Vlaggen uit in 't Ruisseveen Ier ere van aanleg waterleiding VOLLEERD WEVER Feestelijke bijeenkomst op „de deel'' van boerderij Buitenhuis tN? pBA&r&TQti V Zondag a.s. alleen Veenendaal-SEC en SVF-DVSA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Marktberichten Ingekomen en vertrokken WEVEN IS EEN VAK MET TOEKOMST VOOR JONGEMANNEN. JUIST NU I Maandag 4 januari start onze V.S.W. Bedrijfsschool met een cursus voor OPLEIDING tot le Kerstdag 2e Kerstdag Zondag 27 december Doktoren- en Apothekersdiensten Deze week wat los goed. In de eerste plaats de ontdeugcnde bouwer an de Brinkersteeg. Hij vroeg vergunning om een veeschuur op te trek ken, mar hij. verknutselde er het een en ander an en ziede woning was klaar. De gemeente had echter niet van zoveul vrijmoedigheid terug en liet een antal potige werkmannen het zaakje weer tot beestenverblijf degraderen. Oh, zeggen heel veul minsen as ze zo iets lezen. Da's effe zonde in deze tijd van woningnood. Zo'n man doet er zelf wat an, hij klopt niet bij de gemeenschup an mit z'n huisvestingsprobleem. En kijk, de gemeente steekt er een stokje veur. Wat moet de gemeente dan? zou ik willen vragen. Mar raak laten metselen en spijkeren? Ik bin nogal een vrijbuiter van aard, mar laten we toch eerlijk wezen enige regel is in deze tijd wel nodig. As ik al die berichten over klandestiene bouwers en de maatregelen van de over heid hierop zo hier en daar 'es lees dan vind ik de overheid nogal lankmoedig. Goed, er wurdt wel 'es een huis afgebro ken, mar alleen in uiterste noodzaak. Een andere vraag is of er niet beter eerlijk spel gespeuld kan wurden. Ik weet de achtergronden van die bouwkwestie- Brinkersteeg niet, mar ik vraag me af of hier gien legale oplossing veur te vinden geweest zou zijn. En hierbij wil ik heel duidelijk stellen, dat het de plicht van de overheid naar mijn bescheiden mening, dan is om soepel de bouw- veurschriften te bezigen. En daar ont breekt ok wel 'es wat an. Straf en strak de bepalingen op de minsheid afschieten brengt ok gien verlichting. Als tweede uitschietertjie viel mij op een uitspraak die oud-waarnemend-burge- meester Van Schuppen vanuit Lunteren op 't Veen losliet. Hadden ze, zei de krasse tachtigjarige, die ik nog van harte ge lukwens, hadden ze in negentienhonderd achtendertig dat raadhuis mar gebouwd, dan waren ze veur een tiende deel van het bedrag klaar geweest. Krasse minsen willen de dingen vaak kras zeggen, mar ik wou van dat „hadden ze" toch mar „hadden we" maken, want hadden we in 1938 ok niet een wethouwer Van Schuppen, die het een en ander mee te bedisselen had in gemeentezaken? Ten derde de contributieverhoging van het Greune Kruis. As je je verzekeren wilt van een ondersteek, hulp en meer van die onmisbare zaken in tijjen van nood dan zul je in het vervolg twaalf gulden per jaar motten neertellen. Ik, persoonlijk, zou veur die twee gul den niet durven bedanken veur het lid maatschap van die nuttige instelling. En ik doe op het bestuur deur dat die twee guldens extra niet veur de lol op de contributie gezet zijn. De magere vergadering kon mar zo de noodzaak er niet van inzien. Toch ging het deur. Veurlopig veur een jaar, zei het bestuur. Dat vind ik nou een dood- doenertje. Een politiek lijmertje, want wie gelooft dat men na een jaar zal zak ken tot een tientje? Ik niet. Zo, dat is het dan veur deze week. Goeie kerstdagen, allemaal. Ok van Driek en de andere praatstoelfiguren. Wout Blauwkous KERSTMIS Vervolg van pag. 1 By het zien van de foto van de ge vangenis antwoordde Dick wat cru: Ze zullen wei wat uitgehaald hebben en dan moet je er ook voor opdraaien, het is dan je eigen schuld. Zyn verloofde tempert hem wat: Joh, zo kun je toch niet pra ten, het kan je toch zelf overko men? Als je in drift iets verkeerds zou doen, zit je er al. Wat de Kerstvie ring betreft Aartje en Dick gaan in de Kerstnacht naar de Kerstnachtdienst in de Cunerakerk. Daar gaan we ieder jaar naar toe. Het is er altijd overvol. Je X°elt daar zo dat je bij elkaar hoort. „Wij informeren nog even of dat een interkerkelijke dienst is". Ja hoor, en zo moet het ook volgens mej. van Wijk. „Komt allen tezamen" zingen we toch? Of niet soms? Verder zullen de jonge lui bij elk van de resp. ouders een der feestdagen doorbrengen. Aan het eind van dit artikel rijst de vraag: Waarderen wij echt wel het feit dat wij in Nederland, in tegenstelling tot andere gebieden op de wereld, in vrijheid dit Kerstfeest mogen vieren? Be seffen wij ook dat onze gedetineerde landgenoten geen vrij Kerstfeest zullen hebben. Deze dingen overwegende, moet wel een groot gevoel van dankbaarheid ons bezielen. Aan onze welvoorziene Kerstdis gezeten, zou het nadenken over bovenomschreven vrijheid en onvrijheid, aanleiding kunnen zijn tot meerdere te vredenheid en tot een bijdrage tot recht gezegend Kerstfeest 1964. 1930| Makelaars- en Assurantiekantoor] BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918. na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxatie» SPORTPROGRAMMA Het sportprogramma is voor het Kerstweekend zeer beperkt. Het zaterdagvoetbal is geheel stilgelegd. Voor zondagmiddag staan er slechts twee wedstrijden op het pro gramma in KNVB-verband. Veenendaal, dat afgelopen zondag een steek liet vallen in IJsselstein, krijgt zon dag 27 december bezoek van het Soester SEC, dat behoorlijk in opmars is. Het is voor de geel-blauwen zaak weer eens een winstpartij te boeken want de mooie positie, die men in het begin innam wordt steeds meer afgebrokkeld. Wie weet wat „Veenendaal" zondag haar sup porters weet te bieden. Het sterke SEC is dus een tegenstander van formaat en de wedstrijd zelf zal, ijs en weder die nende, het publiek waarschijnlijk wel kunnen boeien. Voor DVSA geldt hetzelfde als voor Veenendaal. Ook zondag een misstap be gaan, die nu moet worden goedgemaakt. De uitwedstrijd tegen het vrij zwakke SVF in Cothen biedt hiervoor ruim schoots gelegenheid. Als de Amerongse supporters hun club gaan aanmoedigen kan DVSA weer met winst terugkomen en blijft de positie als runner-up gehand haafd. Laat de kans niet schieten DVSA- 'ers. VEENENDAAL Eiermarkt Aanvoer 165.000 stuks. Prijzen van f 13,75 tot f 14,25 voor de grote eieren en van f 11,50 tot f 13,voor de kleine exem plaren. Alles per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt Aanvoer 25 stuks. Prijzen van f 55, tot f 68,per stuk. Handel traag. RHENEN Ingekomen :M. B. B. El Abdallaoui van Marokko; E. M. Blad van Amersfoort; J. A. Meerssman van Veenendaal; A. van Vondel van Zutphen; Th. S. M. de Bock van Wageningen; N. H. van Gulik van Amersfoort; G. H. W. Nijwening van Avereest; H. J. Oudhof van Maarssen; Soetinah met gezin van Amerongen; G. Kerkmeester met gezin van Meerkerk. Vertrokken: C. J. A. Drost naar Ech- teld; C. Azarro naar Italië; G. E. Potente met gezin naar Spanje; S. C. J. Schellen- bach met gezin naar Duitsland; K. P. Steevens naar Haarlemmermeer; C. J. Vos naar 's-Hertogenbosch; W. Th. J. Kersbergen met gezin naar Waddinxveen; J. T. van den Berg naar Veenendaal; A. Westerhof naar Veenendaal. JfrMolU WONDKLOKKtN voor betere uurwerken III'l'H'ttl;* EENENOAAL I I III] Dinsdagmiddag was het feest in de buurtschap Ruisseveen. De ingebruikneming van de nieuwe water leiding was daar de oorzaak van. Alle mensen uit de buurtschap waren samengestroomd bij de boerderij van de heer Buitenhuis, waar op de ,deel" een feestdis was aangericht. Het gehele gemeentebestuur was vertegenwoordigd, alsmede de gemeentesecretaris de heer van Manen, de Directeur van Gemeentewer ken, de heer Stuyvenberg en de Directeur van de Waterleiding Maatschappij, de heer Guillaume. GEMOEDELIJK Het was daar op de boerderij een ge moedelijke bijeenkomst. Alle gasten wer den getrakteerd op thee met gebak en later nog op een „opwarmertje" in de vorm van glaasje sterk of een glas wijn voor de dames. In deze sfeer, die milde herinneringen aan vroegere buurtfeesten opriep, richtte burgemeester Hazenberg zich tot de Ruisseveenbewoners. De burgemeester vond het zeer vrheeugend, dat een derge lijke buurtbijeenkomst in dit tijdsbestek nog mogelijk blijkt. Ik realiseer mij el ders zoiets te hebben meegemaakt toen er een waterleiding werd aangelegd, maar dat is al jaren geleden. Burg. Hazenberg stipte slechts kort de voorgeschiedenis aan en memoreerde nog eens de toestand zoals het voor kort in 't Ruisseveen was. Sommigen hadden nog wel deugdelijk C.L.V. teams namen deel aan het volleybaltournooi in Barneveld Afgelopen dinsdag werd in de Eier- hal te Barneveld het grote volleybal tournooi voor kweekscholen georgani seerd. Ook Veenendaal was op dit spo.rtfestijn vertegenwoordigd. Zowel het herenteam als het dames team van het Christelijk Lyceum namen deel. Deze wedstrijd waren voor de Vee- nendaalse afvaardiging merendeels als trainingswedstrijden te beschouwen voor het tournooi in Veenendaal volgende week. Aan het tournooi namen scholen uit ge heel Nederland mee en de kwaliteit van de ploegen was zeer goed. Het herenteam was een beetje ongeluk kig. De eerste wedstrijd werd namelijk een beetje onnodig verloren van Jan van Nassau. De eerste speelhelft hadden de CLV-ers een grote voorsprong genomen, maar in de tweede speelhelft ging de voorsprong verloren omdat het eenvoudig niet meer wilde lukken. De volgende wedstrijden van de poule werden allemaal op keurige wijze gewonnen. Omdat Jan van Uassau een gunstiger scoringslijst had dan CLV ging eerstgenoemde ploeg over naar de finale. Overigens nog een heel mooi resultaat voor de Veenendalers in dit sterke tournooi. De dames deden het nog veel beter. Regelmatig werden de wedstrijden gewon nen, zodat het spelen van de finale voor deze meisjes beschoren bleek. In deze finale waren de dames echter kansloos tegen het bijzonder sterke Dordrecht. Een fraaie beker was het verdiende loon voor deze moedig volhoudende Veenendaalse scholieren. water voor bepaalde doeleinden, maar de meesten moesten zich verschrikkelijk be helpen. We dienen in de toekomst, ook in landelijk verband groter aandacht te besteden aan de watervoorziening, want het ziet er hier en daar niet rooskleurig uit, aldus burgemeester Hazenberg. Het is in ons waterlandje soms vreemd ge steld. De ene keer moeten we de strijd aanbinden met het water, de andere keer proberen we water binnen ons be reik te krijgen. De toestand hier is er een voorbeeld van. Met de aanleg van de Slaperdijk probeerden we het water bui len onze deur te houden en nu zijn we l-lij dat we het water binnen de deur hebben. Vele instanties moesten hierover beschikken. B en W voerden veel besprekingen over dit punt en hadden voortdurend contact met de Directie van de Waterleiding Mij. Er zijn in Veenendaal nog meer plekken waar nog geen waterleiding is. We hopen ook deze gevallen te kunnen helpen, in dien mogelijk. De burgemeester sprak er zijn waarde ring over uit dat de bewoners van 't Ruisseveen zelf meewerkten en zich op offeringen wilden getroosten om die be geerde wateraanvoer maar te verkrijgen. Toen om een bijdrage gevraagd werd, was men hier direct bereid. Sommigen vragen voor allerlei dingen subsidies, maar de overheidskas loopt niet net zo val als hier het vat van de waterleidnig. De burgemeester constateerde met dank baarheid dat hier een stuk gemeenschaps zin tot uiting was gebracht en wees erop dat een buurtschap veel voor elkaar doen kan, zoals hier meermalen was gebleken. Ik wens u geluk met deze straal fris wa ter door die mooie waterleiding, zo be sloot burgemeester Hazenberg. Erkentelijk Na de burgemeester voerde de heer van Deelen het woord, op wiens initiatief de bijeenkomst was belegd. Het Ruisseveen is het college zeer erkentelijk voor de grote medewerking aan het totstandkomen van de waterleiding die in 't belang van de Volksgezondheid is. De vrouwen van Ruisseveen hebben er nog 't meeste schik van, zei de heer van Deelen, want ze behoeven nu niet meer met emmers water te dragen als ze de was moeten doen. En bovendien is die was nu hagelwit, wat iedere huisvrouw toch altijd nastreeft. In de laatste jaren is het Ruisseveen geweldig vooruitgegaan. Altijd bij het oude blijven is ook niet goed, vol gens de heer v. Deelen. We kregen een cprit naar de Slaperdijk, een verharde weg on een goede verlichting. Er blyft nu nog een wens over: Dat we over Veenendaals grondgebied naar Veenendaal kunnen rijden en VEENENDAAL Geboren: Geurtje d.v. J. Bos en P. N. Veenendaal; Dirk z.v. D. van de Weerd- hof en J. E. Tjapkes. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: J. E. Muller en J. C. Septer; E. van Bilderdijk en A. L. Sipkema; G. Brussen en A. Berends; G. J. Jansen en A. M. E. Rothuijsen; H. R. Hazeleger en A. J. van der Neut; A. Meerveld en G. van Eden; A. van Hardeveld en H. S. G. van Essen; L. Kok en W. A. Prette; W. de Koning en J. Sondervan. Overleden: Gerrit van Manen, 80 jaar, weduwn. van W. Gaasbeek. RHENEN Geboren: Cornelis z.v. J. Tollenaar en G. van Beusichem; Jansje Annetje d.v. W. Verhoeks en A. van Duijvenvoorde; Alida Johanna d.v. H. Sel en A. J. Nellestijn; Dirk Frederik z.v. D. Wouters en E. C. I. Derks; Helena Mathilde d.v. E. C. Kersten en C. 't Hoen; Yvonne d.v. R. H. Bos en E. Diepeveen; Jan z.v. A. de Gooijer en S. Achterberg; Cornelia Hen- drika d.v. J. W. Beukhof en H. E. Geerlof; Berlinda Johanna d.v. J. W. Hament en J. M. van Dam. Ondertrouwd: H. J. Smithjes en H. van Eldik; J. G. van den Bovenkamp en G. Lodder. Gehuwd: P. van de Klis en M. E. Nel lestijn; W. G. H. van de Bovenkamp en T. van Wijk; W. C. H. van Dam en M. L. van der Molen. Overleden: Reinierus Breekveldt, 60 jaar, echtgen. van M. Meuleman. Elders overleden: te Wageningen: Arend Meijer, 79 jaar, echtgen. van C. M. Schrij ver. SCHERPENZEEL Geboren: Hendrika d.v. H. Veldhuizen en W. van Soeren. Ondertrouwd: W. H. Zwanink en H. Rustenhoven; P. Osnabrugge en G. van Oostenbrugge; J. van de Fliert en N. E. Veldhuizen. Gehuwd: C. Vlaanderen en J. G. Over- eem. Overleden: Louise Bakker e.v. Konijn, 55 jaar. Burg. Hazenberg beproeft het water in 't Ruiseveen. Mevr. v. Ginkel (links) en mevr. Buitenhuis (rechts) zien lachend toe. niet meer over Renswoude of Ameron gen behoeven te gaan. De burgemees ter repliceerde onder hilariteit: „U wilt dus kennelijk een tunnel onder het kanaal? De heer van Deelen bood namens de hele buurtschap aan het college van B en W een kist sigaren aan. Dit cadeau werd eveneens overhandigd aan de Di recteur van de Waterleiding Mij., de heer Guilaume, aan wie dank werd ge bracht voor de zeer snelle wijze waarop de aanleg werd gerealiseerd. De heer hield daarna een korte toespraak waarin hij het Ruisse veen alle lof toezwaaide en er ook zijn bewondering over uitsprak dat men kans zag tegelijk met het eerste water op 18 november j.l. ook een nieuwe bewoner van 't Ruisseveen te doen inschrijven. (De directeur doelde op de blijde gebeurtenis, die op deze dag bij de fam. van Ginkel plaatsvond). Na deze toespraken bleven de bewoners, onder het genot van een opkikkertje, nog enige tijd bijeen en dronk burgemeester Hazenberg ter controle het nieuwe wa ter in bijzijn van de ruim 80-jarige mevr. van Ginkel en de vrouw des huizes mevr. Buitenhuis. De vlag in top in 't Ruisseveen. De oude pomp heeft afgedaan. Min. leeftijd 20 jaar. Gedurende deze opleiding (plm. 3 maanden) een loon volgens C.A.O. Diploma bij gunstig resultaat. Er is personeelsvervoer van en naar diverse gemeenten rond Veenendaal. Maak eens een afspraak met onze afdeling Personeelszaken, dagelijks van 9 tot 5 uur, telefoon 3444 en vraag dan naar de heer Van Barneveld of Harmsen, die U desgewenst gaarne thuis inlichtingen geven over de kansen die U hebt om een jong en vooruitstrevend medewerker van ons bedrijf te worden. KONINKLIJKE VEENENDAALSCHE STOOMSPINNERIJ EN WEVERIJ N.V. Sinds 1861 Een veelzijdig en veranderend bedrijf Een bedrijf in aktie Stijlvolle kerstwijding van Christelijk Lyceum In aanwezigheid van ouders, leraren en oud-leerlingen kwamen de leerlingen van het Christelijk Lyceum woensdag morgen bijeen in de Oude Kerk op de Markt om een stijlvolle Kerstwijding te houden. Tijdens deze Kerstwijding werd de gemeentezang afgewisseld met zang van het schoolkoor o.l.v. de heer van de Putte. Ook de declamatie en toespraak werden door de leerlingen zelf verzorgd. Organist was de heer Houtman. (Ingezonden) Het Bestuur van het Christelijk So ciaal Centrum Veenendaal deelt mede, dat de spreekuren van maandag t/m vrijdag, met ingang van 4 januari 1965, van 17.00-18.00 uur worden gehouden in één van de lokalen van de Petra Kerk, ingang Dennenlaan. Met ingang van dezelfde datum zal de nieuwe leidster gezinsverzorging, mej. J. J. Hofsteenge, Rembrandtlaan 19 (Tel. 3269) te Veenendaal in dienst- treden. Alle aanvragen voor gezinsver zorging gelieve u, met ingang van 4 januari 1965, aan haar te richten. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg indeweij; 5 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Sionskerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. J. de Bie van Ederveen. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur cand. H. A. v. d. Pol van Ede. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin (Radio dienst). Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur ds. Keuning; 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur ds. Langbroek; 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn.: 9.30 uur leesdienst; 7.30 uur ds. Van Haaren van Amers foort. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur ds. Bos; 10.30 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. Mulder van Doorn. R.K. Salvatorkerk: 9 en 10 uur H. Mis; 4 uur Kerstoefening. R.K. Willibrordkerk: 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. Donderdag 24 december 1964 om 24.00 uur n.m. Nachtmis in beide kerken. Leger des Heils: 6 uur Kerstwijding- samenkomst; 10.30 uur Heiligingssa menkomst; 5 uur Kerstverlossings- samenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man; 5 uur ds. A. Westra. Rusthuis: 5 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10.30 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. v. d. Velden van Renkum; 5 uur ds. Westland van Groot-Ammers. Geref. Gem. (Syn.) 10 en 5 uur lees dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Kerstmis, ds. B. Gast van Ede. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. Gaas beek van Veenendaal; 6 uur ds. P. de Vries van Driebergen. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. P. M. Breu gem; 6.30 uur ds. D. v. d. Berg van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 10 uur leesdienst: 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. AMERONGEN Ned. Herv Kerk: 10 uur ds. G. Kaastra, m.w.v. kerkkoor en blokfluitgroep; 7 uur ds. L. Zwaan en ds. G. Kaastra; gemeenschappelijke zangdienst met Geref. Kerk, m.w.v. Asaf, kerkkoor en muziekkorps. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan; 7 uur gemeenschappelijke zangdienst in de Herv. Kerk. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis: don derdag 24 december om 24.00 uur Nachtmis t.g.v. Kerstviering. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 16 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. J. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Kerstfeest zondagschool in gebouw Re- hoboth, 2 uur. Geref. Kerk: 10 uur ds. B. Slingen- berg; 3 uur Kerstfeest Jeugdclub. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 9.45 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans mej. ds. Doets. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. P. J. Mie- tes uit Zeist. VEENENDAAL Julianakerk: 9.30 uur ds. R. E. Kuus van Voorthuizen. Vredeskerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Vaartbrug: 10 uur Jeugd- zangdienst. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur ds. Brons van Bunschoten. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn.: 9.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 1.30 uur Kerst feestviering. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis. Leger des Heils: 7 uur Familiekerst feest. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 3.30 uur Kerstfeest zondagschool. Geref. Kerk. geen dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 10 uur leesdienst. Geref. Gem. Syn.: 10 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 2.45 uur Kerstfeest van de zondagschool, ds. P. M. Breu gem van Achterberg. Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 6 uur Kerstfeest van de zondagschool. Oud Geref Gem.: 10 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.30 en 2.30 uur Kerstfeest zondagschool. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: geen dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof van Veenendaal. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk: 7.30 uur 's avonds, interkerkelijke zang dienst in de Herv. Kerk. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 10 uur Kerstzang- dienst. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. De Ruiter van Beekbergen. Julianakerk: 9.30 uur ds. D. van de Berg; 5 uur dr. C. Graafland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. S. C. Wijngaarden van Leersum; 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. D. van de Berg. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 9.30 uur dhr. J. M. Meijer. Veeneind: 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Dijkstraat: 2.45 uur dhr. J. M. Meijer. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Slingenberg van Renswoude. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Kuiper van Doorn; 5 uur ds. Over duin. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur ds. Kampman; 5 uur ds. Lang broek. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees dienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar (Jeugd dienst). Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 9.30 uur H. Mis; 7 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossingssa menkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. A. Westra; 5 uur dhr. J. van Lienden van Ede (Jeugddienst). Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Monster van Barneveld; 4.30 uur dhr. Jansen van Andelst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5 uur lees dienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Ged. Kerk: 9 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut van Renswoude; 6 uur ds. W. Rijnsburger van Amersfoort. Geref. Gem.: 10 en 6 uur ds. Van Prooijen van Grafhorst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. P. M. Breugem; 6.30 uur ds. L. v. d. Peut van Renswoude. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst; maandag 28 december ds. Toes van Kinderdijk, 7 uur. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaastra; 7 uur ds. G. A. Brucks (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. C. Beuk- man van Bennekom. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk.: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazander van Scherpenzeel3 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 2.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Ter louw van Veenendaal; 6.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slingenberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. C. de Bie van Ederveen; 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Evang. Nij- kamp van Utrecht. le Kerstdag VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets. Hoofd straat 26, tel. 3056. Zr. M. Post, Schrijverspark 4II, tel. 2573. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53. tel. 2123. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2135. Apotheek Deys, geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Os- sendorp en van Ommeren: Dr. v. d. Burg te Leersum. Tel. (03434) 1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Iley, De Klomp. Tel. 200. 2e Kerstdag VEENENDAAL: Dr. N. Rijlaarsdam, Popu lierenlaan 20, tel. 3885. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123 tot 6 uur n.m. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2135. Apotheek Deys alleen voor spoedge- gevallen, geopend 11.30 tot 12.00 uur. ELST, AMERONGEN, LEERSUM, Dr. V. d. Burg uit Leersum, tel. (03434) 1388. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hey, De Klomp. Tel. 200. Zondag 27 december VEENENDAAL: Dr. Annot. Kerkewijk 56. tel. 3198. Zuidcrapotheek m.i.v. 26 december, 6 uur n.m. Zr. T. F. Anbeek, Parallelweg 27, tel. 2655. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69. tel. 2135. Apotheek Deijs alleen voor spoedgeval len, geopend 11.30 tot 12.00 uur. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. v. d. Burg te Leersum, tel. (03434) 1388. EDERVEEN, DE KLOMP. RENSWOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen. Tel. 201.

De Vallei | 1964 | | pagina 2