Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Doorbraak in Hoofdstraat nog niet van de baan Grootwinkelbedrijf kocht grond aan Tuinstraat AGENDA De heer G. G. de Ruiter door velen gehuldi Nederlandse Blindenbibliotheek 1889-1964 Met voorbereiding bouw 21 woningen [onnen beg« Hoé U prijzen kunt winnen l Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Nieuw dochterbedrijf van Kon. V.S.W. BROUWER igd Aanbesteding Chr. Lyceum Belangrijk ELST St. Nicolaas komt met de stoomboot OVERBERG WIST U DAT... 38e JAARGANG VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 Nr. 94 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 HJnen) - Giro 563427 Redaktie: Yf. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het is alweer een jaar geleden dat in een bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" plannen werden ont vouwd om ten Oosten van de Hoofdstraat enkele doorbraken tot stand te brengen. Enerzijds ter ontlas ting van het urgente parkeerprobleem, anderzijds om voor de bewoners van de nieuwbouwwijken een doelmatiger verbinding met de Hoofdstraat te scheppen. Naar aanleiding van de eind 1963 geopperde plannen, waarvoor ook het ETI te Utrecht was ingeschakeld, informeerden wij naar de vorderingen. AANKOOP Het bleek dat een grootwinkelbe drijf (Albert Hein) grote interesse had zich in of nabij de aan te leggen passage te gaan vestigen. Bereids kocht de N.V. een flinke oppervlakte grond van een particulier, waarvoor een behoorlijke prijs werd betaald. Het ligt voor de hand dat genoemd winkelbedrijf deze grond niet aankocht om er koetjes te gaan weiden. Men heeft wel degelijk de bedoeling op dit terrein een supermar ket te vestigen. Dat deze plannen even wel niet op korte termijn gerealiseerd kunnen worden zal na het onderstaan de duidelijk blijken. Passage De passage is gepland te beginnen bij de panden waarin thans de Dienst Ge meentewerken is ondergebracht. Deze afdeling zal echter na het gereedkomen van het nieuwe Raadhuis (dat overigens nog wel een paar jaartjes in beslag zal nemen) gaan verhuizen naar een rui mere omgeving. De vraag rijst even wel hoe breed de stedebouwkundige de doorbraak zou willen maken. Wordt dit een normale brede rijweg dan zal het noodzakelijk zijn de naast- gelegden panden, waarin een kleding bedrijf en een zaak in elektrische ar tikelen gevestigd zijn, erbij te betrek ken, met mogelijk nog het oude ge meentehuis dat dan eveneens leeg komt te staan. Zo zou dan een brede door braak van 58 meter mogelijk zijn. Bezwaren De eigenaar van het kledingbedrijf en de huurder van de zaak in elektr. artikelen voelen niet veel voor een ver huizing, eventueel naar de passage. Hoewel er bij eerstgenoemde wel kopers De Kon. VSW heeft een nieuwe doch teronderneming gesticht onder de naam Diana Cowpe N.V. De naamloze vennootschap heeft zich ten doel ge steld het exploiteren van een in Enge land bekende merknaam. Dit merk heeft betrekking op spreien, zoals ook door Everwear Veenendaal worden ver vaardigd. „Diana Cowpe" gaat een bedrijf ves tigen in Kesteren, waar de spreien zul len worden geproduceerd. De nieuwe dochteronderneming zal dus een zuster bedrijf van de bestaande Everwear zijn. Diana Cowpe heeft een maatschappe lijk kapitaal van f 50.000,waarvan bij de oprichting 20.000,is geplaatst en volgestort. DIENSTPLICHT De in 1945 geboren mannelijke perso nen, die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen of daarin be horen te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1965 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of gewone verblijfplaats. De aanmelding moet geschieden door deze personen zelf of, bij hun verhin dering, door hun wettelijke vertegen woordiger. Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wette lijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhindering de verplichting tot aan melding op de bestuurders. Zij die zich aanmelden, worden, in dien zij de Nederlandse nationaliteit bezitten, ingeschreven voor de dienst plicht. Veenendaal, 26 november 1964 De burgemeester van Veenendaal, J. Hazenberg. ▼oor betere uurwerken 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties over de vloer zijn geweest, wil hij liever blijven waar hij is. Hij heeft er _geen enkel belang bij zijn zaak te verkopen of over te plaatsen, zo luidt zijn oor deel. De huurder van de woning naast het gemeentehuis heeft nog zeer onlangs zijn zaak wat opgeknapt en ziet de toe stand nog optimistisch in. Doorgang Maar bij informatie bij de gemeente lijke dienst bleek dat de plannen geens zins van de baan zijn. Hoelang het du ren zal kon men van deze zijde ook niet verklaren, omdat al die stedebouwkun dige plannen niet in een handomdraai gerealiseerd kunnen worden. Het plan voor de doorbraak, midden in Veenen- daals Hoofdstraat, staat nog stevig op de stadsmaquette afgebeeld. De doorbraak zal noodzakelijk zijn gezien het zeer urgente parkeer- vraagstuk, aldus onze zegsman. Aan het einde van de passage zal een gigantisch parkeerterrein worden aangelegd, met ruimte voor enkele honderden auto's. Zo is de opzet en daaraan is nog niets veranderd. Voor het grote winkelbedrijf dat zich voorstelt hier een supermarkt te gaan bouwen zal vooreerst „afwach ten" het parool zijn, althans tot de ge meentelijke gebouwen ontruimd zijn. Overigens zal dit stukje toekomstmu ziek de autoparkeerders welkom zijn. De toestand vooral in de huidige St- Nicolaasdrukte is benauwend. De ge plande doorbraak met als uitloper de parkeerplaats lijkt een geschikte op lossing. Wegens 50 jarig dienstverband bij N.V. Frisia Nadat tevoren in interne kring een huldiging had plaatsgevonden, kwamen woens dagmiddag zeer velen de heer G. G. de Ruyter tijdens een drukbezochte receptie in „De Korenbeurs" complimenteren met zijn 50-jarig jubileum b(j de N.V. Frisia Wol spinnerij. Het jubileum van de heer de Ruyter viel reeds op 8 oktober maar door ziekte van zijn echtgenote werd de herdenking tot heden uitgesteld. TOESPRAKEN EN CADEAU'S De jubilaris werd hartelijk toegespro ken door de directeur van Frisia Mr. C. J. Leembruggen. Nadat de directeur allereerst mevrouw de Ruyter had ge lukgewenst met haar herstel, werd haar een fraai bouquet bloemen overhandigd. Mr. Leembruggen memoreerde in zijn toespraak de verdiensten van de heer de Ruyter in de voorbije halve eeuw. Als aankomend kantoorbediende be gonnen. klom de jubilaris op tot de functie van procuratiehouder, een zeer verantwoordelijk werk. De directeur schetste die begintijd als een moeilijke. De heer de Ruyter kwam in 1914 als derde kantoorkracht en zat daar naast directeur Feitz. Voor de oorlog waren er 7 mensen op kan toor en 600 in het gehele bedrijf. Het was toen een eenvoudige en gemoe delijke werkkring. U hebt de eerste schrijfmachine nog zien komen. De werkzaamheden van de jubilaris waren moeilijk te definiëren, aldus de heer Leembruggen. U was werkzaam op kan toor, in de verkoopssfeer en in de bui tendienst. De gaven van verstand en karakter brachten u naar voren. In 1950 volgde de benoeming tot procura tiehouder. In latere tijd stond u als een rots in de storm, die boven de Frisia opstak, kortom u was trouw aan het be drijf ook in moeilijke omstandigheden. Wij, als directie zijn u daarvoor zeer dankbaar, vooral voor de steun die u ons gaf tijdens de gezagswisseling in 1958. In de hoop dat de jubilaris ook na 31 december a.s. (wanneer de pensioen gerechtigde leeftijd aanbreekt) nog even zou doorgaan, besloot de heer Leem bruggen zijn toespraak en overhandig de de jubilaris een enveloppe met in houd benevens een groot assortiment sigaren en een asbak. De heer J. Drost, bedrijfsleider, bracht gelukwensen over van het kantoorper soneel en de bazen. Hij bood een boe- kenbon aan. Namens de ondernemingsraad en het personeel sprak de heer Frans van Bar- neveld. die zelf dit voorjaar zijn gouden jubileum vierde. De heer van Barne- veld gewaagde van „het feit dat de On dernemingsraad steeds een open oor bij de jubilaris had gevonden". Vanaf de oprichting was de heer de Ruyter penningmeester van het sociaal fonds geweest en de samenwerking was tot genoegen. Spreker bood een grote gereedschaps kist aan. Na een uitvoerig dankwoord van de heer de Ruyter, die de historie van Frisia in de laatste 50 jaar be- Het bestuur van het Christelijk Ly ceum te Veenendaal deelt ons mee dat het zaterdag j.l. van het departement van onderwijs bericht heeft ontvangen dat het kan overgaan tot aanbesteding van het nieuwe schoolgebouw. Op het ogenblik worden door de ar chitect maatregelen genomen 'om in het eerste kwartaal 1965 tot aanbesteding te komen. Het is wellicht bekend dat dit fraaie nieuwe gebouw zal verrijzen op het open terrein aan de Kerkewijk, Oost zijde, tussen Dennenlaan en Middellaan, waar vroeger villa Melina stond. Dit is een prachtig terrein, dat bijzonder ge schikt is voor hoofdgebouw met bijge bouwen en sportveld. Het is te hopen dat de uitwerking van deze plannen een vlot verloop heeft, zodat binnen niet al te lange tijd de leerlingen van het lyceum weer in één gebouw kunnen worden gehuisvest. Het bestuur hoopt volgende week op een bestuursvergadering de bouwplan nen nader te bespreken. lichtte en besloot met de kernachtige woorden „50 jaar ergens zijn is geen prestatie, maar een manifestatie van Gods zegen in mijn leven", volgde een zeer drukbezochte receptie, waarbij enkele honderden vrienden, relaties en ONTSPANNINGSMIDDAG VOOR BEJAARDEN Woensdagmiddag 2 december wordt in het OCB-gebouw aan de Sandbrink- straat een entspanningsmiddag gehou den voor bejaarde dames en heren. De ze middag zal geheel in St. Nicolaas- sfeer worden gehouden, waaraan de heer Bos zal meewerken. Bijzonder goede filmavond Ned. Chr. Reisvereniging Voor de film „Wintergenoegens en zomertips" die woensdagavond vanwe ge de Ned. Chr. Reisvereniging in ge bouw 't Trefpunt werd vertoond be stond behoorlijke belangstelling. Er werden een aantal zeer speciale kleurenfilms vertoond c.a. een vakantie in de sneeuw in Zuid-Duitsland, een wandeling door Zürich en een reis ver der door Zwitserland. De meeste be langstelling ging evenwel uit naar de vertoning van de film ove.i_.de nieuwe staat Israël. De kenmerken van deze jonge staat, die zeer modern is opge bouwd, werden duidelijk en indringend op het scherm gebracht. De NCRV- reporter de heer Kennedy gaf een goe de toelichting op het vertoonde. JURY KAPCONCOURS MEPPEL Onze plaatsgenoot G. D. v. d. Kraats heeft wederom de eervolle taak gehad op het jl. maandag in Meppel gehou den kapconcours, te fungeren als ju rylid voor de afd. „dag- en avondkap sels". TRUCK SLIPTE EN KWAM IN DE BERM Dinsdagavond reed de bestuurder van een truck met oplegger op de Nieuweweg in de richting van de spoor wegovergang. Ter hoogte van de R.K. Begraafplaats slipte de truck. De be stuurder, de heer D„ remde krachtig. Hierdoor viel de verlichting uit en de wagen kwam in de berm terecht. Er ontstond schade aan de oplegger. VIJF COLA-TICS WAREN TEVEEL In de nacht van woensdag op donder dag verschenen drie mensen op het politiebureau met de mededeling dat een automobilist, de heer D. uit Apel doorn op de linkerweghelft van Rijks weg 12 had gereden. Bij onderzoek .bleek dat de bestuurder vijf glaasjes cola tic had genoten en daardoor geen ge voel voor richting meer had. De auto werd uit het verkeer genomen en de verdachte voorgeleid. Zijn vader heeft de auto later weer opgehaald. OPBRENGST ASTMACOLLECTE VERDUBBELD De vorige week gehouden collecte t.b.v. het Ned. Astmafonds heeft het dubbele opgebracht van vorig jaar. Was die opbrengst in 1963 totaal 1800, nu blijkt dat de collecte al over de 3000,heeft opgebracht, terwijl nog niet eens alle bussen geledigd en ge teld waren. SKF ST. NICOLAASFEEST Mcrgen, zaterdag 28 november, wordt voor de kinderen van personeelsleden van de SKF een vrolijk St. Nicolaas- feest gevierd. Het feest begint om 2 uur en wordt gehouden in de kantine. Naar schatting 300 kinderen zullen een fijn St. Nicolaasfeest hebben. JEUGDDIENST A.s. zondag is er weer een jeugd dienst in „Sola Fide". De dienst vangt om 9 uur aan. Voorganger is ds. A. Karreman, luchtmachtpredikant op de vliegbasis Gilze-Rijen. Onderwerp: „Oordeelt niet". Organist dhr. G. van Zanten. De toegang is voor een ieder vrij. JEUGDAPPEL Zondagavond wordt in de Geref. Pe- trakerk een jeugdappèl gehouden. Voor ganger is Ds. H. C. Endedijk uit Utrecht. Warme maaltijden voor bejaarden en alleenwonenden. Drie van de dames, t.w. mevrouw Hazenberg, mevrouw Graafland en mevrouw de Vries gaan met de warme lading op weg. Daar de Veenendaalse winkeliersvereniging zich geheel achter de landelijke aktie van de Nederlandse Blindenbibliotheek heeft gesteld en de Veenendalers en koop lustigen uit de omgeving hierin hun deel kunnen bijdragen leek het ons aanbevelens waardig in onderstaande regels iets over de doelstelling van de Blindenbibliotheek te vermelden, waarbij de penningmeester tevens een beroep doet op uw gulhartigheid. Zeer geachte Lezer, Op de plechtige herdenkingsbijeen komst, waarbij H.K.H. Prinses Beatrix aanwezig was en Zijne Excellentie de Staatssecretaris van O. K. W., de heer Van de Laar, een feestrede uit sprak. werd door onze Voorzitter een belangwekkende mededeling gedaan over de mogelijkheid van een braille- drukmachine. Deze machine is uitge dacht door enige professoren, in samen werking met T.N.O. Deze braille-drukmachine is geba seerd op het systeem zoals tegenwoor dig boeken gedrukt worden, n.l. een band, linotype genaamd, waarop door een grote schrijfmachine zoals een telexapparaat de tekst van een boek GROEIEND EDERVEEN Deze weck Is men in het uitbreidingsplan Ederveen-oost begonnen met het bouw rijp maken van de grond voor 21 woningwetwoningen, nog uit het volume 1963. Door verschillende oorzaken werd de bouw opgehouden. Er was een verschil in curveprijs, waardoor de aannemer de bouw niet op een voor hem rendabele wijze kon verrichten. Maar al deze moeilijkheden schijnen thans opgelost en de eerste spade ging woensdag in de grond. Aannemersbe drijf Veenvliet uit Veenendaal hoopt zeer binnenkort met de bouw te be ginnen. In het uitbreidingsplan zijn al enkele straten aangelegd, die allen de namen van heesters zullen krijgen. Voor de woningzoekenden van Eder veen is de begonnen bouw een gunstig bericht. De huren van de woningen zijn echter vrij hoog, ongeveer f 20, tot f 22,per week. De heer G. G. de Ruyter krijgt t.g.v. zijn 40-jarig jubileum een enveloppe met inhoud aangeboden uit handen van de directeur Mr. C. J. Leembruggen. kennissen de jubilaris en zijn echtge note kwamen gelukwensen. De drukte was zo groot dat velen in de rij ston den om hun beurt af te wachten. Een grootse herdenking van het 50-jarig jubileum van een algemeen geacht en gewaardeerd Veenendaler. DAMCLUB BESLOOT SEIZOEN MET GELIJK SPEL TEGEN DOORN De Veenendaalse Damclub speelde maandagavond haar laatste competi tiewedstrijd en wel tegen de Damclub Doorn L.C. Na spannende strijd wer den de punten gedeeld in een 1010 gelijk spel. V.D.C. is nu uitgespeeld en behaalde 7 punten uit 8 wedstrijden. De volledige uitslag Veenendaal Doorn luidt: v. d. Brandhof-J. v. Laar jr. 20 v. d. Vliert-Oudbroek sr. 11 van Beek-J. v. Laar sr. 02 v. d. Hor-G. Hoogland 02 Valkenburg-Koetsier 11 Keyman-Philips 11 Bouman-Marchal 11 Tollenaar-van Ginkel 11 Roks-R. v. Donselaar 20 Schaap-N. v. Donselaar 11 Fa. Rein Veenendaal opent herbouwde zaak Donderdagmorgen om 10 uur opent de fa. Rein Veenendaal op de hoek Davidsplein-Gortstraat de geheel her bouwde zaak in rijwielen, bromfiet sen en onderdelen. Door de expansie van de laatste ja.ren en een ruimtege brek was de fa. Veenendaal genood zaakt de bedrijfsruimte tot een grotere omvang uit te breiden. Onlangs kwam de nieuwe werkplaats, plus een op de bovenverdieping gele gen toonkamer gereed, alsmede een overzichtelijke magazijnruimte bene den. Alle assecoires op het gebied van rijwiel en bromfietsen zijn hier uitge stald. En donderdag volgt dan de herope ning van de winkel, waarin een ruim assortiment brommers en rijwielen is geëtaleerd. De winkeloppervlakte be draagt 10 x 8 m. De plaats waar de fa. Veenendaal haar winkel heropent ligt zeer gunstig op de hoek Gortstraat- Davidsplein. Het interieur is geheel naar de eisen des tijds aangepast. Een moderne verlichting maakt de keus ge makkelijker en laat de uitgestalde ver voersmiddelen (nog) beter uitkomen. Voor de fa. Veenendaal is het donder dag een feestelijke dag. VANAVOND VEENENDAALSE KOREN OP HILVERSUM II De op 2 november jl. opgenomen koor- en samenzang in de Chr. Ger. kerk (Beatrixstr.) wordt hedenavond door de N.C.R.V. van 20.50-21.20 uur uitgezonden via Hilversum 2. O.l.v. dirigent Henny Pomp zingen het Chr. Ger. kerkkoor „Chrigeza" en het Ger. kerkkoor „Soli Deo Gloria". Bob van Stempvoort bespeelt het or gel. WINKELSLUITING maandag 30 nov. tot 9 uur 's av. dinsdag 1 dec. tot 9 uur 's av. woensdag 2 dec. tot 9 uur 's av. (winkelsluiting op woensdagmid dag vervalt) donderdag 3 dee. tot 9 uur 's av. vrijdag 4 dec. tot 9 uur 's av. zaterdag 5 dec. tot 6 uur 's av. KOOPAVOND Iedere vrydagavond zijn de win kels in VEENENDAAL tot 9 uur geopend. HET GEHELE JAAR DOOR PARKEREN Wanneer u in het centrum uw wagen moeilijk kunt parkeren dan is er volop plaats op de markt (behalve dinsdags en za terdags), in de Zandstraat en op het grote parkeerterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat (achter het postkantoor). TENTOONSTELLING ELSTERSE KLEURVOGELVERENIGING De Elsterse Kleurvogelvereniging houdt vandaag en zaterdag een tentoonstel ling van vogels in café van Leth (Sport- lust). Er is een grote verscheidenheid van inzendingen, zodat een bezoek aan de tentoonstelling, die vrijdagavond, zater dagmiddag en -avond geopend is, zeker de moeite waard is. Zaterdagmiddag om drie uur zal uit honderden Elster kinderkelen het be kende lied: Zie ginds komt de stoom boot weerklinken. De Goed heiligman komt vanuit de zuidelijke streken de Ryn afzakken en wordt aan het Ingense veer verwelkomd door de muziekver. „Crescendo" en een grote kinderschaar. Na in een open rijtuig plaats te heb ben genomen zal de Sint, vergezeld van twee Pieten een rijtoer door het dorp maken. Het is mogelijk dat St Nicolaas even halt zal houden bij zieke of ge handicapte kinderen. AMERONGEN Brand in oude tabaksschuur Vanmorgen werd de Vrijwillige Brandweer te Amerongen gealarmeerd voor een brand in de landbouw schuur van de heer J. Reede aan de Kersweg te Amerongen. Een grote hoeveelheid hooi en stro ging verloren. Een groot deel van het dorp was lange tijd in zware rook ge huld, afkomstig van het smeulende hooi. In de schuur gestalde auto's en cara vans konden tijdig naar buiten ge bracht worden. De schuur, een oude tabaksschuur, ging grotendeels verloren. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. West Het uitbreidingsplan Ederveen-west zal waarschijnlijk niet zo direct gerea liseerd kunnen worden. Het is door de kleine oppervlakte van dit terrein tus sen Schoolstraat en Schras slechts mo gelijk een kant van de geprojecteerde wegen te bebouwen, waardoor de zaak niet rendabel meer is. Het plan zal daarom wel herzien worden naar men verwacht Door stedebouwkundigen wordt er naar gestreefd de buitengrens van een bouwcentrum slechts aan één kant te bebouwen. In het plan Eder veen-west was ruimte geschapen voor particuliere bouw. zeer snel gezet wordt. Deze nieuwe braille-drukmachine maakt het moge lijk volgens ditzelfde systeem in zeer korte tijd boeken in brailleschrift te drukken. Tot nu toe is het brailleren een langzaam omslachtig procédé, maar met deze machine kunnen de braille- boeken in snel tempo èn in meerdere exemplaren vervaardigd worden. In Amerika is zo'n machine reeds in gebruik, maar T.N.O. heeft een verbe terd systeem uitgedacht, waardoor het mogelijk wordt de bladen aan beide zijden te bedrukken. Inderdaad fantastisch en werkelijk heid, een machine die linotype in braille omzet! Wat een vreugde voor het gehele blindenwezen in Nederland, voor alle visueel gehandicapten die een maat schappelijke positie willen verwerven of zich van een goede ontspanning en literair genoegen willen voorzien! Maar., deze machine kost 150.000, Een groot bedrag, maar gering in ver houding tot de vreugde in ieders hart als men kan en wil medewerken om de aankoop van deze machine te verwe zenlijken. Dus geen ^maar", deze ma chine moét er komen, deze kans mogen wij niet voorbij laten gaan! Doet U mee? Stuur dan uw bijdrage aan de jubilerende 75-jarige Nederland se Blindenbibliotheek, die alleen maar voor ogen heeft het lot van alle blin den te verbeteren en hen vreugde te brengen in hun leven. Stort uw bijdrage op gironummer - 6_- ten name van de vereniging „Vrienden van de Neder- landsche Blindenbibliotheek", Noord- wal 7 te 's-Gravenhage. Hoogachtend, Mr. D. P. C. de Hoop Scheffer, Penningmeester van de vereni ging „Vrienden van de Neder - landsche Blindenbibliotheek" Correspondentie-adres: Noordwal 7, 's-Gravenhage, telefoon 60 48 20. Giro 6, t.n.v. de Vereniging. 10 winkelweekbonnen plakken op een deelnemerskaart, die voor 5 cent t.b.v. de Blindenbibliotheek verk,rygbaar is by de deelnemende winkeliers. Daarop staat wat men verder te doen heeft. Een ieder kan er aan meedoen want het is heel gemakkelyk. Afscheid van postbode van Garderen JEUGDDIENST Zondagavond 29 november wordt in de St. Andrieskerk een jeugddienst ge houden. Voorganger is Ds. B. F. C. de Groot uit Kortenhoef. Het onderwerp van de prediking is: Ik zou wel willen geloven, maar kan het niet. Er wordt bovendien een samenzang gehouden waaraan ook het kerkkoor zal mee werken. de heer T. H. van Garderen De bekende postbode, de heer T. H. van Garderen, die Overberg 42 jaar lang van post heeft voorzien gaat thans definitief met pensioen. Op woensdag 29 april j.l. ontving hij een koninklijke onderscheiding als blijk van waardering voor zijn verdien stelijk werk. Vandaag wordt bij hem thuis door directie en collega's afscheid van hem genomen. er in Veenendaal een „viswatertje" bijgekomen is? dat in de grote vijver in 't Schrij verpark zelfs snoeken werden aan getroffen? dat deze vis daar niet gepoot is? dat ze waarschijnlijk door de over stort gegaan is? dat de bewoners er veel vreugde aan beleven? Mijlpaal in het leven Voor het echtpaar Harselaar uit de Groep is het vandaag een bijzondere dag, zij beleven hun 40-jarige huwe lijksdag. Zij wilden zelf deze dag, bescheiden als zij zijn, ongemerkt voorbij laten gaan. De zoon die de boerderij beheert wilde hier echter niets van weten en zo is in alle stil<£. toch de familie uit genodigd, en de zitkamer voor de grote ontvangst ingericht. Ook op het levenspad van de heer en mevrouw Harselaar waren doornen. Tot 2 x toe werd hun boerderij ver woest maar met vreugde kunnen zij terugzien op het feit dat hun huwelijk gezegend werd met 8 kinderen en 17 kleinkinderen. Beide ouders genieten voor hun 74-jarige leeftijd nog een goe de gezondheid. Bij de vele gelukwensen die het echtpaar ongetwijfeld zal ontvangen voegen wij gaarne de onze. VEENENDAAL Vrijdag 27 november: Fancy-fair in gymnastieklokaal chr. ly ceum t.b.v. nieuwe middelbare school in Canada. Zaterdag 28 november: St. Nico- laaswandeltocht. Start bij Eier- hal om 1 uur en om half drie. St. Nicolaasfeest in Eltheto van 4-6 uur. Zaterdag 28 november: 2.30 uur, hotel „De Korenbeurs". Streek- vergadering A.R. partij. Spre ker de heer B. Roolvink, 2e Ka merlid over „Het probleem van lonen en prijzen". Zaterdag 28 november: Kaartlees- rit van MAC „Veenendaal". Start bij hotel „La Montagne". Zaterdag 28 .november: Ver. geb. a.d. Eikenlaan. Sloteoncert van „Caecilia" n.a.v. 60-jarig jubi leum. Medewerking verlenen Mannenkoor De Veenzangers en Veenendaals Dameskoor. Zondag 29 november: Jeugdappèl in Petrakerk. RHENEN Vrijdag 27 november: Dropping van Macro. Start om 7.15 uur bij VVV-kantoor. Zaterdag 28 november vanaf 9.30 uur bij Sport en Spel school- brandweerwedstrijden. Woensdag 2 december: 2.30 uur in gebouw Irene, Kindermid dag RMC St. Nicolaas en go- chelaar. Woensdag 2 december: rijtoer St. Nicolaas n.m. 7.30 uur. AMERONGEN Zaterdag 28 november: 2.30 uur EHBO-Valleiwedstrijden in „De Bliscap". ELST Zaterdag 28 november: 3 uur n.m. Grote intocht St. Nicolaas. Aan komst bij Ingense Veer. Daarna rondrit door dorp. Vrijdagavond 27 en zaterdagmid dag en -avond 28 november: Kleurvogeltentoonstelling in cofé Sportlust.

De Vallei | 1964 | | pagina 1