Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Zuid- oost Utrecht meer en meer opvanggebied van volle randstad RUMOER IN DE HERFSTSTILTE AGENDA Bevolkingsspreiding gaat zich aftekenen Groei in deze streek beduidend groter dan landelijk cijfer MIGRATIE Nieuws uit de omgeving St. Nieolaaswandel- tocht op 28 november Bungalowbouw in Engelenburg Derde jeugdleider van „Instuif" geinstalleerd Vuilniswagen reed in de Grift ELST A M E R O N G E N EDERVEEN RENSWOUDE Jeugd actief Wat nu weer. 38e JAARGANG DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 Nr. 89 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Het economisch Technologisch Instituut te Utrecht heeft dezer dagen aan de verschillende gemeentebesturen een overzicht doen toekomen, waarin de geboorte- en vestigingsoverschotten binnen het geografisch gebied van dit Instituut zijn gespecifi ceerd. Uit de reeks van gepubliceerde cijfers kan worden geconcludeerd dat de groei-indices met name in het gebied van de Utrechtse Heuvelrug en het Vallei- en Eemgebied belangrijk hoger zijn dan de landelijke en zelfs de provinciale cijfers. Hieruit volgt de voor de hand liggende conclusie dat deze streek meer en meer gaat fungeren als een opvangcentrum van de overvolle Randstad Holland, waar in 1963 een ruim vertrekoverschot gehoekt werd. Streek LOONSVERHOGING BIJ S.K.F. Grote konijnententoonstelling Heuvelrug EEN MARKT DIE 225 JAAR OUD WERD HET KERMISOPROER VAN 1893 Vette beestenmarkt Ontspanningsmiddag in OCB Markt werd kermis HEER J. VAN DE BERG GENOOT PAEDAGOGISCHE OPLEIDING „Drie is teveel" komisch toneelstuk werd goed gespeeld Oranje-Wit nieuws Cursus fotografie van Cult. Nat. Hist. Ver. MULDER Bedaktle en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Bedaktle: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent De binnenlandse migratie is aanzienlijk aan het veranderen, een tendens, die zich vooral de laatste jaren openbaart. Het streven van de Rijksoverheid naar een betere bevolkingsspreiding gaat zich aftekenen. Voor de toekomst zal bij de economische ontwikkeling van dit gewest en deze streek met deze invloed rekening dienen te worden gehouden. Gezien de ontwikkelingen in 1963 kan als meest spec taculaire aspect van de bevolkingsontwik keling in Nederland worden vastgesteld dat het Westen des lands in zijn geheel bij de binnenlandse migratie een ver trekoverschot te verwerken kreeg dat dub bel zo groot was als in 1962. In 1955 boek ten de westelijke provincies nog een bin nenlands vestigingsoverschot van 11.860 personen, in 1963 was dit een vertrekover schot van 5704 mensen. De bevindingen van het ETI waren van dien aard dat duidelijk is gebleken een groei in het gebied van Vallei en Eem met de plaats Woudenberg als hoogste groei- gemeente. Ver achter deze plaats komt Stoutenburg bij Amersfoort en VEENEN DAAL met de stad Amersfoort volgend op deze twee. De juiste cijfers van 1963 omtrent de vestigingsoverschotten, uit gedrukt in pro-mille van het gemiddel de bevolkingsaantal waren: 1 Woudenberg 28,3; 2 Stoutenburg 12,4; 3 Amersfoort 5,7 en 4 Veenendaal met 5,3. Renswoude volgt hierna met het cijfer 4,4. Na vele besprekingen en in overleg met de vakorganisaties is er tussen de Directie van SKF en de vakbonden overeenstem ming bereikt over een verhoging van 4"/» van de lonen en salarissen. Drie procent zal met terugwerkende kracht vanaf 1 oktober worden berekend, terwijl het resterende procent zal worden gebruikt voor een meer gevarieerde toe passing. De verhoging behoeft nog de goedkeuring van de vakraad voor de me taalindustrie. De vakorganisaties zagen in tussen hun ledental stijgen. Deze week organiseert de Veenendaalse Konijnenfokkersver. een grote tentoon stelling achter hotel Vonk. De expositie is geopend op donderdag en vrijdagavond a.s. en zaterdag de gehele dag. WAGENINGEN: De heer Onderstal vierde maandag 9 november het feit dat hij 30 jaar in dienst was bij de brandstoffenhandel Troost. De heer Onderstal nam per jaar 600 ton kolen op zijn rug, wat dus in dertig jaar een totaal geeft van 18.000 ton of twintig kolentreinen met 45 wagons. LEERSUM: De bazar die patiënten en personeel van „De Hoogstraat" heb ben georganiseerd is een overweldi gend succes geworden. De artikelen die grotendeels door hen zelf vervaar digd werden vonden enorm veel af trek en zodoende kan een bedrag van ruim 7000,naar de rampstad Skopje in Joego-Slavië worden over gemaakt. SOEST: Mej. M. van Herwaarden, die 35 jaar lid van de afdeling Soest van de E.H.B.O. is, werd in het St. Jóseph- gebouw gehuldigd door dokter W. J. Schutte. Gedurende 33 jaar is zij be stuurslid en verzorgt zij de admini stratie van de ziekenauto. Mej. van Herwaarden ontving het E.H.B.O. in signe in goud. Overzicht van de Markt in onze dagen, wel een verschil met de „ossemarkt" van een eeuw geleden, 't Gaat er nu rus tiger toe! Op zaterdag 28 november a.s. wordt ook in Veenendaal de tradi tionele St. Nicolaaswandeltoeht weer gehouden, die voor de 20ste maal door de Ned. Wandelsport bond wordt georganiseerd. Aan de vele deelnemers zal na afloop van de wandeltocht weer een St. Nico- laasfeest worden aangeboden dat klinkt als een klok. Dit feest vindt in Vee nendaal in het gebouw Eltheto plaats. De afstanden bedragen 10 en 15 km. Zowel leden als niet-leden van de bond kunnen deelnemen. De afstand voor de jeugd t.e.m. 12 jaar is uitsluiteffti, 10 km. Personen vanaf 13 jaar kunnen op beide afstanden lopen. Voor Veenendaal en omgeving geldt dat men kan inschrijven bij de volgende adressen: R. Breekveld, Slot de Bruïne- plein 121, Veenendaal en A. Bochane, Sparrenlaan 11, Rhenen. De sluiting van de inschrijving is op 23 november a.s. laatste post. Na genoemde datum worden de inschrijfgelden met f 0,25 verhoogd, terwijl de herinnering niet direct in ontvangst kan worden geno men en men bovendien niet verzekerd is van deelname aan het feest. De start is bij de gemeentelijke Eier- hal in de Achterkerkstraat. De eerste groep vertrekt 's middags om 1 uur, de tweede om half drie. Het feest in Elthe to zal dan voor de eerste groep om 4 uur en voor de tweede categorie om kwart voor zes beginnen. Er zal een herinneringstegel aan alle deelnemers worden uitgereikt met een St. Nicolaas- motief erop. Het Ned. Roode Kruis afd. Veenen daal en de E.H.B.O. zullen hun mede werking verlenen. De route van het te lopen parcours voert naar Veenendaal- Zuid en Prattenburgse bossen. Het geboorteoverschot is in de stad Amersfoort het laagst en in de overige gemeenten bijna gelijk tussen de 16 en 20 pro-mille. De landelijke cijfers steken hier schraal tjes bij af, zodat de opmars van het Eem- en Valleigebied een realiteit is. Het gebied van de Stichtse Heuvelrug toont een dergelijke tendens, al steken daarbij de cijfers van de gemeente Rhenen wat ongunstig af. Evenals Rhenen had ook Amerongen in 1963 een negatief vestigingsoverschot. Dit wordt echter goedgemaakt door de ge meenten Doorn en Maarn, die er ver bo venuit steken. Deze bij uitstek geschikte forensen plaatsen schijnen bestemd voor opvang van het bevolkingsoverschot uit de Rand stad. Er mag gezien de ontwikkeling in 1963 geconstateerd worden dat de opschuiving het grootst is in dorpen, die nog het dichtst bij de grote agglomeraties gelegen zijn (Bunnik, Doorn, Woudenberg), maar deze ontwikkeling zal zich zeker in ooste lijke richting voortzetten, zodat de ge meenten die in de toekomst aan de beurt komen de overschotten op te vangen (Vee nendaal, Amerongen, Rhenen) zich nu al op deze ontwikkeling kunnen prepareren. Meer woningbouw zou gezien ook het streven van de Regering het volle Westen te ontlasten een eerste vereiste zijn. Hopelijk komen de gepubliceerde cijfers onder het oog van de betrokken regerings autoriteiten, waarbij zij dan de door hen zelf uitgestippelde lijn (verdergaande spreiding) kunnen stimuleren door aan de opvanggebieden prioriteiten te verlenen op de terreinen van woningbouw en in dustrievestiging teneinde de werkgele genheid voor de komende bevolking te bevorderen. Dezer dagen maakten B en W der gemeente Veenendaal bekend dat in het complex „De Engelen burg" nog enkele bouwterreinen te koop zijn voor gegadigden uit de gemeente Veenendaal en personen, die ter plaatse als (erkend) wo ningzoekenden zijn ingeschreven teneinde in bovengenoemd com plex een aantal bungalows te bou wen voor eigen bewoning. Van bevoegde zijde vernamen wij. na der dat het hier gaat om een klein aantai (16) bungalows, die men gepland heeft te bouwen nabij de Tinneweide aan de Oost kant vari het wooncomplex. Dit is be doeld als overgangsbebouwing tussen de woonwijken en het aan te leggen Stads park. Voor wie al op de hoogte is met de straatnamen in de Engelenburg kan wor den vermeld dat de bungalows zullen ko men aan de Splitting, exacter gezegd. In eerste opzet zouden deze bungalows meei aan de zuidzijde en langs de Industrie laan komen, maar hier verrijst een toren flat aan het Spanjaardsgoed. Tegenovex de Palmengrift komt een tweede toren flat. Hoewel het oorspronkelijk plan voor bungalowbouw in „De Salamander" ge handhaafd blijft wilde het gemeentebe stuur, gezien de langere duur van realise ring in De Salamander reeds nu beginnen met de bouw van bungalows. Vele beter gesitueerden, eigen Veenendalers, verlaten jiu de plaats en vinden domicilie in Rhe- "nen of Ede. Bungolowbouw ook in Veenendaal is dus gewenst om gelegenheid te scheppen vooi mensen, die een dergelijke behuizing pre fereren. Overigens meldden zich in deze weken al een behoorijk aantal gegadigden, meer zelfs dan er bungalows kunnen ko men. De prijzen van de stukken grond, die tussen 25 en 30 mille liggen, zullen misschien voor enkelen nog wel bezwaai-- lijk zijn. In ieder geval, wie een bungalow in Veenendaal wenst te bouwen en liefst op korte termijn kan zich met de Directeur van Gemeentewerken in verbinding stel len. Als de tot weemoed stemmende en gedachten aan vergankelijkheid wekkende dagen van de middenherjst gekomen zijn, de bloemen dorren en de roestbruine boombladeren als een panterhuid de grond bedekken gaan, herinneren ouderen onder ons zich een jaarlijks terugkerende bedrijvigheid, die de ernstige herfststilte met haar rumoer verstoorde en levendigheid en vertier bracht langs de grachten of wijken van Veenendaal. Er was dan veel volk langs de weg, want meiden en knechts van boeren en burgers hadden dan een paar dagen vrijaf: de eersten die herfstvakantie genoten!, waarvan velen gebruik maakten tot het zoeken van een nieuwe betrekking. Het loon over het verlopen jaar werd hun eind oktober ineens uitbetaald, zodat zij met betrekkelijk veel geld op zak liepen. Zij slenterden langs de smalle grachtjes, maar in hun uitgelatenheid ervoeren zij, evenmin als de kooplui en vreemdelingen, iets van de melancholie van het seizoen. Zij hoorden niet de boomkruinen als een verre zee boven hen ruisen noch zagen zij het vallen van de gele bladeren in de grachten van Kerkewijk, Hoofd- en We verstraat, Zand- en Hoogstraat en Zwaai. Het middelpunt van alle vertier was echter op die maandagen van eind oktober en begin november het Marktpleintje, an der zo intiem, nu vol bonte bewegingen van mensen en dieren. De nieuwsgierige lezer zal zich afvragen welke jaarlijkse gebeurtenis hier bedoeld wordt. Om deze vraag te beantwoorden moeten wij de oude archiefstukken raad plegen. Het Veenradenarchief bezit twee omslagen met oude stukken over deze zaak (no's 370 en 371). Het eerste omvat stukken over een geschil tussen de Veen- raden en het Rhenense stadsbestuur om trent een door het laatste uitgevaardigd verbod tot het houden van een: Het dateert uit 1689. Uit die stukken blijkt dat de Veenendalers een dergelijke markt waren gaan houden, in de wande ling Ossenmarkt genoemd. Bestuurlijk hoorde Veenendaal tot Rhenen, dat wei nig gediend bleek van de nieuwe markt. Juridisch had Rhenen gelijk. Druiste de nieuwe instelling niet in tegen de oude privileges? De stad vaardigde dus een verbod uit. Het hoogste recht echter is vaak het grootste onrecht. Zo ook hier: het ging niet aan in een energieke mondig wordende bevolking, die geplaagd door het verlopen van de veenderij naar nieuwe bestaansmogelijkheden en mid delen uitzag, alle initiatief te doden. Rhenens verbod bleef dan ook een dode letter: de Ossenmarkt was een feit, waar tegen de stad zich vruchteloos verzette. Bijna een eeuw reeds was de markt ge houden, toen Rhenen besloot impost te heffen van de beesten, die ter markt kwa men, een indirekte erkenning dus van de Veenendaalse instelling. Het tweede omslag bevat stukken over Woensdagmiddag 11 november is er in gebouw OCB aan de Sandbrinkstraat weer een ontspanningsmiddag voor bejaarde dames en heren. Voor deze middag is uitgenodigd de heer van Lunteren uit Veenendaal, die dia's zal vertonen en hierbij ook zal vertellen. Het onderwerp is nog niet bekend, maar het zal zeker iets zijn wat de aanwezigen zal interesseren. Alle bejaarde dames en heren zijn van harte welkom. die belastingheffing, die van 1784-1786 dateren. Deze twist duurde maar kort, want in 1795 werd Veenendaal een zelf standige gemeente. De vette beesten nu stonden op de Markt en in de Achterkerkstraat tot aan een lijnbaan of touwslagerij. Het bleef niet bij een markt, want niet alleen boeren en kooplui bezochten haar, maar ook kun sten- en pottenmakers, kwakzalvers, jong leurs en atleten, comedianten en ander kermisvolk. De oude volkszonden drank misbruik en vechtpartijen begonnen zich geleidelijk aan te vertonen. De zeden wa ren in de 17e, 18e en 19e eeuw ruw. Als (Zie verder pag. 2) Met ingang van 1 november heeft het bestuur van De Instuif een derde Jeugdleider benoemd, zulks tengevolge van de toene mende werkzaamheden. Naast de heer v. d. Schee en mej. De Raat zal de heer J. v. d. Berg zich in tensief met het jeugdwerk gaan bezig houden. In de morgendienst van Sola Fide werd de nieuwe jeugdleider door drs. de heer J. van de Berg Tichelaar voorgesteld en ingeleid. De heer v. d. Berg (28) gehuwd en vader van een zoontje koos tijdelijk domicilie op het adres Stationssingel 14. Te zijner tijd zal hij met zijn gezin een nieuwe woning betrekken. De heer v. d. Berg, jong en energiek, was tevoren drie jaar werkzaam in de Martha Stichting te Alphen a.d. Rijn na in zijn geboorteplaats Utrecht de Chr. H.B.S. te hebben doorlopen en een paedagogische opleiding te hebben gevolgd. De nieuwe jeugdleider is in het bezit van het diploma Kinderbescher ming B. In Alphen a.d. Rijn gaf de heer v. d. Berg leiding aan een groep moeilijk op voedbare jongens en heeft dus een ge degen praktische scholing achter de rug in een meer gespecificeerde jeugd gemeenschap. Ook in het meer vrijere jeugdwerk zoals De Instuif feitelijk is zal de heer v. d. Berg zich met alle krachten in zetten in het belang van onze Veenen daalse jongens en meisjes, waarvan soms meer dan 800 per week het jeugd- gebouw bezoeken. Het organiseren van allerlei evenementen zal eveneens tot de taken van jeugdleider v. d. Berg gaan behoren. De jeugd van de Geref. Kerk van Veenendaal bracht zaterdagavond in gebouw 't Trefpunt het toneelstuk „Drie is teveel" dat zowel qua inhoud als qua spel een succes mag worden ge noemd. Dit dolkomische stuk van J. Blaaser Sr. stond onder regie van Do Iioogenboom, die hier ook de hoofdrol in speelde. Zonder afbreuk te doen aan de overige spelers, mag de hoofdrolver tolker wel de meeste lof worden toe gezwaaid. Het stuk had in het kort de volgende inhoud: Het gezin Gravesande ver wacht het bezoek van een schatrijke Amerikaanse familie. De dochter voelt niets voor de verbintenis met de mil- jonairszoon. Zij voert een krijgsplanne tje uit: berooft haar ouders van hun huisknecht en ondergaat zelf een meta morfose. De Amerikaanse familie moet echter bediend worden en ten einde raad wordt de stoker van de centrale verwarming ingeschakeld. Drie (kus) is echter een verschrikkelijk geval. De ontvangst der Amerikanen wordt een reuze sof. Groot is de schrik van Enny als zij ontdekt dat de „aap" die om haar hand komt een knappe jonge vent is. Deze doorziet al gauw de vermom ming van het meisje. Na een chaos van komische taferelen komt tenslotte de verzoening en verbintenis tot stand. Na afloop kreeg het gezelschap een geweldige ovatie van de tot de laatste stoel bezette zaal, waarna de heer Hiensch. voorzitter van het Jeugdbe- stuur de amateurspeelsters en -spelers resp. bloemen en sigaretten offreerde. Hedenavond 10 november zal het stuk worden geprolongeerd, weer in het Trefpunt. Dit is speciaal gedaan voor hen, die zaterdag niet in de gelegenheid waren het toneelstuk te zien. Veenendaal, bestuurd door G. J. v. d. M. op de Munnïkenweg in de langs de weg eVenendaal, bestuurd door G. J. v. d. M. op de Munnikeweg in de langs de weg gelegen Grift. De bestuurder van de vuilniswagen moest rijdende in de richting van de Kooiweg uitwijken voor een geparkeerde truck met oplegger. Op deze smalle weg was de uitwijkmanoeuvre moeilijk te maken, zodat de grote vuilnis wagen teveel naar links ging en pardoes de Grift inreed. De bestuurder, die snel weer op de kant was, werd niet gewond. Zijn bijrijder, de heer T. V. moest met een hoofdwond naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. Direct werd op de plaats van het ongeluk de weg afgezet en zaterdag was men geruime tijd bezig de wagen op de kant te takelen, hetgeen na veel moeite gelukte. Vrijdag j.l. heeft het Ontspannings comité van Oranje-Wit de trekking ver richt van de verloting. De hoofdprijs een centrifuge viel op lot nr. 985, de elektrische koffiemolen op lot nr. 189. Verdere prijbepalende nummers waren: 291, 18, 342, 120, 334, 802, 36, 793, 320, 26, 757, 494, 290, 184, 293, 715, 1000, 192, 203, 783, 20, 624 en 395. Zij, die een prijs- bepalend lot hebben, kunnen zich ver voegen bij de heer J. W. Looyen, Vee- nendaalsestraat 9 te Eist. Verder vestigt het Ontspanningsco mité even de aandacht op de grote Oranje-Wit amusementsavond in de Jeugdherberg De Eikelkamp van a.s. donderdag met o.a. De Mounties, André v. Duin, De Selvera's, Peter Pikos enz. Deze avond begint om 7.30 uur, gelieve hiermede rekening te houden. Behalve haar normale activiteiten heeft de Cultuur Natuurhistorische Ver eniging Z.O. Utrecht te Eist voor dit winterseizoen een cursus „Fotografie voor beginners" georganiseerd. Zoals uit de titel al blijkt is deze cursus be stemd voor degenen die nog heel wei nig of zelfs totaal niets van de foto grafie afweten. De eerste les heeft af gelopen woensdagavond reeds plaats gevonden voor een aantal leden der vereniging. Het bestuur wil langs deze weg be kendmaken, dat de cursus ook voor niet-leden toegankelijk is. De lessen worden gegeven in hotel Stuyven- berg te Eist, iedere woensdagavond gedurende 6 a 7 weken achtereen. Iedereen die in het bezit is van een fototoestel (of misschien van plan is er een aan te schaffen!) en het gevoel heeft niet helemaal vertrouwd te zijn met de geheimen van deze mooie lief hebberij is van harte welkom. Niemand hoeft zich te laten afschrikken door het feit dat de eerste les reeds gegeven is: de cursusleiders zijn graag bereid het reeds behandelde nog even in het kort te herhalen. BIJDRAGEN VOOR HET ZWEMBAD Op de Hof is thans een thermometer geplaatst, aangevende het bedrag aan bijdragen en toezeggingen voor de stichting van het zwembad. Hedenmor gen gaf de thermometer een bedrag aan van f 12.333, BEVOLKING DEED MASSAAL MEE AAN ST1MA-ONDERZOEK Donderdag en vrijdag heeft de Eder- veense bevolking aktief deelgenomen aan het Stima-onderzoek op longtuberculose. Dit onderzoek vond plaats in de School met de Bijbel aan de Schras. Van de zijde van de autoriteiten kon men ons nog geen percentages over de opkomst geven, om dat het onderzoek in de gemeente Ede nog niet is beëindigd. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer M. T. van Hunen van Schras 16 slaagde dezer dagen in Den Haag voor het diploma A voor vloeibaar gasfitter. De cursus werd ge organiseerd door de Calpam Vloeibaar Gas N.V. De cursuseisen waren vastge steld door de ver. techn. commissie vloei baar gas. De heer van Hunen slaagde met een ruime marge, want de puntenlijst was uitstekend. Dertig jongens en meisjes van de 5e klas te Renswoude hebben de vorige week hun vrije tijd zeer nuttig besteed. Gewapend met een prikkaart t.b.v. het Prot. Chr. Weeshuis te Maarssen trok ken ze Renswoude, De Klomp, Eder veen, Veenendaal en Scherpenzeel door. Hun moeite werd beloond. Tesamen brachten ze het respectabele bedrag van f 342,bij elkaar. Wie durft nog te beweren dat de jeugd alleen maar kat- tekwaad uithaalt? VEENENDAAL Dinsdag 10 november: 2.30 uur: Officiële opening Bejaardente huis „De Engelenburgh", door Burg. Mr. Dr. J. Hazenberg. Van 5-7 uur receptie. Woensdag 11 november: Roode Kruisgebouw Tuinstraat. Film avond t.b.v. de Ver. tot steun aan het Ned. Astmafonds. Donderdag 12 november: Konij nententoonstelling achter hotel Vonk van 8-10 uur. Vrijdag 13 november. Konijnen tentoonstelling achter hotel Vonk van 7.30-10 v)ur. RHENEN Dinsdag 10 november: 7.30 uur Cunerakerk Opvoering „Joshua" door COV Euphonia o.l.v. Gijs- bert van Zanten. Donderdag 12 november: Zang avond Bijbelkioskvereniging in Cunerakerk. EDERVEEN Dinsdag 10 november: Vergade ring Staatkundig Geref. Partij in School met de Bijbel a.d. Schras. ELST Donderdag 12 november: Ont spanningsavond Oranje Wit in Eikelkamp. Optreden De Moun ties. Andre van Duin en vele anderen. Volgens de laatste statistieken ma ken de Japanners gemiddeld nog maar 9 buigingen per dag. Vóór de laatste wereldoorlog lag dat gemid delde op 54. Toen de Beatles op een tuinfeest in Amerika optraden aten de fans het gras op dat door Beatle-voeten was platgetreden. Tijdens de Olympsche Spelen in To kio hebben 250 postduiven dienst ge daan om foto's binnen de kortst mo gelijke tijd over te brengen naar het redactiebureau van het grootste Japanse dagblad. Men koos post duiven omdat men vreesde dat door verkeersopstoppingen de foto's per auto niet op tijd aan zouden komen. Een artiest beklaagde zich: Als ik mislukt ben is het omdat tevelen me naar boven geduwd hebben zodat ik ben gevallen. naast de Apotheek Tel. 3184 Hoofdstr. 51 Veenendaal 1922-1962 Assurantiekantoor Eifl. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid" VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08389-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1