Feiten en gebeurtenissen uit 1964 ioooo VEENENDAAL: Op za terdag 11 januari werd Wouter van Viegen ge boren. Zijn nietsvermoe dende vader, die op maandag 13 jan. op het gemeentehuis aangifte deed, vernam dat zijn zoon de 25.000ste inwo ner van Veenendaal was. De heer en mevr. Van Viegen moesten een voortdurende stroom van gelukwensen in ont vangst nemen. De He januari was dus een his torische dag voor het groeiende Veenendaal. VEENENDAAL: Op 8 december werd het gigantische gebouw van de Chr. Lagere Technische Talmaschool geopend. Het monument van ds. Talma (waarnaar de school is genoemd) werd plechtig onthuld door Prof. de Gaay Fortman, lid van de Eerste Kamer. Na de onthulling dankte de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. G. Hey, het Kamerlid voor zijn toespraak en officiële opening. VEENENDAAL: In fe bruari werd in Veenen daal een grote actie ont ketend t.b.v. de ver. Philadelphia om tot de bouw van een tehuis voor geestelijk gehandi capten te komen. In een speciaal belegde bijeen komst werd de stand op gemaakt. In eerste in stantie wees het score bord ruim f 35.000, aan. VEENENDAAL: Op 10 oktober werd het prachtige bejaardentehuis „De Engelenburgh" geopend. Tal van sprekers voerden het woord. Burgemeester Hazenberg onthulde door het wegtrekken van een koord de naamletters „DE EN GELENBURGH". Ruim 150 bejaarden vinden in het zeer fraaie centrum een plaats. De tweede belangrijke gebeurtenis voor de plaats Veenendaal. VEENENDAAL: Met grote spandoeken gewapend stond de schooljeugd begin sep tember op het plein voor de Kon. Julianaschool. Zij protesteerden tegen de schorsing die het schoolhoofd dr. J. G. Thoomes was opgelegd. De jeugd nam het heft in han den en trok naar huis. Enkele weken later werd de schorsing door de Schoolraad vernietigd en verklaarde het Bestuur in een communiqué de schorsing als niet ge daan te beschouwen. Een geruchtmakende kwestie die vele landelijke publiciteits media bezig hield. In Rhenen werden een groot aantal bomen op de Nieuwe Veenendaalseweg gerooid om de recon structie van die weg te kunnen voorbereiden. AMERONGEN: De 5000ste inwoner van Amerongen werd op 7 oktober geboren. De geboorte van Roelof Henken was aanleiding tot deze mijlpaal. Burgemees ter v. d. Bosch biedt de gelukkige vader een spaarbankboekje aan. AMERONGEN: Op de Hof te Amerongen werd een thermometer ge plaatst, die duidelijk liet uitkomen dat de bevol king zich offers wilde getroosten voor de a.s. bouw van het zwembad, de thermometer wijst 16.000 gulden aanmaar dit bedrag werd al ver overschreden. de grond toe af. Met de herbouw ELST: De rotisserie „Het Koetshuis" brandde deze zomer tot werd begonnen. RHENEN: De Rhenense bejaarden werden in oktober tijdelijk overgeplaatst naar Veenendaal tot het nieuwe rusthuis in Rhenen klaar zal zijn. Op de foto een aantal Rhenense oudjes in de conversatiezaal. on» .V»- - -r.lMMtO- STJMM» - -JJiOOO :><)<>- - i - :hmm> 12;» oo RHENEN: Eind juli werden in Rhenen een groot aantal ballonnen losgelaten in het kader van de R.M.C. actie. De Rhe nense jeugd wachtte met spanning op de uitslag.

De Vallei | 1964 | | pagina 4