Noren GeHa van Leeuwen SPORTHUIS ..COCKY scnaatsiaarzen Spreekuur veranderingen: AFWEZIG SCHAATSENRIJDEN KERSTVACANTIE OPERATIE „PETTICOAT" Ds. J. C de Bie hervormd predikant te Ederveen: RHENEN VRAAG EN AANBOD Adverteren doet verkopen! -•248? Bijzondere bijeenkomsten op en rond de Kerstdagen Gereformeerd convent Vrijwillige bijdragen draqe Beroepen Verkiezing ouderling „Oproep tot geloof en bekering blijft veel achterwege" INVLOEDEN Jeugd Mutaties bij de Herv. Gem. Nieuwjaarsbegroeting Jeugd zingt klokken van Sionskerk bij elkaar Preken per plaat naar Amerika Jona beschreven door ds. Overduin Bejaardenmiddag Traditie Eenheid Druk Gaarne willen wij langs deze weg onze Directie har telijk dank zeggen voor de manier waarop zij ons allen heeft bedacht met gaven, welke aantonen dat een ieder van ons op zijn of haar plaats in het be drijf als een gewaardeerde werkkracht wordt be schouwd. Van onze kant wensen wij de Directie prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1965 toe. Het gezamenlijke personeel van BOXAL VEENENDAAL N.V. Te koop S. M. v. Ommeren W. A. Ossendorp A. C. Kars Th. C. Bakker Geen avondspreekuren Aangeboden Gevraagd Te huur Diversen Ch. A. van Dijk longarts Laat bloemen uw tolk zijn en De Vallei uw blad! In de Kinderschaatsen „Juweeltje" compl. met tuig f 9,75 Friese Jongensnoor compleet f 19,50 Losse kunstschaatsen fabr. Nooitgedagt „Ijskristal" f 21, fab. Hudoraf 19,50 fab. Hudora nr. 170 f 28,50 Kunstschaatsen MET SCHOEN VOOR DAMES fab. Hudora witte schoenen f 52,50 fab. Nooitgedagtf 53,75 Kunstschaatsen MET SCHOEN VOOR HEREN fab. Hudora bruine schoen f 62,50 fab. Nooitgedagtf 63,75 Nooitgedagt met schoen vernikkeld model Hamerf 87,75 Viking vertind met zwarte schoen f 66,50 Viking ren 3e plaats Wreldkampioenschap f 96, Ving Ballangrud racer voor de specialisten f 119,50 DE SPECIALIST IN SCHAATSEN EN SCHAATSEN SLIJPEN Hoogstraat 7 Tel. 3246 Veenendaal op zaterdag 26 dec. (2e Kerstdag) wenst alle sportvrienden prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1965 C J. OVEREEM Voor dames en heren met en zonder schaats Kunstschaatsen Stalen noren VEENENDRflL HO0FD5TR. 105 -TEL.3170 VEENENDAAL De nachtmissen in de Salvator- kerk en de Willibrordkerk op eerste Kerstdag beginnen te - om het juist zeggen - 0 uur, dus van 24 op 25 december om twaalf uur 's nachts. Er worden Kerstliederen gezongen, waarvan de tekst in druk zal wor den beschikbaar gesteld. In de Salvatorkerk is ook een meerstemmige Mis, uitgevoerd door het heren- en dameskoor o.l.v. ka pelaan Blonk. De plaatsen zijn in beide kerken vrij. Eerste Kerstdag om vier uur 's middags wordt in de Salvatorkerk een Kerstsamenkomst gehouden. Leerlingen van de Salvatorschool voeren een Kerststuk op. In de - oude - Geref. Kerk wordt op tweede Kerstdag 's morgens een Kerstzangdienst gehouden. Boven dien zullen in beide Veenendaalse Gereformeerde kerken een kwartier vóór de ochtenddienst op eerste Kerstdag Kerstliederen worden ge zongen. Op de middag van tweede Kerst dag herdenkt de Hervormde zondag school „Samuël" het Kerstgebeuren in de Vredeskerk, Julianakerk, Sionskerk, gebouw Elim (Kade) en gebouw Rehoboth (Dijkstraat). De Herv. gemeente „Sola Fide" houdt op de morgen van eerste Kerstdag twee diensten. In de eerste dienst - om negen uur - geeft mevr. Van Dam. begeleid door mevr. Van Enter, een muzikale bijdrage en in de tweede dienst - om half elf - het kerkkoor. Tenslotte is er dan in „Sola Fide" de Kerstnachtdienst op 24 december om 10 uur, waarvan wij reeds eerder melding maakten. RHENEN De traditionele gezamenlijke Kerstnachtdienst in de Cunerakerk begint op de avond van 24 december om half elf. Liturg is ds. H. Volten (Geref.), spreker ds. A. Westra (Herv.). Het Kerstfeest van de Herv. zon dagschool is op tweede Kerstdag om half vier. AMERONGEN Eerste Kerstdag om zeven uur 's avonds wordt een gemeenschappe lijke Kerstzangdienst gehouden in de Herv. Kerk. Liturg: ds. G. Kaastra (Herv.); prediking: ds. L. Zwaan (Geref.). RENSWOUDE EN EDERVEEN Het Kerstfeest van de Herv. zon dagscholen zal plaats vinden op tweede Kerstdag: In Renswoude om 2 uur, in Ederveen om 2.30 uur. SCHERPENZEEL In samenwerking met de Geref. Kerk wordt in de Herv. Kerk een Kerstzangdienst gehouden op de morgen van tweede Kerstdag. In een gecombineerde kerkeraads- vergadering van de beide Chr. Geref. Kerken te Veenendaal is onder lei ding van ds. J. Keuning gesproken over de verhouding tot andere ker ken. Hierbij kwam o.m. ter sprake wat de Chr. Gereformeerden van andere kerken scheidt en het nut van het landelijk Gereformeerde Convent, waarin alle kerken van Gerefor meerde gezindte vertegenwoordigd zijn, kwam hierbij naar voren. Ook werd de vraag geopperd of het niet mogelijk zou zijn een Vee- nendaals Gereformeerd Convent op te richten. Medio januari 1965 zal de kerk voogdij aan de Hervormden te Rhe- nen per folder vragen de vrijwillige bijdrage voor het nieuwe jaar vast te stellen. Men rekent op een op brengst van 40.000 gulden. De Geref. gemeente te Rhenen heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Blok te Dirksland. Tot ouderling van de Herv. Kerk te Renswoude is gekozen de heer C. Wolswinkel Tzn. Ds. J. C. de Bie, gekomen uit het plaatsje Aalst in de classis Bommel, dient sedert 8 november j.I. de hervormde gemeente van Ederveen. Uit vüf ontvangen beroepen nam hy dat naar deze plaats aan. Uiteraard kon Ds. de Bie gezien de korte tyd nog geen gefundeerd oordeel geven over de verschillende omstandigheden in zjjn gemeente, maar wel kon de predikant enkele aspecten van de plattelandsgemeente aanwezen. Als geboren Bra bander en nog wel uit een sterk agrarische streek kon Ds. de Bie zich hier goed aanpassen en vond direct aansluiting. De gemoedelykheid, de Bra banders eigen, treft hy ook hier aan de rand van de Veluwe aan. Er zyn reeds prettige contacten gelegd met vele gemeenteleden zo vertelde Ds. de Bie. Uiteraard wordt ook het kleine Ederveen geconfronteerd met de in vloeden van buiten af, temeer om dat deze plaats aan de rand van in dustriegebieden ligt en het agra rische karakter vermindert. Door de geplande nieuwbouw zullen deze in vloeden zeer waarschijnlijk nog gro ter worden. Ds. de Bie distancieert zich evenwel van de opvatting als zouden de industrie en de agrarische wereld twee verschillende polen zijn. Men heeft in velerlei opzicht dezelfde belangen, ook op kerkelijk en geestelijk terrein. Ds. de Bie vindt dat er tussen de jeugd van vroeger of van nu geen wezenlijk verschil bestaat. Jeugd is jeugd en heeft zijn eigen inslag, kenmerk van de leeftijd. Maar Gods Woord kan door alle wisselingen heenbreken. Ook voor de jeugd van deze tijd geldt de Boodschap van het Evangelie. Ds. de Bie erkent dat de moderne middelen veel invloed hebben. Op zichzelf zou er geen be zwaar tegen zijn om een modern medium te gebruiken voor de ver kondiging van het Evangelie. Lezingen toegelicht met dia's b.v. over het Zendingswerk kunnen zeer nuttig en leerzaam zijn. We kunnen Leervikaris G. Th. Vollebregt heeft zijn Veenendaalse leertijd er bijna op zitten. Op zondag 3 januari a.s. neemt hij afscheid. Ds. L. Brasser van Voorthuizen, die bijstand verleende in het pasto raat van wijkgemeente 3, heeft reeds afscheid genomen. Op 4 januari komt de nieuwe predikant van deze wijkgemeente, ds. T. Langerak van Vinkeveen en zal met zijn gezin de pastorie aan de Kerkewijk betrek ken. Na een korte kerkdienst op Nieuw jaarsdag zullen de leden van de Herv. gemeente „Sola Fide" te Vee nendaal in de gelegenheid worden gesteld elkaar nieuwjaar te wensen. Enkele jongeren in de Herv. ge meente te Veenendaal hebben het plan opgevat om de klokken van de nieuwe Sionskerk bij elkaar te zingen. Men wil op een bepaalde avond bij elkaar komen om psal men te zingen, die dan op de plaat worden vastgelegd. Deze gramo- foonplaten zullen dan worden ver kocht en de opbrengst is bestemd voor de klokken van de nieuwe Sionskerk, die binnenkort zullen worden opgehangen. Ds. A. Vroegindeweij, Herv. pre dikant te Veenendaal kreeg vanuit Amerika banden toegestuurd met het verzoek daar een preek op te zetten en dan weer retour te sturen. Wanneer deze in Amerika zijn aan gekomen worden ze weer vermenig vuldigd op verschillende banden en aan vele personen toegezonden. Sommige banden bereikten zelfs Ne derlanders in Canada en Zuid-Afri- ka. Van de hand van ds. J. Overduin, Geref. predikant te Veenendaal is een boek over Jona verschenen. Het is in zekere zin een biografie van de bekende profeet en ds. Overduin heeft het de pakkende titel meege geven van „Het avontuur van een deserteur". Het boek is uitgegeven door J. H. Kok n.v. te Kampen en kost - gebonden - f 9,75. De Herv. kerkeraad van Scher- penzeel heeft besloten op gezette tijden een middag voor de bejaarden te beleggen. De eerste bijeenkomst is reeds achter de rug. menselijke overwegingen, zo is de krachtig uitgesproken mening van de Ederveense predikant. Men zou toch ergens geen aansluiting heb ben en dan ontstaat kortsluiting, waardoor de zaak weer uit elkaar springt. Terugkerend tot het kerkelijke le ven ter plaatse constateerde ds. De Bie het feit dat de jeugdverenigin gen aan bloedarmoede lijden. Of dit verband houdt met studieredenen of een werkelijk gebrek aan interesse kon ds. De Bie nog niet met zeker heid zeggen. in deze tijden niet alles buiten de deur sluiten, maar wel is het nood zakelijk dat we de jeugd door alles heen loodsen en hen begeleiden. Ds. de Bie heeft wel bezwaren tegen verschillende films, maar niet als er films als onderwijsmiddel wor den gebruikt b.v. op technisch of medisch gebied. Ds. de Bie betreurt het dat er geen enkel contact bestaat met de beide plaatselijke kerken (de Geref. Gem. en de Oud Geref. Gem. - Red.). In Aalst was dat anders en hadden we goede contacten met elkaar. Dit geen contact zoeken komt volgens ds. De Bie voort uit een vasthouden aan zekere traditionele vormen, waarvan nog blijken moet of ze op de Schrift gegrond zijn. Als men de traditie geheel zou willen door voeren moeten we terugkeren tot de R.K. Kerk en dat is toch een on logische gedachte, aldus ds. De Bie. Overigens hebben we wel naar eenheid te streven, maar geen een heid ten koste van de Waarheid. Ik ben er persé tegen om water bij de wijn te doen. De eenheid moet van binnenuit komen vanuit het leven de geloof en niet van buitenaf om Ds. J. C. de Bie. De gemeente van Ederveen is overigens een bloeiende gemeente met 2000 zielen. Kerk en pastorie zijn zeer goed ingericht. Er was en is een grote offervaardigheid. Maar het is wel zo, dat als de dingen er eenmaal zijn de belangstelling af neemt. Het zal wel goed gaan verder denkt men dan meestal. Maar in Ederveen wordt zeer veel aan de kerk gegeven. De gehouden bazar bracht meer dan vijfduizend gulden op voor kerk en orgel. Ds. de Bie is daar dankbaar voor. Ds. de Bie, een jong en energiek predikant heeft de indruk dat hij het met Gods hulp in deze drukke gemeente wel aan zal kunnen. Waarbij de predikant opmerkt dat oud en jong gediend zijn met de volheid van het Woord. Jammer vindt ds. De Bie het dat de oproep tot geloof en bekering bijna niet meer gehoord wordt. Met betrekking tot de komende Kerstdagen merkte de predikant op dat voor talloos velen helaas de kern van het feest in 't geheel niet wordt verstaan en men genoegen neemt met een arme Kerstversie ring waarbij men alleen maar aan persoonlijke ontspanning of culinai re uitspattingen denkt. Maar het ge boren Kind zal in onze harten moe ten wonen, anders is alle Kerstvie ring een hol en leeg gedoe, aldus ds. De Bie. JEUGDDIENST In de Ned. Herv. Cunerakerk te Rhe nen is a.s. zondag, 27 december, om 5 uur een jeugddienst. In deze dienst hoopt de weleerwaarde heer Van Lien- den voor te gaan. De heer Van Lien- den is godsdienstonderwijzer in Ede. Het onderwerp van zijn preek zal zijn: „De rest van het programma". IJS VAN EEN NACHT De plotseling ingevallen vorst van zaterdag op zondag was er de aanlei ding van dat de gibbon „Jantje" bijna zijn speeleiland de rug had toegekeerd. Het had op de Grebbeberg volgens de thermometers in Ouwehands Die renpark zes graden gevroren en het ijs van één nacht op de gibbon-vijver was zondagochtend al zó sterk, dat het „Jantje" kon dragen. Toen de op passers in de buurt kwamen, kwam „Jan" hen al halverwege over de ijs vlakte tegemoet! Met een hark werd ijlings het ijs ge broken en zo kon de bliksemsnelle aap nog juist op zijn domein worden ge houden. Nu de winter is ingevallen betekent dat voor Ouwehands Dierenpark het treffen van alle mogelijke voorzienin gen. Ook de ijsvorming in de vijvers waarachter de leeuwen, de wolven en de andere roofdieren leven, moet con stant onder controle worden gehouden om uitbreken van de dieren over het bevroren water te voorkomen. De in het park wonende tropische vogels zijn al enkele weken geleden in verwarmde winterverblijven ondergebracht. OUWEHAND IN SPAANSE UITZENDING In Ouwehands Dierenpark en op ver schillende andere punten in Rhenen is een radio-opname gemaakt voor de We reldomroep Nederland afdeling Spanje. Het ligt in het voornemen deze repor tage uit te zenden in het Spaans, spe ciaal bestemd voor de bevolking van Spanje, teneinde daar te laten door dringen, wat er alzo voor de Spaanse landgenoten, die in Nederland werken, hier valt te beleven. 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden elk woord meer 10 cent. Te koop nieuwe water-cans 20 liter met patent sluiting. Nieuw dus overal goed voor f 6,per stuk. Uitzoeken zo lang de voorraad strekt. Van Dijk's Metaalhandel, Dijk straat 85. Tel. 3655, Veenen daal. Te koop zware slachthanen. Dijkstraat 104, Veenendaal. Tel. 3385. Te koop kinderschoenen (Flex) zwart lak, bruin en beige. Maten 22 t/m 31 v.a. f 6,75. Meisjesschoenen vanaf f 10,95. Damessportschoenën vanaf f 11,95. Jongensschool- schoenen vanaf f 10,95. Diver se herenschoenen f 14,75 tot f 24,75. Damesbontlaarsjes al vanaf f 10,95. Solexlaarzen, rubberlaarzen, antoffels, enz. enz. Doe uw voordeel bij schoenmakerij H. Klijsen, Gortstraat 53, Veenendaal. Te koop gevraagd rashond jes, o.a. pinchertjes, poedels, boxers, cockers, collies, her ders, teckels, pekinezen, enz. en van 8-12 weken oud. Blan- kesteijn, Dahliastraat 39, Veenendaal. Tel. 2367. Te koop broeken, terlenka met wol. Alleen bij van Beek f 29,75. Pr. Bernhardlaan 14, Veenendaal. Voor de feestdagen kalkoen, gans, gemeste hanen, kippen, eenden. Schot, Veenendaalse- weg 8, Fazanterie De Klomp. Te koop van le eigenaar Panhard Tigre '63, zeer goed onderhouden. Uiterste prijs f 2900,—. Clifswijk 5, Ame- rongen, tel. (03434) 1862 (na 18 uur). Te koop jonge hennen, 8-12 weken oud, J. v. Dijk, Maan- derbroekweg9, Ede. Tel. (08385) 3673. Te koop aangeboden 3-gaats keukenkachcl, z.g.a.n. f 75, Jan van Gooijenstraat 57, Veenendaal. Te koop zeer mooi orgel, 5-spel, eikenkast, alles in keurige staat, t.e.a.b. Boot, Radboudweg 9, Rhenen. Te koop i.g.st.z. centrifuge. Wilhelminastraat 53, Veenen daal. Tel. (08385) 3573. Te koop z.g.a.n. oliehaard, wegens plaatsgebrek. G. Onink, Salonwagen 1, Dijk straat, Veenendaal. DE DOKTOREN TE ELST TE AMERONGEN TE AMERONGEN TE LEERSUM delen aan hun patiënten mee dat zij met in gang van 1 jan. 1965 meer zullen houden - en alleen de nu bestaan de ochtend- resp. middag spr. u. gehandhaafd blijven. Dr. L. W. S. van de Burg te Leersum stelt zich voor op het moment dat hij zijn nieuwe huis op de Putakker no. 2 zal betrekken z'n spreek uren te wijzigen in ma. t/m vrij 8.30 - 9.30 u. (en dus eveneens vervallen de avond spr. u.) Scooter, Heinkel Tourist aan geboden, 18.000 km gelopen, in staat van nieuw. Finan ciering en inruil bromfiets mogelijk. Herenstraat 54, Rhenen. Opslagruimte aangeboden in kippenschuur. Br. onder nr. 3656 a.h. bur. v. d. blad. Te koop gevraagd i.g.st.verk. bakfiets. Gebr. Buddingh, Pa trimoniumlaan 27, Veenen daal. Tel. 2725. Kosthuis gezocht. Br. onder nr. 3651 a.h. bur. v. d. blad. Slachtkon\jnen te koop ge vraagd. De Opslag 2, Eist (U). Onderwijzeres zoekt per 1 jan. kamer met kookgelegen heid. Rozenstraat 28, Vee nendaal. Tel. 3077. Flink meisjes gevraagd voor hele dagen in klein gezin, modern huis, hoog loon. Mevr. Hissink, Herenstraat 98. Rhenen. Gevraagd nette werkster voor een halve dag per week. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en - aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3, tel. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Kippenhokkenglas in de ma ten 38 x 51,5; 38 x 59,5; 33 x 44 en 48,5 x 59,5. Los en in volle kisten. Fa. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Tel. 2261. Bespreekt thans reeds uw va kantie in een van onze luxe 6-pers. caravans in Duits land of Luxemburg. Keuze uit 4 verschillende kampeer terreinen. Vraag vrijblijvend naar ons vakantieplan 1965. G. Willemsen, Herenstraat 72, tel. (08376) 2380, Rhenen. Verhuisd: Hertog's Graan handel van Nieuweweg 110 naar Middelbuurtseweg 34a. Tel. blijft 2139. Bezoekt onze showroom, gro te collectie gasfornuizen, oliekachels, gashaarden. Fa5 Geha van Leeuwen, Ijzer handel, Veenendaal. U wilt rustig behandeld wor den? Ga dan in het begin M. H. v. Kesteren, Berg- van de week naar de kap- weg 45, Veenendaal. per! Woningruil Haarlcm-Vee- nendaaï. Br. onder nr. 3657 a.h. bur. v. d. blad. Voor plaatwerk en uitdeu ken. Gebr. Ploeg, Overberg. Tel. 03431-251. EDE van 27 dec. tot 9 jan. „Inca" lakken voor eerste klas werk, voor binnen en buiten, in 40 kleuren f 6,45 per kg netto gewicht. „Su- pralux" lakverf, een popu laire verf van prima kwali teit voor binnen f 4,10 per hele bus van ong. 1 kg. Zim merman en Zn., Sandbrink straat 1, Veenendaal. Bezoekt onze showroom voor oliehaarden en kachels. Ook voor bijverwarming met gas. petroleum of elektriciteit. Geha van Leeuwen, Veenen daal, Hoogstraat 7, tel. 3246 Met Ellen tochtlat in hout of aluminium maakt U Uw huis tochtvrij. Geha van Leeuwen Veenendaal. Hoogstraat 7, tel. 3246. Circulaires, convocaties, ver enigingsbladen, bestekken, enz. stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrich- ting. Kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofd straat 98. Tel. 2763, Veenen daal. Voor kantoormachines en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, iel. 3184, Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. Tel. 2361. Voor Uw oliehaard Esso-pe- troleum van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301 te Eist (U.). Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis. Hoogstraat 30, Tel. 2209. Voor Uw centrale verwar ming Esso H.B. O.I. van R. v. Mourik. Tel. (08377) 301, Eist (U.). Voor hout, board, triplex, Hornitex, plastic golfplaten schoorsteenplaten, enz. enz. naar Joh. Bos en Zn., Middel laan 89. Tel. 3196, Veenen daal. Ook voor Veenendaal en om geving is Rij ff's Loodgieters- bedrijf het juiste adres. Tel. (08376) 2082. Lichtdrukken en fotocopië- ren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. ANTIVRIES f 3,— per liter. Voorkomt bevriezen van de radiateur van uw auto. Tast geen metalen aan en is bo vendien roestwerend. Zim merman en Zn., Sandbrink straat 1, Veenendaal. Rijff's Loodgietersbedrijf ook voor U. Cuneralaan 9a, Rhe nen. Tel. 08376-2082. Presenteert: a.s. in gebouw Eltheto, Fluitersstraat. Aanvang 20.00 uur. Toegang 14 jaar. Kaartverkoop vanaf 19.00 uur, plaatsbespreken tot 19.30 uur aan de zaal. ,:I KERKEWIJK 35. VEENENDAAL

De Vallei | 1964 | | pagina 7