Jubileumconcert van „Caecilia" met veel hoogtepunten WffÊL W Cieluk judo GEBREID VAN EIGEN BODEM Grandioos sluitstuk van jubileumperiode Bewoners Dorpsstraat protesteren tegen aanleg riool in voortuinen R HENEN Tweede Kamerlid B. Roolvink sprak over lonen en prijzen Voor chemisch reinigen VAN HOFWEGEN DERDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 1 DECEMBER 1964 Nr. 95 Het „Veenendaals Dameskoor" en het mannenkoor „De Veenzangers" verleenden waardige medewerking Huldiging jubilarissen Sint naar de maan Zang Sluitstuk Geloofsbrieven heer Groeneveld Aanleg riolering KORFBAL Altius III Arena 1 Arena A Doorn A Rioolbelasting Ontslag ambtenaar Romijn Rondvraag Gemeentewerklui ontevreden Tweede brievenbus Aardgas r Actueel onderwerp indringend belicht van uw garderobe Sportschool van der Velde TE KOOP AANGEBODEN WONINGRUIL Nieuwsblad „DE VALLEI" Zaterdagavond j.l. concerteerde het jubilerende „Caecilia" in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Dit jubileum concert werd het sluitstuk van een wekenlange jubileumperiode, waaraan kosten nog moeite werd gespaard om een waardig jubileum te vieren en te bieden. Aan dit sluitstuk werkten mee het Veenendaals Dameskoor en het mannenkoor De Veenzangers. De in totaal 130 medewerkenden brachten deze avond naar een grandioze climax met de gezamenlijke uitvoering van de Triumphmarsch uit Aida. De avond werd geopend door de be schermheer van Caecilia, en oud-bur gemeester van Veenendaal, de heer A. Bakker. In een korte toespraak memo reerde hij enkele feiten uit het verle den en gaf te kennen, dat het hem speet thans voor de laatste maal offi cieel als beschermheer van Caecilia op te treden. Deze toespraak en tevens af scheidsrede ging vergezeld van een pracht cadeau dat de heer Bakker in ontvangst mocht nemen, terwijl zijn echtgenote in de bloemetjes werd ge zet. De voorzitter van Caecilia, de heer Diepeveen, opende daarna met een kort woord het officiële gedeelte van deze avond, waarna het muzikale festijn be gon. Het tamboer- en pijpercorps „Caeci lia" opende met enkele vlotte marsen, waarna de harmonie onder de leiding van de heer P. Adee met „L'entree des gladiateurs" het heft stevig in handen nam. Na deze mars de ouverture Baga telle en de wals Vie d'Artiste. Het ka rakterstuk Verjaardagserenade en de polka Bayerische Polka brachten de handen vlot op elkaar. In de polka leefde trombonist W. Sieben zich heer lijk uit en bracht een vlekkeloze partij. Hierna kwam het modernere genre aan de beurt. Een goed uitgevoerde jazz rhapsodie Soft and Sweet songs, waarvan de ritmisch voortreffelijke rumba's en mabo's door het publiek gretig werden ontvangen. De marsfan tasie Colonel Bogey on parade besloot het eerste gedeelte van dit programma. Gedurende de pauze werden enkele jubilarissen gehuldigd. Vijf muzikanten hadden er 25 jaar opzitten. De heren J. v. Essen en B. Oskam bij Caecilia en de heren J. Looyen, J. van Kruistum en H. v. Hunnik bij het Pijperkorps. Een enveloppe met inhoud en bloemen werd hun deel. Vervolgens werden twee leden van Caecilia gehuldigd daar zij niet minder dan 40 jaar trouw hun partij hadden Och hedenzucht men op de Maan, daar komen d'aardbewoners aan. Wat zullen ze ons brengen? Alleen maar strijd en haat en nijd en met atoomgeleerd! gheid de hele boel verzengen Het is daar alle dagen wat, het kijven worden ze niet zat, ze praten en ze praten. En raken z" eindelijk in 't slop dan slaan ze er meteen maar op; ze kunnen het niet laten. Ze spreken daar elkander suf, ze zingen heel de dag van „love", gewapend tot de tanden; ze rennen heel de lieve dag en meestal harder dan het mag al ronkend door de landen Wat moeten wij toch op de Maan met deze aardbewoners aan? We zijn er mee verlegen. Al maken ze zich nog zo mooi, zelfs in hun allerbeste tooi dan vallen ze nog tegen Voor wie zullen wij op de Maan dan wél met open armen staan? Een kunnen w'er slechts noemen: een man, die slechts voor and'ren leeft die ieder gul van 't zijne geeft en die zich mag beroemen, dat in zijn naam één keer in 't jaar die stugge mensen met elkaar in vree en vreugde leven wanneer voor hen niet enkel telt: hoe krijg ik in mijn zak jouw geld, maar dat ze blijde geven! Die man maakt grote mensen klein, doet hen weer even kind'ren zijn en door de kille straten doet hij een blijde eestglans gaan Laat hém maar komen op de Maan; met hém kunnen we praten! Pas op! want straks gaat Sinterklaas, saam met zijn trouwe Pieterbaas, naar betere gewesten. Dan snort hij weg op een raket, zijn mijter vast op 't hoofd gezet en zitten w'in de nesten! Hoe kunnen we voorkomen, dat de Bisschop kiest het hazenpad? Zouden wij hém het vragen, dan zei ons vast de oude baas: Laat toch te geest van Sinterklaas hier heersen alle dagen! Jean Bard meegeblazen. De voorzitter van de afd. Utrecht van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen, de heer Verwey, stak zijn mening over een dergelijk jubileum niet onder stoe len of banken en had de eer om aan de heren P. Hasselaar en E. van Ma nen de gouden herinneringsspeld met oorkonde te overhandigen. Het Veenendaals Dameskoor opende het tweede gedeelte van deze avond met een „Vrij en Blij" programma, waaronder Met muziek door het leven, Ode aan Holland enz. onder de leiding van eveneens de heer P. Adee. Het mannenkoor De Veenzangers nam daar na de zang over en oogstte bijzonder veel bijval met de uitvoering van het bekende „Twaalf rovers", waarin de solist B. v. d. Bovenkamp bijzonder veel aandacht opeiste. De grote finale, waaraan alle mede werkenden deel hadden, bracht de avond naar een grandioze climax. Het niet geheel uitverkochte huis, maar deskundig en muziekminnend publiek werd onder de klanken van Halleluja uit de Messias en de Triumphmarch uit Aida geconfronteerd met een aantal amateur muzikanten, zangers en zange ressen, die vol overgave zich in dit mu ziekfestijn stortten. Een prachtige avond met veel hoogtepunten. Caecilia kan terugzien op een goed georganiseerde en geanimeerde jubi-# leumperiode. Van jubileummarsen en concerten, fancy fair en lunapark werd de burgerij weer eens duidelijk ge maakt wat een amateurgezelschap ver mag om hun hobby, in dit geval de muziek, op een voorbeeldige wijze „aan de man te brengen". Het jubileumcon cert van zaterdagavond j.l. was het muzikale hoogtepunt met veel deskun dige medewerking, waaraan zowel de uitvoerenden als het publiek met veel plezier zullen terug denken. Het grootste aandeel van de raadsvergadering v,rydagavond 27 nov. had de be spreking over het aanleggen van de riolering door de Dorpsstraat. Het bleek dat diverse lijsten met namen waren binnengekomen, alle met namen van bewoners der Dorpsstraat. Men was unaniem tegen de aanleg door de voortuinen. Bij de opening deelde de voorzitter, Burgemeester Hosang, mee, dat de heer Wolleswinkel pas later op de avond zou kunnen komen. Na het lezen van de notulen kreeg de vergadering een feestelijk tintje, de heer Zweers vierde deze week n.l. zijn 25-jarige echtvereniging; hij meende de leden van de Raad, alsmede de pers, iets van de feestvreugde te moeten laten meedelen in de vorm van gebak. Op een dergelijke vergadering blijkt zo'n gebaar wel in de smaak te vallen. Wegens de verhuizing van de heer Vlas- tuin naar Ederveen is voor deze openge vallen plaats de heer Groeneveld verko zen. De vergadering werd een ogenblik geschorst, opdat de heren v. d. Brandhof, Zweers en Koops de geloofsbrieven kon den onderzoeken. Het onderzoek had een bevredigende afloop en de geloofsbrieven werden in orde bevonden. De voorzitter zette nogmaals uiteen welke de mogelijkheden zijn van de aan te leggen riolering. Het ging om de aan leg onder het rijwielpad, door de voor tuin of door de achtertuin. Voorzitter gaf een voorbeeld waaruit duidelijk bleek, dat de aanleg onder het fietspad i.v.m. grote regenval onmogelijk zou zijn. „Bij een regenval van 2 cm per vierkante meter zou er 284 kubieke meter water vallen. De zuiveringsinstallatie heeft dan 5 uur werk om dit water te ver werken. Door de bacteriologische werking van deze installatie op het regenwater zal dit funest zijn voor de grond". De eerste returnwedstrijd van de com petitie in dit seizoen werd gespeeld in Hilversum tegen Altius III. Altius, had de vorige week verloren met 8-0, maar begon er nu direkt goed aan te trekken en met succes, want de stand werd 2-0. Arena-I, een beetje geschrokken van dit felle begin van Altius, vond dat het zo niet door kon gaan en ging goed in de aanval. Door uitstekend samenspel lukte het de Rhenenaren de ruststand op 2-4 te krijgen. Na de rust kreeg Arena direkt een strafworp toegewezen, dat in een doel punt resulteerde, stand 2-5. Maar Altius-III kwam terug en het duurde dan ook niet lang of er werden door de gastheren twee doelpunten ge maakt. Het begon al aardig donker te worden en er moest dus voorzichtig worden ge speeld. Maar ondanks dat zag Altius toch nog kans in de laatste minuut een doel punt te maken, alhoewel de scheidsrech ter te lang liet doorspelen. Einstand dus 5-5. De doelpunten in deze wedstrijd wer den door D. ter Haar 2, M. v. Vliet 1, H. v. Vliet 1 en W. Komuur 1, gemaakt. De enige thuiswedstrijd van de aspi ranten werd een overwinning voor Arena A. Direct na het beginsignaal ging Arena A in de aanval, en dit werd beloond met een tweetal doelpunten. Nadat er van vak was gewisseld, wilde het niet zo goed meer lukken. Er werd veel geschoten, maar doelpunten kwamen er niet meer uit. Toch werd de ruststand nog 3-0. Na de rust zagen we ongeveer hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Arena A was duidelijk sterker en er werd dus veel ge schoten, maar de ballen gingen niet door de mand. Echter vlak voor het einde scoorde Arena A nog een doelpunt. Ein stand 4-0. De doelpunten in deze wedstrijd werden gescoord door P. Padberg 1, M. v. de Steen 1, H. Luisman 1, T. v. Manen 1. De derde mogelijkheid, door de achter tuin, of door de er achter gelegen sloot, is evenmin uitvoerbaar door de onregelma tige bebouwing en door het uitbreidings plan. Blijft over: door de voortuinen. Men moet tot overeenstemming zien te komen met de eigenaars en gebruikers. Blijkbaar weet men niet dat de eigenaar f 1,per vierkante meter vergoed krijgt en dat aan de gebruikers wordt gegarandeerd dat de beschadigingen in de tuinen en bestrating volledig in oude staat hersteld zullen worden. Tenslotte werd hieraan toegevoegd dat de rioolbelasting f 2500, meer zal gaan bedragen. De heer Vermeulen sprak hierna aller eerst zijn blijdschap uit over het feit, dat dit voorstel inzake aanleg riolering einde lijk in de Raad is gekomen. Persoonlijk begreep hij zeer goed de reactie van de mensen die hun voortuinen bedreigd zien. Ieder is erg op z'n tuintje gesteld. Zijn eigen tuin valt juist buiten het plan, was deze er in gevallen, dan zou hij niet met plezier, maar toch wel degelijk zijn fiat gegeven hebben. Als de burgerij goed is voorgelicht dan zal men toe moeten geven dat dit de enige juiste weg is. Tenslotte waarschuwde hij tegen het gevaar, dat men ook de mestafvoer op de riolering zou aansluiten. Hier moet men streng op toe zien; dit kan niet. De heer Zweers was zeer verbaasd dat men tegen dit besluit bezwaren had ge maakt. Temeer daar het gros van de adressanten clandestien op de ryksriole- ring is aangesloten. Men moet dankbaar zijn voor deze definitieve aansluiting. Ook hij onderstreepte de vrees van de heer E. Zweers (P.v.d.A.) Clandestiene aansluitingen Vermeulen, dat men de mest tevens door deze riolering zou gaan afvoeren. Hij ver zocht dat, wanneer het werk begint, dit dan ook met spoed zal worden afgewerkt. De heer Koops vreesde dat er bezwaren zouden kunnen komen tegen het aanleggen van de putten in de voortuinen. De voorzitter begon de beantwoording van deze problemen met zijn dank over het eenstemmige oordeel van de Raad. De burgemeester betwijfelde of de on dertekenaren van de lijsten wel volledig met het plan op de hoogte waren. Verder deelde hij mee, dat er streng op toege zien zal worden dat niemand vuil, mest, e.d. van zijn vee door deze riolering af voert. Bovendien is hij. wel erg nieuwsgierig wat er in de tuinen van de clandestien aangeslotenen zal worden ontdekt. Wat de putten betreft, deze zullen voor het grootste deel in de inritten geplaatst worden en buiten de voortuinen vallen. Tenslotte wordt dit voorstel van B en W met algemene stemmen aangenomen. Op de bespreking van de aanleg van deze riolering volgde de heffing van de rioolbelasting. Deze belasting is in het vervolg niet meer verschuldigd per aangesloten, doh per aansluitbaar perceel. Gemeentelijke instellingen, kerken, pastorieën, begraaf plaatsen en scholen behoeven deze be lasting niet te betalen. In verband met de benoeming van de heer Th. C. Romijn tot Commies aan de Gem. Secretarie van Hoevelaken, werd hem per 1 januari 1965 eervol ontslag ver leend. De heer Zweers had zijn oor in de ge meente te luisteren gelegd en had nogal wat wanklanken opgevangen. Allereerst hadden de eigenaars van de huizen aan de Eikenlaan hem meegedeeld dat er niet volgens het bestek werd gebouwd. Con- densstrippen ontbraken en in plaats van matglas was normaal glas in de douche celdeuren geplaatst. De gemeentewerkers zijn in de eerste plaats niet te spreken over de houding en het optreden van de heer van Nes. Bo vendien wensen zij een geheel vrije za terdag en geen uur werk op de vuilstort plaatsen. Hebben de gemeentewerlui recht op 15 vrije dagen? Een en ander gaf de voorzitter reden om hier in besloten zit ting op in te gaan. De heer Koops bracht de noodzaak van het plaatsen van een tweede brievenbus naar voren. De voorzitter zei, dat de PTT hier in het verleden geen mogelijkheid toe zag. De kosten waren te hoog. De heer Vermeulen vroeg of ook Rens- woude op aardgas kan worden aangeslo ten. De voorzitter moest tot zijn spijt mee delen dat Renswoude in de vergeten hoek zit. Zelfs België krijgt Nederlands aard gas, maar Renswoude valt tot nog toe buiten de plannen. mm H. Vermeulen (A.R.) Aardgas Men had hem kortgeleden meegedeeld dat er aandacht aan gegeven zou worden. Doch tot op heden had men nog geen contact met het gemeentebestuur van Renswoude opgenomen. Hierna werd de vergadering geschorst, om na het vertrek van de pers achter ge sloten deuren bovengenoemde zaken af te handelen. SPIEROEFENINGEN KUNNEN GEMETEN WORDEN Vele mensen die overdag bureauwerk hebben, komen 's avonds thuis en laten zich zo snel mogelijk in een gemak kelijke stoel vallen, om er dan niet meer uit te komen tot zij naar bed gaan. Natuurlijk, hersenwerk is pre cies zo vermoeiend als lichamelijke ar beid maar hoestaat het met de fysieke conditie, die bijzonder belangrijk is ook voor het werk op kantoor? Om te bewijzen hoe slecht het met de licha melijke welstand is en hoe eenvoudig het is daaraan iets te doen, heeft Prof. Marvey Woods van de Amerikaanse Fairleigh Universiteit een eenvoudig maar effectief apparaatje ontwikkeld, dat niet meer dan vijf minuten van uw tijd in beslag neemt om al uw spieren aan het werk te zetten. Voor iedere spiergroep zijn slechts zes seconden no dig om haar te oefenen. Het apparaat bevat een metertje met aan beiden zij den een band. De ene band wordt be vestigd aan de wand of een voorwerp dat niet meegeeft en de andere aan het lichaamsdeel dat geoefend moet wor den. Door arm, been of hoofd in aan het bevestigingspunt in tegengestelde rich ting te bewegen, geeft het metertje aan hoeveel spanning er op de band staat, zodat u iedere dag uw vorderingen zelf kunt aflezen. ZWEDEN IS IN EUROPA AUTO-DICHTST Hoewel het in Nederland wel zeer druk op de weg is, betekent dat niet dat ons land een speciale plaats inneemt in de rij der West-Europese landen op het stuk van het bezit van auto's. Wij komen pas op de zesde plaats in een lijstje, afgesloten op oudejaarsdag 1963. Zweden staat bovenaan in dit deel van de wereld met 188 personenauto's en 17 bedrijfswagens inclusief bussen per 1.000 inwoners. Frankrijk is tweede met 140 personen- en 40 bedrijfsauto's per 1.000 Fransen, de Britten liggen daar iets onder. Nederland ligt iets beneden het_Belgische-Luxemburgs gemiddelde, dat op 128 wagens per 1.000 zielen staat: wij bezaten per 31 december 1963 100 personenauto's en 23 bedrijfswagens per 1.000 Nederlanders, of wel in to taal 123. Natuurlijk is dit niet bepalend voor de verkeersdichtheid. Daarbij spe len allerlei factoren een rol, zoals het aantal afgelegde kilometers per auto per jaar. Overigens, vergeleken bij de Verenigde Staten telt West-Europa nog nauwelijks mee. Daar waren eind 1963 per 1.000 inwoners 353 personenauto's en 68 bedrijfsauto's, in totaal dus 421 wagens. Maar daar is ook, per inwoner, wel wat meer ruimte dan bijvoorbeeld hier te lande, waar 351 mensen op een vierkante kilometer wonen. Zaterdagmiddag sprak de heer B. Roolvink, lid vah de Tweede Kamer voor de A.R.- partij op een streekvergadering in hotel „De Korenbeurs", over het wel zeer actuele onderwerp: „Het probleem van lonen en pryzen". Zoals bekend zyn de onderhande lingen in de Stichting van de Arbeid, die gaande waren tussen werkgevers en werk nemers, vorige week vastgelopen en nu is het woord aan de Regering. De heer Roolvink merkte in dit verband op dat de beslissing van de Regering bindend is. Al zou de Regering een be slissing nemen, die niet met de wens van de vakbonden overeenstemt dan zouden die organisaties zich bij deze beslissing moeten neerleggen. We leven in een de_ mocratisch land en wanneer de Tweede Kamer als spreekbuis van de bevolking een beslissing neemt, kan men hiertegen niet gaan ageren. Dit zou obstructie bete kenen en in feite revolutionair zijn, aldus de voorman van de AR-partij. De rede van de heer Roolvink, die met grote aandacht werd gevolgd volgde in grote trekken de achtergronden van de materie. In 1964 waren er verschillende loonstijgingen. Er waren mensen, die zich bevreesd voelden en de gevolgen met pes simisme bezagen. Tot diegenen behoorde spreker aanvankelijk ook, maar de ont wikkelingen leerden anders. Tegenover de loonstijging stond een stijging van de prijzen, die ongeveer 50°/# van de loon stijging bedroeg. De situatie op de ar beidsmarkt bleef krap en onze export mogelijkheden bleven onveranderd gun stig. Ons land heeft dus economisch gezien een goed jaar achter de rug en bleek in begin 1964 krachtig genoeg om de loon stijging op te vangen. Over het tekort op de betalingsbalans was de heer Rool vink lang niet gerust. Nog een der wen sen van de heer Roolvink: Snel een begin maken met de belastingverlaging, hoewel dit per 1 januari a.s. wel niet mogelijk zal blijken. Wat er nu gebeuren moet om uit de' impasse te raken? De heer Roolvink zou het ten zeerste betreuren wanneer er een „heftige strijd" tussen werkgevers en werknemers uit zou groeien. De meeste CAO's lopen per 1 januari af en wat dan. Een contractloze periode zou een rechts vacuüm betekenen en dat kunnen we in ons landje niet hebben, aldus de heer DIEPVRIESBIER UIT DE OLIE In de Verenigde Staten nemen vier bierbrouwerijen thans proeven met een procédé dat een revolutie kan beteke nen in het opslaan van bier. Door mid del van bevriezing wordt aan het brouwsel 70% van het daarin aanwezige water onttrokken. Daardoor ontstaat een concentraat dat onmiddellijk weer drinkbaar kan worden gemaakt door toevoeging van water en koolzuur en dat dan niet te onderscheiden is van bier dat zo van de brouwerij komt. Het concentraat schijnt langer houdbaar te zijn zonder verlies van smaak en geur, zou het gebruikelijke lageren van bier overbodig maken en natuurlijk een enorme besparing in ruimte opleveren. Merkwaardigerwijze is het een petro- leummaatschappij die op het idee ge komen is en het procédé heeft ontwik keld. Roolvink. Hij was van oordeel dat, ge zien de krapte op de arbeidsmarkt, de werkgevers wel aan het kortste eind zou den trekken. De Regering zal misschien enig soulaas kunnen bieden in deze hoogst precaire situatie, zo hoopte de heer Rool vink. Tenslotte hield spreker zich nog even bezig met de rede, die de voorzitter van de AR-partij onlangs heeft gehouden en waarin hij had verklaard dat de AR uit sociaal oogpunt gezien, een meer linkse koers vaart. De heer Roolvink kon de uit lating van Dr. Berghuis wel onderschrij_ ven, maar het geeft aanleiding tot me ningsverschillen. Naar de mening van spreker kan men in ons land niet spreken van sociaal links of sociaal rechts, omdat rechts en links geheel andere zaken be nadrukken. Na de rede van de heer Rool vink ontspon zich een levendige gedach- tenwisseling. MOTOREN VERDRINGEN PAARDEN MEER EN MEER Het paard wordt in het beeld van alle dag steeds schaarser. De ruiter sport bloeit, en hier en daar vertoont zich ook het werkpaard nog wel, maar de laatste 20 jaar heeft de benzine- of dieselmotor de havertijd vrijwel ver dreven. Sedert 1950, toen de technische en dierlijke paardekrachten vrijwel in evenwicht waren, is de balans steeds verder naar de zijde van de machine doorgeslagen. In Nederland waren in 1963 nog 35 „levende" paardekrachten tegen 65 mo torische en in Frankrijk zelfs nog 40 tegen 60, maar in de Bondsrepubliek was toen reeds de verhouding 21 le vende paardekrachten tegen 79 moto rische, en in België en Luxemburg zelfs 15 tegen 85. NIEUWE GRONDSTOF VOOR LEER- EN KLEDINGINDUSTRIE De met Algemene Kunstzijde Unie N.V. (A.K.U.) gelieerde Vereinigde Glanzstoff-Fabriken A.G. hebben na ja renlange research een nieuw produkt ontwikkeld, waarvan men verwacht dat het in de vorm van bovenleer een rui me toepjfesing zal vinden in de schoen industrie. Het nieuwe materiaal kan ook in andere takken van de leerindus trie worden gebruik; toepassing in de kledingindustrie is in ontwikkeling. De nieuwe grondstof is poreus, soe pel en sterk en kan in vele tinten ge verfd worden. De eindprodukten zijn gemakkelijk te onderhouden. De Nederlandse vrouwen mogen zich dan volgens de jongste gegevens het vuur uit de pennen breien, er is zo'n algemene modieuze behoefte aan gebreide kle ding, dat de industrie die ons van machinaal gebreide goederen voorziet, haar ideeën en produkten met een gerust hart tegenover die breiwoede kan stellen. Op bijgaande tekening staat een aan tal modellen van eigen bodem, gekozen uit de deux-pièces-sector en uit de truitjes-domeinen. Bovenin links een zuiver wollen we- venit pakje van Tweka. Het herinnert aan de overgooier-stijl door de inzet aan de hals in dit geval cerise-rood als het ware onder het effen blauwe pakje. De zes knoopjes houden het op het blauw; het kraagje doet mee met het door de huidige mode hoog geprezen cerise. De ingezette mouw heeft een manchet met knoopje. De rok is ge heel glad en heeft geen plooi. Daarnaast een pakje van Elvi, zuiver wollen wevenit jacquard in groen en zwart met een effen zwarte jersey trui, waarvan de colkraag extra goed uit komt door het ontbreken van kraag en knopen aan het jasje. De sluiting bestaat uit een flinke strik onder de hals. Het linkse truitje is een zuiver wol len exemplaar uit de sportieve collectie van Spencer-Hey. De trui zelf is vurig rood; de witte kraag is afneembaar. Jin Jersey is de fabrikant van het vest, rechts op de tekening. Dit zuiver wollen effen model in kleuren als flessegroen, beige of grijs vraagt aandacht voor het kleine detail; de reverskraag is geheel afgezet met een fijn 1-recht-1-averecht biesje. Het mo del heeft voorts geen boorden, waar door het jasjes-karakter nog eens wordt geaccentueerd. Tenslotte in het midden een uiterst zacht en soepel zuiver wollen truitje van het merk Bonnie Bit. Het model is klassiek, fully fashioned gebreid met een warme col tegen winterse kou. Deze modellen worden in vele effen tinten gemaakt. MARKT 9 TELEFOON 2272 Dr. Slot. de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN. ZATERDAGS TERUG VOOR Veenendaal - Tel. 3485 b.g. 3895 Plaats een vraag en aanbod - advertentie 1-10 woorden f 1,50 elk woord meer 10 cent Parallelweg 10 Telefoon 2022 Dat behoeft ons niet te verontrusten, want dit is altijd zo geweest. De jeugd zoekt nieuwe normen, die ook (natuurlijk) de seksualiteit betreffen. Door tijdige, goede voorlichting kunnen wij onze kinderen helpen, en daardoor hun vertrouwen behouden. Een moeilijke taak, uiteraard. Laat u daarom net als al die andere 200.000 Nederlandse gezinnen door de NVSH ter zijde staan. Zes gulden per jaar kost het lidmaatschap. Bovendien krijgt u dan het interessante maandblad .Verstandig Ouderschap' toegezonden. Ons adres: Nederl. Vereniging voor Sexuele Hervorming, Bilderdijkstraat 39, Den Haag, tel. 633927, giro 433961

De Vallei | 1964 | | pagina 5