you^m^us PAUK Sint-Nicolaas Geschenken GVVV - Hoogvliet OTfeAAlwToCl Wat doet leider Veenendaal in Culemborg tegen Vriendenschaar? Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Hennie Huizinga MARKTBERICHTEN DINSDAGKOOPJES Doktoren- en Apothekersdiensten Officiële bekendmaking Hoofdstraat 75 Goed van Onze Vallei van verschenen vrijdag was nogal rijkelijk gestoffeerd met be ginselen. Daar waren de verslagen van twee vergaderingen over de zondags- (on)rust, waarin de beginselprogram ma's van de beleggers heel pikant wer den geëtaleerd, afgewisseld met een heel bescheijen stukkie over het veur vier dagen ontschoolde hoofd en een nog niet van het bestuur onthoofde school. Allemaal stof om je voor een mooi poosie mee te verkneuteren. Heel ge schikt veur de zondag. Het lezen van zukke stukken hoeft de rust op gien enkele manier te verstoren. Meugelijk de zondagsrust in je eigen binnenste, mar dat mag gien naam hebben. Daar merkt een ander niks van, as je je ten minste niet zo iezig oprijt (of opreit, dat laat ik in het midden), dat je mit al het pampieren onheil de straat op vliegt. Na alles zou ik een eerste indruk van mijn persoontjie, as toeschouwer op een afstand, an onze goeie en welvarende gemeenschap prijs willen geven. Het is mij opgevallen, dat er merk waardig veul lieden in touw kommen as er - laat ik het mar 'es zonder om wegen zeggen, wie er niet tegen kan knijpt z'n beschaafde neus mar dicht - ik zeg dus ronduit, dat er veul perso nen pas in aktie kommen as er poep an de knikker is. Neem een schoolvereniging. As er één lichaam is, dat zich nooit en te nimmer in de belangstelling van veul anhangers mag verheugen, dan is het een schoolvereniging. Een jaarvergade ring heeft iets weg van een goeie be stuursvergadering, want de bestuurs leden voelen zich tenminste veur die ene keer in het jaar verplicht om hoofd veur hoofd present te zijn. Dan zijn er de eventuele kandidaten veur een baantjie in het bestuur. „Denk er om, Kees", zeit de veurzitter dan tegen kandidaat-Kees deur de telefoon (minsen, die een hecht bestuur vurmen en ankommende leden van zo'n bestuur neumen mekander bij de veurnaam), „Denk er om Kees", zeit de veurzitter, „veur je fatsoen mot je op de vergade ring zijn". En dan komt Kees, as ie tenminste niet as loze tegenkandidaat op de agen da prijkt, want dan laat Kees z'n purtie doorgeven an fikkie. Verder zijn aanwezig de onderwij zers, die gien goeie verzuimsmoes in veurraad hadden, de schoolschoonma- ker om koffie te zetten en Jansen, de ouwe sok, die iedere vergadering af sjouwt. Laten we zeggen: een school mit tweehonderd vijftig leerlingen, een ver eniging mit vijfenzeuventig lejen, waar van twintig omdat het niet anders kan en één uit verveling op de vergade ring. Maar dan is de vereniging opeens in blijde verwachting van een agenda mit slechts één pikant puntjie. Het antal leden stijgt mit de helft, ze kommen allemaal op het vuiltjie af en veulen van degenen die niet bij de club horen zouwen een tientjie willen betalen veur een kaartjie (belasting inbegrepen). Ik kan er gien lof veur opbrengen, evenmin als veur die zondagsrust-be pleiters achteraf. Ik heb hier al eerder gezeid, dat ik de overtuiging van ieder een respekteer en dat ik ok begrijp dat een raadslid tegen opening van het spurtpark op zondag stemt omdat ie het mit z'n eigen geweten niet overeen kan brengen dat ie het anders zou doen. Mar wat er nou gebeurt dat lijkt een bietjie op kat-uit-de-boom-kijkerij. Men had die betogers van te veuren an motten laten rukken en niet eerst af wachten hoe het zal gaan. Da's een weinig vaderlijke houding tegenover degenen die verantwoordelijk gesteld wurden veur het besluit. Want er is gien mins, die mij wijs kan maken, dat de beleggers van die vergaderingen zich niet afzetten op het jongste raadsbesluit, al is dat hier en daar tegengesproken. Net zo min as er iemand is, die mij annemelijk kan maken, dat de Gere formeerde kiesvereniging niet zou wur. telen in het GPV. Of de verslaggever van de avond mot fabeltjies verkopen, wat ik niet geloof. Affijn, lees het stuk d'r nog maar es op na. Overigens kan ik allebei de stukken nog es ter andachtige lezing anbevelen. Over anwijsbare oordelen die op de zonde volgden. Welk zondig mins mag zich zoveul wijsheid toeëigenen om dat te kunnen beoordelen? Over de jeugdcriminaliteit die in puur-calvinistische streken (Staphorst, Hoogeveen, Veenendaal) het grootst is. Vanwaar deze christelijke wijsheid weer? Het spijt me mar ik kan het allemaal niet anders zien as het in sailing bren gen van grof geschut om z'n eigen standjie te verdedigen. Het riekt mij allemaal naar onwaarachtige flapperij. Ik geloof dat we in een werkelijke geest van naastenliefde anders tegen over mekander uit de hoek kommen. Laten we 't es proberen bij volgende meningsverschillen. Wout Blauwkous VEENENDAAL Eiermarkt. Aanvoer 104.000 stuks. Prij zen van f 13,— tot f 13,75 voor de grote eieren en van f 8,— tot f 12,— voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt. Aanvoer 35 stuks. Prijzen van f 58,— tot f 72,— per stuk. Handel matig. SPORTPROGRAMMA Kans op zege voor G.V.V.V Het voetbalprogramma draait op volle toeren. Verrassend zijn de prestaties van „Veenendaal" dat trots aan de kop gaat. Daarentegen vragen de supporters van GVVV zich angstig af wanneer het verwachte herstel bij hun club zal intreden. Ook de lager geklasseerden hebben zich met elan in de competitie gestort en nemen al of niet een goede positie in. De helft van de competitie is voor velen al in zicht. Voor enkele clubs wenkt al een kampioenschap. Do Veenendaalsupporters gaan zondag op reis naar de Lekstad Culemborg, waar de geel-blauwen tegen Vrienden schaar in 't veld komen. Deze wedstrij den zijn voor „Veenendaal" altijd zeer moeilijk omdat de terreincmstandig- heden een rol spelen en de blauw zwarten een fors partijtje voetbal kun nen leveren. Zover onze herinnering reikt heeft Veenendaal nog nooit de volle buit kunnen veroveren. Nu Vrien denschaar schijnbaar een moeilijke pe riode doormaakt (slechts 4 punten) is er kans dat het record verbroken wordt en Veenendaal met de winst gaat strij ken, waardoor de fraaie topplaats be houden wordt. GVVV komt zaterdag op het Sport park tegen Hoogvliet binnen de lijnen. Hier zit zowaar een kans in dat de blauwhemden de eerste winst kunnen binnenhalen. Maar dan is 't wel een A.s. zaterdag Sportpark Panhuis Aanvang 3 uur. vereiste dat men volledig aan de start kan komen en ook aanvallend sterker spel levert. Hoogstwaarschijnlijk zijn Scholts en Hensen weer present, waar door er inderdaad meer raffinement in de blauwe aanval is aangebracht. De strijd tegen Hoogvliet moet door GVW met beide handen worden aangegrepen. Die onderste plaats is toch eigenlijk een schrikbeeld, waaraan de ploeg snel een eind moet maken. DOVO gaat zaterdag naar Putten. De wedstrijd tegen SDCP is een ware hin dernis voor de DOVO mensen. Eerstens staan de Puttenaren onderaan en het is bekend dat een kat in 't nauw vreemde sprongen kan maken en tweedens ligt het spel van SDCP niet in de lijn van DOVO. Het is vrij fors en stug verde digend. Daarom zal DOVO fris van de lever moeten spelen om hier op de Ve- luwe tot een goed resultaat te komen. Een gelijk spel is lang niet uitgesloten. VRC, ook al in de kopgroep geklas seerd, gaat zaterdag naar Amsterdam om de jongens van de ADM partij te geven. Het lijkt ons niet uitgesloten dat VRC met de volle winst in Veenendaal arriveert. Temeer omdat de Amster dammers tot nu toe geen hoge ogen gooiden. DVSA, in de 4e klas ook in de run ning moet het op de Burgwal opnemen tegen het Culemborgse Fortitudo, een fors elftal met krachtig spel. Toch zal DVSA ook deze hindernis wel kunnen nemen, gezien de zeer goede resultaten van de laatste weken. Rhenus, dat zo voortreffelijk speelde tegen leider Voorwaarts, kan zondag ook Bunnik aan de zegekar binden, vooral omdat de groenwitten terrein voordeel hebben. In de 2e klasse A. zijn voor het komen de weekend geen wedstrijden vastge steld, waardoor Oranje Wit, R.K. Uni- tas en Scherpenzeel dus een vrije zon dag hebben. Voor de zaterdagcompetitie komt Me rino's tegen SDVB in Barneveld uit en moet terdege op haar tellen passen. De Barnevelders beschikken over een knap elftal en winst voor de thuisclub is zeer aannemelijk. NSVS tegen Musketiers is van groot belang. De verliezer valt voorlopig af voor een leidende rol. Spanning aan de Dennenlaan dus. SVP kan het bezoekende Valleivogels met een nederlaag naar Scherpenzeel terugsturen. Hetzelfde doet de zaterdagclub van Scherpenzeel met het vrij zwakke Utrechtse VVOO. Advendo heeft in Ederveen niet de geringste moeite met het zeer pover spelende Bunnik. DVSA zal veel moeite hebben om het Veenendaalse Kulan van zich af te hou den. Dit is echt een duel waar een ge lijk spel inzit. VEENENDAAL Geboren: Gijsbert Willem z.v. H. G. J. van Roekei en J. Egbertsen; Reyertje d.v. W. G. van Veldhuizen en G. van de Meent; Eveline d.v. C. Smit en K. Schoeman; Ger- rit z.v. J. van Eist en E. S. E. de Kamper; Wijntje d.v. K. de Lange en M. T. de Groot; Aline d.v. M. van Beek en L. J. Roubos; Peter z.v. L. H. van Setten en T. van der Horst; Hendrik Jacobus z.v. H. van de Bovenkamp en A. J. van Dijk. Ondertrouwd: J. E. Swart en N. M. van de Weerd; R. Grit en B. Roseboom; A. A. Willemsen en H. C. van Dijk; H. van Doorn en E. M. A. Lansing; W. de Pag- ter en E. Hogendoorn. Gehuwd: G. Nep en C. Vlastuin; R. G. van de Weerd en I. van der Poel; H. Hutink en T. J. M. Knoop; N. van de Bovenkamp en J. van Amerongen; R. Breekveldt en W. A. Gazenbeek; D. van Maanen en B. I. J. B. W. Spies. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Hendrik z.v. P. Meeuwisz en A. M. Lammers; Andreas Johannes Mar- tinus z.v. A. van Leth en Th. M. van Binsbergen; Sonja d.v. J. O. Veld en J. F. Hartelman; Theodorus Arnoldus z.v. H. L. van Eldik en J. H. M. de Bruin; Hen- drikje Aaltje d.v. G. v. d. Brink en G. Os kam; Jan z.v. J. van den Brink en A. W. Wolswinkel; Rudi z.v. J. van den Heuvel en T. van Daalen. Gehuwd: W. J. J. Kruidenier en G. van Laar; C. J. D. Bor en W. van Staverden. Overleden: Jannigje van Dijk, 83 jaar, geh. gew. met A. van Beek. Elders overleden: Geurtje Adriana van Kalkeren, 79 jaar, echtgen. van J. van Hees, te Amerongen; Hendrik van de Wardt, 64 jaar, geh. gew. met E. O. Fei- gert, te Wageningen. AMERONGEN Geboren: geen. Overleden: Geurtje Adriana van Kal keren, echtgenote van J. van Hees, 79 jaar. RENSWOUDE Geboren: Hendrika d.v. J. van de Bo venkamp en J. Wagensveld; Janneke Al berta d.v. J. Veldhuizen en G. E. Ditewig; Frank Alewijn z.v. J. H. H. Lohmeijer en F. A. de Jong. Ondertrouwd: J. van Rinsum en E. Vink. Gehuwd: J. van de Vliert en H. van den Brink. EDERVEEN Ondertrouwd: A. Huibers en C. van Schoonhoven; C. J. Klop en R. Groene- veld. Overleden: Jan van den Dikkenberg, 68 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Anton A. z.v. M. de Koning en A. H. van Strombroek; Jacob z.v. C. van Welij en D. J. Cozijnsen; Hendrika d.v. J. Vonk en A. Jansen; Marja H. d.v. J. Schipper en H. A. van Loon. Ondertrouwd: G. Pul en W. ten Broek. Gehuwd: W. van Nieuw Amerongen en M. J. van Oostrum. Overleden: Gerrit Lansing, 60 jaar; Han- na Boom, wed. van Broekhuizen, 72 jaar; Wilhelm P. H. Hendriks, 51 jaar. Wanddecoratie Oosters wandkleedje fraai bewerkt met diverse patronen een leuk geschenk en nu een bijzondere prijs Z.Zo Kleuterstep Zeer betrouwbare autoped, degelijke uitvoering in beukenhout, 2 achterwiel tjes als extra beveiliging. Een verrassing voor uw a allerkleinste. Surpriseprijs Jeugdpockets Spannende lektuur voor jongens en meisjes, ge plast. omslag, ca. 130 bladzijden. Per stuk 65 ct. 2 stuks 0.99 Alleen dinsdag 17 nov. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets, Hoofd straat 26, tel. 3056. Zuiderapotheek, Dr. Slot. de Bruïne- plein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. A. Wigman, Schrijverspark 34, tel. 2230. Tevens dienst voor het kraamcentrum b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek Deijs op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wagenin gen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: Dr. Ossen- dorp te Amerongen, tel. (03434) 1678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Heij te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: Dr. Pon, Holevoetplein, tel. (03497) 1250. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur dr. Graafland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Vroeg indeweij; 5 uur cand. v. d. Pol van Ede. Sionskerk: 9.30 uur dr. Graafland; 5 uur ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum: 9.30 uur cand. v. d. Pol van Ede. Veeneind: 3 uur ds. Breugem van Ach terberg; woensdag 18 november 7.30 uur ds. Catsburg van Opheusden. Dijkstraat: 2.45 uur ds. v. Viegen van Overberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Terlouw; 5 uur ds. Slingenberg van Renswoude. Geref. Kerk. Petrakerk: 9.30 uur ds. Slingenberg van Renswoude; 5 uur ds. Terlouw. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Burger van Utrecht. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Volle Evang. Gem.: woensdag 18 no vember 8 uur dhr. Modderkolk van Boskoop. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Nijsen van Wageningen; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. Hoorweg van Leersum; 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. Geref. Evang.: 10 en 5 uur ds. v. Estrik van Genemuiden. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur dhr. Hoogerland van Werkendam; woens dag 18 november 3 en 7.30 uur ds. C. Wisse van Elspeet (dankdag). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr. Anema van Arnhem (jeugddienst). Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; donderdag 19 november 7.30 uur ds. P. J. Dorsman van Stap horst. R.K. Ged. Kerk: 8 en 10.15 uur Hoog mis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Meijer van Utrecht; 6 uur ds. P. de Jong van Veenendaal. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; woensdag 18 november dhr. Panne- koek van Gouda (dankdag). Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 19 november 7 uur ds. Wiltink van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Cou- vée van Bennekom. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (voorm. bed. H.D.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. I. Koffeman van Nijkerk. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. Zijlstra van Franeker; maandag 8 uur ds. A. van Gent van Emmeloord. RHENEN Onttrekking van een weg aan het openbaar verkeer Burgemeester en wethouders van Rhe- nen brengen ter openbare kennis, dat door de gedeputeerde staten van Utrecht inge volge artikel 9 der wegenwet bij hun be sluit van 26 oktober 1964, afdeling 2B nr. 1896/2092 goedkeuring is verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 29 september 1964 nr. 7, waarbij aan het openbaar verkeer is onttrokken de „zij tak van de Oude Veensegrindweg", kada straal bekend gemeente Rhenen, sectie G nr. 2238 ged., ter lengte van ongeveer 1480 m2. Genoemd besluit ligt vanaf heden ge durende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Rhenen, 11 november 1964 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. De achttienjarige Hennie Huizinga, wonende aan de Driftweg nr. 13 te Eist, verkeert deze dagen in een zenuw achtige afwachting van de dingen die a.s. zaterdagmiddag komen gaan. Zij is n.l. één van de elf dames, die op die middag te Aalsmeer in de veilinghal „Bloemenlust" deelnemen aan de kam pioenschappen trampolinespringen van Nederland. Deze kwieke jongedame doet er alles aan, een zo goed mogelijk figuur te slaan en als het even kan, zich onder de allerbesten te plaatsen. Maar hoe zij tot deze sport gekomen is en hoe zij zelf over alles denkt laten wij haar liever zelf vertellen, zoals dat gewoon lijk is in deze rubriek. „Het klinkt misschien wat eigenaar dig, maar ik beoefen deze sport pas sinds januari van dit jaar. Toen ik met het trampolinespringen in aanraking kwam voelde ik me er onmiddellijk erg toe aangetrokken. Ik vind het een machtige sport. Maarje moet er veel voor doen. Een goede lichamelijke conditie is een eerste vereiste. Sinds mijn vijfde jaar doe ik al aan gymnastiek. Ik ging altijd met het grootste plezier naar de lessen en dat doe ik nog, alleen het onderdeel tram polinespringen heeft natuurlijk mijn voorkeur gekregen. Ik was toen lid van het Elsterse Oranje-Wit en we werden onderwezen door de Veenen daalse Corry van Barneveld, thans Ruremonde. Later werd dat Oranje- Wit gescheiden en ik werd lid van Door Eendracht Sterk, kortweg DES. Wat later kregen we mej. Kelderman als lerares. Deze laatste ging verleden jaar weg bij DES. Door toevallige om standigheden kwam ik terecht in Om meren in de Betuwe bij de vereniging ILO (Ingen-Lienden-Ommeren), waar men de beschikking had over een trampoline. Dit vond ik wel zo'n mach tig toestel, dat ik me er langzamer hand op ben gaan specialiseren. Onder leiding van de heer Klumpenaar uit Rhenen hebben we reeds menig uurtje op de trampoline doorgebracht en dat is dan ook noodzakelijk om tot een beetje prestatie te komen. Niet vrij van gevaar Ik had ook al gauw door dat alles maar niet zo een-twee-drie voor el kaar zou komen. Je lichamelijke condi tie moet honderd procent zijn, terwijl je totaal geconcentreerd de zaken moet aanpakken. De oefeningen beginnen met wat te springen en weer juist pro beren neer te komen. Om dat goed te kunnen is al niet gemakkelijk, al lijkt het soms wel zo. Daarna komen de woord ia aan: „trampolinespringen een machtige sport OP NAAR DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN salto's en zweefduiken enz. En dat is iets waarvoor je echt niet bang moet zijn. Maar na enige maanden begin je vertrouwd te raken met alles wat met het trampolinespringen te maken heeft en dan maar bijschaven totdat je een behoorlijke oefening kunt uitvoeren. Altijd wordt de nodige voorzichtig heid in acht genomen. Iedereen die aan het springen is, wordt min of meer „bewaakt" door de leraar en een „dijk" van collegae. De minste of geringste foute sprong kan op deze wijze altijd gecorrigeerd worden, zodat men echt niet bang behoeft te zijn eens van de trampoline te tuimelen op de harde grond. Ton Cleton Met nog wat leden van ILO zijn we al enige malen op bezoek geweest bij de bekende Nederlandse kampioen Ton Cleton in Apeldoorn. Die kan er wel wat van. Hij was over mij nogal te vreden en zei, dat ik zonder meer niet moest wachten tot latere jaren om deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Hij vond dat ik dit jaar best mee kon doen. Daar Ik pas sinds januari van dit jaar bezig ben, vond ik het wel wat vreemd, maar hij heeft me toch zover gekregen, dat ik me heb laten inschrijven. Morgen gaat het dus gebeuren. Ik steek het echt niet onder stoelen of banken; ik ben soms zo nerveus als een juffershondje. Ik hoop dat morgen, zoals dat zo veel gebeurd, de zorgen en de zenuwen van me af vallen en ik een fraaie oefening er uit kan draaien. Natuurlijk verwacht ik er echt niet zoveel van, maar het zal in ieder geval een pracht oefening voor me zijn. Want ik hoop niet dat het de laatste keer zal zijn, dat ik aan dergelijke wedstrijden mee zal doen. Ik vind het zo'n pracht sport, dat ik me moeilijk kan voorstellen, dat ik er mee op zou houden. Geen selectieploeg De elf dames die deelnemen aan dit kampioenschap vormen geen selectie- ploeg, maar gewoon elf fanatieke trampolinespringsters, die door hun trainers zijn ingeschreven op basis van hun prestaties. Alles wat ik morgen bereik onder de elfde plaats is voor mij pure winst. Als alles een beetje meezit, dan hoop ik echt niet als laatste te eindigen. Er zijn natuurlijk altijd onderdelen in een oefening die voor elke deelneemster het zwaarst wegen. Als mij de zweef- salto met de armen zijwaarts en ge strekte benen en neerkomen tot zit maar goed gelukt dan verzamel ik daar heel wat puntjes mee. Ik zou het echt verschrikkelijk vinden, als ik „mijn dag" niet zou hebben. Niet dat me dat zou afhouden van voortzetting van de training, maar voor iedereen die me geholpen heeft tot hiertoe zou ik dat bijzonder vervelend vinden. Zware training De normale training vereist altijd nog zo'n twee tot drie uur in de week, maar nu, nu ik voor deze wedstrijd sta, train ik al enkele weken elke dag een paar uur. Dat was dan ook wel nodig, want ik vraag me zelf steeds maar weer af of de voorbereiding voor mij niet te kort is geweest. Want, nog maals, ik doe deze sport pas vanaf be gin dit jaar. Daarom doe ik er alles aan om toch goed voor de dag te komen daar in Aalsmeer. Als het niet lukt dan hebben we pech gehad. Dan doen de het de volgende keer beter. Aan de voorbereiding heeft het dan niet ge legen. Jammer Ik vind het reuze jammer, dat niet in Eist, Veenendaal of Rhenen aan tram polinespringen wordt gedaan. Nu moet ik veel tijd verliezen met reizen om in Ommeren te komen. Ik vind het hoog tijd, dat hier in de buurt aan deze prachtige sport begonnen wordt. Ik neem aan, dat binnenkort de één of andere gymnastiekvereniging een trampoline zal aanschaffen en dan zie ik wel weer. Naast dit springen ga ik normaal door met het volgen van gymnastiek lessen, want dat gaat vrijwel samen. Het lichaam moet goed ontwikkeld zijn en met een houterige houding in de lucht kom je ook niet ver. Ik ga in ieder geval met deze sport door, want wie daar eenmaal mee heeft kennis gemaakt en er een beetje aanleg voor heeft, die scheidt er zo maar niet mee uit. Ook niet al moet hij of zij er ver velende reizen voor maken om een uurtje te oefenen. Hoop Al met al hoop ik, dat morgen alles een beetje meezit. Zowel de dames als de heren komen dan naar Aalsmeer om deel te nemen aan deze kampioen schappen van Nederland. Het zal me wat worden in die grote veilinghal. Ik hoop, dat iedereen, die een beetje van sport houdt, morgen voor me zal duimen, want dat hebben we eerlijk gezegd wel nodig". Veel succes J Morgen staat dus een streekgenote van ons temidden van de beste tram polinespringsters van Nederland om een kampioenschap te betwisten. Het wordt voor Hennie Huizinga een zware strijd, dat staat wel vast. Overi gens een prestatie van belang om in een dergelijke korte tijd zich in dit milieu te scharen. Wel, heel Eist en omgeving zal duimen en zal ongetwij feld Hennie veel sukses toewensen. En daar scharen wij ons graag onder. BONTMUTSEN PETTEN ook met tricotband heren en jongens KAMERJASSEN in zomer en winter kwaliteit HANDSCHOENEN leer tricot gevoerd v.a. 9,90 Ook met bont of geheel wol PARAPLU'S en WANDELSTOKKEN DASSEN ook met pochets DASSENHANGERS PANTALON HANGERS RIEMEN ook de extra brede zwarte riemen MANCHETKNOPEN PULLOVER v.a. 19,75 VESTEN met en zonder mouw SJAALS ook in mohair en zijde P YAMA'S Een warme flanellen pyama in de bekende merken Robson en No Belt Een enorme kollektie SOKKEN en ANKLETS Grote sortering OVERHEMDEN in streepjes, ruitjes en wit In verschillende mouwlengtes en extra grote maten. van der Zee gaat langer mee

De Vallei | 1964 | | pagina 2