moedelijk politieman. Die ook bewust politieman werd want vanaf zijn jon gensjaren dateert de ambitie. Of hij nog eens van plan is Veenendaal te verwisselen voor een andere stand plaats? Misschien tegen de periode als ik met pensioen ga en ik me kan per mitteren een bungalow op het land neer te zetten, zegt brigadier Gossen met een tikje ironie in zijn stem Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst; vrijdag 6 november 7 uur ds. Van Prooijen van Grafhorst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. C. E. Jolles uit Soest (N.H.). R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen (H.A.). Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Pettinga van Wageningen; 3 uur ds. Nijssen van Wageningen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; dinsdag 3 november 7.30 uur ds. Slager van Stavenisse. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slin- geberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. J. W. Delwig; maandag 8 uur ds. H. Raven. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend dat alle gemeentelijke bureaus op dins dag 3 november 1964 gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal op deze dag geopend zijn van 8.30- 9.30 uur. Veenendaal, 28 oktober 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd J. Hazenberg, burgemeester, van Manen, secretaris. Ook D.W.S. voetbalkeeper Jongbloed draagt contactlenzen! Hoofdstraat 51 - tel. 3184 - naast de apotheek (die thuis van hun gemak houden) Leuk zig zag dessin. Brede elastieken boord. Zool met de hand aangenaaid. Diverse kleurcombinaties. 30/35 36/42 7.95 8.95 Met goudkleurig metaaldraad doorweven. Elastiek in boord. Heel vief bij slacks. VEENENORfll MOOFHSTR 105 TEl 3170 Zeg eens eerlijk: staat een bandrecorder niet al jaren bovenaan op uw verlanglijstje? Qan mag u niet meer aarzelen. Kom nu dadelijk bij ons om er een uit te kiezen: nu hebt u kans dat u hem gratis krijgt! Want elke dag wordt er zo'n schitterende Philips bandrecordèr cadeau gedaan: een rijk bezit voor uw hele gezin, met 1001 mogelijkheden voor studie en amusement, voor huiselijke gebeurtenissen &r\ feestelijke programma's. Lijkt u dat? Haast u dan. Want deze aanbieding is tijdelijk en wel licht bent u de gelukkige die het betaalde contant van ons terugkrijgtl PHILIPS bandrecorder Vier sporen-techniek. Vol ledig getransistoriseerd, dus altijd speelklaar. Met mono- knop-bediening: Gevoelige dynamische microfoon. U kunt kiezen uit De complete serie staat kant en klaar in onze zaak opgesteld, U staat verstelt van de mogelijkheden! HOOFDSTRAAT 100-102 VEENENDAAL - TEL. 2729

De Vallei | 1964 | | pagina 2