P K t uinbouwhoekje Agenda Oud stoeltje TREFFER H. Jonker Grote vogelshow van „Veenendaalse Vogelvrienden" Horlogedieven in Tilburg gegrepen Interkerkelij ke Kerstzangdienst RHENEN „Ons Genoegen" in vroege Kerstmorgen op pad 0.69 1.59 Jeiigil Roode Kruis verwende ouden van dagen Gevonden en verloren AMERONGEN DE KLOMP Nagekomen burgerlijke stand SCHERPENZEEL J. G. Thoomes De Veenendaalse Vogelvrienden houden van 25 december t/m 1 ja nuari 1965 hun onderlinge ten toonstelling in de Patrimonium- school. Het aantal tentoongestelde vogels zal alle voorgaande jaren overtreffen. Reeds thans zijn er 600 vogels inge schreven, terwijl dit aantal nog groter belooft te worden. De enorme collectie vogels vormt tesamen een kleurrijk stukje natuur, zodat een bezoek aan de show zeker interessant zal zijn. Eerste woning in Engelenburg bewoond Woensdagmorgen werd de eerste woning in het bouwcomplex De Engelenburgh betrokken. De nieuwbouwwoning aan het Boompjesgoed 43 werd door het gezin van de heer H. Veldhuizen in gebruik genomen. De woning werd gebouwd door de fa. van Osnabrugge uit Scherpenzeel en is van alle gemakken voorzien. Er is centrale verwarming en een dou che met lavet aanwezig. Op de boven verdieping zijn drie slaapkamers. Een meisjeskamer op de vliering completeert de moderne koopwoning. De PUEM heeft zich bijzonder beijverd om de woning bijtijds op het lichtnet aan te sluiten, hetgeen deze technici gelukte. Vlak voor het huis werd de eerste lantaarn van de Engelenburgh geplaatst. Naast deze nieuwbouwwoning wérd zeer onlangs een begin gemaakt met de fundering voor een pantal bouwkaswoningen, die door de Veenendaalse firma Kroes zullen worden gebouwd. HONDSDOLHEIDSMAATREGELEN ZULLEN WORDEN INGETROKKEN In verband met de gunstige ontwik keling m.b.t. de hondsdolheid heeft de regering besloten, dat de entmaatrege len vervat in het Hondsdolheidsbesluit niet langer behoeven te worden toege past. De intrekking van dit besluit is binnenkort te verwachten. In- en uit voerregelingen op dit gebied worden gehandhaafd. GELUKKIGE KERST VOOR HEER ANBEEK WINNAAR VAN PHILIPS BANDRECORDER In het gezin van de heer H. Anbeek, Leinweberstraat 56, heerst deze dagen een opgewekte stemming. De heer Anbeek kocht namelijk op 2 december een Philips bandrecorder voor de prys van f 378, in de zaak van de firma W. van Schup- pen. Na deze aankoop werd de heer Anbeek in de gelegenheid gesteld meè te doen met een prijsvraag waardoor hij de kans had het bedrag van de bandrecorder in contanten terug te winnen. En zowaar kreeg onze plaatsgenoot dezer dagen het bericht dat hij gewonnen had. Philips bood de-laatste twee maanden iedere dag een gratis bandrecorder aan. En woens dagmiddag mocht <de heer Anbeek uit handen van de heer R. Meyer, verkoop chef van Philips, het gehele bedrag van f 378,terug ontvangen. De heer An beek, die een liefhebber is van klassieke muziek en een behoorlijke platenverzame ling bezit was uiteraard verrast en ten zeerste verheugd door dit onverwachte buitenkansje. De totale tentoonstellingsruimte heeft een oppervlakte van ruihi 250 m2. De vogelshow is geopend op tweede Kerst dag van 10-22 uur. Op 28, 29 en 30 dec. van 19-22 uur. Op Oudjaarsdag van 14-18 uur en op Nieuwjaarsdag van 10-22 uur. AANRIJDINGEN Dinsdagmiddag ontstond een botsing op de hoek Patrimoniumlaan-Paulus Potter straat tussen een auto en een wielrijder. De heer K. reed in westelijke richting met zijn auto. Op de hoek P. Potterstraat reed nog een andere auto, die geen voorrang kreeg van de wielrijder H. Er ontstond een botsing, waarbij, materiële schade het gevolg was. Woensdagmorgen kwam de wielrijder H. in botsing met de automobilist H. ter hoogte van de Da Costastraat. Zowel de auto. als de fiets liepen schade op. De heer Meyer verkoopchef van Philips overhandigt het bedrag van f 378,aan de heer Anbeek, die het geld ge lukkig lachend in ontvangst neemt. V.l.n.r. de heer Meyer, de heer Anbeek, de heer W. van Schuppen Sr. en de heer J. van Schuppen Jr. Drie koren gaven medewerking In de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofd straat werd dinsdagavond een Inter kerkelijke Kerstzangdienst gehouden waaraan o.m. drie plaatselijke zang koren medewerkten. Dat waren: het Chr. Geref. koor Chrigeza; het Geref. kerkkoor Soli Deo Gloria en het Sola Fide kerkkoor. Het geheel stond 'onder leiding van de dirigent W. J. Horns- véld uit Ede. Het orgel werd bespeeld door Bob van Stempvoort, terwijl dr. C. Graafland de meditatie en ds. D. van Enk de liturgie verzorgde. De koorzang van de meer dan 100 zangers en zangeressen was indrukwek kend. De aanwezige mannen en jongens zongen apart met de koren mee, ge volgd door de vrouwen en meisjes. Het programma vermclddp meest eenvou dige Kerstliederen, die hetzij door de koren alleen of in gemeente- en koor zang tezamen ten gehore werd ge bracht. De meditatie van dr. Graafland, Herv. predikant werd met aandacht gevolgd. De predikant koos als thema voor zijn toespraak „De afkomst van Jezus". Hij liet uitkomen dat men twee uiteenlo pende reacties kan beluisteren als men het over eigen afkomst heeft. Er wordt op gepocht of men schaamt zich er voor. Was uw vader predikant, ouderling of -fabrikant dan komt men er direct mee voor de dag. Bent u evenwel b.v. een buitenechtelijk kind dan verbergt u dit feit. De stamboom van Jezus wordt ons gegeven in Matth. 1. We lezen dan van een zekere Thamar, van Ruth uit het heidense Moab, van Bath- seba en David. Jezus werd in armelijke omstandig heden geboren. Hebt u wellicht mede- Het eerste huis in de Engelen burg wordt bewoond. Ver huizers dragen de centrifuge binnen by het gezin Veldhui zen op Boompjesgoed 43. De vlag hangt daarbij in de top, symbool van feestelykheid op deze voor Veenendaal histori sche dag. lijden met dit Kind Jezus? Het kan ook anders, b.v. dat u aan die afkomst van Jezus maar liever niet denkt en zo met Kerstfeest in de kerk gaat zit ten. De derde reactie is van mensen die het Kerstfeest wel verstaan. Zij aanvaarden het geboren Kind, inclu sief Zijn afkomst en stamboom. Zij zijn van hetzelfde geslacht. Jezus schande is hun schande geworden. Dit is de enig goede reactie, zo besloot dr. Graafland zijn meditatie. Dinsdag werden vijf Amster dammers door de politie te Til burg aangehouden verdacht van diefstal in verschillende plaatsen van ons land. Het vijftal bekende vele diefstallen te hebben ge pleegd o.a. te Rotterdam, Culem- borg en eveneens de diefstal van aan aantal horloges voor een be drag van f 10.000,ten nadele van een Veenendaalse juwelier. De recherche te Veenendaal ver klaarde dat het niet waarschijnlijk is dat de verdachten naar Vee nendaal zullen worden overge bracht. Zij zullen voor de Officier van Justitie worden geleid. Dokter Bisschop vertrekt uit Veenendaal Naar wij vernemen zal dokter H. C. Bisschop medio januari zijn praktijk in Veenendaal beëindigen. De arts, die zich in 1960 in Veenen daal vestigde zal zijn praktijk over doen aan dokter N. Rijlaarsdam. De vertrekkende dokter zal zich in Am sterdam gaan specialiseren. Dokter Rij laarsdam zal met ingang van 22 janu ari de dokterswoning aan de Kerke- wijk 86 betrekken en van hier uit zijn praktijk voortzetten. De vertrekkende arts, dokter Bisschop was een zeer ge ziene figuur in het plaatselijk artsen korps en in de gehele samenleving van Veenendaal. De muziekver. Ons Genoegen maakt in de vroege Kerstmorgen om 5 uur een ronde door de stad, waarbij de muzikanten bekende Kerstliederen ten gehore zullen brengen. Op diverse pun ten zal halt worden gehouden en spe ciaal voor de zieken zal op verschillen de plaatsen worden gespeeld. DINSDAGKOOPTES KERSTKOOPJES Kop en schotels 'n keurige kop en schotel fabrikaat Maastricht, diverse pastelkleuren, nog een extra koopje voor het oude jaar Borrelglaasjes dun geblazen glas op voet, helder als kristal, per stuk 75 ct. U koopt er nu 3 voor Glazen schalen flinke maten. Vlot model, prima glas, koopjesprijs, 21 cm. U.OD 23 cm. 0.85 Bowlglazen leuk model bowlglas, waliteit, 6 stuks Alleen dinsdag 29 dec. bijzonder mooie kwaliteit, q Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Enkele leden van het Rhenense Jeugd Roode Kruis hebben, vergezeld van me vrouw Deen, jongstleden dinsdagavond aan ieder van de Rhenense ouden van dagen, die momenteel in het Rusthuis in Veenendaal verblijven, een kleine attentie aangeboden. De directrice, mevrouw v. d, Made, dankte namens de ouden van dagen voor de aangeboden attentie. De kerststukjes werden door leden van het Jeugd Roode Kruis vervaardigd. OUDEN VAN DAGEN VIERDEN KERSTFEEST In de foyer van het Eigen Gebouw vierden de leden van de Alg. Ned. Bond van Ouden van Dagen woensdagmiddag het Kerstfeest. Het was een gezellige middag, waarbij de ouden ook nog werden getrakteerd. RHENEN Gevonden: rijwiel, merk „Senders", blauw-witte kleur; bedelarmband met twee bedeltjes; kleine rode plastic porte monnee zonder inhoud; bruine zeildoeken bestellerstas van de PTT. Aan komen lopen: grijs konijn. Verloren: paar blauwwitte dameswan ten; zilveren kinderarmbandje met 7 bedeltjes; paar lange groene dameshand schoenen. AANRIJDING Woensdagmorgen vond op de Kon. Wilhelminaweg, ter hoogte van de krui sing met de Holleweg een aanrijding plaats waarbij één dame werd gewond. De Ameronger O. kwam met zijn be stelauto de Holleweg uitgereden. Ver moedelijk doordat de ruiten waren be slagen heeft hij de uit de richting Leer- sum komende personenauto, bestuurd door mej. G. W. B. uit Katwijk aan Zee niet zien aankomen. Zonder voorrang te verlenen reed hij pardoes de Kon. Wilhelminaweg op. Mej. B. zag geen kans de wagen te ont wijken en reed er met matige snelheid tegenaan. Beide wagens liepen aanzienlijke schade op. In het bijzonder de spat borden en de motorkappen van de wa gens moesten het ontgelden. Ondanks de geringe snelheid van beide wagens werd de bestelauto een kwartslag om gegooid. Een mede-inzittende dame in de per sonenauto, mevr. V., eveneens uit Kat wijk liep een hoofdwond alsmede een zware hersenschudding op. Zij moest per ambulance wagen worden vervoerd naar Winterswijk alwaar de dames de Kerstdagen wilden gaan doorbrengen. (Kerstmis en nieuwjaar) Als ik van U, o goede! scheiden moet, Dan zeker, schokt de droefheid mijn gemoed. Toch is 't geen smart, die ik lafhartig vliede, Al griefden de tranen al te zeer. Weet, waarom ik altijd weer, Aan een „Vaarwel" het hoofd biede Als het uur van afscheid slaat? En 't Ware en schoon mij voor de ogen staat? En ik weet, dat ook de ziele mijner vrienden, Die rijkdom deelt, die nimmer ons verlaat. Th zulk een uur wordt ons een nieuw geluk gegeven, Het sterkt ons in het Hoger Leven. Het jaar 1964 snelt voorbij, we hebben een aanzienlijke afstand afgelegd. Het is warempel geen dode maatstaf waarvan wij die afstand aflezen, er was een onop houdelijke wisseling van nieuw leven, van schone bloeisters, van nieuwe oogst waar in de tijdsaanwijzing tussen duizenden en nog eens duizenden vormen van groei en bloei van flora's kinderen verscholen lag. Lente en zomer waren met bloemen en vruchten bestrooid. Wanneer het ene verdween stond weer een andere klaar om de plaats in te nemen. Dat alles, beste mensen, maakte ons tot wat we zijn, met al onze goede eigenschappen, met al onze gebreken De oogstdagen hebben ons met kracht aan onze aardse afhankelijkheid herin nerd en er werd voortgewerkt en er wordt nog steeds voortgewerkt aan de bereiding van grondstof, waarvan onze levensdraad moet worden voortgespon- nen Jubelend hebben wij de groene Lente begroet, met stille bewondering de rijke bloemenpracht van de zomer gadegeslagen en dankbaar het fraaie kleurenspel en de heerlijke vruchten van onze vriend Herfst in ontvangst genomen. Thans drukken wij vriendschappelijk de ijskoude handen van Koning Winter, die ons met zijn kou de adem in het gezicht blaast of met zijn koude buien striemt. Het oude jaar vliedt henen en de tijd van afscheid nemen komt naderbij. Wij nemen dan afscheid zonder dat smart ons beroerd, want de Nieuwjaarsnacht opent ons de poort van het Nieuwe Jaar, het welk ons een nieuwe Lente zal schenken en de tijd, in het bijzonder de Kersttijd, helpt ons die hoopvolle gewaarwording verklaren. Wij staan in het midden van een cirkel, met een helder begrip van ons eigen bestaan. De viering van het Kerstfeest met ve lerlei geneugten en rode en witte bloe men, geplaatst in de kamer bij het flik kerend kaarslicht, sluit zich als het ware bij die van de nieuwjaarsdag aan en de enkele dagen, die er tussen liggen is de beste tijd om de eentonige gang des le vens af te breken en te verklaren. De hogere betekenis, die men vaak aan de Nieuwjaarsdag toekent, geeft mij aanleiding tot de vraag: is iedere nacht eigenlijk geen Nieuwjaarsnacht en even geschikt voor goede wensen en plannen voor het aan de morgen nieuw aan te vangen leven? Kerstmis 1964: Uit miljoenen kelen zal het plechtige „Vrede op Aarde" opklin ken. Vrede op aarde? Men duldt dat niet! Heel in de verte klinkt het: „Valt aan" De wapens kletteren bij het licht van de maan. O, maakt Vrede, Gij mensen op d'aard. Kan dat Woord niet worden verstaan? Vrouwen en kinderen knielen teneer, Bidden voor hun Vader, hij keert niet weer Vrede, Gij mensen op d'aard! Vrede! Rhenen, december 1964 E. J. Grijsen Dit kleine, blonde meisje schept de Kerstsfeer door de kaarsen te ontsteken. BROMFIETSER DOOR AUTO GESCHEPT De heer K. uit Veenendaal wilde vrijdag per bromfiets vanaf de Sta tionsweg te De Klomp de Rijksweg 24 oversteken in de richting Ederveeu. Hij merkte te laat op dat uit de rich ting Ede een personenauto naderde, be stuurd door de heer S. uit Renswoude. De bromfietser werd in de flank ge- gerepen en in de berm geslingerd. Hij klaagde over pijnen in de rug en werd naar het Julianaziekenhuis te Veenen daal overgebracht. De bromfiets werd zwaar, de auto licht beschadigd. De heer van Ruiswijk gehuldigd Maandagmiddag werd de heer B. C. van Ruiswijk in hotel De Korenbeurs te Veenendaal gehuldigd vanwege zyn 40-ja- rig dienstjubileum by de Coöp. De Klomp. De 2e voorzitter van de coöperatie, de heer Vonk heette de jubilaris en zijn familieleden hartelijk welkom en gaf het woord aan wethouder G. J. Jansen van Ede, die de jubilaris de bronzen medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde. De heer J. E. van Roekei, secretaris van de vereniging, dankte de heer van Ruis wijk voor zijn grote trouw en toewijding aan de coöp. De Klomp. U hebt in al die 40 jaar goed werk verricht en een grote mate van vakmanschap getoond. Namens de directie en personeel wenste de heer H. J. Uenk de jubilaris van harte geluk met de onderscheiding en prees hem om zijn werklust. In de avonduren zou nog een receptie voor het gehele per soneel volgen, maar daar een der perso neelsleden vorige week een ernstig onge val is overkomen werd deze feestelijke receptie afgelast. EDERVEEN Gehuwd: H. Roelofsen en M. W. Rose- boom; W. Evers en J. de Koning; A. Ur- sinus en J. de Bruin. Overleden Gerard Hendriksen, 79 jaar; Klara C. van Nieuw Amerongen, 77 jaar, echtgen. van A. van den Brandhof. Afscheid als voorzitter van Rundvee-fokvereniging Voor de laatste maal onder voorzitter schap van de heer Fr. Harthoorn hield de Rundvee-fokvereniging Scherpenzeel, dinsdagavond in café Marktzicht haar jaarvergadering. In het bijzonder werd door de voorzitter welkom geheten het ere-lid, de heer J. v. d. Vliert, die voor de 51ste maal de jaarvergadering bij woonde. In zijn openingswoord gaf de heer Hart hoorn een overzicht van de factoren, die beslissend zijn voor de hoeveelheid en de prijs van de melk. Volgens hem was er in de hele px-ovincie Gelderland niet zo'n fokvereniging als Scherpenzeel, hetgeen uit de diverse jaarverslagen bleek. Het is echter moeilijk om op de hoogste sport te blijven staan, doch het bestuur kan trots zijn op zo'n vereniging met uitzon derlijke prestaties. Over het algemeen kunnen de boeren nog wel eens klagen ever het weer, dan is het te koud en dan weer te nat, doch afgelopen zomer heb ik niet horen klagen, dus moet het wel goed geweest zijn, aldus de voorzitter. Uit het door de secretaris, de heer W. J. de Leeuw, uitgebrachte jaarverslag bleek, dat de vereniging thans 44 leden telt met samen 735 koeien. Vijf leden bedankten als lid, waarvan vier wegens beëindiging van het bedrijf en als nieuw lid werd ingeschreven de heer M. S. v. d. Grift. In het afgelopen jaar werden in het NRS ingeschreven 39 dieren. Het aan tal geschetste kalveren bedroeg in het af gelopen jaar 343. De hoogste melkproduk- tie per dag behaalde Janna 15 van de heer H. Veldhuizen met 27,03 kg melk over 284 melkdagen en de hoogste pro- duktie van 1964 was Gijsje 3 van de heer J. J. Veldhuizen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren C. J. Veldhuizen en G Schimmel. Met het bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie konden de leden zich niet verenigen, doch dan zal de contri butie in het vervolg wat vroeger in het jaar en op tijd voldaan moeten worden, aldus de voorzitter. Lij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer Harthoorn, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer G. Schim mel benoemd. Op voorstel van de 2e voorzitter, de heer G. van Kampen, werd de heer Harthoorn tot ere-lid van de vereniging benoemd. Het is goedkoop om iemand ere-lid te maken, aldus de heer Van Kampen, doch bood hem verder een sierdoos voor si garen aan. Nagekomen Medische dienst SCHERPENZEEL Beide Kerstdagen en zondag 27 decem ber 1964. Arts W. van Vulpen. Dorpsstraat telefoon (03497) 1220. VEENENDAAL Donderdag 24 december n.m. 10 uur: Kerstnachtdienst in Ver. Gebouw aan de Eikenlaan. Voorganger: Ds. J. Overduin. Verdere mede werking: Sola Fide Kerkkoor o.l.v. de heer G. van Zanten en Bob van Stempvoort orgel. Tweede Kerstdag v.m. 8 uur: Kerst- rit van MAC „Veenendaal". Start bij La Montagne. Tweede Kerstdag van 10-22 uur: Vogelshow in Patr. school. Tweede Kerstdag 8 uur: geb. El- theto, Cefa film „Operatie Petti coat". Tweede Kerstdag n.m. 7 uur: Kerst feest in Bejaardencentrum De Engelenburgh met zang van „Con Amore". Maandag 28 en dinsdag 29 december 19-22 uur: Vogelshow in Patr. school. Eerste Kerstdag n.m. 5 uur. Radio kerkdienst vanuit Geref. Petra- kerk. Voorganger Ds. J. Over duin. Zondag 27 december n.m. 5.30 uur: Jeugddienst in Sola Fide. Voor ganger Ds. G. C. Vijzelaar. Dinsdag 29 december en woensdag 30 december: Instuif Kerstvakan tie programma voor kinderen van 6 t/m 10 jaar. Begintijden 9.30 uur en voor de leeftijd van 10 tot 13 jaar om half drie. RHENEN Donderdag 24 december: Kerst nachtdienst in Cunerakerk. RENSWOUDE Tweede Kerstdag 7.30 uur: Kerst zangdienst in Herv. Kerk. Medi tatie Ds. v. d. Peut. Liturgie Ds. Singenberg. Tweede Kerstdag n.m. 2 uur: Kerst feest voor zondagsschool in Re- hoboth. EDERVEEN Tweede Kerstdag 2.30 uur: Kerst feest van zondagsschool in Her vormde Kerk. Maandag 28 december 7.30 uur: Le denvergadering Julianaschool. De verplichte hengstenkeuring 1965 Door de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" worden, in gevolge de bepalingen der Paardenwet 1939, gedurende de maand januari de jaarlijkse verplichte hengstenkeuringen (voor Trekpaardhengsten en Haf linger- hengsten) gehouden. Deze keuringen vangen aan te Sloot- dorp op maandag 11 januari, gevolgd door de Grote Centrale Keuring voor het Noorden, die dinsdag 12 januari a.s. zal worden gehouden in de overdekte hallen van de Prins Bernhardhoeve te Zuidlaren. Bij deze gelegenheid worden behalve een aantal 3-jarige hengsten die voor het eerst ter keuring komen, alle dek hengsten uit de provincies Friesland, Groningen en Drenthe opnieuw voor dekking gekeurd en eventueel gepri meerd. De daarop volgende dag, woensdag 13 januari, vinden keuringen plaats te Emmeloord en Raalte waar de heng sten uit resp. de IJsselmeerpolders en Overijssel voor de jury verschijnen. Door een betreurenswaar dige vergissing is woens dag 23 december j.l. een mij toebehorend stoeltje aan de weg bij de vuilnis emmers gezet en even later door een voorbijganger uiteraard ter goede trouw meegenomen. Beleefd verzoek ik het mij terug te bezorgen. Kerkewijk 55, Tel. 2901 Veenendaal. VOOR DE KOUDE WINTERDAGEN HEBBEN WIJ EEN GROTE SORTERING Damespyama's v.a. 8,95 Herenpyama's v.a. 9,90 Kinderpyama's v.a. 4,95 Flanellen lakens v.a. 5,95 NOG ENKELE Gestikte dekens met witte watten 1 pers. 17,95 2 pers. 22,50 Kindermaillots vanaf 4,15 Damesmaillots vanaf 4,95 Vasanö panty's 7,25 Tima voor wollen kinder ondergoed. Herensjaals vanaf 4,95 Terlenka Jongensbrocken vanaf 13,95 Wollen broeken 8,95 Crêpe broeken Helanca 8,95 Koopt voordelig Koopt in het TEXTIELHUIS 5KORTING EN GRATIS SPAARZEGELS Met de Centrale Keuring voor Gel derland op donderdag 14 januari a.s. in de overdekte veehallen te Doetin- chem wordt de eerste keuringsweek besloten. In de twee daarop volgende weken worden de keuringen in de provincie Zuid-Holland en in de 3 Zuidelijke provincies gehouden. Opmerkelijk is het grote aantal jon ge (3-jarige) hengsten, dat dit jaar voor de keuringen is aangegeven, die mede hierdoor bijzonder belangwekkend be loven te worden. HELFT VAN WERELDBEVOLKING BEZIT KWART VAN VOEDSEL Ongeveer de helft van de wereldbe volking leeft in Azië, maar dit deel van de mensheid heeft slechts de beschik king over een kwart van de totale voedselproduktie in de wereld. Van de eiwitrijke voedingsmiddelen (dierlijke produkten) hebben de Aziaten slechts de beschikking over negentien procent. Van de voedingsmiddelen, die voorna melijk koolhydraten bevatten krijgen zij rond 44 procent. Iets minder dan een derde van de wereldbevolking, namelijk 29 procent, leeft in Europa en Amerika en beschikt over 57 procent van alle voedingsmid delen: te weten over 69 procent van de dierlijke, eiwitrijke produkten en 38 procent van de plantaardige, die voor namelijk koolhydraten bevatten. De Noord-Amerikanen zijn er het best aan toe. In de Verenigde Staten en Ca nada leeft 6,6 procent van de wereld bevolking en deze groep heeft de be schikking over bijna 22 procent van alle beschikbare voedingsmiddelen.

De Vallei | 1964 | | pagina 4