Veenendaal verloor met de oneven goal 0-1 Door 3-0 zege op N.D.S.M. verlaat G.V.V.V. onderste plaats Holland speelde fris partijtje Voorhoede nu krachtiger CHEVROLET Schietlust FORS Kulan versloeg Langbroek met 4-2 ARAM ARAM Moeizame zege van DVSA op Brederodes Gewijzigd Oranje-Wit bleef R.K. Unitas met twee doelpunten de baas, 2-1 Harmonie bij Musketiers in strijd tegen PVD volkomen zoek, 1-2 SCHERPENZEEL Het spookslot aan de Tiber V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Helpt het kind. Koopt vandaag KINDERZEGELS TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 Nr. 93 Veenendaal heeft het pittig spelende Holland niet kunnen weerstaan en een 1-0 nederlaag moeten incasseren. De oranjehem den uit Utrecht verdienden de kleine zege ten volle. Vooral de voorhoede vertoonde een opmerkelijke frisheid en was (soms) uiterst gevaarlijk. Dat het slechts bij één geldig doelpunt bleef (een goal werd terecht afgekeurd) was een gevolg van niet al te zuiver schieten bij de Holland-mensen en het goede werk van doelman Jacobs die voor de Holland-voorwaartsen een sta-in- de-weg was. Veenendaal kon deze middag haar normale spel niet benaderen. Met uitzondering van de reeds genoemde keeper Jacobs en rechtshalf B. Konings speelde het elftal van Veenendaal te verward en niet vrijuit. De voorhoede was bepaald zwak en bracht bovendien nog enkele kansen om zeep. Holland gaf maai- meteen haar visite kaartje af. De oranjehemden flitsten voor het doel van Jacobs en wisten ook wel wat schieten was. Rechtsbuiten van Bemmel en midvoor Veenendaal za gen hun kanjers rakelings langs het doel vliegen, terwijl Jacobs goed in greep op een venijnige inzet van C. Rietveld. Spil Gerritsen moest zijn mannen tot de grootste waakzaamheid aanzetten anders zou een doelpunt het gevolg zijn. Boelie Konings wist tot tweemaal toe redding te brengen. Aan de andere kant probeerde H. van Leeu wen het met een vliegend schot dat door doelman Pellegrom uit de boven hoek werd gegrabbeld. Het spel was fors en vinnig, zonder een hoog peil te bereiken. Holland speelde juist een tik je geraffineerder, waardoor de aanval len van de Utrechters meer gevaar in hielden dan de Veenendaalse. Toch zou er voor Veenendaal een scoringskans opdoemen toen de Holland-doelman de bal losliet en de toegesnelde Sukkel hiervan wilde profiteren. De midden voor miste de bal door de snelle vaart finaal en kon zich niet meer inhouden. Hij kwam daarbij in aanraking met keeper Pellegrom, die even op de grond bleef liggen. De kans was verkeken. Vlak voor rust kwam Holland weer in het offensief. Van Bemmel nam de bal resoluut op de slof, maar Jacobs plukte de bal uit de lucht. Met de 0-0 ruststand kon Veenendaal meer dan te vreden zijn. Op rechts Direct na rust trok Veenendaal er heftig tussenuit. Derksen ontwikkelde op rechts wat aktiviteit, gaf enkele WEDSTRIJD VAN DOVO UITGESTELD DOVO kwam zaterdagmiddag niet in het veld tegen 's-Gravenzande. Op verzoek van deze vereniging werd de wedstrijd uitgesteld i.v.m. een sterfge val binnen de vereniging. Ondanks invallers winst voor VRC tegen Ned Lloyd VRC moest zaterdag met een aantal invallers aantreden in de wedstrijd te gen het Amsterdamse Ned Lloyd, maar wist desondanks een 2-1 overwinning te behalen, waardoor de mooie positie blijft gehandhaafd. Bij VRC waren zo wel Rinie als Jan van Kooten absent, en ook Di,rk Rebergen ontbrak. Hier door moest Leo Rebergen naar de ach terhoede gedirigeerd worden en de ve teraan Corrie Heykamp kwam de links backplaats innemen. Door deze wijzigingen was het ver band wel wat uit de ploeg geraakt, maar dat nam niet weg dat VRC gedurende de gehele wedstrijd haar wil oplegde aan de gasten, die een tempoloos spel letje lieten zien en bovendien geen schutter uit Amsterdam hadden meege bracht. Waarom deze ploeg in de on derste regionen zweeft kon zaterdag middag duidelijk blijken. Nadat VRC al meerdere aanvallen had gelanceerd kwam pas in de 18de minuut de openingsgoal. Rechtsbuiten Wim Verwoerd loste een harde kogel waarop doelman van Dijk het antwoord schuldig moest blijven, 1-0. De vreugde was echter van zeer korte duur, want in de volgende minuut lag het leer achter doelman v. d. Pol. Rechtsbinnen Ligt- voet had een Amsterdamse aanval goed afgerond, waarmee de gelijkmaker een feit was, 1-1. Het bleek dat deze korte periode beslissend zou zijn voor de gehele wed strijd. Nauwelijks een minuut na het Amsterdamse succes hernam VRC de leiding. Nu was het linksbuiten Wim Hartog die de bal, schuin voor doel staande, inkanjerde, 2-1. Drie doel punten in drie minuten. Maar hierna was dan ook al het kruit verschoten. VRC kreeg nog voor de rust aantrek kelijke kansen, maar de Amsterdam mers pasten nu goed op. Rechtsback Pafort kwam zijn doelman van Dijk en kele malen te hulp en weerde het gevaar af. Wim Verwoerd zag een goed ge timede kopbal nog net over de lat vlie gen. Ook na rust was VRC de betere ploeg, maar de doelpuntjes bleken duur te zijn. Amsterdamse benen stonden bovendien in de baan van de schoten en het bleek zeer moeilijk de veste te doorbreken. Ook Ned. Lloyd had geen doeltreffend schot meer in de benen zodat het bij de 2-1 stand bleef. voorzetten, maar het binnentrio miste de kansen. Ook een vrije trap, zeer scherp door Derksen genomen resul teerde niet in een doelpunt, omdat Suk kel vlak voor doel grandioos over de bal maaide. Er kwam meer spanning in de strijd met voor beide doelen pa niekerige situaties. Van Leeuwen, deze middag weinig aktief, probeerde het met een schot laag op de hoek gericht, maar doelman Pellegrom greep het leer klemvast beet. Een misverstand tussen Gerritsen en Jacobs gaf midvoor Vee nendaal gelegenheid tot scoren, maar de bal werd bijtijds weggeknald. Toen kwam Holland op rechts opzetten. Van Bemmel zette voor, Jacobs vloog om hoog, maar kreeg een duwtje van v. 't Klooster. Hoewel midvoor Veenendaal de bal inkopte kon het doelpunt geen genade vinden in de ogen van de arbi ter, die de aanval op doelman Jacobs terecht had opgemerkt. Veenendaal er weer tussenuit. Van Leeuwen kopt hard in, maar de keeper stompt de bal over de lat. Derksen raakt met z'n vurige kopbal de paal en Ver steeg schiet huizenhoog over. Sukkel ondernam een solo, spil Aalberts haalt hem onderuit, maar de toegestane vrije trap levert niets op. Doelpunt Tien minuten voor het einde was het beslissende moment. Van Bemmel lan ceerde op rechts een corner. Jacobs kwam snel in aktie en sloeg de bal weer tot hoekschop. Nu zette de linksbuiten zijn voet onder de bal, nam de hoek schop zeer listig, waarna de opspringen- Doelman Jacobs onderschept met suc ces een der vele Holland-aanvallen. Spil Gerritsen verleent assistentie. de midvoor L. Veenendaal de bal hard en zuiver in de hoek kopte, 0-1. Jui chend ging Holland naar het midden. Veenendaal probeerde in de resteren de tijd nog even alles op alles te zetten, waarbij back Muller zelfs in de voorste gelederen verscheen en ook de half- spelers oprukten, maar Holland kneep de overwinning met beide handen vast. Door tijdrekken en meer handigheden konden de oranjehemden standhouden en bij het eindsignaal juichend van het veld gaan. De kleine overwinning kwam bij de beste ploeg terecht. PANTER KLOPTE LEIDER HULSHORST IN EIGEN HUIS De prestatie die Sportve,r. Panter za terdagmiddag heeft geleverd was er een van de bovenste plank. Het dit seizoen nog ongeslagen Hulshorst werd op eigen terrein de nederlaag bezorgd, al waren de cyfers 2-1 bescheiden van aard. Hulshorst werd op eigen veld in de laatste 2 jaa,r slechts éénmaal ver slagen. Panter verbrak dit record. Gesteund door een openingsdoelpunt in de zesde minuut gescoord kon SVP aan de uiteindelijke overwinning bou wen, al dient vermeld dat men gerui me tijd met de rug tegen de muur stond. Doelman van Kooten groeide toen naar een grootse vorm en liet de Hulshorsters bijzonder weinig toe. Na dat halfspeler v. d. Bovenkamp al eens tegen de paal had gekopt na het nemen van een hoekschop kwam al in de 6de minuut de openingstreffer tot stand. De Hulshorstdoelman stond te ver voor zijn doel toen aanvoerder Bolderman op het doel knalde. De bal vloog over Als het eerste schaap over de dam is volgen er meer, is een oud spreekwoord en dat gold zaterdag zeer zeker voor het elftal van GVVV, dat na 9 wedstrijden maar niet winnen kon en nu de tweede zege in successie behaalde. De 3-0 overwinning op het vroeger zo sterke NDSM was nog verdiend ook. De voor hoede van GVVV speelt thans veel krachtiger en ook doeltreffender dan in 't begin van het seizoen. Daarentegen was het elftal van NDSM slechts een schaduw van het zeer goede team dat we vorige ja ren aan 't werk zagen. Goalgetter v. d. Mast was niet meer opgesteld, hij schijnt de functie van trainer op zich genomen te hebben. Het was een fors duel, waarbij scheidsrechter Leguit op de hem be kende manier de wijsvinger onder de neus van enkele spelers hield. Voor rust ging de strijd vrijwel gelijk op. GVVV evenwel een tikje gevaarlijker in de aanval. Vooral G. Hensen op rechts maakte het de Amsterdamse verdedi ging nogal lastig. Daarenboven strooide de technisch knap spelende Hoedeman links en rechts zijn passes uit. In de 25ste minuut golfde een GVVV aanval over links, waar Budding (door het jeugdig publiek Matthews gedoopt) voorzette. Rechtsbinnen D. van Lim burg zette zijn voet eronder en de bal suisde in het net, 1-0. Hoewel NDSM ook pogingen ondernam om het GVVV lastig te maken konden de schuchtere aanvallen geen succes opleveren. Ge brek aan schutters in de Amsterdamse aanvalslijn was de oorzaak. Toen Hen sen van GVVV oprukte haalde back Ligthart hem onderuit, maar arbiter Leguit zag er geen strafschop in. Met GVVV in de aanval kwam de rust, de kleine voorsprong was volkomen ver diend. Vleugelschot Ook na rust was GVVV gevaarlijker. Rechtsbuiten Hensen demonstreerde dat toen hij na vijf minuten oprukte en zeer onverwachts een yleugelschot in zond, waarbij doelman Fagh, die veel te ver voor zijn doel stond opgesteld machteloos was. De bal zeilde over hem heen in een verlaten en leeg doel, 2-0. Gesterkt door de nuttige voorsprong trokken de GVVV'ers er steeds weer tussenuit. Maar NDSM werd nu ook feller, gevaarlijker. Een kogel van rechtsbinnen Brand werd door Pavert over het doel getimmerd. De stemming onder de spelers raakte wat geprikkeld. Scheidsrechter Leguit waarschuwde R. Kloot en even later ging de wijsvin ger van de arbiter de lucht in voor een terechtwijzing aan het adres van de hard spelende linksback Ligthart van NDSM. Het bleef gelukkig binnen de perken en de aanvallers gingen weer draaien. Rob Kloos verscheen oog in oog met doelman Fagh, maar richtte precies tegen de keeper op. Even later een gevaarlijke aanval van de Amster dammers. Doelman Pavert stortte zich in het gewoel maar raakte aan zijn en kel geblesseerd. Hinkend bleef de kee per in het doel staan. In de 32ste minuut een knappe aanval van GVW. Hoede- man speelde Kloot vrij, een snelle spurt langs de lange spil Boorsma en de uitgelopen keeper Fagh werd even listig in de luren gelegd. De bal trok een streep naar het doelnet terwijl Robbie juichend in het gras neerviel, 3-0. NDSM gaf de moed nog niet op. Pa vert, hoewel geblesseerd moest nog ver schillende malen in aktie komen, het geen hij vol moed en elan deed. Doel- worstelingen waren spannend waarbij echter rechtsbuiten Brand van NDSM het veld wegens een blessure moest rui men en vervangen werd door Fransen. De lamp was toen wel uitgeblust bij het NDSM team dat gezien haar repu tatie danig tegenviel. GVVV heeft dank zij deze goed overwinning de laatste plaats verlaten en overgedaan aan de nieuweling SSC '55. Na de nederlaag tegen Renswoude ging Kulan zaterdag weer op het goede pad voort en bracht Langbroek een 4-2 nederlaag in eigen huis toe. Vanaf de aftrap bouwde Kulan op het spekgladde veld enkele mooie aanvallen op en oogstte na vyf minuten al succes. Jan Hensen, deze middag linksbuiten, nam een hoek schop, de bal zeilde hoog voor het doel en de Langbroekse spil maakte er weer corner van. Jongboom nam deze tweede hoekschop en Hensen kon inkoppen, 0-1. Ook Langbroek zette zijn aanval aan het werk, meestal over links, maar de Kulan achterhoede met de Winter aan het hoofd hield goed stand. Na 12 minuten een mooie aanval, op gebouwd vanuit de halflinie, de goed meegekomen van Hall schoot net naast. Even later loste v. d. Haar een hard schot, maar dit wordt uitstekend door Davelaar gestopt. Na een half uur kreeg de scherp opgestelde v. d. Haar een mooie pass van Blankestijn en zijn dia gonale schuiver is te machtig voor kee per Davelaar, 0-2. Langbroek probeerde de bakens te verzetten, maar even voor de rust wist de goed uitgelopen De Win ter het gevaar te keren. Na rust verhoogde Kulan de score. In de vierde minuut zette Faber goed voor, v. d. Haar snelt naar voren en deponeert de bal in het net, 0-3. Nu probeerde Langbroek via de goed spelende linksbuiten door te drukken. Van Kooten kwam alleen voor keeper de Winter en met een effectvol schot maakte deze Langbroeker er 1-3 van. Even later volgde een hoge voorzet, de Winter kwam uit zijn doel en sloeg de bal weg. De scheidsrechter floot en gaf een strafschop omdat de doelman van Kulan een speler zou hebben ge hinderd. De penalty werd feilloos be nut, 2-3. Langbroek vocht voor de ge lijkmaker, maar de Kulan defensie was (27) „Jij worm", grauwt Peer spottend, „dacht je mij te kunnen bangmaken met dat stuk oudroest? Haha Steek het maar gauw in je gordel, voor ik werkelijk kwaad begin te worden Met een bulderende lach sleepte hij opnieuw het meisje naast zich voort. Maar dan flitst opeens het dolk mes door de lucht. Het wapen treft Peer op de buik, scheurt zijn bovenkleed open, maar ketst dan met een droge tik terug en valt rinkelend op de straatstenen. „Haha buldert de reus, „zo zie je weer eens hoe wijs het is, een stalen harnas onder de kleren te dragenEn nu knaap krijg je, waar om je gevraagd hebt." Als een dolgeworden stier stormt hij op de ander toe. En terwijl de ongeluk kige jammerend ineenzakt onder de geweldige vuistslagen van de tovenaarsknecht, zet Laura het op een lopen (wordt vervolgd) de uitgelopen keeper tegen het net, 0-1. Een verrassend doelpunt dat Panter mo rele steun bezorgde. Die steun had men beslist nodig, want na een schot van Sas dat zeer ftaai werd gestopt kwam Hulshorst opzetten. Panter kwam onder grote druk te staan. Doelman van Koo ten stond echter als een rots in de bran ding en weerde alles af. Hij ontpopte zich als een echte „Panter" en dook links en rechts op de schoten van de Veluwenaren. Hoewel SVP dus in de knel zat kwam het verwachte doelpunt van de gast heren voorlopig niet. Na rust ging de strijd aanvankelijk gelijk op, maar Hulshorst kwam steeds meer opzetten. Een prachtige redding van Spies en een even mooie safe van doelman van Kooten brachten de handen op elkaar. Een doelpunt kon echter niet uitblijven. Na 25 minuten was het dan zover en moest de moedige van Kooten zwichten voor een schuiver van de rechtshalf 1-1 gelijk. Een spannende strijd om de winst was het gevolg. Tien minuten voor het einde werd de strijd beslist. Linksbinnen Kalter stort te zich in een opening en met een prach_ tig schot zette hij zijn club op 2-1. Deze goal werd luid bejubeld door de Panter spelers. In de eindfase moest aanvoerder Bolderman nog vervangen worden door G. v. d. Pol. Hulshorst kwam nog even heftig opzetten, maar Panter hield de winstpunten in handen. Het was een plezierige, sportieve wedstrijd, die door een behoorlijk aantal Hulshorstsuppor ters werd bijgewoond. Panter blijft door deze zegen volóp aansluiting met de kopgroep behouden. Op een wel zeer moeilijk bespeelbaar terrein aan de Lek in Vianen is DVSA ex zondag j.l. opnieuw in geslaagd de volle winst mee naar Amerongen te ne men door Brederodes met het kleinst mogelyke verschil te verslaan, 0-1. Op het zware kleiterrein, dat tevens zeer glad was, is het geen moment tot werke- lyk goed voetbal gekomen. Af en toe waren e,r even goede combinaties, doch door de moeilijke terreinomstandigheden bleef het peil ver onder normaal. Al leen scheidsrechter Blankespoor uit Veenendaal kan op een uitstekende wed- stryd terug zien, hoewel het ook hem niet moeilijk werd gemaakt. DVSA trapte af en had ook thans in valler-keeper Bep Keiman onder de lat staan. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, doch werkelijk gevaar le verden deze niet op. De gladde en glib berige bal stelde natuurlijk extra eisen. Vooral voor de keepers steeds weer uiterste bedachtzaamheid. Keeper Kei man toonde ook nu meteen weer vol komen betrouwbaarheid, hetgeen direct de nodige rust bracht in de verdedi ging. Nadat DVSA zich geleidelijk be ter had aangepast aan. de terreinge steldheid, kwam er meer verband in de ploeg. Het werd toen wel duidelijk dat DVSA de betere ploeg was. Steeds meer kwam DVSA in de aanval, waartegen over de thuisclub sporadische onsamen hangende aanvallen opzette. De verde diging van Brederodes kwam onder steeds grotere druk te staan. Enkele hoekschoppen moesten aan DVSA wor den toegestaan. Na ruim een half uur spelen kreeg DVSA weer een hoekschop te nemen. In eerste instantie werd de corner afgeslagen. De bal kwam terecht bij middenvoor Johnny Veenhof, die zich meteen prachtig vrij speelde om Oranje-Wit dat de laatste tijd thuis heel moeilijk kon winnen bleef R.K. Unitas in een byzonder sportieve stryd met moeite en vooral in de laatste fase met Vrouwe Fortuna op de hand, de baas. In 't veld gaven de beide teams elkaar by zonder weinig toe en de gevaarlijke Unitas troef v. Kessel kreeg van de Oranje-halflinie met de rustig spelende spil Bos geen kans. GOEDE EERSTE HELFT Direct na de aftrap ontspon zich een aantrekkelijke partij voetbal waarbij Oranje-Wit iets gevaarlijker was. Toch zou het tot aan de 8ste minuut duren voor echt iets gebeurde. Het was meteen raak. Een aanval over de rechter vleu gel ging door de Unitas defensie, een voorzet volgde en linksbuiten J. Vee nendaal trof met een prachtig schot in de kruising de roos, 1-0. Unitas kwam fel opzetten. Ursinus ontzette eenlceer fraai met een kopstoot, met enkele corners was het hoofd van Bos even eerder dan dat van midvoor v. Kessel aan de bal. Bij een scrimmage voor het Elster-doel speelde in de 20ste minuut T. Drost de bal met de arm. Strafschop! Linksback C. Drost maakte geen fout en de stand was gelijk, 1-1. Unitas pro beerde door te drukken over rechts maar stuitte op de reflex-bewegingen van A. Takken die er goed tussen zat. De Oranje-Wit aanval ging zich echter weer roeren en in de 32ste minuut kx-eeg linksbuiten H. Slok de bal toegespeeld, tikte deze langs een Unitasverdediger en loste van grote afstand een magni fieke schuiver, waartegen de Unitas- goalie machteloos was, 2-1. Even later ontsnapte het Veenendaalse doel aan een gevaar. Een vrije trap van Drost ging over de Unitas defensie, midvoor St. Veenendaal sprintte op topsnelheid en tikte de bal over de Unitaskeeper centimeters naast. Ook een solo van H. Slok kon men slechts stoppen door hem onderuit te halen. Het bleef echter tot de rust 2-1. Na de hei-vatting kwam een gewij zigde Eiste aanval in het veld die naderhand geen succes bleek. De goed spelende St. Veenendaal had toen van Kessel als directe tegenstander maar trok^zich hier niets van aan. Enkele mooie inzetten van deze midvoor had den een beter lot verdiend, maar de paal en Unitas-keeper stonden een suc cesje in de weg. Aanvallen van de Vee- nendalers strandden meestal ï-eeds op de halflinie v. Rijn-Drost en gevaarlijk werd het eigenlijk pas in de laatste 10 minuten, toen Unitas een alles of niets ging spelen, v. Kessel inspireerde zijn aanvallers door ver mee te gaan zelfs VEENENDAAL paraat. Vlaanderen en Beckermarx za ten goed achter de voorhoede aan en Kulan kreeg nog enkele mooie kansen, maar door de gladheid van het veld werden ze gemist. Toen was Kulan aan de beurt en Blankestijn wist de geboden kans in een doelpunt om te zetten, 2-4. Met nog drie minuten te spelen en Kulan in de aanval was de strijd wel gestreden. Een verdiende overwinning voor de SKF'ers. tot in het strafschopgebied. Keeper Rotterdam voorkwam met een prachtige safe de gelijkmaker. In deze aanvals golf moesten Ursinus en T. Drost op de doellijn redden. 2 Minuten voor het einde scoorde Unitas toch nog maar de arbiter had reeds gefloten wegens off-side. De meningen liepen hierover nogal uiteen maar de arbiter bleef onbe wogen bij zijn beslissing. Het bleef 2-1 en doelpunten beslissen, de twee teams waren echter volkomen gelijkwaardig. vervolgens beheerst en laag in te schie ten, 0-1. DVSA ging door. Met paniek-voetbal wist de Brede- rodes-verdediging ve.rdere doel punten te voorkomen. Met onge wijzigde stand brak de rust aan. In de tweede helft had DVSA het voordeel van de zwakke wind. Het leek er al spoedig op dat DVSA nu Brederodes onder de voet zou lopen. Vlot draaide de DVSA-aanval op volle toeren. Voortdurend stond het Vianense doel onder druk, doch de Brederodes-doelman wist zijn doel voor doorboring te behoeden, ofschoon hij daarbij enkele keren de hulp van de lat nodig had. Het wilde met schieten ditmaal niet bij DVSA. In het veld veel sterker slaagde men er toch niet in de overwinning veilig te stellen. Hal verwege de tweede helft begon Brede rodes terug te komen. Er kwamen meer aanvallen van de gastheren en deze waren beslist niet zonder gevaar. Eenmaal moest doelman Keiman zelfs ver uit zijn doel komen om de alleen op hem af komende mid denvoor het scoren te beletten. Brederodes ging er hierna een alles of niets spel van maken. Af en toe kwam het DVSA-doel daardoor danig in gevaar. Door de gladheid van het terrein was het voor de Amerongse verdedigers uiterst moeilijk zich over eind te houden. Het lukte evenwel. Toen scheidsrechter Blankenspoor tenslotte voor het einde floot kon DVSA ver ruimd adem halen en was wel buiten gewoon verheugd met de moeizaam ver kregen puntjes. Door deze zege blijft DVSA wel verrassend goed in de kop groep meedraaien. Musketiers speelde in Eist op een zeer zwaar terrein een ogenschijnlijk makke lijke wedstrijd tegen PVD uit Utrecht. Hoe verkeerd het is een tegenstander te onderschatten hebben deze keer de Elstenaren ondervonden. Toen zy de strijd wilden forceren en dit niet ging we.rden er onderling by de Elstenaren opmerkin gen tegen elkaar gemaakt die de harmonie en teamgeest volkomen bedierven. Hopenlyk zullen de Elstena,ren het roer omgooien, want deze nederlaag was geheel onnodig. In het begin leek het allemaal zo goed te worden maar reeds na 10 mi nuten ging de animo er al enigzins uit. In de 12 minuut kwam er een mooie kans. Diteweg speelde de bal mooi door VEENENDALER CHRIS VAN DIJK TWEEDE OP K.N.M.V. BETROUWBAARHEIDSRIT Onze plaatsgenoot de 20-jarige Chris van Dijk van Emmalaan 76, heeft vo rige week in het Friese Appelscha een bewonderenswaardige prestatie gele verd in de strijd om het landskampi oenschap betrouwbaarheidsritten van de KNMV. De Veenendaler werd in een select gezelschap tweede achter de Fries De Jager uit Oudeschoot. Op zijn zelfgebouwde 50cc Kreydler stevende Chris door het Friese land. Het traject was zeer zwaar, liep dwars door sloten over aardappelvelden en zomeei\ Van de 187 man die vrijdags startten bereikten er slechts 41 de fi nish. Het was een tweedaags program ma, waarbij iedere dag 2 x 150 km moest worden gereden, een totaal van 600 km dus. Chris van Dijk kreeg op het einde van de tweede dag toen het veld al danig was gedund door vele uitvallers de pech dat er een heiningpaal tegen zijn ketting sloeg. Door de reparatie verloor hij tijd en liep een aantal straf- punten op. Door deze pech kon Van Dijk zijn grote rivaal De Jager niet meer inhalen en werd tweede, overi gens nog een lofwaardig resultaat. Volgende week zal Chris van Dijk, die altijd samen met twee neven uit de Betuwe rijdt, deelnemen aan ritten in het Zuiden van het land o.a. te Waal wijk. Zo doorgaand openen zich voor deze Veenendaalse motorrijder goede perspectieven. Chris van Dijk ploete rend door weilanden en sloten tijdens de rit door het Friese land. Onze plaatsgenoot werd twee de in deze landelijke KNMV-rit. het midden en Corrie Henzen sprintte door, maar keeper Hoefakker kwam op tijd uit zijn heiligdom en wederom be hoorde een kans tot het verleden. Ook A. Kranenburg miste even later gx-an- dioos alleen voor goalie Hoefakker. PVD putte uit deze meevallers moed en hun aanvallers verschenen nu ook voor keeper Quint. Na een half uur werd Cees Henzen op het laatste moment zwaar getackeld, echter buiten het strafschopgebied. Vrije schop ging naast. 5 Minuten voor rust zette PVD een aanval over x-echts op, de bal ging van man tot man, waarbij in laatste instantie linksbuiten Botermans keeper Quint geen kans gaf, 0-1. Met deze stand ging men rusten. De tweede helft bracht een gewijzigde opstelling der Elstenaren. Maar ook dit werd geen succes. Wel bracht Diteweg met een als voorzet bedoeld vleugel schot de stand in evenwicht, 1-1 in de 10de minuut, maar een spelverbetering kwam er niet. Het terrein werd steeds slechter, het spel ruwer en er gebeurden minder prettige dingen binnen de lijnen. Scheidsrechter Oost-Indiën moest met waarschuwingen enkele spelers beteu gelen. In de 30ste minuut nam deze ar biter een aanvechtbare beslissing door de 42-jarige v. d. Linden naar de kleed kamer te sturen. Bij een glijpartij raak te deze speler Corrie Henzen met een schoen in de rug. Het leek veel erger dan het was en wellicht strafte de ar biter hierdoor de sportieve 42-jax-ige veel te zwaar. Jammer. Het spel ging door en werd nog vinniger, dat er iets mis was bij Musketiers bleek even later toen een Elster speler kwaa&. het veld verliet. Ten onrechte zochten enkele Elste naren de schuld bij de tegenstander. Drie minuten voor het einde van deze strijd die men maar gauw moet ver geten hielp een fataal misverstand in de Elster-achterhoede de Utrechters door de attente Botei'mans aan de zege, 1-2. 55 jaar getrouwd Vrijdag 20 november aanstaande, her dachten Gerrit Vermeulen, geboren 28 november 1881 te Woudenberg en Janna Smit, geboren 4 april 1887 te Scherpen- zeel, wonende aan de Eikenlaan 8 te Scherpenzeel, de dag dat zij 55 jaar ge leden te Scherpenzeel in het huwelijk traden. Deze feestelijke gebeurtenis werd in intieme kring gevierd in de namid dag van de herdenkingsdag in hotel De Hertog van Gelre waarvan één hunner zoons (Jan Vei'meulen) eigenaar van is. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging geschoten onderlinge competitie: M. Berendse 95, J. Koudijs 91, C. Val kenburg 90, A. C. van Dusschoten 89, H. Pater, R. v. d. Burgt, A. van Eist en E. v. d. Werk 88, J. ten Broek 86, G. van Eist 85, J. Davelaar 83, H. Berendse 81, E. van Setten 79, N. Klumpenaar 77, P. van En gelenburg 76, R. van Eist en J. van Eist 75, A. ter Burg 70, J. Koot 67 en J. van Ekris 63.

De Vallei | 1964 | | pagina 3