Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Tabakscultuur lit Amerongen volgens principe uan gereed gekomen hal in stadskanaal Fa. J. F. TAK Agenda i*< Bouwpolitie brak binnenmuren uit noodwoning OVERBERG Prachtige tentoonstelling van Postduivenvereniging „De Instuif' Eist GEHEUGENONDERZOEK Kleuren en zoeken in de Kerstvakantie Wat nu weer...? melis aplieJk Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel WINKELS OPEN Nieuws uit de omgeving UW DROGIST IS TOCH OOK RENSWOUDE EDERVEEN MULDER 38e JAARGANG DINSDAG 22 DECEMBER 1964 Nr. 101 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" ln plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Amerongen als van ouds één van de plaatsen waar veel tabak werd verbouwd, ziet deze cultuur, die voorheen voor velen een belangrijke bron van inkomsten betekende, steeds kleiner worden. Deze cultuur, die in de dertiger jaren door de prijs op de wereldmarkt de genadeslag scheen te hebben gekregen, kwam vooral in de oorlogsjaren 1940-1945 weer tot volle bloei. De alge hele stopzetting van invoer van buitenlandse tabakken, zorgde er voor dat de inlandse tabak een zeer gevraagd artikel werd. On gekende hoge prijzen werden betaald. En wie ook maar een stukje land overhad verbouwde tabak voor eigen gebruik. Maar ook als ruilmiddel was de inlandse geweldig populair. Ook na de oorlog bleef de tabaksbouw een lonend bedrijf. Ook al waren de hoge oorlogsprijzen voorbij. Langzaam aan kwam er echter een ken tering. De opkopers, die steeds alles koch ten wat maar te koop was, begonnen ho gere eisen te stellen. De gelegenheids verbouwers konden hun oogst niet meer kwijt, en in de loop van de tijd staakten zij de teelt. Wat aan tabaksverbouwers overbleef waren de echte vakmensen. Zij die het van vader hadden geleerd, bleven de tabak verbouwen, ook al kwamen er ongunstige jaren. Toch bleef de tabak als landbouwpro- dukt steeds aan de kop, wat de geldelijke opbrengst betrof. Al eiste een goede bouw ook bijzondere zorg en duurde het wel eens lang voor de opkoper toehapte. Maar andere moeilijkheden verschenen. Amerongen, voor de oorlog een dorp waar weinig vooruitgang was te bespeuren, be gon nu met zijn prachtige omgeving in de belangstelling te komen, vreemden vestigden zich. Klein industrie begon zich te interes seren, met als gevolg dat het Gemeentebe stuur zich genoodzaakt zag te gaan uit breiden. Voor de groeiende bevolking moesten woningen worden gebouwd. De Gemeente had vrijwel geen grond in be zit. Uitbreiden naar het zuiden was on mogelijk. De uiterwaarden leenden zich daar niet voor. Dus naar het noorden. Maar dat betekende aankopen van agra rische gronden en veelal juist de tabaks- gronden waren het eerst aan de beurt. De Gemeente kocht, de eigenaars en pachters werden schadeloos gesteld. Waar tabak groeide, verrezen huizen en werden nieuwe wegen aangelegd. De oude tabaksschuren verdwenen steeds meer en meer. Toch, op de overblijvende gronden blijft men tabak verbouwen. Maar een nieuwe vijand verschijnt. In 1959 wordt voor het eerst de gevreesde ziekte „Bleu Mould" geconstateerd. De tabak aangetast door deze ziekte bleek waardeloos. Ja zelfs werden in sommige gevallen de kwekers genoodzaakt hun akkers met tabak om te ploegen. Aanvankelijk hoopte en dacht men van voorbijgaande aard. Niets bleek minder waar. De optimistische kwekers pootten weer tabak, maar de ziekte trad weer op. Weer staakten verschillende kwekers hun ver bouw. De Rijkstuinbouwvoorlichting ging zich er mee bemoeien. Zij adviseerde spuiten. Doeltreffend de ziekte met bestrijdings- In verband met de komende Kerstdagen zullen de win kels in Veenendaal (heden) dinsdag 22 en (morgen) woensdag 23 dec. 's avonds tot 9 uur geopend zijn. (Dus ook op woensdagmiddag). LANGBROEK: In deze kleine plaats miste men tot nu toe een harmonie of mu ziekvereniging. Dezer dagen wil men tot de oprichting van een eigen dorps muziek proberen te komen. WAGENINGEN: De gemeentesecretaris van Wageningen, de heer F. Bult, ver laat deze gemeente om een functie te aanvaarden op de provinciale griffie te Arnhem. Hij kwam in 1947 in Wagenin gen als chef van de afdeling financiën. EDE: In Ede werd dezer dagen een nieuw militair sportveld in gebruik genomen. Dit sportveld, gelegen tegenover het Chr. Mil. Tehuis is in de eerste plaats bestemd voor de militairen uit de van Essen- en Mauritskazerne maar ook de Edese burgerij mag ervan profiteren. Sportofficier kapitein L. Bouwmeester stelde het nieuwe terrein beschikbaar voor de federatie van Edese personeels verenigingen, die er hun zomeravond wedstrijd op mogen spelen. Ass. Apoth. - drogist Hoofdstraat 106 Tel. 2576 middelen te lijf gaan. Verbeten vochten de ervaren telers en zij boekten resultaten. In de volgende jaren blijft men de ziekte de baas, mits men maar spuit en steeds controleert of er geen ziektekiemen aan wezig zijn. En nu eind 1964 kan men con stateren dat in het afgelopen jaar, de „Bleu-Mould" niet meer optreedt. Een prachtige bouw is het resultaat. Een oogst die goede prijzen heeft opgebracht. Het produkt dat op de Amerongse zand grond, alle andere agrarische produkten, wat financiële opbrengst betreft, per ha. ver achter zich laat is van de tabak. De strijd schijnt gewonnen. Maarde Gemeentelijke uitbreiding gaat door. De lijst van woningzoekenden is onrustba rend. De industrieën moeten woningen hebben voor hun werknemers. De bevol king groeit. Er moet worden gebouwd. De gemeente gaat weer kopen. Weer ver dwijnt tabaksgrond. Waar in 1964 nog een prachtige Tabaksoogst stond, wordt mis schien volgend jaar al gebouwd. Een nieuwe herziening van het uitbreidings plan heeft al ter visie gelegen. De uitbrei ding van de bevolking eist ook nieuwe scholen. Steeds verder dringt de bebouwing naar het noorden. Weer zullen tabaksschuren moeten verdwijnen. En deze uitbreiding is niet te stuiten. Ongetwijfeld zal de tabakscultuur straks geheel verdwe nen. Een nieuw dorp verrijst, waar eens de tabak groei Ie. Misschien nog 5 jaar, wie zal het weten? Maar dan heeft Amerongen als agrarisch dorp wat landbouw betx-eft afgedaan. De tijd eist. De tijd dwingt. Hoe gaarne men de tabakscultuur zou willen behou den, straks is het verleden tijd. Misschien nog een klein veldje, maar het is ver leden tijd. Amerongen heeft al een nieuw gezicht. Straks zullen ouderen weemoe dig het hoofd schudden. Het was toch een mooie tijd al die tabaksschuren en velden tegen de heuvelrug, waar is de landelijke rust gebleven? Maar de mensen van van daag zijn zakelijker, nuchterder misschien. Tabak wat zegt het ons? Huizen, mooie wegen. Wij moeten wonen. Het is de werkelijkheid. Maar het betekent voor een eeuwenlange cultuur het einde. Gelukkig dat de bossen zullen blijven. Daar mag men niet aankomen. Amerongen zal zijn schone omgeving behouden. Tabak ge zijt ten dode gedoemd. Vaar wel. Bedrijvigheid hebt ge gebracht. Maar de ontwikkeling der tijden kunt ook gij niet tegenhouden. Een van de vele karakteristieke tabaks schuren, zoals ze nu neg te vinden zijn in Amerongen. HOE WORDT TOEKOMSTIGE SPORTHAL In „Cobouw" het Dagblad voor de Bouwwereld van 27 november j.l. staat vermeld dat het Architecten- en Ingenieursbureau Wierenga N.V. te Coevorden na het gereedkomen van nieuwe sporthallen te Coevorden en Stadskanaal ditzelfde type zullen ontwerpen voor de plaatsen VEENENDAAL en Brunssum. De gereedgekomen sporthal in het hoge Noorden heeft een oppervlakte van 22 x 44 meter. Men creëerde hier een sporthal met een kolossale wand, die gemakkelijk te verplaatsen zou zijn. Deze wand kost 25.000 gulden en is be kleed met anti-soneplaten, terwijl aan de kant van de toeschouwersaccomo- datie een plastic rolluik voor de af sluiting zorgt. De toeschouwersaccomodatie aldaar biedt plaats aan 350 mensen, terwijl de reporters bovenin de zaal een apart glazen hokje hebben gekregen. Er is een op een „kaffer-kraal" gelijkende rijwielbewaarplaats aangelegd. Bij navraag bij het architectenbureau, dat inderdaad voor Veenendaal's toe komstige sporthal het ontwerp maakte, bleek dat men wel hetzelfde type hal voor Veenendaal op het oog had, maar dat er toch wel verschillen zijn. Zo zal de Sporthal hier ter plaatse geen 350, maar 600 toeschouwers kunnen bergen. Daar het zwembad wordt aange bouwd, zal het exterieur een geheel andere vorm krijgen. In Coevorden worden in de gereedgekomen sporthal DE VALLEI TIJDENS DE FEESTDAGEN In verband met de feestdagen verschijnt het Kerstnummer van ons blad in deze week op don derdag 24 december. Volgende week verschijnt „De Vallei" al leen op woensdag 30 december met het speciale Oud- en Nieuw jaarsnummer. Wij verzoeken ad verteerders en correspondenten tijdig hun copy voor deze num mers te willen inzenden. De Uitgever. MAC „Veenendaal" kampioen in provincie Utrecht Onder auspiciën van de KNMV heeft de MAC „Veenendaal" deelgenomen aan de door de grote Bond uitgeschre ven verkeerscompetitie op 28 novem ber j.l. Thans werd bekend dat onze plaatsgenoten provinciaal Utrechts kampioen werden. De tweede ronde wordt gehouden op 6 januari 1965. De deelnemers aan de eerste succesvolle ronde waren: J. En- gelage, A. Boers, J. W. Drost, P. J. v. d. Wolf, A. Merkesteyn, J. Scherrenburg, M. van Sloten, G. van 't Voort, M. Or- van, mevr. Devilee, M. Hoesen en H. Slemmer, allen uit Veenendaal en de heer S. H. Korver uit Overberg. AANRIJDING OP KUYPERSTRAAT Zaterdagmiddag had op de Dr. Kuyper- straat een aanrijding plaats toen de be stuurder van een personenauto, bestuurd door de heer S. tegen een aldaar gepar keerde wagen van de heer J. H. H. uit Veenendaal botste. Er ontstond lichte ma teriële schade, die door S. zal worden vergoed. ook concerten enz. gegeven, zodat er een houten vloer is aangebracht. De tribune zal in Veenendaal maar 70 cm van de grond komen, terwijl dat in Stadskanaal 2V2 meter is. Onder de tribune is aldaar ruimte gehouden voor koffiekamer en kleedgelegenheid. Het schetsplan voor Veenendaal schijnt al enkele malen gewijzigd te zijn. Zo werden onlangs de wandelgan gen geschrapt, die aanvankelijk naar het gebouw zouden voeren. Naar men ons meedeelde zijn de plannen na over leg met de Ver. van Nederlandse Ge meenten nu bij G.S. aanhangig ge maakt. Als de toestemming tot de bouw verkregen is en de zaak geheel rond is zal de bouw 1 Vs tot 2 jaar in beslag nemen, zo schatte onze zegsman van het architectenbureau. Zal Veenendaals Sporthal er precies zo uitzien als deze pas gereedgekomen hal in Stadskanaal? In elk geval zal het type identiek zijn aan het gebouw op deze foto. Cliché „Cobouw" Maandagmiddag toog personeel van de Dienst Gemeentewerken uit Veenendaal naar de hoek Brinkersteeg-Cuneraweg op de scheiding van de gemeentegrens Veenendaal-Rhenen om in opdracht van de bouwpolitie de binnenmuren uit een noodwoning te breken. De heer v. d. Brink wonende aan de Cuneraweg, op grondgebied van Rhenen, had destijds verzocht om een veeschuur te mogen bouwen op het erf van een daar gevestigde houthandel. Dit verzoek werd toegestaan, maar nu bleek dat de heer v. d. B. het hou ten gebouw kennelijk voor woonruimte wilde bestemmen. Onder toezicht van twee politiemannen werd het karwei verricht en werd het gebouw weer in de toestand van schuur gebracht. De heer R. Breekveldt overleden Vrydag overleed in de leeftijd van 60 jaar de heer It. Breekveldt die een voor aanstaand figuur was in de plaatselijke wandelsport. Hij was de leider van de Ritmeester Wandelclub, die dit jaar haar 10-jarig bestaan vierde. Vanaf de qprichting heeft de heer Breekveldt zijn beste krachten aan deze bedi'ijfswandelclub gegeven. In landelijk en regionaal verband was de heer Breek veldt een der prominente figuren van de Stichts Gooise Wandelbond, onder aus piciën waarvan de overledene verschillen de bondswandeltochten organiseerde. Tevens was hij. lid van de Veenendaalse wandelfederatie en heeft zich bijzonder beijverd voor een goede verstandhouding tussen de wandeloi'ganisaties van velschil lende levensbeschouwelijke richtingen. Naast zijn vei-diensten op wandelspox-t- gebied was de h^er Breekveldt gedurende enkele jaren lid van de elftalcommissie van de v.v. „Veenendaal". De teraarde bestelling heeft hedenmiddag om 3 uur op de begraafplaats te Wageningen plaats; gehad. De heer v. d. B., die het bouwwerk tot stand bracht wilde geen enkel com mentaar verstrekken. Hij zag gelaten toe hoe de muren werden afgebroken. Het ging er nogal streng en officieel toe, want de politie weigerde aan iedere onbevoegde het terrein van de hout handel te betreden. Wijziging huisvuilafhaaldienst Gemeentewerken Veenendaal In verband met de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag wordt het huis vuil NIET afgehaald op: vrijdag 25 december (le Kerstdag) en vrijdag 1 januari (Nieuwjaars dag). Op de overige dagen in deze weken blijft de afhaaldienst on gewijzigd. JEUGDDIENST IN SOLA-FIDE Zondag a.s. is er weer een jeugd dienst in het gebouw van de Herv. gemeente Sola Fide. Voorganger is ds. G. C. Vijzelaar. Onderwerp van de prediking: „Op de terugweg van Beth lehem". De dienst begint niet zoals ge bruikelijk om 9 uur 's morgens, maar 's avonds om half zes. Medewerking aan deze dienst verleent een jeugd koor met instumentaal ensemble o.l.v. de heer G. van Zanten. De voorzitter van „De Instuif", de heer Brouwer (rechts), overhandigt de elektrische klok aan de heer Hartman. Kcrstrit van MAC „Veenendaal" Gewoonte getrouw organiseert de MAC „Veenendaal" op zaterdag 26 de cember (Tweede Kerstdag) weer haar traditionele Kerstrit. De hele familie kan aan deze rit daadwerkelijk mee doen. Deelname is mogelijk voor auto's mo toren, scooters en bromfietsen. Voor de kaartlezers is gezorgd voor speciale at tracties. zodat ook voor hen aparte prijzen beschikbaar zijn. Er wordt gestart bij hotel La Mon- tagne. Om tijdig weer thuis te kunnen zijn is het startuur vroeg gekozen, na melijk 's morgens om 8 uur. Deze rit telt niet mee voor de competitie (de eerstvolgende rit hiervoor is in janu ari). Men wil deze speciale Kerstrit in de gezelligheidssfeer houden. POLITIE GREEP IN TEGEN BROMMANIAKKEN Zondagavond heeft de politie te Veenen daal een tweetal brommers uit het ver keer genomen, resp. eigendom van A. S. uit Veenendaal en J. N. uit Ochten. Zij produceerden veel lawaai en overtraden bovendien de maximum snelheid. De bi-omfietsen zullen door deskundigen wor den bekeken. Proces-verbaal werd opge maakt. Kerst wijdingsavond „Kamp Overberg" Zoals andere jaren is ook j.l. zondag de Kerstwijdingsavond gehouden waarbij de sportzaal voor deze gelegenheid sfeervol was ingericht. De directeur opende met enkele woorden deze samenkomst en hoopte dat men met elkaar mocht stil staan by het vieren van de komst van de Verlosser op deze aarde. Hierna werd het samenzijn voortgezet met het gemeenschappelijk zingen van de alouds bekende kerstliederen, afge wisseld door het koor van het Chr. Ly ceum te Veenendaal, onder leiding van haar dirigent, de heer van der Putte. Ver der zong de heer Eelco Nobel uit Hilver sum enkele geestelijke volksliedjes en negro-spirituals met eigen begeleiding Waardig afscheid van fam. Hartman Vrijdagavond, zaterdagmiddag en -avond hebben postduivenhouders en buiten staanders in de zaal van café Sportlust kunnen genieten van een groots opgezette tentoonstelling voor leden. Onder de bezielende leiding van de heer G. Viegen werd deze tentoonstelling een succes. Bovendien leidde de heer G. Viegen zater dagavond op taktische wijze de verkoping en verloting. Alvorens men hiermede begon nam de postduivenvereniging op waardige wijze afscheid van de fam. Hartman, die door verandering van functie naar elders gaat verhuizen. De vereniging had haar spreekbuis in voorzitter M. Brouwer, die in zijn toespraak de band memoreerde welke in de loop der ja ren tussen de fam. Hartman en de postduivenvereniging De Instuif was ontstaan en, zoals spreker vervolgde, zal blijven bestaan, als is het dan niet meer actief. Hierna, bood voorzitter Brouwer na mens de leden mevrouw Hartman een prachtig bloemstuk aan en overhandig de de heer Hartman als herinnering een elektrische pendule en speldde de heer Hartman een erepenning op als erelid van de vereniging. De heer Hart man zei hierna, ontroerd te zijn door de bewijzen van sympathie, bracht dank voor de originele wijze waarop de vereniging dit afscheid meende te moeten doen en hoopte dat de zon voor de vereniging De Instuif blijft schij nen. Hierna nam de enthousiaste heer Viegen het woord met de verkoping. De voornaamste prijzen van de ten toonstelling waren als volgt: Doffers oud onbevlogen, 1 en 2 Poel Viegen, 93 pnt; 3 M. Brouwer. Duiven oud on bevlogen, 1 Poel-Viegen; 2 J. Swetse- laar. Doffers oud tot 500 km, 1 en 2 Poel-Viegen, 93 pnt; 3 M. Brouwer. Duiven tot 500 km, 1 Poel-Viegen, 93 pnt; 2 W. v. Zetten; 3 H, Bouwman. Doffers boven 500 km, 1 W. E. v. Laar; 2 W. v. Zetten. Jonge doffers '64, 1 B. Vervat, 92 pnt; 2 W. v. Zetten; 3 W. E. v. Laar. Jonge duiven '64, 1 G. Hart man, 92 pnt; 2 M. Brouwer, 92 pnt; 3 W. E. v. Laar. Late jongen, 1 M. Brou wer, 92 pnt; 2 A. J. Bos; 3 W. v. Zet- In nauwe samenwerking met de winkeliers is door ons blad voor ieder een een winkelzoek- en kleurwedstrijd op touw gezet. Het komt er hierbij op aan of u het uiterlijk van de winkels, wat betreft hun voorgevel dus danig in uw hoofd heeft geprent dat u kunt zien op de tekening (die op pagina 3 van het 3e blad staat afgedrukt) van welke winkelier zijn winkel is afgebeeld. Om aan de wedstrijd deel te kunnen nemen moet u het volgende doen: maar daarvoor verwijzen wij u naar de volledige toelichting op pag. 2 van het 3e blad. Hoofdprijs: een transistor radio. Voor de jongeren tot 14 jaar hebben wij gemeend deze wedstrijd uit te moeten breiden met een kleurwedstrijd, waarvoor prijzen in de vorm van gezelschapsspelen zijn uitgeloofd. Redactie Nieuwsblad „De Vallei". van een gitaar. Zowel de R.K. als de protestante geestelijke verzorgers gaven door hun aanwezigheid blijk dit uur met elkaar op hoge prijs te stellen. Na een toespraak door een van genoemde gees telijke verzorgers klonk als slot het „Ere zij God" waarna de directeur ter afscheid o.a. nog enkele dankwoorden sprak tot allen die hadden meegeholpen om deze avond te doen slagen. Tevens wees hij er op dat het ware Kei'stfeest niet bestaat uit het alleen maar op 25 of 26 december rondom de versierde Kerstbooh te zitten maar dat het Kerstfeest voor de mensen niet aan een datum gebonden is. Tijdens de oorlog staakten de Franse en Duitse militairen in de loopgraven het vuren en zongen het „Stille Nacht, Heilige Nacht". Dat is de ware beleving van het Kerst gebeuren. Gemeenteraadsvergadering Hedenavond, 22 dec., komt de raad van Renswoude weer bijeen. De agenda luidt: 1 Opening, 2 Notulen, 3 Be ëdiging' van het nieuw benoemde raads lid, de heer J. Groeneveld, 4 Ingeko men stukken, 5 Vaststelling begroting 1965, te weten: a. de begroting van het Grondbedrijf, b. de begroting van het Woningbedrijf, c. de gemeente-begro ting, 6 Aanvulling rechtstoestandrege ling gemeente-personeel. 7 Vaststelling diverse pensioensgrondslagen, 8 Rond vraag, 9 Sluiting. VUILNISSTORTPLAATS GESLOTEN Op zaterdag 26 dec. 1964 en op zater dag 2 jan. 1965 zal de vuilnisbelt te Renswoude gesloten zijn. KERSTFEESTVIERING De Kerstfeestviering met de Herv. kinderen zal op Tweede Kerstdag: plaats hebben in het verenigingsgebouw. De Kerstfeestviering begint om 2 uur.. SPREEKUUR GEMEENTE- ARCIIITECT In verband met de a.s. feestdagen zal het spreekuur van de gem. archi tect gehouden worden op 24 dec. 1964 van 14.00 tot 15.00 uur en op woensdag 30 dec. 1964 eveneens van 14.00 tot 15.00 uur. KERSTFEESTVIERING ZONDAGSSCHOOL Op Tweede Kerstdag 's middags om half drie wordt met de kinderen van de zondagschool 't Mosterdzaadje het Kerstfeest geviei'd. Voorheen gebeurde dit in de avonduren, maar om ver schillende redenen is men hiervan afge weken en heeft men het Kerstfeest op 's middags bepaald. De leerlingen, die de zondagschool zullen ver-laten, krij gen een Bijbeltje aangeboden. ten; 4 T. v. Mourik. Beste serie van 5 stuks, 1 Poel-Viegen, 462V2 pnt; 2 M. Brouwer, 460 pnt; 3 Poel-Viegen, 460 pnt en 4 W. E. v. Laar, 460 pnt. Schoon ste doffer, W. E. v. Laar; schoonste duif Poel-Viegen. Tevens behaalde Poel-Viegen de wisselbeker als kam pioen van de tentoonstelling. Kous. De Duitse dames kopen gemid deld 20 paar nylons per jaar, de Engel sen 19, de Frangaises slechts 15. Maar de Parijse meisjes beneden de 20 jaar slaan alle records. Zij kopen elke week een paar nieuwe nylons. Schuld. De Italiaanse Kamer van Afge vaardigden breekt er zich het hoofd over hoe orde te brengen in de finan ciële toestanden van de Italiaanse prof clubs. Men heeft uitgerekend dat de clubs uit de topafdeling voor meer dan 50 miljoen in de schulden zitten. Rouge. De Franse regering heeft de lijst van consumptiegoederen uitge bloeid van 179 tot 259 artikelen. Even goed als aardappelen of margarine en brood heeft men er nu ook rouge, TV- toestellen en vruchtensap opgezet. VEENENDAAL Dinsdag 22 dec., n.m. 7.30 uur: Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat: Kerstsamenkomst m.m.v. drie plaatselijke zangkoren. Medita tie. dr. C. Graafland. Dinsdag 22 dec.: Kerstfeest voor jeugd van 8 t/m 10 jaar in „De Instuif". Aanvangstijden 4 en 7 uur. Woensdag 23 dec.: Bejaardenmid dag in O.C.B. gebouw om 2.30 uur. De heer en mevr. Heeg uit Utrecht vertonen dia's be treffende het Kerstgebeuren. Dondei'dag 24 dec., n.m. 10 uur: Kerstnachtdienst in Ver. ge bouw aan de Eikenlaan. Voor ganger ds. J. Overduin. Verde re medewerking: Het Sola Fide kerkkoor o.l.v. dhr. G. van Zan ten en Bob van Stempvoort, or gel. RENSWOUDE Dinsdag 22 dec. 7.30 uur. Open bare raadsvergadering. naast Tel. 3184 Hoofdstr. 51 Veenendaal 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar ln Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1