DanTnu kiezen! deuo$2t pootde J Fa. W. van Schuppen en Zn. GEEF UW HUIS VRIENDELIJKE OGEN! BIJ ONS KOPEN IS VOOR U SPAREN Kruitdamp boven Arizona DE LANGSTE DAG MAG. „HET ANKER" 0ft«) ^uinbouwkoelzje ]AC. VAN SCHUPPEN Prettige feestdagen VRAAG EN AANBOD Gemanoevreer met cijfers Wat daarvoor nodig is vindt U in een rijke sor tering bij Jac. van Schuppen. Alle soorten mo derne vitrage en opvallend mooie overgordijn- stoffen in een keur van prachtige tinten en wat heel belangrijk is u kunt ze door ons keurig en precies op maat laten maken. Gortstraat 39 - Veenendaal DAMES! SPECIALE KERSTREKLAME op alle hoeden 25 pCt, korting BIO RHENEN „Irma La Douce" Te koop Woningruil Diversen Veenendaal Grote partij zuiver wollen jongenstruien Noorse patronen Alle maten. f9,95 Gevraagd Te huur Tegenstelling J. M. Philips plano-radio FM/Stereo. Klankkleurregeling: twee druk toetsen voor hoge- en lage torïen.TWee 17 cm luidsprekers, jiq Formaat: 22 x 55 x 24 cm. 10 Radio's met de meest moderne mogelijkheden en In tientallen uitvoeringen van 88,- tot 598,-. TV-toestellen met de schitterende beeldkwaliteit van de DIRECT- VISION beeldbuis... Een collectie apparaten, waar wij als deskundigen bijzonder trots op zijn, en die wij u bij uw bezoek graag uitgebreid zullen laten zienl s V.. L.2J& Hoofdstraat 100-102 Veenendaal tel. 2729 A. Bouman Hoofdstraat 108 Tel. 3324 HET SPECIALE DAMES HOEDENHUIS TELEFOON 2901 Zaterdag 12 december 7.30 uur Zondag 13 december 3.uur Zondag 7.30 uur 13 december Vertoning van de sensationele wild-west film in kleuren: met Randolph Scott - Adele Jergens - Raymond Massey Vol actie en spanning, met keiharde kerels en fluiten de kogels. Toegang 14 jaar Op veelvuldig verzoek slechts één voor stelling Vertoning van de grote oorlogsfilm in Cinemascope met stereofonisch geluid. met John Wayne - Robert Mitchum - Paul Anka Toegang 14 jaar. Verhoogde toegangsprijzen. 25 t/m 30 december 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 10 cent. Te koop gevraagd rashond jes, o.a. pinchertjes, poedels, boxers, cockers, collies, her ders, teckels, pekinezen, enz. en van 8-12 weken oud. Blan- kesteijn, Dahliastraat 39, Veenendaal. Tel. 2367. Te koop broeken, terlenka met wol. Alleen bij van Beek f 29,75. Pr. Bernhardlaan 14, Veenendaal. Te koop slachthaantjes. Sta tionsstraat 48, Veenendaal. Te koop praktisch nieuwe Puch scooter, 1000 km ge lopen. Te bevr. Fa. Rein Vee nendaal. Gortstraat 1, Vee nendaal. Tel. 2456. Te koop kinderschoenen (Flex) zwart lak, bruin en beiee. Maten 22 t/m 31 v.a. f 6,75. Meisjesschoenen vanaf f 10,95. Damessportschoenen vanaf f 11,95. Jongensschool schoenen vanaf f 10,95. Diver se herenschoenen f 14,75 tot f 24,75. Damesbontlaarsjes al vanaf f 10,95. Solexlaarzen, rubberlaarzen, antoffels, enz. enz. Doe uw voordeel bij schoenmakerij H. Klijsen, Gortstraat 53, Veenendaal. Te koop dressoir-bergmeubel. Achterkerkstraat 67, Veenen daal. Jerrycans te koop. 20 liter f 3,per stuk. Metaalhan- del van Dijk, Dijkstraat 85, Veenendaal. PHILIPS TV-ontvangers. Met direct-vision beeldbuis en PHI LIPS gradatiefilter. Natuurlijk met ontvangstmogelijkheid voor het 2e net. Van 728.- tot 1448.- Aangeboden eengezinswoning aan de Ferd. Bolstraat. Ge vraagd eengezinswoning met 4 a 5 si, kamers. Br. onder nr. 3633 a.h. bur. v. d. blad. Aangeboden te Veenendaal- zuid 4-kamerwoning, grote tuin, douche. Gevraagd liefst heel groot huis, oud geen bezwaar. Br. onder nr. 3632 a.h. bur. v. d. blad. Veencndaal-Utrecht. Aange boden 4-kamerflat te Veenen daal. Gevraagd woning te Utrecht. Schrijverspark 70III, Veenendaal. Libelle Supp-hose steunkous. Kousenhuis Tempo. Zandstr. 84, Veenendaal. Verhuisd: Hertog Graanhan del van Nieuwew. 110 naar Middelbuurtseweg 34a. Tele foonnummer blijft 2139. Voor aanhangwagentjes en boottraillers naar Ditewig jr. Tel. (08387) 296, Renswoude. Kerstboomstandaard, gego ten, groengelakte met en zonder waterreservoir. Fa. Geha van Leeuwen. Ijzer handel. Veenendaal. Te koop citroën, 2 CV 1959, kleur geel, zeer mooie auto. Panhuis 31, Veenendaal. Te koop kerstbomen, keus uit duizend bomen. Kees van Essen. De Sav. Lohmanstr. 128, Veenendaal. Kalkoenen te koop. Harde- veld, Spoorlaan 5, Veenen daal. Te koop VW-standaard i.g.st. met belasting en olievrije motor. Zaterdag na 1 uur. Buurtlaan-O 66, Veenendaal. Te koop een grote sortering inruiinaaimachines, w.o. zo goed als nieuwe. Zeer lage prijzen o.a. Singer Elektr. in koffer, als nieuw f 115, hand in koffer f 65,3 jaar garantie. G. v. d. Garde, Naaimachines, Gelderland 9, Veenendaal. Tel. (08385) 2332. Te koop chique bruidsjapon met sleepje, maat 40. Niet in Veenendaal gedragen. Te bevr. Westersingel 83II, Veenendaal. Te koop mooi brandhout, des gewenst ook gezaagd. Af te halen op Plantage Willem III te Eist. Te bevr. T. S. van Steenbergen. Tel. (08385) 3538. Te koop kerstbomen bij Cees Vink, Dorpsstraat 107, Rens woude. Te koop nieuwe water-cans 20 liter met patent sluiting. Nieuw dus overal goed voor f 6,per stuk. Uitzoeken zo lang de voorraad strekt. Van Dijk's Metaalhandel, Dijk straat 85. Tel. 3655, Veenen daal. Overhemdenreparatie. Boor den met origineel permastift, manchetten enz. Tempo. Zandstraat 84, Veenendaal. Inruilaktie - Aardgas. Gas fornuizen conditie Ned. Gas Mij. l|i. Geha van Leeuwen, Ijzerhandel. Veenendaal. Aardgas. Verwarming ko ken. Fa. Geha van Leeuwen, Veenendaal. Kippenhokken glas in de ma ten 38 x 51,5; 38 x 59,5; 43 x 44 en 48,5 x 59,5 los en in volle kisten. Fa. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1 te 'Veenendaal. Tel. 2261. Jassen verkorten, rokken verkorten, broekzomen, bx-oekzakken. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Heeft u een feestje? Dan eerst naar de kapper. Bezoekt onze showroom. Gro te collectie gasfornuizen, oliekachels, gashaarden. Fa. Geha van Leeuwen, Ijzer handel. Veenendaal. Vervolg Algem. beschouwing Veenendaalse gemeenteraad hoop is dus gevestigd op de extra uit kering uit het gemeentefonds. Ten aan zien van deze begroting liggen mij twee dingen zwaar op de maag, aldus mevr. Buddingh. Dat zijn: le de kostenraming van het nieuwe raadhuis en de daaraan verbonden belastingverhoging 2e het afvoeren van de begroting van de reconstructie Buurtlaan-West. Wat het raadhuis betreft was de aan besteding niet meegevallen. Nakaarten heeft echter geen zin. Maar ik hoop dat het college soberheid zal betrach ten bij de aankleding en inrichting van het raadhuis. Het zy de bevolking tot troost dat de belastingverhoging toch geko men was. Was het niet bij de raad- huisbouw dan wel bij de rioolzui veringsinstallatie of het zwembad. De toestand van de Buu*£[aan-West is deplorabel en genoegzaam bekend. Over het punt Volkshuisvesting zei mevr. Buddingh dat b. en w. nu wel een gematigd optimisme bezitten, maar dat dan toch maar 1 op de 4Va gezin woningzoekend is. Voor de woningzoe kenden is er weinig uitzicht, alleen al door het feit dat er een langere perio de zal zijn waarop geen enkele woning wetwoning klaar komt. Dat is n.l. de periode waarop de laatste woningen in 't Hoorntje klaar zijn en de eerste in De Punt nog niet. Mevr. Buddingh vroeg belangstellend naar de prognoses omtrent het bouw- rijpmaken van Industrieterrein II. Als ik het wel heb is er in heel Veenendaal geen stukje industrieterrein meer te bemachtigen. Verder wilde de VVD afgevaardigde de rondvraag weer invoeren. Want dan is de beantwoording meer gedegen. Zij zelf stelde dit jaar vragen omtrent de luchtverontreiniging bij Hollantor, maar deze vragen waren niet opgenomen in de ingekomen stukken. De vragen en antwoorden komen op deze manier niet meer naar buiten. Het komt spreekster wenselijk voor dat men vanuit het ge meentehuis de vragen doorgeeft aan de pers. De rondvraag stond vroeger in het middelpunt van de belangstelling. In de voorschriften voor terreinen in uitbreidingsplannen staat een bepaling dat eigenaars van braakliggende gron den verplicht kunnen worden een plantsoen of tuin aan te leggen. Dit artikel geeft b. en w. grote macht over andermans eigendom, aldus mevr. Buddingh. Zij vroeg voorts om een oplossing voor het euvel van de ongewenste vuilnis belten annex modderpoelen, die het aanzien van bepaalde wijken scha den. Bij de duplieken kwam de J. H. van Schuppenbrug nog aan de orde. De heer Diepeveen (AR) somde tal van be zwaren op. Er zou nog nooit een ongeluk gebeurd zijn, maar HEDEN avond gebeurde dat wel. De heer Verkuyl lanceerde nog een scherpe aanval op de SGP waarbij hij een raadsverslag uit Dodewaard citeerde. In dit Betuwse dorp had een SGP wethouder geen bezwaar tegen sport op zondag en de subsidies daarvoor. De heer van Ojik nam het voor zijn buurman de heer van Deelen op en ant woordde: Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Te koop 2 toonbanken, ook geschikt als werkbank of bei'gkast voor gereedschap, met 2 grote laden en 2-delig bergkastje, veel hout, ook ge schikt voor Doe Het Zeivers. Geluk, Markt 19. Tel. 2272, Veenendaal. Te koop een zwart glimmend keukenkacheltje met pijp en plaatje (rond). Panhuis 43, Veenendaal. Te koop aangeboden Miele wasmachine, type 65, prijs f 150,i.pr.st. Patrimonium laan 39, Veenendaal. Te koop Batavus bromfiets i.z.g.st., Utrechtseweg 204, Remmerden-Rhenen. Te koop jonge Duitse herder. Br. onder nr. 3637 a.h. bur. v. d. blad. Te koop Solex '61 en Loco motief snelbrommer '61, i.z.g. st. W. E. v. Laar, Franseweg 10, Eist (U.). Te koop goed onderhouden kinderwagen bij Vink, Korte Molenstraat 20, Veenendaal. Prima slachthanen te koop. Achterkerkstraat 70, Veenen daal. Te koop partij hooi. Br. onder nr. 3636 a.h. bur. v. d. blad. Te koop aangeboden Edy snelwasmachine. KI. Kater straat 83, Veenendaal. Te koop 3-plaats elektr. cora- foor. KI. Katerstraat 81, Vee nendaal. Te koop een Schotse collie en een Belgische herder, na 6 uur. Vendelseweg 24, Vee nendaal. Te koop Opel caravan, bj. 1959, BMW 700 bj. 1961, bei den i.pr.st. J. C. v. Roekei, Schuttersteeg 12, Ede. Te koop kerstbomen en alle soorten vogelzaden. J. Veer, Rijksstraatweg 46, Eist (U.). Te koop bietenmachine, fret no. 6; 'n hakselmachine, ron de opklaptafel. J. v. d. Pol, Spinnebosweg 2, Ederveen. Te koop BMW-700, i.z.g.st. eind 1961. G. v. d. Lippe, Nwe Veenendaalseweg 234, Rhe- nen. Te koop wegens overcom pleet goed onderh. dressoir, 4 clubs en stoelen. Te bevr. Rijksstraatweg 248, Eist (U.). Te koop de allernieuwste zig zag naaimachines, elektr. in koffer, wereldberoemde mer ken, door vervoer licht be schadigd f 298,— en gratis les. Naaimachinehandel G. v. d. Garde, Gelderland 9, Vee nendaal. Tel. (08385) 2332. (3 jaar volle garantie). Koop avond tot 9 uur. Te koop kinderwagen. E. Sukkel. Parallelweg 1, Over- berg. Te koop wegens aanschaf nieuw elektr. fornuis, 3 plaats z.g.a.n. elektr. stel. v. Kam pen, Cuneraweg 237, Achter berg. Te koop wegens aanschaf aardgas z.g.a.n elektr. for nuis. Dahliastraat 4, Veenen daal. Te koop slachthanen, slacht- kippen, pauwen, fazanten, krielkipjes, ganzen, eenden, duiven. Schot, Fazanterie De Klomp. Te koop leren jas, zwart plm. m. 50. Achterkerkstraat 25, Veenendaal, na 5 uur. Te koop jongen hennen, zwarte, R x W en WL. 10 weken. J. v. Dijk, Maander- broekweg 9, Ede. Te koop bromfiets, Zundapp Combilette als nieuw. J. van der Kaa, Kasteel Renswoude. Herenrijwiel. Ter overname keurig onderhouden heren- rjjwiel, geheel compleet met verlichting enz. voor f 85,—. Nieuweweg 81, Veenendaal. Brandkast ter overname ge vraagd. Br. onder nr. 3537 a.h. bur. v. d. blad. Slachtkonynen te koop ge vraagd. De Opslag 2, Eist (U). Net persoon, 57 jaar, zoekt licht werk of thuiswerk. Br. onder nr. 3635 a.h. bur. v. d. blad. Te huur gevraagd klein win kelpand, liefst buiten of rand van stad. Br. onder nr. 3634 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd per half januari net meisjes voor de morgen uren. C. Sennef, Julianastr. 59, Veenendaal. Te huur gevraagd garage of schuur voor plaatsing van auto, Taunus 12 M. Torenstr. 12, Rhenen. Tel. 2612. Gevraagd werkster, voor halve dag per week. Mevr. Slik, Anjerstraat 14, Veenen daal. Gevraagd meisje voor hele of halve dagen. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Zim merman, Sandbrinkstraat Ibis, Veenendaal (bij het postkantoor). Gevraagd nette werkster. S. Huibers, Nieuweweg 154, Veenendaal. Net meisje, 19 jaar, b.z.a. voor vrijdagavond en zater dag in winkel. Eikenlaan 12, Rhenen. Wie heeft Wimmie's autostep, groen met geel, gevonden. Tegen beloning terug te be zorgen, Anjerstraat 1, Vee nendaal. Meisje, 19 jaar, zoekt leuke vriendin. Br. onder nr. 3638 a.h. bur. v. d. blad. Voor een onzer personeelsle den zoeken wij woonruimte in Veenendaal. Zit- en slaap kamer of zit-slaapkamer met keuken of gebruik van keu ken. Brieven aan de perso neelsafdeling van Carolan (Holland) N.V., Industrielaan 38, Veenendaal. „Incalakken" voor eerste klas werk, voor binnen en buiten. In 40 kleuren, f 6,45 per kg. netto gewicht. „Su- pralux" lakverf een popu laire verf van prima kwali teit voor binnen f 4,10 per hele bus van ong. 1 kg. Zim merman en Zn., Sandbrink- straat 1, Veenendaal. Over het verkeersvraagstuk zei mevr. Buddingh dat er vele straten zijn waar een parkeerverbod moet worden inge steld. Zij noemde met name de Gort straat, de Groen van Prinstererstraat, de Kanaalweg, de Vendelseweg enz. Ook verzocht zij om een oplossing voor het weekend-brommen in de Hoofdstraat. Het is een ramp voor de bewoners, vooral in de zomer, zei mevr. Buddingh, die nog veel meer wensen had, o.a. de verbreding van de Vaart- brug, verbreding flessenhals op Ker- kewijk. Maar al deze dingen zijn zo kostbaar dat de gemeente zich dit nu niet kan permitteren. Mevr. Buddingh besloot met het col lege wijsheid toe te wensen om binnen het raam van het beperkte financieel mogelijke het maximale voor de ge meente te bereiken. De heer Haggenburg (KVP) Namens de KVP sprak de heer Hag genburg, die allereerst beklemtoonde trots te zijn op deze nijvere en vooruit strevende gemeente. Langgekoesterde dromen werden waar gemaakt, maar er blijven nog tal van wensen over. Welke verstrekkende gevolgen heeft de bouw van het raadhuis voor de be volking? zo vroeg de heer Haggenburg. Maar nu we A gezegd hebben zullen we ook B moeten zeggen. Overigens was de heer Haggenburg niet gechar meerd van dat glazen gebouw. Ik kan er weinig enthousiasme voor opbren gen en ook niet voor de aanbesteding er van. De aangekondigde drastische verhoging van de gem. belastingen is voor mij moeilijk verteerbaar. Door allerlei oorzaken hebben we in de begroting een tekort v-in een half miljoen, zowaar geen fraai beeld. Daar bij gaat het verzorgingspeil naar be neden tot ieder verantwoord niveau. Na heel veel gemanoevreer met cijfers is de begroting kloppend gemaakt. Er is veel met het rode potlood gewerkt, al dus de heer Haggenburg. Gezien de verkeerstelling zou het juist zyn om met het verbeteren van de Buurtlaan te wachten daar er anders teveel verkeer dat nu de Nieuweweg neemt naar De Klomp zou afslaan via de Buurtlaan en dan op de Stationsstraat zou uit monden. Die weg is nog slechter en zolang er met N.S. en de gemeente Ede geen overeenstemming is gevonden lijkt mij de reconstructie van de Buurtlaan on gewenst. Ook al omdat de Stations straat nog drukker zal worden na de doortrekking van wegen parallel aan Kerke wijk en Hoofdstraat .De voor gestelde route van de bussen leek de heer Haggenburg verre van ideaal en maakte z.i. het probleem nog groter. Wat betreft de zorgelijke mening over het VGLO onderwijs die kon spreker niet delen. Misschien is er in 1965 nog wat aan te doen. Dit onderwijs is zeer noodzakelijk. Wel zou het zo moeten zijn dat de schoolbesturen aan een tafel gaan zitten (al schijnt dit al een keer mislukt te zijn) om tot een juiste plan ning van de scholenbouw te komen in de nieuwe wijken van de gemeente. Laten we letten op wat ons bindt en niet op wat ons scheidt, dan zal Vee nendaal meer leefbaar worden en het zal aan alle partijen ten goede komen, volgens de KVP woordvoerder. Knoopsgaten, cordonneren, festonneren. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Circulaires, convocaties, ver enigingsbladen, bestekken, enz. stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting. Kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofd straat 98. Tel. 2763, Veenen daal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Voor Uw oliehaard Esso-pe- troleum van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301 te Eist (U.). Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30, Tel. 2209. Voor Uw centrale verwar ming Esso H.B. O.I. van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301, Eist (U.). De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Bezoekt onze showroom voor oliehaarden en kachels. Ook voor bij verwarming met gas, petroleum of elektriciteit. Geha van Leeuwen, Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 3246. Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. Met Ellen tochtlat in hout of aluminium maakt U Uw huis tochtvrij. Geha van Leeuwen Veenendaal. Hoogstraat 7, tel. 3246. Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten, schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn., Middel laan 89. Tel. 3196, Veenen daal. Lichtdrukken en fotocopië- ren. Aljtifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. Gevraagd: werkster voor 2 a 3 morgens per week. C. A. de Gooyer. Zandstr. 80, Vee nendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3, tel. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Voor alle soorten vloerbe- ekking naar J. W. van Raaij, Renswoude. Bel (08387) 306 en wij komen bij u aan huis. ANTIVRIES f 3,— per liter. Voorkomt bevriezen van de radiateur van uw auto. Tast geen metalen aan en is bo vendien roestwerend. Zim merman en Zn., Sandbrink straat 1, Veenendaal. Ook voor Veenendaal en om geving is Rijff's Loodgieters- bedrijf het juiste adr»s. Tel. (08376) 2082. Rijff's Loodgietersbedrijf ook voor U. Cuneralaan 9a, Rhe nen. Tel. 08376-2082. Wintermaand-feestmaand Beste lezers(essen), onze kalender wijst december (wintermaand) aan. De maand december wordt door de schone herfst als een hatelijk aan hangsel beschouwd en door deze niet meer als tot zijn gebied behorende erkend. Volgens de kalender zal het nu winter worden. Wij zijn om deze tijd met ons denken en doen uit de tuin toL binnen de enge grenzen van ons huis teruggedrongen. Daarbuiten levert de tuin, het park of plantsoen niets op, of het moet zijn, dat men vermaak weet te scheppen in de grilligheid van het weer. Regen, wind, hagelbuitjes, vorst, slijk, ja zelfs zacht maartweer (zoals we dat soms om deze tijd nog kunnen hebben) wisselen elkaar af en niemand, ook die meneer van De Bilt niet, kan met vaststaande zeker heid zeggen wat het morgen wezen zal. Daarom worden zeker zovelen aan de tuin om deze tijd het meest ver- vreemd? En tochde winter is niet dood, zelfs niet schijndood! Dit is nu de tijd, die ons tot de ken nis heeft gebracht, hoe dwaas het is om te jeremiëren over datgene wat niet te veranderen is. Och kom, zó erg is het toch eigen lijk niet! Zie maar eens in uw tuin, steeds wekt de een of andere telg van Flora aangename herinneringen op. Daar op de achtergrond in uw tuin, mevrouw, staat als camouflering van dat onooglijke een groep sparren. Sparren, die een aanschouwelijk beeld geven van de onsterfelijke levens- kracht. De altijd groene spar, zo bij zonder geschikt als Kerstboom, is een levend beeld in de tuinen en plant soenen van de in diepe slaap gedom pelde plantenwereld. En als ware het ten afscheid van het vliedende jaar, bloeit in de tuin zo hier en daar nog een verwilderd plantje. Het kleine, lieftallige madeliefje (meizoentje) lacht nog tussen de gras sprietjes om het naderende geweld van de tyran, koning winter. De bloempjes van de naaktbloeiende Jas mijn (Jasminium Nudiflorum (Nudi naakt, florum bloem) bloeit daar aan de zuid- of oostmuur dat het een lieve lust is. Ik vraag me af: is dat nu ten af scheid of bedoeld als voorbode van het komende? Wij, beminnaars van flora's kinde ren, zien dit alles met eerbied en verwondering aan omdat wij er de oorzaak niet van kennen, noch ver moeden. Het leven was kort geleden voor ons een prentenboek zonder tekst en de wetenschap, die zich het onderzoek van het leven ten doel stelt, is nog pas aan de eerste lettters van haar alphabet „Wintermaand feestmaand" staat boven dit praatje vermeld. Nog slechts enkele weken en de altijd groene spar, de „Kerstspar" verhuist van de tuin naar de kamer om medewerking te verlenen aan het intieme Kerstfeest. Haar takken strekken zich in alle richtingen uit. De van de aarde af gewende zon zal door helder vlam mende kaarsen vervangen worden en de hiervan opstijgende wax-mte zal de wiekjes van het molentje, dat in de top van het kerstboompje geplaatst is (O, zoete herinnering uit myn kinder jaren) in beweging brengenBewe ging is leven! Spoedig na het Kerstfeest zullen wij met opmerkzaamheid het begin van het lengen der dagen waarnemen. Dit, beste lezers(essen), is het kenteken, hoezeer wij in geheel ons leven en werken door de bron van het licht be heerst worden. Evenals wij een vriend op de drem pel van ons huis ontvangen en hem bij zijn vertrek weer tot aan de drem pel uitgeleide te doen, evenzo is voor velen de winter slechts de stoep waar over het oude vertrekt en het nieuwe tot ons komt. Hartgrondig hoop ik, dat het Kerstfeest u vele fraaie potplanten mag schenken, want het is en blijft een waarheid: Bloemen spreken met gevoel En missen nimmer doel. Heerlijk zijn haar geuren, Schoon zijn de kleuren. Bloemen zeggen meer dan woorden, Méér ook dan de langste brief, Daarom zijn de schone bloemen Altijd treffend, altijd lief! E. J. Grijsen Rhenen Verschijnt als bijlage van het streekblad „DE VALLEI" onder redactie van Tante Jos. Correspondentie te richten aan Tante Jos, per adres Parallelweg 10 - Veenendaal. JARIGE NEVEN EN NICHTEN 12 dec.: Tineke Hermans Erna v. Muijden 13 dec.: Jaap Kramer Jan Willem Henzen Ria van Viegen Bartje Gaasbeek (Ederveen) Wilma Hol Lia Wolven 14 dec.: Bertie Rotterdam Elbert v. d. Klift 15 dec.: Gert Hasselaar 16 dec.: Woutje v. d. Bijl (Rhenen) Tonnie Hootsen (Achterberg) Tonnie v. Veenendaal Edith Hootsen Wilma Hey Mary v. d. Brink 17 dec.: Frieda v. d. Bovenkamp Jack de Jager (Rhenen) Willy Helms 18 dec.: Ada Roks (Eist) Alie v. d. Klift Wouterina Teunissen Allemaal heel hartelijk gefeliciteerd en een prettige verjaardag. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Beste jongens en meisjes. Van de Rijk van Gaasbeekschool heb ik van de week een hele grote zak vol met zilverpapier en capsules gehad, ook kreeg ik een zak vol van Ietje van Dijk. De jongens en meisjes van de Rijk van Gaasbeekschool en ook Ietje van Dijk heel hartelijk be dankt. Krijg ik de komende week ook weer eens wat van de anderen? Ik hoop het echt. Tot volgende week dan en harte lijke groeten van Tante Jos. ONTPLOFT Een vrouw van 78 jaar is op de opera tietafel van een Engels ziekenhuis ont ploft. Tijdens een operatie aan de maag raakten de ontsnappende gassen uit de ingewanden in brand. Na tien seconden was de brand geblust, waarna de operatie werd voortgezet. Na afloop meldde de chirurg aan de patiënte „dat alles goed was afgelopen" (inplaats van „goed verlo pen"). (In 1963 deed zich een gelijk geval voor te Lyon. De patiënt diende toen een aan klacht in tegen de chirurg. Maar de rech ter sprak de arts vrij omdat lichaams- gassen als niet bi-andbaar worden aange merkt zodat de arts niet van te voren kon weten dat er brand zou kunnen uit breken). NAR Een inwoner van Ratisbonne bij Mün- chen heeft 132 km op z'n handen gelo pen. Hij wandelde aldus in etappes van 8 uur. Zijn naam is Lucki Hofmaier en hij is lid van de Ratisbonnse carnavals - narrenvereniging. Boordevol is weer het vuilnisvat De portemonnaie daarentegen plat Wat in beide gevallen z'n oorzaak vindt In de vrijgevigheid van Sint Sint zelf heeft heel veel uitgegeven Doch realiseert u zich eens even Wat het menig huisvrouw wel niet kost Voor de Sint puzzel is opgelost Wel is het zo, dat zeer veel zaken In de Sintweek beter omzet maken Dan in enige week van 't jaar Ook nu bleek dat weer zonneklaar Maar de naweeën, kan ik onderschrijven Kunnen, begrijpelijk, niet uitblijven Wat menig huisvrouw ook weer bleek Na bovengenoemde dure week Met alle zorgen weer van dien Moet moeder de vrouw maar weer zien 't Budgetair maar weer te fiksen De tientjes, guldens, dan wel riksen Weer in te halen, waar het kan De zakenman weet er alles van Is de eerste week voor velen best Minder goed lijkt me toch wel de rest Van de twaalfde maand van 't jaar Maar denkelijk komt 't ivel voor mekaar 't Is precies zo als 't spreekwoord zegt Waar een wil is, is ook wel een weg Al is uitkijken wel het parool December blijft steeds het symbool Van platte beurzen, volle vaten Waar elke huisvrouw over mee kan praten WIE ZEI DAT? Het boek „Ik Jan Cremer" is voor gx-ote mensen van 1964 wat Dik Trom was voor kinderen in de jaren 30. Wat zei de vader van Dik Trom ook al weer? Het is een bijzondere jongen, dat is-ie."

De Vallei | 1964 | | pagina 6