PAUK Creluk DOVO - PELIKAAN Dronciiilelfen Ir. J. C. Slagter Veenendaal-Zeist en DOVO-Pelikaan aantrekkelijke thuiswedstrijden clefiXee Burgerlijke stand KERKDIENSTEN KRUISWOORDPUZZEL SPORTPROGRAMMA HEREN DRAGEN HOEDEN Voor hoeden naar Goed van van der Zee gaat langer mee DINSDAGKOOPJES TAFELSERVIES AUTOPLAID ZEEMLAPPEN 3,98 - 4,98 5,98 MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken Kerk Ger. Gemeente nadert voltooiing Gevonden en verloren Officiële bekendmaking De heer voorzitter van de Zvvembadcommissie Doktoren- en Apothekersdiensten OPGAVE NR. 80 Grote verrassing f34,50 Tot mijn spijt ben ik een verjaardag vergeten. Een verjaardag nog wel van iemand die ons allemaal na aan het hart ligt. Ik zal proberen het verzuim nog enigs zins goed te maken. Ons goeie Veen is namelijk in de maand september vierhonderd en vijftien jaar oud gewurden. Nou is het niet mijn ge woonte om hier elk jaar een soort van gelukwens uit te spreken an het adres van onze plaats. We moeten het niet gaan overdrijven, mar ik vind om de vijf jaar een felicitatie toch wel op z'n plaats. Tot nog toe heb ik dat dan ok immer gedaan. En ik zal het deze keer niet na laten. Om eerlijk te zijn: ik zit altijd een bietjie mit de dag. Die weet ik namelijk niet precies. Zelfs de maand niet. Ik Iaat de verjaardag hierboven wel in sep tember vallen, mar ik zou het gien mins op een officieel pampiertjie kunnen geven. Omdat mij thuis altijd geleerd is, dat je nooit en te nimmer je afkomst moet ver bergen, zal ik ok de kom-af van ons pronkstuk niet verdonkeremanen. Er zit een luchie an. Dat staat wel vast. Zelfs een plaats heeft gien heel jaar no dig om ter wereld te kommen. De meeste steden kunnen dan ok mit een dokument veur den draad kommen mit jaar, maand en dag d'r op toen ze d'r rechten van be staan kregen angemeten. Wij hebben niet zo'n bewijsstuk. Dus: of Veenendaal is te vondeling geleid, of een onechte of gewoonweg uit de Rhe- nense kool kommen kruipen. Mar bij alles is d'r toch een vader an te wijzen. Ene Gillis van Schoonbeke. Tenminste dat nemen we op goed gezag van die anderhalve geschiedschrijver die onze plaats opgebrocht heeft, mar an. Dan heb je tenminste al vast wat. Hoewel, ik heb nadat we mit z'n allen die Van Schoon beke het vaderschap in z'n schoenen ge schoven hadden weer horen beweren, dat de man d'r part noch deel an had. Mar laten we 't er mar op an houwen, dat ie het geweest is dan staan we ten minste niet zo helemaal op losse schroe ven. Dan hebben we tenminste iemand waar we mee veur den dag kunnen kom men. En overigens kunnen we hem ok heter mar anhouwen. Zetten we de man rn de dijk, dan zitten we, meen ik, ok v/eer mit een straatnaam. Hoe dan ik: het kind was er en 't is er nog. In september 1949 hebben we mit een hopsa-heisasa-feest van meer dan een week op het vierhonderdste geboortejaar gefuifd. Ik heb er de beschrijvers van die feestdagen en de veurgeschiedenis van vierhonderd jaar nog weer 'es op nage snuffeld. Leuk is het om daarom veur jezelf een paar conclusies uit te trekken. We vurmen hier in feite toch een zelfgemaakt gemeen- schuppie. De beslotenheid van stadswallen mit piekeniers d'r op die mit gleuiende pek smeten hebben we niet gekend. Het is hier altijd een open wereldtjie geweest waar iedereen vrij in en uit kon wande len. Ons bestaan is te danken an import. We zijn gestart as een stelletjie grift gra vende belgen. En cm dan verder nog mar 'es wat geimporteerd goed te noemen: de veurige eeuw hadden we hier een bloeiende joodse gemeenschap import, in de jaren dertig de intocht van de sigarenmakers uit Kam pen import, vervolgens de Amsterdam mers die een fabriek an 't draaien maak ten ok weer import. En vandaag den dag is het volk, dat zich hier nestelt niet meer per bepaalde groep an te duijen. Hoe kan men ons eigenlijk een besloten club noemen, wat wel 'es gebeurd is? Een gemeenschup waar je mar moeilijk tussen komt. Op de historie afgaande kan ik het mit de beste wil van de wereld niet verkla ren. We kommen van oorsprong allemaal ergens anders vandaan. En we hebben mit die vijf en twintigduuzend, die er op dit moment van over zijn, hier onze draai gevonden. Er is dus gien mins die kan zeggen dat ie er niet tussen gekommen is, Mar dan ok niemand. Wout Blauwkous Na de grote voetbalstrijd, die de liefhebbers woensdagavond op de TV hebben kunnen volgen richt de aandacht zich op de plaatselijke en streekwedstrijden. In de KNVB zullen enkele aantrekkelijke wedstrij den worden gespeeld, w.o. wij rekenen de thuisontmoetingen van Vee nendaal tegen Zeist en DOVO tegen Pelikaan. Ook in de afdeling spitst de strijd zich toe. Wedstrijden als Musketiers-Hulsthorst en Kulan- Renswoude zijn van behoorlijk gewicht. DOVO is kennelijk de goede cadans uit de beginfase kwijt. Uit de laatste drie wedstrijden werd slechts 1 puntje ver overd. Hierdoor zijn de roodwitten tot in de middenmoot terecht gekomen. Zaterdag komt nieuweling Pelikaan uit Zwijndrecht een bezoek afsteken, een totaal onbekende vereniging, die zich echter al bijzonder A.S. ZATERDAG SPORTPARK PANHUIS AANVANG 3.15 UUR goed weerde. Direct maar een overwin ning voor DOVO te voorspellen zou een bewijs van ongegrond optimisme zijn. Maar een DOVO, spelend als in de tweede helft van de wedstrijd tegen Huizen kan dit elftal best de baas blijven. We zijn zeer benieuwd naar de uitslag. Voor Veenendaal, dat zondag op het nippertje verloor, een zware wedstrijd op de Bergweg tegen de oude rivaal Zeist, dat zondag eveneens een misstap beging. De paarswitten beschikken over een knap elftal, maar zijn niet onverslaan baar, zoals gebleken is. Wanneer de Vee- nendalers nu ook eens tot een doeltref fend schot weten te komen ligt een over winning in 't verschiet. Onze conclusie is gebaseerd op de wel zeer knappe verdedi- VEENENDAAL ging van de geel-blauwen, die construc tief en goed voetbal laat zien. In ieder geval volop spanning aan de Bergweg. En dan GVVV, dat toch wel diep in de i misère verkeert. Mogelijk kunnen de blauwhemden, als men eenmaal volledig kan uitkomen, wat ophalen. Of dit zater dag al zal gebeuren in de uitwedstrijd tegen Zuidvogels in Huizen staat te be zien, want de Huizenaren behaalden nog vorige week een daverende overwinning. GVVV zal, dat is genoegzaam bekend, in elk geval haar uiterste best doen voor een goed resultaat. VRC heeft zaterdag vrijaf en wacht af wat de overige kopclubs doen. DVSA (Amerongen) is alweer aardig in de running. Afgelopen zondag deed men het sterke Amsvorde de das om. De Ame- rongers tellen ook in deze klas weer be hoorlijk mee. Zondag staat de uitwedstrijd tegen Utrecht op het program. Er zit winst in, maar oppassen is wel geboden. Rhenus krijgt zondag bezoek van het Utrechtse Voorwaarts, dat op weg is naar de top. Hoewel Rhenus dus de handen vol krijgt is de mogelijkheid op een gelijk spel lang niet uitgesloten. Het leidende Scherpenzeel rekent zondag af met het bezoekende Austerlitz, dat staat als een paal boven water. Oranje Wit kan bijblijven door Soes- terberg te verslaan dat een bezoek aan Eist brengt. Voor R.K. Unitas liggen er eveneens kansen nu men in Utrecht tegen het beslist niet sterke UVVO moet aan treden. In de zaterdagcompetitie ontvangt Merino's bezoek van Lopik en kan de smadelijke nederlaag van vorige week wegwissen door een overwinning op deze club, die in de onderste regionen hangt. Musketiers tegen Hulshorst is een strijd van twee kanshebbers, waarbij het on getwijfeld spannend zal toegaan. Sportclub Rhenen ontvangt NSVS, een echte streekderby, met iets betere kansen voor de thuisclub. modern model, pastel kleuren in een betere kwaliteit een welkome aanvulling van uw servies goed en een sieraad op uw taf el. o a Qr 24 dig. voor 6 personen«-»"±. ,7«_J 42 dig. voor 12 personen/^^C^ half wollen plaid, flinke maat, mooie ruiten, ook geschikt voor kinder- 1 2 Q '"l ledikant nu slechts de allerbeste kwaliteit met schoonheidsfoutjes, voltraan gelooid, elke zeem gegarandeerd hierbij gratis een grote werkspons. Alleen dinsdag 10 nov. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Scherpenzeel (zat.) kan EDO in Utrecht de punten ontnemen en doet volop mee in de strijd om de leiding. Valleivogels gaat in Doorn een over winning halen in de wedstrijd tegen DEV. In de 3e klasse is de wedstrijd van Kulan tegen Renswoude van groot be lang. Wint Renswoude dan is Kulan vrijwel uitgeschakeld. Is het resultaat andersom dan blijft de spanning. Tenslotte zal Advendo waarschijnlijk de meerdere moeten erkennen in Wou denberg dat het voordeel van eigen terrein heeft. Hoes+drank in tabletvorm.95ct SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 14,25 tot f 14,75. Henneeieren f 12,tot f 14,Allen per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: Aanvoer 180. Prijzen f 55,tot f 75,per stuk. Handel matig. Een der oudste panden in de Hoofd straat, waarin tot voor kort een siga renwinkel was gevestigd, wordt ge sloopt. Een symbool van de voortgaan de vernieuwing en modernisering ook in Veenendaals centrum. VEENENDAAL Geboren: Cornelis z.v. P. van Hardeveld en W. van Deelen; Jannette Gertruud d.v. R. van Kooten en G. Bos; Johannes z.v. D.M. Bos en M. van 't Veld; Elisabeth Hendrikje d.v. H. van den Bos en T. Baars; Femmichina Margaretha d.v. O. van der Bijl en M. Vording; Wilhelmina d.v. H. A. Bosch en M. M. P. Kievit; Wilma d.v. G. M. Henken en G. J. van Baaren; Petro- nella d.v. P. van Os en J. R. Lam; Antony Sander z.v. L. P. Spaans en A. Brinkhuis; Willem z.v. J. Slotboom en W. Veldhui zen (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. Budding en C. Kleijer; D. van Maanen en B. I. J. W. Spies; G. van de Scheur en M. van Beek. Gehuwd: G. Veer en T. Spies; N. van de Bovenkamp en W. J. Hendriks; J. van Manen en C. L. van Capelle; H. A. J. Susebeek en J. van Engelenhoven. Overleden: Hanna Alkema, 67 jaar, wed. van J. Karsten; Gerrit van de Pol, 2 jaar, zoon van S. van de Pol en A. de Haas. RIIENEN Geboren: Nicolaas z.v. G. Drost en W. C. M. Davelaar; Johannes Everhardus z.v. J. E. van de Grootevheen en G. Kaats; Jan z.v. J. Ch. Scheffer en G. Henken; Marten z.v. M. Rijkeboer en N. van Spanje; Jo hanna d.v. A. van Woerden en J. Opper man; Neeltje Rembertha d.v. C. A. van Dolderen en G. M. H. van de Bovenkamp; Ronald z.v. G. Rieuwers en W. C. van Veen; Willem z.v. J. Slotboom en W. Veldhuizen. Ondertrouwd: J. W. van de Pol en Chr. A. van Vendelo; M. A. Lammers en E. G. ten Braak; W. M. van Oort en D. J. de Jong. Gehuwd: geen. Overleden: Gerrit van de Pol, 2 jaar; Gerrit van Ingen, 81 jaar; Elisabeth Her- mina Meijer, 52 jaar, echtgen. van T. Scholtus. AMERONGEN Geboren: Johan Adriaan z.v. A. van Gi-ootveld en T. Heikamp; Cornelis z.v. J. Lekkerkerker en W. Floor; Jan Mari- nus z.v. A. P. Pluijgers en H. de Greef; Johanna Hillegonda Gijsbertha d.v. J. de Gier en H. van Nieuwamerongen. EDERVEEN Geboren: Aartje A. S. d.v. A. van de Pol en C. Verweij.. Gehuwd, W. van Voorthuizen en G. J. Koppejan. RENSWOUDE Geboren: Cornelis z.v. C. Koetsier en R. G. van Kooten. Overleden: Hendrik Willem van dei- Voort, 70 jaar. RHENEN Ingekomen: J. G. van der Wal van Rot terdam; J. M. Gertsen van Ede; C. Broerse van Arnhem; W. van der Klift met gezin van Veenendaal; P. Blom van Veenen daal; G. Lanning van Langedijk; P. Kor- pershoek met gezin van Rotterdam; S. van Herk van Rotterdam; E H. van Baarle van Rotterdam; D. van Ham van Wageningen; J. Elzinga met gezin van Arnhem; G. Nachtegaal van Doesburg; A. Klaassen met gezin van Wageningen; W. Prins van Veenendaal. Vertrokken: A. J. van de Pol naar Am sterdam; W. A. de Wit naar Duitsland; B. Riemsdijk naar Driebergen; C. T. Alte- post naar Ede; N. Mainassy naar Utrecht. AMERONGEN Ingekomen: P. Bolt met gezin van Grijpskerk; L. Meijnen-Eijgelaar met ge zin van Amsterdam; M. E. Olden-Stras- ters van Maarn. Vertrokken: J. S. Aué naarArnhem; H. Sjoer-van Meerten naar Veenendaal; J. W. van Meerten naar Venlo; J. L. Haaks- man naar IJmuiden. De bouw van de nieuwe kerk van de Geref. Gemeente aan Het Holle Goed achter het bejaardencentrum nadert de voltooiing. Momenteel is men druk be zig met de afwerking. Wanneer de kerk officieel ingewijd zal worden kon men ons nog niet precies meedelen, maar dat zal niet lang meer laten wachten, want de streefdatum is 10 december. Of deze datum aangehouden zal wor den hangt nog van enkele dingen af, zoals de aanleg van de vloer en de be strating van de nieuwe wegen rond de kerk, want al staat de kerk er, men moet er toch ock in kunnen komen. De kerkelijke inwijding zal geschieden door de consulent ds. A. W. Verhoef uit Barneveld. RENSWOUDE Verloren: zilveren schakelarmband met inscriptie „Ditje". Gevonden: crème dameshandschoen (rechts); grijze regencape; wollen geruite das. RHENEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis dat hij verhinderd is op de vrijdagen 13 en 27 november 1964 spreekuur te houden. Rhenen, 30 oktober 1964 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal De heer Slagter woont met zijn vrouw en hun zoontje iri een gezel lige groen geverfde houten woning aan de Kon. Wilhelminaweg. In ju ni 1961 vestigde hij zich in Ameron gen. Voor hoe lang? Als het werk klaar is zal hij weer verdwijnen en elders voor langere of kortere tijd zijn tenten opslaan. Voor de tijd die hij in Amerongen doorbrengt zal hij echter bekend blijven als de man van de stuw en nu ook als de man van het zwem bad. Ik ben geboren en getogen West Fries, aldus de heer Slagter. Mijn jeugdjaren heb ik doorgebracht in Oostwoud een plaatsje tussen Hoorn en Medemblik. In Hoorn liep ik de H.B.S. af. Diezelfde school bezocht ik ook, we hebben elkaar daar le ren kennen, mengt zich mevrouw Slagter in het gesprek. Mevrouw Slagter komt uit Hoorn. Na mijn H.B.S. tijd ging ik colle ge lopen aan de universiteit in Delft, waar ik in 1958 afstudeerde als ci viel ingenieur. Wat betekent dat nu eigenlijk civiel ingenieur? Vroeger, zo vertelde onze gastheer, was de bouwtechniek vooral voor weg- en waterbouw grotendeels in handen van de genie. Langzamerhand werd de behoefte aan niet-militaire bou wers groter. Burgers dus, civielen. Civiel ingenieur is hetzelfde als weg- en waterbouwkundig inge nieur. Drie jaar heb ik gewerkt op het Waterloopkundig laboratorium on der de bekende prof. Thijsse. Ik werkte daar aan het ontwerp voor het Deltaplan, o.a. het bestuderen van de invloed op de afsluitdammen van de getijbewegingen. In 1961 ben ik overgestapt naar Rijkswaterstaat, directie Sluizen en Stuwen. Deze directie is eigenlijk het grote betonbureau van Rijks waterstaat. Er zijn diverse gespe cialiseerde directies, zoals bijv. de directie voor de bruggen. Daar gaat het voornamelijk om staalbouw. Ik ben speciaal aangenomen voor het stuwcomplex in Amerongen. Tijdens de bouwperiode ben ik be last met de leiding van het werk. Het betonwerk is bijna klaar. Er moet echter nog heel wat gebeuren. De stalen schuif, het baggerwerk, enz. enz. Thans ben ik nog enkele dagen per week op het werk, totdat dit woord ió aan: helemaal klaar is. Verder zit ik op het directiebureau in Utrecht, waar ik bezig ben met het ontwerp voor een stuwcomplex in de Schelde- Rijnverbinding tussen Woensdrecht en Rilland Bath. Dergelijke werken vragen jaren van voorbereiding voordat de schop in de grond kan. De Amerongse stuw behoort met 2 anderen tot het werk van de Rijn kanalisatie. Het is een deel van dit geheel. De bedoeling is de lage wa terstand omhoog te brengen in de Nederrijn en de Lek. Dit betekent een verbetering voor de scheepvaart en doordat meer water naar de IJs- sel wordt gebracht wordt ook deze beter bevaarbaar. Dit is een zeer belangrijke noord-zuid verbinding. Ook voor de aangrenzende gebieden o.a. Twente is dit belangrijk. Voor de waterhuishouding zijn de ze stuwen eveneens noodzakelijk. Noord Nederland bijv. heeft meer water nodig dan de IJssel nu kan geven. Deze waterhuishouding in Nederland is nodig door de groei van de bevolking, de verbetering van de landbouw, de toenemende verzilting, en door de steeds groter wordende vervuiling van het op- perwater. De Rijnkanalisatie werkt samen met de Deltawerken. Het Deltaplan is in eerste instantie een defensie lijn tegen de zee. Maar ook het mid del om zoetwaterreservoirs te vor men. Door de lage rivierafvoer is er te weinig zoet water. Wij maken nu zoetwaterreservoirs in het IJssel- meer en in het Deltagebied. De watervervuiling is een trieste zaak. Zij ontstaat door industrialisa tie en bevolkingsaanwas. Het zal noodzakelijk zijn hieraan in de toe komst ongelofelijk veel aandacht te besteden. Ook aan waterzuivering in het groot en in het klein zal veel meer gedaan moeten worden. Vanzelf komen we nu op het zwembad. Immers de vervuiling van de Rijn is de directe aanleiding van het verdwijnen van het Rijnbad. Het zwemmen in de rivier behoort niet meer tot de reëele mogelijkheden, aldus de heer Slagter. In Amerongen wordt het zwemmen als een be langrijke zaak gezien, gelukkig. Daardoor doet de behoefte aan een bad zich ernstiger gevoelen. Het enthousiaste gemeentebestuur heeft een commissie in het leven geroepen en mij verzocht aan dit werk leiding te geven. Ik heb dit met zeer veel enthousiasme aan vaard. Dit, deels ook doordat ik zeer veel aan actieve sport gedaan heb. Mede daardoor zie ik het belang van de lichamelijke opvoeding zeer po sitief. Later als je niet meer zelf zo actief sport beoefent, kun je toch op een andere wijze de lichamelijke opvoeding helpen bevorderen. Ik acht het van zeer groot belang dat de Amerongse jeugd de zwem kunst meester wordt. Alleen al op de 3 lagere scholen zitten nu zo'n 600 kinderen. Al zouden we alleen al voor de kinderen dit bad krijgen, dan heeft ons werk reeds ruim schoots zin. Er zijn echter nog meer belangen die de bouw van een bad eisen. Neem nu alleen maar eens de be hoeften van degenen die in deze prachtige omgeving hun vakantie komen doorbrengen. Het doel van de commissie is in wezen het coördineren van de Ame rongse gemeenschap. Dit blijkt op zeer lovende wijze te lukken. Ame rongen wil niet over 3 of 4 jaren zwemmen, maar volgend jaar. Dit is een grote stap, maar j^zien het enthousiasme van allen, lijkt het een haalbare kaart. We maken niet zomaar een klein badje, maar een goed geoutilleerd zwembad, gelegen in een prachtige omgeving en met een grote zonne weide van ruim 1 ha. Daarbij dan nog een kleuterbad, waar de moe ders met hun kinderen op warme dagen volkomen veilig en gerust kunnen vertoeven. Mijn vrouw en ik zijn beide ver rukt van Amerongen. We kwamen uit een torenflat in Delft in een vrije woning met een flinke tuin. Dat op zichzelf was al een beleve nis. En dan die prachtige natuur in Amerongen. We vinden het hier veel mooier als bijv. op de Veluwe. Ook de uiterwaarden hebben een eigen bekoring. Mijn werk vraagt echter om ver huizing. Ik hoop van harte dat we het gereedkomen van het bad hier nog mogen meemaken. Als we op een gegeven moment Amerongen zullen verlaten, hebben we hier een bijzondere plezierige tijd meege maakt. Met zijn 33 jaren heeft ir. Slagter, mede dankzij zijn kennis, een zeer verantwoordelijke functie, bij een werk dat in de toekomst voor ons hele land van levensbelang zal blij ken te zijn. Wij kunnen slechts dank baar zijn dat hij met zijn innemende persoonlijkheid, zijn kennis en er varing in dienst wil stellen van de Amerongse gemeenschap voor de totstandkoming van een plaatselijk levensbelang: het zwembad. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur cand. Vollenbregt; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Wis- gerhof; 5 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.30 uur dr. C. Graafland. Veeneind: onbekend. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesddienst; woensdag 11 nov. 3 en 7.30 uur ds. J. Verhoef van Barneveld (Dankdag). Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan; woensdag 11 no vember 2.30 en 7.30 uur ds. Mallan (Dankdag). Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur drs. Tigchelaar; 5.30 uur ds. Haitjema van Putten. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. mr. Boer lage van Amsterdam. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Volle Evang. Gem., geb. O.C.B.: woens dag 11 november 8 uur dhr. J. v. Vee- len van Rotterdam. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man; 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. Dijk. Ned. Herv. (Geref.) Evang: 10 uur ds. Steenbeek van Zeist; 5.30 uur ds. Cazander van Scherpenzeel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. R. Broer van Hilversum. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Vroegin deweij van Veenendaal; 6 uur ds. C. v. Viegen van O verberg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur cand. H. v. d. Pol van Ede. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. C. van Viegenj 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. H. Hanneman uit Bilthoven. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaastra van Amerongen; 6.30 uur ds. N. Koo reman van Rhenen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Cazan der van Scherpenzeel (bev. ds. De Bie); 2 uur ds. De Bie (intrede). Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. den Besten van Huizen; 6.30 uur ds. J. Vroegindeweij van Maarsen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur „De Schans" ds. G. M. Spelberg van Utrecht. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. Th. Lichtelijn van Rotterdam. VEENENDAAL: Dr. C. v. d. Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Apo theek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zr. T. E. Anbeek, Parallelweg 27, tel. 2655. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek Deys in het weekend alleen voor spoed gevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren, Dr. S. M. v. Ommren te Eist (Utr.), tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde te Renswoude, tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, tel. 03497-1220. Horizontaal: 1 verstoteling, 5 kruipend dier, 8 vaste koper in een winkel, 12 monde ling, 13 eenmaal, 14 vreemde munt, 16 concertzaal, 19 gebaar, 21 stad in Arabië, 22 stad in België, 24 Europeaan, 25 voorzetsel, 26 gem. in N. Brabant, 27 gem. in Gelder land, 29 landtong, 30 oude benaming voor liter, 31 dorpje onder de Dr. gem. Vries, 33 smalle weg, 35 bestelling, 37 zijtak Rhöne, 39 bekende wintersportplaats in Zwitser land, 42 mannetjeseend, 44 dwaze gewoonte, 46 boom, 47 salpeterzuur-zout, 48 wild zwijn, 49 plattelandsgemeente (Ind.), 51 dame uit Ierland, 53 plaats in België, 55 am bacht (Vlaams); 58 Europeanen, 60 geit, 62 boom, 63 kropgezwel, 64 tam, 66 Europeaan. 68 voorheen (Lat.), 70 deel van het oor, 72 stad aan de Maros, 74 goedertieren, 76 alleenzang, 77 stijf, 79 persoon om wie men algemeen lacht, 80 alvorens, 81 brandverf, 82 plaats in Drente, 83 de gezamenlijke hoeveelheid, 84 slot, 85 gebaar. Vertikaal: 1 aardappel, 2 wijnglas, 3 Aziatisch hoogland, 4 voorzetsel, 5 overtrek van een kussen, 6 bloedhuis, 7 krijgsbouwkunst, 8 wig, 9 wordt gezongen, 10 stad in Drente, 11 lusje, 15 reuk, 17 kleine hoeveelheid van een geneesmiddel, 18 beneden, 20 fijne haren zeef, 22 zoon van Jacob, 23 hoenderachtige vogel, 26 muziekinstrument, 23 wandeldreef, 30 gevangenis (meerv.), 32 medelijden, 34 werf (ZN. meerv.), 35 dun, op gerold wafeltje, 36 rangtelwoord, 37 heldendicht van Homerus, 38 brandverf, 40 kant van een stroom, 41 bijb. figuur, 43 zijtak Donau, 45 myth, figuur, 50 teken, 52 gordel, 54 kanaal, 56 plaats in Italië, 57 lyrisch gedicht, 59 nobele, 61 middeleeuws snelzeilend koopvaardijschip, 63 keg, 64 plaats in Italië met marmergroeven, 65 jongensnaam, 67 dorpje in N. Brabant, 69 waterloop van de Ringvaart van de Haarlemmermeer naar Spaarndam in de gem. Haarlemmerliede, 70 een weinig scheel, 71 papegaai als aan spreking, 73 juffrouw, 75 de 12 machtige goden der Germanen, 76 glijvoertuig, 7$ twaalf gros van knopen, 80 wiersoort. Als thans een nieuwe collectie vanaf Met datum f 51, Stalen kast f 51, 100°/o waterdicht f 62, Automatic met datum nu reeds v.af 73, MARKT TELEFOON 2272

De Vallei | 1964 | | pagina 2