kaarsen PAUK Sf&ti IHenny Jansen GVVV-DVSA KNITTING MACHINE OPERATORS GIJS VINK V.R.C. bij leidende Geuzen op bezoek Bloedplasma-avond van het Rode Kruis afd. Veenendaal Schoolvolleybaltoernooi dit jaar tussen Kerstmis en Nieuwjaar Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Voor uw MARKTBERICHTEN TRICOTFABRIEK HARWIG N.V.-Rhenen DINSDAGKOOPJES Gevonden en verloren SCHERPENZEEL Moeilijk begin Wat is uw beroep? „Knutselkursus" Na de oorlog Uitvoering Hout Gereedschap Export Ingekomen en vertrokken Bijeenkomst voor kerkelijke funktionarissen na Volkskerstzang AMERONGEN Doktoren- en Apothekersdiensten Ten einde raad heb ik de jong van onze Klezien toch mar 'es an de bovenmeester laten vragen, wat ik precies onder het woord „criminaliteit" heb te verstaan. De schoolcommandant had er een furs woor den-boek veur opengeslagen en heeft m'n kleinzoon het keurig op een schriftvelle- tjie meegegeven. Ik citeer dus wat we onder criminaliteit zoal hebben te rekenen. Dat is: strafbaar heid voor de rechter, misdadigheid. Iets crimineels doen, dat staat dus gelijk mit een misdaad plegen. En we weten wat een misdaad is. Da's gien kattepies. En daar zouwen we dan in Veenendaal mit nog enkele andere plaatsen in Ne derland waar de kranten, de radio en de televisie op af vliegen as de plaatsnamen allenig mar genoemd wurden, mee boven an staan. In vrogger dagen zongen we as onze straat gewonnen had mit voetbal len „Op het hoekie van de laan, zie je mit grote letters staan, het Boerseland staat bovenaan". Mit een kleine variatie zouwen we nou dus an kunnen heffen: In het boekie, heel ontdaan, zie je mit grote letters staan, Veenendaal staat bovenaan. Wat de jeugdcriminaliteit angaat. Want daar schijnen we nog niet geheel van genezen te zijn. Van die gedachte. Bij het begrotingsonderzoek heeft een van de raadsleden de vraag gesteld of de jeugdcriminaliteit in Veenendaal groter vurmen anneemt dan elders. Dit wier ge vraagd in verband met een rappurt dat het minsterie van binnenlandse zaken zou hebben laten verschijnen. B en W hebben vermoed, dat de edel achtbare het zogenaamde Bronnenboek op het oog had. Een stuk geschrijf dat in middels al zo bejaard is, dat men het een gedempte bron zou kunnen neumen. Ik geloof, dat de minister van justitie die indertijd de opdracht tot het opzienbaren de gedrocht gaf er achteraf wel blij. mee was, dat het bronnenboek gien successtuk was waarover de gemeenschup nog jaren heeft nagepraat. In heb toentertijd persoonlijk nog ken nisgenomen van het produkt dat de ver wildering van de jeugd in Nederland on der de loep nam. Veendaal en onder an dere Rhenen waren gien glorieuze figu ren in het boek. Gedwongen huwelijken (zogeneumde motjes) waren hier an de orde van de dag en gerekend naar de zwaarte van de godsdienst die op deze streken drukte ging de lieve jeugd mar vrij mit mekander om. Dat is nog wat anders dan jeugdcriminaliteit, al hoef je d'r gien reclame mee veur je plaats te maken. Dat bronnenboek was dus gauw uit de belangstelling. Als de regering nog weer 'es zo iets in mekander wil flansen kan dit beter uitbesteed wurden an dat vieze nozempie van Cremer. Dan snijdt het mes van twee kanten veur eenzelfde subsidie en gegarandeerd dat dat ventjie veur een boek mit een langere levensduur zurgt. Er is wel wat veranderd. In het volgen de bronnenboek zal waarschijnlijk Am sterdam niet ontbreken, want da's op het gebied van de verwilderde jeugd wel heel exclusief te neumen. Daar lopen gesub sidieerde woestelingen rond. Ik wil mit dit alles mar antonen, dat we asjeblief op motten houwen mit ons bezurgd te maken over van overheids wege angemoedigde verwildering. Een boek mit de titel Zij, van Stap horst, zou ouwewijvenlectuur zijn, verge leken bij Ik, Jan Cremer. Ik geloof niet eens dat Jan Cremer er brood in zou zien as hij opdracht kreeg om een boek over de wilden van Staphorst te schrijven. Hij zou waarschijnlijk gien raad weten mit zulke beschaafde jongens en deerntjes. En laten we vervolgens helemaal oppas sen mit het woord jeugdcriminaliteit. An het begin van mijn verplichting veur deze week heb ik gezegd wat criminaliteit vol gens een gerenommeerde schoolmeester betekent: misdaad. Wees d'r veurzichtig mee, veurmannen van ons. En denk even na alveurens be paalde uitspraken te doen. Losbollige jeugd is nog niet misdadig. Het is wel misdadig om de jeugd ongegrond van zoiets te betichten. Wout Blauwkous naar drogisterij Zandstraat 7 - Veenendaal VEENENDAAL Eiermarkt Aanvoer: 171.000 stuks. Prijzen van f 14,tot f 15,— voor de grote eieren en van f 12,50 tot f 13,80 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt Aanvoer: 30 stuks. Prijzen van f 58,— tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eierenmarkt Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 14,50 tot f 15,—. Henneeieren f 12,50 tot f 14,—. Allen per 100 stuks. Handel flauw. Biggenmarkt Aanvoer 237. Prijzen f 50,— tot f 70,— per stuk. Handel matig. SPORTPROGRAMMA In afdeling derby S.V.P.-N.S.V.S. Na een volkomen vrij voetbalweekend zullen de supporters het komende weekend, indien de velden het toelaten, hun clubs weer kunnen aanmoedigen. VRC staat voor de krachtproef om het leidende Geuzen in Amsterdam te gaan bestrijden. Hier staan grote belangen op het spel. Ook Veenendaal tegen JSV aan de Bergweg en in Eist de wedstrijd Musketiers tegen Scherpenzeel zijn niet van belang ontbloot. Veenendaal ontvangt zondag de Jutfase h kkesluiter JSV. Een bekende club, die soms pittig spel levert, maar er dit sei zoen geheel uit is. Veenendaal heeft thuis nog nooit van JSV verloren en zal de tra ditie waarschijnlijk voortzetten, waardoor de mooie plaats in de kopgroep behou den blijft. GVVV zou aanvankelijk tegen Kozakken Boys in Werkendam spelen, maar deze A.S. ZATERDAG (Amerongen) SPORTPARK PANHUIS AANVANG 2.30 UUR wedstrijd is tot volgende week uitge steld. Nu treedt GVVV in een vriend schappelijke wedstrijd op het Sportpark aan tegen het Amerongse DVSA. Een streekderby dus, waarbij GVVV de kracht van de Amerongers niet mag onderschat ten. De wedstrijd is een gang naar het Sportpark waard. DOVO reist naar Klaaswaal in Zuid- Holland waar SSS de gastheer is. De SSS ploeg speelt vrij wisselvallig en qua tech- nieu moet DOVO een dikke overwinning kunnen meenemen. Maar voetbal is voet bal en in het verre Klaaswaal kon er wel eens een heet potje op het vuur staan. DOVO moet alles op alles zetten dan kan inderdaad winst worden ge boekt. Voor VRC, wij memoreerden het reeds in de aanhef, een krachtproef. Wanneer de Racingspelers erin slagen De Geuzen in Amsterdam te verslaan wordt hun po sitie wel zeer rooskleurig. Maar zover zijn ze nog niet. Ofschoonje weet dit seizoen niet waar VRC toe in staat is. Een gelijk spel is helemaal niet uitgeslo ten. Rhenus gaat zondag naar Utrecht en kan het zwakke elftal van De Meeuwen de baas blijven. R.K. Unitas kan met Rhenus meereizen naar de Domstad want men gaat tegen Rivierwijkers spelen. Geen al te moeilijke opgave voor Kick Drost c.s. Oranje Wit gaat naar Barneveld om de Ambonezen van Mal. Muda partij te ge ven. Altijd interessante wedstrijden. We voorspellen een gelijk spel. Leider Scherpenzeel krijgt heel wat moeite met Soesterberg maar houdt de winst in eigen hand, daarvoor is de kracht van de blauwwitten voldoende bekend. In 't zaterdagvoetbal zal Merino's weer eens winnend van het veld gaan want het Utrechtse VVJ is geen wonderploeg en vooral aan de Wageningselaan is Meri no's heel wat mans. Sportclub Rhenen geeft het Utrechtse EDO van katoen. Maar zal daarvoor alle Canaiaregisters moeten opentrekken. Musketiers tegen Scherpenzeel is een duel tussen twee grootheden in de 2e klas. We achten de Elstenaren in staat, zij het moeizaam twee punten te vergaren. Panter tegen NSVS een Veenendaalse derby, waarbij het vriezen en dooien kan. We achten SVP iets sterker, maar niet geheel voldoende om direct maar winst te voorspellen. Valleivogels zal tegen het leidende Hulshorst weinig kunnen inbrengen, ook al vindt de wedstrijd in Scherpenzeel plaats. Renswoude krijgt het niet makkelijk in Woudenberg. Na negen overwinningen tronen de Rcnswoudenaren aan de top. Zaterdag kon er wel eens een puntje worden verspeeld. DVSA tegen Kulan is een streekwed- strijd, waarbij we de clubs van gelijke kracht achten, dus onze prognose een ge lijk spel. Het Ederveense Advendo zal in Drie bergen voluit moeten spelen om zich het felle Rubo van het lijf te houden. Ledervergadering van de C.B.T.B. Vrijdagavond 11 december houdt de afdeling van de CBTB voor de tweede maal in het seizoen een ledenvergadering in hotel „De Korenbeurs". Voor deze bij eenkomst is ook de afdeling van de CJBTB uitgenodigd. Op deze avond zal de voorzitter van de afdeling, de heer M. Hogenboom, die on geveer 30 jaar voorzitter is geweest zijn funktie beschikbaar stellen. Verder wor den er op deze vergadering mededelin gen gedaan, o.a. zal er een kort verslag van de ledenvergadering te Utrecht wor den voorgelezen en de heer Verkerk, die renarts te Veenendaal zal spreken over het onderwerp „Varkens- en rundvee ziekte". Het bestuur doet een dringend beroep op de leden om deze belangrijke vergade ring bij te wonen. In ons steeds groeiend bedrijf is momenteel gelegenheid tot plaatsing van enige Flinke mannelijke krachten, die een verantwoordelijke baan zoe ken, kunnen op zeer aantrekkelijke voorwaarden worden aange steld. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op ons adres Candialaan 5 te Rhenen. Kop en schotels extra aanbieding in zeer goedkope goede kop en schotels, fris decor, diverse kleuren, fijn aardewerk /v n(\ koopjesprijs 1 ^7 Bedkruiken nu koopt u uw bedkruiken voordeliger, fraai glanzend gepolijst metaal, zeer solide met prima sluiting normale grote maat q i r koopjesprijs LD Kerststerren de bekende kerstster, flinke maat, in rood of wit, een bijzonder mooie uitvoering en een sieraad in uw huis. Geheel compleet met snoer en gloeilamp zolang c\ qo de voorraad strekt Vö Alleen dinsdag 12 dec. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Ds. Terlouw voor OCB Woensdagmiddag tydens de ontspan ningsmiddag voor de bejaarden sprak de Veenendaalse industriepredikant Ds. A. Terlouw over zijn werk als industriepre dikant in de gemeente Veenendaal. Ds. Terlouw vertelde ook over zijn werk in de mijnen en bij. de Hoogovens te IJmuiden wat door een aandachtig gehoor gevolgd werd. Na de theepauze was er de gelegen heid tot het stellen van vragen, waar vele aanwezigen gebruik van maakten. Het was een fijne middag voor de be jaarden en de steeds groter wordende opkomst bewijst wel hoezeer deze ont spanningsmiddagen in de smaak vallen. De films van de heer van Dijk, die eigenlijk voor deze middag gepland waren worden nu woensdag 16 december ver toond. Men hoopt op een even grote op komst. RHENEN Gevonden: groen kindermutsje; kleine kinderwant en blauwwollen rechter kin- derschandschoen; luchtmacht kwartier- muls; bruin leren actetas; zwarte dames fiets met roestige nikkelen velgen; lede ren jongensjasje; kinderhandschoentje; lichtbruine portemonnee inh. f 1,20 en 2 Vivo-zegels; rood-wit wantje. Verloren: hangertje van gouden ket tinkje; rode kinderhandschoen; autocrick; bankbiljet van f 100,gouden slaven- armband, massief, rond, bewerkt. RENSWOUDE Gevonden: zwarte regencape; rode kin derhandschoen. Zoals wij reeds eerder konden berichten is de bloedplasma avond van het Ned. Roode Kruis afd. Veenendaal verplaatst van 9 december (woensdag j.l.) naar maandag 14 december. Mensen die een ge deelte van hun bloed voor dit nuttige werk willen afstaan kunnen van 18.30 tot 22 uur terecht in de kantine van de Rit meester sigarenfabriek (over het spoor) welke door de direktie van de fabriek gratis wordt afgestaan. De bloedplasma- dienst van de afd. Veenendaal zal het on getwijfeld deze avond druk hebben. Zij wordt daarom bijgestaan door de kolonne van het Roode Kruis, zodat een vlot ver loop gewaarborgd is. Om de mensen enigszins op krachten te laten komen, wordt er een kopje koffie geschonken, terwijl er ook voor een plezierige sfeer gezorgd zal worden, zodat het een in alle opzichten geslaagde avond kan worden. BIBLIOTHEEK UITGEBREID In het afgelopen jaar heeft het bestuur van de CJV-bibliotheek haar boekenvoor- raad met ruim honderd boeken kunnen uitbreiden waarbij vele jeugdboeken, zo dat er voor ieder weer keuze genoeg is. Iedere vrijdagavond van 7-9 uur kan men er terecht. S.G.P. BIJEENKOMST Maandag 14 december om half acht houdt de SGP een bijeenkomst in het ver enigingsgebouw Filalethus waar Ds. M. J. Lekkerkerker, Ned. Herv. predikant te Montfoort zal spreken over Als wat vreemds geacht. Op de middelbare scholen in Veenendaal en op die uit de verre omgeving wordt de laatste weken al koortsachtig getraind door de leerlingen om zo vertrouwd moge- lyk te raken met het volleybalspel, want ook dit jaar zal Veenendaal in de Kerst vakantie weer de volleybalplaats by uitstek zyn. Dan wordt voor de zestiende maal in successie het Schoolvolleybaltoernooi gehouden. De heren Buys, van Asselt en van Doorn hebben de laatste weken hun handen uit de mouwen gestoken om weer voor een goede organisatie zorg te kun nen dragen. Op maandag 28 en dinsdag 29 december zal vooral gebouw Eltheto weer staan trillen op haar grondvesten door de enthousiaste aanmoedigingen van de supporters, die zo graag willen dat juist hun school wint. Dit jaar zullen er nog meer deelnemers zijn dan andere jaren. Vorig jaar waren er alleen op het toernooi van de VHMO- scholen 74 teams ingeschreven. Dit jaar zijn het er 85. Oók bij de MULO-scholen zal deze stijging zjich wel voortzetten. Dat houdt in dat er een kleine duizend jon gens en meisjes in de vakantie een heel gezonde ontspanning zullen hebben en daar is het in de eerste plaats om te doen. Op het toernooi hangt altijd een zeer speciale, sportieve sfeer en leerlingen die eens kwamen, komen altijd weer terug, geen wonder dat er al weken van te vo ren naar uitgezien wordt en de training serieus opgevat wordt. De meeste belang stelling gaat natuurlijk uit naar de A-teams bij de jongens. Zij komen de laatste dag binnen de lijnen. Hier is vooral de grote vraag of het plaatselijke Lyceum het succes van vorig jaar kan prolongeren. De jongens van het Veenendaals Lyceum zullen het heel zwaar krijgen, want ook de andere scholen zitten niet stil en zijn er sterk op gebrand om van het Veenen daals Lyceum te winnen. Ongetwijfeld zal het er in de vakantie weer warm, luid ruchtig, maar ook zeer sportief aan toe gaan, waarbij gestreden zal worden om elk puntje. In deze moderne tijd gebeurt veel werk machinaal. Aan de lopende band en in massa. Het is dan ook een zeldzaamheid iemand aan te treffen, die geheel zelfstandig hand werk verricht. Men moet een goed vakman zijn om in deze tijd met handwerk de kost te verdienen. Di verse facetten maken het nu een maal vaak onmogelijk een derge lijk beroep uit te oefenen. In de Da Costastraat no. 5 troffen wij de heer Gijs Vink. Deze thans 58 jaar oude en goedgemutste vak man is een der zeer weinigen, die nog een handwerk uitoefent. Het bewerken van diverse soorten hout tot antieke meubelstukken, ge bruiksvoorwerpen en diverse sier- stukken. Wat hij allemaal precies vervaardigd en hoe hij hiertoe ge komen is laten we hem zelf vertel len. „Onmiddellijk na de lagere school moest ik het timmermansvak in. Ik was toen ongeveer 13 jaar en de tijden waren zeer moeilijk. Naast de werkzaamheden van leerling timmerman moest ik nog diverse karweitjes er bij doen, want een patroon was vroeger niet zo erg gauw tevreden. Voor vijfentwintig cent in de week werkte ik van 's morgens half zeven tot 's avonds half zeven. Voor dit „salaris" moest ik 's winters ook nog op een ladder over de sneeuw zware bèlken voort- trekken van Houten naar Utrecht. Mijn wieg stond n.l. in die plaats. Op mijn zestiende jaar kwam ik in Veenendaal terecht en werkte bij H i \7PrCD QQnnomoro rinlr Kiov tiro v/-»»-» Houtbewerking met de hand „Namaken is geen kunst" diverse aannemex-s. Ook hier waren de tijden niet zo best, maar daar weten de wat oudere Veenendalers wel genoeg van. In de crisisjaren is mij verzocht om een z.g. „knutselcursus" te lei den, welke werd gegeven voor de jongere Veenendalers in de Teken- school aan de Kerkewijk. Ruim 230 jongens heb ik gedurende vier jaar bij mij gehad, waarvan er nu nog enkele heel goede betrekkingen heb ben bij verschillende bedrijven in Veenendaal of elders. Zo nu en dan ontmoet ik er nog wel eens een. Op die knutselcui'sus maakten we van alles. Van meubels tot gebruiks voorwerpen, die door de jongens werden verkocht om weer hout e.d. te kunnen kopen voor verdere stu die. Dit was voor mij een verdraaid mooie tijd en ik moet er nog dik wijls aan terug denken. Het uitwerken van eigen ideeën heeft me altijd na aan het hart ge legen. Hierdoor kon ik de jongens destijds veel leren, maar in 1947 ben ik voor mezelf begonnen. Ik begon met allerlei herstel werkzaamheden. Maar het waren altijd wel bij zondere dingen. Het is bijv. een hele toer om een antiek stuk op te lap pen en het in de oude staat te kun nen afleveren. Langzamei'hand ging ik over op het maken van „nieuw" antiek. En vrijwel alles met de hand. Van meubels tot draaiwerk en voor al huishoudelijke artikelen. Alles naar eigen idee en uitvoering. Door al die jaren heen heb ik reeds diverse dingen naar eigen ont werp vervaardigd en aan de man gebracht of zelf behouden. De laatste jaren heb ik me ook enigs zins toegelegd op het vervaardigen van houten kunstvoorwerpen. Maar ook daar bleef het niet bij. Ver schillende mensen vroegen mij een raceboot te bouwen. Ook daarvan zijn er vex-schillende gemaakt. Dit is weer een apart werk, wat zeer veel van je eist. Altijd is mijn devies wel ge weest nooit iets na te maken, want dat is geen kunst. Nu nog lig ik 's nachts wel eens te piekeren over een bepaalde uitvoering, waarvan me de vorm nog niet helemaal naar de zin is. Honderden modellen van diverse aard spelen me dan door m'n hoofd en ik geloof, dat als ik nog honderd jaar zou leven, de voox-raad ontwerpen nog niet uit geput zou zijn. Belangrijk is natuurlijk de aan koop van goed en vooral oud hout. Bij de afbraak van bijv. een kerk, een school, coupé's van treinen enz. moet je er als de kippen bij zijn om aan dat kostbare hout te komen. Laatst heb ik nog een zending hout ontvangen afkomstig van een melk fabriek ergens in Friesland die werd afgebroken. Helemaal met de hand werken is niet meer te doen. Dat zou te veel tijd gaan vergen en we zouden geen droge boterham meer verdienen. Daarom heb ik door de jaren heen zelf diverse gereedschappen ge maakt, waarmee ik elektrisch mid dels een bepaald soort boor, frees etc. diverse handelingen kan ver richten. Veel handgereedschap moest i ik zelf wel maken omdat het een voudig niet in de handel was." Terwijl we in de wat te kleine werkplaats van de heer Vink rond snuffelden, liet hij zijn handen vol trots en gevoel over een aantal zelf gemaakte gereedschappen glijden. Alles precies op z'n plaats en veelal opgeborgen in muurkasten met di verse achterwanden, die als een boek konden worden opengeslagen en waaraan dan keurig gesorteerd het benodigde gex'eedschap was be vestigd. „Het maken van een enkel voor werp is thans ook al niet lonend meex-", vervolgde de heer Vink. „Daarom ben ik tegenwoordig vaak bezig met het maken van veelvouden van „nieuwe" antieke dingen. Veel van dit werk gaat naar Duitsland, waar veel vraag naar zulk werk is. Maar het maken van speciale din gen heeft altijd nog mijn voorkeur." Weer in de huiskamer terugge keerd, toonde de heer Vink grijn zend zijn gemakkelijke stoel, waar in hij zijn schaarse vrije uren pleegt door te brengen. Onder de zitting aan weerszijden een lade en een houten schuifdeksel waarachter diverse attributen konden worden opgeborgen. Een druk op een knop en de rechterwand sprong open en een complete leesportefeuille kwam te voorschijn. Met een pin een druk in een vrijwel onzichtbaar gaatje in de linker leuning en de rechter zij wand vloog er uit. Nog waren alle geheimnissen niet op. De rechter leuning werd opengeklapt en er verscheen een asbak met ruimte voor de opberging van de rookge- neugten. Onder de linker ax'mleu- ning verscheen een compleet schrijf- bestek, van pennen en potloden tot inktpot toe. Ziedaar een x-eeds jaren oud kunstwerk van een vakman, dat ziet men als leek ook wel. Na diverse zelf gemaakte sier- stukken te hebben getoond en veel verhalen te hebben gedaan over de vervlogen jaren, waarin langzamer hand het individu in een vak bijna niet meer bestaat, besloot de heer Vink met te zeggen: „U ziet het, niets is het zelfde en er is nex-gens in de wereld een tweede exemplaar. Want de kunst is nog altijd het ei gen ontwerp en de eigen uitvoering. En nogmaals: namaken is geen kunst." VEENENDAAL Geboren: Janneke d.v. H. Wubs en D. J. de Groot; Teunis z.v. H. Mark en G. Kooiker; Stefanus Waclaw z.v. W.A. Dembinski en P. L. Nollen; Rob z.v. G. Bouman en C. J. Nijenhuis; Caroline Wou- terina d.v. T. van den Bovenkamp en A. C. van Leth; Marianne d.v. S. T. Eenk- hoorn en E. H. van de Haar (geb. te Rhenen); Brusina d.v. C. Valkenburg en A. Keuning (geb. te Rhenen); Hendrik Jan z.v. G. Heikamp en A. van Zoeren (geb. te Rhenen); Gerritje d.v. G. van Ede en C. J. van Engelenburg (geb. te Rhe nen); Eddy z.v. A. van den Besselaar en B. S. Meurs; Gijsbert z.v. N. M. Davelaar en J. M. Dekker. Ondertrouwd: G. J. Jansen en A. M. E. Rothuijsen; H. R. Hazeleger en A. J. van der Neut; L. Kok en W. A. Prette; W. F. Devilee en W. H. Achterberg; J. Nagel en G. J. Meijer. Gehuwd: G. van Manen en J. H. Otte; W. Tollenaar en J. A. Kuijer. Overleden: Teade Visser, 71 jaar, onge huwd; Willem Vink, 63 jaar, echtgenoot van E. van Dijk; Antonie Wijnbergen, 66 jaar, echtgenoot van J. van Kruistum; Peter van de Bovenkamp, 46 jaar, onge huwd. RHENEN Geboren: Hendrik Jan z.v. G. Heikamp en A. van Zoeren; Gerritje d.v. G. van Ede en C. J. van Engelenburg; Bertus z.v. G. van Dijk en W. van Willigenburg; Peter Gerrit z.v. M. van Ingen en P. G. Knegjens; Frans Willem z.v. B. Meijer en C. J. Termeer; Maria Sophia d.v. R. van de Kleut en J. van Doorn; Hendrika Cor nelia d.v. A. Lindner en H. C. van den Broek; Davida Francina d.v. J. van Laar en D. G. Wisserhof; Willy d.v. N. Wilde man en J. C. van Baaren. Elders geboren: te Wageningen Geur- dina Maria d.v. E. Giel en C. E. Mes. Ondertrouwd: W. G. H. van de Boven kamp en T. van Wijk; W. C. H. van Dam en M. L. van der Molen; P. van der Klis en E. Nellestijn. Gehuwd: T. Henzen en A. R. Katjoeng. Overleden: Aaltje van Ginkel, 75 jaar, geh. gew. met H. Ertman. RENSWOUDE Geboren: Roelof z. v. D. van den Brand- hof en G. Hooijer. EDERVEEN Geboren: Albertus z.v. A. Jansen en A van de Pol. Ondertrouwd: H. Roelofsen en M .W. Roseboom. Gehuwd: T. Bakkenes en J. van Roekei. AMERONGEN Geboren: Catharinus Evert z.v. H. van Spanje en R. van Eist; Geert Jan z.v. J. van Beek en A. Moes; Catrien Petra d.v. J. C. Slagter en A. C. Haremaker; Jan z.v. G. van Essen en H. van Homoed. Overleden: Willimina Woldinga, 40 jaar; Petronella van Tintelen, echtg. van M. van Ewijk, 86 jaar. RHENEN Ingekomen: C. J. W. Wulfhorst van Naarden; C. J. van de Meent van Baarn; M. M. Schmal van Voorburg; L. Nie- mantsverdriet met gezin van Vlaardingen; H. Termaaten met gezin van Amerongen; B. Hogendorp van Arnhem; G. G. Ver mazen van Doorn; M. G. van Donkelaar van Ede; K. W. Korevaar van Soest; D. Bekius van Bergen; M. Prak met gezin van Amsterdam; J. W. van Ballegooie van Dubbeldam; M. van Os van Lang broek. Vertrokken: N. W. J. Borsboom naar Wageningen; G. van Daalen naar Hilver sum; E. de Rooder naar Veenendaal; H. G. A. C. Deckers naar Beekendonk; M. van der Garde met gezin naar Tiel; J. J. Janssen naar Wageningen. AMERONGEN Ingekomen: F. A. Meijer van Slochte- ren; A. Budding van Veenendaal; M. G. Kuijer van Wijk bij Duurstede V. Mateos Gonzales van Enschede; M. J. Kingma van De Bilt; J. C. van Dalem van Rhenen. Vertrokken: H. Scheepmaker naax Doorn; C. van Slobbe naar Den Haag; S. van Hehl naar Rhenen. Het comité „Vraag en Antwoord '54" is voornemens om na afloop van de Volks kerstzang op 17 december a.s. een byeen- komst van kerkelijke funktionarissen te organiseren in het jeugdgebouw aan de Industrielaan te Veenendaal. Het comité nodigt hiervoor alle predi kanten, vooi-gangers, kerkeraadsleden, kerkelijke medewerkers in de ruimste zin van het woord uit om deze bijeenkomst te bezoeken. Het ligt in de bedoeling dat men na de Volkskerstz.ang onder het ge not van een kopje koffie kennis met el kaar maakt en zodoende de onderlinge verstandhouding verstevigt. UITSLAG SINT NIC. ACTIE WINKELIERSVER. AMERONGEN De 1ste t/m 61ste prijs zijn gevallen op lot nummer: 85091, 113725, 84314, 84822, 144217, 144530, 115143, 117124, 82460, 118798, 104014, 105413, 104310, 117218, 104805, 107555, 127703, 118919, 116940, 140684, 102397, 135941, 87466, 143908, 107996, 83440, 144988, 144289, 101350, 146741, 121736, 123570, 112931, 146129, 105299, 95676, 101706, 126711, 144083, 127440, 148156, 124833, 103511, 89577, 132304, 92537, 105428, 143153, 132621, 127260, 142507, 145499, 116946,. 86482, 135491, 147762, 110271, 116841, 98594, 80901, 129756. De prijzen zijn respectievelijk: bergmeu bel, bandrecoi-der, casette, kaptafel, wol len deken, wastafel, kist appels (Ingrid Marie), strijkijzer, wekker, kist appels (Delicius), paar dames pantoffels, paar meisjes pantoffels, vulpen en vulpotlood, pakket levensmiddelen, gemerkt no. 1, jamaica rumbonen, stel voorxaadbussen, cake Clarks, grote doos bonb ons Royal, grote doos bonbons Lindt, grote door bon bons Driessen, pakket levensmiddelen gemei'kt no. 2, grote doos bonbons Dries sen geblokt, schemerlamp, grote doos bon bons Lindt blauwe bloesem, pakket le vensmiddelen no. 3, grote do os bonbons rood, pakket levensmiddelen e o. 4, grote doos bonbons Droste Royal, pak ket levens- VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Terlouw; 5 uur ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. Wijngaarden van Leersum; 5 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Vroeg indeweij; 5 uur ds. Terlouw. Bejaardencentrum De Engelenburg: 9.30 uur ds. De Jong. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur ds. De Jong. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Van Breugem van Achterberg. Veeneind: 3 uur ds. Vroegindeweij; woensdag 16 december 7.30 uur dhr. Redelijkheid van Ouderkerk aan de IJsel. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. De Bruin van Den Haag; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. De Bruin van Den Haag. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Hefting van Nijmegen. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10.30 uur Verlossings samenkomst; 7.30 uur Wijdingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. Westra; 5 uur ds. Koreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. O verduin van Veenendaal. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst; dinsdag 15 dec. 7.30 uur ds. F. Mallan van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; dinsdag 15 dec. 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. v. d. Berg van Veenendaal; 5 uur ds. Eysenga van Barneveld. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5 uur lees dienst; donderdag 17 dec. 7.30 uur ds. A. W. Verhoef van Barneveld. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. drs. J. Ph. Feikema van Driebergen. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. v. Dijk van Poortvliet; 6 uur ds. A. de Zeeuw van Doorn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. Zuur deeg van Maarssen. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Lam- ders-Heerspink van Soestdijk. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (voorm. bed. H.D.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E. van Petegem en maandagavond 8 uur ds. H. Timmerman van Amsterdam. VEENENDAAL: Dr. H. Bisschop. Kerke wijk 86, telefoon 2776. Zuiderapotheek. Dr. Slot. de Bruïne- plein 7, telefoon 3714. Zr. A. Wiegman. Schrijverspark 34, te lefoon 2230. Tevens dienst voor het kraamcentrum b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Almekinders, Herenstraat 59, telefoon 2432. Apotheek Deys op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wage ningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM, prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: Dr. v. d. Burg te Leersum, telefoon (03434) 1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ltademaker te Ederveen, telefoon 201. SCHERPENZEEL: M. Pon, Holevoetplein, telefoon (03497) 1250. EILAND De cijfers spreken: Zes procent van de jongens en veertien procent van de meis jes van scholen in de Franse Elzas zouden hun ouders meenemen in het geval dat ze naar een onbewoond eiland zouden ver huizen. In het geval van een bominslag zou 63 procent van deze jeugd allereerst de kleine kinderen redden, 4 procent al lereerst de vrouwen en 1,7 procent de mannen. middelen no. 5, grote doos bonbons rode bloem, pak koffie en thee, 2 worsten, kist appels (goudreinetten), Prijs afhalen bij. Langelaar, juwelier en Thorvia, Knoppers en Zn., Altena, Kroeze, Prattenburg, Bx-eeschoten, Mason, Doorne bal, Overdijk, Visser, Meijer, van Alfen, Hoenson, van Beek, van Zomeren melk handel, Ewijk, Ruiter, H. Overeem, Taber, v. d. Heuvel, Kraak, Veenendaal, Wed. Niessen, Overstraal. Plant, plant, speculaaspop, speculaas pop. De prijzen moeten voor 31 december a.s. worden afgehaald bij de heer P. van Vee nendaal (nrs. 1 t/m 33 en 58 t/m 61) en bij de nummers behorende winkeliers.

De Vallei | 1964 | | pagina 2