urkesteen HAAL 'T 00K BIJ „SPECIAAL" 'T SCHEELT STUKKEN! NU SCHAATSEN SLIJPEN Fa. GeHa van Leeuwen QUINT Geschenkenhuis AUTO-COATS TIR0LER L0DENJASSEN avqtfts vandaag is de SPECULAASPOP ACTIE nu geldt meer dan ooit: Ds. D. van den Berg Jeugd is spontaan en ontvankelijk CHEVROLET VIERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 13 NOVEMBER 1964 Nr. 90 Televisiekcrkdienst Nieuwe pastorie Uit de omgeving Afscheid 600 gepasseerd Nagekomen „duiten" Sport en zondag Ned. Herv. predikant te Veenendaal en voorzitter Hervormde Jeugdraad OVERGANG Schoolstichting Jeugdwerk Vorm Samenwerking Activiteiten van Chr. Plattelandsjongeren Balletlessen in Veenendaal V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE FILMAVOND VAN ASTMAVERENIGING IN ROODE KRUISGEBOUW Collecte begint volgende week Dr. C. Graafland spreekt voor „Philadelphia" AMERONGEN Sint Nicolaas actie ACHTERBERG Brand in veeschuur bij „SPECIAAL" gestart SPECULAASPOP 250 gram ovenvers Plisérokken Terlenka Rokken Kunstschaatsen 3,per pr. Noren met de hand geslepen 5,per pr. Wij hebben in alles een grote sortering BEDDEN EN DEKENS Geef een nuttig Sint Nicolaas cadeau koopt het by: Textiel handel Opwekkings diensten Ds. MODDERKOLK weekend- reclame Bolderman's f 1,65 met een luxe wollen ruit voering gerieflijk en sportief ORIGINELE in diverse kleuren, passend in elk modebeeld Gaarne zullen wij u onze kollektie tonen. DAMES- EN HERENKLEERMAKERIJ B. VAN MANEN Zoals wij reeds enige weken ge leden berichtten zal de avonddienst van zondag 22 november a.s. in de Gereformeerde Petrakerk te Vee- nendaal per televisie worden uitge zonden. Voorganger in deze dienst is ds. J. Overduin. Dat er bij zo'n dienst het één en ander komt kijken blijkt wel uit de oproep die tot de gemeenteleden is gericht om vóór vier uur (de dienst begint om vijf uur en duurt precies een uur) al in de kerk te zijn. Precies om vier uur zal worden begonnen met het repeteren van en kele onderdelen. Het zingen gebeurt onder leiding van de heer J. Pasveer, de speciale cantor-organist voor te levisiediensten. Het Geref. kerkkoor „Soli Deo Gloria" onder leiding van Henny Pomp werkt aan de dienst mee. De liturgie is enigszins gewijzigd. De kerkgangers worden hiervan op de hoogte gebracht met een gedrukte liturgie. Bij de kerkeraad van de Chr. Ge ref. kerk, Beatrixstraat te Veenen- daal bestaan plannen voor het bou wen van een nieuwe pastorie. Drs. J. van der Zande te Zwolle, die bedankte voor het beroep van de Geref. kerk te Veenendaal heeft het beroep van Groningen-Noord aan genomen. De Veenendaalse beroepingscom missie gaat binnenkort opnieuw tot beroepen over. In deze commissie hebben 12 personen zitting, gere- cruteerd uit ouderlingen, diakenen en overige gemeenteleden. In de vakature ds. H. J. Kouwen- hoven is voorzien, nu drs. H. Steen- dam te Onnen het beroep van de Gereformeerde kerk te Wageningen heeft aangenomen. De Chr. Geref. kerk, Hoofdstraat, Veenendaal heeft alsnog besloten mee te doen aan de landelijke kerk- bouwaktie Antwoord '64. De zesde predikant van de Herv. gemeente te Veenendaal, ds. T. Lan- gerak, zal op 3 januari afscheid ne men van Vinkeveen. Een week later zal hij zijn intrede doen te Veenen daal na bevestiging door ds. A. Vroegindeweij. De Geref. kerk van Rhenen is op 1 november j.l. de 600 doop- en be lijdende leden gepasseerd. Mede in verband daarmee zijn twee nieuwe ouderlingen nodig. In Rhenen kreeg de Geref. kerk een gift ineens van 425 gulden. Hetzelfde kerkgenootschap in Leersum ontving twee giften van 100 gulden in de dankstondcollecte. Onder deze titel troffen we in „Kerknieuws" (het orgaan van de Gereformeerde kerk te Veenendaal) van deze week een artikel aan van de hand van de heer C. Goote, jaren lang scriba van dit kerkgenootschap en oud-hoofd van de - toendertijd vrije christelijke - Patrimonium- school. Het stuk verdient naar onze mening een bredere lezerskring en daarom laten wij het onder deze ru briek onverkort volgen: Er zullen maar weinig mensen zijn, die ernstige bezwaren maken tegen de beoefening van sport. Al leen zij, die het lichaam beschou wen als een kerker, waarin de ziel als een gevangene huist, totdat de dood de bevrijding brengt, zullen al les wat aangewend wordt om dat li chaam sterk en gezond te maken en te houden, als een ijdel streven be stempelen. Maar afgedacht van deze kijk op de sport, die de waarde van het menselijk lichaam devalueert, mag gezegd worden, dat algemeen het streven om door oefening het li chaam te stalen en te sterken niet alleen gewaardeerd, maar zelfs nood zakelijk geoordeeld wordt. Op de rooster van elke school is ook li chamelijke oefening als leerv >k op genomen. Nu is het in de wereld van het sportleven als op ieder ander ter rein, dat door overdrijving schade lijk wordt hetgeen bij matig gebruik of bij gepaste oefening van belang voor de gezondheid wordt geacht. Men leest vaak van sportwedstrij den, die zo wild en onbeheerst wor den gespeeld, dat ze voor een of meer spelers noodlottig worden. Maar ook voor zulk een dwaze sport beoefening geldt de regel, dat het misbruik het gebruik niet opheft. Moge dan echter de sport zelf geen bezwaar ontmoeten, wel zijn er, die tegen het beoefenen er van op zondag ernstig menen te moeten waarschuwen. Dan toch is er sprake van zondagsontheiliging, die niet ge tolereerd mag worden en een over heid, met name een plaatselijke overheid, die het publiek vergunt ook des zondags gebruik te maken van een sportpark of een voetbal veld, gaat in tegen het sabbaths- gebod. Zo wordt het door menig christen gezien en we hebben voor de over tuiging van deze mensen alle res pect, maar dat betekent allerminst, dat we hun overtuiging delen. Ze vergissen zich in de taak, die aan de overheid is toegewezen. We zou den het zo kunnen zeggen: zij ver eenzelvigen hetgeen aan de gemeen teraad tot taak is gesteld en hetgeen op de weg ligt van de kerkeraad. De laatste heeft o.m. de roeping de lidmaten der kerk te vermanen zich van alles te onthouden wat de zondagsrust en de zondagsheiliging kan schaden. En als dan ook een kerkeraad waarschuwend optreedt tegen publieke sportbeoefening op zondag, dan doet dit kollege niet an ders dan zijn plicht. Maar zover kan en mag een over heidsinstantie niet gaan. Een ge meenteraad heeft het burgerlijk be stuur over een gemengde bevolking en kan noch mag alleen in zijn be leid rekening houden met dat deel, dat zich gebonden weet aan Schrift en belijdenis. Behalve wat in strijd is met de orde of met de goede ze de. kan en mag de gemeenteraad medewerking verlenen aan recht matige verlangens der gemeentena ren. Als deze een school verlangen waar de Bijbel een gesloten boek is, dan moet daaraan zelfs voldaan worden als overigens aan de eisen van 's lands wet is tegemoet geko men. En als burgers, die gewoon zijn de kerk des zondags voorbij te lo pen, het verlangen te kennen geven op zondag gebruik te willen maken van een sportpark, dan kan men de gemeenteraad niet het recht ontzeg gen aan dit verlangen te voldoen, uiteraard met de nodige beperkende bepalingen. Wat we hierboven schreven is heus niet iets van de laatste kwart-eeuw. Integendeel, zo heeft de antirevolu tionaire partij het steeds gezien en - waar nodig - ook in toepassing ge bracht. In haar maandblad: „Anti revolutionaire Staatkunde" van 1925 schreef Mr. J. W. Noteboom het vol gende op blz. 475 naar aanleiding van een ingekomen vraag: „Voorts heeft men rekening te houden met het feit, dat gedurende den Zondag door een deel der be volking wordt deelgenomen aan wa tersport of pleziervaart. Voorzover daardoor de Zondagsrust niet wordt verstoord en ook geen gemeentelijk personeel tot Zondagsarbeid ge dwongen wordt, zien wij geen vol doende grond om deze wijze van ontspanning op den Zondag te ver bieden. Want men moet bedenken, dat, al moge het beoefenen van sport op Zondag niet strooken met de Cal vinistische opvatting omtrent de Zondagsviering, naar A.R. beginsel de overheid niet heeft op te voeden tot Zondagsheiliging (die taak be hoort aan het gezin en aan de kerk) doch slechts heeft te weren datgene, wat voor de Zondagsrust en Zon dagsheiliging zou kunnen schadelijk zijn. Trouwens, al zou de overheid aan de bevolking ook verbieden om op Zondag in het openbaar ontspan ning te zoeken, dan zou dit nog niet leiden tot een betere Sabbathsvie- ring. Er bestaat veeleer vrees, dat juist dat deel der bevolking, dat ont spanning zoekt, zich op minder oir- bare wijze zou trachten te verma ken." Wanneer men suggereert, dat 4e antirevolutionaire .partij in 1945 van koers is veranderd en nu goedkeurt wat zij eerder laakte, dan kan het geen mr. Noteboom bijna 40 jaar ge leden schreef uit de droom helpen. Uit het geciteerde blijkt toch wel heel duidelijk, dat er van een koers wijziging t.o.v. de zondagsrust en zondagsheiliging niet in het' minst sprake is. Zoals vroeger oordeelt de A.R. ook nu, dat een gemeenteraad niet het recht kan ontzegd worden zowel aan de verlangens van links als van rechts tegemoet te komen binnen de grenzen van orde en goede zede. Dan kan en mag een rechtse raad op zon dag 'n sportpark voor het publiek toegankelijk maken, maar dan kan en mag ook een linkse raad verbie den op zondag het venten en de kermisjool. C. Goote. Ds. D. v. d. Berg dient sinds 5 april'1959 de Hervormde gemeente van Veenendaal en is één der vijf predikanten, die tot de modaliteit van de Gereformeerde Bond behoren. Met de komst van ds. Langerak op 10 januari 1965 zal de zesde predikantsplaats vervuld zijn en gezien de uitbreiding van de gemeente Veenendaal zal binnen twee jaar zelfs een zevende predikants plaats worden gesticht. Ds. v. d. Berggekomen uit Oud-Alblas in Zuid- Holland, neemt zeer aktief deel aan velerlei organisatorisch werk binnen het raam van de Hervormde gemeente. De predikant heeft zitting in het schoolbestuur van de Groen van Prinstererschool en de Patrimoniumschool, is voorzitter van de kleuterschool 't Geerhofke en van de Hervormde Jeugd raad. Daarnaast is de bearbeiding van de zich steeds meer uitbreidende Zuidwijk (5000 zielen) aan ds. v. d. Berg toevertrouwd. De overgang van het betrekkelijk kleine Oud-Alblas naar de industrie plaats Veenendaal was destijds een grote stap. Niet alleen het inwoner tal was verschillend, maar ook qua structuur was de kleine plaats in de Alblasserwaard anders dan Veenen daal. De mensen in het Hollandse wa ren meer geslotener van aard, maar kon de predikant hun vertrouwen winnen dan werden vriendschaps banden gesmeed. Bovendien was ds. v. d. Berg bij zijn komst in 1959 de jongste predikant tussen een aantal dominee's die in het ambt vergrijsd waren. De overgangsperiode verliep overigens prettig en ds. v. d. Berg is na vijf jaar geheel ingeburgerd. Naast het herderlijk werk dat zeer omvangrijk is (het gebied van de wijk strekt zich uit van Sav. Loh- manstraat tot aan de Slaperdijk) heeft ds. v. d. Berg veel bemoeienis met de verbetering en stichting van lagere scholen en kleuterscholen. In tegenstelling tot andere gemeenten, waar meerdere personen zich met de plannen bezighouden en de opzet geheel voor hun rekening nemen, is het ter plaatse zo, dat, vooral in de beginperiode, de predikanten veel werk moeten verzetten, aldus ds. v. d. Berg. Ds. D. v. d. Berg. Men mag wel een expert zijn op allerlei gebied, want van alle kan ten wordt men erbij betrokken. De strijd op schoolgebied is gelukkig geluwd, al erkent ds. v. d. Berg nog wel dat er (nog) meer samenwerking mogelijk moest zijn tussen al diege nen, die christelijk onderwijs voor staan. De verhoudingen zijn soms minder prettig, ja zelfs wel eens on aangenaam en dat is wel een zeer betreurenswaardig feit. Ds. v. d. Berg is eveneens inten sief betrokken bij het werk onder de jeugd. In iedere wijk bestaan er Jongelingsverenigingen. Meisjesver enigingen en Knapenverenigingen en al deze jeugdverenigingen zenden af gevaardigden naar het overkoepe lend orgaan, de Hervormde Jeugd raad, waarvan ds. v. d. Berg voor zitter is. Deze Jeugdraad is bijzonder ac tief. getuige de verschillende door hen georganiseerde zangavonden en dergelijke. Ds. v. d. Berg ziet daar om het z.g. jeugdprobleem niet als bijzonder verontrustend. Zeker kan niet ontkend worden dat er ontspo ringen zijn, maar die waren er vroe ger ook. Het is bepaaldelijk een ouder- probleemvindt ds. v. d. Berg. Wanneer de ouders binnen het gezin niet die sfeer weten te scheppen die nodig is hun kin deren te binden, dan is het niet te verwonderen dat de jeugd de straat opgaat. Ook schijnt het te gebeuren dat de ouders de deur uitgaan en hun kroost alleen laten. Tegen deze din gen menen wij te moeten opkomen. In 't algemeen kan ik geen kwaad woord van de jeugd zeggen. Ze zijn ontvankelijk, spontaan en direct bereidt een of andere goede actie met hun jonge energie te on dersteunen. Dat een bepaald deel van de jeugd zondags door de Hoofd straat flaneert is sterk af te keuren, maar DEZE ieugd zal ook niet naar een Instuif komen. Ze blijft flaneren, waarbij de po litie een taak heeft om de argeloze voorbijganger te vrijwaren van over last door de knallende bromfietsen. Deze moeilijk grijpbare jeugd is in derdaad een probleem, maar het het moet ook gezegd dat velen .van hen van buiten Veenendaal komen om zich hier eens te laten gelden. Het catechisatiebezoek is zeer goed, althans in de wijk van ds. v. d. Berg. Hoewel het leerelement in het catechetisch onderwijs het be langrijkst is, moet de jeugd gelegen heid krijgen vragen te stellen, waar door een wisselwerking ontstaat tus sen predikant en catechisant. Het leeronderwijs moet in begrijpelijke vorm worden ingekleed en dan blijkt dat er onder de hedendaagse jeugd terdege belangstelling bestaat voor de zaak van het christelijk geloof en de dingen der Waarheid, zegt ds. v. d. Berg. Wat de samenwerking met andere kerkgenootschappen aangaat komt ds. v. d. Berg tijdens ons gesprek tot de conclusie dat die in Veenen daal redelijk is, ook binnen het Con vent van predikanten. Dat het hier nog eens zover zal komen dat men gezamenlijke dank diensten houdt, zoals in Amerongen of Rhenen gebeurde, gelooft ds. v. d. Berg niet, omdat in gemelde plaat sen de Hervormde predikanten van confessionele richting zijn en het verschil met de Gereformeerde kerk en die groep in de Hervormde kerk eerder te overbruggen is dan die tussen Geref. Bond en de Geref. Kerk. Gezamenlijke diensten op Hervormingdagen of herdenking zijn daarom altijd mogelijk en zelfs ge wenst, naar het oordeel van ds. v. d. Berg. Daar in verschillende kerkge nootschappen de cultuur werd aanvaard en de wetenschap - hoe zinrijk en zegenrijk soms - op een voetstuk werd verheven, ontstond een (nog) grotere kloof tussen de belijders van de Schrift en hen die een meer mo dernere koers willen varen. Overigens schijnen in alle kerken vele secundaire zaken op de helling te worden gezet, tot in de R.K. kerk toe, maar de dogma's blijven onver anderd. Ds. v. d. Berg is van oordeel dat zowel de predikanten als de ge meente zich hebben te schikken naar Gods Woord en de Belijdenis. Gods Woord is een geloofsboek en geen wetenschappelijk geschrift of geschiedenisverhaal. Hiermee zou de Heilige Schrift gedegradeerd wor den, aldus ds. v. d. Berg. Met de mededeling dat de bouw van de Sionskerk gestadig vordert (waar ds. v. d. Berg zich juist op deze dag weer mee bezig moest hou den), en dat men voornemens is in de Engelenburg een nieuwe Her vormde kerk te gouwen besluit de predikant het gesprek. Het bestuur van de afd. Veenendaal van de CPJ heeft haar leden bericht ge zonden dat men een tweetal cursussen wil houden en hedenavond een trip maakt naar de kunstijsbaan te Amsterdam (de Jaap Edenbaan). Voorts dat in het bestuur van de CJBTB z\jn gekozen de heren J. Boon en E. Buitenhuis. Er wordt een cursus gegeven voor pas getrouwden en verloofden, die 5 lessen omvat en een kadercursus, die hoofdza kelijk in de avonduren zal worden gege ven. Een behoorlijk aantal leden gaf zich voor deelname aan een der cursussen op. Wat de schaatsavond van heden be treft zij nog vermeld dat de bus naar Amsterdam om 7 uur vertrekt vanaf Vonk, Vendelseweg. SCHAAKRESULTATEN Voor de onderlinge competitie van de Veenendaalse Schaakvereniging werden de volgende wedstrijden gespeeld. F. Luchsinger-A. v. d. Bovenkamp 1-0 L. Elskamp-G. R. Kets A. Blankespoor-Chr. Baars 0-1 M. de Kleuver-J. B. Griffioen 0-1 G. de Koning-A. v. Beek 1-0 J. M. Brokking-Ravenswaay 0-1 D. J. v. Manen-J. C. Griffioen 0-1 H. G. Kruidhof-B. E. de Haas 0-1 G. Achterberg-J. W. Boelens 0-1 B. B. A. Meyer-J. N. Elenbaos Vï-'/ï Chr. ter Hogt-H. Heikamp 0-1 D. v. d. Bovenkamp-J. Baars 1-0 HERMAN SCHOONDERWALT IN JEUGDGEBOUW DE INSTUIF De jazzclub Euterpe organiseert zater dagavond weer een van haar bekende jazzavonden. Ditmaal zal het kwartet Herman Schoonderwalt medewerking ver lenen. Het jazzkwartet Schoonderwalt be staat uit: Herman Schoonderwalt, saxo foon; Ruud Jacobs, bas; Rob Madna, pia no en Cees See, drums. De Veenen daalse jazzliefhebbers kunnen dus weer volop aan hun trekken komen, want de optredenden waarborgen een zeer goede jazzavond. Volgende maand zal ook in Veenendaal een balletcursus worden gegeven, speci aal voor de jeugd. Daarenboven komen er rithmische lessen voor oudere dames om lenig en slank te blijven. Deze lessen zullen iedere woensdagmid dag worden gegeven in de zaal van het bejaardenontspanningscentrum het OCB- gebouw. Er zijn speciale klassen gevormd voor kinderen van 5-7 jaar, van 8-10 jaar, van 10-13 jaar en voor oudere meisjes. De rithmische lessen voor de oudere dames worden gegeven op een nader bekend te maken avond in de week. VEENENDAAL Beide cursussen, die de eerste week van december zullen beginnen worden geleid door mej. Adele Werten uit Nijmegen, gediplomeerd balletpaedagoge. Zij, die be langstelling hebben kunnen zich opgeven of nadere inlichtingen verkrijgen op woensdagmiddag 25 november a.s. van 2 tot 3.30 uur in het OCB-gebouw. Woensdagavond werd in het Roode Kruisgebouw a. d. Tuinstraat een film avond gehouden, uitgaande van de pas opgerichte plaatselijke vereniging tot steun aan het Ned. Astmafonds. In verband met de in alle kerken ge houden dankdag voor het gewas, begon de avond later dan was aangegeven. De heer Veenstra vertoonde een ruim aantal films over de zomerkampen van ONO te Ren- kum, waarbij het accent werd gelegd op het nut van het recreatieve tijdens de be handeling in ONO. Hierna werden de voorbereidingen voor de volgende week te houden collecte be sproken. Men verwacht over voldoende collectanten te kunnen beschikken. Als de bevolking van Veenendaal, zoals ge bruikelijk, de noodzakelijkheid tot het geven van een geldelijk offer ook in deze beseft, zal het Ned. Astmafonds op de laatste dag, 21 november, zeer tevreden de balans kunnen opmaken. Aan het einde van de avond wekte dokter Flohil de aanwezigen op toe te treden als lid van de vereniging. INGEZONDEN Op 19 november hoopt „Philadelphia" een voorlichtingsavond te houden in 't Trefpunt waar Dr. C. Graafland zal spre ken over het onderwerp: „Zjj zjjn van ons geslacht". Het kerkkoor van „Sola Fide" verleent deze avond haar medewerking. Zeer verblijdend is de belangstelling die er bestaat ten aanzien van de geestelijke gehandicapten. Dr. C. Graafland Telkens wanneer er een beroep gedaan wordt op milddadigheid tot leniging van de bestaande nood, is het antwoord posi tief geweest. Maar kunnen wij ook aan vaarden. ZIJ ZIJN VAN ONS GESLACHT Is dit niet beneden onze waardigheid, op één lijn gesteld te worden met hen, die naar onze mening zo ver beneden ons staan door hun zwakbegaafd zijn? Waar het thans (1964) nog voorkomt dat ouders hun afwijkend kind niet aanvaar den en er nooit meer naar omkijken, na dat zij het in een verpleeginrichting lieten opnemen, dan lijkt het toch een onmo gelijkheid als gemeenschap solidair te wil len zijn met deze groep, in het besef van hetzelfde geslacht te zijn. En toch ligt hierin een groot geheim Juist het solidair zijn schenkt grote vreugde, niet alleen voor deze gehandi capten, maar ook voor hen die zich inzet ten voor deze groep. „Philadelphia" voelt zich altijd weer gesterkt door de belangstelling, die er bestaat voor haar voorlichtingsavonden, waaruit blijkt dat de gemeenschap zich op de hoogte wil stellen van de problemen rondom deze medemens, om hem des te beter in zijn midden op te nemen. De Goedheiligman wordt op 21 november a.s. in Amerongen ver wacht. Naar het zich laat aanzien arriveert hij om 2 uur per boot. Na een officiële ontvangst vervolgt de Sint zijn reis door Amerongen per boot (Amerongen heeft geen wa ter, hoe dit gaat wordt dus een verrassing). Aan deze rondgang wordt medewerking verleend door de muziekvereniging Ons Genoegen. DeSint Nicolaasaktie van de winke liers loopt van 26 november-5 december. De winkeliers kunnen hun bonnen in ont vangst nemen op 25 november a.s. bij de Rotterdamse Bank. Er wordt dan tevens een deelnemersbiljet uitgereikt. De deel nemers zijn herkenbaar aan een raam biljet. Aan deze aktie zijn flinke prijzen verbonden. De route van de Sint en de beschikbaar gestelde prijzen worden nog bekend ge maakt. NUTSAVOND De eerstvolgende nutsavond is op woensdag 18 november a.s. om 8 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Spre ker is Dr. Jef Last met als onderwerp China, momenteel een actueel onderwerp. De vermaarde spreker zal zijn causerie toelichten met dia's. POMP BEZWEKEN Zaterdagmorgen wilde de heer v. S. te Amerongen op de Prins Bernhardlaan met zijn auto draaien. Hij hield er echter geen rekening mee dat de auto een automa tische koppeling had. Per abuis trapte hij op het gaspedaal in plaats van op de rem, waardoor hij met een flinke vaart tegen de openbare pomp opreed. De pomp brak als een lucifershoutje af. De schade is aanzienlijk. Dinsdagmiddag brak brand uit in een veeschuur van de heer v. H. aan de Cuneraweg alhier. De vrijwillige brand weer van Achterberg was snel ter plaatse, doch kon van de houten schuur, welke gedeeltelijk gevuld was met hooi niet veel meer redden. Het in de schuur aan wezige vee w.o. 2 koeien, 2 pinken en 6 varkens kon door omwonenden worden gered. Ook de brandweer van Rhenen was aanwezig, doch behoefde geen assistentie te verlenen. De heer van H. was verze kerd. I I I voor iedere gulden bij ons besteedt, krijgt u een „peper noot". Reeds 15 van deze pepernoten geven U recht op een gx-ote overheerlijke Bovendien: EXTRA aanbieding in ROKKEN nu 14,95 nieuwste kleuren zwart 19,50 strak model, de grote mode! I Patrimoniumlaan 40 i DE SCHAATSENSPECIALIST Hoogstraat 7 Veenendaal U SLAAGT ZEKER BIJ ONS VOOR DAMES, HEREN EN KINDERGESCHENKEN EEN VERTROUWD ADRES VOOR VEENENDAAL - TEL. 2686 VOLLE EVANG. GEM. afd. Veenendaal Geb. O.C.B. Sandbrinkstr. Woensdagavond 18 nov. spreekt uit Boskoop Vreugdeliederenzang be gint 8 uur. KOMT U OOK? Profiteert vrijdag en zaterdag weer van onze BAKKERIJ Achterkerkstraat 60 Veenendaal - Tel. 2937 WIJ HEBBEN VOOR U DEZE WEEK IN DE AANBIEDING 3 porseleinen kop en schotels normale prijs f 1,25 pe.r stuk. Nu 3 stuks voorf2,98 Leuke plastic schaal glashelder van f 1,95 voor Dan is het bij ons een waar speelgoed- paradijs, komt u eens vrijblijvend kijken want 5 dec. nadert weer. De dag voor de kinderen. Verder zijn wij rijkelijk gesorteerd in Sola artikelen Opbouwserviezen Brabantia luxe- en huishoudelijke artikelen. Voor Veenendaal-zuid is het juiste adres voor u Jan Steenlaan 67 - Veenendaal - Tel. 4136 Hoogstraat 17 - Tel. 2335 - Veenendaal

De Vallei | 1964 | | pagina 7