Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken St. Nicolaas in onze streken gearriveerd Blijde intocht langs drommen toeschouwers BURGEMEESTERS KREGEN EERSTE GESCHENK AGENDA ofLlieJ Dr. C. Graafland voor Ver. Philadelphia Veertigjarig brandweer jubileum Rhenen begon met brandweerwedstrijden Wat nu weer...? Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel IN VEENENDAAL Nieuws uil de omgeving IN RHENEN IN AMERONGEN EDERVEEN RENSWOUDE MULDER 38e JAARGANG DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 Nr. 93 Red aktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lQnen) - Giro 563427 &e dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van versehyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Vol verwachting klopten zaterdag de harten van onze kleine streekgenoten toen St. Nicolaas in onze streek aankwam. In Rhe nen en Amerongen kwam de Sint per boot, maar zijn verdere tocht naar Veenendaal werd per open landauer gemaakt. Over al waren drommen kinderen en ook wel volwassenen op de been om de feestelijke intocht van St. Nicolaas met eigen ogen te zien. In Veenendaal was de drukte zo enorm dat het verkeer korte tijd stil stond. Maar ook bij zijn ontvangst in onze zuidelijke streekgemeenten kon de stoet zich slechts langzaam bewegen. Het bleek dat St. Nicolaas beladen met geschenken uit Spanje was gearriveerd. De eerste cadeau's werden uitgereikt aan de burgemeesters, die het er schijnbaar goed hadden afgebracht. Met muziekcorpsen voorop trok St. Nicolaas door de plaats, waarbij het publiek langs de kant de Sint hartelijk begroette. De goede Sint werd in Veenendaal al aan de grens van de gemeente op gewacht, door enkele bestuursleden van de Winkeliersvereniging en de Har monie „Caecilia", die een toepasselijk Sinterklaaslied ten gehore bracht. Voor afgegaan door de Harmonie, waarvan de tamboers ditmaal in keurige rood witte pakken waren gestoken, volgde een glorieuse intocht door Veenendaal- Zuid. Bij het bejaardentehuis „De En- gelenburgh" begroette de Sint de daar verzamelde oudjes en zo ging het in de richting van het centrum. Bij het gemeentehuis werd halt ge houden. Burgemeester M.r Dr. Hazen berg, zijn echtgenote, het voltallig ge meentebestuur en het Bestuur \an de Winkeliersvereniging was ter begroe ting aanwezig, terwijl de bevolking was uitgelopen om dit schouwspel maar niet te missen. Dan zijn er „kinderen", die mis schien wat jonger zijn, die op zo'n bromfiets (of moet ik het schreeuw - fiets noemenrondknallen. Ze zwengelen aan die bromfietsen en maken het veel mensen lastig. Die verdienen beslist de gard, volgens de burgemeester. Maar overigens heb ik geen klachten en hoop ik dat u veel jonge plaatsge noten blij zult maken, zo besloot de eerste burger van deze gemeente. Groter aantal St. Nicolaas dankte voor het harte lijk welkom en vond dat er in Veenen daal een steeds groter aantal kinderen te zien was. Hierdoor krijg ik het druk ker, maar ik zal mijn best doen, zei de Sint. Ik heb veel waardering voor de aktie van de winkeliers, waarbij de blinden worden gesteund, maar ik zou Sint Nicolaas wordt verwelkomd voor het Veenendaalse Gemeentehuis. Bur gemeester Hazenberg heft de arm voor een driewerf „hoera" bij de aankomst van de Sint. Duizenden kinderogen waren op de Sint en zijn gevolg van Zwarte Pieten en ridders te paard, gericht. Nadat St. Nicolaas (moeizaam) was uitgestapt volgde een hartelijke begroeting door de Burgemeester, die de Sint al tegemoet trad. Tijdig Burgemeester Hazenberg sprak zijn bewondering uit over de vlugge komst van St. Nicolaas. Hierdoor hebt u de winkeliersvereniging een handje gehol pen om hun aktie, die ditmaal voor een bijzonder goed doel wordt gehouden, te ondersteunen. De burgemeester deed het veel genoegen de Sint hier voor het „moet ik het Raadhuis noemen" te mo gen begroeten. De jeugd heeft zich goed en braaf gedragen, maar ik heb u toch nog wel wat te vertellen, zei burgemeester Hazenberg. Er zijn kin deren, die aan de grens van de volwas senheid staan en zelfs een auto bezit ten, maar die nemen het niet zo nauw met het parkeren. We hebben nette strepen op de Markt getrokken, maar ze nemen soms drie parkeerplaatsen in beslag. Wilt u hier eens op letten St. Nicolaas? BENNEKOM: Vanavond geeft de Chr. Oratoriumvereniging Bennekom in de Geref. Kerk haar jaarlijkse con cert. Uitgevoerd worden werken van Bach, Handel, Hayden enz. Solistische medewerking wqrdt verleend door o.a. Koosje Zomer, Guus Hoekman en Jan Waayer. De begeleiding wordt verzorgd door het Radio Bachorkest. De dirigent is de heer Gijsbert van Zanten. EDE: De staatssecretaris voor onderwijs kunsten en wetenschappen heeft ont kennend geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer C. Cleywegt. Het betrof hier vragen over de benoeming van een school hoofd in Ede welke benoeming vol gens het Kamerlid zonder voordracht van ten minste drie bevoegden had plaatsgevonden en deswege niet juist was. De staatssecretaris achtte de be noeming in overeenstemming met de lager-onderwijswet van 1920, maar zal in de toekomst de inspecteurs nog eens duidelijk over dergelijke geval len instrueren. de mensen toch willen vragen geen spe culaaspoppen te accepteren. Koop die nou zelf maar eens en geef alles aan de blinden, was de raad van St. Nico laas. De goede Sint was blijkbaar in een plezierige stemming want de „ondeu gende bromfietsers" bleven onbespro ken. Misschien hoopte Sint dat zij hun leven zouden gaat beteren. Wel attendeerde St. Nicolaas op de mooie, nieuwe pakken die door de man nen van „Caecilia" werden gedragen. De aanschaf daarvan zal wel een behoor lijk bedrag gevorderd hebben. Helaas heb ik zelf mijn chequeboek in Madrid laten liggen, maar ik wil deze muzikan ten wel in uw belangstelling aanbe velen. Hierna overhandigde de Sint het eerste cadeau in Veenendaal aan de Burgemeester, die het geschenk aan zijn vrouw overgaf. De Harmonie van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken loste de wacht af van haar zustervereniging en stelde zich aan het hoofd van de stoet, die een grote rondgang maakte door de wij ken in Veenendaal-noord. Na deze tocht streek St. Nicolaas, zichtbaar ver moeid, neer in hotel „De Korenbeurs" aan de Markt waar hij gedurende 14 dagen zal verblijven. Vele kinderharten zyn zaterdag weer sneller gaan kloppen, want op die dag zou Sint Nicolaas met zyn knechten in Rhenen arriveren op ve,rzoek van de Rhenense Middenstands Centrale. De Sint bleek zyn woord te hebben ge houden, want vroeg in de middag ar riveerde hij met een luxe jacht by hotel De Stichtse Oever en al gaf het eerst wel wat moeilykheden om met de boot aan de wal .te komen, het ge lukte toch en zo waren een heleboel kinderen ten zeerste verheugd dat zy de Sint ook dit jaar weer konden be groeten. Voorafgegaan door de muziekvereni ging Oefening Baart Kunst, ging Sint Nicolaas in een open rijtuig, dat werd gevolgd door een rijtuig met het RMC- bestuur naar het gemeentehuis waar de loco-burgemeester de heer Griffioen en de gemeente-secretaris reeds gereed stonden cm de Goedheiligman met zijn knechten welkom te heten. Ook ston den er bij aankomst van het gezelschap reeds talrijke ouders met hun kinderen te wachten om de ontvangst ten ge meentehuize mee te maken. Wethouder Griffioen zeide dat de aankemst van Sint Nicolaas met zijn gevolg altijd weer een blijde dag is en hij hoopte dat de kinderen waar het tcch in hoofdzaak om gaat de komst van de Sint allemaal zeer cp prijs zou den stellen. Spreker hoopte dat het verblijf in Rhenen een mooie en aan gename tijd vcor de Sint zou zijn en dat hij ook de zieke kinderen niet zou vergeten. Sint Nicolaas dankte voor de harte lijke woorden en zei te veronderstellen dat de wethouder had gesproken na mens de burgemeester, die misschien was verhinderd omdat hij zijn ambts keten niet ken vinden. Ik ben hier al tijd heel graag, zo zei de Sint en dat ik toch ook een beetje bij Rhenen hoor blijkt wel uit het feit dat ik van de week een soort enquête formulier heb gekregen. Een heleboel ouders zullen nu eindelijk eens hun mening kunnen zeggen omdat men er de naam niet on der behoeft te zetten. Zo is er een vraag „Waar koept U" en dat doe ik natuur lijk in Rhenen, tenminste alles wat ik niet uit Spanje mee kan brengen. Vorig jaar ben ik neg bij de oudjes in het Rusthuis geweest, maar die wonen nu tijdelijk in Veenendaal en dat vond de Sint niet zo leuk. Hij vroeg daarom aan de RMC- voorzitter of er niet wat voor de oudjes kon worden gedaan en deze deed de suggestie dat misschien vele Rhenenaren met Kerst of Oud Nieuw een kaart konden sturen aan de Rhenense oudjes in het Rusthuis in Veenendaal, zij zuil endan zien dat de Rhenenaren hen niet zijn vergeten. De Sint had gehoord dat er in Rhenen ideeën waren voor een jachthaven en hij vroeg of deze er ook zou komen. De wethouder kon hierop alleen zeggen dat men er in Rhenen z'n uiterste best voor doet. maar dat dit toch ook af hankelijk is van hogere instanties. Voor de burgemeester, de wethouders, de gemeentesecretaris en de gemeente bode overhandigde Sint Nicolaas een presentje. Terwijl de kinderen onder de muzikale begeleiding van Oefening Baart Kunst nog enkele Sinterklaas liedjes zongen ging de Sint nog even op het balkon kijken. Hierna stapte hij weer in het rijtuig, om voorafgegaan door OBK aan zijn rondrit door Rhenen te beginnen. De Amerongse winkeliersvereniging heeft dit jaar aan de ontvangst van Sint Nicolaas wel byzondere aandacht gegeven. Op byzondcr originele en grootse wqze werd de Goedheiligman in Amerongen ontvangen. Het was vol op de Hof voor het ge meentehuis, toen de muziekvereniging Ons Genoegen de bekende tonen van het liedje Zie ginds komt de Stoomboot over de Hof deed klinken. En tot aller Zie ginds komt de stoomboot, zongen de kinderen in Rhenen toen Sint Nico laas en zijn knechten arriveerden. verbazing kwam daar inderdaad de stoomboot. Op een grote platte wagen, getrokken door een tractor, bestuurd door een zwarte Piet, kwam een grote stoomboot de hoek bij het gemeente huis om. Zware rookpluimen kwamen uit de schoorsteen, de scheepsbel luidde en de scheepssirene loeide. Het was een fantastisch schouwspel. Voor het gemeentehuis hield de stoet halt en sprak burgemeester Jhr. Mr. O. R. van den Bosch welkomstwoorden tot de Sint. Hij was bijzonder verheugd dat de oude baas ook dit jaar weer Ame rongen niet heeft vergeten. Het gaat goed in Amerongen. Het Dorpshuis is binnenkort klaar. De medewerking van de bevolking voor het zwembad is rond uit geweldig. Sint Nicolaas bracht de burgemeester hulde voor het vele werk dat hij voor het dorp verzet. Hij had een presentje uit Spanje meegebracht, n.l. een kistje sinaasappelen. De burgemeester werkt zo hard dat we moeten zorgen dat hij voldoende vitaminen krijgt om dit te kunnen volhouden. Onder begeleiding van de muziekver eniging werden de bekende Sinter klaasliedjes door de kinderen uit volle borst meegezongen. Na deze ontvangst trok Sint in zijn stoomboot, gevolgd door de auto's van de deelnemende winkeliers en vooraf gegaan door de muziek door het dorp. In alle straten die gepasseerd werden was het een drukte van belang. De winkeliersvereniging en vooral degenen die vele uren hebben gewerkt om dit spectakelstukje te realiseren komt hul de toe. De Sinterklaastijd is de tijd van verrassingen. De winkeliersvereniging heeft het dorp een geweldige verras sing bereid. Sint Nicolaas arriveert op de Hof in Amerongen. „Ons Genoegen" staat in het gelid om de Sint, dié 'per stoomboot aankwam, een welkomstserenade te brengen. „Zij zijn van ons geslacht" Donderdagavond sprak Dr. C. Graafland, hervormd predikant te Veenendaal, in een geheel bezette zaal van 't „Trefpunt" voor de ver. Philadelphia". Het on derwerp was „Zij zijn van ons geslacht". Deze avond werd belegd met de bedoeling grotere belangstelling te wekken voor het gehandicapte kind. De heer Bulsink, hoofd van de B.L.O.-school, opende de bijeenkomst waarbij hij gewaagde van de steeds grotere opkomst bij de Philadelphia-avonden. Dr. Graafland begon hierna zijn refe raat met te zeggen dat het voor hem een mooie, maar tegelijk moeilijke op dracht was over het gekozen onderwerp te spreken. Want, hoe denkt men over het algemeen over het gehandicapte kind? Men denkt er eigenlijk helemaal niet aan, althans zo min mogelijk. Pas wanneer men er zelf mee geconfronteerd wordt gaat er een geheel nieuwe wereld voor u open, en daarom is het onder werp voor mij een mooie opdracht, al dus Dr. Graafland. Men wordt gewaar dat de kerk wei nig interesse betoonde want in de belij denis der kerk wordt over dit vraagstuk niet gesproken. Maar wat hebben de ouders het moeilijk als ze merken dat hun kind niet normaal is. Het is tegen natuurlijk, dus hoe komen ze met dit probleem tot klaarheid? Het opwerpen van de noodlotsgedachte bevredigt niet, aldus Dr. Graafland. Wij moeten erken nen dat de zonde de oorzaak is, zoals ook bij ziekte, dood en oorlog. Maar dan niet uitgaande van de gedachte, zoals bij de blindgeborene: Zijn ouders zullen wel gezondigd hebben. Wij moeten met onze debielen solidair zijn, solidair in de nood en in de genade. God heeft Zijn kinderen verkoren, ook gestoorde kinderen. Al leen kan dit kind geen antwoord geven. Wij denken soms als West-Europeanen dat we alles weten en worden met veler lei leerdogma's geconfronteerd, maal laten we eens wat ruimer denken en geloven dat er ook gestoorde kinderen in de hemel kunnen komen, zonder er zelf weet van te hebben. Laat de kerk bedenken dat de gestoorde mens er ook Heer G. G. de Ruyter viert 50-jarig dienstjubileum bij N.V. Frisia Dezer dagen vierde de heer G. G. de Ruyter, procuratiehouder bij de N.V. Frisia Wolfabrieken zijn 50-jarig dienst jubileum. Door omstandigheden kon op de feitelijke jubileumdag geen huldi ging plaatsvinden, zodat dit naar een latere datum werd verschoven. De heer de Ruyter vervult een zeer verantwoordelijke functie binnen het bedrijf. Hij was gedurende verscheidene jaren in de verkoopsfeer werkzaam. Naast zijn omvangrijke taak op de N.V. Frisia vervulde en vervult de heer de Ruyter nog vele functies op maatschap pelijk terrein. Hij was jarenlang be stuurslid en ouderling van de Herv. Evangelisatie „Sola Fide", medeoprich ter van het Chr. Lyceum en vele jaren penningmeester. Voorts is de jubilaris voorzitter van de OCB, de ver. voor de bejaardenzorg en was geruime tijd be stuurslid van de Stichting „Evangelie en Industrie" alsmede van de Bedrijfs Geneeskundige Dienst. De heer de Ruy ter, die bijna aan de pensioengerechtig de leeftijd toe is verwierf zich vele vrienden. Hij werd door ieder geres pecteerd vanwege zijn stringente eer lijkheid, stiptheid en collegialiteit. bij hoort. Tot nu toe werd hiervan wei nig gerept. Maar de kerken zullen de handen moeten ineenslaan en hierin zelfs moeten voorgaan. Met deze opwek king besloot Dr. Graafland zijn met gro te aandacht aangehoord onderwerp. De heer Bulsink dankte de predikant voor de indringende wijze waarop hij het probleem had benaderd. In de pauze werd door het Bestuur koffie aangebo den en bestuursverkiezing gehouden. De aftredende heren Bulsink en v. d. Weerd werden herkozen. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Er werd de suggestie opgeworpen voor de gehan dicapten bijzondere kerkdiensten te houden b.v. in dezelfde geest als jeugd diensten. Dit stuitte echter op vele prak tische moeilijkheden. Voorts werd ge opperd het probleem eens op het predi kantenconvent te brengen, want er moet toch een vorm voor gevonden worden. Met alleen erover praten komt men er niet, er moet wat aan gedaan worden. Het kerkkoor van „Sola Fide" ver leende aan de bijeenkomst haar welwil lende en zeer gewaardeerde medewer king. De leerzame avond werd door Dr. Graafland met dankgebed besloten. Scheepjeswolharmonie bij Jubileumwedstrijd Nederland-Engeland Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de KNVB wordt woensdag avond 9 december in het Olympisch Stadion te Amsterdam de voetbalwed strijd Nederland-Engeland gespeeld. De Kon. Scheepjeswolharmonie ontving dezer dagen de vererende uitnodiging muzikale medewerking te willen verle nen. Het grote voetbalevenement zal waarschijnlijk door enkele leden van het Koninklijk gezin worden bijge woond. De wedstrijd wordt op de tele visie uitgezonden. Nieuwe regelingen V.V.Z. Het bericht door ons geplaatst om trent nieuwe voorzieningen van de V.V.Z. behoeft enkele aanvullingen. Op de vergadering van vorige week werd besloten de premie voor de vrij willig verzekerden te verhogen tot f 1,87 per week plus f 0,13 voor de aan vullende verzekering, zodat totaal f 2, per week zal jnoeten worden betaald. De verhoging gaat in op 1 januari 1965, de verzekerden echter die voor 1 maart 1965 in een ziekenhuis zullen worden opgenomen, zullen nog volgens de oude regeling behandeld worden. Na 1 maart 1965 komt dus de ver pleging en behandeling geheel voor re kening van de VVZ (vereniging voor Ziekenhuisverpleging). Burgemeester Jhr. Mr. Bosch, ridder van Rosenthal, speldt onder-commandant A. Baars de Koninklijke onderscheiding op. Het veertigjarig jubileum van de Vrijwillige Brandweer Rhenen 1921, begon zaterdagmiddag met gecombineerde brandweerwedstrijden, waaraan werd deelge nomen door de korpsen uit Veenendaal, Wageningen, Eist, Achterberg en Rhenen. De wedstrijden die werden gehouden op het terrein van Sport en Spel bij de Groeneweg haddeti verschillende doelen: een gebouwtje, een hek met blokjes en een tweetal kuipen. Bij de bestrijding van de fictieve brand moest men volledig volgens het afleg systeem, zoals dit bij de brandweren wordt gebruikt, te werk gaan. De deelnemende korpsen deden stuk voor stuk hun uiterste best en het was jammer dat het weer er niet zo aan medewerkte. Hierdoor en vermoedelijk mede door de intocht van Sint Nicolaas wat toch vooral voor de jeugdige Rhenenaren een gebeurtenis van het grootste belang was waren er slechts weinig toeschouwers. De prijsuitreiking vond plaats in Ho tel De Stichtse Oever. Hier heette de heer J. Meijer allen welkom namens de ontvangende jubilerende vereniging en richtte zich in het bijzonder tot de loco burgemeester de heer Griffioen en de heer Borger. Spreker wees erop dat de prijsuitreiking niet al te lang zou kun nen duren want om half vijf moest men weer present zijn in restaurant Konings tafel in verband met de receptie die daar dan zou worden gehouden. Als voorzitter van de jury gaf de heer Vink een kort overzicht van de gehou den wedstrijd. De algemene indruk van de jury was, dat de deelnemers zeer enthousiast waren en voor het half uur dat de wedstrijd voor iedere ploeg duur de, heeft men verscheidene uren moeten oefenen. Een jury moet echter steeds naar de negatieve kant kijken. Zo wordt er nog wel eens gezondigd tegen het af- legsysteem en het is wel nuttig dit nog HOOFDINSPECTEUR VAN POLITIE IN ZIEKENHUIS OPGENOMEN Vrijdag werd de hoofdinspecteur van Politie te Veenendaal, de heer W. C. H. Dekker ter observatie opgenomen in het Julianaziekenhuis. Als waarnemend korpschef van politie zal de adjudant W. van Bruggen fungeren, daar ook adjudant Hoevens wegens ziekte buiten dienst is. Zaterdag jubileumconcert van „Caecilia" Ter afsluiting van de feesteiykheden van het 60-jarig jubileum geeft de Veenendaalse Harmonie „Caecila" za terdagavond a.s. een jubileumuitvoe ring in het Ver. gebouw aan de Eiken laan. Naast de jubilerende Harmonie zul len het Veenendaalse Dameskoor en het Mannenkoor „De Veenzangers" aan de uitvoering meewerken. Het pro gramma vermeldt voor het optreden van „Caecilia" de volgende nummers: de mars „Intocht der gladiatoren" de ouverture Bagatelle, een Beierse polka en een jazz Rhapsodie van Paresco. Het Caecilia optreden wordt besloten met een marsfantasie. Hierna volgen de zangnummer van de beide plaatselijke koren. In een grote slotfinale zullen zowel de Harmonie als de koren o.l.v. de heer P. Adee een massaal concert ten gehore brengen. Een indrukwekkend slot van de festivi teiten rond deze 60-jarige muziekver eniging. Schooljeugd op de been by huwelijk onderwijzer Vrijdagmiddag trad de heer C. J. Klop, onderwijzer aan de Hervormde Julianaschool in het huwelijk met mej. R.. Groeneveld. Voor dit huwelijk be stond zeer grote belangstelling, vooral van de zijde der schooljeugd die een erehaag vormde voor de kerk, waar de huwelijksvoltrekking plaatsvond, 's Mor gens waren de kinderen al op school getrakteerd. Velen, ook ouderen woon den de huwelijksbevestiging bij, die door Ds. de Bie werd geleid. De heer Klop heeft het voornemen een theolo gische studie voor het predikantsambt te gaan volgen. WIJZIGING SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op woensdag 25 november 1964 wordt gehouden van 1.30-2.30 uur n.m. eens onderdeelsgewijs door te nemen. Ook de verkenning is zeer moeilijk en die begint eigenlijk al als men op het terrein van de brand komt. De heer Griffioen toonde zich zeer verheugd de prijzen te kunnen uitreiken na de sportieve strijd die men had ge streden. Het is met een jury soms net als met een wethouder, zo zei de heer Griffioen, men doet het altijd verkeerd, maar dan probeert men het een volgen de keer maar beter te doen. De uitslagen luiden als volgt: 1. Vee nendaal 193 pnt. (beker); 2. Eist 190,5 pnt. (medaille plus bevelvoerdersprijs) 3. Rhenen 181,5 pnt.; 4. Wageningen 180,5 pnt; 5. Achterberg 173 pnt. Wat de onderlinge wedstrijd betrof (dus tussen de korpsen uit Rhenen, Eist en Achterberg) ging de beker en de be velvoerdersprijs naar Eist, terwijl Rhe nen hier de tweede plaats bezette en Achterberg de derde. VEENENDAAL Woensdag 25 november: Gebouw 't Trefpunt. Filmavond van Ned. Chr. Reisvereniging. Donderdag 26 november: Hotel „De Korenbeurs". Voor Chr. Plattelands vrouwenbond spreekt mej. A. N. Hoekendijk uit Heemstede over „Werken in donker Amsterdam". Vrijdag 27 november: In gymnas tieklokaal Chr. Lyceum. Fan- cy-Fair t.b.v. nieuwe middel bare Chr. School in Canada. Aanvang 7.30 uur. De Britse filmregiseur Alfred Hitch cock heeft de dertiende „Milestone Award" van het American Screen Producers Guild gewonnen. De prijs werd hem toegekend op grond van zijn bijdragen aan de wereld van het filmamusement. In Zuid Afrika wordt de mogelijk heid onderzocht om van linksverkeer op rechtsverkeer over te schakelen. Volgens een lid van het Kaaplandse Uitvoerend Comité is het beter nu over te schakelen dan nog 20 jaar te wachten. De heer Ton Koot, algemeen secreta ris van het Rijksmuseum te Amster dam en slotvoogd van het Muider- slot reist thans door Zuid Afrika waar hij lezingen houdt over Rem brandt's Nachtwacht en het Neder landse natuurschoon. naast de Apotheek Tel. 3184, Hoofdstr. 51 Veenendaal 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1