Uoui'iLuA^s F A U li tfmt flico-taab tiet tyaJtc hij anó ótaan! D0V0 - Ter Leede knitting-machine operators VAN INGEN „SPECIAAL" VOOR NUTTIGE SINT NICOLAAS GESCHENKEN DOVO kan zwak Ter Leede overspelen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Gerrit van Manen (20): ELST Marktberichten DE LEZER Water voor Ruisseveen AMERONGEN SPORTPROGRAMMA Streekderby Musketiers tegen Panter Al is Sint Nicolaas nu in het land, de voetballers gaan gewoon door met het afwerken van de agenda. Voor DOVO wordt het een kalm duel, voor Veenendaal en GVVV staan er moeilijke uitwedstrijden op het program. In de afdeling Utrecht is de streekwedstrijd tussen Musketiers en SV Panter van groot be lang. A.s. zaterdag 2.45 uur Sportpark Panhuis ZONDAGDIENST Doktoren- en Apothekersdiensten Ingekomen en vertrokken TRICOTFABRIEK HARWIG N.V. Rhenen Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op ons adres Candialaan 5 te Rhenen. DINSDAGKOOPJES Clown pop Kruimel veger Elcctr. auto Bridge etui bevoer de wereldzeeën, bezocht Amerika en Rusland en bracht aapje mee uit Equador overhemden f 7,95 Nieuw Voor heren Bovendien voor elke gulden bij ons besteed een heerlijke verse speculaaspop Haal 't ook bij „SPECIAAL" 't scheelt stukken Bij aankoop van f2,50 mag een (uw) kind er een kadootje uithalen Bovendien geven wij in deze „GEEF- WEEK" extra korting in de vorm van: DUBBEL ZILVERZEGELS of: ZILVERZEGELS ST. NICOLAAS- BONNEN Waarom nu toch zo lang gezocht? Is uw kado bij Kok gekocht Dan heeft ervaring ons geleerd Dat groot en klein het steeds waardeert LET OP ONZE FEESTVERPAKKING APOTHEKERS ASS. GELDERLAND 3 5 HOEK H00G5TR: .TEL: 2656 VEENENDAAL Het meespeulen in de publieke zaak is vandaag den dag gien bezigheid, waar je licht over mag denken. Dat is me nog weer 'es gebleken toen ik het leste raadsverslag had gelezen. Het is op heden gien kwestie meer van op de zetel gaan zitten, die de kiezers veur je ingeruimd hebben, en dan mar meere deneren. Zo goed en zo kwaad as het gaat. Er wurdt in deze tijd van de dienders en diensters van het algemene belang meer geëist dan hier en daar een stuk- kie principe ten toon te spreiden. Of breedvoerig te gaan zitten veur een zaak die elke welgeschapen karsepit kan verwerken. Eigenlijk, zee Bram, kommen allenig nog mar de specialisten veur dit werk in anmerking. D'r wurdt van die min- sen gevraagd, dat ze van allerhande zaken afweten. Ik bin 'et, veur een goed begrip van de zaak, veur de zoveulste keer van ons nabuurschap, weer 'es niet mit de bewoonder van de woning naast mij eens. Ik zou zeggen: asjeblieft gien spe cialisten, want dan krijg je een soort verambtenaarde raadslejen. En dat is nou juust niet de bedoeling. Nee, het gaat om minsen mit een ge zond verstand en een breje kijk op alle zaken. Eigenlijk moeten ze allemaal een bietj ie leiderschap in zich hebben. En wat die minsen dan toevallig veur d'r gewone dagelijkse boterham doen of niet doen, dat lijkt mij d'r weinig of helemaal niks toe te doen. Ik veur mijn beschouw instituten as bevoorbeeld de tweede kamer en de ge meenteraad as filters, die opgebouwd zijn uit het volk. Het Nederlandse volk, wat betreft de kamers en het Veense volk waar het de gemeenteraad van onze plaats angaat. Laat de deskundigen de ambtena ren mar in de koffiedik kijken en roeren. En d'r uithalen en an toevoe gen wat ze nodig vinden. Daar bin ze uiteindelijk ok in geschoold. Dat soort minsen is er om de zaken zo goed meugelik veurbereid op de dis van de bestuurders te leggen. De be stuurder mot om te beginnen op de persoon die 'em de zaak veurleit deur kunnen doen en okdeur durven doen. Wel mot degeen die een stem in het kapittel heeft begrijpen wat degene, die het veurbereid heeft, bedoelt. Da's een eerste vereiste. Hij mot dus be slagen ten ijs kommen, wil hij een ge zonde kijk op de zaak hebben. Dan komt ie pas an bod as een deel- tjie van het filter. Neem nou 'es zo'n zaak as het zwem bad. Ik meen het goed te hebben gele zen, dat alle edelachtbaren de nood zaak ervan wel inzagen. Tussen twee haakies: veur mij is het geven van zwemonderwijs het hele jaar deur even belangrijk as verkeersonderricht. Mar dat ziet iedereen wel zo, geloof ik. Daarom zou ik bevoorbeeld nooit zo'n hoognodige inrichting durven opofferen an de verbetering van een stuk of wat wegen, hoe miserabel die wegen er ook bij leggen. Iets anders zou het wurden as ze mij veur de keus zetten: raadhuis, zwem bad of bejaardentehuis (gesteld, dat we dat leste niet hadden). Dan zou je weer op andere punten acht motten slaan. Het gaat om het afwegen van be langen, het zien van het noodzakelijk ste, kortom alle zaken mit mekander in verband kunnen brengen. Da's warempel gien makkelijke op dracht. Wout Blauwkous VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 171.000 st. Prijzen: grote 13,75-/ 14,75 p. 100 kleine 12,13,50 p. 100. Alles per 100 stuks. Redelijke handel. Biggenmarkt: Aanvoer 30 st. Prijzen 56,70,p. st. Handel matig. Inderdaad water voor Ruisseveen. 'Thans zijn de bewoners aangesloten op de waterleiding en stroomt helder water de woningen binnen. Het opschrift „Als ge water drinkt, denk aan de bron" is ook op hen van toepassing geworden. Alhoewel er geen vlaggen hebben ge wapperd, is de vreugde en dankbaar heid groot. Voor velen betekent dit water, een grote zorg minder. In korte tijd is hier iets goeds tot stand gebracht. Een woord van dank is hier zeker op z'n plaats voor de mensen die het buizennet leg den, en de mannen van de waterlei- verzorgden. De redaktie dankend voor de verleende plaatsruimte: Een dankbare bewoner van 't Ruisseveen OUDPAPIERACTIE ONS GENOEGEN Zaterdag 28 november a.s. gaat de muziekvereniging Ons Genoegen weer oud papier inzamelen. Wilt u het papier zoveel mogelijk opbinden. DOVO had zaterdag een rustdag, maar moet deze week weer in het krijt treden. Tegenstander is het vrij zwak ke Ter Leede uit Sassenheim. Als voet bal een rekensommetje was zou DOVO met 14-2 moeten winnen. Hoe we dat berekenden? Wel, DOVO klopte Putten met 11-0 en datzelfde Putten sloeg Ter Leede met 3-2. Zo bezien zou DOVO de bloembollenstreekbewoners dus met dubbele cijfers moeten kloppen. Helaas is dit koffiedikkijken zeer twijfelachtig, zodat we ons maar aan de nuchtere kant houden. Wel een overwinning voor DOVO dus. Zou het anders uitpakken dan kon van een Sinterklaasverrassing gesproken worden. VRC speelt ook thuis en wel tegen Blauw Wit uit Wormerveer. De blauw gelen nemen een zeer fraaie positie in. Blauw Wit deed het eveneens behoor lijk. Twee gelijkwaardige tegenstan ders, waarbij VRC het kleine voordeel van eigen terrein heeft. GVVV heeft zich dan eindelijk ont daan van de rode lantaarn. De positie blijft echter nog precair. Want wat te zeggen van de uitwedstrijd tegen het technisch sterke Noordwijk? De man nen uit de badplaats kampen weliswaar de laatste tijd met een inzinking, maar hun klasse is toch onmiskenbaar. We vrezen het ergste, maar GVVV kan er voor zorgen dat ons pessimisme ver keerd was. Voor Veenendaal ook al een moeilijk uitduel. In Hilversum ontmoeten de geel-blauwen het vrij sterke Victoria. Dit is alweer de laatste wedstrijd in de eerste helft. Veenendaal is wat uit balans na de nederlaag van zondag. Maar we zijn gewend dat de geel-blau wen alles op alles kunnen zetten. Ge beurt dat ook in Hilversum dan zijn de kansen geheel open. DVSA is warempel al weer tot de top doorgedrongen. Staat er relatief het beste voor. Twee seizoenen achtereen kampioen en het begint er al weer op te lijken. Nu de Amerongers bezoek krijgen van EMS uit Bunnik liggen er alweer twee winstpunten voor hen klaar. Rhenus komt ook weer wat naar voren. De groen-witten zijn goede mid denmoters geworden. Zondag treden ze op Kandia aan tegen Maarssen, dat iets hoger geklasseerd is. Een winstpunt voor de Grebbestad is zeer goed moge lijk. Oranje Wit krijgt het in Utrecht be hoorlijk te verduren tegen Rivierwij- kers. Thuisspelend is Oranje Wit heel wat mans, maar uit komt men minder voor de dag. Misschien een gelijk spel. R.K. Unitas ontvangt op het Sport park bezoek van Soesterberg, dat als tweede geklasseerd staat. We hopen op een overwinning maar zien er ob jectief gezien een kleine nederlaag in. Leider Scherpenzeel ontmoet thuis de concurrent Dorestad en moet be hoorlijk aanpakken. Wint Scherpenzeel dan staan de papieren zeer gunstig. In Eist gaat de streekderby tussen Musketiers en SV Panter. De winnaar doet volop meelde verliezer valt terug. We zijn geneigd de kansen van Muske tiers iets hoger aan te slaan, maar Panter is tot grote dingen in staat, ge zien de laatste overwinning op Huls horst. NSVS neemt ook al een goede posi tie in. Tegen EDO in Utrecht is weer een goed resultaat te verwachten. De overige clubs hebben allen vrijaf. NIET in het veld verschijnen dus Me rino's, Kulan, Advendo, Valleivogels, Scherpenzeel, (zat), Renswoude en DVSA (zat.). VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 2481. Zuider apotheek: Dr. Slot. de Bruïne- plein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. A. C. Hu- béé, Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek Deijs op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aan geboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Bakker te Leersum, tel. (03434) 1485. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde te Renswoude, tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. (03497) 1250. RHENEN Ingekomen: H. T. K. Siitonen van Duitsland; C. J. Lieu wen van Zeist; F. H. Joosten van Vlaardingen; J. H. M. Roording van Arnhem; M. E. Nelle- stijn van Zeist; G. L. van der Vliet van Herkingen; C. Capelle van Kesteren; H. L. van de Glind van Soest; K. van Laar van Leersum; J. Klumpenaar met gezin van Veenendaal; A. F. Dekkers van Barneveld. Vertrokken: J. W. van de Burg naar Wageningen; E. Maassen naar Ede; C. Mulder met gezin naar Veenendaal; In ons steeds groeiend bedrijf is momenteel gelegenheid tot plaatsing van enige Flinke mannelijke krachten, die een verantwoordelijke baan zoeken, kunnen op zeer aantrekkelijke voorwaarden worden aangesteld. P. van Neerbos naar Duitsland; P. Th. Wijnen met gezin naar Wageningen; J. van den Berg naar Voorschoten; K. de Jong met gezin naar Renkum; H. F. van Schieveen naar Enschede; W. J. M. Grootveld met gezin naar Amsterdam. AMERONGEN Ingekomen: J. Bos van Renkum; M. C. Bos-Onderstal van Wageningen; S. Stol te van Wymbritseradeel; J. van Rijswijk van Maurik. Vertrokken: L. Meerwijk naar Ouder kerk aan de Amstel. Voor uw kleuter een leuke knuffelpop - voor de grote kinderen is deze clown door z'n felle kleuren zeer geschikt als wand decoratie, flink formaat 50 cm lang, j H(\ nu extra voordelig 1 Een handige huishoud hulp, onmisbaar voor moeder. Degelijke constructie. Import uit Zweden, met prima borstel. Grote maat. Uit gevoerd in frisse kleuren, s n rA succes koopje Volkswagen busje, nauwkeurig tot in de details nagemaakt, loopt prima en is voorzien van verlichting. Een bijzondere J r verrassing voor uw jongen. to Fraai gedecoreerd etui, voorzien van 2 spel goede kaarten. Een leuk cadeau voor vader. O A O Koopjesprijs Alléén dinsdag 1 dec, Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Jacob z.v. G. J. de Kleu- ver en A. van Doorn; Ceel z.v. J. Ro- seboom en I. van de Voort; Wessel Arie z.v. H. van Velthuizen en E. van de Loosdrecht; Cornelia Martha Mag- dalena Gijsbertha d.v. G. D. W. van Dijk en G. van der Poel; Agnes d.v. G. van Essen en H. M. A. G. Becker; Cor nelia d.v. J. Rebergen en G. M. M. van Silfhout; Willemina d.v. A. Kulik en J. W. Sterkenburg; Janny d.v. J. van Koten en E. P. Schimmel; Antonius Christiaan z.v. H. A. F. Hermans en R. van Dee (geb. te Amerongen). Ondertrouwd: G. van Manen en J. H. Otte; P. van Gelder en J. M. Clau sen; W. Tollenaar en J. A. Kuijer; B. Toes en J. D. van Ginkel. Gehuwd: J. E. Swart en N. M. van de Weerd; A. A. Willemsen en H. C. van Dijk. Overleden: Willemijntje Hartog, 64 jaar, echtg. van J. C. Sukkel; Marinus van Kooten, 76 jaar, weduwnaar van J. van Eden; Everijntje Johanna van den Brandhof, 65 jaar, wed. van D. J. van Silfhout (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Geertruida Wouterina d.v. M. Jansen en D. Davelaar; Lamberta Maria d.v. J. Ch. van Gelderen en M. C. van Ingen; Sophia Maria d.v. K. van Burken en C. W. Aartse; Cornelis z.v. G. van den Broek en E. van de Scheur. Overleden: Wilhelm Eduard Schmitt, 64 jaar, ongehuwd; Maria Jaccba van de Scheur, 6 maanden; Gijsbert Gerrit ter Burg, 68 jaar, echtg. van M. H. E. Gerritsen. Elders geboren: te Wageningen: Mar cel z.v. A. van den Berg en H. van In- gen. Elders overleden: te Ede: Johannes van Verseveld, 74 jaar geh. gew. met D. Honders. AMERONGEN Geboren: Gerhard z.v. G. Golstein en M. J. Slotboom. Overleden: Engeltje van de Gars- komp, 100 jaar, wed. van C. Bock. Elders overleden: te Wageningen: Willemina Johanna Vos, 82 jaar; te Amerongen Deliana Hendrika Martens, 83 jaar, echt. van T. Boelhouder. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelia A. d.v. J. v. d. Bo- venkamp en R. H. Schoonhoven; Gerard J. z.v. J. van Ginkel en G. Berkhof; Helena A. d.v. J. Osnabrugge en D. C. Boon. Ondertrouwd: D. H. Bakker en C. de Jong; G. van Ekris en C. W. M. Huij- bers. Gehuwd: G. Pul en W. ten Broek. RENSWOUDE Ondertrouwd: W. de Vries en A. van den Brandhof. Gehuwd: J. van Rinsum en E. Vink. Ondertrouwd: van Ginkel, Marinus, 24 jaar, chauffeur, Biesbosserweg 27 en Ditewig, Geurtje, 19 jaar, zonder beroep, Barneveldsestraat 31. Overleden: Dekker, Klaasje, wed. v. van Ginkel, oud 87 jaar, Barneveld sestraat 1. EDERVEEN Ondertrouwd: R. Wallet en G. Nap. Gehuwd: H. A. van Batenburg en A. van de Kraats; C. J. Klop en R. Groene- veld; A. Huibers en C. van Schoon hoven. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur J. de Lange uit Utrecht; 5.00 uur W. Rijnsburger uit Amersfoort. Julianakerk: 9.30 uur P. de Jong; 5.00 uur A. Wiegerhof. Vredeskerk: 9.00 uur D. van de Berg; 10.30 uur D. van de Berg; 5.00 uur J. de Lange uit Utrecht. Sionskerk: 9.30 uur J. N. de Ruiter uit Beekbergen; 5.00 uur P. de Jong. Bejaardencentrum Engelenburgh: 9.30 uur A. Wisgerhof. Veeneind: 3.00 uur P. N. Breugem uit Achterberg. Dijkstraat: 2.45 uur Hr. J. Gaasbeek. Geref. Kerk Vaartbrug: 9.30 u.v.m. ds. van Enk; 5.00 u.n.m. ds. Overduin. Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 u.v.m. ds. Overduin; 5.00 u.n.m. ds. van Enk. Chr. Geref. Kerk Beatrixstr.: 9.30 u.v. m. ds. Langbroek; 5.00 u.n.m. ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk Hoofdstr.: 9.30 u.v.m. ds. Keuning; 5.00 u.n.m. ds. Keuning. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto: 9.30 u. v.m. Leesdienst; 5.00 u.n.m. Lees- dienst. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstr. 9.30 u.v.m. ds. Mallan; 5.00 u.n.m. ds. Mal- lan. Geref. Kerk Geb. O.C.B.: 9.30 u.v.m. Leesdienst; 3.00 u.n.m. ds. Kok van Amersfoort. Ned. Herv. Kerk Sola Fide: 9.00 u.v.m. ds. Karreman van Gilze en Rijen (Jeugddienst); 10.30 u.v.m. ds. Bos; 5.30 u.n.m. ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.v.m. ds. Pij pers van Den Haag. R.K. Kerken: Willibrordkerk: 9.00 en 11.00 u.v.m. H. Mis; 5.00 u.n.m. Lof. Salvatorkerk: 8.00 en 10.00 u.v.m. H. Mis; 7.00 u.n.m. Lof. Leger des Heils: 10.30 u.v.m. Verlos singssamenkomst; 7.30 u.n.m. Wij dingssamenkomst. Volle Evang. Gem.: woensdag 2 decem ber: Evang. J. v. d. Berg uit Wasse naar, 8 uur. Veeneind: donderdag 3 december 7.30 uur, ds. Vosman van Rijssen. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra, 5 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. Slingenberg van Renswcude; 5 uur ds. Ozinga van Lun teren. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 pn 6 uur lees dienst. „Wie verre reizen doet kan veel verhalen" zeiden onze voorouders. Hetzelfde is van toepassing op de 20-jarige Gert van Manen uit de Aart de Gelderstraat, 3e machinist ter koopvaardij. Op het ogenblik is de jonge Vee- nendaler enkele weken thuis na A]/2 jaar alle wereldzeeën te hebben be varen. In de hoek van de kamer zit een klein capucijner-aapje met slimme oogjes rond te kijken. Gert ruilde „Sikito" voor een handjevol sigaretten met een inwoner van het Zuid-Amerikaanse Equador. Onze jonge plaatsgenoot zag meer in vier jaar dan velen in een heel leven. Hij stond midden op Broad way in New York en passagierde in de Russische havenstad Odessa. Het verschil van levensstijl weet Gert van Manen duidelijk te om schrijven. Maar laten we bij het be gin beginnen. Aanloop Ik wilde al als kleine jongen gaan varen, zegt Gert, terwijl hij rustig z'n koffie drinkt, 'k Was eerst op de ambachtsschool hier in 't Veen en later op de avondschool in Wa geningen. Ik was blij toen ik voor het eerst een voet op een schip kon zetten, want dat was de uiteinde lijke bedoeling. Maar o wee, wat viel dat tegen, 't Was maar een piepklein reisje van Amsterdam naar Antwerpen. Het was slecht weer en ik werd zo ziek als een hond. Toen ik aan wal stapte nam ik me voor om nooit meer te gaan varen. Tien dagen lang bleef ik bij dat voornemen, maar m'n bloed be gon te koken en ik meldde me weer voer een reis. Het zou een reis naar 't noorden van Rusland worden, maar ze hadden ons te pakken. Het werd een reis van 8 maanden via Afrika (Dakar) naar Zuid-Amerika. We deden New York aan, Mexico, San tos, Montevideo, Buenos Aires en zovoort. Armoede Wat je bijzonder opvalt in die landon is wel de schreeuwende ar moede vindt onze Veenendaalse globetrotter. De spullen zijn daar wel goedkoop, maar de mensen hebben geen sou om wat te kopen. Er is ook geen werk voor ze. Het aantal bedelaars, vooral in de ha vensteden is ontstellend, vertelt Gert. Ze staan in drommen te be delen om eten met een sardine blikje in de hand. Voor ons is het wel een goedkope business daar, maar als je al die narigheid ziet wordt de lust je wel ontnomen. De havens zijn zeer druk vooral Bue nos Aires, waar een hoop Duitsers aanleggen, zegt Gert. De laatste reis naar Argentinië zal ik niet gauw vergeten. Ik sta op wacht in de ma chinekamer, het zal zo ongeveer 9 uur in de avond zijn gewees. Op eens een schok, de boot mindert vaart en we liggen stil. Het bleek dat we een aanvaring had den met een Argentijns vissers scheepje. De twee vissers zijn he laas verdronken. Ze voerden zowat geen verlichting, dus konden we aan dit ongeluk ook niets doen. Zulke avonturen doen je wel iets, maar het leven gaat door, vindt Gert. Aapje Vanuit Equador heb ik dit aapje meegebracht. Voor een paar pakjes sigaretten was ik de eigenaar. Ik heb hem Sikito (in 't Spaans klein tje) gedoopt. Hij mat nog geen 10 cm en 'k heb hem met een zuig fles je grootgebracht. Sikito springt woord io aan: inmiddels in z'n kooi heen en weer alsof hij begrijpt dat we 't over hem hebben. In dat Ecuador is de toe stand al niet anders dan overal daar vertelt Gert. De mensen hebben praktisch geen kleren. Ze werken in de ruimen met alleen een onder broek aan (meestal hun enige be zit). Als je voet aan wal zet heb je meteen een heel stel jong grut om je heen die alsmaar roepen: Een penny, een penny. Het bedelen be gint al vroeg, zegt Gert. Rusland We vragen Gert of hij ook Rus land kent. Jawel, zowel aan de noordkant als in de Zwarte Zeeha vens ben ik geweest. Ik vind het daar niks, zegt Gert. We lagen in Odessa aan de kant. Er liepen over al lui met grote geweren langs de kant. Je wordt grondig gecontro leerd en je moet een stapel papie ren tonen. Als je dan eindelijk aan wal bent is er nog weinig te bele ven. De vrouwen lopen achter een kruiwagen en scheppen het vuil van de straat. Mannen zie je maar weinig. De vrouw werkt hier net zoveel en net zo hard als de man. Het uitgaansleven is niet veel bij zonders. Je kunt hoogstens een fles wodka kopen. Nee, dat is mijn land niet, vindt Gert. Amerika Ik loop liever in New York. Veel meer te zien en te beleven. Als je de haven van New York binnen- stoomt wordt je oog al getroffen door het grote Vrijheidsbeeld. Vooral 's avonds is dat een mooi schouwspel want het beeld is met fakkels verlicht. Er is ook een groot hotel aangebouwd. (Een afbeelding van het Vrijheidsbeeld hangt aan de wand en Gert wijst erop hoe het er precies uitziet). Overigens is Amerika wel een duur land. Een tube tandpasta kost 2,25. Het eten staat me ook niet aan. Ze bestrijken een kip b.v. met een grote hoeveelheid paneermeel i en de smaak is er direct af. Als je 1 op Broadway wandelt is dat een hele gewaarwording, zegt Gert. 's Nachts is er praktisch net zoveel licht als overdag. Hoe je in zo'n wereldstad de weg weet? Nou, je roept maar een van de honderden taxi's aan en ze brengen je waar je wezen wilt. Afrika In Afrika is het weer heel anders. Ik ben in Ghana een kampong in- geweest. De mensen zitten 's avonds op de grond van de hut bij een kaarslichtje. Maar in Zuid-Afrika kwam ik graag. Je kunt de mensen goed verstaan. Ze spreken een apart soort Hollands, er zijn 'fantastische zwembaden in Kaapstad. Het is daar zo, zegt Gert en de duim gaat omhoog. Ben je na al dat zwerven over de aardbol blij weer eens in Holland te zijn, vragen we Gert. Nou, wat zal ik zeggen. Holland is het schoonste land van de hele wereld, maar het klimaat is allerverschi'ikkelijkst. Ik zit nou alweer te rillen bij de haard. Geef mij maar een land als Mexico b.v. Altijd constant 28 tot 30 gra den. Mooie muziek, mooie donkere meisjes. Het is daar veel vrolijker dan hier. Toch wil Gert over een paar jaar stoppen. Als je getrouwd bent hoor je aan de wal vindt hij. Ik ga eerst nog hard studeren en als ik dan over een jaar of vijf mijn diploma's heb, krijg ik wel een baan aan de wal, op een machine fabriek of zo. Maar voorlopig ga ik door, zegt Gert. Ik wil nog meer zien en bele ven. Want dat valt me ook wel op, Je kunt hier in de omgeving wei nig vertier beleven. Ik ga in de weekends naar Utrecht of Arnhem. Ja.... dat Gert het in 't Veen wat stilletjes vindt is begrijpelijk. Na al deze omzwervingen rond 's werelds meest interessantse streken doet dit stukje Nederland uiteraard veel rustiger aan. Overigens zal Gert van Manen zijn weg wel vinden. Hij nam hetgeen hij zag goed in zich op en vertelt zijn belevenissen op een openhartige manier Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr.' van Galen van Arnhem; 5 uur ds. Harkema van Zeist. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. E. Sterringa van Tiel. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 H. Mis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. v. Drenter uit Ede; 6 uur ds. D. v. d. Berg van Veenendaal. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst; woensdag 2 december 7.15 uur ds. Woestijne van Barneveld. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst; woensdag 2 december 2.30 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen aan de IJssel. AMERONGEN N.H. Kerk: 10.00 u.v.m. ds. G. Kaastra; 18.30 u.n.m. ds. G. Kaastra. Ger. Kerk: 10.00 u.v.m. ds. L. Zwaan; 17.00 u.n.m. ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.v.m. mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 u.v.m. H. Mis. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. F. v. Haaften van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur ds. van Prooijen van Grafhorst. FABRIEKS AANBIEDIN G Meer dan duizend stuks tricot nylon effen, gekleurd en gestreept, alle maten Weekenders f 5,95 2 stuksf 11,50 Alle jongensmaten f 4,95 Dit slaat alle concurentie Gelderl. 7, Veenendaal SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. Nii- kamp uit Utrecht en maandag 8 uur ds. H. Raven. RECTIFICATIE Het onderschrift van de foto van en kele leerlingen van de Muziekschool uit Kesteren was in een deel van de editie van 20 oktober niet geheel juist. De leerlingen speelden namelijk niet, zoals vermeld, ter gelegenheid van dé opening van de Muziekschool te Eist, maar tijdens de ouderavond van de O.L. Rijnschool. i i WIJ HEBBEN EEN GEWELDIGE SORTERING IN ROKKEN, vele soorten en modellen vanaf 14,95 tot 29,75 PULLOVERS OF BLOUSES Bij iedere rok de juiste kleur, vanaf 14,95 tot 29,75 Nu ook JERSEY PAKJES, heel apart, vanaf 57,50 tot 65,— PYAMA'S te kust en te keur voor heel het gezin. SCHORTEN, o.m. dusters met SA» mouw, in Schotse ruitdessins 16,95 zelfde dessin in halfschortje 3,75 VESTEN EN PULLOVERS in een enorme sortering pullovers vesten gemeleerd 100 °/o wol, 8 kleuren 19,95 22,50 met stof voorpand, 4 kleuren 22,50 23,95 met loden voorpand, 4 kleuren 24,95 25,50 Grote so.rtering in verpakte cadeau artikelen. Patrim.laan 40 i i i Hein Kok

De Vallei | 1964 | | pagina 2