Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Rustige begrotingsvergadering van Veenendaalse Raad FINANCIËLE POSITIE BLEEK MOEILIJK Agenda Buitenlands bezoek aan de Kon. V.S.W. Volkskerstzang Veenendaal OVERBERG RHENEN AMERONGEN DE KLOMP SCHERPENZEEL 3 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbnurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel SUGGESTIES UIT DE RAAD: Houdt nieuwe Raadhuis sober. 9 Aandacht voor verkeersproblemen. Maatregelen tegen bromnozems. Reconstructie Buurtlaan-west urgent. WIST U BROUWER 38e JAARGANG VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 Nr. 98 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktle: W- F. ter Hoeyen Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van «De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpr\jzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent In de zeven uur durende marathonvergadering van de Veenendaalse gemeenteraad werd woensdag de begroting 1965 onder han den genomen. Allerwege werd gewag gemaakt van de moeilijke financiële positie waarin de gemeente zich bevindt. Enkele noodzakelijke wegverbeteringen moesten van het programma worden geschrapt. Hiertegen voerden vele leden bezwaren aan, maar werkelijk ernstige critiek op het beleid van B. en W. werd niet waargenomen. Tegen elf uur kon Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg met een allesbeslissende hamerslag de aanvaarding van de begroting 1965 door de Raad bezegelen. RAADHUIS In hun algemene beschouwingen ga ven alle fractieleiders hun visie op de plannen voor de a.s. bouw van het nieuwe raadhuis. Algemeen was men van oordeel dat dit een peperduur ge bouw zal worden. (Overigens verklaar de de raad zich dit jaar akkoord met de plannen - red.). Er werd dan ook op grote soberheid aangedrongen, wanneer de inrichting van het gebouw aan de orde zal zijn. Temeer omdat de gemeentelijke be lastingen zullen worden opgetrokken, een feit wat verschillende raadsleden een moeilijk te verteren zaak vonden. Maar ook hier gold dat deze voorstel len reeds maanden geleden de raad zijn gepasseerd en toen werden aangenomen. De raadsleden leken gerustgesteld toen burgemeester Hazenberg in de re plieken beloofde dat de raad te alle tijde over de verdere raadhuisplannen zal worden ingelicht en de beslissing (uiteraard) altijd aan de gemeenteraad is. Bromridders Een behoorlijk aantal leden van de raad wilde nu eindelijk eens een defi nitieve afrekening met „de bromfiets ridders", die op zondagavonden de Hoofdstraat onveilig maken. Er werd aangedrongen op strenge politiemaatregelen, omdat gebleken zou zijn dat de meesten van deze brom- kampioenen uit omliggende plaatsen af komstig waren. In die plaatsen had de politie afdoende maatregelen getroffen en hierdoor komen ze nu naar Veenen daal om hun energie te ontplooien. De burgemeester zegde toe te bevor deren dat de nodige maatregelen ge nomen zullen worden, waarbij men ervoor moet waken dat niet „de goeden met de kwaden moeten lijden". Verkeer De raad schonk uitvoerig aandacht aan het verkeersprobleem dat bijzon der ernstig werd genoemd. Enkele le den waren van oordeel dat de invoering van eenrichtingsverkeer, een parkeer verbod met parkeerschijven de voor keur zou verdienen. Speciaal in de Hoofdstraat waar het dubbel parkeren gewoonte wordt moet wat gedaan wor den, vooral op vrijdagavonden en za terdags. Het college van b. en w. zegde toe al deze zaken met de verkeerscommis- sie te bespreken en indien nodig de ge- eigende maatregelen te nemen. Buurtlaan-west Dat de reconstructie van de Buurt- laan van de begroting was afgevoerd kon in de ogen van de meeste leden van de raad geen genade vinden. Enke len pleitten voor een tijdelijke verbete ring van deze verkeersweg als het dan niet anders kon. Maar dat er wat ge beuren moest stond wel vast volgens de raad. De wethouder van Openbare Werken kwam daarna met de mededeling dat i.v.m. de realisering van het uitbrei dingsplan De Gelderse Blom moet wor den afgewacht hoe de zaken zich in dat noordelijk deel van de gemeente zullen ontwikkelen. Geen sport op zondag De agenda van 19 punten ging vlot j onder de hamer door. Een viertal brie- J ven van de kerkeraden van de Geref. Gem. Syn., van de Chr. Geref. Kerk 1 Beatrixstraat en Hoofdstraat alsmede van de centrale Herv. kerkeraad, in houdende het verzoek in de regeling omtrent het gebruik van de gemeente lijke sportterreinen alsnog een bepaling op te nemen waardoor deze terreinen op zondag gesloten zullen zijn, werden voor kennisgeving aangenomen. De heer Van Ojik vroeg waarom voor het BLO en VGLO zo'n laag be drag per leerling was vastgesteld. Wet houder Koppenberg antwoordde dat de vastgestelde bedragen redelijk zijn. De financiële toestand laat niet toe hoger te gaan. Over het toekennen van een subsidie van f 200,aan de Veense Avond ULO merkte de heer Ester op dat hij dat het deze week bijzonder glad was in Veenendaal? dat deze gladheid niet door de weer goden werd veroorzaakt? dat een grote hoeveelheid zeep op de weg lag? dat het verkeer daarvan hinder onder vond? dat deze „zeepbaan" op de Kerkewijk onder aan de Berg was ontstaan? dat niet bekend is wie het gladde goed je heeft achtergelaten? dat prov. waterstaat door strooien van zand het euvel ophief? Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 8 uur 3323 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties sympatiseerde met de doelstelling maar beducht is voor complicaties met al die subsidies. De heer Verkuyl had bezwaar tegen de formulering „erkentelijkheidssubsi die" hetgeen hij geschrapt wilde zien. Hoe de formulering dan wel zou moe ten luiden kon de heer Verkuyl niet aangeven omdat hij hierover nog niet had nagedacht. Groene Kruis Ten aanzien van het voorstel tot ver hoging van de subsidie voor de gezins verzorging merkte de heer Ester op dat hij het betreurde dat in dat ver band drie instanties aan het werk zijn. Hij wenste de hele gezinsverzorging te coördineren. De betrokken drie instanties hebben drie leidingen, die afzonderlijk worden gesubsidieerd. De heer Van Genderen sloot zich bij deze woorden aan en Donderdagmorgen bracht een groep van 28 personen, meest afkomstig uit de ont wikkelingslanden een studiebezoek aan het bedryf van de Kon. V.S.W. te Veenendaal. De groep, die onder leiding stond van Drs. de Ridder van het R.V.B. arriveerde om half tien by het bedrijf. Het gezelschap bestond uit personen, die t.z.t. de leiding zullen nemen in de industrie in hun resp. landen. Uit de volgende landen waren: afgevaardigden present: Argentinië, de Ver. Arabische Republiek, Chili, de Domini caanse Republiek, Peru, Brazilië, Maleisië, Pakistan. Soedan, Jordanië, Madagascar, Ceylon, Saoedi-Arabië en Honduras. Bij aankomst verzamelde het gezelschap zich in een der bijgebouwen, waar men werd welkom geheten door de Directeur, de heer J. C. Bottenheim. De Directeur sprak zijn gasten in het Engels toe, waarin hij erop wees dat het gezelschap bij een 100-jarig bedrijf op bezoek was. Dit is een zeer arbeids- en kapitaalintensief bedrijf met grote export mogelijkheden naar vele landen. Vooral de recentelijke export van de meest modische artikelen springt in het oog, aldus de heer Bottenheim. Het ligt evenwel in de lijn der ontwikkelingen dat er grote produktiecentra in verschil lende werelddelen worden geschapen, waarbij ieder zijn eigen taak en verant woordelijkheid zal krijgen. U zult straks bij de rondleiding kennis maken n.et een modelspinnerij en weve rij, waar de meest gespecialiseerde pro- dukten wo.' den vervaardigd. Europa's con sumptie nam de laatste jaren zeer sterk toe, aldus de heer Bottenheim en de pro- duktie moet daarmee gelijke tred houden. Hierna volgde een interessante rondlei ding door de vele afdelingen van de fa briek waarDij de gasten zich zeer ge- NIEUWE LUITENANTS VOOR LEGER DES HEILS In een bijeenkomst welke vanavond om 7.30 uur in het Leger des Heilsgebouw aan de Fluiterstraat zal worden gehouden zullen de luitenants Garritsen uit Geleen hun intrede doen, waarbij zij de plaats in gaan nemen van de envoy W. Koopman en zijn echtgenote, die inmiddels bevor derd tot luitenants, gisteravond hui^, intrede deden te Wageningen, na 10 maan den te Veenendaal gestaan te hebben. AUTO CONTRA SCOOTER Woensdagmorgen had een kleine aan rijding plaats in de Hoofdstraat. De auto mobilist J. T. uit Rotterdam had z'n wagen geparkeerd voor een schoenwinkel. Achter deze auto stond de scooter van de Veenendaler A. J. E. op de parkeerstrook. Toen T. met zijn auto wilde wegrijden gleed hij achteruit zodat de scooter werd geraakt. Beide voertuigen werden flink beschadigd. De zaak werd onderling ge regeld. intc-ressee ra toonden. De groep bezocht iccds tal van bedrijven. Was woensdag nog op bezoek bij Werkspoor N.V. in Utrecht. Dit is de 15de cursus, die door het RVB wordt gegeven. De meesten van de buitenlandse gasten ontvingen een studie beurs. Zij zijn in ons land onder auspi ciën van het Min- van Buitenlandse Zaken en van hun eigen ambassades. De eerste contracten tussen Nederland en de ont wikkelingslanden op industriëel-technisch terrein dateren van 1953. OPEN DEUR DIENST IN SOLA FIDE Op zondagavond 13 december wordt in „Sola Fide" een opendeurdienst gehouden waarin Ds. G. C. Vijzelaar zal voorgaan. Vanaf 17.20 is er samenzang. Medewerking verleent het Sola Fide Kerkkoor o.l.v. de heer Gijsbert van Zanten. Organist is de heer van Zanten. Programma's met de te zingen liederen worden aan de in ging verstrekt. ONGELUK BIJ J. H. VAN SCHUPPENBRUG Woensdagavond om half acht reed H. D. uit Veenendaal met zijn auto over de Ker kewijk in noordelijke richting. Ter hoog te van de Kanaalweg kwam hij in botsing met een uit deze weg komende wielrijd- ster mej. J. van B. uit Bennekom. Het meisje kwam te vallen en werd op advies van dokter Pilon naar haar woning in Bennekom overgebracht. DRIE GEWONDEN BIJ ONGEVAL OP PARALLELWEG Op de Parallelweg deed zich woensdag avond een gecompliceerd verkeersonge val voor. De heer en mevrouw B. uit Achterberg reden hier per bromfiets, waarbij de vrouw de brommer bestuurde. Zij reed tegen een geparkeerde auto op en beiden kwamen te vallen. Achter hen naderde weer een bromfietser H. even eens uit Achterberg. Hij zag de aanrijding var zijn voorgangers te laat en kwam eveneens op de weg terecht. Alle drie werden met verschillende verwondingen naar het Julianaziekenhuis gebracht. wees tevens op het bedrag van f 22, dat men moet betalen voor hulp bij ziekte, voor sommigen onoverkomelijk. Mevr. Buddingh had al geageerd toen de tweede gezinsverzorgster hier kwam. Ik wil mij bij de rechterzijde aan sluiten en zou ook een samenbunde ling voorstaan. Het Groene Kruis is toch al voor 80% Protestants georiën teerd, waarom dan nog twee Prot. in stellingen ernaast? De drie instellingen zullen een vorm moeten vinden om tot samenwerking te komen in het belang van de huis vrouw en van de gemeente, aldus mevr. Buddingh. De heer Verkuyl: Volkomen eens met vorige sprekers(ster). De kwestie moet op de helling meende hij. De heer Ester had zijn opmerking niet bedoeld als een pogen tot volledige integratie, want hij was voorstander van gezinsverzorging op levensbeschou welijke basis. Wethouder Van Kuyk had de boeken van het Groene Kruis gezien en de noodzaak van het subsidie stond toen wel vast. Met een eventuele coördina tie zou de wethouder het volkomen eens zijn. Het verdient overigens aan beveling zoveel mogelijk samen te wer ken in maatschappéiijke contactorga nen was de mening van de heer Van Kuyk. De heer Verkuyl, die het laatste woord had vond het prima dat de wet houder de boeken had gezien, maar dan zou ook de raad inzage moeten krijgen. Hiermede was de korte agenda afge werkt en hielden de resp. fractieleiders hun alg. beschouwingen. Een uitvoerig verslag vindt u op pag. 1 van het 3e blad. Tijdens de rondleiding bezochten de buitenlandse gasten de spinnerij, waar zij vol bewondering waren voor de produktiemethoden. DRONKEN ACHTER 'T STUUR Donderavond tegen twaalven plaatste de chauffeur van een autobus zijn voer tuig dwars over de Stationsstraat om een achter hem komende auto, bestuurd door C. v. d. D. tot stoppen te dwingen. Het bleek dat deze slingerend over de weg ging. De politie werd gewaarschuwd en deze kon de dronken autobestuurder in rekenen. Hij werd ter ontnuchtering in gesloten. De auto werd door de eigena- ïesse opgehaald. OP TWEEDE KERSTDAG MELK VERKRIJGBAAR De melkhandelaren in Veenendaal hebben besloten om op zaterdag 26 de cember te venten. Aanvankelijk was men van plan op donderdag 24 december voor T laatst te bezorgen, maar bij nader in zien heeft men hiervan afgezien en zal men op 2e Kerstdag melk leveren. CON AMORE ZINGT IN EDE Het Hervormd Evangelisatie Zangkoor „Con Amore" uit Veenendaal zal zater dagavond a.s. medewerking verlenen aan een adventssamenkomst in de nieuwe Hervormde Kerk aan de Verlengde Maan- derweg te Ede. Medewerking verlenen voorts mevrouw Buitink, sopraan, de heer W. Modderkolk, orgel en de heer A. J. D. Oosten, declamatie. Het 70 leden tellende zangkoor „Con Amore" zal onder leiding staan van haar dirigent de heer C. Budding. De meditatie wordt geleid door Ds. A. den Hartog. Een aantal jongeren verzorgt de schriftlezing. Daar komen de tanks De Cefa vertoont morgenavond de film „Daar komen de tanks". Deze film die gerekend kan worden tot een van de bes te films die de Cefa tot nu toe heeft vertoond, verhaalt de heroïsche strijd in Normandië. Een tank met haar bemanning wordt in 1944 in Normandië aan land gezet. De onderlinge verhouding onder de beman ning is prima. Echter in de strijd verliest raar commandant in een gevecht zijn le ven. Onder de bemanning bevindt zich een sergeant die de leiding op zich neemt. Deze keiharde kerel wil dat men on voorwaardelijk naar zijn bevelen luistert, wat begrijpelijke weestanden opwekt en de teamgeest verstoort. Aan het eind van de film blijkt echter evenwel dat men respect heeft voor deze sergeant en hem zeer heeft gewaardeerd. Een film door spekt met goede humor. De bejaarden die het voornemen hebben om de Volkskerstzang op donderdag 17 december in de grote garage van de Haas te bezoeken kunnen zich nu reeds van een programma voorzien. Deze program ma's zyn verkrijgbaar by boekhandel Kleefsman aan de Zandstraat en de Pa trimoniumlaan en by boekhandel Dave- laar in de Hoofdstraat. De bejaarden hebben zich op deze wijze ook direkt verzekerd van een zitplaats. Verder is ons meegedeeld dat het or ganiserend comité dit jaar geen speciale uitnodigingen gaat verzenden, dat wil natuurlijk niet zeggen dat iedereen niet hartelijk welkom is. DS. R. DE BRUIN NAAR LUNTEREN De oud-Veenendaalse predikant Ds. R. de Bruin, thans te Zetten-Andelst heeft het beroep van de Hervormde Gemeente te Lunteren aangenomen waar hij was beroepen in de vacature van Ds. K. v. d. Pol, eveneens een oud-predikant van Veenendaal. Cursus „Beter bewegen" Afgelopen vrydag vond de laatste avond plaats van de cursus „Beter Bewegen" o.l.v. de heer C. H. Snijders. De 12 weken durende cursus geschiedde op verzoek van de CPB afd. Overberg, door de Stich ting voor Huish. Voorlichting ten Platten- lande te Bilthoven. De avond droeg een meer gezellig ka rakter waarbij door middel van belange loos ter beschikking gestelde films werd aangetoond hoe door een economische indeling van het huishoudelijk werk, een juist hanteren van de hierbij te gebruiken voorwerpen en een goede lichaamshou ding de huisvrouw aan het eind van haar dagtaak minder moe is. Dit brengt mede dat er meer tijd vrij komt om aandacht te schenken aan de kinderen en nobbies. Gezien het enthousiasme van de deel neemsters zal kontakt opgenomen worden met de daarbij betrokken personen om met deze wekelijkse training door te kun nen gaan. Dit zal dar. een cursus worden waarop iedereen van harte welkom is. Als dank voor de prettige begeleiding ^tijdens de cursus werd de heer Snijders een boeken- bon aangeboden. ivlede dankzij het spontaan ter beschik king stellen van de sportzaal door de di rect] e van Kamp Overberg kon deze xjf- sus gerealiseerd worden. Bezoek van St. Nicolaas aan school met de bijbel Ondanks zyn zeer druk bezet program ma heeft de goed* Sint ter gelegenheid van zyn verjaardag toch nog kans ge zien de school met de bybel met een be zoek te vereren. Bijna was dit niet doorgegaan daar Sint Nicolaas niet op de gladheid van de weg bedacht was en z'n paard niet op scherp gesteld stond. Maar door hem per auto op te halen werd deze moeilijkheid uit de weg geruimd. Onder het toezingen van vele liedjes ging hij van lokaal tot lokaal en had voor ieder kind een goed woord. Zwarte Piet strooide met kwistige hand zodat er meer kinderen onder de banken zaten dan er op. Maar gezien zijn overladen dagindeling moest ook hier een einde aan komen en vertrok de kindervriend met Zwarte Piet, nagekeken door blijde kindergezichtjes. LAMPEN STUK Een vrachtauto reed woensdagmiddag bij de winkelier R. aan de Molenstraat een viertal lampen van de feestver lichting stuk. DR. MARTIN LUTHER KING ONTVANGT NOBELPRIJS De Amerikaanse negerleider dr. Martin Luther King (linksj heeft in Oslo uit handen van Gunnar Jahn, president van het Nobel-Comité, de Nobelprijs voor de vrede in ontvangst mogen nemen. Aram-Valleispeldjes Jongens en meisjes, De formulieren met Pieten en Klazen stromen binnen. Voor de genen die het nog niet hebben gedaan, kunnen weliswaar nog inzenden tot 15 januari 1965, maar het is raadzaam spoedig het formulier uit onze krant van dinsdag 8 december, beplakt met Pieten of Klazen uit De Vallei van 4 december aan ons of onze correspondenten toe te sturen of te bezorgen. DE RUILKANS IS NU HET GROOTST. Jullie weten het: na 15 januari 1965 worden de speldjes spoedig toegezonden. Veel succes! Redactie nieuwsblad ..DE VALLEI" AUTO OVER DE KOP Toen mevrouw J. v. O.-v. d. B. uit Rhenen donderdagmiddag over de Cu- neraweg reed in de richting Veenen daal slipte haar auto plotseling op het enigszins gladde wegdek. De auto kwam daarbij op het linker weggedeelte en botste daarbij tegen een uit tegenover gestelde richting komende militaire personenauto, bestuurd door de korpo raal le klasse T. v. D. uit Apeldoorn. Door de botsing sloeg de militaire wa gen over de kop en werd geheel ver nield. De andere auto werd aan de lin kerzijde zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. ZWEMBADNIEUWS Nog steeds blijft de thermometer op de Hof stijgen. Het is verbazingwek kend wat de Amerongse bevolking voor een eigen zwembad over heeft. En nog steeds komen er toezeggingen en bijdragen binnen. Zwembadcommis sie en gemeentebestuur zijn hiervoor zeer dankbaar. Het blijkt dat de bevol king echt achter het streven staat om op zeer korte termijn een eigen zwem bad te hebben. Zelfs van mensen die reeds lang uit Amerongen zijn vertrokken komen bij dragen binnen. Een teken dat men met zijn dorp blijft meeleven. Het kwik op de thermometer is intussen gestegen tot f 34.500,Voor een gemeente met 5000 inwoners is dit een enorm bedrag. De hee,r Slok van de „Contactgroep 9" over handigt de hoofdpr\js- winnares in de Sint Nicolaas-aktie te Eist, mej. v. Maurik een centrifuge. (Zie verslag 2e blad) Valleischool heeft te weinig leerlingen Uit de raadsstukken van de gem. Ede blijkt dat de Valleischool aan de Veenen- daalseweg te De Klomp een kostbare in richting is. De school, die werd gebouwd in de periode 1904-1905 telt vier lokalen, maar er zijn twee leerkrachten. Medio september bezochten 31 leerlingen deze lagere school. Bij de vaststelling van het bedrag per leerling op basis van de on derwijswet zou de Valleischool een min der gunstige invloed op het totaalbeeld kunnen uitoefenen, reden waarom B en W van Ede aan de Minister verzochten de school te De Klomp buiten beschou wing te laten bij de vaststelling van deze bedragen. Op basis van de geraamde kosten van de Valleischool over 1965 is het gemiddeld bedrag per leerling niet minder dan f 232,38, terwijl de overige openbare lagere scholen in Ede een ge middeld bedrag van f 82,61 per leerling wordt gerekend. JONGETJE BIJ OVERSTEKEN ONDER AUTO Het plm. 3-jarig zoontje Hendrik van de familie Schipper, wonende aan de Willaerlaan, werd woensdagmiddag in de omgeving van zijn woning bij het plotse ling oversteken van de weg door een auto, bestuurd door de heer G. uit Rens woude, aangereden, tengevolge waarvan hij zodanige verwondingen opliep dat o vei brenging naar het ziekenhuis nood zakelijk was. Diezelfde middag werd bij het over steken van de Stationsweg, ter hoogte van de Proeftuin, het 7-jarige zoontje van de familie Hendriks, wonende aan de Brinkkanterweg, door een auto, bestuurd door de heer S. uit Driebergen, aange reden, tengevolge waarvan hij enkele ver wondingen en een hersenschudding be kwam. VEENENDAAL iVrijdag 11 december: OCB-gebouw. Huldiging van jubilarissen van VSW. Vrijdag 11 december: 7.30 uur, in trede luitenants Garritsen uit Ge leen in Leger des Heilsgebouw aan de Fluiterstraat. Zaterdag 12 december: 2 uur n.m. Start 2e winterseriewandeltocht van NCWB. Start bij gebouw 't Trefpunt. Zaterdag 12 december: 2.30 uur. Ingebruikneming nieuw kerkge bouw Ned. Prot. Bond. Voorgan ger: Ds. J. Zuurdeeg. Zaterdag 12 december: 5 uur n.m. Oprichtingsvergadering IJsclub in „De Korenbeurs". Zondag 13 december: 5.30 uur n.m. Opendeurdienst in Sola Fide. Maandag 14 december: 8 uur geb. Eltheto. Bijeenkomst comité „Vraag en Antwoord '54" Spreker Dr. Engel. RENSWOUDE Zaterdag 12 december: 7.30 uur geb. Rehoboth. Heropvoering van „De tante van Charley" door toneel gezelschap TIP. SCHERPENZEEL Zaterdag 12 december: in Socië teitsgebouw aan Molenweg. Mu ziekuitvoering van de Harmonie. Maandag 14 december: In geb. Fi- lathelus. Vergadering van SGP. Spreker Ds. M. J. Lekkerkerker. ▼oor betere uurwerken H00F0STR 91 VEENENDAAL 3UN6UAN& PRISMA ïS PONTIAC IQj&r OMEC*8

De Vallei | 1964 | | pagina 1