Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Chr. Lagere Technische (Talma) school bijna gereed Opening uitgesteld tot 8 december a.s. Wandversiering op muur stelt dynamiek van Veenendaal voor ogen AGENDA Grote St. Nicolaasaktie start op vrijdag 20 november Vooruitstrevende kappers richten technische club op Euphonia zong Joshua van Handel ELST Grote aanvoer van dieren op Konijnententoonstelling EDERVEEN Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede - Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel WIST U DAT... më. AMERONGEN 38e JAARGANG VRIJDAG 13 NOVEMBER 1964 Nr. 90 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 UJnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprtfzen op aanvraag Minimum per advertentie f 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Met man en macht wordt gewerkt de christelijke technische school aan de Industrielaan nog voor het vallen van de winter gereed te krijgen. Aanvankelijk was de officiële opening op 18 november gepland, maar door verschillende omstandigheden kan de opening eerst op dinsdag 18 december plaatsvinden. De Directeur-Generaal van het Onderwijs, Ir. Goote, zal de openingstoespraak houden. Intussen is deze week de zeer fraaie wandversiering gereedgekomen. Het beeld van Ds. Talma, waarna de school is genoemd, staat al op de sokkel, maar blijft door een omhulling voor het gezicht verborgen. Over het graaie mo- zaiek aan de oostgevel aangebracht, ontvingen wij de volgende informatie: HISTORISCHE UITBEELDING In de 14de eeuw schreef een monnik binnen de muren van Tiel de geschie denis van zijn stad. Daarom noemt men dit geschrift de „Chronicon Tielense", de kroniek van Tiel. Die vrome man begon zijn geschiedschrijving met de Schepping en liep de hele geschiedenis door tot aan zijn eigen tijdperk. Een dergelijke historische uitbeelding ligt aan het mozaïk op de muren van de Lagere Technische School ten grond slag. Het kunstwerk werd geboren uit een idee, uitgedacht door de kun stenaar J. T. Halbertsma en de Veenendaalse oudheidkenner Adr. P. de Kleuver. Na langdurige gesprekken kwam men tot de uiteindelijke vormgeving, die door de zeer bekende kunstenaar werd aangebracht. Het mozaïk buiten op de muur, loopt door naar binnen. Hier staat men welhaast voor uitsluitend symbolische voorstellingen. Zonder tekst en uitleg zal men zich moeilijk met het voorgestelde één kun nen maken. Wellicht vinden sommigen het kunstwerk te modern maar de gene die het creëerde had geen moder niteiten op het oog, was louter zichzelf. Hij beeldde het verhaal van Veenen daal uit. Achter dit kunstwerk staat de man, die de ontwikkeling van Vee nendaal in groot verband zag. Grote loopbaan De kunstenaar J. T. Halbertsma heeft een zeer rijke loopbaan achter de rug en mag als uitermate deskundig wor den aangemerkt. Hij werd op 21 mei 1923 te Sneek geboren. Zijn opleiding genoot hij aan de Kunstnijverheids school te Groningen en aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, laatstelijk onder leiding van prof. dr. Willem van den Berg, die weer oud-leerling was van Willem van Konijnenburg. Van het begin van zijn loopbaan af heeft Halbertsma de monumentale kunst voorgestaan. In 1954 dong hij mede naar de Prix de Rome. Studeerde gedurende twee jaar op het atelier van het Hoge Instituut van de Kon. Acade mie van de stad Antwerpen met een studiebeurs van het Nederlands-Bel gisch akkoord. Tweemaal ontving hij van de Spaan se regering een studiebeurs en werkte ook tweemaal 3 maanden in Spanje. Tevens ondernam hij enkele studierei- dat er deze week een wel zeer onder nemende kleuter in onze streek rond dwaalde? dat de jongen van 5 jaar vanuit Utrecht kwam en in gezelschap van ouderen het Juliana Ziekenhuis bezocht? dat hij in de auto bleef zitten, terwijl de ouderen binnen waren? dat hij toen klaarblijkelijk de omge ving wilde verkennen? dat hij nergens te vinden was toen men bij de auto kwam? dat alles in rep en roer was en ijverig werd gezocht? dat dit gebeurde zowel binnen het huis als buiten in de bossen? dat de speurtocht werd beëindigd toen uren later het bericht kwam dat de peuter bij Amerongen was gesignaleerd? dat hij maar een behoorlijk voetreisje heeft gemaakt? dat men uiterst blij was dat hij weer terecht was? zen naar Italië. Overziet men deze loop baan dan mag het niet verwonderen dat iemand met een dergelijke ervaring in staat was de opdracht van het schoolbestuur ten uitvoer te leggen. Vijfde De Talmaschool te Veenendaal is de vijfde Technische School, die Halberts ma van een dergelijke wandversiering voorziet. In Utrecht werkt hij thans aan de zesde opdracht. Voorts staan op zijn naam de wandversieringen op 2 landbouwscholen en 2 kleuterscholen. Hij is een broer van de bekende ar cheoloog dr. Halbertsma van de R.O.B. te Amersfoort en woont eveneens in deze stad. Subsidie Het ontstaan van dergelijke kunst werken wordt sterk beïnvloed door het Ministerie van O. K. en W. Bij de bouw van iedere school of instituut is 1 °/o van de subsidie op de vaste bouw voor een vaste versiering. Dit houdt in dat, al zou het gebouw een geheel an dere bestemming krijgen, dit onderdeel nimmer weggehaald mag worden. Al met al is deze regeringssteun een soort goodwill, een tegemoetkoming aan de kunstenaars om hen te helpen aan de slag te blijven. Het houdt tevens in dat genoemde 1 regeringssubsidie niet gebruikt mag worden voor iets an ders, b.v. om plaatwerk voor de wand te kopen. Het is louter bedoeld voor de vaste versiering. JONGEN DOOR AUTO GESCHEPT Woensdagmorgen werd de 10-jarige Jan Versteeg op de Middelbuurtseweg toen hij vanaf het ouderlijk erf de weg opfietste gegrepen door een passerende auto, bestuurd door de heer D. uit Vee nendaal. De jongen werd frontaal geschept en op het wegdek gesmakt. Dokter Annot verleende de eerste hulp en liet de jon gen, die Jglaagde over pijn in zijn be nen, naar de ouderlijke woning ver voeren. Het rijwiel werd totaal ver nield. De auto bekwam aanzienlijke schade. CEFA PRESENTEERT FILM BATTLE HYMN Zaterdagavond vertoont de Cefa in gebouw Eltheto het boeiende filmwerk Battle Hymn, hetgeen een bezoek ten volle waard is. De voorstelling begint om 8 uur, de kaartverkoop om 7 uur en plaatsbespreken is mogelijk tot half acht aan de zaal. Het fraaie mozaik, aangebracht aan de Talmaschool en gecreëerd door de kunstenaar Halbertsma. Een spel van lynen met een diepere achtergrond! Chaos Wie vanaf de Ambachtstraat een blik werpt op wat buiten de school zicht baar is wordt getroffen door een merk waardige overgang van een min of meer chaotische toestand naar de ordening. Dit slaat op de Schepping, waarvan 2 elementen in het oog springen: a. het licht in twee dimensies van het vlak (in de hoogte en in de breedte) op de kruising van twee lichtbun dels en b. de beweging, uitgebeeld als een ro tatie, een wentelende, chaotische stofmassa snelt door de ruimte en is nog chaos. Dit slaat op Veenendaals begin, op de ijstfjd. Vervolgens toont het mo zaïk de ordening. De mens, uit het Paradijs verdreven gaat orde schep pen, in zekere zin is zijn werk een voortzetting van het goddelijk scheppen. Hij gaat orde scheppen in de woeste nij van de vallei, graaft daarvoor een Grift voor afwatering en vervoer van de turf die hij gaat maken. Langs die Grift ontstaan zijn veendershuizen en zijn Godshuis. 'Er zijn belagers op de kust. Er dreigt disharmonie als de veenderij afloopt. Vlammen duiden er op dat heel dit levenswerk dreigt in te storten. Maar er staat een spinnewiel in de binnenkamer van het veendershuis en dit moest redding brengen. De dishar monie geeft het nog niet op. De water wolf is er het symbool van Met zijn klauwen graaft hij aan de Grebbe- dijk en als op 5 maart 1855 het gat groot genoeg is slaat het beest met zijn staart het water de vallei in. Zaterdag de 21ste grote intocht Zoals bekend heeft de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" een grootscheepse Sint Nicolaasaktie op touw gezet, gekoppeld aan de landelijke aktie t.b.v. de Nederlandse Blindenbibliotheek. Hiermede zijn kapitale prijzen te win nen. Bij aankoop van iedere gulden ontvangt de koper een bon. Tien van deze bonnen geven kans op de waardevolle prijzen. Ofschoon de Winkeliersvereniging zich spon taan achter de aktie schaarde, die opgezet is om een brailledrukmachine aan te schaf fen, wil men deelname geheel vrijblijvend doen zjjn. Men kan deelnemen aan de zeer lofwaardige aktie voor de blinden, maar indien men dit verkiest kan men voor 40 ingeleverde bonnen een speculaaspop in ontvangst nemen. INTOCHT De aktie begint reeds op vrijdagavond 20 november. De grote intocht van St. Nicolaas, vergezeld van een groep Zwarte Pieten, is bepaald op zaterdagmiddag 21 november. Om kwart voor drie zal Sint vanuit zuidelijke richting komend aan de grens van de gemeente arriveren, waar hij wordt opgewacht door enkele leden van „Handel en Nijverheid". Hierna volgt, voorafgegaan door de Harmonie „Caecilia" een tocht door Vee- Deskundige trainer reeds aangesteld Een tweetal vooruitstrevende Veenendaalse kappers, de heren A. Visser en G. v. d. Kraats namen dezer dagen het initiatief een technische club voor kappers op te richten met het doel het vakelement meer op de voorgrond te brengen en zich verder te bekwamen, speciaal in het moderne, exclusieve genre. Dinsdagavond werd in het NVV-gebouw reeds een eerste cursusavond gegeven. Men heeft zich kunnen verzekeren van de medewerking van een zeer deskundige trainer, de heer Elsendoorn uit Utrecht, verbonden als leraar aan de Kappersvak school en een vooraanstaand man in de kapperswereld. Door de welwillende medewerking van de Directie van de Lagere Chr. Technische School fungeerden een aantal leerlingen van die school als model. De deelnemende kappers konden zich dus volledig „uitle ven" in het creëren van moderne, origi nele kapsels. De jongens ondergingen een metamorfose het werden geheel andere typen. Het ligt in de bedoeling ook de kappers uit de omgeving te laten deelne men. Voorlopig blijft een en ander nog beperkt tot het herenkappen, maar t.z.t., als de zaak eenmaal goed draait wil men er ook het dameskappen in betrekken. Iedere dinsdagavond is er gelegenheid zich aan te melden om aan de cursus deel te nemen, waar de kappers zich verder bekwamen in het „betere genre". De resultaten zullen waarschijnlijk wel zichtbaar worden als in de nabije toe komst de modellen zich in het openbaar zullen vertonen. In ieder geval een lof felijk idee van de plaatselijke kappers, die hiermede een opmerkelijke progres siviteit aan de dag legden. Enkele kappers aan het werk tijdens de eerste cursus die dinsdagavond werd ge houden. De resultaten waren verbluffend. V.l.n.r. kapper Visser en de heren van Doleweerd uit Amerongen. nendaal-zuid. De route luidt: Bergweg, Klaas Katerstraat, Patrimoniumlaan, Ker- kewijk, Hoofdstraat tot aan het gemeente huis waar St. Nicolaas wordt verwel komd door het gemeentebestuur. Burge meester Mr. Dr. Hazenberg zal de grote kindervriend op het bordes begroeten. Na de toespraken en het spelen van een St. Nicolaaslied zal de Kon. Scheepjeswol- harmonie de Sint vergezellen op zijn verdere tocht door Veenendaal. De te vol gen route is: Hoofdstraat, Hoogstraat, Zwaaiplein, Prins Bernhardlaan, Mulders laan, Koninginnelaan, Emmalaan, Nieuwe- weg, Holleweg, Gortstraat, Zandstraat, Hoofdstraat tot de Markt, waar St. Nico laas zijn intrek zal nemen in hotel „De Korenbeurs" tot aan zijn verjaardag op 5 december. KETTINGBOTSING OP RIJKSWEG 12 TWEE GEWONDEN Donderdagmorgen vond op Rijksweg 12 onder de gemeente Amerongen een kettingbotsing plaats, waarbij twee mensen werden gewond. Vanuit de richting Arnhem naderde een vracht auto met aanhanger, die plotseling slip te en dwars op de rijweg kwam te staan. Hierachter kwam een trekker met oplegger, die tegen de vrachtauto botste. Een derde wagen, een personen auto met vier inzittenden, allen per soneel van een aannemer, vloog op de trekker. Twee van de vier man werden gewond n.l. H. Zweers uit Didam en Teunissen uit Zevenaar. Beiden werden naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal overgebracht. De personenauto werd totaal vernield. Woede niet bekoeld na proces-verbaal Het bleek niet te boteren tussen twee buren aan de Hogendorpstraat in Vee nendaal. De heer R. maakte zich in 't begin van de week zo kwaad op zijn buurvrouw, mevr. Z., dat hij een ruit van haar woning ingooide. Dit kostte hem een proces-verbaal. Of dit juist olie op de golven was, kan niet met zekerheid worden beweerd, wel dat mevr. Z. later in de week door buurman werd bedreigd, hetgeen een tweede proces-verbaal opleverde. De nachtmerrie achtervolgt de ver schrikte mens tot aan Utrecht toe. Als hij dan terugkeert na de vloed vindt hij slechts de afstervende bloem, zijn geluk was kortstondig. Halbertsma toont dan de adelaar als symbool van vernieu wing en behoud. Het gebed wordt ver hoord. Ora et Labora zou de lijfspreuk van iedere Veenendaler moeten zijn. De pijl rechtsonder wijst naar het Veenendaal van 1964. Zinvol wijst de kunstenaar erop dat dit Veenendaal niet binnen de Talmaschool alleen te vinden is, maar de pijl wijst naar buiten. Daar moet men de dynamische vooruitgang van Veenendaal zoeken. Een zeer boei end kunstwerk met een boeiende ach tergrond! Bewoners Ruisseveen volgende WeeK aangesloten op Waterleiding Men is momenteel volop bezig het bui zennet (van 2 km lengte) te leggen in het gebied van het Ruisseveen, waardoor de bewoners op de waterleiding worden aangesloten. Men verwacht dat eind vol gende week de eerste gezinnen hiervan kunnen profiteren. Na het nemen van enkele bacteriologische proeven zal de watervoorziening een aanvang nemen. De Waterleiding Mij. heeft na de beslissing van de Overheidsinstanties om het Ruisse veen van water te voorzien, zeer snel ge werkt en kan volgende week haar werk afsluiten. Voor de Ruisseveners een ver ademing! HEER A. SCHUIT 40 JAAR BIJ N.S. Woensdagmorgen zal de heer A. Schuit, werkzaam als comptabel ambtenaar en plaatsvervangend stationschef op het sta tion Ede-Wageningen naar aanleiding van z(jn 40-jarig dienstjubileum by de Ned. Spoorwegen worden gehuldigd. De heer Schuit is evenwel sinds 1935 woonachtig in Veenendaal op Patrimoniumlaan 63. Adrianus Schuit werd op 8 maart 1905 te Heusden geboren en trad op 14-jarige leeftijd in dienst bij. de Ned. Spoorwegen. Van 1919 tot 1922 was de jonge spoorweg man in dienst van NS, maar door een rationalisatie, waarbij een groot aantal jongeren buiten dienst werden gesteld nam de heer Schuit een andere betrek king aan. In 1928 werd de jubilaris op nieuw aangesteld. Het dienstverband telt evenwel vanaf 1924, de drie eerste jaren meegerekend. De heer Schuit, die uit een 'x::"X XxXX X:XX:X:XX-xXxX:X:X' de heer A. Schuit echte spoorfamilie stamt (vader, moeder en grootmoeder waren resp. voorman ran geerder, hulpwachteres en wachteres) be gon zijn loopbaan in Den Bosch. Daarna had de jubilaris nog de standplaatsen Zaan dam, Hoek van Holland, Hoogkarspel, Mill en kwam in 1935 naar Veenendaal, waar hij op het oude station werkzaam was. Toen dit in 1945 werd opgeheven ver huisde de heer Schuit naar Veenendaal- De Klomp en sinds 1956 is de jubilaris werkzaam in Ede, aanvankelijk in de functie van commies-titulair, maar thans als comptabel ambtenaar belast met fi nanciële verantwoordelijkheden. Naast zijn omvangrijk werk bij de Ned. Spoor wegen beweegt de heer Schuit zich ook op maatschappelijk terrein, want hij is secretaris van de Besturenbond van het CNV en vertrouwensman van de lande lijke Bond van Chr. vervoerspersoneel. Bij de huldiging, die woensdagmorgen om 10 uur op het station Ede-Wageningen zal plaatsvinden, zullen afgevaardigden van het NS hoofdkantoor uit Utrecht aan wezig zijn. Voor de Veenendalers is er gelegenheid de heer Schuit met zijn 40- jarig jubileum te feliciteren op woens dagmiddag 18 november in gebouw Sola Fide van 4 uur tot half zes. COLLECTE VOOR HEMAVA De stichting Hemava te Alphen aan de Rijn, een stichting voor moeilijk opvoedbare kinderen heeft over de maanden juli, augustus en september een bedrag van f 143,48 opgehaald in Amerongen. Hierdoor is het totaalbe drag over het jaar september 1963 - september 1964 opgelopen tot ongeveer 700 gulden. VERKOOPMIDDAG VAN NED. PROTESTANTENBOND De dameskring van de Nederlandse Protestanten Bond organiseert dinsdag middag in het kerkgebouw aan de Im- minkstraat haar jaarlijkse verkoop middag. iüHJü De laatste hand wordt gelegd aan de a.s. watervoorziening voor het Ruisseveen. Het buizennnet kwam deze week op z\jn plaats. Hier is men druk bezig met het plaatsen van de buizen. Dinsdagavond j.l. gaf de Christelijke Oratoriumvereniging „Euphonia" in de Cunerakerk te Rhenen een uitvoering van het oratorium Joshua van Georg Friedrich Handel. Aan de uitvoering werkten mee Ted Gerretsen-Snijders, so praan; Sibylle Raaphorst, alt; Albert van der Heide, tenorDavid Hollestelle, bas; het Radio Bach Orkest en de claveciniste Lenie van der Lee. Gijsbert van Zanten, dirigent van Euphonia, had de algehele leiding. Dat Euphonia, naast de jaarlijkse uitvoering van de Johannespassion er in geslaagd is nog een vrij groot werk in te studeren, verdient alle lof; hetzelfde geldt voor de moed nu eens niet uitsluitend de meest bekende solisten te engageren. Dit laatste bleek gelukkig geen nadelige invloed op de opkomst te hebben uitgeoefend, de Cunerakerk was zeer goed bezet. Toch twijfelen wij er aan of Eupho nia met Joshua een geslaagde keus heeft gedaan. Natuurlijk, de naam van Handel waarborgt veel goede muziek, maar daarnaast komen minder interes sante gedeelten maar al te vaak voor. Wellicht werkte de tekst niet altijd in spirerend op de componist en inder daad heeft de tekstdichter van de ge schiedenis van Jozua, zoals deze in de bijbel te vinden is, niet veel meer dan een romannetje op rijm weten te ma ken. Het volkomen gefantaseerde en zeer uitvoerige liefdesverhaal van Othniël en Achsa doet afbreuk aan de sober heid en indringendheid van de geschie denis, als ook het feit dat aan het bij belverhaal schromelijk tekort gedaan wordt. Zo wordt b.v. na de nederlaag bij Ai met geen woord gerept over Achan. Door het succes verblind, had den we de vijand onderschat, jammer, maar we laten de moed niet zakken en we krijgen die heidenen wel! Zo onge veer is deze geschiedenis naar de be schrijving van meneer Thomas Morell. De uitvoering van het werk was ze ker niet onverdienstelijk. Toch zaten koor en dirigent nog te vast aan de no ten en dit was misschien de reden, dat de muzikale gloed en het koninklijk ka rakter van Handel's muziek niet naar voren kwamen. Van de solisten heeft, naast David Hollestelle die een voor treffelijke partij zong, de alt Sibylle Raaphorst ons het meest kunnen over tuigen. Zij heeft een niet zo grote, maar warme en mooie stem, goede voordracht en een zeer verzorgde uitspraak. De sopraan heeft haar partij doorgaans correct gezongen, zonder echter te ont roeren. Haar stem bezit te weinig reso nans en mist daardoor de glans, ook de voordracht liet veel te wensen over. Ditzelfde geldt voor de tenor, die ook nog wat moeite had om met het orkest gelijk te blijven, Het orkest begeleidde goed, zij het soms wat ongeïnspireerd. Over het algemeen hadden wij de in druk, dat het beter was geweest dit werk eerst nog eens te laten bezinken Elster-vertegenwoordiging bij Nederlandse kampioen schappen trampolinespringen te Aalsmeer Zaterdag 14 november worden in het Veilinggebouw „Bloemenlust" te Aals meer de vaardigheidsproeven en tegelij kertijd de Nederlandse Kampioenschappen Trampolinespringen gehouden. Trampolinespringen eist van de beoefe naars een consciëntieuze training met daarnaast concentratie, beheersing en ook durf. De training wordt verzorgt door de Ommerse vereniging ILO. De heren A. Takken en A. Roest alsmede mej. H. A. Huizinga gaan proberen het zo fel be geerde diploma A te halen. Een bijzon derheid is dat de 18-jarige H. A. Huizinga met de dames zelfs mee gaat dingen naar de Nationale titel. Wat de kansen betreft: It is all in the game. Voor de liefhebbers van de edele diersoort het kon\jn was er donderdagavond heel wat te bewonderen op de jaarlijkse Konijnententoonstelling georganiseerd door de V.K.V. Veenendaal, gehouden achter Hotel Vonk. Bijna 200 dieren, van de meest voorkomende soorten tot de meest exclusieve, waren te zien. Kenners verdrongen zich om de hokken om de langoren te beschouwen, te keuren en er hun mening van te zeggen. Er waren ingeschreven 37 Vlaamse reuzen, in ver schillende kleuren, 14 Lotharingers, Fran se Hangoren, Engelse Hangoren, Weners, Belg, Hazen, Flinringers 11 stuks. Alaska's 15 stuks. Verder een groot aantal Goudenaars, Marters, Zilvervossen, Rexen, Papillins, Black en Tans, Hollanders, Klein Zilvers, Russen, Polen en Kleurdwergen. In laatstgenoemde categorie waren niet minder dan 10 kleuren aanwezig. De prachtige dieren zullen worden gekeurd door een zeer deskundige jury, bestaande uit mevrouw Koning-Roos uit Schiedam en de heer Geverdingen uit Amsterdam. Aan de tentoonstelling is een grote ver loting verbonden waarvan de trekking zaterdagavond om 8 uur zal plaatshebben. Ook is er op de expositie gelegenheid een der aangevoerde exemplaren te kopen. De prijzen varieerden van f 7,50 tot meer dan f 30,per stuk. De tentoonstelling is ook heden (Vrijdag) avond en zaterdag de gehele dag van 10 uur v.m. tot 8 uur n.m. geopend. om er dan volgend jaar mee voor het voetlicht te treden. Het optreden van Euphonia zou dan dit jaar beperkt zijn gebleven tot een uitvoering van de Jo hannespassion, maar een uitvoering die ongetwijfeld goed zal zijn; daar staan de kwaliteiten van het koor en de ver trouwdheid met het werk wel borg voor. J. v. d. P. Inzameling voor hoofdagent Mulder Het comité, dat hoofdagent Mulder uit Ederveen bij zijn vertrek naar de verkeerspolitie te Ede een waardig af scheid wil bereiden heeft een circulaire verspreid onder de bevolking van Eder veen, waarin gevraagd wordt gelden bijeen te brengen om een afscheids cadeau aan te bieden. Hoofdagent Mulder was nog niet zo lang geleden 25 jaar in Ederveen. In die tijd heeft hij zijn beste krachten aan Ederveen gegeven. Bij de circulaire be vindt zich een envelopje waarin de gif ten voor het cadeau gedaan kunnen worden. Dit envelopje wordt in de week van 16 tot 21 november opgehaald. Als bij vergissing de envelopjes niet op gehaald worden kan men ze zelf inle veren bij de winkeliers D. van Voort huizen of M. Bergwerff beiden aan de Hoofdweg. VEENENDAAL Vrijdag 13 nov. 2-10 uur: Bazar t.b.v. Philadelphia in gebouw Pro Rege aan de Kanaalweg. Vrijdag 13 nov. 7.30-10 uur: Ko nijnententoonstelling achter ho tel Vonk. Zaterdag 14 nov. 's middags: Wandeltocht D.E.O.S. 7.30 uur: Jazzavond in Instuif o.l.v. kwartet Herman Schoon- derwalt. voorm. 10 n.m. 9 uur: Konen- nententoonstelling achter hotel Vonk. Dinsdag 17 nov. n.m. 2.30 uur O.C.B. gebouw: Lezing door oud-commissaris Tieman uit Utrecht over „Humor en ernst op het politiebureau". ELST Dinsdag 17 nov.: Ouderavond Rijnsctipol. AMERONGEN Woensdag 18 nov.: Dr. Jef Last spreekt over Cina, voor ver. Nut van 't algemeen. 3UN6UANS IT PRISnft PONTlAC OMEöA voor betere uurwerken H00FDSTR 91 VEENENDAAL 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties

De Vallei | 1964 | | pagina 1