EEN vrouw combineert drie l dingen in haar druk leven ECHTGENOTE, MOEDER EN HARTSPECIALISTE Overwinningen van beide Panters heren- ploegen op Olympia Zeist Panters dames speelden goede wedstrijd tegen Olympia Soest doek verloren met 3-1 Rhenus speelde gelijk - 1-1 - tegen Stormvogels RHENEN Arena deed mee aan micro-korfbal Dr. Nina Starr Braunwald opereert drie morgens per week VOLLEYBAL PANTERS 1 - OLYMPIA 2 3-1 PANTERS 2 - OLYMPIA 1 3-0 VOLLEYBAL Vijl UUr OpCrCrGIl assistenten werken snel. Eerst in zenuwslopende &en van de tere lo^iagader ios ge spanning „Mama" Panters 2 - Olympia 1 Panters 1 - Olympia 2 GEEN AANVAL TAFELTENNIS Goede prestatie van RTTV 2 Panters reserves doen het goed Jong talent Zaterdagmiddag j.l. betraden beiden herenformaties het veld om volleybalstryd te leveren tegen de ploegen van Olympia uit Zeist, die evenals de Panters met twee teams in de eerste klasse van de bond uitkomen. Het werd een eclatante Panters zege op beide fronten. Het sterkere 2e Panters team gaf de Zeistenaren een volleyballes en stuurde Olympia 1 met een 3-0 nederlaag naar huis. Panters 1 had het iets moeilyker tegen Olympia 2, doch ook deze wedstryd werd een 3-1 zege voor de Veenendalers. De eerste in deze competitie, hoewel deze ploeg nog twee wedstrijden moet inhalen, hetgeen altyd nog enig voordeel kan op leveren. Het eerste damesteam van de Panters speelde zaterdag j.l. in eigen huis een voortreffelijke wedstrijd. Nog steeds met een aantal invalsters trokken de over wegend jonge Veenendaalsen vooral technisch goed van leer en brachten Olym pia Soest herhaalde malen in moeilijkheden. De nog onervaren Panters formatie laat thans een spel zien, waarin duidelijk een opgaande lijn te bespeuren is het geen een blijde gedachte is voor de toekomst. Ditmaal nog moesten zij het hoofd buigen voor het veel ervarener Olympia Soest en verloren met 3-1. WANNEER DR. NINA STARR BRAUNWALD 's morgens voor het veertien verdiepingen hoge ziekenhuis te Bethesda in de Amerikaanse staat Maryland uit haar groen tweedehands autootje stapt, heeft zij al een stuk huishoudelijk werk achter de rug. De bedden opgemaakt, het ontbijt klaargezet, koffie gedronken en zelfs haar beide dochtertjes een paar bladzijden uit het vertelboek voorgelezen. Maar op het ogenblik dat zij man en kinderen tot-ziens kuste, heeft zij de streep getrokken tussen haar ene leven en het andere. Want eenmaal in het ziekenhuis is zij de vrouw, die het fragiele leven van anderen in haar kleine vaste handen neemt. Vijf-en-dertig is ze, klein van stuk, kwiek in haar bewegingen. De enige vrouw in de Verenigde Staten en wellicht in heel de wereld, die drie dingen weet te combineren: Drie van haar ochtenden in het ziekenhuis zijn bestemd voor operaties. Eén ervan hier, bij wijze van voorbeeld. Het patiëntje is een zesjarig meisje, dat vanaf haar geboorte last heeft gehad van kortademigheid. Wanneer de incisie in de borstholte is gemaakt, het hartje geopend en de hart-longmachine aange sloten om gedurende de operatie de bloedcirculatie en de zuur stoftoevoer te onderhouden, ontdekt Nina niet één, maar vier gebreken. Drie van de kransslagaderen zijn beschadigd; er bevindt zich een gat in de bovenste hartkamerwand. *r..f omdat ze zo klein is. Zij en haar bei J worden de aaneengegroeide uitgan- Onder het felle licht van de opera tielamp staat Nina op een krukje Doctor Nina Braunwald met haar dochtertje Karen in een van haar vrye uurtjes. Op een spiegelglad sportveld heeft Rhenus het gepresteerd om Stormvogels een gelijk spel af te dwingen. Een resultaat waar beide ploegen tevreden mee kunnen zyn, hoewel de thuisclub hiermede iets meer kreeg toebedeeld, dan het Gespannen werkt doctoi Nina Starr Braunwald tijdens een operatie. chirurgie koos. Op de Universiteit waren er genoeg die haar van haar voornemen probeerden af te brengen. Maar een medestudent moedigde haar aan. Zijn naam: Eugene Braunwald. Zij trouwden in 1952, het jaar waarin zij afstudeerder. Bij het Nationaal Hart Instituut trad zij vijf jaar geleden in dienst. Het N.IJ.I. geeft per jaar 91 miljoen dollar aan hart-research uit; derge lijke research heeft o.m. tot de con structie van de hart-longmachine ge leid, waardoor ingewikkelde en lang durige hartoperaties mogelijk zijn ge worden. Nina verdient 15.000 dollar per jnar. Aan het Nationaal Hart In stituut is een operatie kosteloos. Wanneer Nina niet in de operatie kamer of bij de patiënten is, zit zij met nog twee chirurgen in een klein groen kamertje. Op haar bureau is niets vrouwelijks te vinden; slechts een telefoon, een stapel papieren en een hart-op-sterk- water. Aan de muur hangen haar diploma's. De kamer van haar man is h ee deuren verder, maar zij heb ben overdag bijna nooit tijd om el kaar even te zien. Spelen Wanneer he'. avond wordt, over schrijdt Nina weer de streep, die zij 's morgens getrokken heeft. Een kor te rit brengt ha? thuis, waar Karen en Denise springend van levenslust in de deuropening op haar staan te wachten. Rena Stark, het Schotse kin dermeisje, vertelt hoe de twee klein tjes da dag hebben doorgebracht. Ni- na schiet snel een sportieve pantalon aan, want de meisjes willen spelen, op de vloer. Carl, de waardige Siame se kater, ziet me* minachting toe. Een uur later stapt dokter Eugene binnen en dan staat het eten op ta fel. Nina heeft met dezelfde effi ciency klaargemaakt, die al haar handelen kenmerkt. Biefstuk heeft een vaste plaats op het menu; hij is makkelijk en vlug te bakken en valt altijd goed uit. Eugene helpt niet in de keuken, maar hij verlicht de taak van zijn vrouw wel door het spelen met de kinderen van haar over te nemen. Wanneer de afwas is gedaan en de meisjes in bed liggen begint het avondprogramma. Dat kan bestaan uit luisteren naar de stereo-grammo foon of uit studie in het ziekenhuis, 'n Enkele avond gaan ze naar de schouwburg of naar een concert. Ni- na komt er rond voor uit, dat zij nog nooit in een nachtclub is ge weest. Soms bezoeken zij vrienden eveneens medici en dan valt licht te raden, waarover het gesprek gaat. Er zijn ook wel gasten: medici die uit allerlei landen ter wereld pools hoogte komen nemen in het Nationaal Hart Instituut vaak. Ook dan is niet moeilijk voor te stellen, in welk vlak zich de gesprekken bewegen. Zeifs wanneer de Braunwalds op va kxntie gaan, is er een duidelijke binding met hun dagelijkse bezig heid. Vorig jaar zijn Nina en Eugene in Mexico geweest; in Mexico City werd hox wereldcongres voor hart- geneeskunde gehouden. Voorts heeft Nina haar man vergezeld wanneer hij werd uitgenodigd voor lezingen in Australië, op de Fidzji eilanden en Haw i: Zo aan de ene kant toegewijd aan haar gezin, aan de andere aan haar beroep is Nina van mening, dat - i 't meest profijt trekt geefl in de twee werelden, die haar leven bepalen. En dat 't kan. Lal wordt bewezen door wat haar dochter Karen zegt. De kleine meid gelooft gewoon niet, dat haar moe der dokter is. Thuis heeft Nina haar witte jas niet aan met het bruine N.H.I.-insigne on het met nummer 490 gesierde plaatje, dat waarschuwt voor een te grote dosis rvMo-actieve straling. Thuis Is zij lief en hartelijk, vol gezelligheid en altijd klaa" om een verhaal .je voor te 'ezen. .Vat wil Karen worden, wanneer ze groot is dokter? ,,Nee", zegt ze ,,Lk wil ee; mama worden. Net als mama". (Copyright Opera Mundi) De ploeg, die onder PANTERS-II in deze competitie uitkomt en ongetwijfeld sterker is dan PANTERS-I, had niet de minste moeite met het eerste team van Olympia. De aanval zat deze middag goed in elkaar, waardoor een groot overwicht werd verkregen. Kanonnen als Gert v. d. Bovenkamp, Wim Willem- sen en Dick Veenhof zetten de Olympia defensie keer op keer voor onoplosbare problemen. Ook na de plaatswisselingen zorgden Dick Bovenschen, Hedda Buys en Piet van de Bosch er voor, dat aan het net het overwicht werd behouden. Het serveren van de hele PANTERS- ploeg was van dien aard, dat de Olym pia mensen eveneens keer op keer ver twijfeld op de zeer hard ingeslagen ballen misgrepen. De eerste set gings met 15-4 naar PANTERS-II. Aanvankelijk namen de PANTERS in de tweede set een kleine voorsprong, doch door enkele fouten in de defensie kon Olympia weer naast en iets voor de PANTERS komen, waardoor het er naar uit ging zien dat de Veenendalers deze set moesten laten glippen. Maar een solide aanval deed de kansen weer keren, zodat deze tweede set toch nog met 15-13 door de PANTERS werd ge wonnen. De derde set was weer geheel voor de PANTERS. Olympia voelde kennelijk, dat tegen deze ploeg weinig eer te be halen was en moest wederom met 15-4 het hoofd buigen. PANTERS won we derom hogelijk verdiend van een zwak kere tegenstander met 3-0. PANTERS-I had het aanvankelijk heel wat moeilijker. Hoewel de aanval naar behoren functioneerde maakte de ze ploeg verdedigend zoveel fouten, dat Olympia-I langzaam maar zeker kon uitlopen en de eerste set kon winnen met 7-15 (0-1). De tweede set was van een geheel ander karakter. Fel beten nu de Vee nendalers van zich af. Roel Sipkema sloeg herhaaldelijk goed opgezette aan vallen door de Olympia-defensie. Henk de Kleuver en Timo Kroes verdeelden In het veld deed de PANTERS ploeg niets onder voor de Olympia dames. Er werd goed verdedigd en opbouwend gewerkt. Doch de afwerking in de vorm van een goede smash bleef uit, hetgeen voor de zeer jonge en nog kleine PAN TERS meisjes een onbegrijpelijke zaak is. Dit is slechts een kwestie van tijd. Ada Smit en Thea Thiers vormden hierop een uitzondering. Diverse smas hes en plaatsballen kwamen van hun hand, hetgeen voor de PANTERS de nodige punten opleverden. Olympia had de handen vol aan deze jonge ploeg, doch won de eerste set met 11-15 (0-1). De tweede set werd een volkomen verrassing voor iedereen. Zeer solide in de verdediging bracht menige Olym pia aanval weer terug, waardoor lange RTTV-II heeft in eigen huis kans gezien het bezoekende STV Climax een puntje afhandig te maken. Een goede prestatie van de mannen uit Rhenen, al had een kleine nederlaag de verhou ding misschien iets beter weergegeven. Het geluk was deze avond ontegenzeg gelijk het meest aan de kant van de Rhenense spelers en vooral met name van Eist van STV Climax werd deze avond wel heel erg door vrouwe For- tuna de rus toegekeerd. Van de Broek die nog steeds onge slagen was, leed deze avond z'n eerste nederlaag. Hij wist in goede wedstrij den v. Eist en Middelhoven te verslaan maar moest na een spannende partij in v. Dam z'n nederlaag erkennen. Notermans was deze avond wel heel uitstekend op dreef. Hij verraste vriend en tegenstander door v. Dam te ver slaan en bond ook v. Eist met taaie vasthoudendheid aan z'n zegekar. Al leen Middelhoven die deze avond vaak met succes z'n flitsende backhand han- teerd, kon Notermans een nederlaag bezorgen. Meijer tenslotte verloor van v. Dam en Middelhoven, maar wist tegen v. Eist een gelijkspel voor z'n team veilig te stellen. Hier dient echter wel bij ver meld dat v. Eist door de legio net en randballen die Meijer meekreeg wel erg tegen de bierkaai stond te spelen. Door deze uitslag is RTTV-II nog steeds ongeslagen. Vrijdag moet RTTV naar Cap in Arn hem en in deze vorm spelend zien we ook hier weer minstens eon punt voor de Rhenense spelers. Het verdere pro gramma in deze klas levert voor deze week nog de volgende wedstrijden: Treffers-I-Ritac-I (de strijd tussen koplopers); STV Climax-Tios-II; Pan- ter-I-Gazelle-I. In de 2e klas staan de volgende wed strijden op het programma: STV Climax-II-Kr. en Vr.-I; Swift-I- VSW-I; Ritax-II-Kr. en Vr.-II; Smash- I-RTTV-III. het spel ditmaal voortreffelijk, waar door ook Gert Hulsebos en Chris Boers hun aanvallerscapaciteiten konden to nen. Gert v. d. Bovenkamp Jr., soms nog wat aarzelend bij het ingrijpen, ontpopt zich langzamerhand als een goed bruikbare speler. De PANTERS formatie kwam er langzaam beter in en bij de stand 13-13 hield zij het hoofd koel en won met 15-13 (1-1). De derde set bracht hetzelfde beeld als in de tweede. Met een mooie 15-11 zege nam de ploeg een 2-1 voorsprong. Een vol komen aangeslagen Olympia ploeg vocht in de vierde set tegen een hope loze overmacht. Keer op keer ranselden de Veenendalers de Zeister defensie aan flarden. Met maar liefst 15-1 ging deze set naar de PANTERS, waardoor deze ploeg voor de eerste maal in deze com petitie het zoet van de overwinning kon smaken. Het moreel van deze overwe gend jonge ploeg zal hierdoor zonder twijfel zijn opgekikkerd. De dames jeugdploeg van Panters 3 speelt na twee weken weer eens een wedstryd. A.s. donderdagavond om 7 uur ontmoeten zy thuis SOS 4 uit Utrecht. Een overwinning voor de gastvrouwen ligt in het verschiet. De herenformatie van Panters 3 speelde in Utrecht tegen het op de ranglijst op de tweede plaats prijken de Polonia 4. De Veenendalers namen een onverwachte 0-2 voorsprong, doch moesten vervolgens met een gelijk spel genoegen nemen. Een goede prestatie voor de altijd fel vechtende Veenen dalers. Het jeugdteam van Panters 4 onder vond in Utrecht tegen VKS 1 de na delige gevolgen van een zeer slappe leiding. De veel beter technisch ge schoolde jonge Veenendalers speelden een klasse beter dan de Utrechtse ge meenteambtenaren, doch een bedroe vend slechte leiding deed dit techni sche overwicht niet tot zijn recht ko men. Panters 4 speelde derhalve gelijk en bleef ongeslagen. en mooie ralleys ontstonden. Goed ser veren bracht Olympia in moeilijkheden, waardoor het zelfvertrouwen danig werd aangetast. Met 15-12 wonnen de PANTERS deze set en het was weer gelijk (1-1). De derde en vierde set werd door Olympia gewonnen met 10-15 en 8-15, maar niet voordat alle registers door de Soester dames moesten worden open getrokken. De kleine Veenendaalsen Ditty Hiensch en Margriet v. Otterlo brachten herhaalde malen de handen van het talrijke publiek op elkaar door hun technisch zeer vaardig ingrijpen, vooral in de verdediging. Josje Jansen speelde niet haar beste wedstrijd, doch wordt langzamerhand meer ervaren. Ongetwijfeld is voor haar, vooral aan vallend, een aardige volleybalcarrière weggelegd. Al met al is de ervaring van de ploeg nog te gering om door de wol geverfde ploegen als Olympia Soest op de knieën te spelen, doch het vertoonde spel houdt veel belofte in voor de toe komst. De 3-1 zege van Olympia Soest was derhalve volkomen verdiend. Deze micro-korfbalwedstrijden wor den in Utrecht in de Prins Bernhardhal gehouden en de duur van de wedstrij den bedraagt twee maal een kwartier. Er zijn bepaalde poules waarin men kan uitkomen, naarmate de sterkte van de ploeg. Arena-I speelde in poule B, terwijl Arena-II uitkwam in poule C. Arena-I heeft de eerste serie van de drie van het micro-korfbal goed door lopen. De eerste wedstrijd werd ge speeld tegen Altius-IV. Het was een leuke, sportieve wedstrijd met twee na genoeg even sterke ploegen. Arena-I nam vlug een voorsprong van 1-0. Maar lang mocht het deze voorsjfcEpng echter niet houden, want Altius-IV scoorde al spoedig de gelijkmaker. Arena-I liet het er echter niet bij zitten. Er werden nog een tweetal doel punten gemaakt; een mooi afstandschot en een doelpunt uit een vrije worp. De eindstand werd derhalve 3-1. De doel punten werden gemaakt door W. Kom duur, W. Wagen voort en J. Kuipers. De tweede wedstrijd was DSV-II- Arena-I. Dit werd een heel pittige wed strijd, daar beide ploegen zich erop hadden gezet om de overwinning te be halen. Maar het bleek dat Arena de beste papieren had. De Rhenenaren namen meteen al de leiding met een mooie doorloopbal. DSV-II maakte er uit een strafworp 1-1 van. Arena nam dit niet en ging goed in de aanval en doelpun ten konden dus niet uitblijven. Het werden er nog een tweetal die de Rhe nenaren scoorden, maar door een iet wat foutieve beslissing van de scheids rechter die DSV weer een strafworp toekende, maakte ook DSV-II nog een doelpunt. De eindstand werd dus 2-3 in het voordeel der Rhenenaren. De doel punten in deze wedstrijd kwamen van G. Wagenvoort, W. Wagenvoort en B. v. Baaren. De derde wedstrijd van deze middag was Arena-I-Vinken-I. Arena had in de competitie al een keer van de Vinken gewonnen, dus ook in deze wedstrijd moesten de Rhenenaren een overwinning kunnen behalen. En de hoop ging in vervulling. Arena bracht, al na een paar minuten spelen de stand op 2-0. Toen Arena met 5-0 voorstond begonnen de Vinken er aan te trekken en maakten nog drie doelpunten. Tot de laatste minuut toe was het nog een spannende strijd, maar de eindstand werd toch nog 5-3. De doelpunten in deze wedstrijd wer den gescoord door W. Komduur 1, G. Wagenvoort 2, W. Wagenvoort 1 en B. v. Baaren 1. Arena-II heeft het deze middag niet zo goed gedaan. De eerste wedstrijd moest worden gespeeld tegen Avanti-I. Een overwinning voor Avanti kon niet uitblijven, daar in Arena-II door de vele afschrijvingen een groot aantal aspiranten meespeelden. Zij hebben zich echter goed geweerd, maar ja, doordat er enkele lange jon gens bij Avanti waren en de Arena as piranten niet zo uit de kluiten gewassen waren, konden de tegenstanders de bal len gemakkelijk door de korf gooien. De eindstand werd 0-6. De tweede wedstrijd was Vinken-II- Arena-II. Ook deze wedstrijd eindigde in een nederlaag voor de Rhenenaren. De eerste tijd was Arena wel veel in de aanval, maar toch kwamen er geen doelpunten. De verdediging van Arena hield eerst goed stand, maar door het hoge tempo was het op den duur niet vol te houden. Eindstand 5-0. De derde wedstrijd van de Arena-re serves werd gespeeld tegen SVMM-II. verdiende. Toen de thuisclub de aftrap verricht te, ontspon zich direct een fel gevecht, waarin balcontrole onmogelijk was. Rhenus paste zich beter aan op het gladde veld, zodat men aanval na aan val lanceerde. Het spel werd door scheidsrechter Bakker kort gehouden, om ongelukken te voorkomen. Na ongeveer een kwar tier spelen moest Rhenus de reserve Vastbinder in laten vallen, gezien Swarts het veld verliet. Met de stand 0-0, blies de goed lei dende scheidsrechter Bakker voor het einde van de eerste helft. Na de thee kwam Stormvogels er be-^ ter in. Rhenus achterhoede gaf echter geen krimp. Het zicht werd door de mist slecht en men kon het veld moei lijk overzien. Het gevolg was dat de scheidsrechter zich verkeek bij een bal op het Rhenus- doel. De bal ging rakelings aan de bui tenkant langs de paal. Tot aller verba zing kende de scheidsrechter een doel punt toe aan Stormvogels en wees naar het midden. De grensrechter van Rhe nus ging samen met een speler van Stormvogels naar hem toe, waarna hij het zgn. doelpunt weer annuleerde en een doelschop liet nemen. sneden. Vervolgens worden kloven ge hecht in de twee andere slagaderen. Tenslotte wordt het gat opgevuld met een -v maai gesneden stukje plastic. Het hart wordt gesloten, de borsthol te eveneens. Dan zijn er vijf uur voorbij. Nina, de andere artsen en de verpleegsters hebben al die tjjd ge staan. Zij hebben gewerkt onder de grootste spanning. Zij gaan uitgeput naar huis. Een week of wat later mag het meisje het ziekenhuis verlaten. Tot op de dag van vandaag speelt het zo als het wil; het gaat naar school als alle andere kinderen. Het heeft geen weet meer van het defect, waarmee het f eborer is. Handvast Drie ochtenden in de week staat Ni- na op haar krukje, hecht een gebro ken kransslagader of vult een gat op tussen twee hartkamers. Sinds zij in 1958 werd opgenomen in de afdeling chirurgie van het Nationaal Hart In stituut heeft zij meer dan honderd van dergelijke operaties uitgevoerd. Gespannen, maar met de vanzelfspre kende handvastheid van de huis vrouw, die een taart bakt. Hoe doet deze huisvrouw van 35 dat? Zelf zegt ze: ,,'t Moet allemaal wel een beetje inelkaar grijpen." Zij heeft bijna geen minuut, waarin ze niet door 't een of ander wordt voort gedreven. Om deze pressie zo klein mogelijik te houden heeft Nina alle onnodige franje uit haar bestaan weg geknipt. Zjj is van geen enkele ver eniging lid, gaat nooit naar een ver gadering, besteedt geen tijd aan 'n praatje hier en 'n praatje daar. In haar vrije tijd bezoekt ze af en toe een concert, werkt in de tuin of pro beert beeldjes te snijden uit hout of metaal. Menige avond rijdt zij na het eten terug naar het ziekenhuis om rapporten op te stellen of research- werk te doen. M r de weekends zijn voor haar dochtertjes Karen (van vier) en De nise (va" twee). En voor haar man, dr. Eugene Braunwald, hoofd van de cardiologische afdeling van het Na tionaal Hart Instituut. Doelbewust Haar dag- en taakindeling zijn te kenend voor haar doelbewustheid. Deze doelbewustheid vormt tevens de sleutel tot haar persoonlijkheid. Zij wist volledig wat zy deed toen zy een ber-2" koos, dat na de middelbare school dertien jaar ingespannen op leiding vergde. Zij heeft nooit opge zien tegen welk er-amen ook; zij nam ze het ene na liet andere. Pas na het laatste voo borstchirurgie ont dekte zij, dat zij de eerste vrouw was, die 't ooit met succes had af gelegd. Haar doelbewustheid hielp haar zelfs tve± het jaar heen, waarin Eu gene lit Baltimore moest co-asslstercn en zij iedere ochtend zestig kilometer had af te leggen om haar werkter rein Georgetown University Ln Washington te bereiken. Getrouwd Nina weet zich de dag niet :e her inneren, waarop zij 't plan opvat te dokter te worden. Zij zegt: ,,Ik heb nooit anaers gewild". De zaken werden uiteraard wel wat vergemak kelijkt door de omstandigheid, dat haar v .der internist was en een oom psychiater. Zy ontdekte bovendien, dat zij met haar handen kon werken. Zo kwam het, dat zij al op de mid delbare school in New York voor de Al stond Arena met 1-0 voor, toch ein digde deze strijd in een 1-3 nederlaag voor de Rhenenaren. Dit was wel een beetje te wijten aan de wat rare beslis singen van de scheidsrechter. Het doel punt in deze wedstrijd werd gemaakt door P. Padberg. Even later zagen we halfspeler Ei bers uitglijden, waarbij hij op de bal viel en deze waarschijnlijk zijn hand raakte. De scheidsrechter wees onver biddelijk naar de witte stip. O.i. was deze straf te zwaar, gezien van moedwil geen sprake was. De ingeschoten straf schop verdween onhoudbaar in het doel, 0-1. Met nog een kwartier te spelen zou Rhenus moeten proberen deze achter stand weg te werken. Moedig bouwde men de aanvallen op, totdat de rechtsbuiten van Rhenus een schot van grote afstand, vanaf de vleugel op het doel van Sormvogels loste. Het leek dat dit schot over de lat zou gaan. Het hoge schot verloor echter snel hoogte en viel achter de doelman in het net, 1-1. Met deze stand kwam een einde aan deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd. A.s. zondag speelt Rhenus op Candia tegen Maarssen. De verdere uitslagen zijn: Voor- waarts-Maarssen 1-1; DEV-VSK 5-1; De Meeuwen-Minerva 1-0; Bunnik-de Meern 2-0; DWSV-MSV 1-2. „HET FESTIVAL VAN DE VEREN HOEDJES" In Londen is een dezer dagen het Fes tival van de veren hoedjes" gehouden. Na afloop poseerden deze drie manne quins met de bekroonde modellen. Links: „Vogels in kooi", een ontwerp van mevrouw J. Watson, gedragen door Aila Milisowens. In het midden: „Good- ship Lollipop" een creatie van mevr. L. O. Steel, geshowd door Nicola Mur ray en rechts: „De ooievaar" waarvan het ontwerp van mevr. A. M. Loney is, en dat gedragen wordt door Jean Clark.

De Vallei | 1964 | | pagina 4