Veenendaal was na rust oppermachtig Door 4-1 zege op falend Zeist aan de top l CHEVROLET Leider Renswoude klopt ook Kulan. 0-3 Opnieuw een prachtige DVSA-zege Musketiers werd door Hulshorster keeper Bester bedwongen 1-2 TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 Nr. 89 Verbeten strijdend heeft het elftal van „Veenendaal" in een wel zeer spannende wedstrijd concurrent Zeist met een 41 neder laag naar het villadorp teruggestuurd. Vooral in de tweede helft waren de geel-blauwen superieur en hoewel Zeist met hard spel de zaak nog wilde redden moesten de paarswitten tenslotte het hoofd buigen. Door deze prachtige overwinning bezet Vee nendaal een gedeelde eerste plaats, omdat Hercules een puntje verspeelde. OFFENSIEF Goal Forser V. A. B. KIRPESTEIN veenendaal CITY-MOTORS-EDE DOVO WON NA MATIGE STRIJD MET 2—1 Fel Uw ST. NIKOLAASFEEST geslaagd dankzij de Filmvoorstelling van ARTIFOTO Fraaie zege van NSVS tegen Sportclub Rhenen RK Unitas bracht winst mee uit Utrecht 42 Gewijzigd GVVV kon het niet klaren tegen Zuidvogels Merino's herstelde zich en won van Lopik met 31 Rhenus deelt de punten met Voorwaarts 11 Advendo verloor van Woudenberg met 41 imidcet-golfpark GREBBEBERG-rhenen imidget-golfbaan ede-centrum Talent Bester ontpopt zich Grove defensiefouten oorzaak nederlaag van Oranje-Wit tegen Soesterberg 24 Dames van „Salamanders" oogstten meeer succes dan heren TAFELTENNIS Krappe overwinning voor STV Climax Schoolvereniging Eldorado hield tafeltennis-tournooi VOLLEYBAL De dames van PANTERS wacht moeilijke strijd te Gouda tegen Jodan-Boys Reserves Een talrijk publiek zag de gasten het eerst in de aanval trekken. Van de af trap af wilden de Zeistenaren een ver rassingsoffensief inzetten en met een hoog tempo de Veenendaal-ploeg van de kaart spelen. Dit lukte niet omdat de Zeister schutters niet met de ploeg waren meegereisd. Zeist kon een paar hoekschoppen forceren, waaruit rechts binnen Flantua een goed schot kon los sen, dat in de veilige handen van doel man Jacobs tot stilstand kwam. Het middenveld werd een prooi voor de Zeistenaren, waardoor men de aanval kon stuwen. Intussen had Van Leeuwen aan de andere kant een vrije trap naast het houtwerk gekogeld. Twee corners voor Veenendaal leverden niets op. Zeist bleef dat eerste half uur iets gevaar lijker, maar zoals reeds vermeld, de ware schutter ontbrak en bovendien was aanvoerder C. Gerritsen weer een groot struikelblok, die overal opdook en assisteerde waar ook maar een greintje gevaar dreigde. Onverwacht ontstond de openings goal in de 29ste minuut. Wim Derksen bracht de bal op rechts goed op, gaf een zeer scherpe voorzet, waarop J. Sukkel kwam inlopen en met een goed uitgevoerde sliding passeerde de Vee nendaal midvoor de Zeister doelman Zwiers, 1-0. Zeist gaf het niet op, kwam terug met een gladde aanval, waarbij Flantua hard tegen de paal knalde. Veenendaal kwam voor rust nog tweemaal gevaarlijk voor het Zeis- terdoel, maar de kansen leverden niets op. De achterhoede van de paarshem- den hield stand en na een harde schui ver van Flantua, die rakelings naast vloog, kwam de rust met een 1-0 voor sprong voor Veenendaal. De tweede helft was veel levendiger dan de eerste. Ook werd de strijd span nend, maar het spel fors en bij vlagen (vooral van enkele Zeistenaren) hard. Rechtsbuiten Bouman mocht een vrije trap nemen. Hoog zeilde de bal in de heldere novemberlucht. Een onver- De wedstrijd, die DOVO en het Zwijn- drechtse Pelikaan zaterdag op het Sportpark weggaven was maar matig jes. DOVO trok met gering verschil, 2-1 aan het langste eind, omdat Peli kaan nog zwakker spel liet zien. Be houdens hun doelman, die verschillen de goede reddingen verrichtte konden de gasten niet imponeren. DOVO miste de beide buitenspelers Diepeveen en Van Hal, waardoor een behoorlijke do sis raffinement ditmaal ontbrak. Slotboom en Mol, hoewel ijverig, zijn nu eenmaal geen buitenspelers, hoewel laatstgenoemde nog wel eens een paar van zijn bekende kogels kon loslaten, waardoor de vuurkracht van het DOVO team vrij groot was. Het gehele spel- beeld was echter mat en traag, waar door de toeschouwers de november- koude niet konden vergeten en kleu mend het einde afwachtten. Voor rust ging de strijd vrijwel ge lijk op, maar na rust was DOVO toch beslist sterker. Na tien minuten spelen ontstond een mooie combinatie op links tussen Mol en Schoeman, waarbij laatst genoemde de aanval doeltreffend wist af te ronden, 1-0. De door invallers ge plaagde ploeg van Pelikaan begon aan enkele schuchtere aanvallen, maar de DOVO achterhoede wist goed in te grijpen. De rechtervleugel van DOVO kwam enkele malen in actie, waarbij Brux- voort en Slotboom voortdurend van plaats wisselden, maar doelpunten kwa men er niet uit, al schoten vooral Slot boom en Mol nog wel eens kanonhard in de richting van de Zwijndrechtse doelman. Na rust heeft deze keeper verschil lende schoten uit de roodwitte aanval gestopt. Toen Pelikaan na 13 minuten een misverstand bij DOVO kon uitbui ten en de gelijkmaker scoorde greep de ploeg wat moed. maar men miste toch de kracht om door te zetten. DOVO kwam meer naar voren en kreeg kan sen. Slotboom miste een goede gelegen heid. De blauwzwarte Pelikanen waren er even uit en na een langdurig over wicht van DOVO wist Jaap Mol een goede aanval, die op rechts werd inge zet, te besluiten met een van zijn di recte schoten, waarop de keeper het antwoord schuldig moest blijven, 2-1. Hierna trok DOVO zich terug, bin- nenspelers werden naar 't midden ge dirigeerd, kortom men consolideerde reeds de kleine voorsprong. Een ge vaarlijk genomen corner op het DOVO doel belandde in handen van doelman Hardeveld, die het leer klemvast om armde. Tegen het einde was DOVO geheel teruggedrongen en stond feitelijk Slot boom op een eiland in zijn eigen aan- valslijn. Pelikaan miste voldoende ca paciteiten om het eventueel nog tot een gelijkmaker te brengen. Het einde kwam dan ook, na een matig gespeeld duel, met een 2-1 zege voor DOVO, die alles bij elkaar genomen toch wel ver diend kan worden genoemd. wacht schot van de kleine Versteeg gaf de Zeister doelman moeilijkheden. En dan opeens die solo-actie van Jan Sukkel. De Veenendaler stevende recht op keeper Zwiers af, die uitliep, maar Sukkel niet kon stuiten. De doelman ging toen over tot het laatste redmid del, hij greep Sukkel bij beide benen. Strafschop! Hennie van Leeuwen plaatste zich achter het leer en suizend vloog de bal, onder luid gejubel van het publiek, in de touwen, 2-0. Veenendaal, door de voorsprong danig geactiveerd, begon door te drukken. Van Leeuwen knalde op doel, Zwiers sloeg het leer tot cor ner. Versteeg schoot in, weer hoekschop. De spanning steeg. Het aantal corners werd talrijker. Wim Derksen nam na een kwartier een hoekschop op rechts. Terwijl de bal voor het doel daalde, was linkshalf Piet Muller listig naar voren gelopen en van grote afstand zond de Veenendaal veteraan de bal in de uiterste hoek van het doel, 3-0. Door de wat te goedmoedige leiding van de scheidsrechter werd het spel fel ler. Zeist kon blijkbaar de achterstand niet verkroppen. Vooral midvoor Ver- wey leverde felle duels met Gerritsen en dat kostte de ex-Scherpenzeler een waarschuwing. Spil Ekeris ging ver naar voren, liep daar keeper Jacobs tegen de vlakte en binnenspeler Flan tua ging verdedigen. Na een goed ge nomen hoekschop in de 19de minuut kreeg Sukkel de bal voor de voeten. De hele Zeister defensie bleef rustig staan toekijken, terwijl Sukkel z'n voet tegen de bal zette en heel laconiek in schoot, 4-0. Nu ging Zeist er weer fors tegenaan. Ekeris werd gewaarschuwd, de span ning steeg, hoewel de nederlaag uiter aard onontkoombaar was. In de 32ste minuut kon Zeist dan eindelijk een te- genpunt begroeten, geen produkt van eigen kunnen, maar meer een noncha lance bij Veenendaal. Doelman Jacobs wilde een ingeschoten bal met de voet Het zegevierende elftal van Veenen daal, dat zo fraai in de kopgroep staat geklasseerd. In de zondag gespeelde wedstrijd tegen Zeist was St. Rebergen (rechtsonder) vervangen door Hans de Gooyer. Het is Kulan zaterdag niet gelukt het ongeslagen Renswoude 1 of 2 puntjes af handig te maken. Vanaf de aftrap ontspon zich een levendige wedstrijd, met een in de eerste 10 min. iets sterker Renswoude. In de 7e min. moest keeper Sukkel alles geven bij een goede inzet van linksbinnen Vink. Renswoude forceerde en kele corners maar dit leverde geen resultaat op. Kulan werkte zich nu onder de druk van Renswoude vandaan en in de 12e min. kreeg Budding de bal goed aan gegeven van Henzen, maar hij gleed uit en deze prachtige kans was verkeken. In de 16e min. bouwde Renswoude door hun gevaarlijke linksbinnen Vink een mooie aanval op. Via de linksbuiten belandde de bal hoog voor het Kulan doel, waar een wirwar van spelers stond, zodat de bal tot 2 keer toe inge schoten werd, voordat de bal de doel lijn passeerde, 0-1. Kulan nam de aan val nu geheel over en dank zij het goe de keepen van de jeugdige Van Omme ren, zagen Faber, Henzen en Jongboom hun schoten en kopballen prachtig ge stopt. Even later liet Faber een prach tig schot los, maar weer wist Van Om meren de bal tot corner te verwerken. Ook Renswoude liet zich niet onbe tuigd, maar de Kulan achterhoede met Sukkel aan het hoofd hield goed stand. Even voor de rust dook doelman Suk kel op een lage inzet en toen hij de bal al klemvast had, trapte Vink hem on opzettelijk tegen zijn schouder, maar hij kon de eerste helft nog uitspelen. Enkele min. later floot scheidsrechter Nelissen voor rust en had Kulan op dat moment een onverdiende achterstand. met of zonder geluid voor 10-500 personen. Hoofdstraat 84 - Veenendaal NSVS heeft zaterdag in een zeer spor tief gespeelde wedstrijd een klinkende 4-2 overwinning behaald op Kandia te gen Sportclub Rhenen. De hele NSVS ploeg heeft zich prachtig geweerd. De produktieve rechtsbuiten H. van Kesteren wist zijn hattrick te scoren, hierdoor in staat gesteld door P. Bley- enberg, die zelf ook eenmaal het net vond. Nadat Van Kesteren de score had geopend wist Bleyenberg met een prachtig doelpunt de stand naar 2-0 te schieten. Sportclub gaf de moed niet op en kwam met een tegenpunt, waar door de ruststand 2-1 werd. Ook na rust vlotte het uitstekend in de NSVS gelederen. Zowel defensief als aanvallend klopte het goed en menige aanval op het Rhenense doel was het gevolg. Van Kesteren werd volkomen vrij gespeeld en wist de bal over de keeper heen te lepelen, 3-1. Dezelfde speler zorgde ver in de tweede helft ook voor 4-1. Toen liet NSVS de teu gels vieren. Men vond de score blijk baar genoeg. Rhenen kreeg meer vat op het spel en door te grote nonchalance bij de Neveda mensen kon Sportclub vlak voor het einde de stand een redelijker aanzien geven. Doelman Van Beek liet 'n houdbaar schot langs zich heen gaan en zo kwam de eindstand op 4-2, waar mede NSVS een sprong omhoog op de ranglijst maakte. De ploeg speelt dit seizoen beslist beter dan het voorgaande toen men pas was gepromoveerd en kennelijk nog moest acclimatiseren. Direct na de rust stelde Kulan alles in het werk deze achterstand weg te werken, maar na 5 min. moest keeper Sukkel toch opgeven vanwege zijn bles sure. In junior keeper Anbeek had Suk kel een zeer goede vervanging. Rens woude verhoogde het tempo en na een kwartier moest Vlaanderen de bal van de doellijn halen bij een indirecte vrije trap. De Kulan achterhoede kwam nu on der zware druk te staan en na 25 min. gebeurde wat de hele Kulan aanhang al vreesde. Via de vrijstaande links buiten kwam de bal bij Hartog en deze schoot de bal keihard en onhoudbaar voor Anbeek tegen te touwen, 0-2. En kele min. later kon Hardeman de stand rustig op 0-3 brengen, door een mis verstand in de achterhoede. Renswoude kwam nog enkele keren gevaarlijk voor het Kulandoel maar Anbeek wist meer dere doelpunten te voorkomen. Zo kwam het einde met een verdiende overwinning van Renswoude. R.K. Unitas heeft vanaf het bijzonder slechte terrein van UVVO in de Johanna- polder te Utrecht een 4-2 overwinning mee naar huis gebracht. Het was praktisch onmogelijk onder deze omstandigheden te voetballen ook al omdat enkele Utrechtse spelers naweeën van een feestje schijn baar nog in de benen hadden. Het werd een vreemde, harde jstrijd, waarbij Unitas na afloop kennelijk ver heugd was het weiland te verlaten. En nog wel met de winst in de zak. Vanaf het begin gaf Unitas de toon aan. Na een kwartier een heel merkwaardig moment voor de Utrechtse goal. Spil en keeper liepen pardoes tegen elkaar op (oorzaak onbekend) en Corjanus kon als lachende derde de bal heel laconiek in het doel plaatsen, 0-1. Kort hierna wist Jacq van Kessel na een goede aanval van Unitas de bal vanaf de zestienmeterlijn in de bovenhoek te knallen, 0-2. Tien minuten voor de rust mocht Unitas een vrije trap nemen, omdat de doelman van UVVO, die in een vrolijke bui verkeerde, te ver was uitgelopen en hands had gemaakt. Van Kessel richtte haarscherp op doel maar raakte de lat. De terugspringende bal werd door Wim Romeyn in de juiste richting geretourneerd, zodat Unitas met een 3-0 voorsprong kon gaan rusten. Na rust ontketenden de Utrechters een heftig offensief. Met een mooie kopbal bracht de midvoor de stand op 3-1 en even later miste de Unitas back v. d. Broek, waardoor UVVO op 3-2 kwam. Hierna ontstond een periode van span ning, maar goed voetbal was hier niet te leveren. Kick Drost mocht nog een straf schop nemen, die onder veel discussies eindelijk genomen werd. Drost was blijk baar zo nerveus van de wilde gebaren van de Utrechters dat hij naast schoot. Tien minuten voor het einde wist Unitas de zege uit het weiland te slepen weer met medewerking van de Utrechtse goalie, die een houdbaar schot van J. van Kessel losliet en de bal zelf in doel liet rollen, 2-4. De Unitasploeg verliet opgelucht de arena in dit Utrechtse polderland. wegtrappen, maar hij raakte het been van Gerritsen en zo caramboleerde de bal in het doel, 4-1. Het pleit voor de Zeistenaren dat ze zo hevig doorzetten, alsof er nog winst te behalen was. Door een groot gebrek aan schietkunde kwamen er geen doel punten voor Zeist meer uit. Veenendaal had het grote overwicht na rust met duidelijke cijfers aangetoond en ver sloeg de concurrent zeer overtuigend. De Veenendaal-ploeg draait dit seizoen opmerkelijk goed en kan zo doorgaand nog wel eens hoge ogen gaan gooien. Opstellingen, Veenendaal: doel Ja cobs; achter A. Muller, C. Gerritsen en W. Gerritsen; midden: Konings en P. Muller; voor: Derksen, Versteeg, Suk kel, Van Leeuwen, De Gooyer. Zeist: doel Zwiers; achter Soestber- gen, Ekeris en Stikker; midden v. d. Eshof en Olthof; voor Bouman, Flan tua, Verwey, Sweserijn en van Ros- sum. Het elftal van GVVV, op enkele plaat sen gewijzigd, kon op het prachtige Sport park van Zuidvogels in Huizen alweer geen succes boeken en moest met een 3-1 nederlaag huiswaarts. Spil v. d. Kraats was vervangen door de veteraan A. v. d. Haar, die een geheel seizoen niet in het eerste had gespeeld. Dick van Manen was weer naar de halflinie gedirigeerd. Dit versterkte wel de positie op het midden veld, maar aanvallend konden de GVVV- 'ers weer geen vuist maken. Hoedeman zond wel goede passes naar zijn confraters, maar ze werden of niet goed begrepen of door te traag spel niet afgewerkt. Zuidvogels bezat een pittige ploeg, die met open spel ten aanval trok. Ook tech nisch waren de gastheren een tikje beter. Na een kwartier schoot de linksbinnen zijn club naar 1-0, na een goed opgezette aanval, doelman Pavert kon het schot onmogelijk keren. Hoewel GVVV wel poogde het spel te verplaatsen, lukte weinig, hetzij door eigen onmacht, hetzij door goed verdedi gen van Zuidvogels. Na een half uur konden de Vogels hun voorsprong uitbreiden* tot 2-0 toen spil v. d. Haar na een voorzet van de linksbuiten finaal over de bal trapte en de Huizer midvoor dit buitenkansje direct uitbuitte. Na rust kwam GVVV beslist meer op zetten. Tot driemaal toe moest de Zuid- vogelsdefensie aan de noodrem trekken. Een schot van Hoedeman en een kopbal van Limburg werden op het laatste mo ment uit de doelmond getrapt. Na een kwartier wist Limburg zich vrij te spelen en met een inderdaad prachtig schot de stand naar 2-1 te schieten. Er ontstonden serieuse kansen op een gelijke stand, maar GVVV had bepaald pech in deze periode. De ploeg werd drie minuten voor het einde verslagen toen Zuidvogels weer even profiteerde van een misverstand in de GVVV-verdediging. De 3-1 overwinning van Zuidvogels was nor maal te noemen. A.s. zaterdag komt GVVV in het Sportpark uit tegen Hoogvliet en hier ligt weer een kans om zich van die gehate plaats te werken, temeer omdat zeer waarschijnlijk E. Scholts en G. Hen- sen weer beschikbaar zullen zijn. De Merino's heeft zich hersteld van de vorige week geleden zware nederlaag te gen Hierden en het bezoekende Lopik met een 3-1 nederlaag naar huis gestuurd. Lopik startte overigens vry gevaarlijk en doelman Klaassen moest herhaaldelijk zyn capaciteiten tonen op schoten uit de Lo- pikse aanval, hetgeen hem uitstekend af ging. De Merino's kwamen geleidelijk aan onder de druk uit en het was T. v. d. Berg, die na 25 minuten keihard inknalde, 1-0. Vijf minuten later was de stand gelijk toen de Merino's verdediging een van de Lopikvoorwaartsen volkomen vrij liet en deze speler maakte dan ook geen fout, 1-1. Na rust ging de strijd gelijk op en neer al was Merino's later toch wel iets beter. Het duurde tot de 20ste minuut voor rechtsbinnen H. van Manen de Merino's naar 2-1 kon schieten. Tien minuten voor het einde passeerde T. v. d. Berg de Lo- pikse verdediging met een mooie boogbal, 3-1. Hiermede kwam het einde van een sportieve wedstrijd, waarbij het spel geen hoogstaand peil bereikte, maar alleszins aanvaardbaar was. Merino's speelde net iets beter dan Lopik zodat de overwinning verdiend was. Intussen blijven de DS- mannen in de kopgroep van de le klasse afd. Utrecht. In een onder uiterste spanning gespeelde wedstryd is het Rhenus gelukt gelyk te spelen tegen nummer één van hun afde ling, waarin Voorwaarts meer kreeg dan hun toekwam. Toen de wedstrijd een aanvang nam, kreeg Voorwaarts al direct een vrye trap toegewezen, welke keihard tegen de on derkant van de lat werd geschoten, waar één van de achterhoedcspelers van Rhenus klaar stond om de bal wederom het veld in te zenden. Even daarna was het Rhenus dat door brak. Men kon de bal echter niet onder controle krijgen, gezien men danig op de huid werd gezeten. Toch zou het Rhenus zijn dat het eerste doelpunt voor zijn rekening nam, want bij een doorbraak van de linksbuiten van Rhenus, loste deze plotseling een hard schot van ongeveer dertig meter, hetgeen met effect in de linkerbovenhoek ver dween. Voorwaarts geenszins gedeprimeerd zette alles op alles om de stand gelijk te maken Steeds weer betrok men de vleugels der gasten in het spel. Totdat er een scher mutseling voor het doel van Rhenus ont- arjxsod fadsua;inq *ro ut jinjeeAv 'puojs werd gedoelpunt. Scheidsrechter Reede wees echter onverbiddelijk naar het mid den, ondanks protest van de grehsrechtei van Rhenus, dat de speler die met een kopbal doelpuntte naast de paal in bui tenspelpositie stond. In de tweede helft probeerde Rhenus de strijd in zijn voordeel te beslissen. Zelfs drong men Voorwaarts even in de verdediging. Driemaalkreeg men een goede scoringskans, maar de achterhoede bleek in goede vorm te zijn. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had Rhenus in een zeer sportieve wed strijd een zeer verdienstelijk punt in do wacht gesleept. Zondag a.s. speelt Rhenus thuis tegen Bunnik. Aanvang 2.30 uur. De overige uitslagen in deze afdeling zijn: MSV-DEV 2-3; Stormvogels-VSK 4-0; Maarssen-Minerva 4-0; Bunnik-De Meeu wen 2-1; De Meern-DWSV 1-2. Onder prachtige weersomstandigheden vond in Utrecht op Welgelegen op een be hoorlijk goed bespeelbaar terrein de wedstrijd Utrecht-DVSA plaats. Een vrij talrijk publiek heeft kunnen genieten van een vrij goede wedstrijd en ook thans weer eén groot aantal doelpunten. Erg gerust was DVSA aanvankelijk niet, want keeper van Viegen was vorige week geblesseerd geraakt en ook de reserve keepers waren niet beschikbaar. DVSA deed een noodgreep en zette de niet meer aktieve Bep Keiman op de moeilijke post onder de lat. Deze toonde al heel gauw de kunst nog niet verleerd te zijn, waardoor er meteen de nodige rust was in de verdediging. Dit legde tenslotte de grondslag voor de overwinning. DVSA trapte af en werd onmiddellijk door een fel aanvallend Utrecht volkomen in de verdediging gedrukt. Met vlotte combinaties sneden de Utrechtse aanval len door de DVSA-defensie, waar keeper Keiman direct de nodige betrouwbaarheid demonstreerde. Aanvoerder Breeschoten kwam er ook direct goed in, zodat de Utrechtse aanvalsdrift ingetoomd kon worden. Toch was het Utrecht, dat na een kwar tier spelen de score opende met een hard schot, dat via de vuisten van doelman Keiman in de touwen ging, 1-0. Vanaf de aftrap zette DVSA een aanval op. Via linksbuiten v. Viegen kwam de bal keurig voor de voeten van de vrij gelopen mid denvoor Veenhof, die beheerst langs de Utrechtse keeper schoot, 1-1. Onmiddel lijk kwam DVSA er nu eerst goed in Snelle aanvallen volgden elkaar regelma tig op en de Utrechtse verdediging raakte geheel van de kook. In de 23ste minuut weer een vlotte DVSA-aanval. Midden voor Veenhof trapte over de bal heen, waardoor de gehele Utrecht-defensie mis greep. Linksbuiten Eep van Viegen kreeg een vrije kans, hoewel uit een moeilijke hoek, doch zuiver schoof hij de bal langs de reeds geslagen keeper, 1-2. DVSA bleef doorgaan en bleef de Utrechtse verdedi ging onder zware druk stellen. Een doel punt kon niet uitblijven. In de 40ste mi nuut werd een knappe DVSA-aanval door een overtreding onderbroken. Eep van Viegen belastte zich met de vrije trap. Johnny Veenhof kreeg de bal keurig aan gegeven en opnieuw vloog de bal keihard in het net, 1-3. Een niet verwachte voor sprong voor DVSA, waarmee de rust aan brak. Na de hervatting ging DVSA direct weer op dezelfde wijze verder. Utrecht werd volkomen aan banden gelegd en werd het slechts een vraag hoeveel doel punten DVSA nog zou scoren. In de 5e minuut werd weer een DVSA-aanval af geslagen. Bertus Blankenstijn kwam achter de aanval mee, ving de afgeweerde bal netjes op en meteen volgde een ko gel in de uiterste bovenhoek, 1-4. Utrecht was volkomen van de kaart en liep van het kastje naar de muur. In de 20ste mi nuut wist Utrecht ten koste van hands in het strafschopgebied DVSA tot staan te Dat Advendo het moeilijk zou krij gen tegen Woudenberg schreven we al. Het werd uiteindelijk een 4-1 overwin ning voor de thuisclub, die vooral in de tweede helft overtuigend speelde. Na dat Akihary aan Advendo de leiding had gegeven, maakte Woudenberg ge lijk en zorgde nog voor rust voor 2-1. Na de hervatting was Woudenberg de sterkste ploeg, maar ook Advendo kreeg kansen. Toen de stand tot 4-1 was opgelopen was het wel zeker wie er winnen zou. Op de valreep scoorde Advendo nogmaals maar de scheids rechter had juist voor het eindsignaal geblazen toen de bal in het net rolde. Zaterdagmiddag vond in Eist het belangrijke treffen plaats tussen Musketiers en Hulshorst. Dit duel was beslissend voor de toppositie in deze afdeling. Dat de uitslag in 't voordeel van de Hulshor ster-elf uitviel, was ten eerste te wijten aan de onproduktieve Elster-aanval, die bovendien bij goede pogingen een ongenaak baar uitblinkende keeper Bester tegenover zich vonden. Direct na het beginsignaal nam Huls horst het initiatief en na 3 min. kwam het Elster-doel verdedigd door Quint terdege in gevaar. Het schot dat rechts binnen v. Klompenburg losliet ging maar net over. Dit prikkelde de Eiste- naren, want langzaam maar zeker werkten ze zich hierna wat los en gin- Verbijsterd ziet de Zwijndrechtse ver dediging de bal in het doel vliegen. Bruxvoort (links) juicht, terwijl Gijs Slotboom (rechts) verheugd toekijkt. ontspanning voor iedereen RMSl OuWthMd) tegenover hot slation naast het zwembad O aan de Bennekomsaweg tSygy^y dagelijks geepend van 10-22 uur gen hun aanval in het geweer brengen. In de 14de min. scheen het raak te zijn. Een goede aanval over links werd besloten met een voorzet van Corrie Henzen die zo scherp was dat keeper Bester nog net weg kon stompen, deze kwam precies op het hoofd van mid voor A. Kranenburg die beheerst in kopte. De scheidsrechter nam echter een dubieuze beslissing en keurde dit doelpunt af wegens buitenspel. Bepaald pech had A. Kranenburg toen hij in de 26ste min. een terug speelbal net naast schoot, waarbij kee per Bester even geblesseerd raakte. R. v. d. Klift, die de eerste helft een uitstekende partij speelde zette even later in samenwerking met C. Henzen een pracht aanval op en gaf in laatste instantie midvoor A. Kranenburg een mooie schietkans, die deze keurig be nutte, 1-0. Musketiers werd hierna veel sterker maar profiteren deden zij er niet van. Heel jammer was 't dat R. v. d. Klift even voor rust zijn goede spel voor een leeg doel niet met een doelpunt kon be kronen. Nauwelijks 3 min. waren er in de 2de helft gespeeld of Hulshorst kreeg een strafschop toegewezen. Spil Bouw knal de net naast. Na 8 min. werd de stand toch gelijk. Pap nam een corner en v. Klompenburg kon ongehinderd inkop pen, 1-1. De slag was hard aangekomen want nog geen 3 minuten later was 't weer v. Klompenburg die de Muske tiers defensie verschalkte en ook kee per Quint machteloos liet, 1-2. Wakker geschud door dit doelpunt, zette het Elsterse team een offensief in dat ver der de gehele speeltijd duurde. Goede schoten en kopballen vonden steeds weer Bester op zijn plaats. G. Vink gleed een voorzet van R. v. d. Klift net naast, D. Jansen juichte te vroeg bij een makkelijke kans uit een scrimmage voor het Hulshorster-doel, een schot van half A. Nagel werd door Bester tot corner verwerkt en ook kop ballen uit hoekschoppen waren voor de ze goalie geen probleem. Vijf min. voor 't einde stelde deze goalie met een goe de safe na een schot van Corrie Hen zen de zege definitief veilig. Oranje-Wit verloor de aansluiting door een nederlaag tegen Soesterberg. Reeds na 25 minuten keken de Elstenaren al te gen een 0-3 achterstand, gevolg van grove fouten in de Elster-verdediging, waarvan Soesterberg dankbaar profiteerde. De uit slag was verdiend, maar gaf de krachts verhouding in het veld slecht weer. De Oranje-Wit mannen zijn n.l. driekwart van de speeltyd op de Soesterberg-helft ge weest, maar konden, uitgezonderd Bos, geen openingen vinden. Oranje-Wit schijnt voor eigen publiek niet tot een overwinning in staat. Via doelpunten van W. Huisman 0-1 in de 10de minuut, P. Geerst 0-2 in de 16de mi nuut en wederom W. Huisman in de 22ste minuut, die direct of indirect het gevolg waren van grove defensie-fouten was de stand op 0-3 gekomen en zat er voor da Elstenaren ogenschijnlijk niet veel meer in. Toen echter Bos ver meegekomen, vlak voor de rust met een magnifieke boog bal uit een weggekopte corner de stand op 1-3 bracht, kwam er weer wat hoop in de Elster formatie. Na de thee scheen deze hoop gerechtvaardigd. Scheen want alhoewel de Oranje-Witters ver woed aanvielen en het offensief compleet maakten, kwam Soesterberg met een goe de aanval tot score. W. Huisman bracht met een schot langs de uitgelopen Rot terdam de score op 1-4. Niettegenstaande deze tegenslag bleven de Elstenaren vechten voor een beter re sultaat en in de 25ste minuut gelukte het wederom de nu eens half en dan weer linksbinnen spelende Bos wijziging in de stand te brengen. Bij een corner liep hij de bal ineens het doel in, 2-4. Hierna is zelfs een gelijk spel nog binnen het bereik van de Oranje- Wit-mannen geweest. Helaas laat de af werking alles te wensen over, kansen zijn nu eenmaal geen doelpunten. Wellicht kunnen wijzigingen in de opstelling der eerste elftalspelers de produktiviteit ver beteren. brengen. De juist deze dag jarige Kees van Ommeren belastte zich met de toe gekende strafschop en laag ging de bal in de hoek, 1-5. DVSA geloofde het nu verder wel. Er werd nog even wat salon voetbal weggegeven, doch daarna kon Utrecht nog wat terug komen. Na een half uur spelen werd het na een hoek schop van dichtbij 2-5. Utrecht begon nog aan een fel slotoffensief, waardoor de DVSA-defensie nog gelegenheid kreeg haar waarde te tonen. Doelman Keiman bleek van uitstekende kwaliteit. Rustig pareerde hij de nu vele schoten en door tijdig uitlopen wist hij menige aanval te onderbreken. Toch zou hij nog eenmaal moeten zwich ten. Vlak voor het einde kreeg Utrecht weer een hoekschop te nemen. De ver naar voren gekomen aanvoerder en back van Utrecht wist met een prachtige kop bal de achterstand tot 3-5 terug te bren gen. Hierna werden geen kansen meer weggegeven en bleef DVSA dus met 5-3 meester op de Utrechtse klei. Door deze wel wat onverwachte overwinning blijft DVSA op prachtige wijze deel uit maken van de steeds kleiner wordende kopgroep en gaan velen zich inderdaad terecht af vragen waartoe DVSA dit seizoen in staat zal blijken te zijn. Begunstigd door stralend weer traden de hockeyers(sters) van De Salamanders zondag weer binnen de witte krytlynen. Het damesteam dat aangevuld met enkele jeugdige meisjes, voor het eerst in het veld kwam voor een vrienschappelyke wedstryd tegen Oosterbeek wist met 3-0 te winnen in een zeer aardige wedstryd. De heren konden het in Wageningen niet bolwerken en moesten met 3-1 het onderspit delven. De scorecijfers, waarmee Öe Veenendaalse hockeyers steeds verlie zen zijn niet hoog, maar de punten gaan inmiddels verloren. De rust ging in met een 2-0 voorsprong voor Wageningen. Na rust werd het 2-1 toen Ronald Jansen na fraai aangeven van Jos Verdurmen het doel van Wageningen doorboorde. Tegen het einde maakten de Wageningse hockeyers er 3-1 van. Het jongensteam van „Salamanders" smaakte evenmin het genoegen om te winnen, want in Arnhem werd een 4-1 nederlaag geboekt. STV Climax heeft het in Arnhem tegen CAP maar juist met de hakken over de sloot tot een overwinning weten te bren gen. De stryd ging tot 3-3 volkomen gelijk op en daarna pas wisten de Veenendalers met drie overwinningen in successie de puntjes binnen te laten. Van Dam was deze avond verhinderd maar werd door Vos uitstekend vervan gen. Deze speler had met 3 overwinningen een groot aandeel in de eindzege. Middel hoven won van v. Nierath en Huying, maar faalde tegen Wildenberg. Van Eist tenslotte verloor van deze laatste speler op het nippertje met 22-20 in de derde game. Huying was deze keer duidelijk sterker maar tegen v. Nierath stelde van Eist de zege voor zijn team veilig. Bij het dubbelspel faalde STV Climax volkomen. In deze klas speelden de beide teams van RTTV tegen elkaar gelijk en moest PANTER met een 7-3 nederlaag tegen TREFFERS genoegen nemen. PANTER kwam met een invaller voor H. Stuiven- berg en deze speler kon niet tot winst komen. CAP versloeg al eerder GAZELLE met 7-3. Voor deze week staan de volgende wed strijden op het programma: 11-11 STV Climax-1Treffers-1 Panter-1RTTV-2 12-11 RTTV-1—Ritac-1 Vorige week is in het gymnastieklokaal van het Christelijk Lyceum Veenendaal aan de Tuinstraat het jaarlijkse tafelten nistoernooi van de schoolvereniging El dorado van eerder genoemde school ge houden. Traditie getrouw wordt dit toernooi in de herfstvakantie gehouden zodat wanneer de leerlingen zich thuis vervelen ze altijd weer de gelegenheid hebben nog even een kijkje op de school te nemen. Het bestuur van Eldorado, pas in funktie had voor een vlotte organisatie gezorgd. Bij de jongens van de bovenbouw was H. Vermeer de sterkste, tweede werd T. de Koning. Wim de Kleuver won de eer ste prijs bij de jongens van de onderbouw. Tweede werd Jaap Pilon. Alet Pilon was bij de meisjes het best in vorm en won. Erica van Schuppen deed ook van zich spreken en won de tweede prijs. Het zal voor de dames van PANTERS vanavond geen gemakkelijke opgave zijn om tegen het pas gepromoveerde en nog ongeslagen Jodan-Boys uit Woerden tot resultaten te komen. Voor het eerst sinds weken heeft PANTERS Mieneke Harde man weer in de gelederen, maar toch zal dit niet voldoende blijken de andere twee nog in de lappenmand verkerende speelsters te vergeten. Niettemin zal door enthousiast spel zeer goede tegenstand geboden kunnen worden, waardoor een verrassing niet onmogelijk behoeft te zijn. Het 2e damesteam moet het woensdag avond in Utrecht opnemen tegen USS-2. Met wat meer beweeglijkheid en een be tere serve dan in de laatste wedstrijd kan een overwinning worden behaald. Heren-3 spelen donderdagavond thuis tegen Salvo-3 uit Bilthoven om 9 uur. Een overwinning voor de Veenendalers ligt in het verschiet.

De Vallei | 1964 | | pagina 3