ROSELLA PAUK VOLLEERD WEVER u treft de goede sfeer uoor de a.s. Kerstdagen HET GROTE DORP! uers gebraden Kippen HET GROTE DORP Setter S et D. van Schaik f DIJKSTRA CAFETARIA Drie Veenendaalse KNVB clubs spelen uitwedstrijden 0.55 Burgerlijke stand FLORTN KERKDIENSTEN Boter-kerstkransen Weihnachtstollen Kersttulbanden Feesttaarten en -gebakjes Chipolata slagroompudding Ijstaarten U)0U MARKTBERICHTEN NYLONS in de nieuwste kleuren Doktoren- en Apothekersdiensten DINSDAGKOOPJES 1.20 WEVEN IS EEN VAK MET TOEKOMST VOOR JONGEMANNEN. JUIST NU Maandag 4 januari start onze V.S.W. Bedrijfsschool met een cursus voor OPLEIDING tot Ingekomen en vertrokken Wat is uw beroep De heer overwegwachter: zet u uw gasten natuurlijk het fijnste voor. Dat betekent voor die dagen onvolprezen hartige tractaties van cafetaria Onse specialiteiten syn half f2,50, heel f4f75 per stuk Over warme hapjes gesproken Vit onse koude keuken presenteren wy u Tel. 2258 Rustig blijven, minsen, het is nog niet zo ver, dat je mit zo'n dartelende malle- meulen een daggie naar de Deltawerken kunt. En we zijn er ok nog niet an toe, dat de eerste zending pinnen van de Panter of de Ritmeester in de helikopter wurdt gelajen. Ik bin in de loop van de jaren een tik- keltjie veurzichtig gewurden. En daarom neem ik de melding van de meugelijke landingsplaats veur helikopters ok nog mar es effies mit een kurreltje zout. Niet, dat ik een pessimist bin. Verre van dat zelfs. Mar ik heb deur de jaren een hoop geleerd. Kijk nou 'es naar dat spoorlijntje van Amersfoort. Eens het trotse Hollandse spoor. Vandaag den dag nog mar een paar railsies, die ze laten liggen, omdat het op ruimen waarschijnlijk meer geld kost dan het stiekum laten liggen. En de spoorlui laten er een of twee keer per dag een paar wagonnetjes over lopen. Mit een onvolgroeid trekkertjie d'r veur. Zo'n hakkepuffende jongste bedien de van de N.S. Jaren hebben we gedacht dat de lijn er zou kommen. We wieren belangrijk genog gevonden om de lijn Utrecht Arnhem over onze grond heen te trekken. Daar zouwen we wat goeds van beleven. Wat een ver binding. Utrecht-Eindhoven boven de Rijn (een naam die ze ons in een onbe waakt ogenblik nog 'es angemeten heb ben) Arnhem. We dachten er zelfs niet meer an, dat de sneltreinen ok nog bij buurman Ede an zouwen leggen. Nee, Veenendaal in opkomst, dat was pas je ware! En wat hebben we nou? Een hoogbe jaard stationnetjie, dat de meek-up gaan deweg meer gaat verliezen. Het wurdt een dommelende ouwe juf frouw, die mar een keer of wat in de week nog een oogie openknipt om naar dat derderangs goederenspoortjie te glu ren, dat langs haar bouwvallige vurmen sukkelt. En we gaan op de fiets, op de bromfiets of mit de rooie van de bekende weduwe naar De Klomp. Naar de landelijke dre ven waar alleen de silo van de Boeren bond ons nog iets an het Veen doet den ken. En we stappen daar tussen het gras en het vee op het stopexemplaar van Utrecht naar Arnhem, dat verscheije ke ren per dag zo vriendelijk is om ok nog effies midden in dat platteland stil te gaan staan. Ik krijg altijd de indruk, dat het treinstelletjie Utrecht-Arnhem v.v. nog nooit over z'n verwondering heen is, dat ie daar an De Klomp heel effies de beetjies mag strekken. Heus, mit dat De Klomp, hoe zeer ik ok van die omgeving hou, bereiken we niet veul op het gebied van de publieke relaties ten opzichte van onze zoemende plaats. Het bezurgt Vnijn altijd een minderwaardigheidscomplex as ik die en kele keer, dat ik vanuit een andere plaats naar De Klomp mot toeren een kaartjie mot kopen. Je mot altijd vragen om een kaartjie Veenendaal-DeKlomp, want zo heet de statie officieel. As ze die mondvol op een station anhoren beginnen ze al meteen niet in die grote trog mit kaartjies te snuffelen, mar de loketambtenaar grijpt een grote lijst asof het een retourtjie naar Waikiki gold. En dan gaan ze schrij ven. Je krijgt niet een echt kaartjie, mar een bewijsie veur een of meer personen. Het ontbreekt er nog mar an, dat ze d'r op zetten: Gelieve Blauwkous en Driek an het station Veenendaal-De Klomp af te zetten. Dat zijn veur mijn de dokters briefjes van 't spoor. As je zo'n floddertjie an een conducteur laat zien dan wurdt ie opeens heel min zaam. In Utrecht even overstappen, daar staat de trein klaar op het eerste perron. Goed uitkijken, helemaal op 't zuijen veurbij de spoorbio. Ja, ja, boer Biet is op reis. Gelukkig nog 'es iemand in de trein an wie de spoorwegen een behoorlijk stukkie servies kunnen sluiten. En veur een rechtstreekse busverbin ding vanuit de Betuwe zijn we ok nog niet rijp. Waar is het allemaal ok nog veur nodig? As we alles boven land kunnen laten verplaatsen. Jawel, ik wou nog effe mit de benen op de grond blijven staan. Wout Blauwkous VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 170.000 stuks. Prijzen van f 14,— tot f 14,75 per 100 stuks voor de grote eieren en van f 12 tot f 13,75 voor de kleine exemplaren. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prij zen van f 52,— tot f 68,— per stuk. Handel traag. KIEST U BIJ: Fa. L. HEY Hoofdstraat 45, Telefoon 2163 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 SPORTPROGRAMMA In Eist Oranje Wit tegen leider Scherpenzeel Ondanks de wel zeer slechte weersomstandigheden ging vorige week een groot deel van het voetbalprogramma gewoon door. Het ziet er op dit moment naar uit dat ook in 't komende weekend de voetbal over de al of niet doorweekte vel den zal rollen. Voor de Veenendaalse K.N.V.B. clubs zijn uitwedstrijden vastge steld. Kulan, N.S.V.S. en Unitas zijn de clubs die in eigen home blijven. In Eist draait zondag het streekduel Oranje Wit contra Scherpenzeel, van groot belang voor laatstgenoemde, die koploper in de afdeling is. DOVO, dat zaterdag in de Hollandse klei met 2-0 wist te winnen, gaat nu naar het Westland, waar de 's-Graven- zandse Sportvereniging op de Veenen daalse roodwitten wacht. Afgaande op het resultaat van afgelopen week zou men misschien tot een groot optimisme neigen, maar de werkelijkheid gebiedt te zeggen dat GSV in eigen groente- en fruitland heel wat mans is. Vooral de gebroeders Vos zijn de „Spielmachers". DOVO zal tot de tanden gewapend in 's-Gravenzande moeten arriveren. Dan kan een open strijd worden verwacht tussen twee ploegen van gelijke kracht. GWV maakt de reis naar Werken dam. Kozakken Boys is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken, zodat de blauwhemden zich op deze wedstrijd wel terdege mogen prepare ren. GWV is enigszins uit de benauwd heid geraakt. Volhouden is nu de bood schap. Al brengt men maar een gelijk spel mee uit Brabant, ieder punt is uiterst kostbaar. Veenendaal trekt zondag naar IJssel- stein om het niet zo sterke VVY in de return wedstrijd te ontmoeten. Toch is het ook voor de geel-blauwen oppassen geblazen. Vorig jaar sneuvelde men ook in de IJsselsteinse klei. Het terrein is moeilijk, de gastheren spelen enthou siast, dus moet men met deze factoren rekening houden. Een gelijk spel is ze ker mogelijk. Koploper DVSA (ieder seizoen tro nen de Amerongers op die ereplaats) speelt aan de Burgwal tegen Stichtse Boys, waarvan men in de allereerste wedstrijd een nederlaag kreeg aange meten. Een gewaarschuwd DVSA telt dus voor twee en een revanche zit er dik in. VRC (Veenendaal) heeft een vrije voetbaldag. Rhenus zal op Candia de strijd aan binden met De Meern, een _£>ude rivaal uit de promotietijd. Winst voor de groenhemden is voor ons vrijwel een uitgemaakte zaak. R.K. Unitas gaat op het Veenendaal se Sportpark de Ambonezenploeg Ma luku Muda partij geven. Het is bekend, de Barnevelders zijn technisch zeer goed, maar ze spelen een onproduktief spel. Als Unitas gaten weet te schieten in de Ambonezenafweer zijn de punten binnen. Oranje Wit tegen Scherpenzeel, het grote duel in Eist is voor beiden be langrijk. Oranje Wit vecht voor de laatste kans, de gasten voor het lok kende kampioenschap. Scherpenzeel lijkt ons juist iets te pittig voor de overigens enthousiaste Elsterse ploeg. In het zaterdagvoetbal moet Merino's dat aan de kop is gekomen naar Wilnis om op een doorweekt veld CWS en eventuele nederlaag te bezorgen. Me rino's lijkt ons sterker, maar de om standigheden in Wilnis zijn niet zo gunstig. Misschien een gelijk spel. Sportver. Panter kan in Utrecht aan PVD een nederlaag toebrengen waar door de positie van de sigarenmakers wordt verfraaid. Sportclub Rhenen gaat ook al naar de Domstad. Het bezoek aan VVOO kan winnend worden afgesloten. De derde Domstadreizigers zijn de spelers van Musketiers, die bij EDO te gast zijn. Hier moeten de Elstenaren geducht oppassen. De Utrechters kun nen gevaarlijk uit de hoek komen. NSVS zal wel kans zien om Vallei vogels met lege handen naar huis te sturen, want de Scherpenzelers zijn dit seizoen danig uit vorm. Kulan tegen Woudenberg heeft enige allure omdat het gaat om de voorlopige bezetting van de 2e plaats. Voor ons is Kulan favoriet, maar Woudenberg kan soms veel kracht ontwikkelen, getuige de zege op koploper Renswoude. DVSA (zat.) heeft niet de geringste moeite met het bezoekende SVMM. En Advendo zal eveneens sterker blijken dan Langbroek dat in Ederveen op visite komt. VEENENDAAL: Dr. N. Rijlaarsdam, Populierenlaan 20, tel. 3885. Apo theek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zr. M. Post, Schrijverspark 4 II, tel. 2573. RHENEN: Dr. P. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deijs, in het weekeinde alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN. LEERSUM: Praktijken dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: dr. Ossendorp te Amerongen, telef. 03434-1678. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde te Renswoude, tel. 450. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-1250. KERSTKOOPJES Kerstboomverlichting een prachtige illuminatie verlichting met 12 gekleur de lampjes en 2 reserve lampjes extra, nu voor cy qo een fantastisch lage prijs Plastic tafelkleed flink plastic tafellaken met fris gekleurd kerstdessin. Een keurig gedekte tafel brengt een glanzende kerstsfeer in uw huis. Extra koopje Cola glazen uiterst dun geblazen glas zeer geschikt voor bier, limonade lang-drinks. Nu een extra voordelige kerstaanbieding 6 stuks voor Alleen dinsdag 22 dec. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Barendina Jannigje, d.v. H. Diepeveen en P. van Essen; Alfreda, d.v. A. van Doorn en J. J. Vaarkamp; Erik Arnold, z.v. G. van de Krol en E. O. Abma; Cornelis Martinus, z.v. H. M. J. Klijsen en E. A. Kelder; Petrus Jo hanna. z.v. H. M. J. Klijsen en E. A. Kelder; Maria, d.v. W. van Laar en M. W. Willemsen (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: G. J. van Wijk en C. E. W. de Gooijer; A. van de Scheur en T. Hendriksen. Gehuwd: B. Toes en J. D. van Gin- kel; W. F. Devilee en W. H. Achterberg; J. Nagel en G. J. Meijer; J. H. Hensen en J. A. Meerssman. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Martinus, z.v. G. J. Anbeek en J. Kempen; Maria, d.v. W. van Laar en M. W. Willemsen; Alida Alice, d.v. J. van de Scheur en H. W. van Laar; Da vid Hendrik, z.v. L. van Setten en J. de Vries; Johanna Cornelia, d.v. C. A. van Beusekom en M. Budding; Jan Cornelis, z.v. A. Kelderman en M. Val- kenburg;Jacobus Johannes, z.v. E. Ur- sinus en G. J. Lammers; Wulf Evert, z.v. W. E. Swetselaar en Z. H. Klop; Bertus, z.v. J. Verwoerd en E. van de Scheur (geb. in Wageningen). Ondertrouwd: H. de Kievid en A. van Dijk. Gehuwd: N. C. A. van Bruchem en C. J. A. Drost; G. C. Rense en G. Keij- man. Overleden: H. H. van Leeuwen, 79 jaar, e.v. H. Lokhorst; S. Haast, 70 jaar, geh. gew. m. G. de Kruif (overl. te Arn hem); C. H. van den Toorn, 65 jaar, e.v. M. de Boer (overl. te Wageningen). AMERONGEN Geboren: Arie, z.v. F. C. Punt en G. Mater; Johannes, z.v^J. van Manen en M. M. Kanaar. Ondertrouwd: D. F. Elstak en A. M. Brinkman. EDERVEEN Geboren: Gerrit J., z.v. E. J. Schreu- der en R. van Holland. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees- dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees- dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. Knop pers van Utrecht (Doopdienst). R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur lees- dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees- dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees- dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut; 6.30 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. H. J. Kouwenhoven, em. pred. te Wagenin gen. Vrijz. Herv.: 2.45 uur, Sociëteit: Kerst feest o.l.v. mej. ds. Doets. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. D. W. Veldkamp van Hilversum. N.V. DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER Az SCHIEDAM Min. leeftijd 20 jaar. Gedurende deze opleiding (plm. 3 maanden) een loon volgens C.A.O. Diploma bij gunstig resultaat. Er is personeelsvervoer van en naar diverse gemeenten rond Veenendaal. Maak eens een afspraak met onze afdeling Personeelszaken, dagelijks van 9 tot 5 uur, telefoon 3444 en vraag dan naar de heer Van Barneveld of Harmsen, die U desgewenst gaarne thuis inlichtingen geven over de kansen die U hebt om een jong en vooruitstrevend medewerker van ons bedrijf te worden. KONINKLIJKE VEENENDAALSCHE STOOMSPINNERIJ EN WEVERIJ N.V. Sinds 1861 Een veelzijdig en veranderend bedrijf Een bedrijf in aktie AMERONGEN Ingekomen: M. van Soest, van Hil versum; J. D. Beumer, van Ede; K. Haast-Pieren, van Tiel; J. A. Stol, van Leiden; A. F. Maertzdorf, van Den Haag. Vertrokken: geen. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur dr. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur ds. Westland van Groot Ammers; 5 uur ds. Van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. Wisgerhof. Sionskerk: 9.30 uur cand. Van de Heu vel van Ede; 5 uur ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. Ter louw. Veeneind: 3 uur ds. Van den Berg. Dijkstraat: 2.45 uur ds. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Booy van Utrecht. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Booy van Utrecht; 5 uur ds. Over duin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Goossens van Schouwerzijl. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Van Loe- nen van Amersfoort. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10.30 uur Verlossings samenkomst; 7.30 uur Wijdingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 5 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 uur ds. Vol ten; 5 uur ds. Bolmeijer van Arnhem. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Van Estrik van Genemuiden. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5 uur lees dienst. Ned. Prot. Bond: 7 uur Kerstwijding, E. v. Loenen van Amersfoort. R.K. Gedachteniskerk: 9 uur H. 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. D. v Berg van Veenendaal; 6 uur kand J. van Lienden. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdien dinsdag 22 december 7.15 uur Mallan van Veenendaal. Meer dan 100 maal in een etmaal gaan de spoorwegbomen bij de over weg aan de Nieuweweg open en dicht. Ruim 100 treinen daveren voor bij. Bij de overgang in het groene wachthuisje zit de overwegwachter. Op hem alleen drukt een grote verant woordelijkheid. Hij moet op tijd de bomen sluiten. Een verzuim zijnerzijds zou de dood van medemensen kunnen betekenen. Dirk van Schaik, die dit werk nu al 7 jaar doet is zich hiervan terdege bewust. Hij vertelt wat van dit be roep dat niet zo makkelijk is als ve len denken. Wekker De heer van Schaik heeft zijn wek ker dicht bij zich als hij. op post zit. Al is er een veiligheidssignaal dat bij de nadering van een trein rinkelt, je moet toch op de tijd letten, zegt over wegwachter van Schaik. De trein die om 5 uur moet komen, moet je om' 5 uur verwachten. Onverbiddelijk zak- i ken de bomen. Zou de automatische beveiliging weigeren dan moet je zelf ingrijpen. Op verzuim staat een maximum straf van 15 jaar en al ge beurt het gelukkig weinig dat de wachter de bomen niet sluit op het critieke moment, het is al eens voor gevallen. De gevolgen kunnen dan ontzettend zijn, vertelt de Betuwenaar van Schaik. Nacht Er zijn drie wachtdiensten ingesteld. Een nacht-, morgen- en middagploeg. Is het nou *s nachts niet wat eenzaam? vragen we van Schaik. Ja, dat is wel zo, maar je went eraan. Lezen of radio luisteren is absoluut verboden. Je moet elk ogenblik attent zijn want ook 's nachts vliegen er nog 23 treinen voorbij. In het begin vond ik het wel wat griezelig. Bij iedere trein die voorbij kwam was ik al minutenlang gespannen. Nou gebeurt dat niet meer, je weet precies het tijdstip en het is routinewerk geworden. Weet u wat wel erg was in het begin? Als ik nachtdienst had gehad en overdag moest slapen vloog ik iedere keer overeind als er een trein voorbij kwam. Ik dacht dan dat ik de bomen open had gelatën. Daar kreeg je dan een nachtmerrie van. Maar nu slaap ik door alles heen, ik weet ook in ,,'t Is een baan waar muziek in zit" mijn onderbewustzijn dat, als ik er niet ben, de overweg door mijn maat be veiligd is. Leren Is dit vak aan te leren en komt er veel voor kijken? Ja, je moet een cur sus veiligheidsvoorschriften doorlopen. En al de signalen moet je in je hoofd hebben. Dat is geen kleinigheid, zegt Dirk van Schaik. Sommige mensen denken, die overwegwachter zit daar maar warm en droog in z'n hokje. Hij hoeft alleen maar zo nu en dan die bomen open en dicht te draaien, maar ze letten niet op de verantwoordelijk heid en de kennis van de regels die je voor dit vak nodig_hebt. File's Gedurig staan er kilometerslange file's voor de bomen. De bestuurders worden dan ongeduldig en toeteren hevig. Dat vind ik maar loos alarm en ik let er niet op. Als de bomen dicht zijn is dat niet voor onze lol, maar voor de veiligheid van de weg gebruiker, zegt van Schaik wat drif tig. En toch maar claxonneren jon gens, soms midden in de nacht. On langs hadden we een file die tot ver over de Rijksweg stond. Dat kwam door een omleiding van het verkeer. Hoe gaat het nou als de file auto's half gepasseerd is en er komt toevallig weer een trein aanrazen. Nou dan zet ik de knipperlichten in werking en sluit de bomen weer. Vorig jaar kreeg ik de schrik van m'n leven, zegt van Schaik. De stop trein naar Utrecht had al lang door moeten zijn. Het was erg mistig en donker weer. Ik bel naar De Klomp en vroeg waar die trein bleef. Zeggen ze daar: die is al tien minuten geleden vertrokken in jouw richting. Je kunt begrijpen dat ik wit van angst was. Wat bleek echter? Tussen De Klomp en de Nieuweweg was de trein tot stil stand gekomen door een effect aan de zekeringen. Toen kon ik pas weer gewoon ademhalen. Automatisering Er zijn zoals u weet al verschillende automatisch beveiligde overwegen zgn. AHOBS. In 45 seconden is alles ge beurd. Bomen dicht, trein raast voor bij, bomen open Ik denk dat in de toekomst alle baanvakken zo beveiligd zullen wor den. De Minister heeft al in die rich ting gepraat. Het verkeer kan dan vlugger door, zegt van Schaik. En bovendienwij zitten hier met vier man op de post, dat kunnen ze dan uitsparen in deze tijd van personeels- schaarste. Overigens worden we om de 5 jaar getest, want vooral op onze oren en ogen komt het aan. Maar ook wel op de hele lichamelijke toestand. Het is al eens gebeurd dat een overweg wachter plotseling onwel werd, een hartverlamming kreeg. De bomen bleven open Gelukkig waarschuwde een chauf feur, die net voorbij kwam een an dere beambte. Er passeren hier honderden auto's, zegt van Schaik. In de vakantietijd hebben we er eens 420 in een uur ge teld. Zondags moeten we natuurlijk ook op post zijn, alleen van zondag morgen vier tot zeven uur twintig gaat er geen enkele trein voorbij. Dan gaat de nachtwachter naar huis om vier uur en 's morgens komt zijn aflossing dan pas. Aan de wand van het wachthuisje hangen 8 veiligheids voorschriften. Die moet ik strikt op volgen en ik doe het ook, zegt van Schaik gedecideerd. Rust Je moet natuurlijk je rusttijd heb ben. Anders is er het gevaar dat je in slaap valt. Het minimum is 10 uur vrij. Dan kun je weer opgeroepen worden. Ik zou nooit meer anders wil len. Als de overweg opgeheven wordt of geautomatiseerd, wordt ik brug wachter. Dit is een baan waar muziek in zit. Je weet dat er op je gerekend wordt. Het is geen dood werk, al lijkt het misschien eentonig. Je bent een radertje in het grote geheel van de spoorwegen en dat voel je. Iedereen doet zijn plicht. Er ontstaat een kame raadschapsband, zegt Dirk van Schaik. Je laat je maat nooit in de steek. Zou hij eens een paar minuten later op komen dan ga je niet weg. Zolang er geen aflossing is ben je de man, waar het van afhangt. We hebben de be voegdheid om onwillende automobi listen of bromfietsers te verbaliseren, maar daar wordt niet zoveel gebruik van gemaakt. Echt onwilligen zijn er niet veel, zegt Dirk optimistisch. Wel lastige mensen, maar dat blijf je houwen. Daar nadert weer een trein. De bomen moeten alweer dicht al is de trein nog op 3'/s km afstand. Dirk sluit de bomen. Denderend vliegt de trein langs het houten huisje dat schokt van 't geweld. Dirk blijft er kalm onder. Hij wuift naar een chauf feur, die de overweg passeert. Regen, mist of zon, de overweg is bemand. Door mannen als Dirk van Schaik, die weten dat dit werk zwaar verant woordelijk is en beslissend kan zijn over leven of dood als u met de feestdagen uw gezin en uw gasten trakteert op onze ongeëvenaarde zwaar gevuld met de fijnste, zuivere amandelspijs en feestelijk gegar neerd. de onontbeerlijke feesttractatie op uw dis fantastisch lekker en een streling voor het oog zoals u die alleen van DIJKSTRA kunt verwachten „HONDERD PROCENT AF!" Overheerlijk zijn onze bekende drie en zespersoons WEEKREKLAME 200 gram Slagroomtruffels 1,20 250 gram Hazelnoot Frou-frou 1,45 Rumcake per stuk 2,15 Kleine hazelnoottaart 2,50 Enthousiast roept iedereen ha gebak van Hoofdstraat 21 Veenendaal Telefoon 08385-2136 WILT U VOORAL VROEGTIJDIG BESTELLEN? W(j kunnen dan alle zorg aan uw order besteden. Wat denkt u van: Vleescroquetten 25 ct per stuk Kipcroquetten 35 ct per stuk Pasteitjes gevuld met kip of kalfsragoüt 65 ct Bitterballen 15 ct per stuk Prachtig opgemaakte schotels Russisch eif 1,50 per persoon Huzaren saladef 1,25 per persoon Huzaren schelpenf 0,60 per persoon Zalmsalade f 1,75 per persoon Slagroom chipolata pudding f 1,p.p. Ijstaarten voor drie en zes personen in verpakking die 2 uur goedblijft GAARNE VROEGTIJDIG BESTELLEN 2de Kerstdag zijn wij vanaf half elf geopend. Ook voor het afhalen van bestellingen. Onder dir. Banketbakkerij Dijkstra

De Vallei | 1964 | | pagina 2