wijnen PRIJSWINNAAR VAN DE DAG! OTpbls draof Fa. W. van Schuppen en Zn. zelfstandige hulp Kwekerij A. LOEF Speciale aanbieding „Vecomi-Concordia" allround TIMMERMAN Welk meisje DE KLOMP Heer K. Hol, reeds 10 jaar met „Zoeklicht" door Veenendaal en omgeving De eenvoudigste tot de beroemdste „De Vallei" Uw blad Fraai succes voor Judoka Henk v. d. Grift Sint Nic. feest „Valleischool" VEERTIG JAAR BIJ COÖP. DE KLOMP AMERONGEN VERKEERSCURSUS Kans op studie-beurs Ae 'in Veenendaler zegt kapitale gift toe Opvallende giften Lidmatenkring Bijzondere naam van kerk Beroep Bijstand in pastoraat Zingen in het woonwagenkamp Kerstfeest voor bejaarden Kerstnachtdienst Niet sectarisch Kerstnummer Traktaat en vele merken binnen- en buitenlands gedistilleerd vindt U bij: SLIJTERIJ H. VAN HARDEVELD PATRIMONIUMLAAN 44, TEL. 2213 Elke dag is er een koper van n Philips bandrecorder die zijn geld terug krijgt. CV^T" Koop V nu ook een Philips bandrecorder bij: 378.- „La Mode" OCCASIONS Service Station „RENSWOUDE" Op ons bekende plekje onder aan de markt Prachtige kerstbomen Bemoste en groene dennentakken enz. EXTRA AANBIEDING! WONINGRUIL GEZOCHT te VEENENDAAL Nylon gewatt. dusters licht gebloemde kleuren vanaf donkere kleuren Mooie plaids, ruitdessin Panter plaids 130 x 160 150 x 200 Half wollen dekens, donkere fant. kleuren één pers twee pers 19,95 21,50 13,90 14,95 22,50 13,50 20,75 Twee pers. gewatt. dekens 27,50 en 30,50 TEXTIEL HANDEL VEENENDAAL 'Mi Lienden - Amerongen - Rhenen - Wageningen C. van den Dikkenberg TE KOOP kerstbomen E. H. Hannisse Mevr. H. J. Baars- Ouwehand Laat bloemen uw tolk zijn en De Vallei uw blad! Zaterdag jongstleden namen 4 judoka's van Judokwai Veenenendaal deel aan landelijke wedstrijden van Judokwai Nederland voor junioren. De judoka's W. v. d. Waal, C. van Doorn, J. Viegen en H. v. d. Grift hadden zich via de distriktswedstrijden voor deze lan delijke wedstrijden geplaatst. Bij de distriktswedstrijden was het de lichtgewicht J. Viegen die een eerste plaats voor zich opeiste, de overige judo ka's werden tweede in hun gewichts klassen. Zaterdag was het echter de lichtgewicht H. v. d. Grift die zeer verrassend voor de dag kwam, in de finale wist hij van de Ploeg uit Amsterdam met een fraaie tweede beenworp te verslaan. Een prachtig succes voor deze jonge judoka en zijn club Judokwai-Veenendaal. ONDERWIJSBENOEMING Mej. M. de Haas, tijdelijk onderwijze res aan de Chr. B.L.O.-scholen te Vee- nendaal is per 1 maart 1965 benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nationale school II te Veenendaal. In het „Trefpunt" te Veenendaal vierden de leerlingen van de „Valleischool" te De Klomp dinsdag j.l. het Sint Nicolaas- feest, nadat de Sint reeds op 4 december een bezoek aan de school had gebracht. Ook veel ouders en oud-leerlingen waren aanwezig. De zaal was geheel bezet, een bewijs voor de toenemende populari teit van dit feest. De avond werd geopend door het hoofd der school, de heer H. J. Scholten. De Edese Onderwijzerstoneel vereniging voerde het stuk „De wonder- fluit" op. Het stuk speelde op de maan en had een zeer boeiende inhoud. Het spel van de onderwijzers was als elk jaar weer buitengewoon goed en oogstte veel succes bij jong en oud. In de pauze wer den twee verlotingen gehouden, waarbij velen een mooie prijs ten deel viel. Door de oudercommissie werd aan alle aanwezigen een consumptie en verder versnaperingen aangeboden. Als ieder jaar werd aan het slot onder de leerlingen gratis een prachtig Gazelle rijwiel verloot. De gelukkige winnaar was Roelie Meerveld te Ederveen. Om elf uur was de zeer geslaagde avond ten einde. Zij nog vermeld, dat het zeer verdien stelijke toneelstuk is geschreven door twee der spelers, de heren E. Dirkse en H. K. Kleis te Lunteren. Op 20 december a.s. zal de heer B. C. van Ruiswijk van de Veenendaalseweg 26 het feit herdenken dat hij 40 jaar geleden bij de Coöp. De Klomp in dienst trad. Aanvankelijk als pakhuisknecht, later volgde de heer Van Ruiswijk een speciale opleiding tot molenaar. Vanaf 1928 heeft de heer Van Ruis wijk de molen bij de Coöperatie op gang gehouden. Werd er in die begin periode nog met stenen gemalen, in 1948 kwam er een hamermolen en van af die tijd bediende de heer Van Ruis- toewijding gediend. Maandag a.s. vindt een huldiging plaats hem aangeboden door de directie van de Coöperatie. De heer B. C. van Ruiswijk. wijk deze zeer sneldraaiende machine, die alles vermaalt. Tussen deze bedrijven door studeer de de heer Van Ruiswijk nog voor het officiële molenaarsdiploma, wat hem op 14 juni 1951 werd overhandigd vanwege de Nat. Coöp. Aan- en Verkoop voor de Landbouw, waarvan het Centraal Bureau te Rotterdam gevestigd was. De heer Van Ruiswijk is wat trots op dit diploma dat een extra goed plaatsje in de huiskamer kreeg. Momenteel is de jubilaris niet aan 't werk omdat hij last van zijn halsspieren heeft. De heer Van Ruiswijk, die een zeer praktisch man is, heeft de Coöp. De Klomp met Zoals reeds werd aangekondigd is het Verbond voor Veilig Verkeer voornemens ook dit winterseizoen een verkeerscursus te geven. Cursusleider is de opperwacht meester J. Pakvis. De cursus wordt ge geven in een der lokalen van de open bare lagere school. De eerste avond is op woensdag 13 januari a.s. om 8 uur. Deze cursus is voor ieder toegankelijk, leden en niet-leden. De deelname is ge heel gratis. Voor deelname kan men zich aanmelden bij de heer H. Sasburg, Kon. Wilhelmina- weg 109, de heer F. van Bergen, Burg. van den Boschstraat 2 en bij de heer J. Pak vis, Kon. Julianalaan 10. Het ligt in de bedoeling een algemene cursus te geven, van belang voor een ieder die aan het verkeer deelneemt, dus ook fietsers, wandelaars. Bij voldoende delname zal er tevens gelegenheid zijn enkele aparte avonden te organiseren voor alleen bromfietsers. Het bestuur van Veilig Verkeer doet een dringend beroep op de weggebruikers om in grote getale aan deze cursus deel te nemen. Het is beslist noodzakelijk van tijd tot tijd de verkeerskennis duchtig op te frissen. De Encyclopaedia Britannica organiseert op het ogenblik een wedstrijd, waaraan kan worden deelgenomen door de leer lingen van het middelbaar en voorberei dend hoger onderwijs. Daarin moeten de deelnemers o.a. hun oordeel geven over de waarde van een encyclopedie als na slagwerk bij hun studie. De 5 beste inzendingen worden beloond met een complete set van de Encyclopae dia Britannica. Daarnaast nemen de Ne derlandse prijswinnaars t.z.t. deel aan een internationale wedstrijd, waarvoor als prijzen studie-beurzen beschikbaar wor den gesteld. De inzending van de wed strijdformulieren sluit op 15 december 1964. In „Kerknieuws" lezen wij, dat iemand uit Veenendaal een gift heeft toegezegd ter grootte van maar liefst 10.000 gulden voor het plaatsen van een kerkorgel in de - nog te bou wen - nieuwe Gereformeerde kerk te Velp. De oude kerk brandde enige tijd geleden tot de grond toe af. In to taal kwam thans reeds meer dan 10.000 gulden aan giften binnen. Daarboven werden nog diverse for se toezeggingen gedaan, waaronder de Veenendaalse. De Gereformeerde Kerk te Vee nendaal ontving twee niet alle-zon- daagse giften, n.l. één van 1000 en één van 750 gulden. In Achterberg is een lidmaten- kring gevormd voor hen die eertijds belijdenis hebben gedaan in de Hervormde kerk. In Assen heeft men de Herv. Grote Kerk op het Kerkplein „overge- doopt". Men heeft het oude kerk gebouw de naam van „Jozefkerk" meegegeven, een niet alledaagse naam, die dan ools enige toelichting vereist. Men is er als volgt toe gekomen: Assen is nogal „Maria-achtig". In het stadswapen en zelfs in het kerk- zegel komt Maria voor. Er is een laan naar Maria genoemd en na tuurlijk is er een r.k.-kerk aan Ma ria gewijd. Voeg hierbij nog andere bezwaren van meer theologische aard en het wordt duidelijk, dat men niet tot de naam Maria kon besluiten. Maar wel tot de naam van Jozef. Jozef is protestanter, als we het zo mogen zeggen. Op zeer nadrukke lijke wijze vervult Maria haar rol in het heilsplan Gods. Jozef heeft zo'n nadrukkelijke rol niet. Hij staat wat terzijde, zoals de kerk wat terzijde moet staan. De kerk kan de Ver losser niet ter wereld brengen; zij kan en moet Hem dienen met een zeer nederige en bescheiden ijver. En dat is precies de rol, die Jozef altijd op het tweede plan vervulde. Hij is een „pleegvader van het heil" om het met Karl Barth te zeggen. Verplegen is: zorgen voor, instaan voor en beschermen. Zorgen voor het heil, het heil beschermen en er voor instaan. Dat is de taak van de kerk. Zijn en handelen als Jozef, door de droom van het geloof ge leid. Vandaar de naam „Jozefkerk". De heer K. Hol, wonende Buurtlaan-West, is geen onbekende voor de in woners van Veenendaal. Reeds tien jaar trekt hij er op uit om in de avond uren of zaterdags te colporteren met „Het Zoeklicht", waarvan de organisa tie in Driebergen zetelt. Ondanks zijn zwakke gezondheid trotseert de heer Hol regen, wind en koude en gaat met het Evangelie langs de huizen. De Herv. kerkeraad van Eist heeft een beroep uitgebracht op ds. L. Doppenberg te Wilsum. Tot bijstand in het pastoraat der Hervormde gemeenten van Leer- sum en Overlangbroek is benoemd ds. E. H. Broekema te Waarden burg, die deze functie zal aanvaar den op het moment dat hij met eme ritaat gaat als Ned. Herv. predikant, n.l. op 1 mei 1965. Voor Overlangbroek is ds. Broe kema, die zich in Leersum zal ves tigen, de opvolger van ds. S. C. van Wijngaarden, die 1 oktober 1963 af scheid nam. De Evangelisatiecommissie van de Gereformeerde kerk en de Hervorm de gemeente Sola Fide te Veenen daal zullen, evenals vorig jaar, een Kerstzangdienst verzorgen in het woonwagenkamp te Rhenen/Veenen- daal. De zangdienst wordt gehouden op eerste Kerstdag om 12 uur 's middags. De bejaarden van Eist zijn wel kom bij de Kerstfeestviering die speciaal voor hen wordt gehouden op dinsdag 22 december a.s. in Pniël. Ds. P. M. Breugem, Hervormd pre dikant te Achterberg zal een inlei dend woord spreken, terwijl voorts op het programma staan Kerstver tellingen, Kerstliederen, traktatie enz. Zij, die aanwezig willen zijn worden gehaald en we^r thuisge bracht. Aan de jaarlijkse Kerstnachtdienst in het gebouw Sola Fide aan de Ei kenlaan werken dit jaar mee: ds. J. Overduin, het koor van Sola Fide o.l.v. Gijsbert van Zanten en Bob van Stempvoort, orgel. De dienst vindt plaats op donderdag 24 decem ber a.s., aanvang 10 uur 's avonds. De heer Hol ziet zijn werk niet als een soort „sport" of hobby, in tegendeel, hij doet het uit volle over tuiging. Het motto van Graaf von Zinzendoi-f: „Gered om te redden" heeft hij tot het zijne gemaakt, zo als hij verklaart. Tijdens dit colporteren ondervindt de heer Hol gedurig moeilijkheden, want niet zelden wordt de deur in het slot gegooid. Het bordje „Wie hier als vriend naar binnen gaat, komt nooit te vroeg, maar steeds te laat" dat in de gang van de wonin gen hangt, schijnt dan op hem niet van toepassing te zijn. Maar de heer Hol wordt door al die ervaringen niet ontmoedigt, naar hij zegt. Hij doet dit werk uit liefde voor zijn Meester en alleen uit lief de tot de Heere Jezus kon hij al die jaren trouw op zijn post blijven. De heer Hol vertelt dat ltij niets te doen wil hebben met sectari- sche groepen. Hij is een trouw lid van de Hervormde Kerk, evenals de stichter zan het Zoeklichtwerk dat tot aan zijn dood was. (Bedoeld wordt de bekende Johannes de Heer - Red.). Zijn wijkpredikant was de ook in Veenendaal bekende ds. Glashouwer, die thans in Driebergen staat. Al 45 jaar brengt het blad „Het Zoeklicht" de Goede Boodschap: Maranatha - Jezus komt weer. „Het Zoeklicht" wil met deze pro fetische belofte allen dienen, onge acht tot welke kerk men behoort en liefst ook nog hen, die de kerk vaar wel hebben gezegd. De heer Hol waardeert het dat in zijn blad, waar mee hij dagelijks colporteert een hartelijk beroep wordt gedaan op de onbekeerde mens om de toorn van God te ontvlieden en de Heere Jezus te zoeken. Het schenkt tevens vreugde dat er steeds een pagina aan de jeugd wordt gewijd, geschreven door ie mand die met „Het Zoeklicht" col porteert onder de nozems in Am sterdam. De heer Hol heeft het vooral in deze en komende dagen druk. Hij gaat dan colporteren met het Kerst nummer. Honderden vrije uren is de heer Hol op pad om zijn blad bij de huizen aan te bieden. Niet alleen in Veenendaal, maar ook in Eder veen, Renswoude en andere plaat sen. Zijn hartelijke wens is daarbij dat ook dit Kerstnummer ware Kerst^ zegen mag brengen in vele harten. De heer Hol, die op een Veenen- daals bedrijf werkzaam is, is niets teveel als het gaat om de Heils boodschap te verspreiden. Na de feestdagen begint de heer Hol piet het verspreiden van trak taten uitgaande van „Het Zoeklicht". Hij wil deze traktaten verspreiden o.a. op straat onder ouden en jon gen en ook door huis-aan-huis ver spreiding. Hij doet dit alles om niets. Uit zijn inkomen betaalt hij de druk- kersprijs. Alles rust op zijn schou ders. Toch voelt de heer Hol zich niet als een eenling in de woestijn. Hij voelt zich gesterkt door zijn ge loof en ondanks minder prettige er varingen (er zijn gelukkig ook posi tieve reacties) blijft de heer Hol doorgaan, zolang hem de gezond heid wordt geschonken. De heer Hol stapte zaterdagmiddag weer op zijn fiets (ondanks de strie mende regenvlagen) om in Lunteren en Ederveen te gaan colporteren. Dit individuele evangeliseren van de heer Hol gebeurde al tien jaar in de schaduw, reden waarom wij meen den het nu in het licht te moeten stellen. Hoofdstraat 100-102 Veenendaal tel. 2729 Gezinsrecorder bij uit stek, laag in prijs, een voudige bediening. Compleet met verbin- dingssnoer, microfoon, 13-cm spoelen, 270 m. band. Vraagt wegens huwelijk in de winkel voor hele dagen. Boven 18 jr. DAMESHOEDENZAAK Hoofdstraat 108 Tel. 3324, Veenendaal 1 Opel Record type 1500 1962 le eigenaar 1 Opel Record type 1700 1961, met schuifdak, le eigenaar 1 Opel Record type 1500 1958 1 Opel Record type 1500 1957/1958 1 Opel Record type 1500 1957, nieuw gespoten 1 VW de Luxe 1960 met schuifdak, le eigenaar 1 VW de Luxe 1960 le eigenaar 1 VW de Luxe 1955 met schuifdak Voor de sportenthousiasten: 1 VW Karman Ghia 1957 met schuifdak 1 VW Karman Ghia 1956, le eigenaar Ingeruild: 1 VW 1954 geheel geplaatwerkt en ge spoten. 1 VW bestel 1956 zeer mooi, le eigenaar Bovenstaande wagen vanaf 1958 worden onder garantie verkocht, financiering mogelijk. Dorpsstraat 112, Renswoude, tel. 08387-254 Op de oude kwekerij in de Sandbrinkstraat zijn wij elke dag aanwezig. Sandbrinkstr. Tel. 2672 Veenendaal „Autorüles" 10 volle uren voor f 65, by contante betaling. Losse lessen f 7,50 per uur. EERSTE VEENENDAALSE AUTORIJSCHOOL „DE COUREUR" Wij hebben de meeste ervaring en leren U vlug ger veiliger secuux^der. Aanmeldingen: A. Kool, Schrijverspark 82, Tel. 2414 en Kerkewijk 29, Tel. 2596. Aangeboden te Den Haag zeer mooie en ruime etagewoning. Huur f 82,p.m. of ruime omtrek gerieflijk woonhuis tegen redelijke huur. Brieven onder nr. 3644 a. h. bur. v. d. blad. BRAC 401 ■ii- -li- ■a i HOOGSTRAAT 26, TEL. 2686 AANBESTEDING MELKVERVOER Het bestuur wenst aan te besteden het vervoer van de melkroute voor 1965 Inlichtingen en formulieren voor inschrijving verkrijgbaar ten kantore te Wageningen. op maandag 21 december des avonds van 8.15- 9.15 uur. GEVRAAGD een AANNEMERSBEDRIJF Valleistraat 65 Veenendaal Zaadhandel „Patrimonium" Dr. Kuiperstraat 1, tel. 2013 wil in de morgen-uren gezellig meehelpen in onze huishouding Hulp voor ruw werk aanwezig. Goede beloning. Graag even een berichtje aan Heimersteinselaan 19, Rhenen, tel. 08376-2471

De Vallei | 1964 | | pagina 6