a. gereedschapsdraaier b. gereedschapsslil per onderhoudsmonteur H. JONKER meisje werkster V A-tje kchhJLjfo AMERONGEN RENSWOUDE SCHERPENZEEL de lezer De vlag in top Vrienden in het buitenland - Bezoekers van Nederland n.v. Boxal n.v. Boxal n v. Boxal Tijdrovend? Filmavond Hervormde Jeugdraad Zendingsavond van Geref. Zendingsbond der herv. kerk VOLLEYBAL PANTERS heren dit weekend tegen USS-1 en Olympia-2 Nutsleden bezochten kasteel Amerongen AANRIJDINGEN Slotavond Moedercursus W% I ALUMINIUMEMBALLAGEFABRIEK n.v. DOXQ I ROZENSTRAAT 19 VEENENDAAL In ons enorm groeiend bedrijf is nog steeds plaats voor voor onze produktieafdelingen Wij bieden U: a. goede sociale voorzieningen met o.a. winstdeling, reiskostenvergoeding, gratis werkkleding enz. b. goede beloning. Kom praten bij Boxal en onderzoek Uw mogelijkheden. Ons adres: Rozenstraat 19, Veenendaal vraagt: voor haar gereedschapsmakerij Sollicitanten moeten in het bezit zijn van diploma L.T.S.-ma- chine-bankwerken, terwijl een Smecoma Gezel-opleiding tot aanbeveling strekt. Leeftijd niet beneden 20 jaar. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk te richten aan ons adres: Rozenstraat 19, Veenendaal, tel. 08385-3844. vraagt: in de afdeling Lithografie. De taak van een voorman in onze drukkerij is leiden en bewaken van de produktie op een volledige druklijn Naast technisch inzicht zijn vereist: gevoel voor orde en netheid en uiteraard leidinggevende capaciteiten. Diploma L.T.S. strekt tot aanbeveling. Opleiding in het bedrijf. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk te richten aan ons adres: Rozenstraat 19, Veenendaal, tel. 08385-3844. vraagt: die in staat is zelfstandig reparaties te verrichten en bereid is in ploegendienst te werken. Sollicitanten dienen in het bezit te zijn van een L.T.S.-diploma. Leeftijd 20-30 jaar. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk te richten aan ons adres: Rozenstraat 19, Veenendaal, tel. 08385-3844. UW BABYUITZET „De Straatbrug" DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei Plaats een De door de Koninklijke Noord-Zuidhol landse Reddingmü. op uitnodiging van de Jeugdraad te Veenendaal vertoonde film „Redding bij Latrabjarg" is zaterdagavond j.l. bijzonder goed geslaagd. Voor een, tot in het portaal bezette ge bouw bij de Julianakerk, vertoonde de heer Wittpen zijn films. Vooraf werd een korte leerzame in structiefilm vertoond over het reddings wezen aan onze kusten, die aandachtig door de jonge mensen werd gevolgd. De meeste belangstelling ging echter uit naar de werkelijk spectaculaire documen taire over de redding van schipbreuke lingen, van de in vliegende storm op de rotsen gelopen Engelse trawler „Scran- ton", aan de IJslandse kust. Het was werkelijk zeer interessant om te zien op welke wijze de redders kans zagen, het gestrande schip te bereiken. Men moest zich hiertoe o.a. van een loodrechte bergwand laten zakken, en dat terwijl een huiveringwekkend noodweer uitraasde. Het was wel triest, dat slechts negen schipbreukelingen gered konden worden. Bijna alle moderne toestellen welke reddingsmaatschappijen momenteel plegen te gebruiken, kon men deze avond zien. De voorzitter van de Jeugdraad Ds. D. v. d. Berg, dankte aan het slot de red dingmij. voor het vele leerzame, dat deze avond geboden heeft. Op zaterdagavond 7 november a.s. hoopt de Hervormde Jeugdraad in samenwer king met de plaatselijke zendingscommis sie een zendingsavond te beleggen in het OCB-gebouw. Prachtige kleurendia's over het zen dingswerk in Indonesië zullen worden vertoond, terwijl de zendingsdirector Ds. de Lange e.e.a.'zal toelichten. ONDERLINGE COMPETITIE SCHAAKVERENIGING De Veenendaalse Schaakvereniging hield op maandag 26 oktober weer haar onderlinge wedstrijden. De uitslagen daarvan luidden als volgt: F. Luchsinger - Blankestijn1-0 J. B. Griffioen - L. Ebskamp1-0 D. J. Kruithof - G. R. Kets0-1 G. de Koning - H. v. Beek1-0 A. v. d. Bovenkamp - Blokland afg. Chr. Baars - M. de Kleuverafg. J. N. Elenbaas - J. W. Boelens ..Va-1/» H. G. Kruidhof - Achterbergafg. H. Heikamp - Ravenswaay 1-0 C. Wijnbergen - J. C. Griffioen 0-1 B. E. de Haas - Chr. ter Hogt1-0 GESLAAGD De heer C. Slok, ambtenaar op de afd. bestuurszaken van de gemeente secretarie te Veenendaal is geslaagd voor de akte gemeente-administratie I, eerste deel. PANTERS-l KRIJGT HET MOEILIJK De beide herenteams gaan dit week einde in uitwedstrijden trachten pun ten te verzamelen. Panters 1 gaat van avond reeds naar Utrecht om in de grote Jaarbeurs aan te treden tegen het team van de Utrechtse studenten, USS. Panters 2 gaat eveneens vanavond naar Zeist om het op te nemen tegen Olymphia 2. MOEILIJK Het jonge Panters 1 team zal het zeer moeilijk krijgen tegen USS. Het is in het begin van de competitie nooit te zeggen wat USS klaar speelt, daar elk seizoen weer die ploeg met een andere formatie uitkomt. Wel is zeker, dat de Panters ploegen nooit helemaal goed uit de verf komen in die grote ruimte van de Jaarbeurs. Het zal voor hen dan ook zeer moeilijk zijn enig resultaat te boeken. Flink doorbijten en geconcen treerd spelen is het enige wat er op zit. Panters 2 krijgt het in Zeist tegen Olymphia vermoedelijk wat gemakke lijker. Hoewel de Zeistenaren over het algemeen een fanatiek spelletje pogen te spelen moet het toch goed mogelijk zijn om de beide punten mee naar Vee nendaal te nemen. RESERVES A.s. zaterdagmiddag om twee uur speelt het 2e damesteam van Panters tegen Kracht en VI. 1. Een onbekende tegenstandster, doch we houden het op een overwinning voor de gastvrouwen. Daarna, om vijf uur, speelt het 4e he renteam tegen Shot 3. Dit laatste team zag vorig seizoen op de valreep het kampioenschap in rook opgaan. Deze veel oudere tegenstanders van de zeer jonge Panters formatie zal het zeer moeilijk krijgen en we vermoeden, dat het enthousiasme en de betere tech niek de punten thuis zullen houden. Het Nut heeft met de lezing over en de excursie naar het kasteel Ameron- gen enorm veel succes geoogst. Donder- dagavond moesten de laatste stoelen worden bijgesleept voor de causerie van mej. Aleid van de Bunt, die de historie van kasteel Amerongen door nam. Dat deze geschiedenis interessant was, stond bij voorbaat al vast. Nieuw was dit allemaal voor die Nutsleden die sinds kort in Amerongen woon den. Voorzitter dokter A. C. Kars liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van bloemen. Met deze kennis gewapend ging men zaterdagmiddag een bezoek aan het kasteel brengen, voor deze middag spe ciaal opengesteld door de familie Ben- tinck. Opnieuw werd men geconfron teerd met het verleden. De heer T. Eyffius leidde alle Nutsleden jrond. Zijn deskundige explicatie, gelanceerd met leuke en interessante gebeurtenissen en feiten, maakte de excursie tot meer dan een zakelijke rondleiding. Uit het feit dat men twee uur nodig had om alles door te nemen, blijkt met welk een interesse de rondleiding ge volgd werd. Ook voor de heer Eyffius waren er terecht dankwoorden en een presentje. ZATERDAGMIDDAG A.S. NUTSRUILBEURS Voor het eerst dit seizoen stelt de Nutsruilbeurs haar poorten weer open voor de jeugdige en oudere verzame laars. Zaterdagmiddag 31 oktober kan men in Lievendael weer terecht van half drie tot half vijf. Amerongen Het afgelopen weekend zijn er in deze gemeente weer een tweetal aan rijdingen geweest welke echter geluk kig niet van ernstige aard waren. Za terdagmiddag reed een gemotoriseerde driewieler, of wel een mechanische trekhond, bestuurd door L. uit Ame rongen, uit de Industrieweg in de rich ting Kon. Wilhelminaweg. Een perso nenauto, bestuurd door v. V. uit Eist reed hem achterop. Op onverklaarbare wijze, de verkla ringen spreken elkaar wat tegen, reed de personenauto pardoes tegen de mo tor van de carrier op. De materiële schade is vrij groot. Onderzocht wordt, wie in dit geval schuld treft. Een paar uur later kwam de brom fietser B. uit Doorn met zijn vrouw achterop uit de richting Rhenen. Ter hoogte van het kruispunt Kon. Wilhel- minaweg-Prins Bernhardlaan zag hij plotseling een grote personenauto met een vrij hoge snelheid naderen. Hij schrok hier zo erg van en dacht zo zeer dat deze auto zou doorrijden dat hij te plotseling remde en omsloeg. Zelf kwam hij er best af. Hij man keerde niets. Zijn vrouw echter liep wat verwondingen aan enkel en been op. De schade aan de bromfiets is be hoorlijk groot. Dat de bromfietser rem de was echter nog niet zo gek. De au tomobilist zag de brommer ook te laat en na hevig remmen kwam hij half op het fietspad tot stilstand. Door de re actie van de brommer is waarschijnlijk een groter ongeluk voorkomen. De gedurende twee maanden gehou den moedercursus werd donderdag avond besloten in een zaal van gebouw Rehoboth. Deze maal waren ook va ders en a.s. vaders uitgenodigd; onge veer de helft had aan deze uitnodiging gehoor gegeven: 13 heren. Zij kregen een extra welkomstwoord van de cur susleidster, Zr. Brouwer uit Utrecht. Een ander bijzonder element was het illustratieve programma. Zr. Brouwer vertoonde n.l. een filmstrook welke be trekking had op de voortplanting van de mens. In 44 beelden zag men uit gebreid het ontstaan, de voorbereiding en het verloop van de geboorte. De cur susleider gaf als vrije vertaling van deze strip de titel: „Hoe het leven ver der gaat." Zij gaf, geassisteerd door Zr. Bos een uitvoerige toelichting bij de plaatjes. Na de pauze was er een verloting van voedings- en schoonheidsmiddelen t.b.v. Koning of Koningin „Baby" en vervolgens was er gelegenheid tot vra gen stellen; de heren kregen de voor rang. Twee heren en een dame zaten met het tweeling-probleem, doch Zr. Brouwer wist overal raad op. Hierna was het de beurt aan mevr. Lohmeijer, een van de deelneemsters aan de cursus, om de beide zusters om hun betoonde activiteiten in het zonne tje te zetten. Beide dames kregen een boekenbon aangeboden omlijst door een gloedvol betoog van mevr. Lohmeijer. Zr. Brouwer vertoonde hierna nog enkele dia's over de ontwikkeling van de zuigeling en de bevalling. Zij besloot deze leerzame avond met het uitspreken van de hoop, dat zij op deze manier de taak van Zr. Bos had verlicht. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel geschoten onderlinge wedstrijd: C. Valkenburg en A. van Efat 87; N. Klumpenaar 86; M. Berendse 85; A. Wittenberg 84; P. van Engelenburg 83; J. ten Broek en A. van Dusschoten 82; H. Pater en R. van Elst 80; J. van Elst en H. Berendse 79; R. v. d. Burgt 77; E. van Setten en H. Methorst 76; A. ter Burg 72 en H. van Droffelaar 60. S.G.P. BIJEENKOMST Op de maandagavond om halfacht door de SGP-kiesvereniging in gebouw Filalethus te houden ledenvergadering zal de heer M. Feiten, hoofd van de ds. Fraanjeschool te Barneveld, spre ken over het onderwerp: Het begrip oorlog in de Bijbel. Geachte Redaktie, Met belangstelling las ik uw artikel over de schoorsteenkwestie aan de An jerlaan te Rhenen. Ik mag wel zeggen: „met zeer grote be langstelling". Neen. NIET omdat het gelijk deze keer aan mijn zijde was; dat was bijzaak. Maar wel om de bewezen feiten: ten eerste dat een brandende krant in de schoorsteen GEEN ENKEL BEWIJS is, dat deze „trekt", en ten tweede dat de door ons gebruikte meetapparatuur om de schoorsteentrek te bepalen in orde is ge bleken. Vele technici en evenzo de parti- kulier zullen dit misschien nog niet wil len of kunnen geloven, maar het is zo, en er kan dan ook niet vaak genoeg te gen worden gewaarschuwd, dat met de schoorsteen de grootste voorzichtigheid in acht dient te worden genomen. Door vorm en constructie lijden zeer veel schoorstenen aan de zgn. „schoor steenkanker", waardoor vele klachten ont staan zoals: doorroestende pijpen, dicht vallende aansluitingen, vochtvorming, slakvorming, bruine plafonds, aanslag op de ramen, enz. enz. Iedereen zal het dus duidelijk zijn dat er de vakman in de verwarmingsbranche alles aan gelegen is dat reeds bij de bouw van een woning wordt gestreefd naar het maken van een goede schoor steen. Gaarne willen wij voor wie er belang in stelt een „recept" geven voor het con- trueren van een aan de gestelde eisen aangepaste schoorsteen: Een goed schoorsteenkanaal is een ka naal dat vanaf de nisbus tot de schoor- steenmond van volkomen gelijke diameter of doorsnede is en zo glad mogelijk is afgewerkt, met zo weinig mogelijk boch ten en zeker niet met scherpe bochten. Het moet met de uiterste zorg, rond een kern, vol en zat gemetseld worden, zonder lekken, terwijl tevens aandacht besteed moet worden aan een gladde wand. Zeer goed vertinnen is noodzakelijk. Op deze wijze ontstaat vrijwel steeds een lekvrij en glad kanaal. Een ander punt, dat wij gaarne even in het midden brengen is de kwestie „kolen damp". We zijn zo gewoon om te zeggen, dat we kolendamp „ruiken". DAT IS BESLIST ONMOGELIJK. Met kolendamp wordt bedoeld het zeer snel en dodelijk werkende gas „cool- monoxyde", dat o.a. kan ontstaan door een slechte schoorsteen! We kunnen het NIET RUIKEN, maar wel PROEVEN. In slapende toestand zul len we er niets van merken, en vooral daar ligt een groot gevaar. Dat coolmonoxyde kunnen we ontwik kelen uit vaste brandstof (kolen), maar evengoed uit olie of gas. Laten we en dan heb ik vooral het oog op hen die met de bouwvoorschriften te maken hebben dus niets nalaten, dat kan bevorderen dat iedere woning de beschikking krijgt over een of meer goed werkende schoor stenen. HET KAN! A. en D. J. Bovenschen Jonge mensen en volwassenen uit alle delen van de wereld, maar vooral uit Europa willen graag in verbinding komen met vrienden in Nederland. Sommigen zoeken een briefwisseling, anderen willen door schriftelijke kontakten tot een persoonlijke uit wisseling komen, weer anderen zouden graag jonge Nederlanders uitnodigen of zelf als gast in Nederlandse gezinnen het leven, volk en land leren kennen. Allen zonder uitzondering verlangen naar vriendschap en echte persoonlijke kontakten buiten de toeristenindustrie om. 1 De ervaringen van de laatste vijftien jaar, waarin door de uitwisselingensorga- nisatie meer dan 48.000 van zulke verbindin gen en ontmoetingen tussen 91 landen tot stand werden gebracht, bewijzen dat deze kontakten uitstekende middelen zijn om de goed verstandhouding tussen de volkeren te bevorderen en dat ze vooral de afzonderlijke mensen prikkelen tot een persoonlijke inzet. De uitwisselingsorga nisatie verleent haar bemiddeling voor deze verschillende kontakten alleen als de aanvrager de genoemde doelstelling beoogt. Ook al is een persoonlijk bezoek aan het buitenland het uiteindelijke doel van ieder kontakt, toch zijn juist met het oog op het bewaren van het persoonlijk karakter van deze bevordering van de vriendschap, gezamenlijke beroepsmatige ondernemingen van het vreemdelingen verkeer van deelname uitgesloten. Iedereen in Nederland, ongeacht gezind te of stand, die er aan zou willen meedoen PERMANENT LICHTGEVENDE STOFFEN Vooral in „show-bussiness" wordt veel gebruik gemaakt van fluorescerende stof fen, die een vaak toverachtig effect op het toneel geven, vooral wanneer zij be koorlijke meisjes geheel of gedeeltelijk omhullen. Het bezwaar was tot dusverre dat de uitstraling, door bepaalde chemi sche substanties veroorzaakt, vrij snel aan intensiteit en dus aan effect verloor. Een Japanse uitvinding verzekert nu een intens blauwe fluorscerende uitstraling gedurende geruime tijd, omdat het nieuwe preparaat in de vezels doordringt en zich daar geruime tijd weet te handhaven. Vol gens de uitvinder zou het bovendien op elk gewenst tijdstip kunnen worden aan gebracht en dus niet gebonden zijn aan een bepaald stadium van fabricage of be werking van de stof. Een andere Japanse uitvinding is een weefsel, dat niet rafelt, wanneer men het afsnijdt of knipt. om zijn vaderland met zijn zeden en ge woonten over de grenzen heen dichter bij buitenlandse vrienden te brengen en zelf zou wensen hun land te leren kennen, wordt verzocht te schrijven aan: Internationalen Austauschdienst, 663 SAARLOUIS/Duitsland, Postbus 462, en zijn interesses op te geven. T.V. HELPT WINKELIER MAAR OOK HUISVROUW Voor meer dan 900 gulden kan men zich thans in Engeland een miniatuur geslo ten TV-circuit aanschaffen. Het weegt niet meer dan drie kilo en is zowel bestemd voor winkeliers, die een oogje willen hou den op ongewenste klanten, als voor hui selijk gebruik, namelijk als een zwijgende baby-sit, die het mogelijk maakt de kin derkamer voortdurend in het oog te hou den terwijl moeder in huiskamer of keu ken bezig is. WARME LUNCH OP KANTOOR OF WERKPLAATS Ofschoon grote bedrijven vrijwel overal kantines bezitten, waar het personeel voor een bescheiden prijs broodjes en snacks, en in sommige gevallen zelfs een warme lunch kan nuttigen, is het aantal werkers op fabriek en kantoor, dat boterhammen van huis neemt, nog altijd zeer groot. In Noord-Amerika heeft dit een Canadese fabrikant geinspireerd tot het ontwerpen van een lunchbox die verwarmd kan wor den door een stroomdraad met een stek ker aan de onderzijde. De doos is zo samengesteld, dat in af zonderlijke vakken soep, een hoofdgerecht, en een dessert kan worden meegenomen, die dan binnen enkele minuten kan wor den verwarmd door de stekker in het stop contact te steken. Men kan in een van de pannetjes ook bijvoorbeeld eieren bakken. arbeidskrachten ALUMINIUMEMBALLAGEFABRIEK ROZENSTRAAT 19 VEENENDAAL IZSi«55--. ALUMINIUMEMBALLAGEFABRIEK ROZENSTRAAT 19 VEENENDAAL uoorman ALUMINIUMEMBALLAGEFABRIEK ROZENSTRAAT 19 VEENENDAAL VOOR naar het textielhuis Tijdelijk ontvangt u op uw uitzet 10"/o KORTING GEVRAAGD bij automatiek Zandstraat 1, Veenendaal voor de verkoop van 1-6 u. en voor 3 4 morgens p. week. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen. Wilt a drukwerk met nieuwe frisse ldeeCnT Mogen w{) dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct, DRUKKERIJ Parallelweg 10 Veenendaal Tel. 08380-2022* Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30, Tel. 2209. H. A. Sol. Orthopaedie - bandages - steunzolen breukbanden - korsetten - enz. Iedere donderdag van 2 tot 5 uur, zitting in Apo theek Zuidersma, Hoofdstr. Voor Uw centrale verwar ming Esso H.B. O.I. van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301, Elst (U.). Lichtdrukken en fotocopië- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Voor Uw oliehaard Esso-pe- troleum van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301 te Elst (U.). Bezoekt onze showroom voor oliehaarden en kachels. Ook voor bijverwarming met gas, petroleum of elektriciteit. Geha van Leeuwen, Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 3246. Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. Met Ellen tochtlat in hout of aluminium maakt U Uw huis tochtvrij. Geha van Leeuwen Veenendaal. Hoogstraat 7, tel. 3246. Batterijen en hoor toestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. Daklekkage. Reylirubber, koudgekwast, dicht afdoend zink, mastiek, dakleer, golf platen. Proefbus 5 kg voor 10 m2 f 12,50. Dejobo. Sloten (N.H.). Tel. 020-128427. Circulaires, convocaties, ver enigingsbladen, bestekken, enz. stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting. Kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofd straat 98. Tel. 2763, Veenen daal. Kost slechts 1,50 t/m 10 woorden, elk woord meer 10 cent.

De Vallei | 1964 | | pagina 6